Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
My soul mate I - Alpha Suprem Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
My soul mate I - Alpha Suprem Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 My soul mate I - Alpha Suprem

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
-konani-
Academy Student
Academy Student
-konani-

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : in your back.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : if i will say you, i should kill you.
Stare de spirit Stare de spirit : like hell.

My soul mate I - Alpha Suprem Empty
MesajSubiect: My soul mate I - Alpha Suprem   My soul mate I - Alpha Suprem I_icon19Vin 05 Sept 2014, 13:06

Am revenit si imi cer mi de scuze pentru acesta pauza(extrem de lunga),insa am sa ma revansez.Dupa cum vedeti am mai postat inca o data MSM deoarece prima mi-a fost blocata din cauza inactivitatii >_<.As vrea sa mentionez ca acesta carte nu este a mea.Ea apartine unei scriitoare desavarsite numite Adela.Povestea o puteti gasi si pe site-ul wattpad,nume de utilizator al scriitoarei: @adelapetrache.Am cerut permisiunea sa o transform intr-un fan-fic Sasusaku deci toate laudele ii revin ei.Cartea a fost editata intre timp deci unele actiuni sunt diferite si dupa cum puteti vedea sunt doua carti si am sa incerc sa postez o data la 2-3 zile next-ul ;3.


                                                                 1.Alpha Suprem.                            


-Sakura, nu te mai ascunde ! a tipat extenuat Kiba.

L-am urmarit cum ma cauta obosit, aplecandu-se ca sa-si sprijine palmele pe genunchi. Ofta puternic stergandu-si sudoarea de pe frunte cu ajutorul tricoului sau, ridicandu-se intr-un sfarsit sa continue expeditia. Isi trecu o mana prin parul saten, dandusi-l pe spate intr-un mod elegant.

-Incearca sa ma opresti smechere.

Se incrunta incercand sa-si dea seama de unde vine sunetul. Fata lui curioasa si nerabdatoare era pur si simplu adorabila insa nu are cum sa se puna cu un jucator experimentat ca mine. Am stat ascunsa printre crengile unui copac, sprijinindu-ma de ramurile dese care alcatuiau o opera de arta a naturii.

-De ajuns.Trebuie sa vorbesc cu voi.

O noua voce a aparut in peisaj,facandu-ma sa tresar.Capul lui Kiba se intorsese spre mine intr-o secunda,injurand cand am realizat ca ma descoperise.Era de ajuns doar o miscare ca totul sa fie ruinat

-Sakura,coboara.

Vocea impunatoare a Alpha-ului nostru imi daduse tare si clar un ordin.M-am abtinut cu greu sa nu comentez,infingandu-mi unghiile in scoarta copacului.Mi-am indreptat coloana ca in clipa urmatoare sa-mi arcuiesc intreg corpul,facandu-mi avant pentru saritura.Am aterizat in fata lui Naruto,a Alpha-ului nostru,punandu-mi o mana in sold.N-am putut sa nu observ cum si-a dat ochii peste cap,Sai ajungand in dreptul nostru.

- Varcolacii se pregatesc pentru intrunire. Ne-a spus simplu.

Chipul sau nu trada niciun sentiment,semn ca asteapta reactia noastra plina de furie si neliniste.Nu aveam de gand sa-i dau satisfactie dar grija din sufletul meu nu putea fi evitata.M-am uitat mai intai la Sai care paru la fel de ingrijorat ca mine,lasandu-l la urma pe Alpha-ul meu care ma analiza din cap pana in picioare.N-aveam de ales.Privindu-i ochii albastrii si poruncitori am aprobat indreptandu-ne spre el.

Amandoi ne-am incruntat,stiind ce inseamna asta.Nu aveam nicio cale de scapare.Cei doi m-au lasat sa o iau in fata,mergand in liniste pana in centrul satului unde probabil se afla restul grupului nostru.

Dintr-o data am fost oprita,observand cum Naruto ma prinde de incheietura mainii,intorcandu-ma brusc spre el.

-  Ce s-a intamplat ? Am cerut sa stiu curioasa.

Apropierea de el nu era ceva benefic pentru mine,nu dupa ce s-a intamplat intre noi.Am asteptat 
un raspuns plauzibil dar vazand ca acesta nu vine,m-am decis sa ma indepartez de el.Ma prinse din nou de data aceasta mai tare,scancind din cauza durerii.

- Ce ? 

