Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Postarea și notele juriului. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Postarea și notele juriului. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Postarea și notele juriului.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Postarea și notele juriului. J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Mar 22 Iul 2014, 00:00

Perioada înscrierilor s-a terminat. De pe 22 iulie până pe 1 august veți posta seturile, însă, dacă o faceți înainte de termenul limită, și noi vom acorda notele mai devreme. Doar câștigătorul premiului I va primi rangul de Grafician. Succes tuturor! dap !
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Mier 23 Iul 2014, 15:59

Pai o sa pun eu prima , se pare.
Prima tema , vara , -> AvatarPostarea și notele juriului. 290pzjc (m-am concentrat asupra celui mai puternic semntiment care ti-l da vara , iubirea , pentru ca soarele te incalzeste cu razele lui si eu ma simt iubita atunci cand e cald si mi-e bine).
SemnaturaPostarea și notele juriului. 15qrz9d (acestea sunt toate cuvintele care mi-au venit in cap cand mi-am spus ,,vara").


A doua tema , ,,Ce este iubirea?" -> AvatarPostarea și notele juriului. 2wp42v6
SemnaturaPostarea și notele juriului. 2n81kba

Nu ma astept neaparat sa castig , insa vreau sa progresez , asa ca le-am facut din timp si acum vi le dau. 
Sper ca le-am facut cat de cat de un loc cat mai apropiat de 1. 
Heh. O zi buna!
Cya!
Sus In jos
Banned.
Genin
Genin
Banned.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Chişinău
acebook acebook : Sexicism pe Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 108
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : Enervatu' ălora de pe chat
Stare de spirit Stare de spirit : Mişto

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Joi 24 Iul 2014, 13:15

Mdea, rându' meu

1. Tema 'vara':

Avatar:
Postarea și notele juriului. 551nhk

Semnătură:

Postarea și notele juriului. 110dezq



2. Tema la alegere 'MJ (Give In To Me)'

Avatar:
 Postarea și notele juriului. Fdbxxz
Semnătură:
Postarea și notele juriului. Ziqa77Postarea și notele juriului. 1jrvwm

(Tema 2, Semnătură) Chiar dacă dai click pe 'măreşte imaginea', tot mic se vede, aşa că pun şi linkurile: 


Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Vin 25 Iul 2014, 12:54

Boon, a venit şi rândul meu să postez. Fără alte introduceri,stimat juriu,stimaţi privitori vă prezint varza mea:
Setul unu -Tema de vară
Avatar
Postarea și notele juriului. 21kcsns
Semnătură
Postarea și notele juriului. 29pzrxs

Setul doi
-Tema la alegere
Avatar
Postarea și notele juriului. 2dalwe0
Semnătură
Postarea și notele juriului. 2yvj7ew
Postarea și notele juriului. 317d4qo

Şi acum ca la Master Chef voi aruncaţi cu farfuria după mine. :))
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Dum 27 Iul 2014, 12:35

In loc sa pun peisaje am incercat sa fac in asa fel incat sa fac dintr-un anotimp o persoana.
Avatar:
Postarea și notele juriului. S6m0k2


Semnatura:
Postarea și notele juriului. 29atmcm
Postarea și notele juriului. 2ym926q

Tema la alegere:
Avatar:
Postarea și notele juriului. 10yi1c8

Semnatura:
Postarea și notele juriului. 15i6rh0
Postarea și notele juriului. Qrj5md
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Postarea și notele juriului. Asss10Postarea și notele juriului. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Dum 27 Iul 2014, 14:22

Vara

avatar
Postarea și notele juriului. 28v6rnn
semnatura
Postarea și notele juriului. Fdgae0


Tema la alegere
All monsters are human

avatar
Postarea și notele juriului. 8yueki

semnatura
Postarea și notele juriului. 34o55s4


Sper ca cei din juriu au vazut filmul Frozen si stiu povestea despre Olaf, omul de zapada. rolling on the floor 
Sus In jos
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Mar 29 Iul 2014, 11:36


Și în sfârșit am ajuns și eu să postez. Ca să nu mai pierd timp, seturile.

SETUL 1: Vara

Avatar:
Postarea și notele juriului. Hotdammit21
Semnătură:
Postarea și notele juriului. Oie_oie_animation_4


SETUL 2: Tema la alegere

Avatar:
Postarea și notele juriului. Be_Funky_tumblr_n8nc3247_NH1svg1l7o1_250_jpg
Semnătură:
Postarea și notele juriului. Be_Funky_crap_jpg


Postarea și notele juriului. Crap_jpg

Succes tuturor!
*hugs*
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Mar 29 Iul 2014, 14:43

Postarea și notele juriului. Picture1
CONCURS PENTRU GRAFICIENI
EDITIA a-V-a

TEMĂ(1): VARA

1. Avatar:

                                                             Postarea și notele juriului. 10556222_1513307468899887_7925858625899380193_n    




2. Semnătură:
Postarea și notele juriului. 994104_1513315772232390_2317429760533635165_n


Hopefully at September first you'll have to tell a story...




TEMĂ(2): Viciul 


1.Avatar:
Postarea și notele juriului. 10500516_1513307792233188_4059272677704722092_n


2. Semnătură



        Postarea și notele juriului. 10517479_1513321915565109_1935092984690873720_n




Viciul suntem noi atâta timp cât ne împărțim ființa cu el.
Fii o persoană, nu un viciu...





