Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Don't ever  try to judge me,dude Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Don't ever  try to judge me,dude Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Don't ever try to judge me,dude

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Sam 06 Sept 2014, 19:17

"The truth is you don't know what is going to happen tomorrow. Life is a crazy ride,and nothing is guaranteed."



Capitolul I


-Nu pleci nicaieri,domnisorica,spuse mama pe un ton iritant. Ai uitat ca esti pedepsita trei luni?
Mda,de parca ma interesa pe mine mult de pedeapsa ei de nu stiu cate luni. Eu aveam alte chestii in minte mai importante decat asta,cum ar  fi sa ma gandesc nu mai avea prea mult sa isi permita sa imi zice ce sa fac,pentru numele lui Dimnezeu,deja aveam optsprezece ani si ea inca isi permitea sa ma imi conduca viata. Aveam sa ii arat ca  nu totul va fi asa cum isi dorise ea si ca pot face absolut ce vreau eu.
Da,acum eram adult si trebuia sa imi traiesc viata singura,fara mama dupa mine sau sa vina sa ma ia la intervale doar  pentru ca intarziam seara acasa. Eram acasa ca intr-o cusca,sau puscarie ar fi cuvantul cel mai bun sa descrie acest loc. Singurul lucru care il puteam face era sa ma furisez noaptea si sa sar pe geam ca sa pot pleca linistita. 
Eu nu cunosteam nici frica,dar nici rusinea. Vorbeam in cel mai urat mod si ma comportam la fel de groaznic. Un comportament demn de speriar,as fi putut spune. Asta o invatasem de la amicii mei buni si nu o voi uita niciodata cat aveam sa traiesc  fara mama pe ca, tot timpul
Sa va spun cum am ajuns sa fiu pedepsita trei luni?
Pai sa vedem,fusesem la o petrecere salbatica chiar,as putea spune si am venit deloc mirosind grav a tigari si a bautura. Da,asta faceam eu cu gasca mea,fumam,dadeam petreceri fara numar si veneam acasa rupti de beti.
In fine,in timp ma terminasem de aranjat,m-am dus la parter cobirand scarile cate doua odata aproape fugind si mi-am luat posetuta,in timp ce am auzit niste pasi apasati. Nu ar fi trebuit sa intorc privirea ca sa stiu cine era si cine urma sa ma enerveze grav si fara vreo scuza.
-Treci inapoi in camera ta,fetito,spuse ea incercand sa para calma,desi nu prea ii iesise deoarece buza inferioara incepuse sa ii tremure. Pana nu ma hotarasc si te pedepsesc pentru tot restul vietii tale la cate prostii faci si stai in camera ta fara sa mai iesi decat la baie si cand trebuie sa mananci.
M-am uitat scarbita la ea. Mama clar nu ma cunostea indestul de bine. Cum dracu mai avea si tupeu sa imi dea ordine?
-Nu imi dai tu ordine,am mormait destul de tare cat sa auda. Eu nu sunt ceea ce vrei tu sa fiu,am continuat cu o voce mai puternica. Daca tu crezi ca eu am dsa fac ceea ce vrei tu,te inseli amarnic. Eu sunt eu,si asa voi fi  intotdeauna. Tu nu ma mai potoi schimba vreodata,si vreau sa tii minte asta pentru todeauna. Eu nu sunt ce am foat odata. Nu voi mai fi fetita timida,cuminte si prostuta. Nu,nu voi mai  fi asa cum ma stiai. Asta imi este destinul in viata. Sa fiu puternica unor altfel de situatii,nu sa ingenunchiez in fata ta ca o sclava asa ca lasa-ma dracu odata in pace si nu mai sacai.Capisi?
Si cu toate acestea,am iesit din casa trantind usa intr-un asa hal incat sa imi simta furia care imi clocotea in vene. Poate ca fusesem prea dura,poate prea nesimtita,dar meritase din plin sa ii zic aceste cuvinte pline de repros si erau adevarate. Nu avea niciodata sa ma lase in pace sa imi traiesc viata.
In timp ce imi tot bombaneam eu in minte alte mii de reprosuri foarte urate,m-am oprit observand un Jeep negru imens si pe cineva sprijinit. Desi de la distanta nu vedeam cine stie ce,m-am apropiat cate un pic incercand deslusesc silueta.
-Hei,pitico! Ce mai faci? intreba individul,dar vocea imi era cunoscuta,ceea ce imi dadea o stare de  usurare.
Era Mike,seful nostru de gasca. Era un tip foarte de treaba,glumet si extrem de serips cand se cerea cate un ajutor. Era cam slabut,parul castaniu,pielea cafenie,ochii verzi ca iarba cruda si foarte inalt. El scoase la inaintare un zambet larg,aratandu-si dintii foarte albi si stralucitori.
Am incercat si eu sa scot un mic zambet,desi cam stramb.
-Nu destul de bine ca tine,am spus eu. Cum iti mai merge cu gasca?
-A,destul de bine. Chiar ne-ai lipsit mult,spuse el facand o fata dezamagita,dar acum esti aici.
-Da,sunt aici,am raspuns eu chicotind. Imi pare rau de intarziere.Se presupune ca sunt pedepsita,deci nu stiu daca o sa mai pot iesi undeva dupa seara asta.
-Te ajutam noi sa evadezi din puscarie,zise el zambind pervers. Apropo arati foarte bine seara asta,Andreiuta,remarca el in continuare.
-Asa sa faceti,am aprobat eu. Si mda,mersi de compliment.
Ok,deci nu prea acordam cine stie ce atentie la cum aratam desi lumea imi spunea ca arat bine. Poate aratam.
Eram o fata cu parul negru ca abanosul,lung pana la talie, ochii mei  abastrii erau ca niste oceane imense,pielea imi era alba ca neaua si eram cam scunda de inaltime,cam vreo 1,53 sa zic asa,dar cui ii mai pasa?
-Ok,deci,ce dracu  mai cautam aici? am intrebat eu iritata.
-Chiar acum,spuse el deschizandu-mi portiera ca sa intru.
Am intrat in masina si ma simteam mult mai usurata,dar imi lipsea ceva si acela era pachetul de tigari. I-am cerut amicului meu o tigara si el umbla in torpedou si lua un pachet intreg si mi-l dadu si o bricheta.
-L-am cumparat pentru tine pachetul,spuse el. Eram sigur ca o sa intrebi.
-Te-ai gandit foarte bine am spus eu,scotand o tigara si aprizand-o.
Am tras fumul in piept, tinandu-l captiv pentru cateva secunde,apoi l-am eliberat. Incepusem sa ma gandesc la ce s-ar putea intampla daca m-as intoarce acasa,desi momentul acesta nu era potrivit pentru altfel de ganduri,asa ca am revenit la realitate. Nu era asa usor sa golanesti ca mine,dar nu era de recomndat sa fi genul acela de fata cuminte si apoi sa te trezesti ca te culci cu un baiat si ramai gravida,si mai si suferi mult. Mai bine ca mine,rea,o fire puternica,ce nu se poate lasa asa usor intimidata de vorbele dulci.
Cand sa imi  retrag privire de la geam,am vazut................................