Am ridicat vocea mai mult decat mi-as fi dorit.Ochii Alpha-ului se marira,Kiba privindu-ne ingrijorat.Naruto ii facu semn sa plece,spunandu-i ca o sa-l prindem din urma.Prietenul meu nu dorea sa ma paraseasca insa nu avea de ales.Nu putea sa reziste ordinelor directe care veneau din partea unui Alpha.

- E in regula. l-am asigurat.

Nu paru convins.Totusi pleca incet,de parca ar dori din moment in moment sa-l strig sa-mi vina in ajutor.Din momentul in care am fost singuri m-am intors spre Naruto,iar daca privirile ar putea ucide,blondul ar ajunge disecat.

- Da-mi drumul.

Existau doua variante.Prima era ca se prefacu ca nu ma aude iar a doua era cea in care chiar nu ma auzise.Cu siguranta era prima insa n-aveam timp de povesti.Ma durea vazandu-l chipul plin de suferinta insa relatia noastra de acum a fost alegerea lui.

El a decis sa renunte la mine. Eu m-am impotrivit cu toata fiinta mea dar nici asa n-a fost de ajuns.

-Ce vrei,Naruto ? Am zis infranta,observand ca nu pot scoate nimic de la el.

-Vroiam sa te vad. Vroiam sa te am in bratele mele inainte sa plecam.

Nu ma asteptam sa-mi raspunda asta.Am deschis gura de cateva ori insa niciun cuvant nu iesise din ea.Am inghitit in sec evitandu-i ochii plini de durere,uitandu-ma la mainile noastre intercalate.N-aveam puterea necesara sa ma despart de el,nu acum.

-De ce ? Au fost unicele lucruri pe care am putut sa le zic.

Imi zambi trist.Se apleca sa ma sarute iar eu nu m-am oprit. I-am raspuns insa n-a durat mult,desprinzandu-ma prima din aceasta relatie imposibila. Dispozitia mea devenise si mai sumbra,impingandu-l incet in piept sa se indeparteze de mine.

Puteam sa vad chinul respingerii in rictusul fetei sale dar nu spuse nimic.Aproba din cap absent,trecand pe langa mine de parca nu s-ar fi intamplat nimic.

-Am o presimtire rea.

-De ce ? Am repetat ca un copil mic,urandu-ma pentru ca erau unicele cuvinte pe care le puteam scoate pe gura.

-Ceva important o sa se intample azi. Ceva ce o sa ne zdruncine pe toti.

Cu asta n-a mai zis nimic,mergand in liniste in spatele sau.

Puteam sa-i dau dreptate intr-un fel sau altul.Nu e putin lucru sa te intalnesti cu Alpha-ul Suprem.In ziua aceasta avem o intalnire cu cel mai periculos Alpha din toate timpurile.De multi ani a cucerit mii de teritorii,lasand in urma numai sange si durere.Ne-a convocat la o intalnire pentru un armistitiu ca sa ajungem la o intelegere in favoarea tuturor insa vestile de la celelalte haite care l-au refuzat nu erau unele prea imbucuratoare.

El vrea o parte din teritoriul nostru pentru extinderea haitei lui,ne plataste si pleaca,daca nu ne omora si tot obtine ce vrea.De cateva luni a inceput sa verifice fiecare haita iar cine nu dorea ,,sa-i doneze" o parte din pamant pentru binefacere ii ataca,nimicea tot orasul si lasa doar cadavre si haos in urma.

Oricare Alpha n-ar avea niciun drept sa faca asemenea lucru grotesc insa nimeni n-are curajul necesar sa-i tina piept.Cei care au facut-o au ajuns premii in biroul sau.Nu multa lume l-a vazut la fata insa legendele sale au cutreierat intreg pamantul.

Dilema noastra era ca nu suntem de acord sa-i donam pur si simplu o parte din pamant pentru o suma de bani ca el sa-si extinda haita deja uriasa si infricosatoare si mai mult.Avem nevoie de acest pamant pentru ca nu suntem cativa varcolaci,ci destul de numerosi.Nici pe departe nu ne comparam cu supusii Alpha-ului Suprem dar nu mai avem mult pana acolo.

Am adunat cei mai puternici luptatori ai nostri ca sa ne insoteasca.Un lucru stim toti.Acel monstru nu se descurca bine cu refuzurile.

