Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Indispensabile Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Indispensabile Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Indispensabile

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Continuam ficul?
Da
Indispensabile I_vote_lcap100%Indispensabile I_vote_rcap
 100% [ 7 ]
Nu
Indispensabile I_vote_lcap0%Indispensabile I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 7
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Lun 21 Iul 2014, 23:55

Indispensabile

Indispensabile 2ptyl48


Meredith Brooks - I'm a bitch

China's worlds:

Ma plimbam linistita pe strazile din Konoha.

Soarele stralucea destul de puternic pentru o zi de primavara, iar cerul era extrem de senin. Aerul era curat, fara nici un miros venit din piata, unde se pregateste o festivitate de intampinare a printesei din Nor.

In timp ce paseam pe drumurile incinse si linistite de la marginea satului, aud niste pasi repezi ce vin spre mine. Ma intorc curioasa, si il observ pe Naruto, fratele meu geaman, cum alerga ca disperatul, plin de ramen pe fata

-Surioara, baba Tsunade te cheama la ea! spune, apoi isi afiseaza pe fata acel ranjet strengar.

In clipa urmatoare, incepe o competitie de gadilat, in care, bineinteles, am fost infranta. Apoi ne-am dus spre birou. Tot drumul, ca de obicei, ne tachinam, vorbeam despre tot si toate. Eu si Naruto suntem extrem de apropiati. Cred ca se datoreaza si faptului ca eu si el am fost toata viata singuri.  Apoi se lasa linistea intre noi. Se uita la mine cu o privire serioasa, si ma intreaba daca inca ma mai gandesc la Kiba.

-Naru, gandeste-te: il plac, iar el habar n-are. Si sunt suta la suta sigura ca el nu simte la fel. Adica.. E toata lumea.. De ce m-ar alege tocmai pe mine?

-Pentru ca esti sora mea!

-Si sunt urata! apoi imi sucesc privirea.

Asta e un subiect sensibil pentru mine, si asa va ramane. Kiba ma considera doar o prietena, nimic mai mult. Si cam asa ar trebui sa ramana intre noi. In plus, parintii lui ma stiu doar ca pe "vecina". Si nu cred ca ar vrea sa ma stie si ca pe altceva. Intre timp ajungem in biroul Hokagelui. Acolo era o dezordine absoluta.

Tsunade, imediat cum ma vede, imi ordona sa o ajut. Ii fac o fata gen: "Tu imi ordoni mie?!", si aceasta ma roaga. Astazi trebuia sa vina unchiul in sat, asa ca nu prea aveam de gand sa ma cert cu cineva. Ar trebui sa-mi pastrez toata energia pentru cearta cu el.  Si, tocmai cand am adunat un morman mare de hartii, pe usa isi face aparitia unchiul.

Unchiul este Lordul Feudal din Tara Focului. Tine extrem de mult la conduita, si chiar imi zice ca ar trebui sa fac fapte ce va ajuta la consolidarea carierei mele de conducatoare a tarii, din moment ce sunt singura sa mostenitoare. Insa eu nu m-as baza pe asta in locul sau. Ma vede si incepe sa zica ca asa ma vrea, ca in sfarsit il ascult. Apoi incep sa-i zic ca Tsunade m-a obligat.

-Eu nu te-am obligat! sare sa se apere

-Nu, decat mi-ai ordonat!

Si asa continua cearta noastra. Pana la urma, nu m-am putut abtine din a nu iesi din tipare. Si tocmai cand Naruto si unchiul se uitau la noi ca la un film, usa se tranteste. Ne oprim din cearta, si ne uitam la personalitatea ce tocmai stricase usa biroului. Era o bruneta ce era imbracata intr-un kimono negru destul de scurt. Ne privea indiferenta.

-Surioara, seamana destul de mult cu Sasuke, nu crezi? imi sopteste Naruto la ureche.

Intr-adevar, asemanarea cu Uchiha era izbitoare. Aceeasi privire rece, acelasi par negru, acelasi aer de superioritate ce-l emana.

Dupa ce am facut prezentarile, am aflat ca este printesa Norului, Kiruki Sangaiana. Am mai aflat si ca eu sunt cea care ar trebui sa aiba grija de ea, sa ii arate satul si sa o protejeze. Lui Naruto i-a dat o alta misiune. Si am aflat si scopul vizitei unchiului: el a ales aceasta misiune pentru mine, pentru pacea dintre Tara Focului si Tara Fulgerului. La inceput m-am suparat. Adica de ce trebuia sa am grija de o printesa destrabalata?! Insa, daca a fost vorba de pace, am acceptat.

Cand am ajuns acasa la mine, deja era seara. A trebuit sa-i fac tot turul satului, dupa ce a participat la festivitatea de "Bun venit!". Cand sa descui usa casei, usa vilei mele, mai exact, am vazut ca se indrepta spre casa lui Kiba.

-Familia Inuzuka nu-i acasa! strig eu la ea, apoi se intoarce.

Cand intram in casa, a si inceput sa faca figuri, ca nu are degand sa doarma la mine, ca ea se duce la Kiba. O intreb mirata de unde il cunoaste pe Kiba, insa nu mi-a spus. Dupa ce am dus-o in camera de oaspeti, si, dupa ce ne-am schimbat in pijamale, am vrut sa ma duc si eu la culcare. Insa nu m-a lasat.

-Stai! Ramai cu mine! ma striga.

Ma intorc mirata, si ii zic ca trebuie sa dorm. Apoi ma ia de mana, si imi spune ca va dormi la mine in camera. Asa ca, fara vreo aparare, sunt nevoita sa-mi impart camera cu ea.

Am adormit greu, ce-i drept. Nu sunt obisnuita sa-mi impart camera cu cineva.. Da' pai si patul? In cele din urma, am adormit eu pe jos, pe acel covoras moale si pufos, alb, de langa pat.  

A doua zi de dimineata m-am trezit cu dureri ingrozitoare de spate. Din cauza ca am dormit pe jos.. Ma ridic cu greu, si ma impiedic de patul de doua persoane acoperit de o patura roz inchis cu mii de perne si pernute pe el, in care se odihnea Sangaiana. Cad, si ma dau cu capul de dulapul din lemn de abanos de pe peretele opus celui cu patul, facand destul de mult zgomot. Printesa tresare, apoi se ridica nervoasa in fund:

-Nu poate nimeni sa doarma in casa asta??

-Imi pare rau, printeso! Ce sa fac daca ai dormit in patul meu??

Apoi rade satusfacuta, si in secunda doi dormea iar bustean, cu plapuma peste fata. Imi dau ochii peste cap, apoi deschid usa de la balcon sa se aeriseasca. Ies afara din camera, si cobor treptele, ajungand la primul nivel al cladirii. Intru in bucatarie, si imi fac o cafea. Dupa, o torn intr-o ceasca de portelan, si ma duc la masa. Imi este atat de somn, incat as putea dormi luni fara ca cineva sa ma trezeasca. In plus, durerea de spate este extrem de enervanta. Cand mai aveam putin si cadeam cu capul in acea cafea, aud un tipat de la etaj. Sar ca arsa de pe scaun, si urc scarile in cea mai mare viteza. Intru in camera mea, unde dormea Sangaiana, si acolo il vad pe Kiba cu obrazul rosu, si pe printesa furioasa, tipand unul la altul.

Raman masca la scena asta. Kiba s-a intors!! Insa nu pot sa fac o miscare care sa-mi dea in vileag sentimentele.

-Tu, idiot fara limite! Cum iti permiti??

-Bai, ma lasi in pace?? De unde sa stiu ca esti tu in pat?

Tot tipau unul la altul. Se pare ca eu nu m-am facut observata.

-Da' cine credeai ca e in pat?? continua printesa.

-E patu' Chinei!!

-Si vroiai s-o pupi pe ea??

Aici am ramas masca. Vreau sa ma dau inapoi, insa ma impiedic datorita oboselii, si cad, facand destul de mult zgomot, astfel incat cei doi sa isi dea seama ca sunt de fata. Eram mai rau ca o rosie. Insa nici Kiba nu e mai bine ca mine: imediat ce m-a vazut, s-a inrosit tot, si a pus capul in  pamant, tacand din gura.

Sangaiana se uita cand la mine, cand la Kiba. Si apoi un zambet ii aparu pe fata.

-Kiba are o iubita! spuse aceasta destul de iritata, insa si amuzata

Eu si Kiba ne rusinasem si mai rau. Eu il plac.. Insa el pe mine nu. Si nici nu trebuie sa afle ca o fac. Ma duc la Sangaiana si o trag de mana, spunandu-i sa inceteze.

- 1: nu-mi mai zice Sangaiana, zi-mi Sangi. 2: Kiba e vara-miu si pot sa-i zic ce vreau. 3: Kiba are o iubita!

Kiba e varul ei?? Adica Kiba e ceva cu familia regala, sau.. Ceva pe acolo??

-Sangi, eu nu am iubita! striga Kiba nervos

-Atunci ce cauti in camera la vecina??

-E vecina!

-De ce ai intrat pe geam??

-Ca mi-era lene sa intru pe usa!

-Si de ce te-ai sarutat cu vecina??

-M-am sarutat cu tine

-Pai da, da' credeai ca sunt vecina!

Atunci mi-a sunat telefonu'. Chiar la tanc! Ma duc langa Sangi, si imi iau telefonu' de pe noptiera. Dar, cand vreau sa-l apuc, imi aluneca din mana, si intra sub pat. Spun o mica injuratura, apoi intru dupa el. Faza e ca eu am o camasa de noapte.. Destul de scurta. Si am avut seenzatia ca, atunci cand m-am aplecat, s-a ridicat camasa.

Pana la urma, am reusit sa-mi iau telefonul, insa, cand m-am ridicat, Kiba era rosu tot. Ceea ce inseamna ca banuiala mea a fost corecta. Ies rusinata din camera, insa ma intorc la fel de repede pentru ca imi uitasem hainele de schimb. Ma duc la dulap si imi iau ceva la nimereala, fara ca macar sa ma uit sa vad ce. Apoi ma duc in baie, si incui usa. Ma dezbrac, si dau drumul la apa sa curga. Apoi ma uit in oglinda: ochii albastrii, parul blond lung pana la fund, mereu prins in doua cofite. Sanii poate cam prea mari, si fundul ok. Dar, cu toate astea, nimeni nu se uita la mine. "Nimeni".. Ma rog, Kiba nu se uita la mine. El e singurul care nu ma abordeaza, care nu ma ia cu vrajeli.. Singurul care parca nu l-ar interesa de prezenta mea, da' in acelasi timp il intereseaza.

Ma bag in cada, si incep sa ma joc cu sticluta de spumant. La un moment dat, ma enervez, asa ca pun sticluta de plastic transparent din care incepuse sa se scurga un lichid galben, plin de bule. Mirosul de begonie deja incepuse sa inunde baia. Ma bag sub apa limpede, si inchid ochii. Putem simti cum mici bule de aer imi ieseau din nas si din gura. In urmatoarea clipa, am iesit speriata de sub apa. Nu mai aveam aer. Ma uit dezamagita in gol, si ma gandesc ca de slaba pot fi. Pentru un ninja, sa fi atat de slab este chiar rusinos. Nu pot sta nici macar cateva secunde sub apa, in cada. Da' pai in natura??

Ies dupa 10 minute din cada, dupa ce am facut baie. Imi infasor corpul intr-un prosop mare si pufos, negru. Scot capacul de la gaura de canalizare din cada, si privesc apa cum se scurge in forma de vartej. Ma ridic de pe marginea cazii, apoi ma duc la chiuveta. Ma spal pe dinti, apoi ma chinui sa-mi sterg parul. Ca de obicei, nu l-am uscat. Insa nici ca se poate. Il prind cu mii de clesti, apoi ma imbrac cu hainele luate: o salopeta alb cu dungi roz, fara bretele, pe san, ce se leaga cu un siret. Imi pieptan putin parul, imi arunc camasa de noapte la spalat, impreuna cu lenjeria, apoi ies din baie.

In camera: nimeni. Ma duc langa pat, si incep sa-l asez. Cand termin, simt cum cineva ma ia de talie si ma lipeste de el. Ma sperii, si vreau sa reactionez. Insa acel cineva imi prinde mana.

-Calm! Nu te violez in propria casa! era chiar Kiba.

Ma intorce cu fata spre el, si ma intinde in pat. Se pune peste mine, si ma saruta usor pe gat. Eram uimita.. Chiar e Kiba? Apoi ma musca incet, facandu-ma sa gem de placere. Nu inteleg.. Ma doare, dar si imi place. Apoi ma saruta pe buze. Cu mana sa stanga se juca in parul meu, iar cu cea dreapta ma tinea de talie.  Apoi s-a asezat langa mine, in pat, intins. A rosit si a intors capul in partea opusa mie. Pielea mea arde, si sangele imi este pulsat cu o viteza uimitoare. Ma uit putin la el, apoi se intoarce cu fata spre mine. Imi mangaie usor fata, apoi ma saruta pe frunte.

-Ce a fost asta? il intreb.

Imi zambeste, si imi spun ca a fost sa treaca plictiseala.

-Adica nu ma placi? De ce ai facut asta daca nu ma placi? spun eu.

Imi vine sa plang.. Insa ma abtin. Stiu sa-mi controlez sentimentele mult prea bine.

-Nu,  nu te plac. Ti-am zis, am facut asta de plictiseala.

Apoi ma ridic brusc si ma uit urat la el. Ii zic ca eu nu sunt o jucarie cu care sa se joace apoi sa o arunce. Se ridica si el, ma ia de talie, ma saruta, apoi imi spune ca vrea sa continuam asa.. Sa fiu jucaria sa.Il intreb ce il face sa se gandeasca la un raspuns pozitiv. Apoi zambeste si spune ca va garanta ca nu se va atinge de alta.

Ma enervez si ma ridic din pat. Kiba este mult prea insistent si nesimtit. Cobor jos, in bucatarie, unde era Sangi.  Se pare ca era cu tigaia pefoc, si cu un capac deasupra. O inreb de ce tine capacul la tigaie, apoi imi zice ca nu as vrea sa aflu. Ma uit suspicios la tihaie, si observ ca incepe sa iasa fum. Ma reped la tigaie si ii dau capacul jos, insa nu a fost o miscare prea inteligenta, pentru ca ce era in tigaie luase foc. Arunc imediat tigaia in chiuveta si dau drumul la apa, apoi opresc aragazul. Deschid geamul pentru ca se facuse fum in bucatarie.

-E, nu e vina mea! Daca nu te-ai grabit, eu nu vroiam sa mor de foame! spune ea fara nici un stres

-E in regula, Sangi, pentru ca vom merge la cumparaturi.. In piata! spun eu hotarata.

Pe fata ei se citea un mic semn de intrebare. Deschid frigiderul, si vad ca este gol. Apoi oftez si ii zic sa se schimbe, sa mergem sa cumparam mancare.

-Tu n-ai alta treaba azi? ma intreaba

-Azi e ziua mea libera!

______________________________________________________

Cum eu si SimoSim12 avem fiecare cate un personaj care sa apartina de Naruto, ne-am gandit sa combinam "Lumea Sangi" cu "Lumea China". Sa vedem ce va iesi :))
Urmatorul capitol va fi postat de SimoSim12

Salopeta China
Camera China


Ultima editare efectuata de catre MayJin in Mar 22 Iul 2014, 13:49, editata de 2 ori
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Mar 22 Iul 2014, 00:09

Frumos capitol imooto, e dragut si am de ce ma lega...abia astept sa termin si eu nextul .In ori ce caz nu o sa il postez prea repede caci am scoala si o sa fiu si plecata in vacanta asa ca .....
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Mier 23 Iul 2014, 07:09

Hei! Am trecut pe la ficul tau si pot sa zic ca mi se pare chiar foarte bun! Imi place cum combini ideile si cum descrii si, apropo, faza cu Sangi la gatit a fost penala! :))) Si vai de Kiba... ce face?! Sper ca vom afla de ce se poarta asa... Cred ca te-ai prins la ce ma refer.. :))
Pai, altceva nu stiu ce sa mai spun, decat ca astept un next frumos!! =)
Sa ma anunti, te rog frumos! :D
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 26 Iul 2014, 02:17

Capitolul 2


Sangi's words:


O vad pe China cum deschide frigiderul si dupa cateva minute imi spune sa ma duc sa ma schimb caci vom merge la cumparaturi.O intreb daca nu are alta treaba caci sper sa ma lase sa lenevesc acasa astazi dar raspunsul e cat se poate de negativ.Ma resemnez si ma indrept spre camera de oaspeti cu viteza ''melcului''
caci eram complet lipsita de interes.Mereu am considerat cumparaturile o activitate care iesea complet din lista mea de zi cu zi.Fratii mei mereu mi-au zis ca atunci cand ma voi marita voi avea numai probleme caci nu stiu sa fac curatenie, mancare, cumparaturi sau ori ce alta activitate care trebuie facuta regulat intr-o gospodarie....
Intr-un final ajung in camera si arunc o privire rapida pe pereti apoi ma indrept spre geamantanul meu negru si mare pe care Darui la carat cu greu pana la trasura.Ma uit repede inauntru si ma tot gandesc ce sa imi iau pe mine.Acasa port niste haine mai speciale, cum ar fi bustiere si blugi scurti ori pantaloni din piele scurti.Mie mereu imi e cald deci sunt cat se poate de desbracata.Nu stiu cum vor reactiona oamenii de aici cand imi vor vedea tinuta dar ramane de vazut asa ca increzatoare imi iau o bustiera rosie si niste pantaloni scurti din piele neagra.
Cobor agale scarile cu scopul de a intra in bucatarie.Acolo o vad pe China cum statea cu ochii atintiti in cana de cafea.Parea fosrte concentrata pe continutul acelei cani de cafea.Parul ei era prins intr-o coada impletita intr-o parte, imi placea parul ei oarecum: era lung si drept plus un auriu care sclipea partial in lumina soarelui.Ma uitam la ochii ei albastri,senini si oarecum veseli, erau destul de draguti.Ma miram ca pana acum era singura, eu una am deja un iubit si aveam o relatie serioasa.Purta un maieu albastru de vara,niste pantaloni scurti rosii si o palarie cu o dunga albastra la care asortase o bratara si un colier plus o pereche de sandale.
-Vrei sa vezi ce noroc ai?o intreb eu cu un ton oarecum superior.Ea se incrunta putin si bea ultima gura de cafea din ceasca.In coltul gurii mele apare un mic zambet, sa enervez persoanele care fac pe seful sau sefa cu mine e o placere.Nu glumesc,daca vrei pot sa iti ghicesc.spun eu oferind o ofranda de pace.China ridica din umeri si imi inmaneaza obiectul care mai era inca cald.
Il iau si il intorc pe toate partile, de obicei imi dadeam seama repede de ce se arata acolo dar acum ma simnteam destul de oarba.Dintr-un motiv sau altul nu ma puteam prinde de sensul acolor dungi.Ma mai uit la ea cateva minute apoi pot sa spun satisfacuta:
-Vad ca esti tare bucuroasa dar nu va dura mult, intre tina si toata fericirea ta se pune un drum mare si lung.Nu o sa fii singura dar nu vad daca il vei duce la final,dar cred ca o sa fie tare interesant.spun eu cu un zambet fals pe fata, tot drumul era presarat de lacrimi!Nu imi placea sa intristez lumea cu prezicerile mele de doi bani care nu se adeveresc decat o data la un milion asa ca nu o sa ii spun totul pentru ca nu are sens avand in vedere ca poate nu se va intampla asta.China ridica din nou din umeri apoi se uita la mine si chicoteste usor:
-Ti-ai gasit un job ca striparita?spune ea uitandu-se inca o data la tinuta mea.Eram obisnuita cu astfel de comentarii deci o ignor mergand spre usa de la intrare , ea urmandu-ma.Mergem una langa alta pe aleile incrucisate si serpuite ale satului.Lume sa dadea din calea ei si i se inchina uneori, pana la urma era o printesa chiar respectata de poporul ei si in ochii lor se putea vedea iubirea pe care lumea i-o purtau ei.Mi se parea un lucru minunat desi acasa nimeni nu mi se inchina iar daca am noroc mai sunt si imbrancita, eu am crescut langa poporul meu si nimeni nu ma vede ca pe o membra a ''Dinastiei Luni'' desi in fata surorilor si a fratilor mei se inchina toti ,sau ma rog in fata lui Sasuke nu se inchina nimeni sau in fata lui Jin ori Toya ori Uko.Dar in fata celorlalti saruta pamantul.Un mic zambet se iveste din nou in coltul gurii mele.Intr-un fel astazi eram destul de distrata, nu ma puteam concentra.Intr-un final ajungem in piata aglomera a satului.Aici erau o gramada de oameni,copii se jucau linistiti si tineri se plimbau tinandu-se de mana.Era imaginea pacii si a inocentei.Totul era asa de curat si de linistit incat mi se parea ciudat.Totul era organizat ca la carte, toti stiau ce aveau de facut si cum sa faca, era chiar linistitor si intr-un fel diferit de acasa.
China se opreste in fata unei tejgele din spatele careia apare o feta scunda cu ochii gri si parul roscat.Mica printesa se uita la marfa de pe tejgea care insemna peste si legume.Dupa cateva minute cere patru morcovi,doua cepe si un peste de doua kilograme.Fata ii impacheteaza repede alimentele iar apoi China ii plateste plictisita si ia sacosa.Ne mai invartim de catava ori printre tarabe si mai cumparam cartofi, sucuri,apa si tot felul de alimente.Intr-un final ne asezam pe o banca, China gafaia evident obosita iar eu eram terminata,cumparaturile sunt clar pentru oricine inafara de mine.Stam acolo cam cinci minute pana cand telefonul meu incepe sa cante melodia ''Adele-Set fire to the rain'' iar eu il scot plictisita.Il deschi incet si observ ca am primit un mesaj de la unul din fratii mei si anume Sasuke:
''Buna Kia,
Am auzit ca tata te-a expulzat in Konoha, ori ce ai fi facut sunt sigur ca puteai sa iti ceri scuze in loc sa fi trimisa de acasa,DIN NOU!In ori ce caz sa stii ca Suigetsu,eu si Ming avem grija de copii asa ca sa nu iti faci griji si daca ai nevoie de ceva sa ma suni pe mine sau pe Suigetsu ca sa iti aducem,ok?
Cu dragoste,Sasuke''
M-am uitat cam stramb la mesajul acela caci nu puteam sa mi-l imaginez pe Sasuke cum avea grija de Mei Lin si de gemeni.Ming se descurca mai bine ca nu degeaba suntem gemene si Suigetsu e obligat ca doar gemeni sunt si copii lui dar Sasuke?Zau ca as da ori ce sa il vad cu are grija de ei.In ori ce caz ma simnt nevoita sa explic lucrurile aici si anume eu am fost logodita in calitate de printesa cu un print si impreuna o avem pe fetita mea cea mare Mei Lin doar ca el a murit inainte ca Mei sa se nasca si dupa doi ani m-am ''cuplat'' cu Suigetsu si impreuna avem doi copii minunati,gemeni:Ghenyedar si Xiaxi.In ori ce caz acum ma simnt mai bine avand in vedere ca ei sunt in grija lui Suigetsu si a lui Ming dar si Sasuke ii ajuta cea ce mi se pare haios.
O vad pe China cum se uita crucis la telefonul meu dar din fericire nu intelege nici un cuvant caci tot textul era scris in Launeza.Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar reactiona ea si Naruto cand ar afla ca sunt sora lui mai mica.Oftez adanc si ii scriu fratelui meu inapoi un simplu ''OK''.China se ridica deodata si imi spune sa mergem sa mancam ramen caci avea pofta.Eu ma ridic lenesa si o urmez cu ochii ba in telefon ba la ea.Cei drept cred ca pana a ajuns am scris vreo sase mesaje cu Sasuke, zece cu Suigetsu si acum ii scriu lui Ming al 12-lea mesaj.Pana la urma ma plictiseam iar eu nu vorbeam japoneza la perfectie caci acasa vorbesc mai mult Launeza dar China nu a observat asta.Imi lipsea limba mea materna asa ca scrisul mesajelor cu fratii si prieteni mei de acasa era singurul meu ajutor.Eu continui sa merg in timp ce China se opreste brusc,eu intrand in ea si scapandu-mi telefonul.China se apleaca, il ridica si se uita din nou la el apoi intreaba curioasa:
-Ce limba e asta?eu ma uit incurcata la ea gandindu-ma daca sa ii spun sau nu dar pana la urma nu avea cum sa ma afecteze daca stia ce limba vorbesc.
-E Launeza, si Kiba o vorbeste desi e cam pe langa subiect uneori.ii spun eu si ma indrept spre standul cu ramen unde se pare ca Naruto isi astepta sora.Se uita la mine cam uimit si ne invita pe amandoua sa luam loc.China spune ca va face cinste si comandam toti trei cate un bol.Am ramas uimita cat de repede mancau copii astia caci pana eu am terminau un bol ei au mancat cinci si nu parea ca vor sa se opreasca aici.Mai uit din nou la telefon de parca as fi stiut ca avea sa sune.Le spun celor doi frati ca trebuie sa plec un pic:
-Yo, Sangaiana!se aude o voce cunoscuta de la celalalt capat al firului.Ai de gand sa recunosti sa nu?spune acea voce pe un ton superior si enervant.
-Stai sa ma gandesc....NU!spun eu hotarata si ca sa imi sustin decizia pana la capat ii inchid in nas acelei persoane pe care nu o puteam suporta.Ma rasucesc elegant pe calcai si ma indrept spre stand unde ca printr-o minune cei doi frati se oprisera din mancat si se pare ca aveau o discutie serioasa:
-China nu-i asa ca ma crezi?Spune, nu-i asa ca ma crezi?Sunt sigur ca asa e, am cercetat!Sunt sigur ca Sasuke face parte din ''Dinastia Luni'' deci cu alte cuvinte sunt sanse destul de mari ca Sangi sa stie unde e.Baba Tsunade nu ma crezut dar sunt sigur ca asa e, pana la urma ai vazut si tu cat de mult seamana, nu?


