Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Oare te mai  iubesc? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Oare te mai  iubesc? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Oare te mai iubesc?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Joi 21 Aug 2014, 21:20

Oare te mai iubesc?

De unde se presupune ca ar trebui sa incep prin a iti povesti tot ce-am simtit pentru tine si inca  simt? De la inceput,binenteles.
Totul a inceput de cand te-am privit in ochi pentru prima data in acea zi. Ochii tai albastrii ca niste oceane ma facura sa uit de tot ce se afla in jurul meu. Uitasem de oamenii din spatele meu,uitasem de mine,uitasem absolut. Tot ce puteam vedea erai tu. Tu erai singurul care mi-ai furat inima. Zambetul tau fermecator m-a facut rosesc intr-un asa hal incat simteam ca imi ard obrajii. Atunci,imi dadusem seama ca ma indragostisem de tine,dar fara  sa vreau,desi  totusi se intamplase...
Erai tipul de baiat amuzant,ironic cateodata,chiar si dur,dar pe mine ma fascinai de fiecare data si asta ma atragea cel mai mult la tine. Nu erai genul acela de tip timid care abia putea sa scoata niste cuvinte in fata unei fete . Nu,nu erai genul acela. Erai  acel gen de baiat fermecator ce putea fermeca orice orice fata doar zambindu-i. si cu un simplu Salut
Zilele treceau,devenira saptamani,sau chiar luni,iar tu ma faceai sa te plac din ce in ce mai mult. Nu ma puteam abtine sa nu iti privesc ochii aceia frumosi.  Chiar in acea zi,sau poate seara ar fi trebuit sa spun,un singur lucru mi-a ranit sufletul. Acela a fost refuzul tau.Stiai,aflasei. Citisei direct in ochii mei,oricat de mult as fi putut sa iti neg ca nu simteam ce era in inima mea,tu iti dadusei seama . Stiam ca daca ti-as fi spus lucrurile nu s-ar fi schimbat nici atata. Nu,nu s-ar fi schimbat. Ai fi refuzat chiar si atunci,chiar daca ti-as fi spus ce simteam pentru tine,tu ai fi ramas la fel de indiferent cu mine,sa mai degraba sentimentelor mele si totusi am suferit destul de mult. Da,poti sa ma crezi o persoana sensibila,dar eu trec mai greu peste anumite lucruri .Imi simteam inima sfasiata in doua,ma durea destul de tare,dar am incercat sa inving durerea cu greu,chiar si acum incerc sa ma lupt cu ea. Atunci incepusem sa ma gandesc mai mult la tot ce se intamplase. Totul era din vina mea.
Nu ar fi trebuit sa te privesc atunci. Evident,facusem o mare greseala,poate cea mai mare greseala facuta vreodata,si  de atunci am trait pana in prezent,condusa de aceasta vina. Nu ma puteam ierta pe mine insami. Nu puteam ierta ca tocmai stricasem o prietenie care ar fi putut fi chiar si acum valabila,dar nu. Eu stricasem totul,indragostindu-ma de tine...
Era numai vina mea si numai a mea. Tu nu ai aveai nicio vina. Nu tu te indragostisei,nu tu nu stricasei o prietenie. Eu o facusem si ma simteam,si ma simt chiar si acum vinovata pentru asta. Nu stiu daca ma vei ierta vreodata pentru asta,dar cand o sa se intample,poate o sa reusesc sa te uit.
Chiar si acum cand iti aud numele,simt cum mii de fluturi isi fac de cap in stomacul meu. Simt cum imi ard obrajii. Simt cum imi bate inima cu putere de parca ar fi pregatita  sa imi sara din piept. Inca simt ceva pentru tine. Acea flacara inca arde in sufletul meu,care este totusi distrus,dar cumva inca arde,pentru cat timp,nu as putea sa iti precizez.
Tu nu ai idee cat cat de mult pot tine la o persoana,si aceea esti tu,cu tot cu indiferenta ta,dar ai schimbat ceva totusi in mine. Da,ai schimbat multe. Acum ma simt mai puternica,nu mai sufar chiar atat de rau,ce-i drept,dar stiu ca undeva,in adancul inimii tale esti o persoana buna,cu totul ca uneori dur si ironic.
Desi incerc sa te uit,totul este in zadar. Am incercat sa iubesc pe altcineva,incercand sa scap de imaginea ta in capul meu,dar nu am reusit. De catre ori vorbeam cu el,gandul imi era la tine,si atunci mi-am at seama cat de multe puteam sa simt eu pentru tine.Iti daruisem inima,dar tu mi-o ranisei. Da,inca incerc si acum  sa te uit,dar nu,pur si simplu totul devine din ce mai complicat pentru mine si eu nu mai pot face fata.
Mi-e greu sa iti zic aceste doua cuvinte care un om le poate spune persoanei care o iubesti,dar eu...tin la tine mai mult decar as fi vrut, inca,in ciuda defectelor si calitilor care le ai.
Intr-adevar,poate e prea tarziu sa iti spun adevarul,dar asta e tot ce simt. Te iubesc...Sper sa nu uiti ca exista cineva te apreciaza penru cine esti,si nu pentru schimbari.
 Asta e tot ce am avut de spus. Sper ca intr-o zi sa intelegi tot ce ti-am spus eu aici.
Te iubesc.........................................
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Vin 22 Aug 2014, 14:03