Tatal meu este un fel de Beta pensionat iar eu,fiind unica lui mostenitoare am acceptat rolul de al Doilea in Comanda cu putin timp in urma de cand, Conducatorul nostru de drept a murit si i-a luat locul fiul lui,Naruto.Batranul meu ar fi dat orice sa nu vin azi cu ei dar pot sa am si singura grija de mine.Nu degeaba am participat cu Naruto la antrenamentele sale brutale pentru a deveni Alpha degeaba.

Intr-un fel sau altul nimeni nu intelege puterea mea.Nu ma comportam ca o femela Beta obisnuita iar oricat de mult am vrut sa ascund curiozitatea asupra acestui lucru nu prea am reusit.Majoritatea mi-au spus ca este din cauza sufletului meu pereche,aceasta conexiune fiind una sacra.

De cand s-a creat Pamantul se crede de generatii intregi ca fiecare om de pe planeta are o pereche care o va iubi si proteja neconditionat pentru tot restul vietii lui.La varcolaci se numesc suflete pereche,cea mai importanta regula a noastra e sa ne gasim Alesul.Inseamna ca el este foarte puternic si-mi trag forta de la el,altfel nu se explica de ce am atata putere.Nu sunt un Mascul Beta iar femelele de obicei nu devin Alpha sau Beta pentru ca nu au puterea si taria necesara dar eu n-am intampinat probleme.Ar fi interesant candva sa aflu cine este.

O sa fie singurul care o sa fie in stare sa ma controleze.Pana acum niciun barbat n-a reusit,o sa fie destul de amuzant.

Am observat cum mainile imi tremura iar ochii mei au fugit imediat pe Naruto.Ii puteam vedea spatele incordat,semn ca si el e la fel de ingrijorat ca mine.Adevarul este ca nu stim ce ne asteapta.Parintii nostri nu ne pot ajuta si suntem nevoiti sa ne descurcam singuri.

I-am cules de pe drum pe Ino si pe Sai care erau inchisi in lumea lor ca de obicei,urmandu-ne cu pasi rapizi.Intr-o noapte am iesit toti cinci,eu,Ino,Kiba,Sai si Naruto, iar cei doi indragostiti nu se intalnisera pana atunci. Cand s-au vazut prima data au stiut ca sunt meniti unul pentru celalalt. Numai o privire este necesara ca lupul din noi sa formeze legatura cu sufletul lui pereche care ne va tine o viata intreaga legati unul de celalt.Varcolacul cu lupul sunt doua personalitati diferite dar coexistam impreuna intr-un singur trup.Din cauza lui suntem Metamorfi si din cauza structurii noastre ne transformam in lupi atat de mari,pentru ca n-avem constitutia celor mici din padure.

-Ce faci Beta ? a ras Sai ciufulindu-mi parul.

-Sunt pregatita sa-ti dau un bobarnac. Am marait la el,incepand sa rada si mai tare.

Am ajuns in centrul satului gasindu-mi toata familia acolo.Varcolacii erau incordati,enervati si ingrijorati,nu era putin lucru sa ne intalnim cu Alpha-ul Suprem.Niciodata nu l-am vazut in persoana,numai strabunii din haita noastra au avut aceasta onoare.Este foarte puternic,unic,dominant si daca il privesti in ochi iar el considera ca nu esti demn sa faci asta te omoara.

Are un stil unic sa faca acest lucru,probabil asa a devenit celebru.La o varsta foarte frageda si-a apucat atacatorul de maxilarul superior si cel inferior cu cate o mana si a tras cat de tare a putut,pana cand a despicat craniul in doua.E o moarte oribila,dureroasa si nu planuiesc s-o experimentez prea curand.Fiecare Alpha are o semnatura cand omoara pe cineva ca sa se stie cine a fost atacatorul dar a lui castiga.Se simtea tensiunea in aer,te sufoca.Oricat de mult incercau sa ascunda asta,puteam vedea cat de panicati erau lupii.

Am inghitit in sec uitandu-ma ingrijorata dupa tatal meu,stiind ca el cu Naruto o sa conduca atacul.Prietenii mei ma priveau curiosi dar n-au spus nimic.Grija sapa din nou adanc in sufletul meu,fiind nevoita sa trag adanc aer in piept sa ma calmez.

Surprinderea mea a fost ca Naruto trecu prin fata mea analizand multimea tensionata.Si-a scos tricoul maraind puternic,dandu-ne tuturor semnalul.Era timpul.In clipa urmatoare toti au disparut in padure,urmarindu-i naucita fara sa realizez ce s-a intamplat.