I hope you like it...
Succes tuturor!!
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Postarea și notele juriului. J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Mier 30 Iul 2014, 22:38

     ✞The Devil ✞b

     ● Prima temă

     Semnătura, 1.6p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.2p.- Ai o grămadă de culori care nu se armonizează, culori care fac colajul tău să pară ceva făcut din bucăți. Atunci când faci colaje, trebuie să fie un element care să unească toate imaginile, să pară că-i un tot unitar.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0.2p.- Nu prea există. Scrisul trebuie să contrasteze cu imaginea sau să se asorteze; la tine e orice altceva numai armonie nu. Ca să mai fie loc și de inimioarele acelea, ar fi trebuit să reduci din text, așa ai supraîncărcat semnătura. Am să punctez doar pentru armonia dintre text și momentele pe care le prezintă colajul.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 0.2p.- Ai folosit prea multe font-uri, prea multe culori. Dacă foloseai un singur font și o singură culoare, poate că arată ceva mai bine.
Aşezarea în pagină a semnăturii, 1p.- Aici n-am ce să-ți spun. Centrat e ok.

     Avatar, 1.5p.
Claritatea fotografiei, 0.5p.- Din moment ce a așa de mic, nici clar nu are cum să fie. Nu era necesar să pui text și la avatar. Puteai să scapi de background și să faci avatarul doar din cele două imagini.
Asortarea cu semnătura, 1p.- Să zicem că are o legătură cu semnătura, deoarece e colaj. Apoi observ că ai folosit imagini cu aceleași cupluri, ceea ce e ok. Dar sunt atât de mici, încât abia se observă persoajele.

     Punctaj: 3.1

     ● A doua temă

     Semnătura, 1.8p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.3p.- Toate imaginile se armonizează, mai puțin cea care prezintă ”sacrificii”, deoarece culoarea predominantă nu este alb, ca în cazul celorlalte patru imagini. Mi-ar fi plăcut să fie un plan circular, să pui o imagine în mijloc și să scrii ”Iubirea înseamnă” și apoi s-o înconjori cu celelalte patru, pe care ai fi scris ce înseamnă iubirea.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0.5p.- Din nou, singura armonie e aceea dintre întâmplările prezentate și text, nu dintre imagine și scris. De asemenea, nu era necesar conturul negru, întrucât tu ai culori deschise, calde iar negrul acela e țipător.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 0.5p.- Font-ul folosit și culoarea îmi plac, însă te-ai gândit să strici totul cu acel contur. Încă o dată îți spun că nu e necesar să pui mai multe font-uri, unul e de-ajuns în cazul ăsta. Mergeau câteva caractere, semne, simboluri, cum vrei să le numești- inimioare.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.5p.- Centrat era mult mai bine.

     Avatar, 1.3p.
Claritatea fotografiei, 0.3p.- Aceleași inconveniente ca și la prima temă. Doar că aici puteai să te folosești de o singură imagine cu ei și n-ar fi trebuit să folosești acea ramă.
Asortarea cu semnătura, 1p.- Pentru că e colaj și pentru că sunt aceleași personaje, are legătură. Dar nu-i suficient.  

     Punctaj: 3.1

     ● Punctaj final: 6.2
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
     Crank.

     ● Prima temă

     Semnătura, 4.2p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.9p.- Nimic de reproșat, însă îl puteai pune pe Superman mai la stânga, cât să nu se observe că pelerina-i tăiată.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.- E armonie în ambele sensuri.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1.5p.- Mi-ar fi plăcut să faci caracterele galbene sau poate ”Look! It's Superman!”.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Am scăzut pentru că mi-ar fi plăcut să umpli golurile de la ”Super Summer” cu textul mic.

     Avatar, 4.5p.
Claritatea fotografiei, 2p.- Fundalul nu-i clar, dar așa ai reușit să pui personajul în evidență.
Asortarea cu semnătura, 2.5p.- Nu-i chiar același personaj :)) Puteai să-i dai și avatarului o formă, de preferabil aceeași pe care o avea și semnătura.

     Punctaj: 8.7

     ● A doua temă

     Semnătura, 3.9p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.6p.- Ți-am scăzut pentru că-i neclară.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.- Se armonizează.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1.5p.- Nu-mi place font-ul, pacă se degradează. Ai fi putut să folosești culori și la textul din afara bării.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Textul din afara bării trebuia așezat altfel.

     Avatar, 4.2p.
Claritatea fotografiei, 1.6p.- Nu-i foarte clar.
Asortarea cu semnătura, 2.6p.- Se asortează, însă trebuia să pui ori semnătura ori textul acela, nu ambele.

     Punctaj: 8.1

     ● Punctaj final: 16.8
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
     Anya

     ● Prima temă

     Semnătura, 3.2p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.8p.- Nu-mi place forma folosită; nu-i potrivită pentru o așa seară. Mergea o formă mai diversificată, poate chiar o flacără.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0.8p.- Se armonizează, dar nu perfect.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 0.6p.- N-ai folosit niciun caracter și ar fi fost necesar, deoarece ai un text scurt. De asemenea, puteai folosi un alt font ceva mai micuț, ceva care-mi să-mi semene cu seara pe care o prezintă imaginea. Ar fi trebuit să lași Gradient Overlay-ul pe Linear, asta dacă nu te-ai jucat cu alte setări. Și mergea un portocaliu mai roșiatic.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 1p.- Este ok.

     Avatar, 4.5p.
Claritatea fotografiei, 2p.- Este clar.
Asortarea cu semnătura, 2.5p.- Mai perfect de-atât nici nu se putea, însă ar fi trebuit să aibă o formă cât mai apropiată de cea a semnăturii, chiar dacă-i una greșită.