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Mar 03 Mar 2015, 22:14, editata de 1 ori
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Sam 06 Sept 2014, 20:57

Priiiiima!!! Yeah, baby!
Ok, revenind la realitate :) ca tot ce scrii, imi place muuult de tot. Desi nu sunt de acord cu comportamentul Andreei, dar are 18 ani, na, imi place mult primul capitol. Abia astpt sa vad ce se intampla in next, pe care il vei aduce repede, nu? Ca oricum acusi incepe scoala si imi fac si eu rezerve de capitole :)))) Deci mesaj privat la next, ok? Si mersi mult ca m-ai anuntat de noua ta creatie :D 
Te pup!
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Dum 07 Sept 2014, 16:38

Don't ever  try to judge me,dude Damon-salvatore-s235






Capitolul  II


Cand sa imi retrag privirea de la geam,am vazut cum drogatii misunau pe strazi de parca zici ca erau zombi. Ok,deci trebuia sa recunosc ca era prea de tot,dar le mai puteai face? Aratau de parca ar fi fost morti si reinviati,dar nu intr-um mod tocmai frumos,dar pana la urma mie de imi pasa dracu? Nu ma interesa nimic si nici nu voiam sa se intample asta.
-Andreea,la ce te tot uiti atata? intreba Mike cu o voce ciudata.
Nu am raspuns,ci am continuat sa ma uit cu o privire goala catre geam. Nu puteam gandi coerent,desi ar fi trebuit sa incerc sa revin la realitate si sa ma bucur ca eram libera pentru ceva timp. Mi-am scuturat mintea de atatea ganduri prostesti si mi-am aprins inca o tigara . Ma simteam relaxata cand fumam,imi mai calma unpic nervii.
-La absolut nimic,am mintit eu fara sa tresar.
Restul drumului fusese tacut,iar eu am incercat sa ma asez intr-o pozitie confortabila,dar fataiala nu imi dadea pace. Mike arunca o privire si pufni in ras,ceea ce ma facu sa ma stramb. Nu imi placea sa rada cineva de mine,dar in schimb eu radeam de toti si asta cred ca ii supara  destul de mult. El incerca sa fie atent la drum. Puteam sa jur ca se uita in decolteul meu.
-Ma da'  la ce te tot uiti? am intrebat eu morocanoasa.
-Te-ai uitat vreun pic in oglinda,inainte sa pleci? intreba el dand din umeri. Arati chiar foarte bine.
Nu dadusem atentie felului in care ma imbracam. Eram intr-un maieu negru foarte decoltat si mulat,in niste pantaloni negri mulati cu diferite forme dragute,tenisii mei rosii si sapca mea neagra cu coroana mare formata din strasuri imense in forma de coroana care stralucea destul de tare si jacheta mea neagra de piele.
Mi-am plimbat mana prin par. Oare puteam sa il tund macar unpic? Ma cam durea inima sa il tai chiar si foarte putin,mai mult imi placea lung.
-Te sparg daca ti-l vad mai scurt,spuse el razand.
-Mai comentezi mult? am intrebst eu chicotind. Doar incercam sa imi imaginez,desi nici mie nu imi place sa il vad scurt.
Incepusem sa radem amandoi si asa continuaseram tot drumul pana la club,cand in sfarsit ii vazusem pe ceilalti din gasca in fata intrarii. Am coborat din masina,ducandu-ma cu pasi repezi catre prietenii mei buni sa ii imbratisez. Amber si liz fusesera primele care imi sarira in brate. Imi era asa dor de ele asa cam tinut unpic imbratisarea.
Amber era o fata de nouasprezece-douazeci de ani,cu pielea alba ca laptele,ochii caprui de culoarea ciocolatei,foarte inalta,as fi putut spune si foarte de treaba,cat despre Liz,ea era genul de fata foarte timida,dar nu aveam nimic cu ea pentru ca era asa,pentru ca i se potrivea si trebuia sa recunosc ca era chiar dragutica si o prietena chiar buna.
O alta fata imi sari in brate si aceea era Emma,o fata  de optsprezece ani,cu parul lung,cret si foarte rosu,de parca i-ar fi dat cineva foc la par,pielea cafenie si niste ochii negru ca un abis intunecat in care putea pierde. Cam tupeista din firemdar in schimb foarte amuzanta si la locul ei,desi schimba baietii ca pe sosete si nici nu mai tinea socoteala la cati schimbase si inca o tipa numita Elena,de vreo douazeci si unu de ani ,care era cea mai dura din toata gasca,chiar mai rea decat ceilalti si chiar baga frica in mine,desi de multe ori evitam sa fac o converstatie cu ea.
Cat despre baieti,acestia erau Andrew care avea saptesprezece ani,aproape optesprezece,un clovn cu parul brunet si ochii negrii,o piele cafenie . Urmatorul era Martin,alt clovn,bineinteles,de vreo saisprezece ani,era minorul gastii,dar si cel mai de treaba. Parul mov,facut creasta,un piercing la buza si plin de tatuaje pe maini si nu un ultimul rand,Sebastian. Eh,acesta era defapt un tocilar si un pampalau care nici macar nu stiam ce cauta in gasca asta de tipi si tipe dure.
M-am uitat la el,ridicand o spranceana,dar intr-adevar arata bine. Era brunet ,cateva plete foarte mici,cu ochii albastrii si foarte musculos,dar singurul care il strica erau ochelarii si comportamentul de elev cuminte,ceea ce ma calca pe nervi enorm. Mi-am mutat privirea de la el si m-am uitat la toti cum terminasera de fumat si apoi Liz imi facu semn sa vin cu ei. Am venit si am intrat cu ea in club cand sa......................................................

