Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Merita sa continui acest fic?
Da
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_vote_lcap100%I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_vote_rcap
 100% [ 2 ]
Nu
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_vote_lcap0%I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Inca nu imi dau seama
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_vote_lcap0%I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 2
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Mier 10 Sept 2014, 23:47

Capitolul I




Stateam impietrita in fata patului pe care zacea un necunoscut. Acum puteam gandi limpede si realizam ca poate nu a fost cea mai buna alegere sa il aduc in casa mea, insa bunatatea si frica de a nu il avea pe constiinta au actionat inaintea mintii mele. Imi dadeam seama ca daca il lasam sa zaca beat in santul acela pana in zori probabil si-ar fi dat suflarea din cauza alcoolului si a frigului aspru al diminetii. Inca era inconstient si o parte din mine spera sa ramana asa, ma temeam de el, desi nu imi facuse nimic, nici macar nu vorbisem. 
-A trecut mult timp de cand am avut un barbat in casa, nu este asa mami? 








Am tresarit ca arsa si m-am uitat in ochii ficei mele. Ochii ei erau verzi, ca si ai mei si straluceau puternic in lumina lunii. Imi tot repetam in minte aceasta intrebare, fara a intentiona sa ii dau un raspuns. Desi Misa avea o gandire complexa, mult mai avansata decat a copiilor obisnuiti de 7 ani, totusi nu ar fi meritat sa o incarc cu un raspuns pe care ea nu  l-ar fi inteles si cel mai probabil l-ar fi gasit socant sau tulburator. Pe fata ei se citea extazul de a avea o prezenta masculina in casa si stiam prea bine ce se intampla in mintea ei, nu putea decat sa se gandeasca la un singur lucru, la cea mai mare dorinta a ei, pe care eu nu voiam si nici nu eram capabila sa i-o indeplinesc. Misa dorea cu ardoare un tata, insa nu stia prin cate am trecut eu si inca era prea mica sa auda povestea trista a vietii mele de care nu eram oricum mandra. Viata mea era ca o carte prafuita pe care preferam sa o tin ascunsa in cel mai intunecat colt al bibliotecii.








Cu cat statea in aceeasi camera cu el cu atat sperantele ei cresteau vazand cu ochii, iar eu nu puteam permite asta. Mi-am luat tonul stangaci  de mama iubitoare si grijulie care era menit sa ascunda teama si supararea din vocea mea pentru a nu ii da ficei mele nimic de banuit si cu niste cuvinte balbaite am trimis-o la culcare spunandu-i ca este tarziu si a doua zi are scoala. Bine inteles ca nu a fost de acord si cu siguranta ar fi ramas toata noaptea sa se uite la strainul de pe pat, dar dupa cateva minute de incapatanare a cedat si si-a croit drum catre camera ei, eu rasufland usurata.








M-am asezat pe un scaun de langa pat si timp de zece minute am privit in gol, fara sa fixez ceva anume. Era o atmoserfa linistita, parca prea linistita. Aerul de toamna tarzie intra pe geamul crapat si imi dadea o senzatie de prospetime. Pentru o secunda eram doar eu cu  mine insami si cu natura si parca aveam o legatura mai stransa ca niciodata. Pentru primadata in ultimii cativa ani ma simteam impacata cu mine, desi nu facusem nimic. Era un sentiment placut si incercam sa il savurez, deoarece stiam ca nu il voi mai simti pentru un timp indelungat. Pleoapele mi-au devenit grele si am realizat ca era timpul sa ma bag in patul meu cald pentru ca maine aveam sa o iau de la capata. M-am ridicat cu un suspin, am inchis usa de la camera lui si am urcat scarile masive de lemn, ce scartiau sub greutatea mea. 








Zorii zilei au sosit repede, iar soarele imi mangaia pielea extrem de alba. M-am intins alene si am observat-o pe Misa stand in tocul usii mele. Parea mai fericita deat de obicei, cea ce ma incanta. Copii de la scoala nu doreau sa aiba vreo tangenta cu ea, deoarece nu avea tata si acest lucru i-a marcat copilaria, iar eu am sfarsit prin a fi singurul ei prieten. Nici nu am apucat sa ii spun buna dimineata, ca m-am trezit trasa de incheietura mainii drepte jos din pat. Am fost trasa din pat cu forta unui copil de 7 ani si iata-ma totusi zacand pe jos. Dupa ce m-am imbracat cu ceva gasit prin dulap am coborat si am intrat in camera barbatului necunoscut care si-a petrcut noaptea sub acoperisul meu si care intr-un fel sau altul imi cam datora viata. Desi imi datora viata nu a parut deloc fericit sa ma vada, mai de graba parea sa fie nervos ca l-am scos beat dintr-un sant si l-am adus intr-o casa calda ca sa nu inghete. Ma fixa cu niste ochi mari si negri parca cerandu-mi explicatii pe care oricum eram gata sa i le ofer.


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness


Ultima editare efectuata de catre Ili-chan in Sam 13 Sept 2014, 02:08, editata de 1 ori
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Joi 11 Sept 2014, 08:19

Buna! Am vazut titlul si m-am gandit ca sigur va fii un fic interesant. Imi place mult primul capitol, mai ales ca e foarte realist. Astept next si sper ca ma vei anunta la next!