-Naruto nu stiu ce sa zic...e adevarat ca ii seamana mult dar nu e nimic concret.Ce ai tu aici e doar marturia unei profesoare particulare care cica ia predat Printului Sasuke si marturia moasei care a asistat la nasterea lui Uchiha.Nu ai de unde sa stii ca acel Print Sasuke e Uchiha.spune ea incercand sa nu ii ia tot entuziasmul lui Naruto desi el parea ferm convins ca are drepteta si pana la urma chiar are.Trebuie sa ii scimb parera caci nu am chef de belele mai mari decat am acum.Ma indrept cu pas alert spre cei doi care schimba subiectul imediat ce ma vad.Am mai stat acolo cateva minute pana cand China a spus ca are ceva de facut si am plecat.Drumul spre casa a fost tacut si era clar ca acele afirmatii ale lui Naruto o pusesera pe ganduri.Cand ajungem acasa ea urca in graba scarile spunand ca merge sa se schimbe iar eu incep sa despachetez.O tin asa ceva timp dar pana la urma hotarasc sa urc sus si sa vad ce se intampla.Bat odata la usa Chinei si o deschid incet, in acel moment in fata mea erau.....




Melodia capitolului: https://www.youtube.com/watch?v=r26cw4hYFrI
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 26 Iul 2014, 11:26

Vai, nu si tu cu suspansul! o.o :)) Oare cine erau ''ei''? Sau... ''ele''? Vom afla. =)
Capitolul mi-a placut foarte mult! :D
Abia astept in next sa vad POV-ul Chinei.
Pot spune ca ideea, cum am zis si la primul capitol, este chiar interesanta si originala. Aproape ca ma face sa cred ca citesc scenariul pentru un serial coreean! :)))
Sper sa ma anunti de next si sa il pui repede! :D
Ja nee! :)
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 26 Iul 2014, 21:16

Mno, surioara draga, imi place :3 Abia astept sa scriu urmatorul capitol :D
Acum, ma apuc de scris.. Si o sa-mi placa ce o sa scriu :3
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Lun 28 Iul 2014, 21:18

AMV-ul cu poze al fic-ului :3




China's words:

 Ajungem acasa. 

 Afirmatiile facute de Naruto la Ichiraku Ramen m-au pus putin pe ganduri.. Daca are dreptate? De la Sangi probabil ca nu voi putea scoate nimic.. Atunci poate ca Kiba ar sti. Pana la urma, sunt veri.

 Cum ajung, urc scarile in graba, spunand ca vreau sa imi schimb hainele. Insa motivul meu.. Era sa vorbesc cu Kiba. Daca pot face cumva sa aflu asta de la el.. Atunci ceea ce s-a intamplat azi dimineata ma poate ajuta. Ajung in camera si inchid usa in urma mea. Nu pot risca sa fiu vazuta, sau auzita, de cineva. Mai ales de Sangi. Ma apropii de balcon, si deschid usa de sticla. Apoi ma rezem pe balustrada, si ma aplec in fata, pana cand sunt paralela cu podeaua. Apoi sar la Kiba pe balcon, si bat in geam. Era in pat, citea o revista. Isi ridica capul, si ma priveste. Schiteaza un mic zambet in coltul gurii, apoi se da jos, si arunca revista in pat. Deschide usa de sticla, apoi o inchide in urma lui, pentru a evita ca cineva sa ne asculte conversatia. Eram serioasa. Privirea mea era serioasa. Buzele mele nu schitau nici un zambet, insa inima imi batea cu putere. Zambeste pervers, apoi ma intreaba daca m-am mai gandit la "oferta".

 -Kiba, inainte sa-ti raspund, vreau sa imi raspunzi tu mie la o intrebare!

 Era uimit.

 -Ok, spune.

 -Sasuke Uchiha face parte din "Dinastia Lunii"?

 Il intreb hotarata, incercand sa elimin indoielile. Insa el are o privire distrasa.. Se balbaie, incercand sa-mi raspunda. Il apuc de guleru' tricoului, apoi il mai intreb inca o data, amenintator. Ii spun ca am nevoie de informatia asta, insa ezita.

 -Pot sa-ti raspund si dupa ce imi dai tu raspunsul.

 Ii dau drumul la tricou, apoi dau cu pumnul in balustrada de fier pe care o avea. Nervoasa. Asta este cuvantul potrivit pentru a-mi descrie starea. Nervoasa, stresata, ranita, dar totusi fericita. Nervoasa ca nu puteam obtine raspunsul, stresata ca trebuia sa dau un raspuns, ranita pentru ca eu credeam ca Kiba tine la mine, si bucuroasa.. Pentru ca puteam fi, totusi, alaturi de el.

 Apoi imi ridic capul, si il privesc in ochi. Mai pitica, dar la fel de incapatanata. Poate chiar mai rau.

 -Nu raspuns, nu accept! Ultima decizie!

 Incepe sa se balbaie, vrand sa-mi raspunda, insa tocmai atunci ma striga Sangi. Ma intorc cu fata spre camera mea, si o vad stand speriata in fata usii de la balcon. O intreb ce s-a intamplat, insa aceasta nu-mi raspunde. Sare pe balconul lui Kiba, si incepe sa se certe cu el in acea limba.. Cred ca launeza, sau cum s-o fi numind. Stateam si ma uitm cand la unul, cand la altul, pentru ca nu intelegeam nici o iota din ceea ce spuneau ei. Clar ar trebui sa invat launeza.Insa, din expresiile lor, si din felul in care gesticulau, atunci situatia sigur era destul de grava. Si ma intreb de ce.

 La un moment dat, Kiba ma ia de talie, si ma lipeste cu spatele de el, facand o fata de pervers, ceea ce a enervat-o pe Sangi la nebunie. Apoi ma trage de mana, si ma dezlipeste de Kiba, ea punandu-se in  fata mea. 

 -China, du-te in bucatarie! imi porunceste Sangi.

 Ma uitam putin stramb. Ea imi porunceste mie?? Dar, mai ales, de ce se cearta??

 Dau din cap in semn aprobator, si sar pe balconul meu, apoi intru in camera mea, ies pe hol, apoi cobor scarile si ma duc la bucatarie. Cand intru, vad ca pe masa erau lasate painea de soia si baghetele. Le iau, si sa le pun in cosul pentru paine. Acolo, erau pungile. Scot pungile, si le arunc pe jos, aranjand painea in cos. Iau apoi pungile si le arunc. Atunci observ ca ceva miroase destul de urat. Ma iau dupa miros, si ma duc la dulapul unde imi tin oalele. Deschid usa, si un miros puternic, alterant, imi inunda narile. Scot oalele care mi se pareau mai grele ca de obicei, si, cand ma uit in ele, dau de carnea si pestele cumparat. Emanau un miros atat de puternic, incat puteai zice ca il vezi. Dau jos toate oalele, ramanandu-mi una, care nu mirosea. O scot repede, crezand ca nu este nimic in ea. Insa am daramat-o pe mine, si s-a dovedit a fi plina cu lapte. Mai nou, eram uda, avand lapte in par, pe haine, pe jos - pe gresia alba -  , si firicele de lapte se scurgeau pe usa rosu-visiniu a dulapului de jos.

 Ies din bucatarie, indreptandu-ma spre debara, acolo unde am mopul. Duc galeata cu apa in bucatarie, apoi urc la etaj, de unde inca se mai auzeau tipetele lui Sangi si a lu' Kiba. Deschid furioasa usa camerei, si se pare ca Sangi sarise inapoi pe balconul meu. 

 -Sangi, treci sa faci curat! apoi indrept mopul spre ea.

 Se uita ciudat, si intreaba ce e obiectul din mana mea. Kiba incepe sa rada.

 -Kiane, Kiane, chiar asa rau ai ajuns, ma? Sa faci pe menajera?

 Kiba spusese aceste vorbe pentru a o intarata. Apoi, Sangi imi ia mopul din mana si il arunca pe jos, dand cu piciorul in el si alunecand sub pat. Toate aluneca sub pat azi??

 -Sangi, ia mopul, si du-te in bucatarie sa stergi laptele de pe jos! strig eu la ea

 -Nu am varsat nici un lapte! Tu versi, tu stergi! imi zice ea.

 -Carne si peste in dulap?? Laptele in oala, in dulap?? Painea pe masa?? Pungi in dulapu' cu paine??

 -Zi mersi ca am pus legumele in congelator!

 -Ai facut ce??

 Apoi incepe sa rada, si sa zica (,) ca daca vreau ordine, sa imi fac singura. Sa nu o mai lasa pe easa faca. Si, in nici un caz, sa nu o mai pun sa dea vreodata cu mopul.

 -Sangaiana!! strig la ea, si tresare, la fel si Kiba.

 Imi iesisem din pepeni. Adica cum isi permite sa vina in casa mea, sa faca dezordine, sa nu curete, apoi sa zica (,) ca totu' e din vina mea?

 Pleaca brusc de langa noi. Eu stiind ca va face o boacana, ma tin dupa ea, la fel si Kiba. Ajungem in bucatarie, si varsa galeata cu apa pe jos, zicandu-mi ca ea nu-mi comanda mie. Asta a umplut paharul. Ma duc fix in fata ei, si ii lipesc o palma. Apoi incep sa tip la ea.

 Ea pleaca din fata mea. In doua secunde, usa de la intrare se deschide, apoi se tranteste de zici ca mai avea putin si iesea din balamale. M-a lasat pe mine, cu o baltoaca mare in mijlocul bucatariei, si cu (,) Kiba ce habar n-avea ce s-a intamplat.
 
 Ma duc la etaj si iau mopul de sub pat, apoi incep sa sterg apa de pe jos. Insa Kiba ma prinde de mana, si imi zambeste.

 -E ok. Curat eu aici. Tu du-te si fa un dus, si schimba-ti hainele.. Nu te grabi, azi e ziua ta libera!

 Ma uit putin confuza la el, insa ii accept propunerea. Ii dau mopul, apoi urc inapoi la etaj. Intru in baie, ma dezbrac si imi arunc hainele pline de lapte in chiuveta, apoi dau drumul la apa sa curga, punand capacul la gura de canalizare din vas. Colierul si bratara le pun pe suportul de sticla de sub bolul destul de mare, tot de sticla, care era chiuveta. Ma uit in oglinda dreptunghiulara de deasupra vasului, apoi imi dau palaria jos si o pun pe rafturile de sticla din dulapul de sticla, fara usi ce era bagat in perete. Apoi imi desfac parul. Miroseam toata a lapte.

 Opresc apa de la chiuveta.

 Ma departez, apoi mai arunc o privire de ansamblu la baie. Peretii acoperiti de faiantaverde-lamaie, gresie neagra in carouri albe. Un vas de WC, si o chiuveta mare de marmura la o distanta de o jumatate de metru distanta. Cada era mare si de metal, pe dinafara acoperita de aceeasi faianta ca si peretii. Tavanul era alb. Calc pe covorasul alb cu buline negre si galbene ce se afla in fata cazii, apoi ma bag in cada si dau drumul la apa, apoi imi pun si niste spumant de baie. Mirosul de begonie inunda baia.

 Faptul ca stau relaxata in cada, inconjurata de spuma si de aroma placuta si imbietoare din acea sticluta ma face sa ma bucur. In sfarsit, sunt putin singura. In sfarsit, un moment de relaxare. Ma uit in tavan, si ma gandesc ca de maine o voi lua de la capat cu misiunile. Oftez adanc, apoi ma sperii cand aud un sunet ca si cand cineva ar fi daramat toate oalele. Ma ridic repede, inca plina de spuma in par si pe mine. Iau un prosop din suportul de deasupra chiuvetei de marmura, si imi infasor corpul. Apoi ies rapid, lasand urme ude in spatele meu. 

 Cobor in graba scarile, si ma duc in bucatarie. Acolo, Kiba era in fata chiuvetei plina cu spuma, incercand sa spele oalele. 

 -Scuze, China, am scapat oala asta

 Se scuza, auzindu-mi pasii pe trepte. Apoi se uita la mine si ramane blocat. Prosopul se cam udase, si nu era genul de prosop absorbant. 

 -Ok, Kiba, lasa, de aici ma ocup eu! ii spun si ii iau buretele din mana, apoi iau si oala de pe jos.

 -Nu! E ziua ta libera! In plus, esti in prosop, plina de clabuci!

 -Ziua libera e pentru treaba pe acasa.

 Apoi incep sa rad si sa spal o oala. Mirosul de carne stricata inca era in bucatarie. Il rog pe Kiba sa deschida geamul. Asa facu.

 Vine spre mine si ma ia de talie. Imi saruta usor gatul plin de spuma, si ma ia in brate de la spate. Imi zice ca e bine ca a scapat de Sangi, desi poate banui ca a facut o prostie deja. Ii dau mainile jos de pe mine, apoi ma intorc cu fata spre el, si il amenint cu buretele sa nu mai spuna ceva de ea. Nu azi, in ziua mea libera. Nu dupa cate mi-a facut, dupa dovada de nesimtire data.

 Peste o ora am fost gata cu toate. Am curatat bucataria, apoi mi-am dat jos clabucul si mi-am pus un halat pe mine. Am curatat si urmele de apa lasate de mine de pe jos, si apoi am sters cu o carpa ca sa nu alunece. Si tocmai cand eu si Kiba ne-am trantit in pat, franti de oboseala, telefonul meu suna. Vad ca este Tsunade, asa ca raspund plictisita. Ma anunta sa ajung de urgenta in biroul sau.

 Ma dau jos din pat, si ma indrept spre dulap.

 -China, ce ai facut? ma intreaba Kiba

 -Tsunade m-a chemat la ea. 

 Imi iau hainele din dulap, apoi ma duc in baie. O pereche de colanti negrii, un maieu lung, alb, cu motive florale, si imi prind parul intr-o coada de cal. Imi iau telefonul, apoi Kiba ma intreaba daca mai am mancare in frigider.

 -Mai am paine de soia si baghete in cosul cu paine. Tre' sa merg la piata, bine ca mi-ai amintit. A, vezi sa imi scoti si mie legumele din congelator, ca am uitat de ele! il rog eu, iau portofelul de pe birou, apoi am plecat. 

 Ma incalt cu o pereche de tenesi albi, insa aud un tunet. Deschid usa de la intrare, si vad ca a inceput ploaia. Asa ca ma descalt de tenesi, si ma incalt cu o pereche de cizme de ploaie, imi iau un palton, si o umbrela din suport, toate transparete. Imi pun telefonul si portofelul in buzunarul paltonului, apoi am iesit pe usa si am deschis umbrela.

 Pleosnetele facute de atingerea cizmelor mele cu apa ce deja acoperise pamantul era placut. Insa si mai placut era sunetul ploii.

 Dupa 10 minute de mers, am ajuns la Turnul Kage. Am strans umbrela, si am inceput sa urc acele scari interminabile, pana in varf. Am batut la usa biroului, insa nu am mai asteptat sa-mi zica sa intru, asa ca intru direct. Acolo, inafara de Tsunade si Shizune, erau si o femeie cu un copilas mic in brate.

 Tsunade ma prezinta acelei femei. Apoi imi da misiunea: trebuie sa am grija de acel copil timp de o saptamana. Ma uit ciudat si la copil, si la Tsunade, si la Shizune, si la acea femeie. Cu totii zambeau. Numai eu eram cea paralela.

 -Tsunade, in primu' rand, asta e ziua mea libera!In plus, eu nu stiu nimic despre cum sa cresti un copil, asa ca imi va fi greu.

 Incercam sa evit pe cat de mult se putea sa spun ca nu vreau un plod nesuferit pe cap, care sa planga incontinuu si sa fie nevoie sa-i dau eu sa manance, sa ii dau lapte, sau sa-l schimb de haine sau pampersi.Pentru ca eu nu sunt acel gen de persoana responsabila. Eu sunt responsabila doar cand vine vorba de misiuni. Ca in timpu' liber o ard cu tampeniile.. Si cu Naruto.

 Imi spune ca ma voi descurca excelent. Apoi, inainte ca sa refuz misiunea, femeia aceea imi pune in brate acel copilas. Nu mi-am putut da seama daca era baiat sau fata. Era imbracat intr-un tricou alb si o salopeta de blugi. In picioruse avea o pereche de sosetute albe, si o jucarie de mestecat in mana. Se uita la mine cu niste ochi mari, verzi inchis, care se potriveau cu parul roz-maroniu. Era exact ca mama sa. Se misca asa de incet si firav in bratele mele, incat imi venea sa-l mananc. Fac diabet!!

 -Pai.. Cred ca pana la urma nu o sa fie atat de rau.. Cu un copil.. O saptamana - apoi zambesc.

 Tsunade zambeste si ea satisfacuta. Apoi mama copilului a scos de dupa birou un troler, si mi l-a dat. Apoi a plecat fara sa mai scoata vreun cuvant. Ma duc rapid dupa ea, si o intreb cum se numeste copilul. Apoi imi zice ca nu e botezat.

 Intru inapoi in birou la Kage, si iau trolerul. Ma uit pe geam si vad ca s-a oprit ploaia, asa ca e bine. Imi iau la revedere, apoi plec. Copilul s-a comportat extrem de bine.

 Ajung in piata, si toata lumea s-a mirat sa ma vada cu un copilas in brate. Intr-adevar, era o imagine destul de ciudata. Ajung in fata unei tarabe, si vanzatoru' m-a intrebat ce este cu acel copil.

 -Trebuie sa am grija de el o saptamana, pana se intoarce mama sa.

 Acesta zambeste larg, si imi zice ca sunt o printesa demna, si tot felu' de laude de genu'. Apoi ma intreaba de ce am venit iar la piata, ca doar am fost de dimineata. Ii explic situatia, si imi face o reducere la orez. Il iau, apoi ma duc la florarie. Intru, si incep sa ma uit la flori, apoi imi dau seama ca nu stiu daca bebe e fata sau baiat. Si nici ce varsta are. Nu are nume..

 -Da, este frumoasa acea floare!

 Ino tocmai ce ajunsese langa mine. Blonduta observase ca ma uitam atent la niste hortensii albastre. Apoi vede copilul si se lumina la fata. Ii explic situatia, si s-a oferit sa care ea cumparaturile, si eu sa car decat copilul cu bagajul. Ino rupe o hortensie de acolo, si o pune pe bebe.

 Mai departe, cumparaturi. M-am aprovizionat, din nou. Si am ajuns acasa. I-am dat lui Ino cheile, si ea a descuiat. Intram in casa, ne descaltam, si duce cumparaturile in bucatarie. Intre timp, eu am urcat la etaj. Ma duc la mine in camera, si acolo nu era Kiba. Ma uit pe balcon: era deschis. Inseamna ca s-a dus acasa.

 Las copilul in pat, si pun trolerul langa dulapul meu. Ma dezbrac de palton, si cobor repede pana jos, punandu-l in cuier. Apoi intru grabita in bucatarie, ca nu cumva Ino sa faca vreo boacana, mai nasol ca Sangi. Insa aceasta chiar le aranja bine. Ii multumesc de ajutor, si pleaca. Pentru ca terminase.

 Apoi urc din nou in camera, si incep sa ma joc cu copilu'. Apoi ii iau valiza si incep sa desfac bagajul. Tricouri, pantalonasi, incaltaminte.. Un biberon si inca o jucarie de mestecat. Atat. Trolerul era aproape gol. Ma uit ciudat la asta. Chiar daca are mai multe acasa.. De ce i-a dat atat de putine? E copil. Se murdareste extrem de repede.. Are nevoie de multe jucarii.. Altfel se plictiseste. Dau toate lucrurile de acolo jos, si observ ca nu era acolo nici macar un pampers. Ma uit uimita la cat de neglijenta a fost acea femeie. Apoi, gasesc si o foaie de hartie pe care era scris de mana.. 
 
 "Nu mai pot tine acel copil. Sper sa ma intelegeti, nu mai am bani. Sper sa ajunga intr-o familie buna. Ce am pus in bagaj reprezinta toate lucrurile sale"?? Cum?? 

 Cum poate o mama sa faca asta?? Iau urgent telefonul, si o sun pe Tsunade. Imi raspunde plictisita. Ii citesc biletul, si incepe sa tipe: "Cum poate sa faca asa ceva??". Apoi imi cere sa ii aduc copilul. Pentru a i-l da inapoi. O intreb ce se va intampla cu copilul pana mama sa va fi gasita. Si aceasta imi raspunde ca va sta la orfelinat. Ii raspund cu un "nu" categoric. Ii descriu bagajul copilului, si atunci ajung la concluzia ca nu ar trebui sa seintoarca la mama sa. 

 -Pai si cum isi permite sa isi lase copilul si sa plece?? Atata timp cat are unul, ar trebui sa aiba grija de el! Nu sa il lase! tipa la telefon.

 -Da, Tsunade, ai dreptate. Insa poate ca i-a fost si ei destul de greu - apoi ezit putin. O sa-l pastrez eu! zic hotarata

 Atunci tace din gura cateva secunde, insa isi revine si imi spune ca nu ma va plati pentru zilele in care voi sta acasa sa am grija de el. Ii spun ca este ok asa, apoi inchid. O sun de urgenta pe Ino, si o rog sa se duca sa-mi cumpere si mie niste pampersi. Ma intreaba daca nu au fost in bagaj, si atunci ii explic situatia.

 -Acea femeie!! Sa nu se intalneasca cu mine, ca o sa o omor fara sa clipesc!!

 -Calm, Ino! Doar cumpara-mi un pachet de pampersi masura.. apoi ii scot salopeta la bebe, sa vad ce masura. Ii cumperi un pachet cu masura 3. Si.. Lapte praf, te rog! apoi imi spune ca e ok.