Andreea:
Don't ever  try to judge me,dude T9cyzt

Sebastian :
Don't ever  try to judge me,dude Bgaeyb


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Vin 20 Feb 2015, 19:19, editata de 1 ori
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Dum 07 Sept 2014, 20:35

Buna!!! Imi place mult noul capitol si abia astept nextul :D E un fic grozav, dar ai cam uitat de celalalt, miezul. Nu spun ca asta nu e bun, ba dimpotriva, e foarte bun, dar m-am atasat mult de Ty si Calre.
Abia astept nextul. Te pup :*
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Lun 08 Sept 2014, 12:48

Yay, fic nou. Ce atitudine are Andreea! xD
LOL. =)))
Anunta-ma repede de next. :)
Apropo, asta inseamna ca... ai renuntat la Tyler si Clare?! o_o NUUUU!!! -_- Sper ca nu, fiindca cred ca e de departe printre cele mai bune ficurile ale tale... :\ T^T
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Lun 08 Sept 2014, 18:36

Doamne ce mult am intarziat. Tare ma intreb ce faceai daca intarziam toata luna, cum a urlat mama :)). Da, am facut eu cumva si... stii tu... am evadat.
Andreea! Te ador! Si te mai si inteleg, pe alta parte. Ai o mama ca a mea... pf.
Ok, sorrt de commul asta de &$#@% dar nu mai am timp. Ne vedem peste... habar n-am. Spor la scris, sper sa iti mai pot urmari si al doilea fic. Bye ruby! :*
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Mar 09 Sept 2014, 20:34

Capitolul III




Am venit si am intrat cu ea in club cand sa ma trezesc ca ma calca Sebastian pe picior. Ok,deci asta imi pusese capac si m-am intors pe varfuri nervoasa,aruncandu-i o privire fioroasa.
-Ma nene,ai si tu grija pe unde calci,am spus eu iritata.
El nu spuse nimic,ci doar se uita  ca o  pisica speriata la mine si apoi se balbai cerandu-si scuze,dar o cu o voce extrem de joasa. M-am uitat la el cu un aer superior si l-am ignorat. Doamnee cat puteam sa il urasc pe pampalaul asta. Cine dracu venise cu ideea sa il includa intr-o gasca de adolescenti,aproape adulti,rai. El era doar un tocilar extrem de cuminte. M-am strambat in sinea mea. Oricat de traznet arata,oricat de sexy era,tot un (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) avea sa ramana. 
Whatever,cui ii mai pasa?
-Andreea,incearca si tu sa fi mai draguta cu Seby,spuse Liz pe un ton plangacios. E unul de al nostru,totusi...
-Si daca eu nu vreau? am spus eu indiferenta. Eu inca nu il pot accepta ca pe un membru al acestei gasti. Eu nu inteleg de ce l-ati bagat pe tocilarul asta,am spus eu pe un ton acuzator si aratand cu degetul catre tocilar. Nu il consider unul de al nostru.
-Andreea,te rog,spuse Mike luandu-ma de umeri si intorcandu-ma cu fata catre a lui. Iubire,incearca sa intelegi ca el e cel mai nou membru si nu o sa ii fie usor sa se adapteze daca tu o sa fi asa cu el.
-Iubi,sti ca el nu merita,am spus pe un ton serios. E mult prea...cuminte.
-O sa se adapteze bine,Andreiuta,stai calma,ma linisti el sarutandu-ma cu pasiune.
I-am raspuns la sarut,dar el ma lua cu totu in brate. Cum eram mai scunda,ar fi trebuit sa se lase prea in jos ca sa ma sarute. Mi-am infasurat bratele dupa gatul lui si m-am apropiat mai tare de el. Mike incerca sa ma dea jos dar eu ma agatam cu agilitate in bratele lui,nelandu-l in pace.
-Nu ai de gand sa ma lasi singur prea curand? intreba el razand cu pofta.
-Nu prea cred ca pot,am recunoscut. Nu am chef sa ma cert cu o urata pentru tine,deci nu te las.
-Nu o sa fie necesar,raspunse el si ma pupa pe frunte si isi infasura  un brat dupa gatul meu si eu mi-am mutat bratul dupa talia lui. 
Eram impreuna cu Mike de vreo trei ani si relatia noastra era una chiar frumoasa. Da,nu am vrut sa va spun secretul inca din primul capitol,dar da. Mike era gagicul meu de ceva timp si il iubeam mult.  Ne-am mai certat,ne-am mai despartit,dar de fiecare data reuseam sa ne impacam pentru ca nu puteam trai unul fara altul. Eram pur si simplu facuti unul pentru altul. Era prost,ce-i drept,dar era prostul meu si nu aveam ce sa ii fac.
In timp ce ne faceam loc prin lumea densa,cautam o masa libera unde sa ne asezam,dar majoritatea erau pline,ceea ce ma enerva la culme. Ma uitam in toate directiile si nimic,dar apoi imi adusesem aminte ca mai era un etaj si le-am facut semn gastii sa vina dupa  mine. Ei se uitara si observasera ca nu erau locuri libere,asa ca au urcat alaturi de mine.
Martin ne arata cu degetul o masa mare libera cu canapele de piele albe. Ne-am dus cu el si ne-am asezat cuminti.  El cu Andrew se dusesera sa ia niste beri de la bar si doua sticle de Cola. Aveam nevoie de niste energie asa ca trebuia sa beau un suc. Ce-i drept era coada la bar,dar amicii mei rezolvasera treaba asta si luara bauturile.
Mi-am luat sticla de suc si am dat-o pe gat,foarte insetata. Liz lua si ea Cola din sticla ei si restul erau cu alcoolul,dar nu m-a interesat atat de mult. Dupa ce terminasem de baut,imi scosesem pachetul  meu scump si mi-am luat o tigara si am aprins-o. Am tras cateva srunde fumul in piept apoi l-am eliberat.  Era atat de bine sa fiu cu prietenii mei buni deca inchisa in casa pentru o vesnicie. Avea sa fie cel mai mare cosmar sa ma intorc acasa,dar sincera sa fiu chiar nu aveam idee unde aveam sa stau.
-Iubirea mea,ce s-a intamplat? intreba Mike pe ton vizibil ingrijorat.
-Ma intreb unde o stau dupa ce plecam,am spus eu soptit. Nu vreau sa ma intorc acasa,o sa fiu pedepsita pentru totdeauna.
-Nu o sa fi, scumpa mea. O sa stai  la mine,daca vrei,spuse el mangandu-mi spatele cu varful degetelor. O sa vezi ca o sa fie bine,dragostea mea.
-Daca tu spui,atunci poate o sa vin la tine,am spus eu nehotarata.
-Esti oricand bine-venita,iubire. Stai linistita ca totul o sa fie in regula.
-Sper sa ai dreptate,am mormait eu.
M-am intins sa il sarut si.................................................
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Mar 09 Sept 2014, 21:13

Deci puteam sa JUR ca Mike e iubitul ei. Nu stiu de ce, dar de cand am vazut personajul lui, m-am gandit ca sunt impreuna. Ma rog, frumos capitol si abia astept sa vad ce se intampla mai departe. Vreau sa-l cunosc mai bine pe Sebastian, ma atrage personajul lui...
Abia astept next!!! :*
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Mar 09 Sept 2014, 21:43

Super. Ce pot sa mai zic? Ai 2 ficuri si te descurci super cu ideile. Esti o genie, cum ar spune germanii.

