Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
You don't see me. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
You don't see me. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 You don't see me.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Nekoღ
Academy Student
Academy Student
Nekoღ

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : "Zâmbilici Land"
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Multe :-}
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu e loc de mai bine...

You don't see me. Empty
MesajSubiect: You don't see me.   You don't see me. I_icon19Dum 17 Aug 2014, 14:17

You don't see me


Capitolul I


You don't see me. O0peeg




Aștept valurile mării, care îmi vor fura dorul șoaptelor tale ce-mi străbat șirea spinării, contopindu-se cu măduva oaselor, măduva putrezită, putrezită după atâtea suspine și fumuri încinse în plămânii mei.
Aștept șoapta nopții, care îmi va șterge atingerile tale imprimate pe coapsele mele, orbite după șăruturile ce i le dăruiai cu atâta pasiune și tandrețe, felul în care le masai cu limba și le murdăreai cu dinții tăi albi, le venerai cu degetele, aducându-mă aproape de extaz...
Aștept negura dimineții, care îmi va alunga parfumul pieptului tău, sculptat de mâinile mele ce-ți cutreierau abdomenul cu o precizie uimitoare. Îmbătându-mi buzele cu pielea ta fragedă și dulce.
Mă pierdeam în vocea ta, îmi sorbeai tinerețea cu fiecare cuvânt ce mi-l spuneai, mângâindu-mi inima. Adoram  râsul tău, îmi provoca ciupituri ușoare în stomac, făcându-mă și pe mine să râd, să mă bucur chiar dacă nu era cazul. Mă trăgeai în capcana fericirii cu fiecare zâmbet ce mi-l dăruiai.
Eram obsedată de trupul tău, de căldura ta fizică, de fiecare urmă lăsată pe pieptul meu de gura ta, ce-mi picta săruturi dulci pe întreg abdomenul. Inima mea era goală fără tine, deși era plină de vase ce pomapau tot mai tare cu fiecare pas ce îl săvârșeai.
Ajungeam în pragul disperării doar pentru un sărut, pentru o atingere, pentru o mângâiere. 
Deși trupul tău era departe, încă îți mai simțeam respirația pe gâtul meu ruginit după atâta plâns, după atâta dor. 
Mi-ai promis eternitatea, dar sunt deja la sfârșitul ei, așteptându-te, și scufundându-mă în amentiri pierdute demult. Deja corpul meu e aproape de sfârșit, dar tu tot pierdut ești, pierdut în șoaptele ei, în brațele ei, în săruturile ei, în parfumul ei. Nu al meu...
Eu am rămas pentru tine doar  o amintire, o vagă amintire ce s-a încețoșat cu fiecare an apus în urma noastră. 
Mi-e dor de sclipirea ochilor tăi întunecați, de privirea grijulie ce mi-o acordai tot timpul, de răsăritul ce ne găsea îmbrățișați pe leagănul verandei, lipiți unul de altul, vorbind lucruri dulci și profunde. 
Privesc cu nostalgie fotografiile făcute în parcurile de distracție , îmi amintesc strigătele noastre, ce se împreunau alături de mici pupicuri lăsate pe obraz de câtre buzele mele fine și pline de dorință. Dorința de a te cuprinde cu brațele mele, și cea de a-ți fi mereu aproape.
Mă fermecai doar cu o singură privire, atingeam cerul cu fiecare pas ce-l făceai spre mine, privindu-mă intens și atent, aranjându-ți părul cu mâna stângă, dându-l pe spate. Și continuai să te apropri, iar distanța dintre noi devenea nesemnificativă, dispărea totul din jurul nostru, doar pe tine te puteam zări, te admiram, te adoram.
Eram nebună după fiecare privire perversă ce mi-o trăgeai cu coada ochiului, și rânjeai subtil. Mă dădeai pe spate, erai perfect, erai al meu, ce mai puteam să-mi doresc?
Dar sfârșitul era mai aproape decât mi-aș fi imaginat, poate chiar mai aproape decât ziua de mâine, și totuși nu-mi păsa, trăiam fiecare clipă ce o mai aveam alături de tine, de lumina mea din bezna nopții, de întreaga mea noapte, de singura ființă care mă putea urca pe culmile fericirii și mă putea scufunda în adâncurile tristeții.
Puteai să mă ai pentru eternitate, puteai să mă îmbeți cu parfumul tău în fiecare zi, puteai să-mi alinți pielea cu degetele tale moi în fiecare seară.
Mă uit împrejur, și tot ce pot vedea este singurătate, fără tine aici, e ca și cum un milion de lame fierbiți mi-ar străpunge inima bătrână, și ofilită de la atâtea lacrimi stinse în roșul sângelui. Aprind lumânările parfumate, pentru a mima căldura și lumina ce corpul tău le amana alături de mine, dar totul se evaporă când realizez că e doar o înlocuire prostească, chiar banală a ceea ce ai însemnat tu pentru mine.
Te-aș strânge în brațe, aș alunga toată durerea ce ți-am provocat-o, aș face orice doar pentru a-ți atrage atenția, doar pentru a mă observa, și doar pentru a mă scufunda din nou în verzuiul ochilor tăi, verdele ce învia și morții, ce mă trezea la realitate de fiecare dată când sufletul îmi părăsea trupul.
Mă orbeai cu frumusețea ta fizică, și pshică, mă venerai cu șoaptele tale ce-mi asurzeau urechile.



