Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Deliver me from death - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Deliver me from death - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Deliver me from death

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Aug 2011, 13:00

scuze ca nu ti-am lasat com aseara ,da ` sti cum sunt yo .. mai aeriana lough .
Deci Naruto l-a tradat pe Sasuke ? Devine foarte interesant . happy2
Asa ca adune nextul iubita , cat de repede poti kiss


Deliver me from death - Pagina 2 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Deliver me from death - Pagina 2 Asss10Deliver me from death - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Aug 2011, 13:47

Yuhuu, cate capitole... Pai imi place mult felul in care scrii, chiar imi place. Asa, deci pe tine nu te alerg, deoarece am citit multe capitole si pana acum m-am saturat, deci nu-mi mai e fomita, dar... Sa stii ca daca nu postezi curand ajungi pe lista mea de alergat...So, atept cu nerabdare... Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Deliver me from death - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Aug 2011, 15:24

Mami...te rog sa ma ierti ca nu ti-am lasat comm aseara insa am uitat rusinos
Mda...ce scuza am si eu rusinos
Capitolul e foarte foarte frumos....interesant:D
Deci Naruto l-a tradat pe Sasuke? sad
Acum chiar imi pare rau de brunet
Descrierea e asa de frumoasa...ca pot sa simt sentimentele personajelor in love
Abia astept sa pui nextul ca e prea frumos ficul a hug
Ony te kiss si te in love


Deliver me from death - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Aug 2011, 21:20

Imi cer scuze ca nu am comentat si celelalte capitole dar o fac acum. Este minunat si ma-i lasat cu gura cascata. Serios.... chiar imi place si astept capitolul urmator te pup kiss


Stop trying to live my life for me
I need to breathe
I’m not your robot
Stop telling me I’m part of this big machine
I’m breaking free
Can’t you see?
I can’t love
I can’t speak
Without somebody else operating me
You gave me eyes and now I see
I’m not your robot
I’m just me
Deliver me from death - Pagina 2 13059550711492full.th
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Deliver me from death - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Noi 2011, 18:30

Ai un fic care m-a facut sa plang. Prin ce drama a trecut saraca Sakura. Sasuke nu ar trebui sa aibe curajul s-o priveasca in ochi. Mai si credea ca-i v -a sarii in brate Sakura cand o v-a vizita, din partea mea rozalia la intampinat frumos cu ce intempinare las fi primit eu. dupa ce a-i omoare parintii a fost in stare sa-l iubeasca in continuare, asta iubire adevarata. Sa traiesti cu frica ca poti fi batuta, sa stai nemancata. totusi Sasuke ar puteao face sa treaca peste aceea perioada, daca ar incerca. Astept nextul, AS FI BUCUROASA DACA M-AI PUTEA ANUNTA.



Deliver me from death - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Deliver me from death - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 16:28