Uite faza asta de incheiere nu imi place. Recunosc ca nu imi place sa impart sporuri si inspiratii prea mult, dar pentru unele care merita o fac, sincer. Asa ca spor si inspiratie scumpo! :* :* te pupa Dani :* :*
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Mier 10 Sept 2014, 10:38

U rock! :D
Ficul asta incepe deja sa ma captiveze in acelasi fel in care a facut-o HYBML! ;)
Astept nextul!!!  evil ghost face fotbal
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Joi 11 Sept 2014, 18:46

Capitolul IV




M-am intins sa il sarut si am simtit cum imi zbura sapca din cap si m-am retras alarmata si furioasa sa caut faptasul. Era Andrew  cu o fata de scmecher pe fata,deci avea chef de glume,nu? Aveam eu sa ii arat lui glume,dar nu in momentul acesta. Eram mult prea ocupata sa ma sarut cu iubitul meu,dar auzisem niste prieteni care isi tot dregeau vocea iritati de gestul nostru mult prea intim deja.
M-am dezlipit din imbratisare,fara sa vreau,si am incercat sa ma abtin din chestiile perverse care ma tot mancau pe dinauntru. Liz isi scoate un pachet de tigari isi lua una si o aprinse. Emma si Amber se dusesera pe ringul de sans si incepusera sa danseze cu alti baieti,chiar bine facuti as fi putut spune . Elena se aseza langa mine si imi spuse:
-Hei,uite ce e...Imi pare rau daca te sperii cu atitudinea asta a mea,incepu ea parca rusinoasa. Nu e genul meu sa fiu fata timida care am fost odata.
Am ramas complet muta. Cum adica fata timida care fusese odata? Fusese vreodata ea asa? Pentru ca sincera sa fiu,nu imi puteam explica felul ei de a fi. Incercam sa mi-o imaginez ca o fata timida,dar pur si simplu nu reuseam. Era mult prea ciudat si prea complicat sa incerc sa o inteleg. Am incercat sa ma mgandesc la orice altceva,desi fara vreun mare succes.
-Ai vrea sa stii de ce am ajuns asa? intreba ea serioasa. De ce bag lumea in sperieti doar ca ma priveste cineva?
-Poate ca ar trebui sa stiu,am soptit eu.  Cum ai ajuns la stadiul asta?
-S-a intamplat acum cativa ani cand eram doar o fata timida,incepu ea,si nu stiam ce sa fac in viata. Parintii mei erau foarte saraci si nu isi permiteau mai nimic,iar eu imi doream multe lucruri frumoase care le voiam si eu si vedeam la ceilalti,dar nu imi puteam permite absolut nimic. Colegii meoi de liceu isi bateau joc de mine si ma faceau sarantoaca. Nu stiau prin cate treceam si cat puteam sa sufar. In clasa a saptea fusesm agresata de niste tipi si imi pierdusem cunostiinta. Nu mai stiam nici ce rost mai aveam pe lumea asta,nici daca mai aveam mult sa traiesc. Eram complet pierduta in cosmaruri,chinuri si chiar batai crude.
-Ok,cred ca ajunge,am oprit-o eu. Nu mai puteam suporta sa aud atata suferinta din partea cuiva.  Cred ca te inteleg perfect. Imi pare enorm de rau pentru tine,Elena,am recunoscut pe o voce joasa ca de abia ma putea auzi.
-Imi pare rau da ca te-am speriat,spuse ea cu un zambet afectat,dar asta e adevarul.  Am crezut ca macar tu ma vei intelege.
Mi-am asezat o mana pe umarul ei si am privit-o cu seriozitate.
-Te inteleg perfect,am spus eu pe un ton bland. Dar chiar ar fi trebuit sa gandesti in felul acela in momentul ala? Ca n-ai putea avea vreun rost in viata? Ca nu meritai sa traiesti? Nu te poti gandi chiar atat de departe. Imi pare rau si mie ca nu am putut sa incerc sa te inteleg,dar acum am reusit si nu mai simt frica care o simteam de obicei.
-Iti multumesc ca m-ai inteles si pe mine,spuse ea zambind larg.  Nimeni nu m-a inteles pana acum..
-Lasa ca te inteleg ,am incercat sa o linistesc.  O sa fie bine.
Dar fusesem intrerupte din covnersatie de Martin care ne luase niste dulciuri de la magazin. Am inceput sa ma ling pe bot si am luat ditai punga de chipsuri si am inceput sa infulnec cu mare pofta ca un copil infometat,dar ce imi puteai face?
-Cat bagi in tine,fomista mica? intreba el razand cu pofta.
-Nu ai tacut? am intrebat eu chicotind. Daca mi-e foame..
-Nu eu sunt cel mancacios,comenta el. N u am vazut copil mai fomist ca tine.
-Ha ha,am incercat eu sa il ironizez. Ai de gand sa mai comentezi mult pe seama mea?
El tacu si se duse la ceilalti baieti. Liz se uita la mine speriata de bombe.
-Ce ai,femeie? am intrebat eu ridicand o spranceana. De ce te uiti asa speriata la mine?
-Ce ai de esti asa nervoasa? intreba ea cu o voce timida.
-Dar eu sunt foarte calma,am spus cat serios s-a putut,dar ea continua sa se uite ca o pisica speriata,ceea ce ma frustra rau de tot. Poti sa imi spui dracu,de ce te sperii atat?
-Paii,aa,stii tu...ce o sa zica mama daca ajung tarziu?
Aproape ca era sa ma inec mancand. Ce dracu tot insugea acolo?
-Femeie,ce naiba ai? am intrebat eu uimita,dar si furioasa acum. Esti cumva fetita mica a lui mami sa o asculti? Iata-te de mana cu Sebastian al tau si plecati acasa ca niste copii cuminti.
Ee acum chiar eram enervata la culme de o prietena buna si mult prea cuminte. Pentru numele lui Dumnezeu,avea optsprezece ani...Nu putea sa isi traiasca si ea viata la maxim sau ea trebuia sa vina la ora de culcare pentru casa ii spusese parintii? Cat de groaznic si de nedrept,dar si ea mult prea prostuta si nu stia sa le raspunda.
Ma rog,am lasat punga de chipsuri si mi-am luat telefonul de pe masa observand.......................................
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Joi 11 Sept 2014, 21:04

Chestii perverse, ăă? hey sexy ! Perversa mica ce esti. Ca deobicei, capitolul a fost grozav si se pareca  Andre e mai obraznica  ca Elena. Astept next, multumesc de anunt si te pup :*
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Mier 17 Sept 2014, 17:27

Haai scumpo și adu și nextul ca mor aici!  Nu zi ca nu mai ai idei ca mă omori. Hai, te rog! Bob, știi tu ce îți fac pe fb dacă nu. Appropo, scuze ca nu am intrat și pe acolo. Hai cu next scumpi sau mor aici.
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Sam 20 Sept 2014, 10:31