Ummm, bună, ummm, este primul meu fic, și sper că nu v-a plictisit. :< Nu prea mă pricep la introduceri, deci am făcut o amestecătură între cuprins și introducere. o.o
Vă mulțumesc pentru timpul acordat, și vă rog să îmi dați sfaturi, sau chiar să mă criticați, pentru că asta m-ar ajuta enorm.
Scuzați miile de greșeli, voi încerca să corectez capitolul cât de repede pot. :o3


Ultima editare efectuata de catre ○RainyNight○ in Dum 17 Aug 2014, 15:01, editata de 2 ori
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

You don't see me. Empty
MesajSubiect: Re: You don't see me.   You don't see me. I_icon19Dum 17 Aug 2014, 14:41

Hey! :) Sincer, imi plce mult de tot inceputul si sunt sigura ca poti face un fic foarye bun daca iti dai silinta. Acesta e un fel de prolog, nu? Oricum, imi place mult, mai ales ca simti tot ce simte personajul, si sper ca ma anunti la next. Pupici :*
 Edit: Imi place mult Evanescence :)
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

You don't see me. Empty
MesajSubiect: Re: You don't see me.   You don't see me. I_icon19Dum 17 Aug 2014, 15:10

Doamneee cat de frumoos ai descris :X Deci esti un geniu,copilas :3 Descrii asa de frumos sentimentele incat ne faci si pe noi sa le simtim ceea ce foarte bine:))) Deci pur si simplu nu am cuvinte sa iti spun cat mult imi place prologul. Astept cu nerabdare primul capitol :3
Sus In jos
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

You don't see me. Empty
MesajSubiect: Re: You don't see me.   You don't see me. I_icon19Dum 17 Aug 2014, 19:36

Am găsit, drăguță, și eu ficul tău, într-un final.

Frumos! Am simțit fiecare cuvânt și fiecare stare de spirit descrisă în mica ta creație. Sentimentele au fost grozave, amăgitoare și foarte profunde!

Aștept next-ul! Te rog să mă anunți când îl vei pune!
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
You don't see me. Asss10You don't see me. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

You don't see me. Empty
MesajSubiect: Re: You don't see me.   You don't see me. I_icon19Sam 27 Dec 2014, 23:36

FanFic inactiv
Sus In jos
Continut sponsorizat




You don't see me. Empty
MesajSubiect: Re: You don't see me.   You don't see me. I_icon19

Sus In jos
 

You don't see me.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-