 O anunt ca ii voi da banii inapoi cand va veni, si apoi inchide, spunand ca a si plecat.

 Imbrac bebele la loc, insa ma trazneste o curiozitate absoluta: e baiat, sau fata? Asa ca ii dau inca o data salopeta jos, si desfac pampersul. E fata! Si pampersul abia a fost schimbat, asa ca mai poate astepta pana vine Ino. Lipesc ariciul de la pampers din nou, si, inca o data, imbrac bebele cu salopeta. O imbrac.. Imi imbrac copilul. Ma uit cu cea mai mare mila la ea. Imi zambeste cu gura pana la urechi, si ma priveste cu dragoste. Chiar daca este atat de mica.. Cred ca a prind drag de mine. Si eu de ea. De acum in colo, nu o voi da la nimeni. E a mea! E proprietatea mea! Nu o s-o las nici macar mamei sale. Cum a putut fi atat de iresponsabila..

 Am luat floarea de la Ino, si am inceput sa ma jos cu ea si cu bebe. Ii fluturam acea gladiola pe sub nas, si incepuse sa rada. Era atat de dulce. Atat de cuminte.. Si atat de nevinovata, de firava. Blestem acea femeie cea lasat-o, fara macar un nume.

 In timp ce simteam ca fac diabet de atata dulce, Sangi ma striga de pe balconul lui Kiba. Ma uit la ea curioasa, in timp ce aceasta se uita speriata la copil. O intreb ce vrea, si imi zice sa merg la ea, ca mama lui Kiba ma cheama. Iau telefonul, si ii scriu un mesaj lui Ino, in care ii zic (,) ca sunt plecata la vecini pentru maxim o ora, asa ca sa lase cumparaturile sus in camera mea, ca usa nu e incuiata. Apoi iau copilul in brate, si jucaria de mestecat, apoi imi pun floarea in par, si sar pe balconul lui Kiba.

 -Cine e? ma intreaba, privind copilul cu scarba

 -Doar un copil. Nu te uita asa!

 Apoi o ia in fata, aratandu-mi pe unde s-o iau. Chiar daca eu si Kiba suntm vecini de cand eu aveam 12 ani, niciodata nu am intrat in casa lui. Pe balconul lui, da, am sarit de multe ori. Dar niciodata in casa la el. Chiar daca el vine meeu in camera mea, in restul casei nu a fost decat azi, si asta in bucatarie, sa ma ajute.

 Ajungem intr-o camera uriasa, la parter. Peretii erau be, iar perdelele ce acopereau ferestrele uriase erau crem. Mobila era lemn masiv, sculptata, si lacuita. Era decat o singura canapea de doua persoane, alba, pe care stateau mama lui Kiba si inca un tip. Avea parul negru, lung, prins intr-o coada la spate, si era imbracat in blana maro. Ma intreb cine e. Kiba era pe o perna in stil turcesc, in fata canapelei. Se uitau cu totii ciudat la mine si la copil.

 -Ala e copilu' tau? ma intreaba tipu' de langa mama lui Kiba.

 -Da, e copilu' ei si a lu' Kiba! spune Sangi.

 Mama lui Kiba se uita ciudat, apoi se incrunta la Kiba, care habar n-are ce sa faca sau sa zica.

 -E abandonata. Am luat-o sub tutela mea. Daca nu ma credeti, intrebati-o pe Tsunade.

 Desigur, imi era usor sa vorbesc. Pana la urma, am spus doar adevarul. Asa ca ne asezam si eu si Sangi pe cate o perna turceasca. Tipu' necunoscut isi drege glasul, insa, pana sa apuce sa spuna altceva, bebele a inceput sa planga. ma panichez, nestiind ce sa fac. Incep sa ma agit cu jucaria de mestecat prin fata ei, insa la nimic bun. Toti se uitau ciudat la mine. Deodata, simt cum cineva din spate imi desprinde floarea din par, si i-o da bebeului, acesta incetand cu plansul. Era Kiba. Abdomenul sau se lipise de spatele meu. 

 -Daca nu e copilul lui Kiba, atunci de ce a tacut cand Kiba i-a dat floarea?? intareste Sangi ideea.

 -Ei, tu, Kiane! Taci! Doar i-am dat o floare!

 -Lu' fii-ta!

 Kiba se da la o parte, si apoi strainu' incepe.

 -Eu sunt Koga. Eu am crescut-o pe Sangi. Si nu accept sa fie jicnita in felul asta! Cum iti permiti, tu, Kiba, sa te comporti cu ea ca si cum ar fi servitoarea ta??

 -Defapt, Kiba n-a avut nici un amestec! Sangi a facut mizerie, si, cand am pus-o sa curete, mi-a aruncat mopul, si mi-a rasturnat galeata cu apa in mijlocul bucatariei. Nu accept sa fiu jicnita in propria casa, mai ales de o straina! spun eu, punand accent pe ultimele cuvinte.

 -Kiba m-a facut menajera! spune Sangi, si arata cu degetul spre Kiba.

 Kiba incepe sa se balbaie in timp ce incerca sa-si ia apararea. 

 -Daca nu stii sa gusti o gluma, nu meriti sa vorbesti! incep eu iar.

 Si apoi incep sa ma cert cu Sangi. Nu pricep cum poate sa-si bage varul la fund, doar din cauza mea. Este doar mult prea nesimtita. Si indrazneste sa vorbeasca peste mine, asta este.. Doar merita o pedeapsa!
 
 -Kiba, fata ciudata cu parul blond si copilul lui Kiba in brate, daca aveti un copil, ar trebui doar sa va casatoriti, sa nu afceti dinastia de ras! anunta Koga.

 Mama lui Kiba aproba. Sangi zambeste satisfacuta. Iar eu si Kiba nu puteam crede ceea ce tocmai am auzit. Adica.. In primul rand, am fost chemata aici ca sa fiu jicnita? Sa mi se aranjeze o casatorie fara ca eu sa fiu intrebata? Sa fiu numita (**)?? Si ce are daca sunt blonda??

 -Nu am venit aici ca sa fiu jicnita! ma ridic brusc. daca aveai ceva mai destept de spus, poate ca te ascultam pana la capat, insa daca nu ai, eu am plecat. Si sa nu te gandesti ca voi trece cu vederea! Nici o casatorie fara ingaduinta mea! Iar copilul din bratele mele, daca chiar vrei sa stii, intreab-o pe Tsunade! nu mai crede vorbe in vant, adresate pe moment! ma rastesc la acel Koga.

 -Cine te crezi?? ma intreaba, ridicandu-se si el in picioare

 -Printesa din Tara Focului!

 A ramas uimit. Se retrage putin, si seaseaza apoi. Imi spune ca pot sa plec.

 -Nu plec fara scuze!

 Se uita la mine. Ma priveste cu superioritate, si apoi incepe sa rada. La fel si Sangi. Kiba rosise ce nu se poate iar mama lui Kiba era ganditoare. Sangi a zis ca daca as primi scuze, atunci unde ar mai fi amuzamentul.

 -Foarte bine atunci. Sangaiana, te duci, iti iei hainele din casa mea, si te intorci aici. Nu am degand sa accept o printesa rasfatata. Nu de fata cu acest copil, in orice caz!

 -Oricum nu vroiam sa stau in cocina ta!

 Apoi am plecat impreuna cu Sangi acasa la mine. Si-a luat geamantanul, apoi a plecat. Las copilul in pat, apoi inchid usa de la balcon si trag perdelele. Am ramas fara nici o dorinta de al in mai vedea pe Kiba, pe Sangi, pe mama lui Kiba, sau pe acel Koga fara limite. Ma uit in camera, si observ ca pampersi si laptele praf erau langa pat. Imi iau mobilul, si aveam un mesaj: "E ok. Nu e nevoie sa-mi dai banii inapoi! E doar pentru copil, pana la urma.".

 In urmatoarea clipa, aud niste batai in usa de la balcon. Trag perdeaua, si vad ca era acel Koga. Deschid usa, si il intreb ce vrea. Se aseaza in genunchi in fata mea, si isi duce mana dreapta la piept, zicandu-i ca ii pare rau ca m-a insultat, ca nu a stiut ca sunt printesa. Il privesc plina de scarba, si ii refuz scuzele. Apoi ii enumar cateva chestii pe care ar trebui sa le stie despre mine:

 -Am orgoliu mare. Nu o sa accept niste scuze atat de usor, mai ales daca am fost jicnita atat de rau! Si nu trebuie sa-ti ceri scuze doar pentru ca sunt printesa! Cere-ti scuze tuturor carora le-ai gresit! apoi ii inchid usa in nas, si trag perdeaua.

___________________________________________________

Baie China
Bucatarie China
Haine China
Living Kiba
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Lun 28 Iul 2014, 22:25

Fosarte cool next-ul si este si destul de lung,nu stiu cand voi putea posta si eu caci am o saptamana incarcata apoi am sa plec in concediu trei saptamani si nu voi avea net.In ori ce caz abia astept sa poastez, plus ca mada esti geniala!
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Mar 29 Iul 2014, 15:17

Foarte bun next-ul!! :D
Astept next repede!!! :)
Sa ma anunti! :)
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Vin 29 Aug 2014, 19:19

Buna lume!De data asta nu voi posta urmatorul capitol ci voi posta un episod OVA,sper sa va placa!!!