Doamne, imi pare atat de rau ca nu ti-am mai lasat mesaj, dar am avut o problema ciudata cu tastatura sau ceva gen... nici eu nu stiu ce a fost. o_o
Anyway, ti-am citit toate capitolele si sunt geniale!! :D
Sper ca ma poti ierta pt. intarziere... rusinos
Astept nextul! xD
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Dum 21 Sept 2014, 14:30

Observand ce? :|
No hai pune next mai repede ca mor! waiting
E genial ficul tau! Nu e o idee originala pana acum , deci sper ca vei baga ceva care sa ne uimeasca rau de tot! what?lol!
Inca ceva! think Andreea era priam ingrijorata de unde va sta din cauza mamei ei si nu stia ce sa ii zica , apai n-are de ce sa se supere aiurea pe Liz! E si ea ingrijorata ca si Andreea. roll Mhn , ce fata rea! lough
Eu credeam ca sunt rea , cu cine trebuie , dar se pare ca Andreea e si mai si!  ingrijorat
Povestea Elenei a fost emotionanta si aproape ca am plans... sad
Groaznic...saraca... sad
Astept next! Daca nu aduci , te crap! dap !
Anunta si tu daca poti , ca eu sunt cam uituca si nu prea ma mai uit daca e ceva nou!  thank you
Ma duc si la alte ficuri , mersi pentru ca ai deschis acest topic! good job
Love you , need you!  love
Cya! jos palaria in fata
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Sam 04 Oct 2014, 19:12

Capitolul V



Ma rog,am lasat punga de chipsuri si mi-am luat telefonul de pe masa observand un mesaj,desi numarul nu imi era cunoscut.
" Nu pleca singura,orice ai face!!"
Mi-am ridicat o spranceana nedumerita. Era un avertisment cumva sau  imi purta cineva de grija?  Pur si simplu eram blocata si nu ma puteam gandi la ceva coerent,desi trebuia sa  incerc sa imi storc creierii. De ce m-ar avertiza cineva sa nu ies singura? Nu aveam niciodata probleme in a iesi singura pe strada si sa golanesc pana ma intalneam cu gasca,dar asta suna amenintator si ma deranja. Cine si ce probleme avea cu mine?
-Ce s-a intamplat? ma intreba Elena.
-Nimic,am mintit eu repede. Nu e nimic,stai linistita.
-Esti cam palida la fata,ma anunta ea uitandu-se la mine cu suspiciune,dar am ignorat asta.
-Sunt in regula,am spus eu hotarata. Ma duc pana afara sa iau niste aer liber.
-Vin si eu cu tine,se oferi  Liz ridicandu-se de pe fotoliu.
-Nu. Ma duc singura.
Si chiar asa am si facut. Am coborat scarile la parter si am ocolit petrecaretii care erau la o bauta si la dans si am iesit fara din local uitandu-ma in toate directiile incercand sa imi caut mesagerul,dar nu observasem nimic. Am dat din umeri plictisita si am dat sa ma intorc inapoi cand am auzit un fosnet puternic.
Am intors capul incruntandu-ma  si apropiindu-ma usor de locul de unde se auzi fosnetul. Nu puteam vedea nimic prima data dar la cativa metri distingeam o silueta inalta si foarte solida. Era un barbat dar nu ii puteam deslusi fata,asa ca m-am apropiat mai  mult cu inima bubuindu-mi in piept. Imi era unpic teama,trebuia sa recunosc,dar nu puteam fi o lasa tocmai intr-un moment ca asta.
Barbatul iesi din tufisuri si se uita la mine.
-Ce dulceata avem noi aici,spuse el lingandu-si buzele.
Incepusem sa tremur destul de tare si simteam cum imi cedara genunchii. Eram mult prea speriata ca sa pot reactiona in vreun fel anume.
Am simtit pe cineva in spatele meu si nu era nimeni alta decat tocilarul de Sebastian cu o expresie serioasa pe fata. Veni aproape de mine si se uita si el  in locul in care ma uitam si eu atenta. M-am uitat la el si am putut sa jur ca isi misca nasul ca si cum adulmeca ceva. Nu il vazusem niciodata asa ,dar ma speria putin.
Dar observasem ceva ce nu observasem niciodata. Nu mai purta ochelarii care il faceau sa arate ca un mare tocilar,puteam sa ii vad mai bine fata si am putut sa jur ca zambise,bine intr-un mod tocmai sanatos,dar o facuse. Oricum,putea sa fie cel mai frumos tip de pe planeta,tot un idiot era si va fi intotdeauna. Omu asta nu avea sanse sa devina cineva,clar. Nici nu aveam sa imi fac sperante.
-Lasa fata asta in pace,spuse Sebastian pe un ton dur,cica.
-Mda,nu prea l-ai convins,am mormai eu.
El se uita la mine,cu o expresie goala si apoi se intoarse la barbatul din fata noastra. Isi lua o pozitie de atac si se dadu la noi cand in sfarsit simteam cum andrenalina ma cuprinde si am incercat sa ii trag tipului un pumn cat sa ii sparg nasul,desi nu prea cred ca avusesem cine stie ce noroc,macar am facut tot posibilul si Sebastian ii dadu un pumn in stomac cat atacatorul sa cada lesinat.
-Nu e rau,Andreea,remarca Sebastian. Ai dat destul de bine. Ai potential,desi imi pari fragila.
-Pe cine numesti tu fragila,tocilarule? am mormait eu. Ai noroc ca arati bine si ai o forta,ca in rest tot un ratat esti.
El nu comenta nimic,dar in schimb imi studie expresia fetei.
-Ok,deci am sa iti dau niste puncte in plus pentru faza asta,dar sa nu te astepti la mai mult,l-am, avertizat eu. E de ajuns deocamdata.
-Nu crezi ca faci prea mult pe dura? intreba el zambindu-mi  intr-un mod smecher. Incerci sa fi cineva care nu esti defapt.
Am pufnit dispretuitor. Cine se credea tocilarul asta sa imi spuna cine si cine nu eram?
-Asculta aici tocilarule,am inceput eu maraind,nu ma intereseaza cat de tare incerci sa pari,dar o sa iti arat ca nu ma poti intrece niciodata. Stiu ca incerci sa fi ca mine,dar nu prea iti iese.
-Crezi tu? intreba el rautacios,latindu-si zambetul ala enervant.
-Da,exact asta cred,am suierat. Te urasc!
- O sa vedem in curand cine pe cine uraste cel mai tare,replica el pe un ton suav. Dar o sa ajungi sa ma iubesti mai mult decat pe iubitul tau.
-Incerci si tu sa pari cineva care nu esti defapt,i-am reamintit. Incerci sa fi dur,dar tu defapt esti un mare tocilar enervant. Si nu o sa te iubesc niciodata,nici moarta daca as fi.
-Nu ma cunosti indestul de bine,spuse el incercand sa se mentina calm,desi puteam sa jur ca nu mai avea mult sa incerce sa ma pocneasca.
M-am strambat :
-Stii? Pentru un enervant esti destul de..................................
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Sam 04 Oct 2014, 20:02

Neext!  In sfârșit next! Cat am asteptat... oh God.