Am clipit de mai multe ori fara sa-mi vina sa cred pana m-am intors spre Alpha.

-Deja plecam ? L-am intrebat nerabdatoare.

Imi zambi,venind spre mine sa-mi dea o suvita de par rebela dupa ureche.

-Da.In asa fel ajungem pana la apus.Mai ales tu,Sakura,trebuie sa ai grija.Nu te gandi la o prostie.Tata m-a avertizat de o grama de ori despre el.Daca lui i se pare ca il privesti de sus sau ca te uiti crucis la el chiar daca tu nu intentionai asta,nu-i ia mai mult de doua secunde pana iti smulge capul. E mult mai periculos decat orice ai intalnit si ti-ai imaginat pana acum. Daca se intampla ceva,nu va pot salva nici macar eu.

Prietenii mei aprobara,disparand in padure.

-Ai grija. Repeta de data asta doar pentru mine.

- O sa am. I-am zis sperand ca o sa scap de acea privire mistuitoare.

-Promite-mi.

-Iti promit.

Zambi,facandu-mi semn sa mergem.

-E si prima ta data,tovarase.Daca tu imi tii spatele,eu ti-l asigur.

Naruto a inceput sa rada,batand palma cu Kiba pentru sprijin.Cateodata uitam ca este cu un an mai mare decat mine din cauza maturitatii cu care este inconjurat.Oricine in pozitia lui ar fi in stare sa-si piarda copilaria insa sunt bune zilele cand il vad razand fara pic de grija.Tatal sau a fost omorat anul trecut de niste lupi fara haita intr-o ambuscada iar Naruto,fiind singurul sau fiu l-a urmat la tron.

Adevarul e ca nu pot uita ruptura dintre noi doi dupa moartea tatalui sau.Am fost impreuna vreo trei ani dar din cauza datoriilor lui de nou conducator si pentru ca pur si simplu nu eram sufletele pereche,am fost nevoiti sa ne despartim.Cel mai chinuitor lucru e sa ai un iubit si sa te gandesti ca de fiecare data cand iesiti impreuna,e posibil ca sa fie ultima data cand o sa-ti mai zica te iubesc.

Nu pot uita ce s-a intamplat si durera constanta din sufletul meu nu am habar cand are de gand sa dispara insa intr-un fel masochist,e mai bine asa.Oricand ne putem intalni sufletul pereche iar prin acest mod am scapat de complicatii.

- Ai o haita de condus,Alpha. I-am spus lui Naruto in timp ce se dezbraca. Ocupati locul de drept in fata.

Ranjetul sau deveni si mai mare,semn ca imi ascunde ceva.

-Si tu stai in dreapta mea daca eu conduc.

Am inghetat.M-am uitat neajutorata la Kiba care ridica din umeri simplu.

-Se poate sa fii uitat sa mentionez asta. A zis stanjenit,scarpinandu-se in cap absent.

-Tatal tau nu vine,Sakura. A oftat Naruto. Ce credeai ca o sa faci?A zis ca e de datoria noastra,celor tineri sa se ocupe de acest armistitiu.Esti Beta de ceva timp,va trebui sa discuti negocierile impreuna cu mine.

A dat dezaprobator din cap,vazand cum ochii lui au devenit rosii.Se apleca cazand in patru labe,lasandu-si capul pe spate ca sa urle.Transformarea sa incepuse,urmarind cum oasele lui pocnesc in mii de bucatele ca apoi sa se aranjeze pentru constitutia unui lup gigantic.

-Minunat….

Am procedat la fel,inchizand ochii pentru o secunda.M-am dezbracat asezandu-ma pe pamant,scotand o gura mare de aer ca apoi sa-mi las lupoaica la iveala sa conduca.Am simtit cum mi se zdrobesc oasele repozitionandu-se in postura de varcolac.Am gemut usor strangand pamantul in pumnii,aplecandu-ma si mai mult cand coloana mea se sfaramita.Ghearele imi aparusera,coltii ascutiti si letali muscand o piatra ca sa indur transformarea.Intr-un sfarsit am simtit acea evadare din trupul meu,linistea punand stapanire pe mine.