     Punctaj: 7.7

     ● A doua temă

     Semnătura, 4.3 p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.8p.- Nici aici nu pot spune că ai nimerit forma.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.- Se armonizează.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1.5p.- Singurul lucru care mă deranjează e culoarea gri pe care ai folosit-o, cea care se observă pe codițele ”y”-urilor și la dungă. Ai fi putut folosi Gradient Overlay cu alb-negru sau gri-negru.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 1p.- E ok.

     Avatar, 5p.
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 3p.- Ai zice că n-are forma semnăturii, însă e suficient faptul că are colțuri.

     Punctaj: 9.3

     ● Punctaj final: 17

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
     Hurrem

     ● Prima temă

     Semnătura, 3p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.2p.- Consider că nu era nevoie de rama albă și nici de atâtea buruieni. Puteai pune câteva pe margine. Țin să menționez că fata din imagine nu-mi prea inspiră anotimpul călduros.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0.5p.- Ți-am scăzut fiindcă, așa cum am spus, fata nu-mi inspiră nimic legat de vară.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1.5p.- Având în vedere că textul nu-i chiar lung, puteai folosi câteva caractere.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Textul ar fi trebuit să fie așezat pe două rânduri, având o dimeniune care să ajungă lățimea imaginii.  

     Avatar, 2.6p.
Claritatea fotografiei, 1.6p.- Textura pe care ai folosit-o (dungile alea) îi reduce claritatea.
Asortarea cu semnătura, 1p.- Se asortează, nimic de reproșat, însă nu inspiră vară. Dacă vara ar arăta ca o fată, să fii sigură că nu ar fi una îmbrăcată în fier și cu mai știu eu ce alte accesorii ciudate. Nu-mi place că ai păstrat acele colțuri albe și că nu le-ai decupat și nu, nu sunt de-acord nici cu umbra sau marginea aceea gri. Nu-mi inspiră finețe, căldură.

     Punctaj: 5.6

     ● A doua temă

     Semnătura, 4.3p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 1p.- E ok.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.- Se armonizează.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1.5p.- Și aici aș fi vrut să folosești o mărime mai mică și caractere.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Textul trebuia așezat altfel. Ferește-te să utilizezi mărimi mari, deoarece așa iei fața imaginii. În prim-plan e imaginea și apoi text-ul, ori la tine parcă se bat pentru un loc. Textul trebuie să fie ceva ce completează imaginea.


     Avatar, 3.5p.
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 1.5p.- Ok, înțeleg că au aceeași temă, însă preferam să prezinte același personaj și să aibă aceeași formă.

     Punctaj: 7.8

     ● Punctaj final: 13.4

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
     Orochimaru.

     ● Prima temă

     Semnătura, 3.4 p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.8p.- Nu-mi place forma. Sau mai exact faptul că laturile lungimii par turtite iar cele ale lățimii, largi.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0.8p.- S-ar fi armonizat mai mult dacă ai fi folosit Gradient Overlay cu albastru-verde.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1p.- Te puteai folosi de caractere pentru a egala lungimea rândurilor și ar fi mers un font mai jucăuș, mai vesel.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Textul puțin mai jos.

     Avatar, 5p.
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 3p.

     Punctaj: 8.4

     ● A doua temă

     Semnătura, 3p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 1p.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 0.2p.- Ca și culoare, ar fi trebuit să folosești culorile pe care le au tradafirii din părul fetei, portocaliu și bej. Ai fi putut folosi caractere; un alt font, mai fin. L-ai fi putut face altfel.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Textul puțin mai jos

     Avatar, 5p.
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 3p.

     Punctaj: 8

     ● Punctaj final: 16.4

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
     Nemesis.

     ● Prima temă

     Semnătura, 4.5p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.7p.- Marginile par mâncate.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.- Armonie în ambele sensuri.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 2p.- E perfect. Mereu mi-a plăcut combinația dintre brut și fin.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Aici nu sunt împăcată cu așezarea textului. Aș fi vrut să fie altfel, să aibă o altă formă.

     Avatar, 4.5p.
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 2.5p.- Mi-ar fi plăcut ca cerul să fie la fel de albastru precum în imaginea din semnătură. Și nu-i prea mare, se poate încărca normal.

     Punctaj: 9

     ● A doua temă

     Semnătura, 4.1p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 1p.- Se îmbină.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0.8p.- Nu prea văd legătura dintre text și ce ne prezintă imaginea.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1.5p.- N-ai folosit caractere, deși ai un text scurt.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Textul puțin mai sus.

     Avatar, 4.5p.
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 2.5p.- Aș fi vrut să fie o fată care poartă acel trandafir, nu o mână.

     Punctaj: 8.6

     ● Punctaj final: 17.6

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
     Andreea S.

     ● Prima temă

     Semnătura, 3.6p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.5p.- Imaginile se-mbină, având aceeași culoare predominantă, însă nu-mi place cadrul acela gri și nici marginile lățimii, care sunt prea groase.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0.8p.- Nu se armoninează perfect.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1.5p.- O mărime mai mică, niște caractere și era perfect.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Textul mai sus.

     Avatar, 4p.
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 2p.- Are culorile mai intense decât ale semnăturii și marginile trebuiau să fie negre.

     Punctaj: 7.6

     ● A doua temă

     Semnătura, 2.8p.
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0.2p.- Cred că a doua imagine era suficientă pentru a face o semnătură din ea. Sau ai fi putut folosi prima imagine ca avatar, și avatar-ul să-l fi făcut semnătură. Nu te-ai gândit prea bine la distribuirea imaginilor. De asemenea, mărimea semnăturii este prea mare.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0.8p.- În primul rând, corect e atât timp, nu atâta. Și nu, nu-i o armonie perfectă.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1p.- Nu zic că font-ul pe care l-ai folosit nu-i bun, însă preferam un altul. Sunt de-acord ca o nuanță de roșu să fie folosită la scris, dar nu cu galbe-verzui. Și tu puteai folosi caractere.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0.8p.- Textul puțin mai sus.