                                                                                  Indispensabile OVA


Sangi pov




Ma trezesc din cauza sunetului acela enervant,semana cu tipatul cuiva...un tipat extrem de enervant!!!As dori sa ma ridic din patul meu moale si sa vad ce se intampla dar sincer nu ma simt atat interesata de sursa acelui tipat incat sa vreau sa ma ridic din pat.Trag patura mea roza peste cap si incerc sa adorm doar ca ceva ma nelinistea asa ca mai deschid inca o data ochii.Sunetul disparuse cei drept doar ca uitanduma inca o data in camera imi dau seama ca ma aflam in camera Chinei desi stiam ca am adormit in camera mea noaptea trecuta! Ma ridic lenesa din patul Chinei si ma indrept spre bucatarie caci daca urechile nu ma insala de acolo sa auzit acel tipat.
Cobor scarile incet cu o viteza egala cu cea a unei testoase.De obicei cand ma trezesc dimineata am multa energie si persoanele din jurul meu imi spun ca am mancat baterii doar ca acum e o diferenta,am fost trezita nu m-am trezit!Sper ca acel tipat sa fie meritat caci din cauza faptului ca am fost trezita la ora 09:30 a.m. ma simt destul de prost dispusa.
Intr-un final ajung in bucatarie si raman incremenita din cauza imagini din fata mea, eu ma uitam la...mine!Eu eram intinsa pe podeau din bucatarie, mai bine spus cazuta iar Naruto se uita la mine, sau cel putin la eu cea de pe podea.
Apoi el isi ridica ochii de la mine cea de pe podea si se uita la mine apoi incepe sa tipe din nou.Era acelasi tipat enervant care ma trezise din dulcele meu somn asa ca poate din cauza tipatului lui Naruto, poate din cauza mea de pe podea sau poate din cauza somnului insuficient incep si eu sa tip la Naruto.Cred ca o tinem asa vrei 5 minute neintrerupte pana cand eu cea de pe podea se ridica si ne opreste.Tot eu sa calmez situatia,nu?Eu cea de pe podea ma ia de mana si ma duce la maie apoi imi spune sec sa ma uit in oglinda.
Cand imi arunc ochii in acea oglinda simnt ca inebunesc.Eu nu ma priveam pe mine ci pe...China!Incep sa ma isterizez si sa intreb cum sa intamplat asta apoi imi dau seama de ce m-am trezit in camera Chinei.Ceva sa intamplat cu noi doua seara trecut !
-Asta nu e de bine.spun eu incercand sa ma linistesc, Astazi vor veni in Konoha lordul Feudal si Raikagele,nu-i asa China?Ce o sa le zicem?ea se uita la mine cu o fata incurcata,sigur nu se gandise asa de departe inca!
-Pai eu nu pot sa ii spun unchiului ce sa intamplat!O sa ma ia din Konoha!Si daca Raikagele afla sigur o sa iasa urat!Trebuie sa incercam sa ne comportam normal!Cat de cat normal.spune China deznadasduita.
Acum am incurcat-o rau!Eu nu pot sa fiu printesa perfecta care o defineste pe China si sunt sigura ca nici ea nu va reusi sa ma inlocuiasca,daca fac vreo greseala de conduita?Sau daca tata o va intreba ceva pe China in launeza?Trebuie sa facem schimb de corpuri din nou,dar cum sa intamplat asta? Ii spun Chinei ca poate Ino ne-ar putea ajuta, asa ca ea se duce grabita sa il anunte pe Naruto. El sigur va sti unde sa o gaseasca, si, chiar daca nu, macar va incerca. .Acum sunt doar eu si China.In secunda 2 apare in usa China cu o carte care avea pe putin 10000 de pagini si imi spune ca trebuie sa stiu codul de conduita al unei printese pana vine unchiul ei.Eu ma uit crucis la ea si incep sa rad ca o isterica, cum credea ea ca voi memora toata cartea aia in trei ore pana apare unchiul ei la ore 12:30? Cred ca inafara faptului ca a facut schimb de corpuri cu mine a facut si schimb de inteligenta cu Naruto.Ma mai uit o data la fata ei care parea destul de serioasa si ma bufneste din nou rasul, rasul meu parea chiar si mai isteric asa in corpul Chinei iar gandul asta ma amuza chiar mai tare.China se enerveaza si incepe sa tipe si sa imi spuna ca sunt iresponsabila si ca irosesc timpul,ca trebuie sa ma grabesc sa invatacea carte.Pentru un moment a reusit sa imi capteze atentia dar peste 5 secunde rasul meu isterie isi face din nou aparitia.China se uita iritata la mine si ma intreaba vizibil nervoasa:
-Ce ti se pare asa de amuzant,alteta ta regala?spune ea mai mult in badjocura.Crezi ca eu sunt amuzanta in corpul tau?Crezi ca situatia asta nemernica e amuzanta?Sau poate ai impresia ca aceasta carte va fi amuzanta?spune China mai mult tipand in timp ce ochi ei sclipeau din cauza furiei si deveneau din ce in ce mai sangerii,pentru un moment m-am speriat uitandu-ma la ochii ei apoi mi-am dat seama ca aceia erau defapt si de drept ochii mei,macar acum stiu de ce mi de spune ca am o fata de criminala in serie cand ma enervez.Chicotez uitandu-ma la fata mea de ''criminala in serie'' si intr-un final ma opresc din chicotit.
-In primul rand mi se pare amuzanta fata pe care o fac cand ma enervez si in al doilea rand mi se pare amuzant ca in astea trei ore eu va trebui sa invat conduita unei printese iar tu vei fi nevoita sa inveti launeza.mi sa parut ca fata Chinei se albeste de parca a vazut o fantoma cand a auzit cuvintele iesite din gura mea sau ma rog, gura ei.
Pana la urma eu stiu ceva ceva din codul de conduita dar pun pariu pe ori ce vreti ca biata China nu stie nici sa spuna da in launeza.Gandul asta ma face sa rad din nou iar pe China o face sa urle la mine cum ca e vina mea ca sunt launeza si ca pe ea nu o intereseaza Launa ori launeza. Puteam sa imi dau seama ca se panicase destul de tare iar asta ma facea sa rad din nou, imi placea sa o vad isterizanduse dar nu imi placea cum se tragea de par deoarece acel par imi apartinea si nu aveam de gand sa chelesc din cauza ei asa ca ma apropii de ea si o prind de mana apoi ii spun sa se relaxeze caci e macar are Sharingan-ul meu si poate sa memoreze cuvintele daca sunt scrise pe o hartie.Atunci ea se linisteste,respira adanc si imi spune ca trebuie sa scriu pe o hartie tot ce stiu in launeza plus traducerea in japoneza ca sa o poata invata.Cuvintele ei erau asa de irealiste incat un alt val de ras isi face aparitia.Incerc sa ma calmez si respir adanc apoi ma mai uit o data la China sau mai bine zis la mine si imi spun ca prima data trebuie sa incercam sa ne imitam caracterele una alteia.China aproba printr-o miscare a capului si propune sa mergem in dormitorul ei ca sa ne mai linistim putin, si sa ne cunoastem mai bine.Urcam lenese scarile si ajungem in camera ei, China se pune pe pat iar eu in fata ei pe podea.O perioada ne-am uitat una la alta ca doua curci, apoi China a spus ca e mult prea obosita si stresata ca sa inceapa sa povesteasca asa ca eu incep.
-In primul rand trebuie sa o scoatem la cap cu launeza.spun eu ramanand pe ganduri pentru cateva momente in care mintea mea era in ceata apoi brusc o descoperire geniala imi loveste mintea.China daca tu si cu tata o sa ramaneti singuri el sigur o sa vorbeasca in launeza cu tine dar daca sunteti cu cineva el nu o sa vorbeasca decat in japoneza ca sa nu o ofenseze pe persoana care e cu voi deci tu trebuie sa incerci sa ramai cu cineva,eu am sa incerc sa raman cu tine dar si tu trebuie sa ramai cu mine.spun eu mandra de mine si de descoperirea mea,desi stiam asta de mult mereu am ignorat ''idealul'' asta al tatei vorbind cu el in launeza chiar daca eram in conferinta cu lordul feudal. Acum trebuie sa iti spun sa nu cumva sa iti scoti bratara de pe mana dreapta.spun eu pe un ton cat se poate de serios, China se uita pe mana ei dreapta si observa cred ca pentru fiecare data dratara din aur in forma unui sarpe care se incolaceste in jurul maini ei.China credema ca bratara asta e foarte importanta, daca o dai joi nu o sa iti poti controla puterile, sau ma rog puterile mele.Eu pot sa invoc elementele naturii,in special focul fara sa fac semne si din pacate asta se intampla uneori si atunci cand sunt speriata sau nervoasa asa ca bratara asta imi opreste puterile, deci atunci cand o ai pe mana nu poti sa folosesti decat sharingan-ul deoarece e mostenit prin sange, si forta fizica.China credema ca nu trebuie sa iti scoti bratara deoarece eu nu am reusit sa imi controlez puterile in 17 ani asa ca tu sigur nu o sa reusesti intr-o zi.spun eu si incep sa chicotesc iar China ma urmeaza incepand amandoua sa rade destul de zgomotos.Ori cum China incearca sa te comporti ca si cand ai fi sigura pe tine,ca si cand ai stapana,trebuie sa fi cat de mandra poti tu si sa nu iti calci pe mandrie si incearca sa mai scoti si cate o prostie pe gura din cand in cand.spun eu incepand din nou sa chicotesc China urmandu-ma.
-Deci Sangi trebuie sa incerci sa fi calma si sa pari stapana pe situatie, sa incerci sa respecti cat de cat conduita sa fi cat de cat mandra dar nu in exces, sa nu te lasi calcata in picioare iar cu Kiba trebuie sa fi mai timida. Sa incerci sa fi printesa ideala de fata cu unchiul, insa, daca te calca pe coada, sa te iei la certa cu el. Insa, orice ar fi, sa nu ii spui "mosule"! Isi va da seama imediat ca nu esti eu. Lui Naruto sa-i dai bani de ramen de cate ori cere, si lui Hinata sa-i zici mereu ca Naruto e un idiot, si ca, pana la urma, o sa o observe. Si pe Sakura poti sa o si omori, nu ma intereseaza, ca nu o sufar.Eu folosesc toate elementele dar elementul principal e apa,si nu pot sa fac nimic fara sa fac semne.Doar ca eu sunt jinchuuriki-ul lui cinci cozi si daca te enervezi o sa apara o coada deci trebuie sa fi atenta,ori cum am sa incerc sa stau langa tine.spune China si un zambet sincer ii apare pe chip.Apoi imi spune ca i sa facut foame si ca se va duce sa faca ceva de mancare iar eu ma ofer voluntara sa raman in camera caci sunt un dezastru in artele culinare.
China iese cu pasi grabiti din incapere iar eu ma uit la ceasul de pe perete, era 10:30, se pare ca ne-a trebuit o ora sa ne dezmeticim si sa facem ''lectiile'' potrivite situatie in care ne aflam.Ma tot gandesc ca in loc sa ii sar in brate tatalui meu voi fi nevoita sa ii sar in brate unchiului Chinei, imi era dor de tata caci nu lam vazut de ceva timp, si pe langa tata imi mai era dor de fratii mei.Desi suntem atatea copii suntem uniti si imi e extrem de dor de ei, in special de sora mea geamana Ming si de Sasuke.Sper ca Naruto sa o gaseasca repede pe Ino caci nu vreau sa raman asa.Daca tata va spune ca eu ma voi intoarce cu el acasa China va fi nevoita sa mearga cu el?China va fi nevoita sa ma inlocuiasca drept printesa,sora,fiica si sotie?Numai gandul ca ea ar face asta ma inebuneste si fara sa imi dau seama chipul meu incepe sa fie udat de acele perle mici si fierbinti.Le sterg folosindu-ma de palma mea din cauza unui gest instinctiv apoi le privesc.In palma mea se aflau acum doua lacrimi micute la care ma uitam insistent,strang pumnul in speranta ca ele vor disparea odata cu problemele mele.Sirul gandurilor mele e intrerupt de o bataie in usa balconului.Ma ridic curioasa de pe podeaua rece si ma indrept spre usa balconului.Dau la o parte draperia visinie si prin usa de sticla ii vad pe Kiba cum statea sprijinit de balustrada balconului.Cand ochii lui fac contact cu ai mei el se ridica alert si deschide usa.Se uita insistent la mine de parca incerca sa vada prin ochi mei.Isi dupe mana pe chipul meu iar fata lui coboara incet spre a mea sigur cu intentia de a ma saruta.In secunda doi Kiba se alege cu o palma de la mine,desi am dat acea palma cu toata puterea mea capul lui nici nu sa miscat,de obicei daca ii dadeam o palma cu toata puterea mea cadea ca un par dar se para ca acest corp nu e asa de zdravan ca al meu.Kiba se uita la mine exact cu s-ar uita o curca la Pro Tv,sa dat un pas si ma intreaba daca am uitat de intelegerea noastra.Ma uit la el crucis si apoi imi pica fisa,asta o tinea pe China drept proprietate privata daca ma intelegeti.Intr-un fel enervata de faptul ca inteligentul meu var nu poate sa se multumeasca cu alea din club si enervata mai ales de faptul ca el a corupt o printesa mostenitoare incep sa strang pumnul cu putere si chiar cand am fost pe punctul de a tipa la el mi-am dat seama ca daca ma dau de gol Kiba ne va da de gol la randul sau asa ca profit de faptul ca el a fost noaptea trecuta in club si incep sa fac pe suparata.
-Kiba unde ai fost noaptea trecuta?spun eu incercand sa imi fac fata sa para cat mai trista.Ai fost in club,nu?Cu cine ai fost?cand imi aude intrebarea fata lui Kiba se face alba si incepe sa se balbaie.Se uita la mine si incearca sa se scuze cu fraze gen: ''Nu e adevarat,zau daca asa a fost'', dar daca vede ca nu merge ma intreaba incruntat:
-Stii asta de la Sangi?Sa stii ca da,am fost.Dar am fost doar pentru ca Sasuke ma chemat si pe mine.Am fost impreuna cu el si cu Suigetsu intr-un club din afara satului. Imi pare rau China dar nu am vrut sa imi dejamagesc varul plus ca nu l-am mai vazut de mult.cuvintele lui ma enervasera la culme.Deci el a fost cu Sasuke si cu Suigetsu in club?Cum am plecat eu astia incep sa isi faca de cap prin cluburi?Lasa ca am eu ac de cojocul lor,dar daca Sasuke si Suigetsu sunt in apropiere inseamna ca ei vor fi de data asta garzile de corp pentru tata.Atunci China are o problema,poate ca il va pacali pe tata dar nu cred ca o sa-l pacaleasca pe Sasuke, ce sa mai zic de Suigetsu!
In ori ce caz chiar acum eu trebuie sa il conving pe Kiba sa se tireze de aici intr-un mod cat mai ok posibil.Deci hotarasc sa ii spun lui Kiba ca nu ma intereseaza ce face el si ca ma duc sa mananc.El se uita putin ciudat la mine si ma intreaba daca Sangi a facut mancarea.In mod normal as spune da caci pana la urma e corpul meu dar daca spun ca mancarea a fost facuta de Sangi nu ma va lasa sa mananc asa ca hotarasc sa nu ii raspund.Il ignor si cobor scarile in graba cu speranta ca nu ma va urma.
Jos China, in corpul meu, a facut cateva clatite cu unt si sirop care aratau complet delicioase.Ma pun pe scaun si imi iau o farfurie in care sa aflau vreo trei clatite iar China se aseaja in fata meu.Dupa ce mananc prima clatita China imi spune ca trebuie sa aleg un kimono cu care sa ma imbrac dupa masa.Ma uit la ea un pic cam confuza si imi dau seama ca are dreptate deci mananc repede acele clatite si apoi ma indrept impreuna cu China spre camera ei.Ma tot gandesc cum sa o fac pe China sa il pacaleasca pe Sasuke dar nici macar o amarata de idee nu imi lumineaza capul meu care mai nou e blond nu brunet.In ori ce caz atat timp cat e sta departe de el va fi bine,dar nu cred ca el va sta departe de ea.Si cu Suigetsu ce sa fac?In provinta lui nu am nici o idee dar daca o sa o sarute pe China ii omor si pe el si pe ea.Banuiesc ca ar trebui sa o avertizez in privinta lor dar totusi....am sa o fac mai tarziu.Ajungem in camera printesei si ea se duce glont la dulap de unde scoate un komono alb cu roz si cu niste floricele.Ma uitam la el ca la felul 14 si ma gandeam ce e acea anomalie a naturii.Arata groaznic din punctul meu de vedere.China ma pune sa il imbrac si in timp ce ea imi cauta o pereche de sandale.Bineinteles ca la acel kimono China mia asortat o pereche de sandale traditionale si mia prins parul intr-un coc.Imi este si frica sa ma uit in oglinda, aratam ca o adevarata printesa.Sa nu mai mentionez ca mergeam pe sandalele alea ca barza pe picioroange.Ma simteam ca o papusa impaiata dar abia astept sa o imbrac pe China, gandul asta imi aminteste de o binemeritata razbunare!Ajung impreuna cu China in camera mea si scot din geamantanul meu negru o bustiera neagra fara maneci,o pereche de pantaloni de piele neagra si o geaca de piele neagra, plus o pereche de cizme din piele negre ,mulate si pana la genunchi.Atunci cand China a vazut vestimentatia pe care i-o pregatisem obraji ei sau inrosit si parea ca vazuse o stafie.Initial China a spus ca nu va pune asa ceva pe ea dar dupa ce iam spus ca a doua varianta ar fi o bustiera si niste blugi scurti a acceptat.
Intr-un final am fost amandoua gata,taman la tanc caci era ora 12:00 si noi am pornit spre turnul Hokage unde urma sa ne intalnim cu tata si cu lordul feudal.Simnt ca as vrea sa ii zic ceva important Chinei doar ca nu imi puteam aminti. Tot drumul am incercat sa imi amintesc dar nu am reusit de nici o culoare.Parca capul meu se blocase si tocmai acum cand sunt sigura ca e un lucru important,cred ca imi trebuie Memoplus.La acest gand un ranzet mic imi apare pe chip si incerc sa par cat de serioasa pot desi cand e vorba de mine cuvantul seriozitate nu prea ma defineste, mai ales ca de obicei ma comport de parca am fumat legale.Intr-un final ajungem la turn si suntem nevoite sa urcam scarile alea enervante care pentru mine sunt ca niste instrumente de tortura din cauza acelor sandale traditionale.O intreb pe China daca pot sa mi le dau jos caci kimono-ul era lung si nu s-ar fi observat dar raspunsul ei e unul scurt,la obiect si bineinteles negativ.Mai fac cativa pasi si realizez ca pana sa ajungem la jumatatea turnului eu imi voi rupe gatul deci ma prefac ca ma impiedic,din nou, si arunc una dintre sandale fara ca (,) China sa observe.Peste cativa pasi repet figura si asa ajung sa merg desculta pe acele scari.Pana la urma ajungem langa usa de la biroul Hokagelui,China se uita la mine si imi spune ca mi-am corectat mersul iar eu ma uit la ea cu un ranjet batjocoritor si ii spun ca mi-am corectat mersul deoarece am aruncat sandalele in speranta ca printul din poveste o sa mi le aduca inapoi, China se incrunta putin si deschide usa.
In spatele usi se afla baba Tsunade, Shizune ,un batran imbracat intr-un kimono alba care parea ca era lordul feudal ,Sasuke, Suigetsu si tata.Cand ochi mei au facut contact cu Sasuke si Suigetsu mi-am amintit instant ca asta trebuia sa ii spun Chinei.Lordul feudal imi dare in brate spunandu-mi cat de dor ia fost de mine sau ma rog de China.Imbratisarea lui era asa de calda, puteam sa simt cat de mult o iubea pe China prin imbratisarea lui.Intr-un fel imi parea rau ca eu eram cea imbratisata in locul Chinei care sigur ia dus si ea dorului unchiului ei.In timp ce pe mine ma imbratisa lordul feudal China era imbratisata de tata.Nu era nevoie sa fiu in locul ei ca sa simt iubirea si caldura acelei imbratisari.Pot spune ca sunt geloasa pe ea deoarece mi-a luat locul dar ori cat de mult as fi dorit sa ii sar in brate tatei nu putea sa fac asta.Dupa cateva minute eu si China suntem eliberate de stransoarea imbratisari doar ca pentru ea asta va continua.China isi arunca ochi asupra lui Sasuke care isi activeaza Sharinganul si spune un ''Yo!'' drept salut.China isi fereste ochi de ai lui lucru care sigur la bagat pe Sasuke la banuieli deoarece daca eu as fi fost in locul ei mi-as fi activat Sharingan-ul si as fi zambit siret.Dupa acea scena se sfarseste ochii fratelui meu redevenint negri ca taciunele Suigetsu se apropie de ea si o ia in brate vrand sa o sarute dar China se prinde de gatul lui si il saruta dulce pe obraz.Pot sa spun ca ma simteam geloasa pe ea dar as fi fost chiar furioasa daca l-ar fi lasat sa o sarute asa ca am sa accept asta.In ori ce caz Suigetsu si Sasuke sau pus unul langa altul si se uitau destul de ciudat pe China in corpul meu.Lordul feudal mi-l prezinta pe tata iar tata il prezinta pe lordul feudal Chinei apoi ne asezam cu toti la o masa.Pe o parte a mesei stateau tata,China,Sasuke si Suigetsu.Pe cealalta parte statea Tsunade,lordul feudal,Sizune si eu.
Tata,baba Tsunade,lordul feudal si Shizune au inceput sa discute lucruri de stat cerandu-ne uneori parerea mie,Chinei sau lui Sasuke.Suigetsu era complet paralel cu tot ce se intampla sau se discuta.El prefera sa o priveasca pe China in corpul meu desi din cand in cand parea ca isi da seama ca ceva e in neregula deoarece China lua lucrurile un pic prea in serios.
Hotarasc sa o iau pe China deoparte ca sa ii spun sa fie un pic mai relaxata si sa mai ia un pic pesroanele din sala peste picior plus ca vreau sa o invat sa isi activeze Sharinganul macar la primul nivel,acela cu trei puncte, ca sa il pacaleasca cat de cat pe Sasuke.Astept pana cand (,) China se uita la mine si ii fac un semn discret cu capul spre usa dupa care ma ridic si spun ca trebuie sa imi pudrez nasul.Merg elegant spre usa si ies discret asteptant-o pe China sa vina.Peste cateva minute apare si ea atragandu-mi atentia ca scuza mea a fost varza deoarece nici macar nu eram machiata.La auzul cuvintelor ei rasul meu isteric isi face din nou aparitia doar ca de data asta China se molipseste si incepe sa ma acompanieza.Dupa doua minete de ras isteric ne oprim si ii spun Chinei sa mergem la baie ca sa nu fim auzite.
Odata ajunse acolo ii explic Chinei ca ia lucrurile mult prea in serios si ca la atrage atentia lui Sasuke si lui Suigetsu.I-am spus ca trebuie sa ii ia cat de cat peste picior pe ceilalti si ca trebuie sa isi activeze Sharinganul cand se uita la Sasuke.China a inceput sa se isterizeze si sa spuna ca nu poate sa isi activeze Sharinganul iar eu am incercat sa o invat cu sa o faca macar in primul stadiu,desi eu si Sasuke folosim de obicei Mangekyou Sharingan va merge si cel cu trei puncte.
Dupa multe incercari esuate si doua certuri China a reusit sa isi activeze Sharinganul cu trei puncte asa ca hotaram sa ne intoarcem in sala.Se pare ca in sala cineva se alaturase discutiei,acel cinavva nu era nimeni altul decat Jiraya care aveam in mana sandalele de care eu m-am descotorosit.El se uita la mine si la China si face o fata de afemeiat apoi se apropie de noi.Saruta mana Chinei uitanduse in decolteul ei exagerat apoi repeta gestul si cu mine dasi cred ca a fost dezamagit de faptul ca eu nu aveam decolte.Se uita la mine , apoi se uita la sandale,apoi se uita la mine,apoi la sandale si ma intreaba daca imi aprtin.La auzul intrebari lui eu fac o ''Poker Face'' si incerc sa ii explic ca nu imi apartin dar el se tot tine de capul meu dorind sa mi le daruiasca si sa ma incalte el personal,sigur vrea asta ca sa se uite sub fusta mea.Pana la urma, exact cand eram gata sa renunt Suigetsu spune ca nu se cuvine ca o printesa sa isi schimbe tinuta de fata cu atatea oameni chiar daca era vorba doar de niste sandale.Auzind aceasta replica Jiraya renunta si se retrage din incapre iar eu as fi vrut sa imi sarut eroul care ma scapat de acel batran pervers.
Dupa ce Jiraya a parasit incaperea tata ne anunta pe mine,China,Sasuke si Suigetsu ca vom fi nevoiti sa ne retragem deoarece ei au de vorbit cateva lucruri ''Top Secret''.Noi aprobam si iesi pe rand din incapere,apoi din turm si ne oprim la intrare pe o banca pe care eu, China si Suigetsu ne asezam.Suigetsu avea un ranjet pervers pe chip, China se uita la Sasuke cu Sharinganul ei si parea tare mandra de ea in timp ce Sasuke o imita.Eu nu puteam sa ma gandesc la alt lucru decat daca Naruto a gasito pe Ino asa ca ii soptesc Chinei la urachea ca ar fi o idee buna sa il cautam pe Naruto.China aproba din cap apoi le propune baietilor ca eu sa le arat satul.Sasuke se incrunta un pic dar accepta sigur de dragul surori lui, iar Suigetsu baga o replica de agatat care pe mine ma facut mereu sa rad si anume :''Ori unde mergi tu voi merge si eu dulceata!'' din fericire pentru ea pe China a bufnito rasul exact cum obisnuiam eu sa fac.China si Suigetsu o iau inainte Iar eu cu Sasuke ramanem mai in spate.Nu ma astept ca fratele meu sa fie prea vorbaret cum o printesa pe care o vede pentru prima data deoarece pana si mie mie greu sa il fac sa vorbeasca.Pe de alta parte China si Suigetsu pareau ca povestesc Amintiri din Copilarie de Ion Creanga.Din fericire pentru China Suigetsu nu vorbeste bine launeza daci sigur o sa comunice cu ea in japoneza.Totusi trebuie sa recunosc ca faptul ca Suigetsu e atat de apropiata de ea ma enerva enorm dar el credea ca se apropie de mine.Incerc sa imi scot gandul asta din cap si incep sa imi plimb ochi prin stanga si dreapta pana ajung sa ma uit in ochi patrunzatori ai fratelui meu.El isi activeaza Sharinganul si spune un ''Yo!'' drept salut cred doar ca din obisnuinta pe chipul meu apare un zambet siret iar chipul lui Sasuke sa schimba dintr-unul indiferent intr-unul suspicos uitanduse ba la mine ba la China.Pana la urma ajungem langa un stand de inghetata si Sasuke ii da Chinei 5 yeni si o trimite sa cumpere inghetata sub pretextul ca el nu e foarte agreat pe aici.China aproba si il intreaba de care vrea, Sasuke spune ca el vrea de vanilie,Suigetsu vrea ce ciocolata, iar eu spun ca vreau de visine asta fiind si aroma mea preferata.Eu, Sasuke si Suigetsu mergem sa ne asezam pe o banca si peste cateva minute China ajunge aici cu cele patru inghetate si totusi aici face o greseala imensa si anume ii da lui Sasuke restul inapoi.Sasuke ia restul uitandu-se suspicios la ea dar ne spunand nimic.Din cate vad China si-a luat o inghetata de menta care ia atras atentia lui Suigetsu deoareca el stie cat de mult urasc eu inghetata de menta.Cand am vazut cum se uitau baieti la ea mia venit sa imi dau palme.In ori ce caz,din fericire pentru noi nici unul din ei nu au spus un cuvant mancandu-si linistiti inghetata.Dupa ce am terminat cu toti inghetata Sasuke ii mai da 5 yeni Chinei rugando sa mearga sa ii cumpere o apa plata.China ia bani si merge ascultatoare sa ii cumpere apa.Cred ca asta a fost picatura care a umplut paharul caci dupa plecarea ei Sasuke sa uitat din ce in ce mai insistent la mine,cred ca si-a dat seama ca ceva nu era cum ar trebui caci eu as fi facut scandal daca mar fi trimis de doua ori la magazin la rand.Sasuke inceteaza deodata sa se uite asa la mine si pentru cateva minute linistea se asterne.
Totusi se pare ca baieti erau destul de suspiciosi incat Suigetsu ma intrebat pe launeza ''Ce faci,bruneto?'' iar eu din instinct iam raspuns tot in launeza ''Ma dau cu presul.'' Atat a fost nevoie ca Sasuke care statea in picioare sa se lase pe vine ,la nivelul meu, caci eu stateam pe banca, sa imi prinda barbia cu doua degete, sa isi activeze Sharinganul si sa imi spuna in launeza ''Incepe sa vorbesti!''.Tonul pe care mi sa adresat era unul destul de ok avand in vedere ca eu nu stiam daca el sa prins cine sunt sau are alte idei.
Eu inghit in sec si incerc sa ii evit privirea caci nu aveam nici cel mai mic chef sa fiu prinsa intr-un genjutsu, totusi faptul ca ma ameninta cu Sharinganul ma cam calca pe nervi asa ca fara sa vreau fac o fata amenintatoare si ii spun in launeza sa se potoleasca.Atunci cand a vrut sa imi raspunda vocea galagioasa si enervanta a lui Naruto la intrerupt, din fericire pentru mine.Naruto alerga ca un apucat si il striga pe Sasuke in gura mare.In spatele lui mergeau linistite, ca niste persoane normale Ino si China.Cred ca niciodata in viata mea nu mam bucurat mai mult sa o vad pe Ino.Odata ajunsa langa noi Ino incepe sa ne explice:
-Pai voi doua sunte-ti prinse intr-un Jutsu mental pe care eu l-am facut.Stii ca ieri ati venit pana la florarie si va tot certati pe subiectul ''Viata ta e mai usoara''?intreaba ea cu o voce inocenta iar noi aprobam din cap.Pai dupa ce ati plecat mam gandit sa va fac un Jutsu de inversare a minti ca sa vedeti cum e sa fiti una in pielea celeilalte,dar nu va faceti griji deoarece acest Jutsu o sa isi piarda efectul la apus iar cum acum e deja ora 18:00 nu mai aveti mult de asteptat. spune Ino tot scuzandu-se si spunand ca nu a stiut ca azi vor veni tata si lordul feudal.Se scuza destul de frumos dar asta nu a scapat-o de chelfaneala pe care eu si China i-am dat-o.
Acum ne aflam pe Muntele Hokage si asteptam apusul.....
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Vin 29 Aug 2014, 19:50

Nei-san!!!!!!
 Deci OVA.. Ma rog, cum vorbeam cu tine cat scriai la el. Da' iti las comm si aici.. Deci China, persoana mea, ii incantata si extrem de bucuroasa ca nu a facut ea gafa cea mare :))) In schimb, Sangi ar trebui sa fie mai atenta. Dragul meu Kiba.. Nu si-a luat prea tare palma, da' si-a luat-o. Daca era China in corpu' ei Kiba facea gaura in podea la cat de tare cadea. Da' sa trecem peste asta, spunand ca si eu si Aura am ras cu lacrimi, si ca mai aveam putin sa avem nevoie la buda. :))) 
 Acum, capitolul 4 este al meu. O sa-l postez in cateva zile, sau o saptamana, maxim doua. :D
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 30 Aug 2014, 13:30

Errrr... OVA nu inseamna... stii tu, animatie?
Ma rooog.... next-ul foarte foarte frumos!!! :D Era si timpul! :)
Sa ma anunti de next!!! =D
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 30 Aug 2014, 14:10

China's words:

 Si in sfarsit a venit si seara. Ziua mea libera s-a terminat.. Insa sunt mai epuizata decat intr-o zi lucratoare. Am facut baie la bebe, apoi am schimbat-o de pampersi, si am imbracat-o cu un baddy alb pe care scria cu litere rosii "Mami e prima pe lista mea". Sakura a insistat sa ii faca asta cadou. Acum, bebe doarme in camera de langa a mea. Peretii erau de o culoare albastru deschis, iar patul era mare si moale, invelit intr-o lenjerie alba. Stau in pat si ma uit atenta la chipul angelic al acelei fetite de cateva luni, si ma intreb ce a putut-o determina pe mama sa la un asemenea gest. Fetita adormise cu acel biberon plin de lapte in gura. Il iau si il dau la o parte, apoi pun o perna in stanga fetei, si una in dreapta, pentru a evita caderea acesteia cat timp nu voi fi langa ea.

 Ma dau cu grija jos din pat, si ma indrept cu pasi maruti pe parchetul laminat de culoarea mierii fix in camera mea. Deschid cu o lene imensa dulapul din lemn masiv, de stejar, si privesc cu ochii intre-deschisi acele haine ingrozitor de multe asezate ordonat pe rafturi, in sertare si pe umerase. Imi aleg un maieu alb, simplu, si o pereche de pantaloni scurt, verzi deschisi, de pijama ambele. Inchid dulapul, apoi din nou a trebuit sa ma deplasez pana la baie. Insa, cand sa pun mana pe clanta usii de la baie, aud o ciocanitura in usa de sticla a balconului. Imi arunc pijamalele in pat, apoi ma duc sa deschid. Trag draperiile de matase visinii, si vad o fata cunoscuta. Kiba statea pe balustrada, asteptand sa raspund. Deschid usa, si il intreb ce vrea.

 -Te-ai mai gandit la.. Stii tu! apoi face o fata de pervers.

 Oftez silentios, apoi ridic o spranceana. Ma priveste amuzant, incercand sa-si ascunda un mic raset. 

 -Daca mai stai mult acolo o sa racesti. O fi cald afara, dar cei de la turnul meteo a zis ca o sa inceapa sa ploua si in noaptea asta. Hai sa intri!

 Se da jos de pe balustrada de fier imbracata in lemn, si intra in camera. Inchid din nou usa, apoi trag draperiile. Ma rasucesc pe calcaie si ii intalnesc privirea hipnotizatoare. Statea pe pat, sprijinindu-si capul intre palme. Parea complet dezinteresat de ceea ce intrebase mai devreme. Imediat devin confuza de situatie, si am lasat asta sa se vada. Apoi se lasa pe spate, rezemat in maini, si isi cere scuze pentru ce a fost azi, pentru Sangi si Koga, ca pana la urma s-a lamurit toata situatia. Mama lui Kiba a sunat-o pe Tsunade-sama si aceasta i-a explicat situatia, si cand Sangi a incercat sa intervina, sa spuna ca Hokage-le minte, a fost certata.

 Ma scutesc de la mai multe explicatii spunandu-i ca merg sa fac o baie, apoi intru grabita in acea incapere verde, inchizand usa in urma mea. Ma debarasez repede de hainele ce le-am purtat pe parcursul zilei, aruncandu-le in cosul cu rufe murdare. Imi strang parul in doua cocuri prinse extrem de sus, astfel incat sa nu imi ud prea mult parul. Un dus scurt era mai mult decat suficient. Intru in cada, si dau drumul apei sa curga. Picaturi fierbinti se izbeau violent de corpul meu, facandu-mi muschii sa se relaxeze. Dupa ce corpul meu a fost imbracat in spuma, am dat din nou drumul jetului de apa. Dupa inca 5 minute, opresc apa. Imi acopar sanii, si ma uit la reflectia mea din faianta aceea neagra. Oare Kiba chiar imi vrea doar corpul? Dar, pana la urma.. Cine sunt eu sa-l judec? Cine sunt eu sa-l privez de aceasta optiune? Cine sunt eu sa.. Sa am tupeul de a ii spune "nu"?

 Ies din cada, si imi invelesc corpul intr-un prosop alb, destul de subtire. Imi desfac parul ce se udase destul de mult, apoi realizez ca nu mi-am luat pijamalele din pat. Ma uit in oglinda, si observ ca prosopul era destul de ud si era lipit de corpul meu. Parul mult prea lung era, la randul lui, lipit de prosop, si formau o imagine cam indecenta. Oftez adanc, apoi il strig pe Kiba sa-mi dea si mie pijamalele de pe pat. In urmatorul moment, se aude o bataie in usa de la baie. O descui, si apoi o deschid. In fata mea, Kiba era rosu ca focul la vederea tinutei mele. Intoarce capul si imi intinde hainele. Atunci am pus punct!

 Il trag de mana inauntru, si arunc pijamalele pe jos. Ma ridic pe varfuri, in acelasi timp tragandu-l in jos de gulerul tricoului. Imi apas buzele peste ale lui, formand un sarut dulce. Deschid pentru o clipa ochii, si observ ca era rosu la fata si ochii i se marira. Poate ca am cam exagerat. Rup sarutul si ii dau drumul la guler, apoi ma rasucesc pe calcaie. Nu el era singurul rosu din incapere. Insa chiar nu stiu ce a fost in capul meu. Deodata, simt cum Kiba ma ia in brate de la spate. Mainile sale erau incolacite pe talia mea, iar capul sau era asezat pe umarul meu drept.

 -Asta inseamna ca accepti propunerea mea? ma intreaba cu o voce mai perversa.

 -Oh, la !@#$% , da! reusesc eu sa spun, apoi imi saruta gatul.

 Nu dureaza mult, si imi musca incet gatul, simtind cum nivelul de excitare dintre noi doi crestea. Sangele imi era pulsat cu repeziciune in vene, iar inima incepea sa-mi bata din ce in ce mai tare, parca fiind gata sa iasa din piept. Isi muta mana dreapta pe unul din sanii mei, conturandu-l usor. Imi bag mana dreapta in parul sau, apoi scot un mic scancet. Kiba isi ridica capul speriat, si imi da drumul. Ma intorc cu fata spre el, il privesc in ochi, apoi ma dau cu un pas in spate. Frica de necunoscut a inceput sa ma cuprinda. Imi intorc capul spre dreapta, evitandu-i privirea. Scoate un mic raset, apoi vine la mine si ma in in brate.

 -E ok, nu trebuie daca tu nu poti! sopteste, apoi imi saruta fruntea.