Si uite de asta fetele nu spun ce simt baietilor. Sa mai zica cineva ceva acum. Draga mea Nico, esti o scriitoare extraordinara si am auzit ca vrei sa scrii un roman. Voi fii printre primele persoane care vor cumpara romanul. Aceasta povestioara e suberba, desi foarte trista si, din pacate, plina de adevar. Te pup :*
Sus In jos
Nekoღ
Academy Student
Academy Student
Nekoღ

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : "Zâmbilici Land"
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Multe :-}
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu e loc de mai bine...

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Vin 22 Aug 2014, 18:26

Ufff, cat de sweet. :< Citindu-ti mica creatie, mi-a adus atatea emotii. :< Doamne, ce frumos a iesit! :o3
Sper sa continui in aclasi fel. :3 Si data viitoare sa ma uimesti mai tare. :o3
Nu mai are rost sa-ti spun sa ma anunti cand aduci next-ul, sigur o vei face. :*
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Vin 22 Aug 2014, 19:44

Andra, stai pe librarii online, cine stie, poate apare ceva scris de Nico ♥. Doooamne cata inspiratie poti sa ai. De unde? Tu visezi ce trebuie sa scrii sau cum, ca nu imi pot da seama. E pur si simplu asa de romantic si trist, mi-au dat lacrimile. Si nu, nu sunt nebuna. Ma rog, cu exceptii :P. Ai dat de primul capitol in roman inca? Mai repejor! Jur ca as plati 1000 lei numai sa citesc ceva de tine. Da-i mai incolo pe Eminescu si Crenguta :). Ok, cam atata eu. Mersi de anunt. Nu cred ca tre sa iti mai scriu inapoi, nu ;) ? Zbye :* :*
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Dum 24 Aug 2014, 12:04

Vrei sa scrii un roman?! Doamne, nu pot sa cred! Cand te apuci de el?! :D
Abia astept primul capitol!!! >.<
Legat de aceasta mica povestioara, bai, deci nici Eminescu nu avea atata inspiratie, ce naiba!
E pur si simplu... wow. O_O M-ai lasat fara cuvinte. Ce sa mai, esti o adevarata scriitoare de succes!! rusinos
Si acum inteleg ce voi, fetele, simtiti cand sunteti refuzate. Nu stiam ca suferiti asa. :c
Acum chiar ma face sa ma simt prost... :'(
Anyway, astept repejor next la orice vrei tu, numai sa scrii ceva! =))
A, si aceasta poveste asa trista si totusi profunda o poti folosi intr-un fel pentru Clare din ''Have you been... my love?'' 
Cel putin asta e parerea mea! :}
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Dum 24 Aug 2014, 16:09

Daca ai fi langa mine...