Cand in sfarsit m-am ridicat,recapatandu-mi echilibrul pe patru picioare,l-am urmat pe Naruto relaxata.Lupoaica mea tipa extaziata,sentimentele sale fiind transmise direct spre mine.
Dupa ce am alergat cam jumatate de ora,am auzit urletul lui Naruto de Alpha ocupandu-si locul in fata ca si conducator.Era ceva normal sa-si controleze haita insa nu ma asteptam ca calea din fata mea sa se goleasca,varcolacii facandu-mi semn sa o iau inainte.

Am simtit un ghiont in spate,acesta fiind Kiba.El este cel mai bun prieten al lui Naruto,asa ca ocupase pozitia din stanga,fiind al treilea in comanda.Un varcolac isi dovedeste puterea urland.Poate suna grotesc dar asta este adevarul.Cu cat urletul tau e mai infricosator,cu atat locul tau in haita e mai ridicat.Probabil daca as fi fost om i-as fi considerat salbatici insa varcolacii sunt niste indivizi foarte teritoriali,dominanti si cu un temperament vulcanic,asta incluzandu-ma si pe mine.De fiecare data trebuie sa aratam cat de puternici suntem ca nimeni sa nu ne puna autoritatea la indoiala,mai ales ca n-avem mult timp la conducere.

Tematoare am pasit si eu in dreapta lui,sperand sa nu ma omoare nimeni azi si dupa privirile enervate ale familiei mele,am urlat ,lasandu-mi lupul sa preia faza asta,pentru ca era prea nerabdatoare.Nu recunoscusem sunetul vocii mele intensificata la maxim iar aparent nici ceilalti lupi.Naruto era complet uimit dar paru satisfacut..Eram de ceva timp Beta dar pana acum nu am fost nevoita sa asist la asemenea ritualuri.Acum era cea mai importanta indatorire a mea,de viata si de moarte.

Totusi un lucru neasteptat se intampla,simtind cum fiori reci se catara pe sina spinarii.

Spre surprinderea mea,un urlet mi-a raspuns insa nu semana cu nimic din ce am intalnit pana acum.Daca al meu credeam ca suna infricosator...ei bine nici nu se poate compara cu acesta.Nici macar Naruto.Acest zbieret care suna  ca un fierastrau in functiune amestecat cu torsul unei masini si urletul unui leu imi facu pielea sa se zbarceasca pe mine,dorindu-mi sa fiu altundeva dar nu aici.

,,Acum."

Naruto s-a oprit,facandu-ne semn sa ne transformam inapoi in oameni prin legatura psihica,varcolacii putand sa comunice intre ei daca doresc.

Inca nu-mi revenisem dupa ceea ce se intampla.Cand am ajuns la forma mea umana m-a cuprins instant ameteala,un sentiment ciudat punand stapanire pe mine.Am cazut in genunchi,toti ochii fiind atintiti asupra mea.Naruto a fugit spre mine,ajutandu-ma sa ma ridic.Privirea lui era ingrozita,scanandu-ma de vreo trei ori pana se asigura ca n-am rani deschise.

Lupul meu nu se putea controla,vroia sa se transforme inapoi simtind cum coastele se rup in mine si se rearanjeaza pentru constitutia de lup.Am gemut,incercand s-o controlez,Nauro aplecandu-se si ajutandu-ma sa ma ridic.

,, Lasa-ma !"  A ordonat varcolacul meu.

,,Nu ! Controleaza-te !N-avem timp de copilarii ! Orice te-a apucat opreste-te,nu ma poate afecta si pe mine,nu acum ! "

,,Sakura,ceva e in neregula,o simt."  Mi-a transmis Naruto prin intermediul link-ului.

-Ce s-a intamplat? Am zis sprijinindu-ma de el,ignorandu-mi cealalta parte din mine.Chiar daca stiam ca ceva e in neregula,nu puteam sa ma bazez pe aiureliile ei.Nu acum cand trebuie sa dam ochii cu Alpha-ul Suprem.

Ar fi trebuit sa-I spun Alpha lui Naruto,sa ma inclin,sa-l respect dar putin imi pasa in clipa asta.Oricum n-aveau ce sa-mi faca daca il strigam pe numele mic sau nu foloseam titlul cand vorbeam cu el. Nu puteam explica exact cum ma simt pentru ca totul se intamplase dintr-o data.Parca ceva ma tragea de acest loc si nu-mi dadea voie sa plec.

-Stii cine a urlat? A zis tremurand Naruto.

Naruto tremura ? Rareori vezi un Alpha speriat,niciodata nu-si arata sentimentele de fata cu haita lui.