[=I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2lu8d1t
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Vin 12 Sept 2014, 00:02

Capitolul II


Privirea lui era ca de gheata, iar ochii lui nu aveau pic de stralucire, erau plini de ura si durere. Simteam un fior ce imi strabatea sira spinarii cu viteza. Fara sa realizez, in momentul in care sunetul vocii lui a facut contact cu timpanul meu, am tresarit. Iar ce  mi-a zis m-a adus intr-o stare si mai avansata a socului. Fara nici o ezitare si fara bun simt m-a intrebat daca sunt o fana de-a lui si cat imi datoreaza. Am ras usor si i-am spus sa stea linistit ca nu o sa le cer parintilor lui bani si ca pur si simplu a fost un gest dragut venit din partea mea si ca puteam sa il las sa moara intr-un sant, apoi i-am exlicat ca nici macar nu stiam cine e deci nu aveam cu sa fiu "o fana". La auzul cuvintelor mele, ochii i s-au intunecat si mai tare apoi pe un ton dispretuitor mi-a raspuns, ca oricum parintii lui nu aveau cum sa imi dea nimic pentru ca erau morti si ca nu ar fi avut o problema sa sfarseasca intr-un sant oarecare beat manga. Am plecat usor capul, fiind stanjenita de situatie in sine. Nu era o atmosfera placuta asa ca i-am spus ca ma voi duce sa ii pregatesc ceva de mancare. 




Iesind din camera am inceput sa ma gandesc la ce mi-a spus. Incerca sa para ca nu il afecteaza pierderea parintilor lui, insa ochii, care si-au schimbat culoarea intr-una si mai tuciurie, l-au dat de gol. As fi vrut sa ii spun ca nu trebuie sa se lase doborat de trecut, ca trebuie sa traiasca in prezent si sa meraga cu capul inainte prin viata, insa cu acest baiat era imposibil de discutat, era rece si distant. 
Cand gustarea a fost gata, m-am dus sa i-o duc insa nu era nici urma de el, tot ce ramasese in camera era parfumul lui scump amestecat cu o tenta de alocool si geamul deschis. Pana sa ma dezmeticesc si sa realizez ca el tocmai fugise, m-am trezit ca ma tragea cineva de rochie. M-am uitat in jos si am vazut-o pe Misa, care ca si mine se uita uimita spre patul gol si spre fereastra deschisa. Eram sigura ce avea sa urmeze asa ca nu am mai asteptat intrebarea si i-am dat direct un raspuns, i-am spus ca intradevar el fugise fara sa spuna nimic. Am putut observa cum tristetea ii invaluia chipul de copil nevinovat. Ea chiar credea ca intre mine si acel necunoscut avea sa fie ceva, ca apoi el sa-i devina tata. Ma simteam vinovata, dar cum am mai spus era peste puterile mele.




Am incercat sa alung uimirea si tristetea ce plutea in camera si m-am uitat la ceasul care indica nu mai mult de 9:37. Brusc mi-am amintit ca astazi incepeam lectile la o noua academie, dupa ce le absolvisem pe ultimele doua cu brio. Intotdeauna m-am considerat slaba, o persoana care nu era in stare sa se apere pe sine si drept urmare nu era in stare sa ii apere nici pe cei dragi ei asa ca de-a lungul anilor m-am chinuit sa ajung mai puternica, urmand doua academii si eram pregatita sa o incep pe a treia. La ora 12 incepeau cursurile si trebuia sa ma grabesc pentru ca trebuia sa o las si pe Misa la scoala. La ora 11 am inceput sa ne pregatim de plecare si o puteam auzi de la etaj pe Misa cum se plangea ca iar intarziem. Ura sa intarzie, avea punctualitatea in sange, iar eu din pacate nu puteam ajunge nicioadata la timp. Sa ai un copil, sa urmezi o academie si sa mai ai un job era cam prea mult pentru mine si pre solicitant, insa trebuia sa devin mai puternica pentru a o putea proteja pe Misa si trebuia sa muncesc pentru a ne asigura un trai decent, desi banii incepeau sa nu ne prea ajunga.


La ora 12 fara 2 minute eram in curtea academiei si o lasasem si pe Misa la scoala. Era o zi destul de insorita si desi batea vantul, era chiar placut .Mergeam sfioasa printre sutele de elevi si ma gandeam ca eu nu sunt ca ei si oricat mi-as fi dorit nu puteam fi ca ei. Toti radeau si glumeam. Mi-as fi dorit si eu timp de glume, de ras sau de prieteni, mi-as fi dorit sa fiu din nou libera, fara responsabilitati, insa acele vremuri au trecut, iar eu trebuia sa accept asta. 
Doi baieti aflati in partea opusa a curtii mi-au atras atentia, asa ca mi-am facut loc prin multime catre ei. Unul dintre baieti era blond si celalalt brunet. Brunetul imi parea extrem de cunoscut, parca prea cunoscut. Cand am realizat de ce imi parea atat de cunoscut  am tras aer adanc in piept si am oftat. Era brunetul care si-a petrecut noaptea la mine in casa. Parea ca poarta o discutie interesanta si destul de aprinsa cu blondul, iar blondul parea nemultumit de ceva. M-am apropiat pana in punctul in care le puteam auzi clar discutia, insa ei nu ma puteau vedea pe mine.
-Deci Sasuke, unde ai fost aseara, te-am sunat de peste 5 ori si nimic...
-Am fost in iad, prefer sa nu vorbesc despre asta.