E bun ca l-ai adus. Puteam sa jur ca dacă nu o făceai îmi luam campii. 
Ai avut o idee super, dar nu e putiiiiin.... cam scurt? Sau mi se pare? 
În ansamblu,  im place. Spor la scris, inspiratie și sper ca mă mai anunți :*
Zbye!
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Sam 04 Oct 2014, 21:16

Urasc oamenii care impart cuvinte ca ,,tocilar", ,,(iertati-ma nu stiu ce vorbesc)", ,,ratat" pentru ca si eu sunt o tocilara si mereu eram ratata scolii, deci ,Andreea, ai buline negre de la mine.
Anyway, mi-a placut mult nextul, mai ales fiindca m-ai lasat muuuult in suspans si asteptam next. Mersi pentru anunt! Si data viitoare!
Te pup! :*
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Dum 05 Oct 2014, 11:20

Mersi de anunt! :D -,- ._. Ai uitat de mine, ai? T^T
Oricum, nextul foarte bun, cum ne-am obsinuit de mult! :)
Sa vedem ce o sa se mai intample cu Andreea si Sebi. 
Eu asteapta pe next! :)
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Dum 12 Oct 2014, 20:01

Ups.. destul de? hmm..realy? Cred ca ai uitat sa continui , nu crezi? yeah Haha! lough
Imi place. rusinos Sebastian , tipul dur. M-ai dat pe spate! rolling on the floor Nu ma gandeam la asa ceva. what?lol! Elena , mama , ai grija de tine! ingrijorat Daca te vede iubitul tau , te trimite la cai verzi pe pereti. rolling on the floor
Astept next! dance2
Love you , need you! love
Cya! jos palaria in fata
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Dum 28 Dec 2014, 14:22

Capitolul  VI




-Stii? Pentru un enervant esti destul de treaba,am recunoscut eu.
-De abia acum ti-ai dat si tu seama? intreba Sebastian dandu-si ochii peste cap. Si tu esti ok pentru o printesa rautacioasa.
-Nu  ma face printesa,am marait eu. Sa nu te mai aud ca imi zici asa.
Tipul asta deja incepea sa ma calce pe nervi,se credea prea destept. Aveam sa ii arat ca nu era totul asa cum credea el,si uram sa mi se zica printesa,papusica sau mai stiu eu cum. Cele mai oribile si scarboase alinturi pe care le puteam auzi. 
-Haide! Doar nu ai de gand sa stai aici toata seara,am spus eu pe un ton dur si uitandu-ma la el cu spranceana ridicata.
El ma privii ingrijorat,ceea ce ma cam scotea din sarite.
-De ce te uiti asa la mine? am intrebat eu cu venin in voce. De ce uiti la mine ca si cum cine stie ce as putea avea?
-Nu imi place deloc situatia ta,spuse el cu calm. Uita-te la tine,uita-te la comportamentuol tau. Pentru numele lui Dumnezeu,esti o fata,nu baiat! 
Simteam cum fierbea sangele in mine. Cine era el sa imi comenteze mie purtarea? Era cumva mama si nu stiam eu? 
-Asculta aici,baietas,am spus eu luandu-l de gulerul jachetei,nu e treaba ta ce fac eu cu viata mea. Fac ce vreau cu ea si nu esti mama,deci sa fie clar! Capisi?
-O sa ajungi rau,crede-ma spuse el,prinzandu-ma de umeri si indepartandu-ma. Unde crezi ca ajungi daca o sa fi asa in continuare? Unde crezi ca se va duce sufletul tau? Iti spun eu unde,daca nu stii...in Iad! Tocmai de asa iti si zic. Gandeste-te mai bine la ceea ce faci.
Eram complet muta. Nu mai puteam scoate niciun sunet,nu mai puteam sopti. Ma uitam la el cu o expresie socata,nu puteam intrelege unde voia sa ajunga cu asta si ce voia mai exact. Imi era greu sa imi fac ordine in cap,eram mult prea confuza. Expresia lui serioasa ma facu sa inmoi ca o plastilina. Nu glumea deloc in ceea ce spusese,dar asta nu insemna ca aveam sa il si ascult,aveam sa fiu eu in continuare. Nu voi lasa pe cineva sa ma schimbe. Nimeni nu ma putea schimba,decat eu si doar daca doream,ceea ce nu avea sa se intample.
-Imi pare rau de tine ca tot incerci sa ma convingi,am spus eu cu greu,dar asta nu se va intampla niciodata..Asta sunt eu si asa voi fi intotdeauna. Nimeni nu a reusit sa ma schimbe si nici nu va reusi cineva,nici macar tu.
-Minti,sopti el. Nu cred ca ai fost asa de la inceput.
-Cum adica? am intrebat eu uimita. Ce tot vorbesti acolo,ratatule?
-Nu cred ca ai devenit tu de placere asa rea. Sigur ceva sau cineva te-a schimbat asa,sigur cineva ti-a tradat increderea iar tu ai decis sa nu te mai increzi in toata lumea si sa ii dai la o parte ca pe niste carpe,inclusiv pe mama ta.
-Ce stii tu despre mine?am intrebat cu ura. De unde stii tu tot despre viata mea?
A tacut un moment lung apoi a inceput:
-Crezi ca amicii tai in care ai asa multa incredere nu mi-au spus de tine? Nu mi-au spus cum tu chiuleai de la ore sa ii astepti la tigari,la droguri? Cum o faci pe mama ta cu ou si otet,dupa ce ca isi face multe griji pentru tine  si tine la tine mai mult ca la fiinta ei? Cum ti-ai batut colegii in generala si te chemau la directoare in fiecare zi? Stiu mai multe decat tine,Andreea,si iubitul tau,cum l-o chema nu ma intereseaza absolut deloc nici macar nu te iubeste cu adevarat,ci doar te foloseste.
-Ce dracu tot mormai acolo? am marait eu. Cum sa ma foloseasca? Cred ca glumesti!
-Hoo usurel! Si da,niciodata nu te-a iubit,doar iti zicea ca te iubeste ca sa nu te raneasca,sa nu iti distruga sentimentele. El tot ce a vrut a fost o mana dreapta de care sa se foloseasca,adica tu. Nu i-a pasat cat de mult il iubeai,oricat de mult iti dadea de inteles opusul. 
-Stii ce cred eu? Cred ca esti un mincinos si un prefacut! Nu vrei decat sa iti aud toate aberatiile si sa te dai bine pe langa mine.Ei bine afla,ca nu iti iese si urasc oamenii ca tine! 
Dupa toate acestea i-am tras un pumn sanatos in ochi si l-am scuipat in fata,ducandu-ma cu pasi apasati inapoi in club,si cautand o baie.  Am intrat in baie si mi-am dat cu niste apa pe fata. Eram rosie ca racul,lacrimile mi se rostogoleau pe obraji ca niste perle incolore si neindemanatice.
Nu mai suportam sa aud toate prostiile acelea. Simteam cum imi explodau creierii din cauza nerviilor si mi-am strans pumnul cat de tare am putut cat sa imi trosneasca oasele si am dat in oglinda spargand-o in mii de bucati. Sangele imi tasnise  ca o fantana din cauza taieturiilor si deja incepeam sa simt dureri groaznice,dar  trebuia sa imi descarc nervii intr-un fel,chiar daca era cel mai violent mod.
Am auzit o usa deschizandu-se si apoi un tipat sfasietor. Mi-am ridicat privirea si am vazut-o pe.......
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Dum 28 Dec 2014, 15:32