 Mi se maresc ochii automat. Adica tocmai mi-a zis ca nu sunt capabila? Imi infasor bratele in jurul gatului sau, apoi imi apas buzele peste ale sale, in timp ce mainile sale se plimbau nestingherite pe spatele meu. Apoi, deodata, de la talie a coborat mai jos, pana la coapsa, si mi-a ridicat piciorul, eu incolacindu-mi-l de talia sa. Vrand sa demonstrez ca pot mai mult, ca sunt pregatita, ii dau tricoul jos, putand simti cum Kiba a schitat un mic ranjet.

 -China, ceva nu e chiar corect aici, nu? imi spune, rupand sarutul si lipindu-si fruntea de a mea, privindu-ma adanc in ochi.

 Ma uit putin incurcata la el, care abia se abtinea sa nu pufneasca in ras. Imi dau piciorul jos de pe el, si se da cu doi pasi in spate, desfacandu-se la curea. Abia acum puteam vedea si eu acea imagine: pe abdomen avea 8 patratele, bratele sale erau puternice, pantalonii erau cazuti pe talie, avea figura aproape inocenta, dar un zambet pervers ii strica acoperirea. Capul era lasat in jos, deci parul ii acoperea fruntea, iar eu simteam cum ma topesc. Mai tare ca niciodata, am putut simti cum toata fata imi lua foc.

 Isi scoate cureaua, si dadu sa o arunce pe jos, insa eu l-am oprit intr-un mod indirect, punandu-mi mana peste a lui. In clipa aia, i-am luat cureaua si i-am pus-o de gat, tragandu-l inspre mine si sarutandu-l. Am putut simti cum Kiba isi introduce limba in gura mea, si urmatoarele secunde, poate chiar minute, pot spune ca "ne-am lins". Atunci am dat drumul curelei pe jos, si m-am jucat la fermoarul pantalonilor lui Kiba pana cand i-am dat jos. 

 -Imi place de tine asa, China. Poate ca iti voi cere sa fi cu mine daca ma vei satisface.

 Cand a soptit acele cuvinte, am simtit cum eram cat pe ce sa explodez de fericire. Insa si cum m-am umplut de stres. Daca nu voi reusi?

 Ma lipeste brusc de perete, si imi prinde mainile de perete, continuand sarutarile pana la baza gatului, muscand incet. Imi venea sa plang, chiar ma durea enorm, insa m-am chinuit sa-mi inabusesc scancetul, astfel incat Kiba nu a observat. Isi lipeste din nou gura de a mea, de data asta incolacindu-mi picioarele de talia sa. Apoi, din nou, si-a schimbat directia. De data aceasta, si-a bagat capul intre sanii mei, si a asteptat in jur de cateva secunde, dupa care mi-a dat jos prosopul, si l-a asezat in asa fel incat sa-mi acopere doar zona intima. A inceput sa imi muste sanii, facandu-ma sa gem non-stop. Poate ca era de durere, poate ca era de placere. Dar cert este ca il facea pe Kiba sa se simta bine, si asta conta.

 La un moment dat, Kiba se opreste, si isi indreapta privirea spre mine. Probabil se prinsese ca in ultimele cateva minute eu gemusem cam mecanic, si ca nu prea eram atenta, chiar daca ma durea ingrozitor.

 -Ok, spune ce ai patit, ca mi-am dat seama ca nu te prea intereseaza ce se intampla aici.

 -Nu e asta.. rosesc, apoi incerc sa-i evit privirea, intorcandu-mi capul spre dreapta.

 Imi apuca barbia cu doua degete, si imi intoarce fata spre el, indemnandu-ma din priviri sa ii spun tot. Oftez greu, sonor, apoi il privesc in ochi mai-mai sa incep sa plang. Cand a vazut asta, m-a lasat jos, si ne-am asezat amandoi pe podea, in sezut, fata in fata. Mi-am rezemat spatele de perete, si priveam in diferite directii, fara o tinta anume, doar in fata mea nu priveam. Nu vroiam sa dau cu ochii de ai sai. Vroiam sa-i evit privirea.

 -Tu faci asta cu fiecare fata in club, nu? Asa le faci si lor.. am reusit sa spun, retinandu-mi lacrimile.

 A oftat si el, tot sonor, si apoi a zambit vag.

 -Nu. Vezi tu, cu ele fac *beep*. Ceea ce fac cu tine se numeste amor.

 Apoi mai stau putin pe ganduri. Ma uit in ochii lui, si nu vad decat nerabdare. Daca il fac sa astepte, poate ca ma va dori mai mult. Dar, exista sanse de 50% sa renunte si sa se duca in club, sa-si petreaca noaptea in compania alteia. Si, daca asta s-ar intampla.. As fi distrusa. Imi intorc din nou privirea in partea dreapta, vrand, de data asta, sa ii spun ca vreau sa fiu a lui, insa acesta ofteaza nervos si se redica, imbracandu-se. Cand a iesit pe usa mi-am dat seama ca mi-am pierdut sansa. Kiba s-a suparat pe mine, si sigur nu va mai dori de acum sa aiba deaface cu mine. Insa ceea ce ma intreb.. De ce a vrut sa strice relatia noastra de prietenie pentru o astfel de aventura?.

 Dupa ce petrec cateva momente privind in gol si gandinu-ma ca poate ar fi fost bine sa merg mai departe cu aceasta sarada, imi dau seama ca bebe a inceput sa planga. Asa ca ma ridic de jos si ma imbrac cu pijamalele aduse de Kiba. Doar o pereche de pantaloni scurti, verzi, si un maieu alb cu o luna verde desenata. Apoi am iesit in graba din baie, si m-am dus in camera de alaturi. Acolo, Sangi era langa bebe, si ii tot soptea. 

 -Mayu, nu mai plange! spunea Sangi, in timp ce ii mangaia fata celei mici.

 -Sangi, ce faci aici? o intreb, si tresare.

 Se ridica din pat si trece in graba pe langa mine. Insa o impiedic sa iasa afara din camera. Incep sa-i pun tot felul de intrebari, de la "cine e Mayu?", la "de ce i-ai zis asa?', sau "cum se face ca ai grija de copilul asta?". Bineinteles, am calcat-o pe nervi. Insa ceea ce m-a surprins cel mai mult era ca era la mine in casa, fara ca macar sa ma anunte. Si unde era Kiba?

 Aceasta imi spune ca a auzit un copil plangand, asa ca a venit sa aiba grija. Imi spune ca (,) Kiba s-a dus in camera lui, si ca ar trebui sa-i dam un nume la copil. "Mayu" este doar ce i-a trecut prin cap. Apoi ii zambesc si ii spun ca asa o va chema pe fetita: "Mayu Uzumaki". Apoi imi mai spune doar "fa ce vrei", si pleaca.Am auzit usa de la balcon cum s-a deschis si inchis, asa ca sunt sigura ca Sangi a plecat, si ca sunt singura acasa. 

 Ma duc langa micuta si o iau in brate, incepand sa o legan si sa-i cant:

"Adormi, "floare de cais", 

Somn dulce ca-n Paradis! 
Pe o floare
De cicoare
Ori bujor
S-adormi usor! 

Liniste! Hai, dormi in pace, 
Pisicuta nu mai toarce. 
S-a oprit, 
Dormi linistit, 
Puiu' mamii, 
Ai atipit? 

Nani, odor, "gaza" mica... 
Geana, ca o maturica, 
Cade lin
Fara suspin! 
Dormï sub Luna, 
Noapte buna!"

 Cand eram mica, tin minte ca femeia care ma adoptase ma adorme cu acest cantecel de leagan. Insa este o minune ca inca il mai retin. Apoi o las jos pe Mayu, si decid sa ma duc la mine in camera. Dupa tot ceea ce s-a intamplat, as avea nevoie de un somn lung.

 

 Kiba's words:

 De dimineata, sunt trezit intr-un mod extrem de crud: Sangi a sarit pe mine si m-a lovit cu genunchiul la.. Ei bine.. Partea de jos. Dupa ce incep sa ma vait si sa ma rostogolesc in pat de durere, in timp ce ma tin cu mainile de acel loc, Sangi incepe sa tipe sa ma trezesc, ca ea are chef sa mergem undeva sa se distreze.

 -Du-te la China si spune-i ei sa te duca undeva.. Ea e insarcinata cu asta.. apoi casc lung, in timp ce ma intind, si adorm din nou.

 Peste ceva timp sunt trezit inca o data, dar de data asta de telefonul ce suna ca apucatul pe noptiera de langa pat. Tonul de apel era extrem de alert si de galagios, facandu-ma sa tresar speriat la auzul acestuia. Il apuc cu cea mai mare lene, si observ ca Sangi ma suna. Raspund, pe jumatate adormit, si o intreb ce vrea. Raspunsul veni ca o bomba.. Sexy! Ea si China decisesera sa mearga la plaja. Si se pare ca aveau nevoie de mine sa le ajut cu bagajele si chestii de genu'.

 -Sangi, da' si Suigetsu ce face? Nu poate el sa care? Cate chestii puteti avea?

 -Kiba, China e in costum de baie - imi spune in launeza, cel mai probabil pentru ca (,) China era langa ea

 Asta mi-a atras atentia, asa ca ma ridic instant din pat si ii spun lui Sangi ca vin imediat. Apoi inchid telefonu' si il arunc in pat. La baie si inapoi. Si imediat deschid larg dulapul si imi pun o pereche de bermude maro pe mine, apoi pe deasupra o pereche de blugi negrii si un tricou maro. Sa o vad pe China in costum de baie.. Este o oportunitate destul de mare. ma duc spre pat sa-mi iau telefonul, si observ ca aveam un mesaj de la Sangi, care spunea ca ele sunt la China in living.

 Cobor si eu la parter, ma incalt, si apoi ma duc la China, ciocanind la usa. Atunci mi-am amintit de noaptea trecuta cand am fortat-o sa o faca cu mine. Imi dau una peste frunte, in speranta ca voi uita, insa nu functioneaza. Asa ca tot ce pot face este sa sper ca nu a afectat-o prea tare. Si, pana la urma, a fost greseala mea ca am stricat o prietenie doar pentru propriile fantezii. Trebuia sa-mi dau seama ca ea nu va putea face fata unei astfel de presiuni. In fond, este cu un an mai mica decat mine. Insa eu la varsta ei.. La 17 ani deja colindam cluburile impreuna cu Sasuke si Suigetsu.

 Insa sunt trezit la realitate de catre Sangi ce mi-a deschis usa. Purta o rochita scurta, larga, alba, cu maneci trei-sferturi si prinsa la mijloc cu un cordon din acelasi material cu rochia, acoperita toata cu paiete. Pe dedesubt se putea observa cu usurinta un costum de baie negru. Avea parul prins destul de sus, intr-o coada de cal, si unele suvite ii cadeau peste umar. Arata destul de schimbata. 

 -Sa-ti sara ochii din orbite daca te mai holbezi mult!

 Si cu acea replica, Sangi pe care o stiam a revenit. Incep sa zambesc, si aceasta se intoarce cu spatele la mine, spunandu-mi sa vin in living. Prima data cand intru in livingul Chinei. Inchid usa in urma mea, si o urmez pe Sangi pana intr-o camera cu un spatiu mediu. Era o canapea mare, alba, acoperita de bucati de pilota, tot albe, la fel fiind si o bancuta ce e la set cu canapeaua. In mijlocera o masa de lemn negru, cu un sertar. Pe pereti erau rafturi tot din lemn negru. Constrastul era cu peretii albi si podeaua de laminate. Pe un perete avea o usa de sticla acoperita cu niste perdele de franjuri, crem, ce ducea in curtea din spate. Pe acea bancuta era intinsa bebe, iar China vorbea cu o femeie care, din cate stiu eu, este bona copiilor lui Sangi.

 -Si daca incepe sa planga, ai numarul meu pe frigider. Daca nu raspund, o suni pe Sangi. Daca ramai fara ceva care iti trebuie, in bucatarie, in dulapul de sus este un burcan pe care scrie "URGENTE". Acolo ai destul bani cat sa-ti ajunga o saptamana. Daca vezi ca incepe sa se fataie si sa se rostogoleasca, o scoti afara. Te duci si va plimbati. Ar fi dragut daca i-ai arata niste lucruri, sa le numesti, si daca -

 -China, e bona la copii mei. Crezi ca nu o sa se descurce cu Mayu? E profesionista! spune Suigetsu ce tocmai a aparut pe usa.

 Apoi mi-a picat fisa. Cum adica "Mayu"?? Asa o cheama? De cand? Si mie de ce nu mi-a spus?

 -In plus o sa plecam decat cateva ore, nu cu anii.

 Sangi avea dreptate aici. Dar, oricum, cand China dadu cu ochii de mine, isi muta privirea instant. Sigur e inca suparata pe mine pentru ce a fost aseara. Se scuza zicand ca se duce sa se schimbe, apoi iese imediat din camera. Sangi vine in fata mea schitant un ranjet mare, aproape diabolic. Imi spune ca trebuie sa merg pana in pivnita pentru a lua umblera de soare si un geamantan. O privesc confuza, nestiind unde este pivnita, asa ca imi cere sa o urmez. Stau in spatele ei pana ajungem langa scari. Sub scari, era o usa de lemn cu un lacat pe ea. Sangi imi descuie, si imi zice ca lucrurile sunt jos. Apoi aprinde lumina inauntru, si eu am putut vedea scarile.

 Pasesc usor pe prima treapta, lemnul scartaind sub greutatea mea. Sangi incepe sa rada, apoi pleaca, lasandu-ma singur. Cobor si restul treptelor, si ajung in fata la doua usi. Si ma gandesc: la ce sunt doua usi in pivnita? Ma uit mai bine, si vad ca cea din dreapta este incuiata. Asa ca o deschid pe cea din stanga, lasand lumina sa patrunda inauntru. Insa ceea ce am vazut acolo a venit ca un soc: erau o multime de arme pe pereti, era o masa de tortura in mijlocul camerei, si am vazut si un sobolan cum dadea tarcoale. Inaintez incet, cu frica, gandindu-ma la posibilele cadavre ce puteau fi in cealalta camera unde usa era incuiata. Si, fara sa-mi dau seama, ma lovesc de masa de tortura. Ma uit atent pe catusele ce erau pe ea, si observ ca erau patate de sange. Apoi, becul a ars . Asta a fost maxima. Am iesit in viteza din camera, si am inchis usa in urma mea. M-am asezat in fund, cu spatele sprijinit de usa, si am inceput sa gafai speriat de ceea ce vazusem. Atunci, China s-a facut prezenta in capul scarilor. Era cu un prosop pe ea, avea picioarele pozitionate de parca vroia sa atace, si avea un cutit cu o lama destul de mare in mana dreapta. Mana stanga si-o tinea pe fata, pe obrazul stang, si avea o fata de psihopata. Am inceput sa tip cat ma tineau plamanii, si ea se uita la mine ca la felu' 14. A venit usor in fata mea, si ma intreba ce s-a intamplat cu o voce extrem de calma. Si, tocmai cand m-am linistit, pregateste cutitul si loveste. Atunci am vazut negru in fata ochilor.

 -Ai naibii sobolani! Nu pot sa fac nimic sa scap de ei. Macar sa nu urce sus.

 A spus asta, apoi m-am uitat langa mine. Era o gaura in perete, si un sobolan injunghiat zacea mort langa mine. Apoi incep sa rad ca un prost, si sa o iau la fuga pe scari, ajungand din nou in living.


 China's words:

 In sfarsit reusesc sa ma imbrac si eu. Niste haine simple: un costum de baie normal, o rochie extrem de larga si extrem de scurta, o palarie de paie cu o pamblica, o pereche de sandale, ceasul meu rezistent la apa si o geanta impletita in care imi pun ochelarii de soare, uleiul de corp si o carte de dragoste. Toate obiectele vestimentare erau portocalii. Parul mi-l prind intr-un coc neglijent, si gata. Cand cobor, se pare ca Suigetsu si Sangi rezolvasera cu umbrela si geamantanul.

 Dupa inca cateva minute in care am stat sa punem prosoapele de plaja, 4 prosoape de corp si niste gustari pe care le pregatisem eu in geamantan, am decis sa plecam. 

 Drumul nu a fost lung pentru ca am luat-o pe scurtatura. Am iesit pe poarta de Vest a satului, si am ocolit putin padurea, pana am ajuns la un loc plin de oameni care se inghesuiau la un ghiseu. Imi croiesc loc printre ei, urmat de Sangi, Kiba si Suigetsu, si ajung la plasator.

 -Hei, John! il salut eu pe tipu' de la bilete.

 Acesta sta putin si se uita la mine, apoi i se lumineaza fata si incepe sa rada, zicand ca am crescut extrem de mult. Ii spun ca nu ne-am mai vazut de doar doua luni, insa el spune ca a trecut o vesnicie. Ne da la ficare cate un bilet de intrare, apoi trecem pe langa bodyguard si ii dam biletele pentru a le stampila.

 Cand picioarele mele au facut contact cu nisipul, si narile mi-au fost invadate de aerul sarat al marii, atunci am stiut ca am ajuns. In timp ce ne croiam drum catre sezlongurile noastre, puteam vedea si auzi cum cei de aici se distrau de minune. Copii si parinti ce se jucau in nisip, in apa, cu mingea, sau stateau la soare. rar vedeau cate un adolescent, dar asta din cauza ca in partea plajei prin care treceam era preferata de familisti, nicidecum de tineri cuprinsi intre 13 si 20 de ani.

 Dupa ce mai mergem ceva timp, ajungem si la locurile noastre. Peste tot erau numai sezlonguri sau prosoape intinse pe nisip, umbrele de soare de toate culorile si dimensiunile, si numai funduri si sani pe care baietii puteau admira, si patratele la care fetele puteau saliva. 

 Suigetsu infige umbrela noastra de soare in nisip, iar Kiba imi da geamantanul. Il desfac, si iau de acolo patru prosoape de plaja pe care le-am pus pe sezlonguri. Dupa ce am lasat jos geamantanul, am inceput cu totii sa ne dezbracam de haine, pentru a ramane doar in costumele de baie. Am avut o priveliste excelenta la abdomenele bine-lucrate ale lui Kiba si Suigetsu, insa daca Sangi se prinde ca ma uit la Suigetsu, ma omoara direct, sigur.

 Mi-am dat si eu rochita jos, si m-am descaltat. Insa eu cam aveam o problema cu costumul meu de baie ce cred ca era cam mic.  Sangi, de asemenea, si-a dat rochita jos si a ramas decat in costumul de baie. Un costum negru, cu sutienul si slipul legate printr-o impletitura de croseta. Nici daca vroiam nu puteam ghici ca umbrela de soare si costumul lui Sangi vor avea aceeasi noanta de negru. Aceasta se aseaza pe sezlong, si spune ca se va bronza, si ca nu vrea sa fie deranjata. Incerca sa para cat de concentrata putea pe ceea ce facea, insa pe fetele lui Kiba si Suigetsu aparusela niste zambete sirete. In secunda urmatoare, Sangi era luata pe sus de cei doi, care alergau ca disperatii spre apa, apoi au aruncat-o ca din pod. Aceasta abia daca se mai tinea la suprafata, insa injura si ameninta cat putea. Dupa cateva minute in care ea a tot tinut-o asa, iar Kiba si Suigetsu radeau de mama focului si se tineau de burta, ea incepe sa-l roage pe Suigetsu sa o scoata ca sa nu se inece. Acesta se face ascultator, si o aduce pe sus inapoi pe sezlong. Eu iau un prosop de baie si incep sa o usuc, in timp ce ea inca il ameninta pe Kiba.

 Dupa ce termin, Sangi incepe sa se dea cu crema de protectie, apoi isi pune ochelarii si se aseaza, sa se bronzeze. Eu imi scot din geanta uleiul de corp, si incerc stangagi sa ma ung. Kiba vine si se aseaza langa mine pe sezlong, si imi ia sticluta cu ulei din mana, spunand ca ma va da el. Asa ca ma intind pe burta pe sezlong si el incepe sa ma maseze incet. Puteam spune ca eram rosie, insa nu ma putea vedea deoarece eram cu spatele la el. Dupa ce termina, cu spatele, imi cere sa ma intorc cu fata la el pentru a ma putea da cu ulei si pe fata. Ii accept porunca, si ma intind pe spate, mainile lui Kiba alunecand peste tot pe corpul meu. Puteam spune ca ma simteam oarecum excitata. Eram rosie ca focul, si Kiba la fel. Imi unge inca o data abdomenul, apoi urca la sani, pipaindu-i si apoi venind asupra mea cu un sarut.. Frantuzesc. Imi maresc ochii, apoi il rup repede, si ma uit la sezlongul lui Sangi - aceasta disparuse.

 -Sangi a plecat cu Suigetsu la chioscul ala.

 Spune si imi arata cu mana spre un chiosc de unde Sangi si Suigetsu se intorceau. Deci daca m-a sarutat asta inseamna ca nu e suparat pe mine. Insa daca incearca ceva si in noaptea asta? Atunci.. Ce pot face? Inca nu sunt pregatita.

 -Kiba, misca-te! spune Sangi.

 Kiba se da la o parte, si Sangi se aseaza langa mine, impartind inghetata sa de doua persoane cu mine. In timp ce Suigetsu se chinuia sa umfle mingea de plaja pe care tocmai o cumparase, eu ma holbeam la patratelele lui Kiba, nefiind prea atenta la ce palavragea Sangi pe acolo, nefiind atenta nici macar la ingetata pe care ajunsesem sa nu o mai simt atat de rece. Insa, la un moment dat, inghetata incepuse sa se topeasca, asa ca mi-au cazut pe san cateva picaturi de apa colorata cu albastru, ca inghetata cam asta era. Cand am realizat, m-am rosit instant. Kiba s-a rosit. Sangi s-a rosit. Suigetsu s-a rosit. Care erau diferentele, insa? Eu de rusine, Kiba si Suigetsu probabil pentru ca aveau o priveliste.. Si Sangi de nervi, pentru ca a inceput sa tipe la Suigetsu sa se uite in alta parte.

 Dupa ce m-am curatat, am intrat cu totii in apa inafara de Sangi, care a preferat sa ramana pe sezlong si sa citeasca cartea pe care o luasem cu mine. Dupa ce am iesit din apa si ne-am uscat, am inceput sa manca din gustarile pe care le-am luat cu mine. Niste sandwish-uri si briose. Apoi ne-am jucat cu totii cu mingea pe care, intr-un final, Suigetsu a putut sa o umfle. Si Sangi a dat cam tare cand s-a enervat, si s-a dus mingea, am pierdut-o. Si pierduta a fost, ca nu s-a mai dus nimeni sa o caute. Apoi ne-am imbracat si am fost la o terasa.

 Acolo, Sangi s-a asezat langa mine, si pe partea cealalta a mesei erau Kiba, fata in fata cu mine, si Suigetsu, fata in fata cu Sangi. Stateam si mancam, si nu ne adresam un cuvant, parca ne era frica sa spunem ceva. Insa Sangi sparge linistea:

 -Si, China, Kiba, voi doi sunteti impreuna? Ca prea va vad asa de intimi.

 Atunci eu si Kiba ne-am rosit, iar eu am explodat incepand sa ma scuz si chestii de genul.

 -N-n-nu, Sangi, nu suntem impreuna, de ce am fi?? apoi incep sa rad stresat. Suntem doar prieteni, nu suntem intimi, nu.. Nu! apoi tac din gura pentru cateva momente, si ma intristez.

 Ridic pentru moment capul la Kiba, care se pare ca era surprins, iar Suigetsu avea aceeasi uimire pe fata. Doar Sangi zambea oarecum satisfacuta. 