Daca ai fi langa mine te-as lua de mana si nu ti-as mai da drumul. Ti-as darui fiecare bucatica din inima mea,as face orice sa stiu ca esti bine si ca  nu ai patit nimic. M-as asigura ca nimeni nu ti-ar putea frange inima vreodata. Nu as suporta sa te vad suferind,sau chiar mai rau,varsand vreo lacrima,chiar daca nu pari genul de baiat sensibil.
Poate  nu ma iubesti,cum te iubesc eu,dar crede-ma ca stiu sa iubesc din inima. Pasiunea trece,dar dragostea pentru persoana iubita ramane,chiar si pentru mine.
Durerea din sufletul meu nimeni nu mi-o intelege,nici chiar tu,care dai dovada de nepasare si indiferenta.
Daca ai fi langa mine te-as imbratisa cu multa afectiune,ti-as arata cu adevarat dragostea care eu ti-o port de ceva timp,chiar daca dau oameniilor zambete false si minciuni de genu: "Da,sunt bine. Nu mai simt nimic pentru el demult. Nu mai aveti de ce sa va faceti atatea griji. E dat uitarii tot."
Da,dragul meu,eu mint ca sa nu mai dau oameniilor de banuit ce insemni tu pentru mine. Tu nu intelegi cat de mult incerc sa te protejez de vorbele rele ale oameniilor la care tin,pentru tine. Tu m-ai schimbat intr-un fel anume si acela ar fi,sa nu mai ascult comentariile rautacioase la toti ratatii,desi cateodata la mai raspund intr-un mod necuvincios,ca altfel nu se poate,asta e..
Daca ai fi langa mine,as fi vrut sa iti simt caldura corpului,sa iti simt buzele pe fruntea mea,sa imi dai vreun semn ca ti-ar pasa,dar nu,acestea sunt doar niste iluzii care te fac sa iti doresti cel mai mult sa fii langa cineva. Sa ii simti un strop mic de iubire,dar nu toate acestea sunt permise.
Din tot sufletul meu,dragule,iti spun ca poti pierde fata care te-a iubit cel mai mult...daca nu cumva,ai pierdut-o pe fata aceea,desi ea inca te iubeste din suflet.........Te iubeste si ar da orice de pe lumea asta sa te vada macar fericit si zambind,oricat de mult ar durea-o inima din cauza ta,sau chiar a ei.........................
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Dum 24 Aug 2014, 19:49

............Nici nu ai ce comenta la asa ceva, atat de frumos si de...nu exista cuvinte sa descriu asta.......... :|  Iarta-ma, dar nu iti pot spune decat ca e foarte frumos si astept continuarea....... M-ai lasat fara cuvinte, hoata de vorbe :)) Te pup :*
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Lun 25 Aug 2014, 10:27

Wow. Just... wow.
E asa... nu stiu nici ce sa mai zic. E chiar foarte frumos. 
Nu am cuvinte, ce sa mai! rusinos
Esti o scriitoare chiar desavarsita! :)
Sa ma anunti repede daca pui inca o mica povestioara ca asta! =) 
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Lun 25 Aug 2014, 21:23

Hehe, I-am starnit pe toti cu romanu :)))) . Asta ar putea sa-ti dea de gandit, no? Scuze, te rog iartama ca nu am comentat mai repede,  lenea e mare :P
Deci, hai pe librarii online. Mi-am facut deja cont. 
Mna, mai mult nam. Haai cu capitolul urmator la Have you been... my love?!?!?
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Sam 30 Aug 2014, 21:11

  Pentru tine,sufletul meu...