     Avatar, 4p.
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 2p.- Fără dar și poate ar fi trebuit să fie mai îngust.

     Punctaj: 6.8

     ● Punctaj final: 14.4
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Nu vreau să se simță nimeni ofensat din cauza punctelor primite. Nu înseamnă nimic și cu siguranță nu vă reprezintă. Am argumentat fiecare punct scăzut ca să vă puteți da seama unde ați greșit și unde trebuie să corectați, să fiți mai atenți. Dacă există nelămuriri, simțiți-vă liberi să mă-ntrebați. Vreau să știți că vă apreciez munca și că mă bucur că v-ați dat interesul.

The Devil- Dacă o să lucrezi din greu, sigur vei ajunge să creezi colaje demne de toată admirația.
Crank. - Dacă o să mai folosești caractere, nu le pune aiurea, găsește-le un loc.
Anya- Fii mai atentă la forme. Caută forma potrivită în imaginea pe care vrei s-o modelezi.
Hurrem- Ai avut cele mai frumoase texte. Însă un text bun nu-i de-ajuns. Folosește-te de ceea ce ți-am spus.
Orochimaru. - Trebuie să ai mare grijă la ce aspect dai scrisului și sigur te-ar ajuta niște caractere.
Nemesis. - Ți-aș acorda premiul pentru originalitate, întrucât mi-a plăcut ideea primei semnături.
Andreea S. - Te sfătuiesc să fii mai atentă la distribuirea imaginilor.
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Postarea și notele juriului. Asss10Postarea și notele juriului. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Joi 31 Iul 2014, 16:09

✞THE DEVIL ✞ 
5,35



  • Vara: 2,65

Semnătura: 1,9 
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,3p.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,3p.- Ca şi cum ai mânca Nutella cu peşte.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 0,3p.- Ai de toate. Nu ai rămas măcar la 2 tipuri de fonturi sau culori. Mi-ai pus tot curcubeul aici.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 1p.


Avatar: 0,75
Claritatea fotografiei, 0,25p.- Nu se vede nimic. Abia de reuşesc să văd cum sunt poziţionate personajele.
Asortarea cu semnătura, 0,5p.- Avatarul parcă-mi ţipă a toamnă, nu a vară.



  • Temă la alegere: 2,7

Semnătura: 1,8
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,4p.- Parcă se mai vede o urmă de armonie.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,4p.- M-ai exasperat cu atâta ' Iubirea înseamnă'. Ţie-ţi sună frumos?
Culorile şi caracterele folosite la scris, 0,5p.- Textul să dispară de pe imagine, să fie pus sub ea, mai frumos formulat şi alte culori.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,5p.- Dacă ai face o cerere, setul ar arăta mult mai bine centrat decât în stânga sau dreapta.
 
Avatar: 0,9
Claritatea fotografiei, 0,4p.
Asortarea cu semnătura, 0,5p.


Crank.
16,5



  • Vara:  9

Semnătura: 4,5
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 1p.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1,5p.- Mi-ar fi plăcut ca "Summer" să fie o continuare la imaginea principală şi să aibă valuri. Arată cam ciudat.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 1p.


Avatar: 4,5
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 2,5p.- Forma să fie aceeaşi cu a semnăturii.



  • Temă la alegere: 7,9

Semnătura: 3,9
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,9p.- Din cauza acelui albastru pe negru mă dor ochii. O altă noanţă mai deschisă s-ar potrivi.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,3p.-Ai semnătura lui pe bară şi se observă destul de bine numele, deci nu mai era nevoie să scrii din nou în imagine. Mi-ar fi plăcut să rămână doar bara neagră alături de semnătura lui şi de versuri. Ai fi putut păstra aici numele lui cu titlul melodiei şi la avatar semnătura sau invers. 
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1,8p.- Un font un pic mai mare ar fi fost bun pentru că şi cu mărirea imaginii, scrisul tot e mic.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,9p.- Eu aş fi lăsat " I've spent a" pe cel de-al doilea rând ca propoziţia să fie completă, dar îmi place pălăria întoarsă ce s-a format.


Avatar: 4
Claritatea fotografiei, 1,5p.- Am înţeles cu gif-ul, dar aici chiar ai fi putut căuta una mai clară.
Asortarea cu semnătura, 2,5p.- Cum ziceam, ori semnătură, ori text.


Anya
16,8



  • Vara:7,4

Semnătura: 3
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,8p.- Cum a zis şi Daiana, forma ar fi trebuit schimbată. Mie mi se pare elegantă forma, iar o ieşire seara pe plajă nu prea include şi aşa ceva (eleganţă).
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,5p.- De-ai fi folosit altă combinaţie de culoari la text, poate s-ar fi armonizat între ele.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 0,7p.- Aş fi preferat un alt font şi o culoare mai simplă şi care să fie pe acelaşi ton cu cerul, de exemplu.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 1p.


Avatar: 4,4
Claritatea fotografiei, 1,9p.- E clară, dar nu la fel ca imaginea semnăturii.
Asortarea cu semnătura, 2,5p.- Formă şi un pic mai albăstrită, poate?



  • Temă la alegere: 9,4

Semnătura: 4,4
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,6p.- Mi-ar fi plăcut să tai mai mult din imagine în lungime şi dreptunghiurile să fie mai mari, astfel încât să i se vadă faţa întreagă.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1,8p.- Un simplu negru ar fi fost de-ajuns.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 1p.