 De la acel moment, eu nu am mai scos un cuvant. Am mai stat putin, si am plecat cu totii acasa, dorindu-ne ca ziua asta sa se incheie mai repede. Si cred ca nimeni nu isi dorea asta mai mult ca mine, care probabil ca l-am ranit pe Kiba. Dar.. De ce sa-l ranesc? Nu ma place. A stricat pana si prietenia ce era intrenoi, cu dorinta sa stupida de a fi amanti. Insa ce mai amanta incompetenta sunt si eu. Nu sunt in stare sa-l satisfac.. M-am speriat cand m-a muscat de gat, nu mi-am dat seama ce vroia sa zica atunci cand vorbea cu subinteles, am avut indoieli atunci cand trebuia sa o facem.. Iar acum am negat orice alta relatie cu el inafara de cea de prietenie, care nu mai exista.

 ~~~Seara~~~

 Bona a adormit cu Mayu in camera de vis-a-vis camerei mele. Eu stau in pat, cu un castron de popcorn cu unt in brate si butonez telecomanda, in speranta ca voi gasi ceva interesant de privit. E destul de cald in noaptea asta, este ultima zi de primavara. Pijamalele mele erau compuse dintr-o perece de pantaloni extrem de scurti, albi, multi, si un maieu cu bretele, tot alb, cu Hello Kitty. Insa, chiar si asa, tot imi era cald. Pana si parul mi-l prinsesem untr-un coc, sus. Ma uit la ceasul telefonului: indica ora 22:13. Era destul de tarziu, deci era clar ca Kiba nu mai intentiona sa apara. O lacrima se prelinge usor pe obrazul meu. O sterg, insa, repede, atunci cand aud un ciocanit in geam. 

 In clipa urmatoare, Kiba deschide geamul si trage draperiile, intrand in camera. Apoi inchide usa la loc si trage draperiile. Vine langa mine in pat, si ma intreaba la ce ne uitam. Am ramas putin uimita. Adica este destul de tarziu.. Cand se mai intoarce acasa? Ma uit la el, nevenindu-mi a crede. El observa ca ma uitam ciudat la el, asa ca ma lamureste:

 -Mama si Hana sunt in misiune. Sangi si Suigetsu.. Ei.. Impart acelasi dormitor. Iar restul clanului sunt plecati. Akamaru e la veterinar.. Iar eu eram singur si ma plictiseam.

 Desigur, se plictisea. Doar pentru asta sunt amantele.. Sa isi distreze amantii cand ei sunt plictisiti. Imi las putin privirea in jos, apoi ma gandesc ce as avea de pierdut daca m-as culca cu el acum. Probabil ca daca voi face asta acum, in celelalte dati imi va fi mai usor. Simt cum greutatea bolului cu popcorn dispare din mainile mele. Ma uit, si vad ca (,) Kiba se uita la mine oarecum pierdut, avand miscari mecanice. Apoi isi intorce privirea spre TV si incepe sa manance.

 -Dar.. incep eu propozitia, insa sunt intrerupta de el.

 -Inteleg ca nu esti pregatita, asa ca.. Pot sa mai astept. Apoi ofteaza adanc. Si ce mai e pe la televizor?

 Dau din umeri, apoi ma las pe spate in pat. Atunci, Kiba m-a tras spre el, si mi-am pus capul pe umarul sau. Un moment oarecum romantic. Daca nu se intampla chestia de noaptea trecuta.. Atunci cred ca acum nu mai stateam noi degeaba, uitandu-ne la televizor. Vreau sa-l intreb despre relatia pe care o avem noi doi. Daca inca mai suntem prieteni, sau s-a distrus toata relatia noastra o data cu "oferta" sa.

 Intr-un final, dupa minute de butonat, Kiba gaseste ceva interesant.. Singurul post pe care nu era publicitate, teleshopping sau emisiuni de tot rahatul. Era o drama, cu o femeie ce isi pierduse sotul si urma sa se casatoreasca din obligatie, doar pentru a-si creste copilul inca nenascut fara ca acesta sa fie numit "din flori". La un moment dat, insa, imi simteam corpul greu. Si, fara sa-mi dau seama, am adormit la Kiba in brate.

__________________________________

China Living
Haine plaja China
Pijamale China
Costum de baie Sangi
Rochie plaja Sangi
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 30 Aug 2014, 14:29

Vai, ce draguuut! :D Capitolul este genial! Partea cu Kiba si China a fost chiar ASA DE PERVY. :))))
Si, ahem detaliat. xD
Oricum, foarte reusit.=D
Sa vad next-ul repede!!! ;D
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 30 Aug 2014, 15:04

Deci sis eu deja stiam capitolul ca tot am citit fragmentele atunci cand il scriai, dar ori cum ii beton.Miau placut la nebunie momentele KibaChina si acum astept sa postez eu nextul.
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Dum 31 Aug 2014, 12:00

Heei. Ce pot sa zic? Si asta imi place! Numai ficuri de calitate pe forum!
Ideea e super, mai ales ca e si Sangi pe acolo. Si faza cu copilul e bestiala!
Astept next, fetelor. Spor la scris si inspiratie dragelor!
Jaa nee :)
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Joi 11 Sept 2014, 23:38

Sangi's words:




Ma trezesc lenesa si imi arunc privirea catre ceasul de pe noptiera.Era 10:30 a.m. Asa ca ma rasucesc si imi pun patura pe cap nedorind sa ma ridic.Dupa inca 5 minute in care m-am tot foit prin patul meu de doua persoane hotarasc sa ma ridic.Incep sa imi fac patul folosindu-ma de miscari incete si lipsite de dorinta.
Din fericire termin repede apoi ma indrept spre dulap si il deschid cu o miscare rapida, ma uit confuza in el dandu-mi seama ca era gol deoare ce eu nici macar nu apucasem sa despachetez.Decid ca trebuie sa imi pun hainele in dulap pana la urma asa ca trag valiza langa mine, ma asez in genunchi pe covorasul alb si pufos si incep sa imi scot hainele.
Inainte de toate hotarasc sa imi aleg haine pentru ziua respectiva care parea ca va fi destul de rece deoarece vantul batea destul de tare din ce am observat eu.Aleg din valiza niste colanti lungi din piele neagra plus un corset cu maneci din dantela neagra care avea atasat de el un sal negru legat de braul meu fiind perfect pentru colanti.
Am inceput sa tot scot, sortez si sa pun haine in dulap pana am gasit o esarfa rosie,din dantela care a apartinut raposatei mele mame.Ma uitam la acea bucata de material si parca nu imi doream sa o ating, mi-o puteam aminti stand pe masuta din camera mamei acum 16 ani.Ma vedeam ca prin ceata cum intram in acea camera ''interzisa'' impreuna cu cele doua surori ale mele ,Lina si Ming.Intram in camera mamei si incepeam sa ne uitam prin cutiile cu bijuterii, incepeam sa ii purtam unele haine si iubeam sa ne punem pe cap valul ei de mireasa.Bineinteles ca toate astea se intamplau atunci cand mama si sora noastra mai mare,Luna, erau plecate caci acest hobby al nostru era interzis.Pana la urma eram niste copile umbland prin lucrurile unei vrajitoare.Mama noastra a fost sora Raikagelui care ne-a adoptat la cativa ani dupa moartea ei,de asta ii spun tata.Mama noastra era o vrajitoare puternica si frumoasa de care tata,regele din Launa, sa indragostit iremediabil.Mama noastra era muritoare spre deosebire de noi,copii ei, micile creaturi.Din ziua in care am fost nascuti am fost catalogati drept ciudati de copii muritori din sat, de asta stateam mereu in cartierul Kiruki unde toti erau la fel ca noi.Unde un bebelus arata ca un copil de 7 ani din momentul in care implineste varsta de o luna, si inevitabil ramane asa pana la 7 ani, apoi isi continua normal cresterea.Asa am fost si noi, cuidatenii ale naturii!
Ma uit in oglinda de pe masuta din fata mea, imi vedeam imaginea neclar din cauza sangelui de vampir care imi curgea prin vene amestecat cu sangele altor creaturi cum ar fi vrajitoare, demoni, varcolaci.Oftez lung si vad cum o lacrima mi se curge pe obraz.Rad ironic gandindu-ma ca plang deoarece sunt o ciudata, o creatura care a ramas fara cei ca ea, o creatura care nu va fi acceptata de nici un muritor.Imi arunc din nou privirea catra acel obiect vestimentar si putin furioasa il iau rapid din valiza cu dorinta de al arunca in f*ndul dulapului doar ca sa nu il mai vad niciodata .Atunci cand ridic esarfa care era impaturita in forma patrata simt cum care se ascundea in interiorul ei.O pun jos, pe parchetul rece si incep sa o deschid cu o anumita frica.Inauntru se afla o carte mare si neagra invechita de timp.
Pe coperta ei se afla semnul clanului meu si imi puteam da seama ca am mai vazut-o candva. Deschid atenta cartea si incep sa citesc cu repeziciune, inauntrul ei se aflau vraji si retete de potiuni scrise intr-o limba vrajitoreasca veche pe care mama, fratele meu mai mare ,Ren, si sora mea mai mare o vorbeau adesea.Niciodata nu si-a dorit sa ne invete acea limba dar eu si surorile mele am prinso de la ea.Vrajile si potiunule din acea carte erau foarte detaliate, fiecare patina avand cate o vraja.Din cate am inteles scria cum sa o faci, felul de magie si bineinteles efectul plus ce se putea intampla daca intra in contact cu alte vraji sau daca o recitai gresit.Era foarte interesanta dar spre deosebire de cartile actuale de magie in aceasta carte vrajile erau amestecate, ma refer acum la faptul ca toate vrajile de magie alba-magia vindecatoare, magia shamantica-care folosea elemetele natrurii si magie neagra-magie de atac erau pur si simplu una langa alta fara ca ele sa fie delimitate.Pun cartea deoparte, pe masuta mea alaturi de acea esarfa apoi imi continui treaba.
Am fost gata cu toata aceasta harababura aproximativ la ora 11:00 a.m. Asa ca am fotarat sa mai arunc un ochi asupra acelei carti.Imi iau un carnetel si un pix in caz ca vroiam sa notez ceva apoi incep sa o rasfoiesc.Parea foarte interesanta desi nu intelegeam foarte bine toate cuvintele asa ca hotarasc sa caut in biblioteca lui Kiba un dictionar, dar nu inainte sa ma mi uit la cateva vraji.Dand pagina gasesc inauntrul cartii un plic de un alb imaculat care sigur a fost pus de curand in carte caci se vedea cu ochiul luber cat de nou era.Il deschi incet si inauntrul lui gasesc o scrisoare scrisa in Launeza:




''Draga mea sora,Sangi
daca citesti asta e clar ca ai gasit acea carte si as dori sa te rog din inima sa o inveti cap-coada!
Credema ca daca vei stii acele vraji o sa ai multe oportunitati asa ca mai bine te-ai pune pe invatat! :D
Cu drag fratele tau ,Xellos''




Ma uitam zapacita la acea scrisoare pe care tocmai o primisem.Eram curioasa de ce Xellos mi-ar pune acea carte in bagaj caci el mereu urmareste ceva si totusi in acelasi timp eram amuzata de acel Smiley pe care il pusese la sfarsitul propozitiei.In ori ce caz trebuia sa fiu atenta cu el dar cred ca nu voi invata nimic daca nu voi descifra acele hieloglife.
Ies din camera mea trecand pe langa camera lui Kiba care tocmai statea pe balcon holbandu-se la vecina.Chicotesc incet vazandu-l dorindu-mi sa nu ma auda dar se pare ca nici macar eu nu am atata noroc.Se intoarce cu fata la mine auzindu-mi chicotinul si ma intreaba de ce rad.Eu il ignor trecand pur si simplu pe langa camera lui, coborand scarile si mergand in biblioteca.Odata ajunsa acolo incep sa scotocesc printre carti pana dau in sfarsit de acel dictionar.Sar ca arsa in sus din cauza acelui sentiment numit fericire apoi urc in graba scarile doua cate doua.Inainte sa ajung langa camera lui Kiba imi arunc un ochi asupra ceasului de pe perete si observ ca am stat in acea biblioteca 10 minute.
Trec incet pe langa camera varului meu uitandu-ma prin crapatura facuta de usa intre-deschisa.El statea tot acolo,pe balcon, holbandu-se.De data asta rad zgomotos in sinea mea si intru silentios in camera lui.Inchid usa incet si ma apropii de el cu miscari de felina.Odata ajunsa langa el ma uit pe geamul Chinei care inca dormea in patul ei cald.
-E frumoasa,nu-i asa?intreb eu incercand sa par cat mai serioasa.La auzul intrebarii mele Kiba tresare, se roseste si se intoarce cu fata la mine.Parea un pic surprins de aparitia mea si parca incerca sa imi ascunda ceva, poate un secret.
-Da Sangi vecina e superba si pamantul e patrat. spune Kiba cu un aer sarcastic.Parea sigur pe cuintele lui dar eu puteam sa vad prin ele, ma mintea!
-Nu am zis ca e superba Kiba, am zis ca arata bine, ca e frumoasa.spun eu incercand sa raman la acel subiect tabu si anume, vecina!
-Atunci ar trebui sa divortezi de Suigetsu si sa te mariti cu China.spune el luandu-ma peste picior si incepand sa rada.Ma uit un pic mai urat la el apoi se opreste uitandu-se la dictionarul din bratele mele.De ce ai nevoie de un dictionar?intreaba el uitanduse chioras la mine.
-Studiez!spun eu cu o voce seaca in timp ce ma intorc pe calcai si ies de acolo.Puteam sa imi dau seama ca varul meu sa uitat stramb la mine la auzul acelui cuvant deoarece eu nu am mers decat un an la scoala palatului ca sa invat si mai mult de jumatete de am am chiulit, deci va puteti da seama ca nu ma inteleg prea bine cu scoala, imi e antipatica.
Ajung in camera mea si incep sa citesc,recitesc si traduc vraji.Toate erau uimitoare,erau puternice si periculoase.
---Dupa cateva ore---




Cred ca studiez aceasta carte de ceva timp dar totusi nu ma puteam opri, e minunata!Totusi sunt intrerupta de un ciocanit in usa, il ignor sperand ca va pleca dar se intampla exact opusul, si anume deschide usa!Cel ce tocmai intra in camera mea cu o tava pe care se afla un sandwich si un pahar cu lapte era nimeni altul decat Kiba.Nu imi ridic privirea din carte incercand sa il fac sa creada ca nu sunt constienta de prezenta lui aici.El se indreapta silentios catre mine si atunci cand sta la doi pasi de scaunul pe care stateam il intreb,fara sa imi mut privirea, pe un ton sec daca doreste ceva.Auzind intrebarea mea il bufneste rasul si declara ca sunt enervant de prudenta.In acel moment imi ridic capul din carte si il intreb la ce se referea apoi el incepe sa rada din nou.Se pune pe pat, lasa tava pe masa si ma trage da mana ajungand sa stau langa el.Atunci imi spune ca daca nu am coborat la masa a venit masa la mine si ma ispiteste cu acel sandwich. Ma uit ciudat la el si ii spun ca nu mie foame vrand sa ma ridic.Incercarea mea de a ma ridica devine una esuata deoarece kiba inca ma tinea strans de incheietura, impiedicandu-ma sa plec.
In acel moment dragul meu var incepe sa imi explice ca trebuie sa mananc deoarece am acea ne*ernica de anemie sanguina si nu pot sa ma neglijej daca nu vreau sa ajung in spital.Hotarasc sa mananc doar de gragul gandului ca daca o fac va pleca.Dupa ce intr-un final am mancat tot Kiba se ridica dupa pat intreptandu-se spre usa dar inainte sa o deschida imi spune ca el are maine o misiune singur si ca daca vreau pot sa stau la China ca sa nu raman singura.Dau din cap negativ si incep sa il implor sa ma ia cu el pana intr-un final il il fac sa accepte.
Acum sunt singura in par incercand sa nu adorm in timp ce citeam dar eram asa de obosita incat somnul ma rapit si ma dus fara voia pe pe un alt taram.


A doua zi dimineata ma trezesc devreme, ma schimb repede si ma imbrac cu aceleasi haine pe care le-am avut si iesi.Cobor in fuga scarile si ajung in bucatarie unde Kiba facuse cateva sandwich-uri si acum le savura.Iau unul din ele si il mananc in graba apoi iau doua conserve de mancare pentru caini si ii dau una lui Akamaru si una Odesei,unul dintre lupii mei.In timp ce eu imi vedeam linistita de treaba Kiba ma informat ca vecina vrea sa ii faca botezul micutei si ca la intrebat in dimineata asta daca eu si Suigetsu am dori sa ii fim nasi.Ma uit crucis la el si il intreb ce a raspuns iar el imi spune ca a raspuns afirmativ deoarece stie ca sunt nebuna dupa copii.Cuvintele lui mau facut sa rad apoi ii spun ca a facut bine si il mai intreb cand va fie, el se uita ganditor la mine si imi spune ca peste cateva zile deoareca fetita e deja destul de mare.Aprob din cap apoi il sun pe Suigetsu pentru al informa si el imi spune ca pana diseara va fi aici cu tot cu copii.Inchid multumita telefonul si plec impreuna cu Kiba si Akamaru in afara satului unde er trebui sa ducem un pergament unei unitati de ninja.
Tot drumul am vorbit despre cea mica si am aflat ca numele ei va fi Mayu.Am ramas putin socata la aflarea acestei vesti fiind constienta ca asta a fost idea mea.L-am intrebat pe Kiba de ce ne-a ales China pe noi iar el mi-a raspuns sec: ''Cred ca sunteti singurul cuplu casatori pe care il stie.''.Raspunsul asta nu ma multumit complet dar cei drept ma facut sa tac tot restul drumului.Intr-un final am ajuns intr-un sat micut si se presupunea ca la iesire s-ar afla acea unitate ninja.
Kiba imi spune sa il astept in sat deoarece numai ninja din Konoha au voie sa intre in acea unitate, iar eu fiind o fata cuminte ma conformez spuselor lui.Ma indrept spre o fantana micuta din centrul satului si ma pun acolo.Puteam sa vad cum copii ma ocoleau cum femeile se uitau ciudat la mine.Mereu au fost asa, mereu s-au holbat la mine din cauza aspectului meu emo sau din cauza ochiler mei sangerii.Ma simteam ca o ciudata, de fapt toata viata mea m-am simtit ca una.Poate de asta sunt cu Suigetsu, nici el nu are un aspect comun asa ca facem o pereche buna.Fraza asta ma face sa rad in sinea mea.Inchid ochii incercand sa ma linistesc apoi brusc aud plansetele unui copil de pe o straduta intunecata si laturalnica.
Ma ridic si ma indrept spre acea starada, plansetele se auzeau din spatele unei ghene de gunoi asa ca ma apropii incet si cand ajung acolo realizez ca nimeni nu sa aflat vreodata in statele acelei ghene de gunoi si mai realizez ca doua persoane se aflau chiar acum in statele meu blocandu-mi iesirea.Ma uit la ele si vad doi baietii un pic mai inalti decat Kiba,care era mai inalt decat mine, cu parul blond facut tepi in fata si ochii verzi.Erau imbracati in negru si se apropiau incet de mine.Pareau cat de poate de umani insa mirosul ii trada.Miroseau a morminte si a sange, miroseau a vampiri.Ma dau doi pasi in spate in timp ce vedeam ca ochii lor deveneau din ce in ce mai rosii.Stiam ca atata timp cat imi purtam bratara nu am sa fac fata a doi vampiri masculi, insetati de sange.Incep sa marai la ei lasandu-mi colti mari si albi sa se vada in timp ce ochii mei erau din ce in ce mai rosii.Cu toate aceste eforturi pe care le faceam cei doi nu pareau speriati si din contra, pareau amuzati.
-Uite Ian cum isi arata coltii tanca asta.spune unul dintre ei si incepe sa rada batjocoritor in timp ce celalalt se uita insistent la mine.
-Credema Tom ca doar coltii sunt de ea.spune celalalt uitanduse spre bratara mea.Cu acea viteza uimitoare specifica vampirilor intregi, nu mie, Ian se infige in gatul meu lipindu-ma de perete si ridicandu-ma in sus.Eu imi infig gherele in mana lui si ii dau un ''impuls'' electric nu foarte puternic din cauza bratarii. Vizibil enervat de gestul meu Ian ma arunca pe jos intr-un fel destul de brutal eu facandu-ma una cu asfaltul.In secunda doi imi iau un pumn in fata de le prietenul lui care parea chiar multumit ca face asta. Speram din rasputeri ca unul din ei isi va infige coltii in gatul meu doarece sangele clanului meu e otravitor pentru vampiri dar din pacate se pare ca pentru ei setea de sange a fost inlocuita cu dorinta de a ma ucide . Nu pricepeam de ce vroiau asta dar nu aveam de gande sa ma las ucisa asa de usor, mai ales de catre acesti doi ''Pic si Poc''.
Imi musc limba suficient de tare incat sa simt gustul sangelui in gura mea, apoi sar in picioare si il sarut pe cel de langa mine care cel mai probabil era Ian.Nu eram surprinsa ca imi raspunde sarutului deoarece de obicei vampiri sunt atrasi de mirosul de mosc pe care eu la fel ca alti varcolaci il emanam.Din pacate pentru el acela a fost un sarut mortal caci sangele din gura mea a fost automat trimis in gura lui, iar peste doua minute a rupt sarutul stiind ca ceva nu e ok.Se uita inca o data la mine apoi se uita la Tom si cade voi incepand sa se invarta violent de pe o parte pe alta.
Tom isi da seama ce se intampla si sopteste incet, parca doau pentru el: ''Kiruki''.Se uita lacom la mine si probabil observa cum un firicel mic de sange mi se scurgea din coltul gurii.In secunda doi ma trazesc cu un alt pumn in figura ,acesta aruncandu-ma din nou pe jos.Incepe sa ma injure deoarece tocmai i-am omorat fratele, in timp ce el striga ca un isteric am incercat sa ma ricic dar drept raspuns primesc un picior in coasta care ma trimite automat jos.Incepe sa imi spuna ca sunt un zero absolut si ca locul meu e pe podea, la picioarele celor ca ei exact ca totclanul meu.Daca as fi fost in locul lui nu mai fi luat de clanul lui deoarece am loialitatea lupilor implantata in creierul meu si urasc ca un gun*i sa se ia de ceva la care am tinut, mai ales de clanul meu.Asa ca scot din ghetele mele pana la genunchi un cutit si cu o miscare mai rapida decat a fratelui lui il injunghii chiar incainte sa il aud pe Kiba strigandu-ma.  
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Indispensabile J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Vin 12 Sept 2014, 10:45

Bună, am observat că ultimul capitol este scris cu un size mult prea mare. M-am mirat, deoarece precedentele capitole aveau un size potrivit. Te-aș ruga ca în capitolul viitor să folosești același size pe care l-ai folosit până la capitolul actual. 
Am editat capitolul și ți-am micșorat scrisul.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 20 Sept 2014, 23:19

Deci e a mia oara cand trec pe la fic pentru a reciti capitolul, insa abia acum am observat ca nu am lasat comentariu :-? Nu prea conteaza comm-entu' meu, ce-i drept, pentru ca se stie ce parere am despre cum scrii tu, si ca eu voi posta urmatorul capitol, desi nu prea stiu cum. Clasa a IX-a ma omoara. Si sunt abia la inceput. Ne vedem la capitolul VI :D
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Vin 03 Oct 2014, 18:00

Ok, aici si capitolul VI :D

____________

China's words:

Tresar speriata la auzul unor plansete de copil. Ma ridic, si pasesc grabita spre camera alaturata, gandindu-ma sincer ca ar trebui sa angajez o bona. Sau, cel putin, sa imprumut de la unchiul niste fonduri pentru camera bebeului.

Ma reped la pat, si ma trantesc langa fetita, incepand sa vorbesc cu ea, sa o implor sa nu mai planga. Bineinteles, asta nu va ajuta. O iau in brate, si incep sa o legan si sa ma plimb cu ea prin camera, in speranta ca macar asta va reusi. Spre norocul meu, s-a linistit, insa parea ca avea chef de joaca. 

Aprind lumina in camera, si ma asez pe pat, uitandu-ma cu atentie la ea. Zambesc satisfacuta la gandul ca va fi numai a mea in curand. Un singur apel, si in cateva zile se va rezolva. Va fi fiica mea.. Si numai a mea. Va fi mandria mea. va fi tot ce voi avea mai de pret. O voi invata tot ce stiu, o voi imbraca numai in rochite si fustite, numai in roz, numai cu tutu. Ii voi lasa parul sa creasca lung, ca al unei printese. u o voi lasa pe mana nimanui. Ii voi aferi tot ce are nevoie, si tot ce ii trebuie. Pentru ca va fi fiica mea. Atunci, in minte imi apare problema nasilor.