Ai auzit asta? Stii ce este?
Da,este inima mea care bate ca o nebuna in pieptul meu,gata sa explodeze in orice  moment cand iti privesc ochii ca albastrii ca doua oceane. Nu stiu daca tu iti dai seama cat de mult te pot iubi,si nu cu superficialitate, cum fac unele fete . Nu,scumpul meu,nu. Eu te iubesc din adancul sufletului meu. Tu esti singurul care mi-a atins cu adevarat inima. Ea te-a ales pe tine,nu eu,dar cumva gresit,dar oricat de gresit ar fi ce s-a intamplat,inima simt cum mi  se topeste cand te vad sau iti aud numele,simt cum obrajii mi se incalzesc gata sa arda in orice moment.
Daca tu crezi ca imi este usor,te inseli amarnic. Nu ai idee cat de mult am putut sa sufar. Simt si acum cum inima mi se sparge in mii de bucati si imi este greu sa le lipesc inapoi,oricat de mult as vrea.
Am crezut ca tu vei cel care imi va completa singuratatea,dar m-am inselat. Nu ti-a placut decat sa te joci cu inima mea si cu sentimentele mele.Sa iti bati joc de ele fara sa te intereseze ca m-ai putea rani.
Mi-ar fi placut sa te simt in brate,sa iti simt fiecare mangaiere,sa iti simt buzele pline peste ale mele,sa te sarut fara sa ma mai plictisesc,sa simt unpic de afectiune,dar se pare aceste lucruri nu sunt permise. Ti-as fi dat fiecare bucata din sufletul meu,ti-as fi daruit un sentiment de dragoste,dar tu ai refuzat.
Nu as permite nimanui vreodata sa te vorbeasca de rau,dragul meu. Poate ai unpic inima de piatra,desi aceste cuvinte sigur nu iti vor inmuia in vreun mod sufletul,eu te apar,cum si tu obisnuiai sa faci candva asta  cand  cineva ma comenta de rau. Eu nu mi-am batut joc de tine,scumpule. Doar pentru ca nu ti-am spus vreodata ce am avut pe inima a fost numai ca sa nu imi fac eu singura rau injosindu-ma.
Pentru tine,sufletul meu as face orice ca sa te stiu macar fericit pentru ca eu te iubesc cu adevarat,scumpul meu.....
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Sam 30 Aug 2014, 21:15

Ce frumos. Nice next. :D
Astept urmatorul chapter. Bla, bla.
Ja nee! =)
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Dum 31 Aug 2014, 10:41

Frumos *lacrima. Atat de multa suferinta, pasiune, dragoste...
Astept next, Nico :*
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Dum 31 Aug 2014, 10:50

Pfui. Lenea e din ce in ce mai mare, nu? Hai nu ziceti ca nu vi s-a intamplat si coua ca deja mi-e rusine de mine. Cat despre superba ta creatie, ai vazut ca am inceput si eu sa ma dau dupa tine. Dar sincer nu cred ca mi-a iesit cum ai reusit ru. Chestia asta chiar mi-a ajuns la inimica, la corason soro. Te vad eu cum o scoti de acolo :) . Pot sa mai spun ceva? Nu. O ador,  le ador pe toate inclusiv ficul tau, care e super sweet si romantic. Asa da fic. 
Ok cam atat pentru azi, tre sa pregatesc surpriza. Nu stiu daca voi mai fi asa activa pe forum. Sper sa mai am timp si de el. Nu intrebati ce e ca nustiu daca va spun.
Spor la scris si la idei romantice, darling <3 <3
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Mier 03 Sept 2014, 19:40

  Ingerul meu,da-mi macar o parte din sufletul tau...