PE CINE?! OMG, suspansul asta! :o
Oricum, capitolul a fost frumos. Totusi, purtarea lui Sebi a fost uh, nu cred ca trebuia sa zica totul pe direct. A ranit-o pe Andreea...
Astept nextul repede! :D
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Mar 30 Dec 2014, 16:32

Capitolul VII




Mi-am ridicat privirea si am observat-o pe Liz cum statea cu mana la gura si ochii cascati de frica.  M-am uitat in directia in care se uitase si am observat sangele de pe mana,era ca si cum as fi avut o manusa. Taieturile ma intepau atat de tare incat si lacrimile incepura sa imi invadeze ochii. 
-Ce dracu' ai facut? intreba ea cu vocea tremuranda. 
-Da! Iti pasa asa de mult? am intrebat eu cu o voce grava.
Am dat drumul la chiuveta si mi-am curatat sangele de pe mana. Am aruncat o privire in oglinda facuta bucati de pumnul meu. Nu fusese chiar atat de greu,dar in schimb durea ca naiba,dar fusese singura cale sa imi descarc nervii. Inca auzeam aberatiile alea in cap.
Si da,niciodata nu te-a iubit,doar iti zicea ca te iubeste ca sa nu raneasca,sa nu iti distruga sentimentele. El tot ce a vrut,a fost o mana dreapta de care sa se foloseasca,adica tu. Nu i-a pasat cat de mult il iubeai,oricat de mult iti dadea de inteles opusul.
Nu puteam sa cred asta. Nu puteam sa cred ca el nu tinea la mine ,oricat de mult imi spusese ca ma iubea si nu avea sa ma lase niciodata,la bine si la rau aveam sa fim impreuna. A avut grija de mine de cand am fost impreuna,dar oare o fi calcat stramb vreodata?
Nu,nu! Nu putea sa faca asta,sau cel putin asa credeam eu. 
Oare de ce ma tot indoiam? De ce nu puteam sa cred? A da,pentru ca nimic din ce spusese ratatul ala nu era adevarat si aveam sa ii arat ca nu avea dreptate,oricat de convingator incerca sa fie. 
Si tot ce spusese despre mine ca nu ii convine comportamentul meu..Ce dracu ii pasa lui de ce ma purtam asa? Era fix problema mea de ce eram asa. 
Gandurile imi fura intrerupte de Liz:
-Uite ce,hai sa megem jos la ceilalti. O sa fi mai bine daca stam toti,chiar si cu Seb...
-Taci odata! am spus eu pe cel mai dur ton. Nu ma intereseaza de Seb al tau! Il urasc si nu are ce cauta in gasca asta.
-Andreea,ce s-a....?
-Eu am plecat,am soptit. Eu nu mai am ce cauta aici.
Mi-am tarat picioarele pana la usa si am iesit din club fara sa ma uit in urma mea. Nu ma interesa de nimic si de nimic,nu voiam sa mai aud toate aberatiile idiotului aluia. De ce dracu nu am plecat atunci mai devreme? De ce ar fi trebuit sa stau sa il ascult? De ce?  Nu puteam pur si simplu sa o sterg si sa uit de toate? 
Nu,nu fusesem in stare de asta,in schimb, am stat si am ascultat tot ce nu ar fi trebuit sa aud. Imi simteam capul greu,simteam cum toate lucrurile,toate problemele se mutasera in cap,nu in suflet,ceea ce nu prea aveam. Totul era asa de greu. Nici macar nu stiam unde aveam sa ma duc. Pe strazi aveam sa triesc de acum in colo? Raspunsul era unul pozitiv si ar fi trebuit sa stiu inainte asta. 
Mi-am bagat mainile in buzunare si  mi-am tras rasuflarea pornind la drum din nou,dar nu inainte sa mai trag un pumn sanatos intr-un copac destul de fragil. Simteam nevoia sa iau pe cineva la bataie si grav si atunci nimerisem o ocazie.
O fata cam de vreo de saisprezece ani,blonda cu ochii albastrii-verzi, cu un bot d'ala de rata tipic pitpoancelor,mergea pe ditai tocurile  cu niste aere de parca ar fi facut misto de asfalt, se opri uitandu-se la mine stramb de parca ar fi vazut un gunoi. Era una dintr-e acele boboace care mai degraba mergeau la parada de  moda.
-Ce te uiti asa urat,papusa? o intreb eu. Nu iti convine ce vezi in fata?
-Ce pot sa vad e in fata e decat un gunoi al strazii,spuse ea dandu-si parul lung pana la fund,pe spate. Cred ca si  ai tai se scarbesc de tine,continua ea razand de parca era ciocanitarea Woody.
-Ai grija ce vorbesti,Mia,pentru ca s-ar putea sa o incasezi rau ce tot,am avertizat-o,ridicandu-mi spranceana si trosnindu-mi pumnii. 
-Nu mi-e frica de tine,Andreea. De asta sa fi sigura!
Mi-am strans pumnii si.........