Huh? Iad deci. Acest Sasuke este un pusti de bani gata nerecunoscator si doar pentru ca parinti lui murisera asta nu insemna ca trebuia sa se comporte ca un ingamfat. Imi puteam simti inima batand rapid si  o vena de pe frunte incordandu-se. Eram de-a dreptul nervoasa. Cine se credea acest Sasuke? Nesimtirea lui era fara margini. Mi-as fi dorit sa ii dau un pumn si sa il las lat, insa am decis sa nu imi incep prima zi ca o tornada ce lasa ravagii si ridica semne de intrebare.


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Vin 12 Sept 2014, 09:03

N-am mai citit pana acum niciun fic de acest gen si sa stii ca e foarte interesant. Sakura, o mama singura, cu un trecut de care nu se poate mandri, iar Sasuke un baiat, nu un barbat, ci un baiat, fara parinti si nesimtit, care ar trebui sa se indragosteasca, nu e o idee asa de des intalnita. Cum am mai spus, imi place si astept nerabdatoare next-ul. Multumesc de anunt si sper sa ma anunti si acum. Te pup! :*


[=I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2lu8d1t
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Vin 12 Sept 2014, 10:37

Bună, am trecut pe la ficul tău și am observat că folosești un font mult prea mic. Mulți dintre noi poate avem probleme de vedere și ne este greu să înțelegem și deslușim literele. Pe viitor te-aș ruga să alegi un size mai mare de 12. 
Ți-am modificat capitolul și ți-am pus size cât să vadă oricine ce ai scris. 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Lun 22 Sept 2014, 19:38

Konichiwa ! 
Ce idee interesanta avem aici... Suna foarte bine deocamdata, imi place foarte mult inceputul si sper sa imi placa si continuarea. 
In rest nu stiu ce as mai putea zice, decat ca te rog frumos sa ma anunti si pe mine cand o sa pui next.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Lun 22 Sept 2014, 20:11

Buna! al noualea cer Ideea mi se pare originiala. caterinca Nu am citit un fic in care mama este chiar Sakura , o femeie responsabila si care sa mai aiba si un copil. friends Tot ce e ciudat , dar nu tine de tine ci de personaj si poate ca , chiar asta ai vrut sa faci , e sa ma bagi in ceata... ike
Misa , vrea un tata. Ea , deci , nu stie de trecutul Sakurei cu fostul ei barbat? phuu Interesant. Asta inseamna ca saraca nu isi doreste decat sa aiba o familie  normala. Nu stiam de ce era asa de fericita ca Sasuke era la Sakura in casa. So cute! hmm...?!
Primul capitol a fost foarte misto. Ai descris totul perfect. good job Al doilea a fost si el perfect. 
Astept sa vad cum evolueaza ideea , deci sa ma anunti si pe mine cand pui next!
Deci , acum suntem prietene?   hug2
Astept sa vad ce urmeaza!!
Love you , need you!  love
Cya! jos palaria in fata


 I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Xglbh5
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2qjbzop
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Vin 26 Sept 2014, 23:09

Capitolul III



Mergeam pe holurile mari si populate ale academiei, privind in gol si fara sa imi pese de nimic. Scopul meu era sa ajung la sala 32 unde aveam prima mea ora de curs, insa prinsa in gandurile mele nu am realizat ca ma invarteam in cerc. M-am adunat si am inceput sa caut cu atentie, ochii mei verzi si mari plimbandu-se in stanga si dreapta sperand sa gaseasca tablita aurie cu numarul 32. Cand am zarit-o m-am simtit oarecum triumfatoare, desi ca de obicei intarziasem cam 5 minute. Uitand de bunul simt am navalit in clasa fara sa bat la usa si am simtit cum aproximativ 30 de perechi de ochi, unii mirati, altii indiferenti, se holbau la mine. Un sentiment deloc placut. M-am uitat la catedra cu speranta sa vad pe cineva si intr-adevar pe scaunul din lemn statea  un barbat cam de 40 de ani cu parul grizonat, care incerca din rasputeri sa faca liniste in clasa.


Cand s-a ridicat, zgomotele din clasa s-au transformat incet incet in soapte neclare. S-a uitat la mine apoi s-a intors spre studenti care manifestau acum un oarecare interes. A tusit de doua ori, apoi cu o voce ragusita a inceput sa ma prezinte:
-Ea este noua studenta, Sakura Haruno, va studia alaturi de noi de acum si datorita calitatilor sale exemplare de ninja va participa si la examenul celor 100 de lovituri.


Pe chipurile studentilor am putut vedea uimirea si sopatele au devenit foarte puternice, dar nu eram deloc surprinsa. Din spatele clasei s-a ridicat un student, pe care nu il prea puteam zari din cauza soarelui, si a inceput sa vorbeasca:
-Dar domule, cum adica? Testul celor 100 de lovituri este un antrenament foarte dur si de aceea este  menit doar pentru baieti nu si pentru fete. Credeti ca o fata ca ea ar putea tine pasul?
Barbatul de la catedra a adaugat pe un ton oarecum mandru:
-Sakura nu este ca orice fata, ea a mai trecut prin acest examen la alta academie si sigur va reusi.