 Scumpul meu suflet,daca ti-as spune chestiile astea in fata,sincera sa fiu,nu stiu daca as reusi defapt,pentru ca totul este complicat in mintea si in sufletul meu. Desi as fi incercat,dar mi te si imaginez cum te uiti  confuz la mine,sceptic cu spranceana ridicata,cum faci tu de obicei. Ma doare sufletul sa stiu,desi sunt sigura ca nu tii la mine in felul acela,defapt deloc,daca m-as gandi mai bine. Poate ma insel,desi nu prea cred asta.
In fine,chestia e ca simt nevoia ca cineva sa imi acoperea singuratatea,iar eu imi doream sa fi tu acela,sa fi tu cel care sa tina macar unpic la mine,sa ma apere,sa ma tina in brate,sa ii simt bataia inimii si sa imi spuna vorbe dulci . Mi-as fi dorit sa iti simt fiecare mangaiere,fiecare sarutare,oricat de intensa ar fi,sa imi simt fluturasii din stomac,sa iti arat cat de mult pot tine la tine,desi tie nu iti pasa.
Nu stiu daca exista vreo cale  sa iti inmoi inima de piatra,sa te fac sa simti macar unpic de afectiune,unpic de dragoste. Nu,se pare ca nu pot. Este atat de complicat sa iti explic,desi nu imi mai pot gasi cuvintele potrivite care sa ti le spun sa ma poti intelege si pe mine.
Da,stiu,e greu dar imi dar trebuie sa iti zic,pentru ca altfel nu ma pot elibera de greutatea ce mi-o port in suflet.
Cu ce ar trebui sa incep? Nici macar nu pot sa incep,inima imi bate groaznic in piept si ma opreste sa iti zic tot,e ca si cum ar  trebui sa zic niste replici in fata unui public si pur si simplu uit tot. Exact asta se intampla acum,iar eu trebuie sa incerc sa iti explic.
Dar totusi,am o intrebare. Tu ce simti mai exact?
Da,buna intrebare,asta incerc sa descopar si eu. Nu te-am vazut vreodata sa dai dovada de sensibilitate,din contra tu erai cel puternic,glumet tot timpul si pus pe nazbatii. Dar un singur lucru nu inteleg la tine si acela e ca nu pari sa fi atat de atat de usor de citit,exact ca o carte inchisa,desi pentru tine sunt ca o carte deschisa.
Da,esti cel mai greu de citit,din toti oamenii pe care i-am cunoscut,nu am nimerit pe cineva atat de complicat tine. Imi e greu sa stiu ce simti cu adevarat sau gandesti. Mintea si sufletul parca iti sunt inchise intr-un cufar cu cifru si un lacat,iar nu pot ghici raspunsul.
Sper ca intr-o buna zi sa incerc sa te inteleg mai bine si sa stiu cine esti cu adevarat,si nu cel care incerci sa pari,ascuns sub o masca glumeata,vesnic vesela,dar si dura cateodata. Tu pentru mine esti ca un mister care incerc sa il dezleg si nu reusesc.
Sufletul meu tu esti tot ce vreau,sufletul tau,legat cu al meu. Daca as fi avut mai multa grija poate nu ar mai fi stat asa situatia si nu as mai suferit atata,as fi stat in bratele tale protectoare,ti-as fi simtit buzele tale pline si trandafirii peste ale mele intr-un sarut pasional,fiecare mangaiere afectuoasa.
Te iubesc,ingerul meu,cu tot cu indiferenta ta...................


Ultima editare efectuata de catre Piticania Ta Dulce<3 in Mier 03 Sept 2014, 22:31, editata de 3 ori
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Mier 03 Sept 2014, 19:48

Frumos... :) Dar cam cum e ritmul? Si nu rimeaza mai deloc... :))) Oricum chiar dragut. =)


-EDIT-
Deci ai sters tot si ai luat-o de la capat. Wow. :)) Oricum a iesit foarte bine! Sa ma anunti de next. :D
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Joi 04 Sept 2014, 18:25

Deci, cu fiecare capitol ma deprimi fiindca eu nu simt chestii dintr-astea :| Si ai ceva cu baietii glumeti.. Andra te-a mirosit, if you know what I mean hey sexy ! Ma rog :)))), a fost foarte frumos si abia astept urmatoarea povestioara. Nici nu mai stiu ce vrei sa-ti spun in comentarii, pentru ca toate sunt superbe... Te pup kiss
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Joi 04 Sept 2014, 18:50

Hai Andro mai miroase poate mai gasesti ceva...

Tu Nico no baga in seama. Te inteleg perfect, stii tu :*

Hai cu next, cares nobody!
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Vin 12 Sept 2014, 17:39

Oare  exista vreun strop de iubire?