-Acesta cred ca sunt eu.

O voce groasa s-a facut prezenta,toti intorcandu-ne uimiti.Inca nu ma puteam misca singura insa m-am desprins de Naruto.Nu mai era timp de explicatii pentru ca in fata noastra se afla o armata de varcolaci cu mainile incrucisate in jurul pieptului,observandu-se clar muschii care le zvacneau pe sub piele si fata care nu trada niciun sentiment pe chipurile lor.Macar un mit era adevarat,acela care spune ca luptatorii Alpha-ulu nu pot fi invinsi.

Cel care ii conducea si a vorbit era un barbat inalt,alb la fata,cu par negru ca intunericul si ochii atat de negri asemeni abisului.Imediat mi-am intors privirea,nu putea sa vada ca ma holbam la el.Avea o postura dominanta,imbracat in negru de sus pana jos,parul sau ciufulit cazandu-I pe fata.Muschii I se puteau vedea pe sub haine,stand cu mainile incrucisate.Era atat de impunator,de dominant,de infricosator,de ingrozitor dar in acelasi timp atat de frumos.Contrastul dintre ochii sai si par era izbitor,te facea sa-ti pierzi firea langa el,sa-i sari in brate.Nu ma asteptam sa aiba maxim 22 de ani,credeam ca este un mascul de vreo 40 de ani,n-ai cum sa devii Alpha-ul Suprem atat de tanar.Mi s-a taiat respiratia,gandindu-ma la legendele despre el.Nu conta varsta,numai daca te uitai la rictusul de pe fata lui si cicatriciile de pe corp iti dadeai seama ca nu trebuie subestimat.Avea cel mai puternic lup dintre noi toti,ceea ce insemna ca era nemilos.Muschii lui dovedeau asta.Parea atat de relaxat,la locul lui,destins.Clar nu poate fi intimidat de a doua cea mai puternica haita,probabil nu putea fi intimidat de nimeni.

Pe de alta parte am incercat sa fac comparatia cu prietenul meu.Naruto era foarte puternic,cu parul sau blond si ochii albastrii,corp atletic...dar nu se putea compara cu acest Zeu al terorii.Are anii de Alpha in spatele lui si numai cand te uiti in ochii lui poti sa deduci ca nu e de joaca.Doi Alpha atat de puternici erau unul langa celalalt,tensiunea in aer te sufoca iar lupul meu se zvarcolea in inauntruri,facandu-ma sa ma clatin.Am incercat sa stau dreapta,ca Beta nu pot da semne de slabiciune,nu cu el in fata mea.

Am decis sa ma uit prin jur,poate reusind sa ma calmez.In dreapta sa statea Beta-ul sau,un tip care arata la fel de impunator,dar nu se poate compara cu acest Alpha.In alte circumstante chiar l-as fi considerat sexi,n-am mai vazut vreun barbat atat de frumos ca el si dupa privirea celorlalte femele din haita mea,nici ele.

Intr-un sfarsit dupa ce am inghitit in sec si mi-am oprit tremuratul,Naruto a facut cativa pasi inainte,la fel procedand si Alpha haitei rivale,calcand pe iarba de parca ar fi fost un Dumnezeu.La urmat Beta,eu ocupandu-mi locul langa Naruto.Am incercat sa nu fac contact vizual cu Alpha-ul Suprem,pentru ca nu era normal pentru o fata sa fie un Beta.De obicei statea langa conducatorul haitei decat daca era Luna lui.

-Ma numesc Sasuke.Sunt Alpha haitei Uchiha.Si acesta este Beta-ul meu,Suigetsu.

,,Sasuke..." mi-am auzit lupul mandra pronuntandu-i numele.

,,Inceteaza!"

Naruto si Sasuke si-au strans mainile,simtind cum sunt privita insistent.Stiam de catre cine dar nu puteam sa-mi ridic capul,senzatia de greata fiind din ce in ce mai rea.Probabil era curios sa vada cum am ajuns sa stau langa Naruto.Totusi o voce stupida din creierul meu imi soptea ca dorea sa vada daca sunt marcata.

-Numele meu este Naruto,sunt Alpha-ul haitei Uzumaki si acesta este Beta-ul meu,Sakura.

Am inghitit in sec auzindu-mi numele.Ceva se intampla cu mine si nu pot intelege ce.Nelinistea sapa mai adanc,facandu-ma sa cred ca-mi pierd mintile.