~~~FlashBack~~~

-Kiba, vreau sa te intreb ceva.

Se uita la mine vizibil curios, si ma intreaba ce s-a intamplat. Ma fastacesc, ma balbai, ma rosesc, insa, intr-un final, reusesc sa ii spun:

-O sa o botez pe cea mica, si vreau ca Sangi si Suigetsu sa fie nasii.. Crezi ca vor accepta?

Se uita mirat la mine, apoi da din umeri, spunand ca nu stie. Ma intristez, apoi vine langa mine si ma saruta apasat. Imi zambeste, si imi spune ca ii va sugera lui Sangi. Apoi pleaca, lasandu-ma singura cu Mayu.

~~~End of FlashBack~~~

Oftez greu, nestiind daca Kiba a reusit sa vorbeasca cu Sangi. Au plecat in misiune. Sper ca sunt in regula, si ca au avut destul timp.

Apoi, imediat Mayu incepe sa planga din nou. Din nou ma panichez, si imi dau seama ca poate ii este foame. Asa ca ii iau biberonul, vrand sa i-l dau, si constat ca laptele era rece. Oftez greu, asa ca merg cu Mayu si cu biberonul la bucatarie.

Cobor scarile in cea mai mare viteza, si, ajunsa acolo, am facut o noua constatare: Mayu nu poate sa stea singura in fund. Pun biberonul pe masa, apoi iau singurul scaun cu spatar din bucatarie, si o asez pe Mayu. Vad ca sta, asa ca zambesc victorioasa si vars tot laptele intr-i olicica mica pe care o bag la microunde.

Tocmai cand termin de setat ceasul, o aud pe Mayu cum plange. Tresar, si ma uit la ea, cum aluneca intr-o parte, gata sa cada de pe scaun. Maresc ochii, si ma reped la ea, prinzand-o. O mai asez o data, si vad cum incepe, din nou, sa alunece inr-o parte, tot plangand. O ridic de pe scaun, si o tin in brate, punand scaunul la loc. Poate ca, pana la urma, tot imi trebuie o bona.

-Mayu, da' cand o sa fii tu si capabila sa stai singura in fund? Fara sa aluneci?

La aceasta, isi ridica mana dreapta si incepe sa si-o miste prin fata mea, dorind, parca, sa mi-o prinda. Incep sa rad la micutul ei gest inocent, si ii iau manuta intr-a mea, si o sarut usor, privind-o in ochi. Atat de inocenta si de pura.. Fara vreo stiinta despre ceea ce o asteapta in viitor. Razboaie, misiuni, drame, pierderi.. Prea multe pentru a fi intelese de un copil atat de mic si nevinovat.

Ii scot laptele din cuptor, si apoi il torn in biberon. Il testez pe dosul palmei, si era tocmai bun.

-Ar trebui sa papi acum! si ii zambesc, inmanandu-i biberonul. Macar nu ai nevoie de ajutor sa iti tii biberonul.

Urc sus, si o asez inapoi in pat, rezemand-o, de aceasta data, de perna, stand langa ea. O privesc absorbita de dragalasenia cu care era inzestrata. Un mic copil orfan, insa. Ca mine, ca Naruto.. Eu am avut norocul de a avea, insa, pe cineva alaturi, chiar daca pentru putin timp, dupa care am fost data la schimb lui Orochimaru, unde am fost invatata sa ucid, sa fur.. Insa am avut un noroc si mai mare cand am dat peste Lordul Feudal care mi-a aratat ce este aia iubire, si care m-a dezvatat de obiceiurile mele rele. Insa, ea ma are pe mine, care nu o voi lasa niciodata sa o ia pe alte cai, cai gresite, ca Uchiha.

Ma duc repede in camera mea, si incep sa ravasesc lucrurile, in cautarea telefonului meu mobil. Cand, intr-un final, l-am gasit, l-am sunat pe unchiul. Pe fundal se auzeau tipetele matusii, agitata. Il intreb pe unchiul ce a patit, si incepe sa imi povesteasca.

-Pai trebuie sa vopsim la noi in camera, si nu ii convin culorile pe care le aleg eu. Si s-a cam stricat podeaua din sala de bal, si trebuie sa vine niste persoane importante. Si nu ii convine nimic. E imposibila! Sakuinotora, ajuta-ma! Draga mea nepoata, ajuta-ma!

Oftez silentios, putin amuzata de situatie, si incep sa ii explic unchiului de ce am sunat. Parea mirat. Insa, cand termin de povestit, incepe sa rada, sa se bucure, si sa strige in stanga si-n dreapta ca "nepoata lui are o fetita".

-Unchiule, nu uita ca nu am nascut-o eu!

-Nu conteaza, draga mea! E important sa fie sanatoasa si ca ai adoptat-o, nu conteaza ca nu are sangele nostru!

-Sangele tau!

Apoi imi spune ca imi va trimite bani pentru a renova in casa, si ca va rezolva el cu botezul. Ii multumesc, si il invit sa vina sa o vada pe mucuta Mayu. In secunda urmatoare, matusa ii ia telefonul unchiului, si ma asigura ca vor veni, apoi inchide. Incep sa chicotesc la gandul ca unchiul va trebui sa imparta aceeasi caleasca cu matusa nervoasa.

~~~In acea seara~~~

-Mayu!! Unde esti??

Iar a fugit. Tocmai ce a invatat sa mearga de-a busilea si o tot caut. Probabil ca va trebui sa pun o usita la scari, sa evit orice cadere. Ma plimb din camera in camera, cautand-o. Insa nimic ce sa-i dea de urma.

Cobor pe scari grabita, gandindu-ma ca, poate, o fi reusit sa coboare scarile, si incep sa ma uit prin sufragerie, cand aud un zgomot ca o bubuitura de la etaj. Tresar speriata, apoi ma duc in biblioteca, sursa zgomotului. Intru grabita, si observ ca Mayu era acolo, langa o carte destul de groasa daramata pe jos, pe care parea ca  rasfoieste cu mare placere.

Incep sa rad putin speriata, insa si amuzata de acea imagine. Ma duc la ea si o iau in brate, inainte sa apuce sa rupa pagini din acea carte, insa observ cum se apleaca in fata, strangandu-si si deschizandu-si pumnii catre acea carte, dorind sa o apuce. Imi maresc ochii mirata de acest gest, insa zambind in sinea mea, la gandul ca Mayu ar putea sa fie un geniu.

-Maine mergem cu mami sa luam carticele de povesti si de colorat pentru bebe? o intreb, desigur neasteptand un raspuns, sau macar un gest.

Iau cartea de jos si o pun pe masuta de langa, apoi ies din incapere cu bebe in brate, incuind usa.

Dupa jumatate de ora in care am fost stropita, am avut victoria! I-am facut baie lui Mayu. Ii scot trupusorul inocent din chiveta de marmura, invelind-o intr-un prosop. O intind pe patul meu, apoi incep sa o sterg, jucandu-ma cu piciorusele ei, gadiland-o, ea incepand sa rada. Un ras atat de inocent.

In timp ce ma jucam cu Mayu, aud un ciocanit in usa balconului. O acopar pe bebe cu prosopul pentru a nu raci, apoi ma duc sa deschid. De partea cealalta, Kiba ma astepta, parand destul de obosit. Deschid usa, si il intampin cu un zambet. Insa nu am terminat de schitat, ca isi lipeste buzele peste ale mele, intr-un sarut destul de apasat, ce ma facu sa ma dezichilibrez, insa ma tinea de talie.

-Ce faci? ma intreaba dupa ce imi da drumul, si se duce la pat, langa Mayu.

Strang pumnii, dorindu-mi sa lovesc ceva, insa acest sentiment dispare o data cu imaginea din fata mea. Kiba se juca cu Mayu. Se juca cu manutele ei inocente, incercand sa o invete sa spuna "tata". Imagine ce parea scoasa dintr-un tablou imi incalzea inima. Chicotesc copilareste, gandindu-ma ca, in cativa ani, Mayu va sari in sus si in jos, strigand "mama" si "tata". Auzindu-mi rasul, Kiba se intoarce, uitandu-se la mine cu un zambet pervers. Insa suntem intrerupti de ringh-tonul destul de zgomotos al lui Kiba, si de vocea lui Sangi ce il striga:

-Nii-san!! Vino sa ma ajuti, ca nu pot sa ma ridic!! Un b*u mi-a strivit piciorul!

Dupa aceste cuvinte, ma uit umpic ciudat la Kiba. Acesta se uita la mine, apoi imi spune ca ar trebui sa-mi explice ceva.

Sangi's words:

Incerc sa ma ridic inapoi in patul dob*toc din care am cazut in somn. Dar, din pacate, incercarea a asuat. Nu am degand sa-l astept pe Kiba, si sper ca, pentru binele sau, sa se grabeasca. Mai incerc o data sa ma urc in pat, insa sunt intrerupta de usa care se deschide. Observ cum pe usa isi face aparitia Kiba, iar, in spatele sau, China. In minutul doi, eram "pokerface", gandindu-ma ce ar putea face China in camera mea.

   Kiba se uita la mine putin incurcat si imi spune amuzat ca si patul vrea sa scape de mine. Rad ironic si il rog cu cea mai inocenta fata a mea sa ma urce na*bi inapoi in pat caci nu aveam nici cel mai mic chef sa racesc. El incepe sa rada, se indreapta spre mine, ma ia pe sus si ma pune in pat. Dupa ce aceasta activitate se incheie Kiba se uita incruntat la mine si imi spune ca sunt doar piele si os, scot limba la el si ii spun sa nu inceapa sa ma bata iar la cap iar el ,spre marea mea mirare, se conformeaza.

  Ma uit inca o data la China si o intreb indiferenta ca mai face cea mica deoarece spre marea  mea rusine am o slabiciune gigantica pentru copii. China imi spune ca e bine, sanatoasa, a inceput sa mearga deabusile si e atrasa de carti. Incep sa rad ,amuzata fiind de faptul ca un bebelus deja incepe sa rasfoiasca paginile cartilor. China ma intreaba daca Suigetsu si cei mici sunt aici, la aceasta intrebare las capul in jos si schitand un zambet fals ii spun ca vor ajunge curand. Kiba se uita putin incurcat la noi si spune ca el va cobora sa faca cateva gustari apoi iese din camera intr-un ritm alert.

Eu raman singura cu China uitandu-ma la ea si ea uitandu-se la mine. Ma gandeam la faptul ca seamana destul de bine cu Naruto, apoi la faptul ca nu e chiar asa de rea pe cat am crezut eu apoi la faptul ca poate daca nu s-ar tine la colt cu mine ar fi o iubita destul de buna pentru Kiba. China se uita putin ciudat la mine, respectiv la fata mea ''machiata''. Aveam arcada si buza inferioara sparte plus o mica vanataie putin mai jos de ochiul drept. Cei drept aveam cateva vanatai pe abdomen si pe piciorul rupt dar in rest ma simteam ok.

Mai mult ca sigur China se intreba cine ma adus in halul asta dar eu sincer speram din toata inima sa nu intrebe. Chiar doream ca Suigetsu sa ajunga cat se poate de tarziu astfel incat sa nu ma vada in halul asta, nici el si nici copii. Intr-un final acea tacere mortuara este alungata de glasul cristalin al Chinei:

 -Deci Sangi, ce spui? Vreti tu si Suigetsu sa o botezati pe fiica mea?

China's words:

Asteptam cu sufletul la gura raspunsul lui Sangi. Ma primea destul de uimita. Incepusem sa imi infig unghiile in palme, fapt facut destul de usor datorita pumnilor inclestati. Imi muscam nerabdatoare buza inferioara, si obrajii imi ard. Cred ca am rosit.

Aceasta incepe sa rada putin batjocoritor, eu imi las capul in jos. Sigura ca nu va accepta.

-Da, de ce nu? imi raspunde cand se opreste din ras.

Imi ridic capul uimita. Schitez un zambet larg pe fata, si imi deschid pumnii. In acel moment, am simtit cum o durere destul de mare imi intepa palmele. M-am uitat. Aveam urme de unghii. Incep sa rad in sinea mea. Ticul meu era unul extrem de stupid. 

-Sangi, nici nu-ti pot spune cat de bucuroasa si recunoscatoare sunt! In sfarsit o voi putea striga pe Mayu pe nume!

In acea clipa, Kiba intra pe usa, si el extrem de fericit.

-Vezi, China, ti-am spus ca Sangi nu e o persoana asa de rea!

Eu si Sangi ne uitam chioras una la alta, apoi la el. Il intreb pe Kiba daca a tras cu urechea. Acesta priveste intr-o parte.

-Nu-s atat de sinucigas! Sangi m-ar fi omorat daca m-ar fi mirosit la usa! Am urcat sus, si, cand sa deschid usa, am auzit cand a acceptat.

Apoi ma uit la Sangi care se comporta din nou normal. Avea acea pozitie superioara, si ne privea mandra. Ca de obicei, in vocea sa arata batjocura cu care vorbea. Desi nu prea se afla in pozitia buna pentru a fi atat de mandra.

Mai zambesc inca o data fericita, apoi ma indrept spre balcon, gata sa plec. Sunt oprita, insa, de vocea lui Sangi care imi propune, mai mult ordonat, sa o aduc si pe Mayu, sa isi vada finica. Am zambit triumfator in sinea mea.

Ies pe balcon, apoi sar pe al meu. Intru in camera, unde din nou pornesc in cautarea lui Mayu. Din nou, disparuse.  Imi maresc ochii, nestiind unde o pot gasi, si incep sa ma panichez, uitandu-ma prin toata camera. La un moment dat, dupa vreo 5 minute de cautare, de fapt, ma uit panicat la usa intre-deschisa. Tocmai cand ma gandeam sa ies din camera, simt cum ceva ma apuca de picior. Tresar speriata, si ma uit la ea. Iesea de sub pat, doar in costumul Evei, asa cum o lasasem.

Schitez un mic zambet in coltul gurii, apoi o ridic de jos, si o pun pe pat. Ma indrept spre geamantanul ei.

-Poate ca ar trebui, totusi, sa cumparam niste haine noi. Astea nu-ti ajung! Maine mergem la cumparaturi!

Norocul ei e ca este vara, asa ca am imbracat-o cu niste pantaloni scurti, gri, si un maiou albastru. Dupa ce i-am pus sosetelele in picioare, m-am uitat destul de urat la bagajul ei. Numai haine de baiat. E clar ca se asteptau sa fie un baiat. Poate, totusi, acesta sa fie motivul pentru care au dat-o?

Suspin greu la acest gand, apoi o iau pe bebe si sar inapoi pe balconul lui Kiba, intrand in camera. Ies din incapere, si pasesc nesigura pe holul prelung, nestiind daca imi pot aminti drumul spre camera lui Sangi. Insa, intr-un final, ajung si la destinatie. Spre ghinionul meu, nu era nimeni acolo.

Din nou oftez, si aleg sa folosesc metoda traditionala. L-am strigat pe Kiba cam m-au tinut plamanii. De fapt, nu chiar. Mayu nu putea suporta atat de multa galagie, asa ca am lasat-o mai moale. 

In secunda urmatoare, Kiba era prezent in fata mea, extrem de speriat, intrebandu-se, probabil, de ce am tipat ca o descreerata.

-Unde erati? il intreb pe Kiba, care a rasuflat usurat cand a vazut ca eu si Mayu suntem bine.

-In bucatarie. Hai, va asteapta Sangi!

Coboram scarile, si intram intr-o incapere mare, de o culoare verde deschis. Sangi statea pe un scaun, la masa. Imediat cum ne vede, fata i se lumineaza, si un zambet urias ii rasare. Incearca sa se ridice, insa este oprita brutal de acea durere ce probabil o resimtea in tot corpul.

Ca sa nu fie nevoita sa se ridice, ma duc la ea si i-o inmanez pe Mayu ce nu exprima nici un sentiment. M-am mirat putin.

-Sangi, crezi ca poti sa te deplasezi? o intreb putin nesigura.

-Normal ca da! Da' sa stii ca, pana acum, doar m-am prefacut ca nu pot sa misc un deget, doar pentru atentia lui Kiba. Normal ca nu pot sa ma misc!! tipa.

Las privirea in jos, apoi spun dezamagita ca vroiam sa mergem la cumparaturi pentru Mayu. Atunci toata furia i se alunga din nou, si imi accepta imediat propunerea. A continuat sa se joace cu Mayu.
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Vin 03 Oct 2014, 18:06

Imi place! Imi place! Imi place! Deci...imi place, totul!!!!
Astept sa pun next( LOL cum suna )
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Vin 03 Oct 2014, 18:17

Cat de super e next. Nu îmi vine sa cred ca nu am mai dat comm, am fost și puțin ocupată ce-i drept. Dar nu contează. Îmi place foarte mult ficul tau, e o idee originala și ăsta îi da un mare plus.

Ok, cam atat. Spor la scris și inspiratie fetelor, aștept sa mă anunțați și pe mine când puneți nextul. Bye.
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Sam 04 Oct 2014, 13:19

Epic!! Foarte frumos. :) Ce atitudine au personajele astea. Toate tipa, se dispera... :))
Astept nextul!! :D
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Mar 11 Noi 2014, 20:14

Dwa :3 Aici next :)))

___________

China's words:

-China, uite asta! 

Imi intorc privirea curioasa spre Sangi. Avea zeci de umerase de sarma si plastic in mana, cu rochii, fustite, sau costumase. O varietate de culori vesele se afla agatata de mainile sale. Imi arata entuziasmata o rochita roz, formata dintr-un maieu crosetat si o rochita din tutu. eEra accesoriazata cu un trandafir mare, la centura. Lui Sangi ii sclipeau ochii. 

-Da, Sangi, e frumoasa! La fel ca toate celelalte rochite si costumase care mi le-ai aratat pana acum.

Se uita stangaci la toate acele haine pe care le luase, apoi incepu sa rada. Ma intorc cu spatele la ea, si ma mai uit putin la niste rochite cu buline.

Ne aflam in raionul de rochite pentru bebelusi al magazinului de copii din centru. Pana acum decat treceam prin fata lui, fara vreo dorinta de a intra. Acum, insa.. Am intrat cu cea mai mare placere, si cel mai mare drag.

Imi intrept privirea spre Kiba care se certa cu Suigetsu pe culoarea la un costumas. Pana la urma, Suigetsu va fi nas.

Am chicotit usor, apoi m-am intors la Sangi care se chinuia sa aleaga intre varianta pe roz si pe galben al acele rochite ce mi-o aratase. Zambesc victorioasa in sinea mea, fericita ca Sangi a acceptat sa fie nasa copilului meu, si ca se implica atat de mult in organizarea botezului.

-Cred ca e ok pe roz. Pana la urma, e fata.

-Da, insa si pe albastru e atat de adorabil.

Chicotesc inca o data, apoi ma duc la Kiba si la Suigetsu, linistindu-i:

-Baieti, pana la urma, Mayu are nevoie de multe haine. E copil mic, se murdareste repede. Si pentru botez avem nevoie de cateva costumase sau rochite.

Apoi s-au apucat sa mai caute.

Sangi isi pune mana pe umaru' meu, si ma ia sa ne uitam la paturi si cearceafuri. Cand am ajuns acolo, si-a schimbat expresia fetei. era suparata, oarecum furioasa. M-am uitat speriata la ea. Acum o secunda era fericita si radia. Acum.. Apoi un gand imi trece rapid prin minte, si frica de a fi aflat despre "oferta" lui Kiba ma cuprinde.

-De ce Kiba se compoarta asa in preajma ta?

Ma uit confuza la ea, incercand, totusi, sa imi ascund frica. Ii spun ca nu stiu despre ce vorbeste, ca mie mi se pare ca Kiba se comporta ca de obicei.

-Poate ca tu asa esti obisnuita. Eu nu-l stiu pe Kiba asa. E sigur din vina ta! E atat de moale, si sunt sigura ca imi ascunde ceva. Voi afla, te asigur. Indiferent daca imi va spune el, sau voi afla din alta parte. Kiba e varul meu, si nici o fata nu este destul buna pentru el!

Apoi pleaca din raion, lasandu-ma singura, confuza, speriata, insa si usurata de faptul ca inca nu a aflat. Insa mai este suficient timp.

Sangi's words:

Il observ pe Kiba inca de cand am ajuns in Konoha, si am observat ca este destul de schimbat. Are unele momente cand este cu capul in nori destul de rau, unele in care este melancolic, si, cu toate acestea, de cate ori o vede pe China, radiaza. Chiar daca vrea sa ascunda asta sub o masca mandra, indiferenta, eu mi-am dat seama.

In raionul de rochite mi-am dat seama. Cand China a reusit sa-l potoleasca pe Kiba, mi-am dat seama ca e ceva intre ei. E ceva putred la mijloc, si voi afla. 

Am ales sa o iau pe China deoparte sa o intreb calma, insa cand m-am vazut singura cu ea, si i-am vazut expresia oarecum fericita, mi-am amintit de momentele in care Kiba a suferit dupa fostele lui. Toate momentele acelea in care doar eu am stiut ce este in inima si sufletul sau.

Adevarat ca eu am fost devina pentru ca el s-a despartit de acele tipe. Eu le-am pus pe fuga, si ele s-au speriat, i-au dat papucii, si el a ramas singur. Erau doar tipe care nu meritau atentia lui Kiba. Unele erau niste c***e ordinare. Altele erau atat de mormoloace incat chiar ma gandeam de ce sunt bune. Nu imi placea deloc cum se imbracau: ori erau prea dezbracate, ori erau atat de imbracate, incat hainele de pe ele cantareau mai mult decat ele in costumul Evei. Toate mi se adresau cu "printesa Sangaiana", si nu suportam. Si unele, desi mi se adresau atat de formal, o faceau mai mult in bataie de joc, si se luau cu mine in gura.

Nu vreau ca Kiba sa mai treca o data prin ceea ce a trecut de atat de multe ori. 

Ultima data a fost anul trecut. Atunci s-a umplut paharul. Nu a mai vrut sa auda de relatii, si a inceput sa colinde barurile. Ii trecuse. Eram sigura ca va fi bine. Insa.. Nu am luat in calcul si posibilitatea de a exista o "China" in peisaj.

Stateam si ma uitam cu uimire la kiba care se chinuia sa aleaga ceva din raft. era vizibil incurcat si vrajit de acele hainute atat de adorabile. Apoi imi mut privirea la Suigetsu si ma gandesc sa ii cer si lui parerea.

-Sangi, verde sau violet?

Kiba imi arata doua rochite asemanatoare, fiind in dilema datorita culorii. Ma incrunt, apoi imi descretesc fruntea, gandindu-ma ca Mayu nu are nici o vina. Ii spun ca ar trebui sa aleaga alte culori, deoarece Mayu are o culoare a tenului destul de palida, si ca nu este China, sa i se potriveasca orice.

Imi maresc ochii dandu-mi seama ce tocmai am spus, si ca am spus ultimele cuvinte cu dispret. Se uita ciudat la mine. Se uita in stanga si in dreapta, asigurandu-se ca nu e nimeni, apoi se aseaza langa mine, pe banca, si ma intreaba ce s-a intamplat, si de ce aduc vorba de China intr-un asemenea context.

Imi dau ochii peste cap si ii spun ca ar trebui doar sa stea departe, apoi ma ridic si ma indepartez, vrand sa o iau pe Mayu si sa probeze niste pantofiori pe care ii vazusem mai devreme.