Oare exista vreun strop mic de dragoste?
Nu,cred ca nu. Din moment ce nu dai semne,totul imi este clar. Tu clar nu ma iubesti si doar vrei sa ma ranesti mai mult decat iti propusesei. Ti-a ajuns cat ti-ai batut joc de mine si de sentimentele mele. Nu te-ai gandit la ele,nu te-ai gandit ca mi-ai putea frange inima intr-un asemenea hal incat sa ajung sa nu mai am incredere in nimeni,nici macar in tine. Nu,nu te-ai gandit deloc la asta si ai actionat pur si simplu,fara sa iti pese,dar chiar totusi si asa,nu pot intelege inca de ce tin la tine. Sincera sa fiu,chiar nu pot intelege asta si nu cred ca voi reusi vreodata sa inteleg.
Nu pot intelege de ce inima imi bate intr-un asemeneal fel cand te privesc,iti aud numele rostit,vocea ta printre amintiri, de parca cea mai mica celula din corpul meu reinvie pur si simplu doar atunci cand esti in preajma mea. De ce fluturasii imi fac ravagii in stomac,de ce simt cum picioarele mi se inmoaie,cum obrajii imi ard incat am impresia ca o sa imi ia foc cu totu fata. 
Totul are o semnificatie si refuz sa mai cred ceva sau sa imi fac o mica speranta. O mica speranta ca tu ma  vei  iubi cum te iubesc eu. Sa intelegi cu adevarat ce simt eu si sa stii ca eu nu te-as rani vreodata. Sa intelegi ca eu nu as profita nici macar odata de tine pentru nimic in lume.
Poate ma crezi doar un copil cu o pasiune extrem de mare,dar te contrazic aici. Nu mai sunt demult un copil care nu poate intelege lucrurile sau care nu se poate schimba si nu stie ce simte . Eu stiu ce stiu exact ce simt,si sa sti ca pasiunea se risipeste intr-un moment dat si ramane doar un sentiment puternic in suflet. Un sentiment care poate deveni din  frumos,chiar dureros. Da,e adevarat,sentimentele mele sunt foarte puternice si vii, sunt adevarate si se pot simti.
Dragostea nu poate vorbi,dar se poate simti pana in adancul inimii. Este atat de adanca,atat de adanca incat nu ii poti gasi un sfarsit anume,poate doar atunci cand sti ca esti complet pierdut si dezlegat de ea.
Nu stiu daca tu ai intelege vreodata ce ti-am scris aici,dar poate cine stie,intr-o buna zi vei intelege ca nu te-am mintit, ci doar faptul ca negam ca nu te plac era pentru faptul ca imi era pur si simplu rusine sa iti spun ceva si stiam ca vei lua totul in gluma,chiar si acum nu ti-ai fi schimbat vreodata parerea,desi sincera sa fiu nu te pot vedea vreodata incercand sa ma intelegi.
As vrea sa tii minte un  lucru pentru cand.. cine stie stie..iti vei aduce aminte ca o fata te-a iubit mult si atunci vei realiza ca ai pierdut un singur lucru care il puteai avea: inima mea alaturi de a ta. 
Dragul meu,cu bune,cu rele,eu te iubesc si sper ca iti vei da seama cat m-ai ranit cu indiferenta ta,dar cum am spus,sper ca iti vei da seama de adevarata dragoste ce eu ti-am purtat-o,scumpul meu....................................
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Sam 13 Sept 2014, 21:19

Deci fiecare capitol pus de tine ma lasa cu gura cascata si un puternic sentiment de ura pentru anumiti baieti. Oricum, fiecare capitol e mai bun decat altul, desi toate sunt extraordinare.
Multumesc de anunt si sper sa o faci si data viitoare. Te pup :*
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Sam 20 Sept 2014, 10:33

Imi pare foarteee rau ca nu ti-am mai lasat mesaj, :( dar am avut o problema ciudata cu tastatura_sau ceva gen... nici eu nu stiu ce a fost. o_o
Anyway, ti-am citit nextul si este superb!! :D
Sper ca ma poti ierta pt. mica (marea! xD)intarziere... rusinos
Astept nextul! :))
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Sam 20 Sept 2014, 10:45

