Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I'm Here For You! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I'm Here For You! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I'm Here For You!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
PinkMonster.
Genin
Genin
PinkMonster.

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Pink World.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 150
Puncte : 232
Reputatie Reputatie : 0

I'm Here For You! Empty
MesajSubiect: I'm Here For You!   I'm Here For You! I_icon19Joi 21 Aug 2014, 23:43

Capitolul I 


Din perspectiva lui Henry

Trebuie sa o ajung din urma! Trebuie! Nu o pot pierde si de data aceasta! Nu pot! Nu vreau! Opreste-te! Asteapta-ma! De ce nu pot spune aceste cuvinte? De ce sunt mereu atat de rau si de nepasator? Te rog nu ma lasa singur...
Deodata simt cum cineva ma impunge cu un bat si imi striga numele.
-Henry, trezeste-te! Te rog!
Deschid incet ochii si ii vad pe colegii mei. Se pare ca a fost doar un vis. Un vis urat de tot! Eu? Sa ma indragostesc? Niciodata! Stai o clipa... Astia ma impung cu un bat?!
-Cine va credeti voi sa ma impungeti pe mine cu un bat?! 
-Ne pare rau! Ne pare foarte rau! spusera ei in genunchi. Insa iubita ta vroia sa vorbeasca cu tine si n-am stiut cum sa te trezim fara sa ne lovesti.
M-am ridicat incet din banca si m-am dus pe hol. Am vazut-o pe iubita mea stand langa panoul unde se afiseaza notele de la teze si examene. 
-Iris! spun eu in timp ce ma apropii de ea. Despre ce vrei sa vorbim?
Ea nu spusese nimic, doar zambea. La un moment dat, imi intinde o foaie. Pe hartie erau scrise notele de la ultimul test la chimie. 
-Felicitari, ursulet! Ai luat punctaj maxim! Uraaa!!
Ce se bucura asa? Ma rog, era sigur ca voi avea punctaj maxim. 
-Sti ursulet, spuse Iris in timp ce lipea hartia cu rezultate pe panou, nu prea mai petrecem mult timp impreuna. Ce-ai zice daca am merge azi prin oras?
-Mda, de ce nu.
Iris e foarte fericita fiindca am acceptat. De obicei ma intalnesc cu niste prieteni pentru a sarbatorii chestii de genu' dar cred ca ar trebuii sa-i acord mai multa atentie lui Iris. Desi, m-am cam saturat de ea! Cred ca ma voi despartii de ea.
Mda, asa sunt eu. Park Henry. Un tip lacom, nesuferit, afemeiat dar totusi un geniu. Fiecare femeie lesina dupa mine. Iar Iris, hmmm... Ea este o fata destul de draguta si buna la inima, dar prea fitoasa! Nu suport fitoasele! Ies cu ele doar asa ca sa ma distrez si eu putin. O zi, doua, rar cand ne tine o saptamana. 
-In parc-
In parc? Pe bune? Sa ne intalnim aici? Nu suport locul asta! Oricum, asta va fi ultima mea intalnire cu Iris! Voi pune capat acestei relatii!! 
Cand am ajuns la locul unde trebuia sa ma intalnesc cu Iris, am vazut-o sarutandu-se cu unul dintre colegii mei. Se pare ca Iris m-a observat si a rupt sarutul. Se uita la mine zambind ca o, ca o... Mai bine nu zic!! 
-Henry, eu-
-Ce?! Acum nu ma mai numesti ursulet?! Crezi ca ma faci gelos sau ceva de genu' ? Crezi ca-l voi bate pe tipul asta fiindca v-ati sarutat?! Esti nebuna?! spun eu si plec lasandu-i singuri. 
E deja foarte tarziu, ora 11. E foarte frig, trebuie sa merg acasa rapid. In timp ce mergeam am observat o fata cu parul scurt stand pe o banca, uitandu-se la stele. M-am apropiat de ea in liniste si m-am ascuns dupa un copac. M-am uitat la ea, era imbracata destul de baieteste. Imi place de ea!  Inima mea bate din ce in ce mai tare. Nu mi s-a mai intamplat asa ceva inainte. Deodata s-a ridicat si a inceput sa topaie vesela. E asa draguta! M-am uitat la ea pana cand a disparut... Ceee?! Eu stateam aici si ma holbam la ea in loc sa fac cunostinta cu ea?! Cat de bou pot fi!! Stai o clipa... Ce mi se intampla? M-am indragostit cumva? Asta e dragoste...la prima vedere? Am inceput sa alerg in directia in care a luat-o fata aceea, sperand c-o pot prinde din urma dar in zadar.Ohh!!
Hmmm oare daca vin maine tot pe la aceasta ora, chiar aici o pot vedea?! Gata! Decis! Maine voi reveni! Sper doar sa o revad...Chiar vreau sa o revad! N-am mai simtit niciodata asa ceva...

Si am revenit cu un fic nou :3 Sper sa va placa, scuzati greselile. Vreau pareri, critici etc.. Nu e cine stie ce, va deveni mai interesant pe parcurs. Stiu, stiu e foarte scurt. Promit ca urmatorul va fi mai lung ^_^ Si da, stiu ca sunt varza la descriere :)))


Ultima editare efectuata de catre PinkMonster. in Sam 06 Dec 2014, 19:00, editata de 1 ori
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

I'm Here For You! Empty
MesajSubiect: Re: I'm Here For You!   I'm Here For You! I_icon19Vin 22 Aug 2014, 00:08

Interesaaant :3 Se pare ca Henry e tipul bad boy,asta chiar ma face sa vreau sa citesc. Ce rea si nesuferita e Iris..Eh oricum vreau next sa aflu ce se mai intampla:))))
Ja nee!! :3
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
I'm Here For You! Asss10I'm Here For You! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

I'm Here For You! Empty
MesajSubiect: Re: I'm Here For You!   I'm Here For You! I_icon19Sam 27 Dec 2014, 23:39

FanFic inactiv
Sus In jos
Continut sponsorizat




I'm Here For You! Empty
MesajSubiect: Re: I'm Here For You!   I'm Here For You! I_icon19

Sus In jos
 

I'm Here For You!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-