poi... ce sa spun, vin ca, cainele inapoi la casa stapanului =]] un anumit user m-a convins ca este un fic frumos si m-a rugat sa-l continui. De aceea ii dedic lui acest intreg fic, care fara rugamintile lui nu avea o continuare. Deci Thx Diavolitia ^^


~~~~ Deliver me from death ~~~~
Chapter 7 : Sakura Haruno

Dimineata vine cu pasi repezi si totodata cu mica scramura de lumina care patrunde prin acoperisul mancat de vechime, al acestei celule. O racoare ma cuprinde imediat, dupa ce ma dezlipesc de roscat. A fost cea mai calduroasa noapte din toti acesti ani care m-au chinuit. Nici caldura nu am avut. E un loc obscur fara conditii, o cusca depravata pentru niste caini ucigasi, nu pentru mine. Oricum nu ma crede nimeni. Pot sa le spun ca sunt mai Sfanta decat Biserica, dar as sfarsii batuta cu vre-un dinte scos, sau poate cu nimic.

Se scoala si „frumoasa adormita” si-mi ureaza o dimineata buna. Se freaca putin la ochi apoi isi pune din nou capul pe perna. Cum poate fi asa nepasator? Eu nu as putea sa dorm stiind in ce loc uitat de lume traiesc. Dar asta-mi-e soarta. Si o s-o inghit cu tot cu rele, cu toate ca nu mi s-au intamplat deloc lucruri bune. Oftez silentios apoi aud gura mare a gardiencelor care ne anunta ca azi se vor da luptele in arena pentru ca sunt prea multi detinuti. Adica ? Ne omoara ca nu au ei unde sa ne tina ? Ipocrizie mai mare ca asta nu am vazut. Ma incrunt fara sa vreau si ii dau cu perna in cap roscatului spunandu-i „minunata” veste.

Ramane putin nemiscat apoi isi ia tricoul pe el si se incalta in pantofii specifici pentru detinuti. Eu nici de aia nu am. Ii urez succes pentru ca el se va lupta cu un adversar pe masura. Si acum ma gandesc si eu la ce soarta ma asteapta. Daca Doamne Fereste pic cu o fosta colega ? Ma termina afurisita pe loc. Nu, nu, nu , asa ceva nu se poate. Ma opresc in loc si ma gandesc ca se poate intampla nefericirea si adio Sakura. Eu nu merit un asa viitor! Nu-l accept ! Am multe sa-i demonstrez nemernicului de Sasuke. Nu pot sa-l las fara rasplata. Trebuie sa-i intorc „favorul” .

Ma simt imbrancita si data la o parte, inghioldita si injurata apoi vad o turma de detinuti care tabarasc pe mine. Oamenii astia se grabesc, chiar vor sa ajunga mai repede la moarte. Ma dau intr-o parte si ma lipesc de gratiile reci ale unei celule. Astept sa treaca „parada” apoi respir usurata si o iau la pas alaturi de Gaara, care m-a asteptat.

Ne luam dupa gramada de infractori si ajungem intr-o sala mare, inalta. In mijloc era un fel de tarc in care se luptau detinutii. Acest „tarc” era inconjurat de ganrdiencele alea nesuferite si de colegele de celula plus alti criminali. Imi spun ultima rugaciune si ma inchin apoi iau pozitia de drept si astept pana o sa-mi fie strigat numele. Roscatul se uita la mine ca la o ciudata si zambeste usor apoi imi spune ca nu am de ce sa-mi fac griji. Pe asta sa o creada el. Cum sa nu-mi fac griji cand urmeaza sa mor? Eu nu am nici un fel de avansare la lupta.Nu am habar unde se loveste, cata putere trebuie concentrata intr-o lovitura, ce sa stiu eu ? E ca si cum as fi pe alta planeta.

Incep luptele, prima provoacre avand-o o fata pe nume Ino Yamanaka si o roscata, nu am retinut cum se numea. Dar se vede pe fata ei ca nu are ce cauta aici, stiu sigur ca nu-i criminala. Daca ma gandesc bine ea este fata care in primele mele zile de locuit in casa lui Sasuke a fost sevitoare. Si tot imi reprosa ca Sasuke o iubeste mai mult pe ea. Exact ! Si ea a fost iubita lui Sasuke si acum sufera consecintele nemernicului. Ino este o fata blonda, foarte frumoasa, cu ochi albastri si un corp foarte firav, pot spune. Nici ea nu-i facuta pentru aceasta lupta, dar imi pare mai fortoasa decat roscata.

Si totusi, acum bag de seama ca aici sunt numai fete firave, care nu prea stiu sa se lupte. Sunt dragute, cu infatisari de papusi. Ceva e putred aici. Orice mentalitate omeneasca si-ar da seama ca aceste femei nu ar avea cum sa ucida un om, din moment ce nu stiu nici sa lupte. Dar unele poate erau maltratate de barbati, familie, iubiti si nu stiau cum sa se apere, poate ca uciderea a fost o greseala, nici ele nu au vrut sa omoare victima. Crezand ca se apara au ucis fara sa vrea. Deseori se intalmpla asta. Poata asta e si motivul pentru care sunt arestate. Chiar daca ele sunt firave fara pic de putere, devin suspecte din cauza ca pot ucide din frica.

Fetele noastre s-au luptat, castigatoarea a fost Ino. Insa nu a omorat-o pe invinsa. Si in cazul asta ce se intampla nu stiu. Ei au avut intentia de a ne lupta pentru a ne omora intre noi, dar cum nimeni nu moare ce au de gand sa faca?




Deliver me from death - Pagina 2 Hands10