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Dum 08 Feb 2015, 11:38, editata de 1 ori
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Mar 30 Dec 2014, 16:53

"Mi-am strans pumnii si... i-am .......... una". :))))) Nextul a fost chiar dragut, ma intreb ce mai urmeaza acum, ce rasturnari de situatie vor veni. Pai, ca sa aflu, adu next! :))
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19Dum 08 Feb 2015, 17:14

Capitolul VIII




Mi-am stans pumnii si m-am uitat cu o ura profunda la persoana din fata mea. Ce imi mai doream sa-i sparg fata,sa nu ii mai vad mutra aia batjocoritoare,dar o voce cunoscuta ma oprii:
-Opreste-te din ce vrei sa faci!
Mi-am intors capul si l-am observat pe Sebastian uitandu-se urat si la  mine si la Mia. Intr-un fel ma satisfacea ca se uita mai mult urat la ea,cand nu purta ochelarii aia,arata chiar rau,periculos. M-am dus langa el si i-am dat un pumn puternic in brat. Nu parea sa se vaite,ceea ce era bine.
-Te-ai decis sa imi distrugi distractia? am intrebat eu fara sa zambesc. 
El nu imi raspunse,in schimb imi arunca o privire rautacioasa care pe  mine nu ma sperie si i-am raspuns cu acelasi expresie. Il uram din toata inima pe tocilarul asta. Nu stia ce era distractia. Aveam sa ma ocup si de el in curand. Momentam nu mai aveam chef de nimic. Acasa nu voiam sa ma intorc,plus ca asta ar fi insemnat inca un scandal urias cu mama si nu imi doream asta.
Mia mai arunca o singura privire dispretuitoare catre mine si isi misca fundul din fata mea,da nu inainte sa  ii arat degetul magic. Ea imi raspunse la fel si disparu din raza mea vizuala.
-Tu ce mama dracu mai  cauti aici? am intrebat eu mormaind. Mai ai ceva de spus si nu ai terminat?
-Defapt m-a trimis iubitul tau sa te caut,spuse el inexpresiv. Eu nu am avut nici o intentie sa vin.
-Dupa atatea minciuni care le-ai spus,vrei sa te cred? Crezi ca ma poti pacali,dar iti spun de pe acum: nu m-ai pacalit,nu ma pacalesti si nu ma vei pacali  niciodata,am continuat eu luandu-i gulerul si apropiindu-i fata de a mea.  Omulet,eu nu te pot suporta,intelge asta! Nu e chiar atat de greu de inteles,sa stii.
I-am dat drumul si mi-am tarat picioarele mergand in continuare.
-Unde ai sa te duci? intreba el. Nu ai unde te duce! Ai sa te duci acasa?
-Nu am ce cauta acasa,i-am taiat-o eu,si oricum nu inteleg de ce este asta grija ta,ratatule. Tu ar trebui sa te duci acasa la mamica ta sa iti dea suzetuta. Defapt eu nu inteleg de ce dracu' ma mai obosesc sa vorbesc cu tine.
Simteam cum fierbea sangele in mine de nervi incat imi venea sa distrug tot ce imi taia calea,inclusiv sa rup ouale idiotului aluia de tocilar si ratat. Aveam nevoie de niste liniste,dar se pare ca nu o puteam gasii nicaieri. Mintea imi era plina numai de bazaconii si nu puteam scapa de ele. Ma simteam de parca un monstru groaznic se nastea in mine si ma controla. Ma pierdeam pe  ine insami,imi pierdeam cu totul mintea si nu mai puteam gandii deloc.
Mergeam fara rost,nici eu nu stiam mai exact unde ma duceam. M-am uitat unpic in jur si am observat o casa veche si derapanata ca mai avea putin si avea sa cada,dar se parea ca era singurul loc linistit unde imi puteam pune in  ordine gandurile. Nici la usa nu m-am mai obosit sa bat,dar spre surprinderea mea,usa era descuiata si am intrat.
Casa asta parca ere desprinsa din filmele de groaza. Era atat de intunecata ca doar lumina lunii  care razbatea printre draperii. M-am asezat pe o scara si mi-am scos o foaie de caiet din geanta si un pix si am incepu sa scriu tot ce aveam pe suflet,chiar daca erau niste chestii nereusite,eu le scriam ca sa imi vars toti dracii.



Te rog nu plange,mama




Mama,stiu ca iti este greu si suferi din cauza mea
Stiu ca ti-am facut mari probleme de sanatate din cauza mea
Dar pur si simplu nu mai pot suporta 
Nu mai pot suporta sa te porti cu mine de parca as avea cinci ani
Sunt o femeie in toata firea si pot sa am grija de mine
Stiu,este greu sa intelegi de ce am ajuns asa
De ce sunt asa de rea si de agresiva si iti raspund in cel mai urat mod
Dar o fac doar ca sa ma intelegi,sa intelegi ca copilaria mea s-a terminat aici
Si acum un nou capitol incepe in viata mea
Nu mai sunt fetita aia mica si prostuta care nu intelegea nimic 
Sunt o o fetita mare care stie ce este viata,dragostea,suferinta si moartea




Te rog nu plange,mama,
Eu voi fi intotdeauna fiica ta
Si nu te voi parasii niciodata
Indiferent de cat de mult ma enervezi sau ma pedepsesti
Te rog nu plange mama,
Voi fi intontodeauna alaturi de tine
Chiar daca o sa vina un moment in viata cand o sa plec
Tu vei ramane pentru mine totul,
Totul va fi bine
Indiferent cat de mult ma enervezi sau ma pedepsesti








Mama,stiu ca iti este greu ca nu mai este nici tata printre noi
Dar pana la urma si cel mai bun suflet se duce la ingeri si ne pazeste de rau
Stiu cat l-ai iubit si inca il mai iubesti in ciuda problemelor cu alcoolul
Si mie imi e dor de el,mama dar nu vreau sa mai suferi
Iti faci mai rau singura,dar eu sunt aici cu tine si nu te voi lasa
Tu ai fost,esti si vei fi intotdeauna comoara mea,
Si nu voi permite niciodata nimanui sa nu te ia de langa mine
Promit sa fac tot posibilul sa te tin cat mai mult langa mine
Sa nu mai fiu nevoita sa te vad suferind din cauza la amandoi
Amandoi am facut gresiile noastre si ne simtim si vinovati
Dar nimeni nu ma mai poate schimba la loc
Te iubesc asa rea si agresiva cum sunt si te voi iubii intotdeauna,mama




Te rog nu plange,mama,
Eu voi fi intotdeauna fiica ta
Si nu te voi parasii niciodata
Indiferent de cat de mult ma enervezi sau ma pedepsesti
Te rog,nu plange mama,
Voi fi intontodeauna alaturi de tine
Chiar daca o sa vina un moment in viata cand o sa plec
Tu vei ramane pentru mine totul,
Totul va fi bine
Indiferent cat de mult ma enervezi sau ma pedepsesti


Am lasat pixul jos si am recitit inca odata versurile. Mai trebuia sa lucrez multe la rime,dar in principal asta era mesajul meu pentru mama si speram ca intr-o zi sa il inteleaga. Sa inteleaga ca totul s-a schimbat si nimic nu va mai fi ca inainte. 
Am auzit un bubuit si usa deschizandu-se. Am incercat sa privesc silueta,dar nu am reusit dacat sa vad.................




Sus In jos
Continut sponsorizat




Don't ever  try to judge me,dude Empty
MesajSubiect: Re: Don't ever try to judge me,dude   Don't ever  try to judge me,dude I_icon19

Sus In jos
 

Don't ever try to judge me,dude

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-