Avatar:5
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 3p.


Hurrem
12,35



  • Vara: 5,45

Semnătura: 3,05
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,3p.- Fata nu-mi inspiră vară, chiar dacă tu, probabil, ai vrut s-o faci un fel de luptătoare. Nu prea înţeleg rostul acelor plante din stânga şi dreapta feţei ei.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,7p.- Mărimea imaginii face ca textul să pară mai mic decât e.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1,25p.- Mărimea şi culoarea mă deranjează într-o anumită măsură. Aici mai intră şi modul cum este aranjat textul şi te puteai folosi de nişte semne pentru a umple din goluri.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,8p.- Puteai combina primul cu al doilea rând şi al treilea cu al patrulea şi lăsai "EU sunt vara!" singur, la sfârşit. Place ce ai scris!


Avatar: 2,4
Claritatea fotografiei, 1,4p.- Textura nu-mi place şi nici modul cum ai tăiat.
Asortarea cu semnătura, 1p.- Nu-mi plac colţurile albe, nici blurul ăla negru pus acolo. Imaginea arată mai multă duritate faţă de cea din semnătură şi nici vară nu inspiră. 



  • Temă la alegere:6,9

Semnătura: 3,8
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,9p.- Imaginea ţipă la mine.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1,3p.- Fontul face ca scrisul să fie foarte înghesuit. Mie nu-mi place fontul, sincer. Mărimea trebuie schimbată şi poate nişte mici cerculeţe ar fi dat bine acolo.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,6p.- Aş fi vrut să fie altfel poziţionat.Dacă stai şi te uiţi la rezultat, parc-ar fi un opt.


Avatar: 3.1
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 1,1p.- O formă asemănătoare semnăturii, un font ca cel al textului, un alt background, poate cu acea tipă, şi mai simpluţ ş-ar fi fost de-ajuns.


Orochimaru
16



  • Vara: 8,2

Semnătura: 3,2
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,7p.- Mă deranjează forma şi umbra imaginii.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,7p.- Mă gândesc că, dacă ai fi lăsat textul de culoare verde, s-ar fi continuat imaginea şi-n text ş-ar fi arătat altfel.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1p.- O altă culoare, un alt font, poate şi o altă mărime ar fi mers mai bine.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,8p.- Într-adevăr, textul ar fi trebuit poziţionat un pic mai jos.


Avatar: 5
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 3p.



  • Temă la alegere: 7,8

Semnătura: 2,8
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 1p.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,7p.- Nu văd continuitatea textului cu imaginea în ceea ce priveşte armonia culorilor.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 0,3p.- Puteai folosi alte noanţe de culori sau lăsai doar una singură. Mergeau culorile spuse de Schizzo sau chiar un albastru închis din imagine. Mă deranjează şi fontul, căci mă chiorăsc niţel să citesc şi, dacă ai fi folosit unul mai elegant, finuţ şi mai "aerisit", ar fi fost perfect.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,8p.- Textul trebuia poziţionat mai jos.


Avatar: 5
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 3p.


Nemesis.
18,3



  • Vara: 9

Semnătura: 4,7
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 1p.
Armonia dintre fotografie şi scris, 1p.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 2p.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,7p.- Îmi pare a fi un text ca o cutie de sardine, ordonat şi înghesuit.


Avatar: 4,3
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 2,3p.- Aş fi preferat ca fontul să fie cel de la "Darling" şi asortarea avatarului cu una din imaginile de la semnătură.



  • Temă la alegere: 9,3

Semnătura: 4,3
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,9p.- Aş fi vrut să tai un pic din lungime.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,8p.- Nu văd legătura dintre imagine şi text.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1,6p.- Într-adevăr, este un text mic şi mergeau caractere care să umple golurile.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 1p.


Avatar: 5
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 3p.


Andreea S.
14,3



  • Vara:7,2

Semnătura: 3,4
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,5p.- Mărimea, marginile gri şi bordura aceea neagră. Puteai lăsa doar colajul.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,8p.- Mă deranjează culoarea scrisului care, după părerea mea, nu prea merge cu noanţa dominantă din imagine.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1,3p.- Mi-ar fi plăcut o culoare gen turquoise sau seam foam, caractere şi alt font.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,8p.- Text mai sus.


Avatar: 3,8
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 1,8p.- Culorile dominante sunt calde, iar la semnătură sunt mai reci. Aş fi preferat să fie o imagine în contrast cu semnătura şi să aibă marginile negre. De asemenea, nici mărimea nu-mi place.



  • Temă la alegere: 7,1

Semnătura: 3,4
Culorile şi felul cum au fost îmbinate, 0,2p.- Mărimea e prea mare. Imaginile din semnătură puteau fi distribuite ca prima-avatar şi a doua-semnătură. Nu-mi plac nici marginile alese.
Armonia dintre fotografie şi scris, 0,6p.- Ai avut o greşeală în text şi nu arată bine ca el să fie cu mult mai mic ca imaginea.
Culorile şi caracterele folosite la scris, 1,8p.- Alt font, caractere, acea noanţă de galben-verzui abia se observă şi oricum n-ar fi trebuit pusă, o altfel de noanţă de roşu, poate una mai pală, cât să nu-ţi dea dureri de cap. Al doilea rând să fie mai mare-n mărime ca primul, dar nici exagerat.
Aşezarea în pagina a semnăturii, 0,8p.- Textul mai sus.


Avatar: 3,7
Claritatea fotografiei, 2p.
Asortarea cu semnătura, 1,7p.- Se asortează cu semnătura, dar nu ai ales bine imaginea. Cum ziceam, poate prima din semnătură ar fi fost mai bună şi dacă-i micşorai şi mărimea, era perfectă. 