Pana la urma am reusit sa vad cine vorbea cu profesorul si desi am ramas uimita si sentimentul de furie mi-a preluat corpul nu am vrut sa arat asta, mentineam o expresie faciala constanta. Era brunetul care "petrecuse o noapte in iad", iar norocul facuse sa pic cu el in clasa ca sa mai am o problema de care sa ma ocup. Ma uitam cu o privire rece la el. Parea atat de indiferent si nepasator, de parca cineva ar fi putut safie ucis in fata lui, iar el sa mearga mai departe fara nici o problema sau remuscare. Uram acest gen de persoane si uram ca trebuia sa fiu rece, eu nu eram asa. Fara sa schitez vre-un gest am continuat sa ascult ce avea profesorul de spus:
- Acestea fiind spuse, antreamentele vor incepe maine si vor avea loc dupa orele de curs. Eu nu pot sa va supraveghez din cauza unei misiuni, dar Sasuke fiind cel mai bun din clasa va va fi mentor. Sasuke, Naruto, Sai, Neji, Shikamaru si Sakura intalniti-va dupa ore sa stabiliti la ce ora veti avea antrenamentele si in ce zile. Acum Sakura aseaza-te langa Shikamaru si sa incepe o noua lectie legata de Chakra.


M-am asezat in locul indicat de profesor, al carui nume era Kakashi si mi-am scos un carnetel pentru notite, insa nu am reusit sa scriu nimic deoarece dialogul dintre cei doi se repeta in capul meu ca un ecou nesfarsit. Mii de ganduri imi strabateau usor mintea, nepermitandu-mi sa fiu atenta la ora. Aveam sute de intrebari si totusi nici un raspuns, ceea ce era stresant. Oare cum va fi sa fiu singura fata din echipa sau cum va fi sa fac echipa cu Sasuke? 
Prinsa in gandurile mele ca intr-o panza de paianjen nu am realizat ca se sunase si am ramas printre ultimii in clasa. Mi-am aruncat la intamplare lucrurile in geanta si cand sa ies pe usa masiva din lemn m-am ciocnit de nimeni alutul decat de Sasuke. Acesta a scos un sunte animalic de parca ar fi fost la vanatoare si dupa ce m-a amenintat ca daca nu uit noaptea trecuta ma va face sa imi doresc sa fiu in iad decat la academie, m-a impins din calea lui. Nu m-am lasat mai prejos si i-am afisat un zambet fortat si un ras chinuit si i-am spus ca viata mea este deja iadul pe pamant si ca pe mine nu ma sperie un mucos de bani gata. S-a intors spre mine vizibil enervat de raspunsul meu si m-a impins spre un perete, starngandu-ma puternic de gat. Am incercat sa ma zabat, sa ma rup din starnsoare, dar in zadar. S-a uitat adanc in ochii mei si mi-a spus ca nu stiu cu cine ma pun si ca o sa regert, apoi a plecat fara nici o problema.


Eram socatata de gestul lui barbar si incercam sa nu ma mai gandesc la asta si la ce a vrut sa spuna prin acele cuvinte pline de ura si manie. Am mers aproape tarandu-ma pana acasa. Pe strada vedeam oamenii care radeau si care se distrau si imi doream sa fiu ca ei. Ajunsa acasa m-am trantit in pat langa Misa si a trebuit sa ma comport de parca eram cea mai fericita si norocoasa persona, desi sufletul meu urla pe dinauntru.






Scuzati ca a durat atata sa aduc continuarea, dar nu am avut timp si nici inspiratie. Chiar ma gandeam sa inchid ficul, dar iata-ma in fata laptopului scriind. Sper sa va placa acest capitol si sa va impartasiti parerea cu mine. V-am pupat:)


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Sam 27 Sept 2014, 10:42

thank you Nu conteaza ca a durat atat. take this! A durat , dar a meritat pana la urma! E un next surprinzator! Adica , sincer...Sasuke , ce cauti acolo? Du-te frate si distreaza-te! friends Lasa fata in pace. very sad
No no no , nu o lasa! Heh. roll
Sakura va face fata , pentru ca nu doar in povestea ta , ci si in anime in sine este un ninja foarte puternic , deci la cele 100 de lovituri va rezista. good job
M-a impresionat gestul lui Sasuke.  sad  A fost cam rau si cam prea dur. ingrijorat Adica frate , e si ea fata! Sau nu ti-ai dat seama , dobitocule? O ba da , ca doar tu ai zis! waiting
Nu o subestima Sasuke! (D) Daca e nevoie , te va ucide! happy2 Da , Sakura? Te iubesc. in love
Vreau sa mai spun ceva ce nu tine neaparat de fic. yeah Imi place mult setul tau de avatar si de semnatura. happy2
Si iti multumesc mut ca m-ai anuntat si sa nu uiti sa o faci din nou si din nou!
A fost o faza amuzanta. Eu am privit-o asa , cu amuzament. cool Cred ca esti curioasa! dap !


"Mi-am aruncat la intamplare lucrurile in geanta si cand sa ies pe usa masiva din lemn m-am ciocnit de nimeni alutul decat de Sasuke."


Eram ceva gen : ,,Ce? Aluat? Alut? Aaaaa...altul!" . rolling on the floor
Eee , e decat o mica greseala , dar pe mine m-a facut sa rad. lough
Love you , need you! love
Cya! jos palaria in fata


 I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Xglbh5
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2qjbzop
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Sam 27 Sept 2014, 12:18

Nu am mai întâlnit un fic care să înceapă așa, deci ai o idee originală. Scrii bine și atitudinea lui Sasuke chiar nu mă mai miră. =))) Băiatul ăla nu știe decât să fie rece și dur. x.x
Acum că sunt în aceeași clasă și în aceeași echipă, mă întreb cum vor decurge lucrurile. Adu next cât de repede poți și te rog să mă anunți și pe mine. Spor la scris!