-Ai un Beta destul de interesant.Ma asteptam sa fie Luna ta dar aparentele inseala.Urletul ei m-a patruns,sunt destul de impresionat,rareori vad femele la conducere. 
Vocea Alpha-ului adusese un sentiment placut in interiorul meu,smucindu-ma din gandurile mele nepotrivite in asemenea moment.

Naruto n-a zis nimic iar din nou am simtit acea privire care ma ardea atintita asupra mea.Pentru un motiv necunoscut cred ca vrea sa vada daca nu sunt marcata de sufletul meu pereche,asta insemnand o muscatura pe gat.Cei doi au trecut la formalitati,toti fiind pregatiti de atac in fiecare secunda.

,,Lupul lui e nelinistit si el la fel.Nu-si poate lua privirea de la tine."

,,Ma innebunesti."  Am oftat. ,,Si de cand ii poti simti lupul?Nu suntem din aceiasi haita,e imposibil." Am intrebat ingrijorata.

N-a raspuns.

,,Sakura,se uita la tine.Si te absoarbe din priviri nu gluma." Kiba m-a asigurat de un lucru pe care il stiam deja dar n-aveam curajul sa ridic capul.

,,Sakura,stai dreapta si priveste-l in ochi.Se uita la tine." A ordonat Naruto.

Mi-a spus pe numele intreg,e ingrijorat.

,,Nu pot face asta.Te rog nu ma obliga sa fac asta."

,,Ce s-a intamplat?" 

Vocea sa era joasa,stiind ca se controla sa nu sara pe mine in clipa asta ca sa se asigure ca n-am patit nimic.

L-am ignorat incercand sa ma controlez pe un copac din departare,nefiind deloc atenta la discutie.Era un lucru foarte gresit din partea mea dar nu stiam ce altceva sa fac.Sasuke probabil isi dadu seama ca membrii haitei mele nu erau concentrati pe acea discutie si se gandeau la ce mi se intampla.

-Nu inteleg de ce nu vrei sa fii de acord,banii nu sunt o problema pentru mine,iti pot da oricat ai cere.Daca nu o sa-mi cedezi 10% din teren consider ca cunosti si singur urmarile.

Am ridicat capul speriata,in sfarsit ceva atragandu-mi atentia.

-Atunci asa sa fie.

Am auzit maraitul lui Sasuke si cel al lui Narito de provocare.Toti varcolacii isi dezvelisera dintii iar momentul acesta aducea ceea ce mi-am dorit atat de mult sa nu se intample.

,,Opreste-i!" a poruncit lupul meu si pentru un motiv sau altul o credeam.

-Nu!

Am marait,Sasuke intorcandu-se spre mine uimit.Nu-i venea sa creada ca am avut asemenea curaj incat sa-l provoc in fata tuturor.Observasem un moment de ezitare pe chipul sau de parca s-ar lupta cu sine insasi asupra urmatoarei sale miscari.

Totusi acesta n-a durat mult,napustindu-se peste mine.Ma imobiliza iar atunci s-a intamplat.Ne-am privit pentru prima data in ochi in acelasi timp.Ura care am putut s-o vad pe chipul sau in primele secunde s-a evaporat instant,inlocuita de confuzie.Atunci totul a facut sens.Sasuke a ramas cu gura cascata,inca urcat pe mine. Ma tinea de incheieturi iar eu ridicasem capul sa-l privesc mai bine,simtind cum ramasesem doar noi doi in acest univers.

,,Suflet pereche!Suflet pereche!" a tipat lupul meu neastamparata.

-Esti a mea. A fost tot ce a zis,inca privindu-ma de parca as fi fost nu stiu ce comoara.

-Esti al meu. Am spus cu o voce tremuranda,simtind cum toata lumea se darama peste mine cand i-am vazut ochii arginti plini de iubire privindu-ma.

Sasuke a stat pentru cateva clipe pe mine pana cand Beta-ul lui l-a apucat de tricou,fortandu-l sa se ridice.A marait dar s-a intors,analizandu-ma pentru cateva clipe.Imi intinsese mana sa ma ridic.I-am luat-o,simtind o electricitate puternica intre degetele noastre cand s-au atins,vazand ca ochii sai s-au facut argintii,asta insemnand ca legatura psihica a fost formata.Probabil asa erau si ai mei,acum era sufletul meu pereche.

-Esti bine? M-a intrebat ingrijorat.