----bb.cream----------------


Am văzut aici persoane înscrise care nu s-au apucat de editat decât de foarte puţin timp şi probabil au făcut-o expres pentru concurs. Am rămas cu gura căscată şi sunt plăcut impresionată de ce v-a ieşit. Nu m-am aşteptat să vă iasă aşa bine şi trebuie să vă spun că sunteţi geniali pentru mine. Aţi tratat cu seriozitate, v-aţi implicat şi complicat pentru a vă ieşi nişte seturi super. Vă mulţumesc că v-aţi înscris în ediţia asta! :3
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Vin 01 Aug 2014, 12:21

✞THE DEVIL ✞

Prima temă♦ (2,5)

Semnătura:  1,4p
Culorile şi felul cum au fost îmbinate 0,2p - ai toate culorile posibile, ceea ce nu este rău, măcar BG-ul cu marea predomină,  însă nu exist armonie, par toate parcă împrăştiate anapoda.
Armonia dintre fotografie şi scris 0,1p - pare prea împopoţânat… ai foarte multe fonturi, toate acele cuvinte, versuri sunt parcă aleatoriu puse. Şi majoritatea culorilor alese pentru scris nu merg, decât câteva.
Culorile şi caracterele folosite la scris 0,1p - la fel ca sus prea multe culori care nu merg, majoritatea fonturilor sunt ok, dar nu toate, şi faptul că le-ai oferit contur deschis, iar nu merge, măcar unul întunecat, dar nu atât de gros, sau mai bine nu puneai contur.
Aşezarea în pagina a semnăturii 1p.

Avatar: 1,1p
Claritatea fotografiei  0,1p - nu se înţelege nimic, fiindcă scheletul avatarului este asemănător cu al semnăturii şi totul este înghesuit, mai bine puneai o imagine şi o aduceai la mărimea cerută.
Asortarea cu semnătura 1p - are legătură cu semnătura, dar background-ul avatarului nu se prea potriveşte, e prea roşu/portocaliu/galben, strident, faţă de semnătură. Nu există o armonie totală.


A doua temă♦ (4,7)

Semnătura: 1,6p
Culorile şi felul cum au fost îmbinate 0,3p - aici pare pot spune că paleta de culori este ok.
Armonia dintre fotografie şi scris 0,1p.
Culorile şi caracterele folosite la scris 0,2p - contururile acelea sunt prea groase şi nu merg, fontul este bun, paleta de roz merge.
Aşezarea în pagina a semnăturii 1p.

Avatar: 3,1p
Claritatea fotografiei 0,1p.
Asortarea cu semnătura 3p - aici nu am ce comenta, fiindcă este în armonie semnătura cu avatarul.

Punctaj final: 7,2


___________________________________________________________________


Crank.

Prima temă♦ (6,7)

Semnătura: 2,6
Culorile şi felul cum au fost îmbinate 0,2p - deoarece, dacă Superman era iniţial render, puteai să cauţi o imagine pentru BG cartoon sa măcar desenată (dar cât mai apropiată de felul cum e SM făcut), deoarece contrastul dintre SM şi BG e mare de tot. Dar totuşi merge aşa şi aşa.
Armonia dintre fotografie şi scris 1p.
Culorile şi caracterele folosite la scris 0,4p - poate dacă te foloseai de alt font gen care necesită doar caps lock, ar fi arătat mai bine. Cel de-al doilea font îmi place foarte mult.
Aşezarea în pagina a semnăturii 1p.

Avatar: 4,1
Claritatea fotografiei 2p - deoarece imaginea se vede chiar foarte bine. Da, oamenii aceia cu umbrelele sunt bluraţi, dar asta doar fiindcă trebuie ca tipul acela să iasă în evidenţă, ceea ce nu este greşit.
Asortarea cu semnătura 2,1p - BG-urile merg, dar SuperMan cu tipul celălalt nu, ideea este următoarea, ori alegi real ori cartoon.  Nu spun că această combinaţie nu ar fi interesantă, însă aici nu prea merge...


A doua temă♦ (4,9)

Semnatura: 2,6
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,2p - da este puțin cam neclară și din cauza că este gif  se pot observa pixeli, iar culorile par și ele prea împrăștiate anapoda, dar nu cred că asta este vina ta, însă ar fi mai bine ca pe viitor să încerci să cauți gif-uri care sunt cât mai clare sau măcar să le faci tu, dacă poți, însă ideea este să găsești imagini cât mai clare.
Armonia dintre fotografie si scris 1p.
Culorile si caracterele folosite la scris 0,4p - personal îmi place fontul (și chiar arată șmecher), dar desigur că puteai căuta altul mai subțire și mai fin la structură care să de-a mai bine cu totul, nonculoarea folosită este foarte bună.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 2,3
Claritatea fotografiei 0,2p - claritatea este cea mai importantă, detaliile trebuie să iasă bine în evidență, dar în avatarul tău totul se combină mai mult, adică normal formele trebuie să fie puțin evidențiate...
Asortarea cu semnatura 2,1p.