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2crrf45
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 5nitd0
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Sam 27 Sept 2014, 14:00

Insfarsit a ajuns si intarziata de mine. Scuze... Mi-a placut la nebunie nextul si sa stii ca scrii foarte bine, iar ideea o continui foarte foarte bine. Astept nextul si sper ca ma anunti si la asta. Venind vorba, multumesc de anunt!
 Hug!


[=I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2lu8d1t
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Dum 28 Sept 2014, 03:06

Capitolul IV


Nu voiam sa intarzii, nu si de data asta. M-am imbracat cu sila, stiind unde trebuie sa ajung. Ma uram ca trebuia sa imi las fica acasa, din nou, singura. Mi-o imaginam stand in prag si intrebandu-ma cu o fata trista cand aveam sa ma intorc. Am incercat sa imi alung toate remuscarile si am iesit pe usa indreptandu-ma spre punctul de intalnire. Soarele apunea si prin parul roz si moale imi adia o briza de vant. Mergeam grabita pe strazile aglomerate ale orasului uitandu-ma la trecatorii ce isi vedeau de treaba lor. Cu cat ma apropiam mai mult de locul unde aveam sa ma intalnesc cu noii colegi de antrenament cu atat golul din stomac crestea. Odata ajunsa acolo m-am uitat pierduta in jur ca si cum nu stiam ce se intampla cu mine. Puteam sa ii vad pe ceilalti si sa ii aud, insa nu puteam percepe discutia lor, cuvintele si privirile lor treceau direct prin mine. M-am asezat pe iarba langa un copac mare si batran cu o coroana bogata si i-am salutat incet pe ceilalti. Sasuke era capitanul echipei deci el decidea orele si zilele antrenamentelor. A tusit, si-a dat ochii peste cap si cu o voce plictisita ne-a intrebat pe toti in ce zile puteam veni la antrenament. 


Din jurul copacului au inceput sa rasune glasuri mai tare sau mai incet, fiecare spunand in ce zile era liber. Eu am spus ca nu pot in zilele de luni si joi. Sasuke a zambit ironic, cu subanteles, apoi s-a ridicat si a spus:
-Antrenamentele vor avea loc in zilele de luni si joi, la ora 16.
 Naruto, s-a ridicat si el si pe un ton usor enervat i-a spus lui Sasuke:
-Tu nu ai auzit ca Saukura nu poate luni si joi? Sau n-ai priceput?
Acest lucru mi-a dovedit ca Sasuke nu glumea cand a spus ca imi va face viata un calvar. Ochiilor mei verzi li s-a sters culoarea si au fost umpluti cu tristete, gata sa erupa in lacrimi. Nu voiam sa cred ce mi se intampla, nu de data aceasta, nu mie. 
L-am tras pe Naruto usor de maneca, fara sa il privesc in ochi, privind in jos si i-am spus:
-Nu iti face griji, lasa-l in pace, voi gasi o solutie si sigur imi voi elibera zilele de luni si joi. 
Naruto a scrasnit din dinti si s-a asezat. Sasuke a suras rautacios si triumfator, iar apoi si-a continuat micul discurs, pe care am fost prea dezgustata sa-l ascult.

Cand intalinrea pentru stabilirea antrenamentului a luat sfarsit am pornit agale spre casa. Continuam sa privesc in jos cu nepasare, eram adancita in gandurile mele, nu stiam cum ii voi explica Misei ca mama ei nu o va mai putea lua nici luni de la scoala, sau cum o voi ruga pe sefa mea sa imi mute tura de la spital in alta zi. Aveam si mai multe probleme. De cand ma stiu probleme au fost ceva normal pentru mine, mereu eram inconjurata de ele si rareori le gaseam rezolvare. 

Ajunsa in fata casei, am deschis usa si am vazut-o pe Misa satnd in pat. M-am apropiat de ea si am luat-o in brate. Dupa ce s-a desprins din imbratisarea mea m-a intrebat ce este in neregula cu mine, ce ma supara. Desi era un copil de 7 ani, putea sa ma citeasca ca pe  o carte deschisa. I-am luat mainile intr-ale mele si cu cea mai suava voce pe care o aveam la momentul de fata i-am explicat ca nu o mai pot lua nici luni de la scoala. Tristetea care a invaluit-o m-a molipsit si pe mine. Am imbratisat-o si m-am dus spre baie unde am inchis dupa mine usa si ne mai rezistand am inceput sa dau drumul la siroaie de lacrimi ce imi inundau fata. Inima mea era spulberata si ma intrebam ce am facut sa merit toate astea, oare puteam sa mai duc atatea de una singura, fara nimeni care sa ma sprijine si sa imi fie alaturi? Simteam cum cedez, cum rand pe rand fiecare parte din mine implora indurare. Stiam ca dadeam tot ce e mai bun din mine, dar fara rezultat. Tot ce era mai bun din mine nu era de ajuns, nu si de aceasta data. Trebuia sa imi imping limitele spre cealalta extrema, sa lupt mai mult pentru ceea ce imi doream. Insa eram instare, sau eram prea slaba? Aveam sa cedez, lasand in urma tot ce realizasem? Nu! Mi-am scuturat capul alungand astfel de ganduri. Nu voiam sa las sa se intample asa ceva, nu cand aveam pe cineva atat de drag de protejat de un maniac. Eram singura si trebuia sa reusesc pe cont propriu, nu avea sa o las pe Misa singura si neajutorata. Suferise destul, la fel ca si mine. Ceva trebuia si avea sa se schimbe in viata noastra.