Se referea la cazatura pe care a trebuit sa o suport pentru ca o matahala de 1.90 a sarit pe mine.Inca nefiind in stare sa vorbesc am dat din cap.Contrastul din purtarea lui de mai devreme si cea de acum era izbitor.

In racoarea noptii totul a facut sens.El este al meu si eu a lui,pentru tot restul vietii noastre.Dupa ce Sasuke mi-a dat drumul la mana,am observat ca ochii sai au revenit la culoarea normala a abisului.Sincer habar n-am ce trebuie sa fac.Am cautat-o prin multimea socata pe Ino,crezand ca e singura care ma poate ajuta si cand am gasit-o am vazut ca zambea.Sai era langa ea,tinand-o de mana.Parea destul de ingrijorat.M-am uitat si la Kiba,era incruntat de parca ar incerca sa puna el insusi piesele puzzlel-ului cap ca cap iar cand intr-un sfarsit l-am gasit pe Naruto…ochii lui erau rosi...lupul sau innebunise.

,,Ce sa fac?" mi-am intrebat lupul panicata.

,,Gasiti un loc privat,vreau sa vorbesc cu sufletul meu pereche."

Sasuke inca ma privea insistent dar lupii sai erau in pozitie de atac.Nu stiu sigur daca ne mai putem bate in asemenea situatie insa un singur lucru stiu,eu il pot opri.M-am uitat inca odata la haita mea,facandu-i lui Sasuke semn sa ma urmeze in padure.

I-am lasat pe ceilalti in spatele meu indreptandu-ma incet spre copaci,scotandu-mi hainele grabita ca sa ma transform.Apreciam ca nu m-a urmat ca un psihopat ca sa fiu nevoita sa ma dezbrac in fata lui.

Cand lupoaica mea prelua conducerea am urlat cat de tare si de infricosator am putut,chemandu-mi sufletul pereche.Am crezut ca n-o sa-mi raspunda dar cand a facut-o am zambit mandra in sinea mea..A facut-o in felul sau impunator,atat de infricosator,de puternic si de dominant,nevenindu-mi sa cred ca o facea pentru mine.

Dupa ce am alergat putin timp,m-am transformat in om,imbracandu-ma rapid.Nu puteam sa risc sa ma vada goala.Lupul lui ar fi innebunit si m-ar marca pe loc acum.Mi-am prins parul intr-un coc neglijat,asteptand in timp ce imi puneam blugii si maioul pe mine.

In cateva minute l-am auzit si cred ca niciodata nu am mai fost asa de sigura.Simt ca ii pot spune orice,pentru ca ma va intelege.Un lup gigantic,negru ca noaptea a aparut in fata mea,ascunzandu-se dupa copaci.A trebuit sa clipesc de mai multe ori ca sa ma asigur ca este el si nu doar intunericul noptii.Nu puteam sa tin inapoi mandria care ma cuprinsese.

O silueta masiva se ivi din apropiere si observand cum vine spre mine am stiut ce trebuie sa fac.Radia din strafundurile mele curajul care ma invaluise,dorindu-mi sa fiu cat mai aproape de el posibil.

-Sasuke...


-konani- rainbow :\
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

My soul mate I - Alpha Suprem Empty
MesajSubiect: Re: My soul mate I - Alpha Suprem   My soul mate I - Alpha Suprem I_icon19Vin 05 Sept 2014, 13:18

1. Nu ai postat in categoria corespunzatoare. Ti-l voi muta eu.
2. Daca un fic iti este inchis din cauza inactivitatii, poate fi redeschis, nu trebuie sa il postezi din nou. Din moment ce mai este postat pe acest forum, te rog sa ma contactezi printr-un mesaj privat, pentru a sti ce topic sa trimit la cosul de gunoi.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
My soul mate I - Alpha Suprem Asss10My soul mate I - Alpha Suprem J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

My soul mate I - Alpha Suprem Empty
MesajSubiect: Re: My soul mate I - Alpha Suprem   My soul mate I - Alpha Suprem I_icon19Mar 16 Dec 2014, 08:10

FanFic SasuSaku inactiv.
Sus In jos
Continut sponsorizat




My soul mate I - Alpha Suprem Empty
MesajSubiect: Re: My soul mate I - Alpha Suprem   My soul mate I - Alpha Suprem I_icon19

Sus In jos
 

My soul mate I - Alpha Suprem

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-