Intru repede in raionul cu lenjerie unde se aflau China, Mayu si o bona pe care am inteles ca o cheama Kush Kush. De parca ar fi vre-un fel de mancare, sau ceva. O cer pe fetita, apoi o iau in brate si merg spre acel raion. 

~~~In acea seara~~~

-Mami, mami! Gheni iar da in mine!

-Nu-i adevarat! Xiaxi a inceput!

-Mama, i-ai de pe cpu' meu pe acesti mici monstruleti!

-Nu noi suntem monstruleti! Tu esti!

Gemenii iar se cearta. Mei Lin incearca sa-si ia apararea in fata gemenilor. Cei trei copii ai mei. Oftez obosita, si incep sa tip la ei sa termine. Pe usa, isi face aparitia Suigetsu. De data aceasta, gemenii au tacut din gura. 

Suigetsu se uita la mine cu un zambet pervers, si ma ia de mana. Se uita la copii si le spune ca este ora de culcare. Acestia ofteaza sonor, si se duc fiecare in camera sa. 

-Hei, nu mancati inainte de culcare?

Kiba tocmai a iesit din bucatarie. Eu si Suigetsu ne uitam stramb la Kiba, stiind ca el nu este un bucatar prea excelent. Observa ca avem dubii, asa ca ne linisteste, spunand ca a comandat pizza.

Intram in bucatarie, si ne asezam pe scaune, incepand sa mancam din acea pizza cu extrem de mult bacon si peperoni. La masa am fost tacuta. Suigetsu si Kiba vorbeau tot timpul. Eu m-am limitat la a da din cap drept raspuns cand eram intrebata ceva. In rest, am butonat telefonul, vorbind cu Sasuke. i-am explicat situatia, si a zis sa nu ma mai bag, ca sigur o sa stric totul iar. Atunci m-am imbufnat si i-am intrebat pe Suigetsu si pe Kiba daca eu stric totul. Acestia s-au abtinut sa raspunda. Au inghitit in sec cand i-am intrebat, si au gasit diverse scuze sa plece de la masa. Kiba a spus ca se duce la baie, apoi ca vrea sa vada ce fac gemenii, si, cand si-a dat seama ce a spus, a zis ca mai bine se duce la culcare. Suigetsu a iesit pana pe hol, apoi s-a intors cand Kiba nu mai era in incapere. S-a apropiat de mine cu miscari tacticoase.

-Hei, ce ai facut?

Ma uit la el, apoi oftez. Ma ia in brate. Ma cuibaresc la el in brate, pana cand nu am mai putut sa-i disting mirosul de al meu. Insa, cu toate acestea, am putut distinge un parfum strain, feminin, ceea ce m-a facut sa-mi dau seama ca Suigetsu iar s-a dus cu altele. Oftez adanc, nemaivrand sa imi mai consum energia pentru a tipa la el, si ca ii voi trezi pe copii.

-E vorba de Kiba. Cred ca incepe sa se indragosteasca de China.

Atunci ma priveste confuz, spunandu-mi ca nu intelege unde bat.

-Kiba a avut multe relatii. Nici una nu era suficient de buna pentru el, asa ca le-am speriat si ele l-au parasit. A suferit, normal. Insa a ales sa nu mai aiba de-a face cu asa ceva. Insa, de cand am ajuns in Konoha, am observat ca este schimbat. Si adopta o atitudine complet diferita cu China. Si ea poate sa-l convinga extrem de usor, si -

Insa sunt intrerupta de rasul lui Suigetsu. ma priveste in ochi, si imi spune ca imi fac prea multe griji.

-Asculta, Sangi. Daca ar fi dupa tine, Kiba ar ramane singur toata viata lui. Daca nu incearca, daca nu experimenteaza, bineinteles ca nu isi va gasi pe cineva. Poate ca China e cea care il va cuminti pe Kiba, si cu care se va casatori, va avea copii, si va muri. Trebuie sa fii optimista. Si nu te amesteca. Lasa-l! Daca o sa planga dupa, o sa planga. O sa planga putin, apoi o sa-i treaca. Si o s-o ia de la capat, pana cand o s-o gaseasca pe Ea. Pe cea care il va face fericit.

Ceea ce a spus m-a uimit. A fost prima data cand am auzit ceva atat de profund iesind din gura sa. Insa, ceea ce e frumos nu poate dura mult. Ma saruta, si ma trage de mana, spunandu-mi sa mergem la noi in camera. Pana la urma, cred ca are dreptate. Insa nu pot sa ma fac ca nu vad.

China's words:

In sfasit, momentul pe care il asteptam. Toate pregatirile sunt gata, si momentul a sosit. Azi este ziua in care fata mea va fi botezata. Cel mai important moment din viata mea de pana acum. Am chemat la botez cei mai apropiati prieteni, insa botezul se sarbatoreste in toata tara, si in tarile aliate.

-China, unde e rochita lui Mayu? Sangi era destul de panicata.

Mai erau doua ore pana trebuia sa plecam, noi inca un eram imbracate, iar Mayu nu era gata. Chicotesc usor la gandul ca Sangi este mai emotionata decat mine. Ma duc la dulap si scot o punga de cadouri din care scot o rochita rosie. Era compusa dintr-un maieu supra-elasteca si o fustita de tutu. Pe post de centura era o pamblica rosie, legata funda.

-Nu trebuia sa aiba si o bentita, ceva?

Apoi imi dau o palma peste frunte, si incep sa cotrobai prin sacose, constatand ca nu mai gasesc bentita. Sunt intrerupta, insa, de vocea usurata a lui Sangi care imi spune ca a gasit-o. Apoi ma intorc. Era o cordeluta rosie, cu o floare mare din franjuri. Sangi a incaltat-o cu o pereche de pantofiori rosii.

Zambesc scurt la aceasta imagine, apoi imi amintesc ca, defapt, nu eu si Sangi trebuia sa fim aici, ci mama lui Mayu, si nasa propusa de aceasta. Insa, poate ca ii va fi mai bine la mine.

In incapere a intrat Kush Kush, si a luat-o pe Mayu, spunand ca o s-o tina ea pana cand ne pregatim noi. Eu si Sangi aprobam. Apoi ies toti din camera, ramanand decat eu. Oftez usor emotionata, apoi ma duc la dulap si imi scot un umeras cu rochia de zi pe el. Era o rochie roz, larga, pe un singur umar. Ma imbrac, apoi ma asez la oglinda din camera. Imi scot trusa de machiaj, cautandu-mi luciul de buze. in timp ce mi-l aplicam, primesc un mesaj de la Kiba:
"Sper ca o sa porti rochia de la mine".

Apoi chicotesc, uitandu-ma in oglinda. Purtam rochia de la el. El mi-o cumparase. Kiba stie ce-mi place. Tocmai atunci, ceea ce mi-a spus Sangi imi trece prin minte, auzindu-se cu ecou:
"Eu nu-l stiu pe Kiba asa. E sigur din vina ta! E atat de moale, si sunt sigura ca imi ascunde ceva. Voi afla, te asigur. Indiferent daca imi va spune el, sau voi afla din alta parte. Kiba e varul meu, si nici o fata nu este destul buna pentru el!"

Oftez, si ii trimit mesaj inapoi:
"Da, o port. Insa, poate ca va fi mai bine sa nu prea vorbim azi.. Iti explic alta-data".

Apoi, o lacrima fierbinte mi se prelinge pe obraz. O sterg repede, si incep sa respir alert, incercand sa nu ma mai gandesc. Imi pun telefonul si luciul in poseta la set cu rochia, si ma incalt cu o pereche de sandale negre, cu toc de 15 cm. Ma enerva ca eram pitica. Asa macar voi reusi sa fiu aproape cat restul.

Ma ridic de pe scaun si fac o pirueta, observandu-mi coafura facuta de coafeza matusii in urma cu o ora. era un coc, pornit dintr-o impletitura, in care a putut sa-mi prinda tot parul. Ies grabita din camera, unde ma intalnesc cu Kiba. Purta un sacou negru, un tricou alb, si o pereche de blugi negri. era incaltat cu o pereche de tenesi negrii, cu sireturi albe. Se uita parca vrajit la mine. Ma rosesc, si imi intorc capul, incercand sa-i evit privirea.

O vad pe Sangi. Purta o rochita scurta, cu o palma deasupra genunchilor, cu o trena de dantela neagra, putin dedesuptul genunchilor. Rochia era rosie, si avea dantela neagra pe deasupra. Avea cupe pentu sani, si bretele. Purta sosete in dungi, rosii si negre, si o pereche de pantofi negrii, din catifea, cu toc si platforme. Avea o multime de bratari pe mana, si purta un colier, ca o zgarda la gat, neagra, cu doua lantisoare de argint. Avea un coc simplu facut. Se pare ca ne-am potrivit, amandoua cu coc. Era machita cu negru, strident, si avea gene false. Cum ne vede, zambeste ciudat, fortat. Se uita urat la mine.

Zmabesc sec, fortat, incercand sa-i evit privirea, insa sunt salvat de Suigetsu care si-a facut prezenta intre noi. Purta o pereche de blugi albastrii inchisi, o camasa bej, in carouri albastre, si o geaca de piele, maro inchis, spre negru. Era incaltat cu o pereche de pantofi maro, de piele. Ne zambea. 

In acel moment, am putut mirosi doua parfumuri barbatesti si parfumul lui Sangi, cu miros de ciocolata. Eu eram singura care nu s-a dat cu parfum. M-am rusinat.

-Ok, cred ca intarziem, nu stiu. Da' ar fi ciudat ca mamica si nasii sa intarzie la botez, nu?

Dap, Suigetsu e salvator. Zambesc multumita in sinea mea, si intaresc ideea lui Suigetsu, spunand ca ma duc sa o iau pe Mayu, si apoi vom pleca. Insa nu am apucat sa fac doi pasi, ca Kush Kush a si venit cu fetita, spunand ca m-a auzit pe hol, si si-a dat seama ca sunt gata. Aprob din cap, apoi ne punem cu totii in miscare. Iesim din palatul din tara Focului, locul unde se va desfasura petrecerea, si ne indreptam cu totii spre biserica, intr-un alai de vreo 40-50 de persoane, la petrecere urmand sa fie numarul dublu, sau triplu.

Cum intram in biserica, asteptam putin, sa vina toata lumea, apoi incepe slujba. I-o inmanez pe Mayu lui Sangi, care murea de neradare sa o tina. Toata slujba mi-a venit sa plang de emotie. Kiba mi-a dat un pachet de servetele, si m-am bucurat ca nu l-am ascultat pe unchiul ca sa ma dau cu rimel. Sangi a luat-o pe Mayu si a pus-o pe masa, incepand sa o dezbrace, eu ajutand-o. Apoi a venit preotul si a miruit-o. Cand am vazut ca o scufunda in apa, m-am speriat de moarte, pentru ca Mayu a inceput sa planga. Apoi Sangi a venit cu o bucata mare de panza alba, si a invelit-o pe Mayu. A impartasit-o, apoi ne-am apucat si am imbracat-o din nou cu rochita rosie.

Apoi a fost gata, si am luat-o in brate, fara sa vreau sa ii mai dau drumul. Parintele a venit la noi si ne-a felicitat, apoi mi-a spus ca a auzit povestea ei, si ca se bucura ca astfel de persoane, ca mine, inca mai exista. Ceea ce a spus m-a facut sa ma simt jenata. Deja Sangi se uita stramb la mine, apoi l-a luat pe preot de-o parte. Am tras cu ochiul si i-am vazut discutand, si pe Sangi destul de atrasa de discutie.

-Hei, China, felicitari! mi-a urat Suigetsu, apoi m-a luat in brate.

I-am multumit, si am inceput sa vorbim despre.. Defapt, sa imi dea sfaturi si sa imi spuna ca, daca fata va incepe sa spuna "tata", sa il chem pe Kiba, ca il cheama pe el. Apoi a inceput sa rada. M-am rosit.

-Surioara, da-mi-o si mie pe nepotica! ma striga Naruto, ce tocmai ajunsese langa mine, cu Hinata.

Le-o inmanez pe Mayu, si imediat s-au facut nevazuti. In urma lor, ajung cei trei copii ai lui Sangi: Gheni, Xiaxi si Mei Lin. Gheni e leit Suigetsu, ce pot spune? Si Xiaxi la fel. Insa, Mei Lin e leita Sangi. Atat doar ca are ochii verzi. Din cate am vazut, ea e cea linistita. Restul.. Sunt o amestecatura de Sangi si Suigetsu.

-Draga mea nepoata, eu -

-Matusa, unde e Mayu? au intrebat in cor copiii lui Sangi, intrerupandu-l pe unchiul.

-"Matusa"?! spun eu putin mirata, insa acestia zambesc strengar, zicand ca se duc la "unchiul Naruto".

Am ramas mirata, unchiul si Suigetsu incepand sa rada. Suigetsu pleaca. Raman cu unchiul. Imi zambeste si ma felicita. Apoi se apropie usor de mine si ma intreaba de ce copiii aia mi-au zis "matusa". Atunci incep sa rad. Eram sigura ca unchiul a ras doar pentru ca Suigetsu a inceput sa rada. Dau din umeri zicand ca nu stiu, apoi unchiul imi spune ca ar trebui sa ne ducem la palat pentru petrecere.

-Of, unchiule, nu pot sa-ti multumesc indeajuns!

Apoi imi zambeste si pleaca. Sangi ma ia si mergem cu totii la palat.

Acolo, ajunsi dupa o ora, timp in care tot ce am facut a fost sa ma joc cu Mayu, am mers in sala de bal. Am aruncat o privire rapida de ansamblu. Mesele erau rotunde, cu fete de masa albe, si scaunele acoperite cu acelasi material, insa prinse cu funde de matase roz. Pe mijloc era un covor rosu, de la intrare pana la scena, unde se presupune a canta muzicienii angajati de unchiul. Erau baloane peste tot. 

Unchiul vine grabit la mine si imi spune ca mai avem decat o ora sa ne pregatim pentru petrecere.

-Unchiule.. Unde o sa-i facem baia?

-A, nu acum, draga mea nepotica. Maine, in intimitate. Cum ar fi sa o dezbracam pe noua printesa a Tarii Focului in vazul tuturor?

Apoi fata mi se lumina la gandul ca si fata mea va fi incoronata ca printesa. Il iau pe unchiul in brate, apoi ii multumesc. In continuare, am fugit sus cu Mayu si cu Sangi, pe care am adunat-o de pe drum, pentru a o schimba pe cea mica.

Sus, in camera, Kush Kush si Kiba erau deja acolo. Kiba statea pe pat si asculta la Kush Kush cum isi spunea toate planurile pe care le are cu cea mica. Ajunse acolo, eu si Sangi am inceput sa radem. Kush Kush a venit si a luat-o pe cea mica, apoi a iesit rapid din camera, fara sa apuc sa scot vre-un cuvant.

-Hei, rosie umblatoare, eu vreau sa o tin pe Mayu! striga Sangi, apoi iese in graba din camera, ducandu-se dupa bona si cea mica.

Am inceput sa chicotesc. M-am uitat la Kiba si acesta ma privea putin pervers. Ma uit ciudat. Se apropie de mine, si ma saruta apasat. Am putut simti cum zambea. Ma departez rapid, si intorc capul in directia opusa lui, apoi ma duc la dulapul din care am scos rochia azi dimineata.

-Ce ai patit? De dimineata te comporti ciudat. Ce a fost cu mesaju' ala?

Oftez greu. Ma intorc cu fata la el, si incep sa-i povestesc ce mi-a zis Sangi si ca, de atunci, se comporta mai ciudat cu mine decat inainte. Atunci, pe fata lui am observat o urma vaga de tristete si ingrijorare. Insa aceste sentimente au fost mascate rapid de inca un zambet pervers. Parea ca nu-l intereseaza ceea ce tocmai i-am zis, si ca era sigur ca nu vom fi prinsi. Si ceea ce am crezut s-a confirmat cu ajutorul miscarilor sale: m-a luat in brate si m-a sarutat, jucandu-se in parul meu, pana cand a reusit sa-mi desfaca parul. Ma trage in pat, si se pune deasupra mea.

-K-k-Kiba.. insa nu reusesc sa termin, ca imi pecetluieste buzele cu un sarut dulce.

Mi-am marit automat ochii. Pana acum tot ce a facut a fost sa ma forteze. Insa.. N-am mai simtit niciodata acest sentiment. Pentru prima data cred ca imi doream sa continui. Si el sigur a simtit asta. I-am dat sacoul jos. Nu mi-au placut niciodata sacourile sau pantalonii de la costum. Mi-a coborat breteaua de la rochie, mi-a dezgolit umarul. Il saruta usor, eu intorc capul spre usa. Acolo era Sangi. Imi maresc ochii si inghit sec. Kiba observa ca ceva e inneregula, si decide sa se uite si el la usa. Era speriat si uimit. Eu eram mai mult speriata. Sangi era rosie si socata. Fuge repede.

-De ce n-am auzit usa?

Eu tac. Apoi raspund incet.

-Macar am inchis-o?

Se da jos de pe mine, si ma ridic in fund. Se aseaza pe marginea patului, langa mine. Imi ridic breteaua. Era liniste. Apoi, dintr-o data, fara sa vreau, incep sa plang.

-Nu, ma! Nu plange! China, nu plange!

Insa nu ascultam. Nu era pentru ac vroiam. Era doar pentru ca eram stresata. Si, uneori, asta era singurul mod de a ma elibera. Imi ridica barbia cu dou degete si ma saruta scurt. Nici acum nu a incetat. Chiar daca am fost descoperiti, el inca continua. Inca continua aceasta sarada, fara ca macar sa-i pese de ceea ce s-a intamplat.

-O sa ma duc la Sangi. Poate reusesc sa o fac sa uite, sau..

Apoi incepe sa rada, spunandu-mi ca Sangi nu uita, indiferent cat de mult si-ar dori. O data ce ii intra ceva in minte.. Nu mai iese de acolo. Ma ridic in graba si imi sterg lacrimile, apoi ies din camera, lasandu-l pe Kiba singur.

Pe drum mi-am aranjat parul si mi-am mai sters lacrimile ce inca se prelingeau pe obraji.

Cand m-am vazut in fata camerei lui Sangi, am ezitat pentru o clipa. Mi-am odihnit mana pe clanta, pana cand mi-am facut destul curaj sa intru in camera. Am inspirat adanc, si am expirat rapid. Am apasat pe clanta, si am intrat inauntru. Sangi era cu Kush Kush si Mayu. 

-Kush Kush.. Te rog sa ma lasi singura cu Sangi.

Aceasta face o plecaciune si o ia pe cea mica, lasandu-ne, pe mine si pe Sangi, singure in camera. Se uita urat la mine. Am incercat sa spun ceva, insa am fost intrerupta de rasul ei sarcastic. Am tacut. Se ridica brusc de pe pat si vine in fata mea. Imi trosneste una.

-Mai stii acum doua-trei saptamani cand am venit la tine? Mi-ai dat o palma. Uite ca acum roata se intoarce. Tu ai facut ceva gresit, mult mai gresit decat mine - se duce si inchide usa, apoi vine din nou in fata mea. Nu pot sa cred ca te-ai culcat cu var-miu, si nici macar nu sunteti casatoriti, sau ceva. Nici macar dintr-un club nu esti. Esti o printesa! Var-miu te-a ponegrit, nu pot sa cred! Si daca intra altcineva in locul meu? Cum explicati? face o mica pauza pentru a respira. Am avut dreptate in privinta ta. Da' tu nu esti deloc buna pentru Kiba! Esti o usuratica! Pentru ce ai acceptat sa te culci cu el?

Am pus capul in pamant. Ma simteam vinovata, stiind ca are dreptate. Oare ce se va intampla mai departe? Ne va spune? Sau va tacea din gura, insa facandu-ne viata un chin?

-Sangi.. Pana la urma toti facem greseli. Nu poti sa ma judeci pe mine fiindca eram aproape sa ma culc cu Kiba. Macar eu sunt virgina. Insa uite-te la tine! Ai 17 ani si trei copii. Ai o fetita de 7 ani, Sangi, de 7!

Se uita  urat la mine. Imi spune ca nu e treaba mea ce face ea.

-Atunci nu e nici treaba ta ceea ce fac eu.

-Nu, vezi, gresesti! Pentru ca cel cu care te-am prins a fost varul meu. E si problema mea!

Oftez. Se incrunta din nou. Se aseaza pe pat. Ma asez langa ea.

-Toata lumea face greseli. Daca nu facem greseli.. Atunci nu suntem oameni. Daca nu am face greseli, atunci am fi perfecti. Si toata lumea se fereste sa nu fie perfect. Pentru ca oamenii urasc persoanele perfecte. Unii le fac din inconstienta, insa.. Atunci cand isi doresc ceva ce nu pot sa obtina atat de mult.. Si, intr-o zi, primesc chestia asta pe tava, fara ca macar sa fi ridicat un deget. Esti tentat. Nu poti rezista. Accepti. Chiar daca la inceput ti se pare ciudat si suspicios. Iti dai seama ca alta sansa nu vei mai avea. De aceea accepti. De aceea am acceptat. Il plac pe Kiba de mult timp. Insa el nu ma place. Chiar ma intrebam cum sa rezolv asta.. Pana cand am cedat. Si, tocmai atunci cand am cedat.. Kiba a venit la mine si mi-a propus asta. Mi-a propus sa fiu numai a lui, si el sa fie numai al meu. Dar nimeni sa nu afle. La inceput nu am acceptat. M-am gandit ca as fi o t***a. Insa, apoi.. Nu am rezistat. Nu am facut-o. Am incercat. Insa sunt mult prea fricoasa. Am cedat repede. Ceea ce tu ai vazut a fost doar o tentativa ce sigur nu era dusa pana la capat.

Isi da ochii peste cap. Imi spune ca daca ne va pari, atunci numele familiei va fi intinat. Isi va tine gura, cu conditia sa nu ma mai apropii de Kiba. Imi maresc ochii. Ma ridic rapid, spunand ca lucrurile nu vor ramane asa. Se ridica si ea. Imi spune acelasi lucru. Apoi incepe sa rada, si ma ameninta ca ma va spune.

-Daca ma spui, vei cadea in dizgratie! Vei fi regina celor care ponegresc!

Am fost sigura pe mine cand am spus asta. Se supara, se enerveaza. Se infurie la culme, si ochii ii devin din ce in ce mai rosii, avand o fata de criminal in serie. Nu ca nu ar fi in stare.

Nu mai spune nimic. Ies din camera putin mandra. Inchid usa in urma mea, si incep sa fug in camera mea. Kiba inca era acolo. Inchid usa. O incui. Incep sa plang. Se uita alertat la mine, intrebandu-ma din priviri daca am reusit ceva. Incep sa dau din cap afirmativ, la comanda, din ce in ce mai repede, privind in gol. La un moment dat ma opresc. Ii spun ca nu ne va pari, ca am aranjat eu. Insa, va trebui sa pastram distanta. Acesta este vizibil nervos. Da cu pumnul in perete, apoi descuie usa si iese din camera. Imi sterg lacrimile cu dosul palmei, si suspin greu.

-Imi pare rau..


________
 
Dwa :3 Aici imagini :3
Coafura China
Coafura Sangi
Rochie Sangi
Rochie China
Haine Suigetsu
Rochie Mayu
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19Mar 11 Noi 2014, 20:34

Ti-o spun direct: am plans la capitolul ăsta. Nu pot sa cred ca Sangi le rupe relatia, putea ieși ceva frumos tare intre ei. Ce... femeie nebuna. Hm, nu cred ca totul se va termina asa. Mai mult ca sigur ei vor fi impreuna, iar după totul bine și frumos, nu?
Ok, Mersi se anunt. Nu uita te rog sa o faci și data viitoare :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Indispensabile Empty
MesajSubiect: Re: Indispensabile   Indispensabile I_icon19

Sus In jos
 

Indispensabile

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-