Deliver me from death - Pagina 2 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Deliver me from death - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 16:42

dau edit

nr1 nr1 Prima!


Stai, stai, e dedicat mie sau nu am citit eu cum trebuie?
Doamne imi vine sa plang de fericire.
Ce o fii la mijloc de l-ea pus sa se bata pa viata si pe moarte si acum nimic.
O fii implicat in asta si Sasuke?
Sau Naruto?
Cu siguranta toate au ajuns acolo cu ajutorul lui Sasuke, dar este posibil sa mai fie implicata o persoana sau poate nu e implicat deloc Sasuke si o persoana anonima are nevoie de aceste fete.
Ce ganduri mai am si eu!
Deja visez continuarea.
Sper sa vina cat mai repede urmatorul capitol, sunt nerabdatoare, stiu, asa sunt eu.
Ei bine e un fic frumos prin faptul ca e trist si ca aproximativ toate intamplarile sunt originale.
De exemplu nu am mai vazut un fic cu Sakura care-i cheala.
Si am mai vazut ficuri triste, dar nu ca asta.
Iti ador ficul scumpo si sper sa aduci capitolul cat mai repede posibil. Stiu sunt o nesatule, o nesatule dupa ficul tau.
Succes! kiss
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Deliver me from death - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 21:31

pai ma bucur ca-ti place ^^
si da ti l-am dedicat tie pentru ca asa cum am spus fara rugamintile tale nu exista un next
iti sunt recunoscatoare kiss



Deliver me from death - Pagina 2 Hands10
Deliver me from death - Pagina 2 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 23:27

Un capitol...exceptional
Staim eu ca-ti merge bine cap'sorul ala heh
Ce sa mai...mia placut la nebunie
Imi place ca este trist... happy2 ..my type
Iti fac cinste friends pentru ca ai adus nextul sii...sper ca urmatorul capitol sa fie la fel de bun
Dar mai bine nu. Cum adica "sper". Sunt sigura ca o sa fie bun,mult mai bun.
Ma cam tii in suspans in legatura cu intamplarile legate de Sasuke biciuitor
Iubesc ficul tau...deci stii ce vreau eu de la tine
Te pup si ne mai auzim draguto kiss


Stop trying to live my life for me
I need to breathe
I’m not your robot
Stop telling me I’m part of this big machine
I’m breaking free
Can’t you see?
I can’t love
I can’t speak
Without somebody else operating me
You gave me eyes and now I see
I’m not your robot
I’m just me
Deliver me from death - Pagina 2 13059550711492full.th
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 13:12

imi place, astept next-ul


Deliver me from death - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Dec 2011, 00:09

Deliver me from death - Pagina 2 359687 Deci nu imi vine sa cred sad
Ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc,ma urasc, ma urasc, ma urasc, ma urasc. Deliver me from death - Pagina 2 896861

Nu imi imaginez cum am sarit fic-ul asta :|
E prea superb, il ador, il iubesc love in love
Sasuke: meriti sa fii biciuitor pentru ce ai facut.
Sakura: te iubesc, scumpo.
Felul in care descrii totul, e perfect Deliver me from death - Pagina 2 385627
Deci chiar nu ma asteptam, m-ai surprins intr-un mod extraordinar de placut kiss
Sper ca odata o sa ajungi sa ma ierti ca am ajuns asa tarziu..de vina e traficul Deliver me from death - Pagina 2 359687 si prostia mea, desigur!
Deci, vreau sa stii ca astept next-ul kiss
Spor la scris si iarta-ma sad kiss
Sa ma anunti cand pui next a hug


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
FreakaDaMenta
Genin
Genin
FreakaDaMenta

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ..In padurea cu alune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 198
Puncte : 212
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : sa ascult muzica, sa rad pana raman fara aer fara niciun motiv
Stare de spirit Stare de spirit : se putea si mai bine :-??

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Dec 2011, 11:39

Scuze ca nu am mai trecut pe aici, nu am fost acasa...oricum ultimul capitol a fost super, chiar daca nu a fost lung, dar mi-a placut! Ce barbar ingrijorat sa le puna sa se lupte intre ele! :))
Oricum imi place mult, si mersi ca m-ai anuntat!

good job


Deliver me from death - Pagina 2 Tumblr_msuqleRlta1saqv5wo1_500
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Deliver me from death - Pagina 2 Asss10Deliver me from death - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Mar 2012, 19:24

Nici acest fic nu a mai fost continuatde mult timp. Astfel ca merge catre FanFicuri Blocate.


Deliver me from death - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Deliver me from death - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Deliver me from death   Deliver me from death - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Deliver me from death

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-