Deci am revenit cu continuarea atat de rapid ca sa ma revansez fata de voi. Deja stiu ce se va intampla in capitolul urmator, care probabil va fi postat in weekrnd-ul vitor. Scuzati-mi eventualele greseli de scriere, insa este 3 dimineata si deja nu mai vad bine. Sper sa va placa si acest capitol, eu m-am chinuit sa va fac sa intrati in piele personajului si sa ii puteti simti sentimentele, insa nu stiu daca am reusit. Astept parerile voaste si sper ca merita sa aduc un capitol nou. 

V-am pupat! :)


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Dum 28 Sept 2014, 08:42

Edit.

Mă bucur că ai pus next așa repede și că m-ai anunțat și pe mine, mersi. kiss Și mă bucur că-s primul. woaaaa
Revenind la capitol, Sasuke-i mai nesuferit decât de obicei. hmm...?! Nu înțeleg care-i problema lui, la urma urmei Sakura l-a ajutat când a avut nevoie. (D) Mă întreb cum vor decurge antrenamentele. Mi-e și frică să mă gândesc. lough La cum stau lucrurile, mă gândesc că nu se vor apropia prea repede. Totuși, câteva momente sasusaku n-ar strica. :-"
Abia aștept să pui next, sper să fie mai lung. (D) Ăsta nu mi-a ajuns, eu-s mai nesătul. :$ Oricum, spor la scris și la idei și să mă anunți și de data asta! a hug


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2crrf45
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 5nitd0
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Dum 28 Sept 2014, 16:36

A doua! E bine si-asa.
Nu pot sa cred ca ai adus next atat de repede! Eram ceva gen ,,Se pare ca avem o Taylor Swift a ficurilor... Sper sa dureze asta!"
Oricum, imi pare rau pentru Sakura, dar povestea ei imi e putin, din unele puncte de vedere, cunoscuta in mod indirect. Imi place ca ii surprinzi esenta lui Sasuke din anime: placerea de a se razbuna. 
Abia astept next! Multumesc de MP si astept unul si data viitoare, te rog!


[=I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2lu8d1t
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Lun 29 Sept 2014, 17:46

Mersi ca mai anuntat! thank you
Inca un capitol genial , din acest fic genial , scris de un autor genial! what?lol!
Ai incercat sa ne faci sa fim sentimentalisti , nu? unsure Ei bine , ti-a reusit. Ai descris totul bine si totul a fost magic. rainbow :\
Saraca. sad Este totul chiar asa de greu pentru ea. :| Mai e si nesimtitul ala de Sasuke care ii face viata varza! evil devil mua ha ha Sper sa apara cineva in viata ei , mai bun decat porcul de Sasuke , si sa o ajute! caterinca
Astept next si sper sa ma anunti in continuare! hug2
Love you , need you! love
Cya! jos palaria in fata


 I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Xglbh5
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2qjbzop
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Dum 05 Oct 2014, 02:50

Capitolul V


M-am dat incet jos din pat si m-am uitat confuza in jurul meu, ca si cand ma aflam pentru prima data in acea camera intunecoasa, care imi servea drept dormitor. M-am imbracat cu ce am gasit in sifonierul dat peste cap si am coborat sa pregatesc micul de jun. Nu voiam sa ies din casa azi, nici maine si probabil pentru o lunga perioada de timp. Imi doream sa stau in casa, sa fiu doar eu cu mine insami. Desi imi doream acest lucru, nu avea cum sa se intample, deoarece eu trebuia sa ies pe usa din fata mea si sa infrunt inca o zi din viata mea simpla si totusi atat de complicata. Dupa ce am mancat mai mult din obligatie decat de foame, am luat-o pe Misa si am pornit spre scoala, ca apoi sa ma indrept si eu spre academie.


Orele la academie treceau foarte lent, iar in program se aflau prea putine ore care imi starneau intereseul, celelalte cauzandu-mi o mare somnolenta sau plictiseala. Pauzele erau ca si orele, pe holuri vedeai numai pusti aroganti si de bani gata, care nu faceau decat sa discute despre chestii foarte imature. In lipsa unei persoane cu capul pe umeri cu care as fi putut sa discut, am ramas pauza de pauza tacuta in banca mea, analizand aproape orice imi era la indemana.
Cand s-a sunat si am avut libertatea de a pleca, m-am grabit spre usa si mi-am calculat timplul pe care il aveam la dispozitie intre tura de la spital si antrenament. Nu aveam mult timp si nu trebuia sa irosesc vre-un minut. 


Cand am intrat in incinta spitaluli gafaiam si abia daca mai aveam suflare. Mi-am pus in graba halatul si m-am indreptat spre salonul trei. Daca ma grabeam puteam sa termin mai repede si sa ajung la timp la antrenament, insa graba mea ar putea curma o viata, iar eu nu imi pot permite sa gresesc sau sa ma joc cu vietile oamenilor. Tot ce aveam de facut era sa ma concentrez si sa imi fac treaba bine, pana la urma asta era proprietatea mea momentan. 
Cand ceasul indica ora 16 eu imi agatam halatul in cui. Aveam 30 de minute sa ajung si chiar puteam merge lejer. 
Mai erau 10 minute pana la ora 16:30, iar eu ajunsesem.  Puteam sa il vad pe Kiba intins pe iarba si citind o carte. L-am salutat, iar el s-a aratat bucuros sa ma vada si m-a rugat sa ma asez langa el. 