Punctaj final: 11,6


___________________________________________________________________


Anya

Prima temă♦ (4,1)

Semnatura: 1,3
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,3p - forma pare ok și este de apreciat că știi să oferi o formă de genul imaginilor, dar consider că mai bine lăsai imaginea la forma inițială imaginea. Dar chiar nu am nimic cu shape-ul folosit în mare parte.
Armonia dintre fotografie si scris 0p - nu este armonie.
Culorile si caracterele folosite la scris 0p - nici aici nu vei primi un punc, fiindcă: fontul putea fi altul, acela e mult prea obișnuit, puteai găsi foarte multe fonturi pe net pe care le puteai downloada și folosi, iar acel gradient map e prea de tot, nu merge absolut de loc... nu spun că nuanța de portocaliu nu predomină și în imaginea ta, dar totuși e o nuanță mai spre roz, violet, albastru, din cauza nopții... pe scurt aici nu merge de loc nimic.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 2,8
Claritatea fotografiei 0,5p - e cam blurat, măcar dacă avea un blur mai profesional, dar nu are. Totuși se disting destul de binișor formele.
Asortarea cu semnatura 2,3p - deoarece chiar se asortează perfect, însă claritatea avatarului cam strică setul.

A doua temă♦ (5,4)

Semnatura: 1,2
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,1p - dau atât fiindcă nuanțele de gri  sunt superbe, dar forma aia e devastatoare. Nu spun că nu este un efect frumos, dinamic, dar ideea este ca fața personajului trebuie să se vadă, să fie în centrul atenției, cel puțin la tine în imagine. Prea multe pătrate, puteai mai puține și cât mai departe de fată.
Armonia dintre fotografie si scris 0p - nu există armonie.
Culorile si caracterele folosite la scris 0,1p - pentru font, dar gradientul acela e... nu merge, trebuia să te folosești de alb și gri deschis sau gri puțin mai închis, însă nu negru. Plus pe forum BG-ul este un gri, iar negru abia de se vede.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 4,2
Claritatea fotografiei 2p - perfectă.
Asortarea cu semnatura 2,2p - se asortează imaginile, dar semnătura cu forma aia nu dă bine setului.

Punctaj final: 9,5


___________________________________________________________________


Hurrem

Prima temă♦ (4,4)

Semnatura: 1,6
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,2p - rama nu mă deranjează foarte tare, poate puteai să fo faci mai portocalie, dar un portocaliu mai închis și șters ca să se combine mai bine. Acele brush-uri pe care le-ai pus, cel puțin acelea albe, sunt prost puse, mai bine renunțai la ele.
Armonia dintre fotografie si scris 0,2p - merge, dar nici nu merge... între şi între.
Culorile si caracterele folosite la scris 0,2p - fontul folosit este bun, dar culoarea este prea deschisă și prea stridentă, trebuia să te folosești de o nuanță din imagine sau măcar asemănătoare cu nuanțele din imagine. Astfel încât să ai un rezultat mult mai bun.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 2,8
Claritatea fotografiei 1,5p - e între şi între.
Asortarea cu semnatura 1,3p - ambele tipe sunt războinice, cu toate acestea nu prea par a contura vara cu aparenţa lor atât de mult, dar merg, am scăzut fiindcă avatarul este mult prea roşiatic, iar acel... acea umbră interioară strică rău de tot calitatea imaginii, plus acele colţuri mai albe puţin.

A doua temă♦ (6,6)

Semnatura: 5
Culorile si felul cum au fost îmbinate 1p - îmi place imaginea, arată bine.
Armonia dintre fotografie si scris 1p.
Culorile si caracterele folosite la scris 1p - aici mergea un gradient, dar este bine şi aşa.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 1,6
Claritatea fotografiei 1,3p - la tine imaginea este prea sharpened, ca să spun aşa şi poate mergea puţin blur.
Asortarea cu semnatura 0,3p - doar scrisul merge, şi nuanţele din imagine, dar aşa restul nu...

Punctaj final: 11


___________________________________________________________________


Orochimaru.

Prima temă♦ (6,7)

Semnatura: 1,9
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,5p - forma şi fontul sunt problema în mare parte.
Armonia dintre fotografie si scris 0,3p.
Culorile si caracterele folosite la scris 0,1p - fontul putea fi altul, gradientul tău merge în mare parte, dar mai puteai adăuga un verde şi poate poziţionai altfel gradientul, spre stânga puţn sau dreapta ... Dar cred cu tărie că un alt font mergea mai bine decât cel actual.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 4,8
Claritatea fotografiei 1,8p - este aproape perfectă.
Asortarea cu semnatura 3p - se asortează de minune.

A doua temă♦ (6,4)

Semnatura: 2,1
Culorile si felul cum au fost îmbinate 1p - arată destul de bine, însă văd că mai sunt frimituri din imagine rămase, care se văd dacă te uiţi atent la poză. Însă sunt destul de infime.
Armonia dintre fotografie si scris 0,1p - din cauza fontului şi gradientului fiindcă strică textul.
Culorile si caracterele folosite la scris 0p - deoarece gradientul acela nu este ales bine de loc, iar fontul e atât de înghesuit... rău de tot înghesuit.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 4,3
Claritatea fotografiei 1,3p - nu ştiu sigur dacă ai pus sau nu o altă imagine peste şi după ai dat pe lighten sau mai ştiu eu, însă anumite părţi blurează ciudat imaginea (pe la păr sus şi la pe la bărbie şi buze, obraz), acolo trebuia să mai ştergi puţin.
Asortarea cu semnatura 3p.

Punctaj final: 13,1


___________________________________________________________________


Nemesis.

Prima temă♦ (5,8)

Semnatura: 2,6
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,3p
Armonia dintre fotografie si scris 1p.
Culorile si caracterele folosite la scris 0,3p - pentru summer vibes, puteai folosi un alt font, gen ca Nova sau Bignoodletitling, etc. Mai ales că aceste fonturi sunt folosite cu capt lock și au o formă frumoasă când sunt așa mari. Cel de-al doilea font îmi place mult.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 3,2
Claritatea fotografiei 1,2p - e puțin cam sharpened și din cauza nuanțelor palmierii par prea încărcați...
Asortarea cu semnatura 2p - merge în mare parte, diferența este în culori, dar și peisaj.