Dacă tu ești întârziat, eu ce sa mai fiu? Drept sa spun, am cam neglijat subiectele mele urmarite... da, hai sa sarem cu gura pe Daniela. Ha, ha. No.
Mă deprima :( . Mult. Pentru ca stiu, și eu am simțit așa ceva (mă rog, în varianta de 13 ani). Deci, nu mai am ce comenta. Rusine sa îmi fie... Scuze la toti. Va iubesc, nu mă certați :) . Mai aduuuu
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Mier 03 Dec 2014, 20:09

Imi e dor de tine...




Oare de ce e totul  asa greu? De ce inima mea nu se poate vindeca de ranile provocate? De ce nu pot trece peste si sa dau uitarii tot? Sa uit de niste amintiri,printre care unele chiar frumoase si chiar de tine? Oare sentimentele mele au fost mai puternice decat de obicei? Am pus atata suflet pentru tine?
Imi e greu sa mai gandesc logic...sa mai pun lucrurile cap la cap. E mult prea de tot iar eu nu pot face fata pentru ca am fost mult prea slaba. Nu am putut fi puternica cand ar fi trebuit si m-am lasat prada sentimentelor si durerii si acestea m-au facut sa nu mai pot accepta dragostea altcuiva. Nu mai pot avea incredere in cineva,desi ma intreb uneori daca as mai putea avea incredere chiar si in tine daca ai veni la mine sa iti ceri iertare pentru tot ce mi-ai facut,pentru gaura din piept care mi-ai creat-o. Nu stiu cum as mai putea reactiona,sau mai degraba daca as mai avea vreo reactie. Poate as lasa lacrimile ca doua margele sa cada neindemanatice pe obrajii mei,sa ma eliberez pur si simplu de toata durerea pe care am suportat-o.
De multe ori stau si ma intreb daca tu vreodata te-ai intrebat daca eu mai tin la tine,dar la cat rau si bine mi-ai facut,nici eu nu pot stii ce simti tu defapt.  Este mult prea complicat...este atat de greu sa incerc sa iti gasesc un raspuns anume. Totu parca e un cufar plin de secrete inchis cu cifru si lacat.
As vrea sa stii ca...nici nu stiu cum sa incep pentru ca e...nici nu iti pot explica in cuvinte. 
Imi este atat de......dor. Imi e dor sa iti privesc ochii,sa ma pierd in ei,sa uit de toti,de toate..Imi e dor sa iti aud vocea,oricat de dur o faci sa para....imi e dor de zambetul tau fermecator care imi taie respiratia....imi e dor chiar si starile tale schimbatoare sau chiar atunci cand esti vesel,ma simt fericita pentru ca te pot vedea macar pe tine fericit. 
Tu esti singurul care cred ca mi-a atins inima cu adevarat. Cel care m-a atras din toate punctele de vedere. Esti un baiat inteligent,glumet si vesnic vesel si protector. Tu mi-ai luat apararea cand eu nu am putut fi in stare sa mi-o apar eu,dar tu ai fost acolo,ceea ce m-a facut sa ma simt protejata,ma simteam completa ca si cum fiecare bucatica de puzzle ar fi fost lipite la loc. In preajma ta ma simteam cea mai linistita si vesela chiar daca nu iti dadeam de inteles sau ma faceam ca eram plictisitita,dar tu evident nu stiai ce simteam cu adevarat,ascuzandu-ma sub o masca oarecare.
Imi e dor de tine si sper ca intr-o buna zi vei intelege tot ce am simtit si inca simt...............
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19Vin 05 Dec 2014, 09:52

Wow, inca un capitol patrunzator.
Chiar superb.
Ce te-a inspirat sa scrii asta? 
Foarte frumos, astept neaparat o noua povestioara. :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Oare te mai  iubesc? Empty
MesajSubiect: Re: Oare te mai iubesc?   Oare te mai  iubesc? I_icon19

Sus In jos
 

Oare te mai iubesc?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-