Pentru colegii mei punctualitatea este un lucru pretios, care trebuie respectat. La ora 16:30 toti ne aflam sub batranul copac, discutand tehnici de atac si lupta. Totul mergea bine, desi din cand in cand eu si Sasuke ne aruncam priviri pline de ura, care aratau dispretul.
Nu a durat mult si am inceput sa ma contrazic cu el pe o tema legata de folosirea chakrei. Stiam ca am dreptate si o stia si el, dar fiind un Uchiha nu ar fi recunoscut-o niciodata, iar aceasta aroganta a condus la ce avea sa urmeze. Puteam sa simt ca i-am ranit orgoliul pretios, permitandu-mi sa il contrazic si fiind prinsa in gandurile mele nu am observat palma grea ce venea spre mine decat cand a facut impact cu obrazul meu drept care devenise mai rosu decat o cireasa. Nervoasa m-am ridicat si i-amdat una cu piciorul in tibie, vazand cum scrasneste din dinti. Nu a mai durat mult si a inceput o lupta a orgolilor. Nu eram sigura ca pot sa il inving, dar nu aveam sa dau inapoi, nu voiam sa ii arat ca mi-e frica si nici ca sunt slaba si cedez. Aveam de gand sa pierd sau sa castig aceasta lupta cu capul sus.






Scuzati eventualele greseli gramaticale si lungimea capitolului, insa este 3 dimineata si aproape mi se inchid ochii si nici nu mai nimeresc tastatura. Sper sava placa capitolul acesta, desi nu are prea multa actiune. Urmatorul capitol il voi posta cat de curand pot si va asigur ca acela va va tine cu sufleul la gura.


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Mar 07 Oct 2014, 19:19

Hei!!! Mersi ca mi-ai trimis re-mesajul, caci pe primul nu l-am primit. :) Capitolul a fost foarte bun, am fost atat de captivata de actiune incat n-am observat nici o greseala gramaticala. Deci e foarte OK :)
Ce e mai bun si mai rau, in acelasi timp, decat esenta Uciha? Nimic. Si asta o dovedeste si ficul tau.
Ce pot sa mai spun inafara ca vreau rapid next, desi stiu ca e scoala, si sper sa ma anunti si atunci.


[=I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2lu8d1t
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Mar 07 Oct 2014, 19:54

Edit.

De data asta sunt al doilea, dar presupun că merge. hmm...?!
Se bat? o.o Sasuke devie tot mai idiot, fie că vorbim de ficuri sau chiar anime. ._. Deci, la urma urmei, Sakura a reușit să ajungă la timp la antrenamente. Ăsta-i un lucru bun, dar mă întreb ce se va mai întâmpla. Sper să mă anunți iar când pui next, spor la scris și la idei și baftă la școală!


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2crrf45
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 5nitd0
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Mier 08 Oct 2014, 10:50

Buna!
Titlul m-a atras asa ca am spus "De ce nu?" si vreau sa-ti spun ca esti o scriitoare excelenta. Chiar ne-ai facut sa intram in pielea personajelor.
Ideea nu am mai intalnit-o, deci mi se pare originala. O relatie intre o femee si un adolescent. Imi place mult si te rog sa nu-l inchizi. De obicei nu prea mai gasesti ficuri bune de citit pentru ca majoritatea le inchid.
Ce simte Sakura ne-ai facut si pe noi sa simtim si imi pare rau de ea. Sa aiba in grija un copil mic si sa ii reziste lui Sasuke, nu este usor, dar se pare ca Naruto ii ia apararea.
Imi place foarte mult cum ai reusit sa descrii intreaga actiune pana acum. Faci o treaba excelenta si te rog sa ma anunti si pe mine cand postezi next. Spor la scris si la cat mai multe idei! Te-am pupat!
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Dum 12 Oct 2014, 01:54

Capitolul VI


Il vedeam cum se indreapta cu viteza spre mine. Pumnul lui a facut contact cu stomacul meu, propulsandu-ma in spate. Am scos un sunte de durere, dar prea incet ca sa il auda. Lupta devenea mai aprinsa, Sasuke folosind Chidori. Nu m-a nimerit spre norocul meu. Am zambit si i-am copiat miscarea, puteam observa cum atat el cat si ceilalti care priveau lupta au ramas socati. Incercarea lui de-a imi opri miscarea a esuat si i-am atins umarul, sangele tasnind rapid si curgand spre pamantul maroniu. Atat eu cat si el ne doream sa castigam lupata asta, dar eram destul de puternica sa inving un Uchiha? 
Lupta a continuat spre deliciul spectatorilor. Amandoi ne consumasem o cantitate considerabila de chakra si gafaiam din cauza oboselii. Trebuia sa o termin rapid. Mi-am concentrat chakra ramasa in pumnul cu care trebuia sa il lovesc pe Sasuke, daca nimeream lupta asta era ca si castigata. M-am adunat si am pornit spre el. Mai aveam cativa pasi pana la el, insa simteam cum corpul meu nu mai voia sa reactioneze. Am ramas pentru cateva secunde in loc, ochii imi erau grei, eram ca si paralizata. Era oare un genjutsu? Fusesem atat de neatenta si incapabila incat sa nu il observ si sa nu pot sa ma feresc? Ametisem, totul se invartea, eram palida. Mi-am inchis ochii si am facut contact cu pamantul tare si rece. Este tot ce imi amintesc.