A doua temă♦ (8,5)

Semnatura: 3,5
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,5p -  dincauza nuanțelor care  albesc prea rău trandafirii.
Armonia dintre fotografie si scris 1p.
Culorile si caracterele folosite la scris 1p - ador scrisul. (îţi sugerez ca acel glow să îl pui ceva mai puţin pe scris şi poate să te foloseşti de blur, fiindcă atunci când oferi contur luminos scrisului şi îl măreşti preia forma scrisului şi e destul de întins, dar e foarte, foarte greu de observat, însă se poate vedea dacă priveşti cu atenţie şi pe anumite BG-uri gen cum este al nostru, dar poate mai întunecat poate arăta inestetic)
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 5
Claritatea fotografiei 2p - este blurată puţin, dar arată bine.
Asortarea cu semnatura 3p - se asortează.

Punctaj final: 14,3


___________________________________________________________________


Andreea S.

Prima temă♦ (2)

Semnatura: 1,6
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,6p -cadrul acela negru putea să fie ceva mai micșorat. Imaginile sunt frumoase.
Armonia dintre fotografie si scris 0p.
Culorile si caracterele folosite la scris 0p - fontul e unul comun și nu pare prea interesant, era bine dacă mai căutai pe net alte fonturi, sigur găseai foarte, dar foarte mult și chiar interesante. De asemenea portocaliul acela nu merge, e prea strident, puteai ale un albastru sau verde sau aquamarin ceva mai șters, ca să se potrivească cu imaginea.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 0,4
Claritatea fotografiei 0,2p - prea sharpened, iar nuanțele sunt prea accentuate, mult prea accentuate.
Asortarea cu semnatura 0,2p - tema da, dar in mare parte da, dar culorile nu, și asta strică cel mai mult. Trebuia să cauți o imagine care să se potrivească cu imaginile din semnătură, mai exact culorile să fie cât mai apropiate.

A doua temă♦ (4,8)

Semnatura: 1,2
Culorile si felul cum au fost îmbinate 0,1p - o imagine din cele două era îndeajuns, iar acel border negru nu merge sub nici o formă...
Armonia dintre fotografie si scris 0,1p .
Culorile si caracterele folosite la scris 0p  - deoarece, fontul putea fi altul, iar culorile acelea de la ”persoană” și ”viciu” nu merg de loc. Arată urât și nu au legătură cu nuanțele de negru, alb, gri, etc.
Asezarea în pagina a semnaturii 1p.

Avatar: 3,6
Claritatea fotografiei 2p.
Asortarea cu semnatura 1,6p - dacă nu ar fi borderul ăla la semnătură, totul ar fi în armonie. Oricum imaginile merg în mare parte.

Punctaj final: 6,8
______________________________________________________________________________________________________________________________________


Notele nu le-am dat pe motivul de "prietenii", ci sunt sincere, la fel şi critica oferită.
Vreau acum să adaug câte ceva: nu doresc să mă gândesc că unii dintre voi, care aţi participat vă supăraţi sau vă simţiti nu ştiu cum. Ideea este aceasta: trebuie să priviţi pozitiv totul şi să vă motivaţi cât mai mult.
M-au surprins seturile voastre, majoritatea ştiţi să daţi formă, să folosiţi gradient map şi nu numai, aţi făcut o treabă excelentă, însă un sfat pentru voi ar fi acela ca să încercaţi să găsiţi imagini cât mai clare. Sunt multe site-uri şi există şi tutorialuri care să vă ajute, indiferent de programul folosit. De asemenea dacă întâmpinaţi greutăţi sau pur şi simplu vreţi să aflaţi ceva, oricând puteţi apela la echipa de graficieni. Ca şi o concluzie aţi făcut o treabă bună, dar trebuie să vă şlefuiţi puţin mai mult această pasiune sau dorinţă în ale editatului, fiindcă toţi aveţi potenţial şi e mare păcat să văd cum păliţi dacă nu continuaţi. (bine asta în cazul celor care doresc să se îmbunătăţească în acest domeniu, pe această ramură)


Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Postarea și notele juriului. J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Vin 01 Aug 2014, 12:54

Locul I - Nemesis. Ai obținut 16.7 puncte.
Locul al II-lea - Orochimaru. Ai obținut 15.1 puncte.
Locul al III-lea - Crank. Ai onținut 14.9 puncte.

Bun venit în grupul graficienilor, Ilinca a hug
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Vin 01 Aug 2014, 13:32

OMG... huh? Deci chiar nu știu ce să spun.
Adică...uau, nu mă așteptam. Mulțumesc juraților pentru comentarii și lui Schizzo pentru anunț(altfel nu aș fi văzut că s-a deschis concursul rolling on the floor ) și, ei bine, mă bucur că am câștigat. Felicitări tuturor celorlalți concurenți, am văzut că ați muncit foarte mult dap !
Sper să fac o treaba bună  happy2 
*hugs*


Ultima editare efectuata de catre Nemesis. in Vin 01 Aug 2014, 18:30, editata de 1 ori
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19Vin 01 Aug 2014, 13:33

Bun venit la bord Nemesis!
Sunt sigură că vei face o treabă minunată.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




Postarea și notele juriului. Empty
MesajSubiect: Re: Postarea și notele juriului.   Postarea și notele juriului. I_icon19

Sus In jos
 

Postarea și notele juriului.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Cereri de avatare și semnături :: Concurs pentru graficieni-