Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Bancul vietii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Bancul vietii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Bancul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Bancul vietii Empty
MesajSubiect: Bancul vietii   Bancul vietii I_icon19Joi 04 Sept 2014, 01:37

În prima zi, Dumnezeu a creat câinele şi i-a zis: “În fiecare zi să stai în uşa casei şi să latri la oricine intră în casă sau trece prin faţa ei. Pentru asta îţi dau 20 de ani de viaţă.” Câinele a răspuns :”E prea mult timp pentru a sta şi a lătra. Ce-ar fi să-mi dai doar zece ani şi să-i păstrezi pe ceilalti zece?” Şi Dumnezeu a fost de acord.
A doua zi, Dumnezeu a creat maimuţa şi i-a zis: “Înveseleşte-i pe oameni cu maimuţărelile tale şi fă-i să râdă. Pentru asta îţi dau o viaţă de 20 de ani.” Maimuţa a zis: “Să mă maimuţăresc 20 de ani? Asta-i destul de mult! Ce-ar fi să-ţi dau 10 ani înapoi cum a făcut şi câinele?” Şi Dumnezeu a fost de acord.
A treia zi, Dumnezeu a creat vita şi i-a zis: “Tu să mergi toată ziua pe câmp cu ţăranul, să suferi de arşiţa soarelui, să ai viţei şi să dai lapte să poţi întreţine familia ţăranului. Pentru asta îţi dau 60 de ani de viaţă.” Vita a răspuns:” Asta e o viaţă destul de grea, şi tu vrei ca eu să trăiesc 60 de ani? Ce-ar fi să păstrez 20 şi să-ţi înapoiez 40?” Şi Dumnezeu a acceptat şi de această dată.
În ziua a patra, Dumnezeu l-a creat pe om şi i-a zis: “Mănâncă, dormi, căsătoreşte-te şi bucură-te de viaţă. Pentru asta îti dau 20 de ani.” Dar omul a zis: “Numai 20 de ani? Este posibil să-mi dai mie cei 20 de ani ai mei, cei 40 pe care ţi i-a înapoiat vita, cei 10 de la maimuţă şi 10 de la câine, pentru a avea o viaţă de 80 de ani ?” “Sigur!” a zis Dumnezeu,” tu ai cerut-o!”
Acesta este deci motivul pentru care în primii 20 de ani mâncăm, dormim, ne jucăm şi ne distrăm. Următorii 40 de ani muncim ca vitele în soare ca să ne întreţinem familiile. După care ne maimuţărim timp de 10 ani ca să ne bucurăm nepoţii. Iar ultimii 10 ani îi petrecem pe prispa casei lătrând la toată lumea.


Ultima editare efectuata de catre Andreea S. in Dum 07 Sept 2014, 17:19, editata de 1 ori
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Bancul vietii Empty
MesajSubiect: Re: Bancul vietii   Bancul vietii I_icon19Joi 04 Sept 2014, 09:11

Waaaa. E mai mult un banc de suflet... daca as putea spune. Eu cwl putin am ramas... paf cand l-am citit. Da, adevarat. Cam asa se face, cu noi. Ma rog, unii nu mai apuca nici sa latre nici sa se maimutareasca, nu?

Da, nu spun ca si un mic zambet mi-a aparut in coltul gurii. E pe o parte amuzant, si pe alta... trist? Da, cred ca da. 

Ok. Astept sa mai aduci dinastea draga. Pup :*
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Bancul vietii Asss10Bancul vietii J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Bancul vietii Empty
MesajSubiect: Re: Bancul vietii   Bancul vietii I_icon19Dum 07 Sept 2014, 17:10

Este nostim insa nu prea il pot numi banc.e mai mult o gluma despre viata.
Interesant, oricum.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Bancul vietii J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Bancul vietii Empty
MesajSubiect: Re: Bancul vietii   Bancul vietii I_icon19Dum 08 Mar 2015, 15:42

Destul de interesanta aceasta gluma, desi nu mi se pare chiar un banc. E purul adevar, care uneori ne amuza mai mult decat glumele inventate. Trist, dar adevarat.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Bancul vietii Empty
MesajSubiect: Re: Bancul vietii   Bancul vietii I_icon19

Sus In jos
 

Bancul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Divertisment. Colțul vesel :: Bancuri și glume :D-