Puteam sa aud voci in jurul meu,insa pleoapele mele refuzau sa se ridice si sa imi lase ochii sa vada ce este in jurul meu. Puteam distinge o voce masculina si una feminina. Incercam sa imi amintesc orice detaliu care m-ar fi putut ajuta sa aflu unde ma aflu s-au ale cui erau vocile, insa capul ma durea ingrozitor. Ma simteam obosita si slabita. Incet incet am reusit sa imi deschid ochii, dar la contactul cu lumina s-au inchis la loc, urmand sa se deschida din nou si sa vad ca vocea masculina ii apartinea lui Naruto, care vorbea cu o asistenta blonda si scunda, iar eu ma aflam chiar in locul de unde plecasem cu cateva ore in urma. 
Eram intinsa pe un pat de spital si cateva tuburi de medicamente zaceau rasturnate pe noptiera uzata de langa mine. Priveam in gol si asteptam ca Naruto sa termine de vorbit cu asistenta ca sa pot afla ce m-a adus in starea asta. Inghit in sec si imi strang pumnii de nervi, insa fara a stii de unde provin nervii acestia. 
Cand asistenta paraseste camera, Naruto se intoarce spre mine. Il privesc in ochii albastri ca cerul si suspin, iar blonudul fara sa il intreb ceva incepe sa imi spuna tot ce s-a intamplat
-Sakura, tu ai lesinat. In timp ce te luptai cu Sasuke, apropae l-ai invins, dar inainte de atacul final ti-ai pierdut cunostina. Doctorul spune ca ai suferit o scadere a calciului din organism, dar acum ai o stare stabila si vei putea merge acasa.
Am scrasnit din dinti, aproape il invinsesem, putusem sa o fac, dar apoi totul a luat-o razna. Incet incet incepeam sa imi amintesc ce se intamplase inainte sa lesin. Nu avea sens sa ma consum cu asta, oricum era o cauza pierduta.
-Cum spuneai si tu Naruto, aproape... dar aproape nu e destul, sunt prea slaba ca sa-l pot invinge. Probail acum are un zambet triumfator pe fata.Nici nu vreau sa dau ochii cu el...
Ma intorc pe cealalta parte. Simt o ura, ma urasc pe mine sau pe Sasuke? 
-Nu trebuie sa fii atat de dura cu tine, ai dat tot ce ai putut
-Tot ce pot nu este de ajuns...


Orele de vizita erau pe sfarsite iar eu eram libera sa plec. Mi-am tras rochia pe mine, aruncand indiferenta hainele de spital pe patul nefacut. Ceasul batea ora 9, destul de tarziu. Trebuia sa fiu de mult acasa, probabil Misa ma astepta ingrijorata. Strazile orasului erau slab luminate. Am grabit pasul sperand sa ajung mai repede. Desi nu era decat 9 erau destul de putini oameni pe strada. Ma simteam singura, dar pana la urma asa am fost mereu, pe cont propriu. Faptul ca Naruto a fost langa mine la spital cand m-am trezit a insemnat enorm, nu sunt obisnuita sa se afle si alti oameni in jurul meu, carora sa le pese. Era un sentiment placut, ma simteam importanta, nu foarte dar stiam ca cineva e acolo pentru mine cat de cat.




Cred ca mi-a luat doua ore sa scriu capitolul asta pentru ca nu aveam deloc inspiratie, dar nu am vrut sa va las sa asteptati, asa ca sper sa va placa si sa nu ma fi chinuit degeaba :))


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Dum 12 Oct 2014, 12:48

Edit.

Scuze că dau editul așa târziu, aveam impresia că l-am dat. >.>
A fost un capitol interesant, la fel ca restul de altfel. lough Nu-mi place atitudinea lui Sasuke, i-aș da cu ceva în cap. T.T Încă mă întreb cum se vor apropia dacă se urăsc așa de mult. think În orice caz, abia aștept nextul și să mă anunți, spor la scris și la idei! a hug


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2crrf45
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 5nitd0


Ultima editare efectuata de catre Heaven's Calling in Dum 09 Noi 2014, 12:14, editata de 1 ori
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Dum 12 Oct 2014, 19:55

Scuze ca n-am comentat la capitolul anterior. well? awesome right? O sa fac un coment mare mare ca sa ma revansez. puppy eyes
In capitolul 5 , totul este foarte palpitant. dance2 Incearca sa-si imparta timpul...este asa de trist. E greu sa ai un copil , antrenamente si sa fi si stagiar...greu. yeah
Se chinuie si macar reuseste. dap ! E ceva de admirat , Sakura! dap ! Esti o mama puternica! what?lol!
In capitolul 6 , lupta aia mi-a starnit fiecare emotie pozitiva si negativa din corp. lough M-am simtit ca si cum eu as fi privit , cand defapt doar mi-am imaginat! think E de-a dreptul minunat si palpitant!  yeah
Sakura , mama , esti prea dura cu tine!  nervi!
Ma bucur ca Naruto e alaturi de ea. rusinos Are nevoie de sprijinul cuiva pana la urma , in jurul fraierului de Sasuke! Ba boule! rolling on the floor Tu nu iti dai seama ce faci? O ranesti cand ea te-a ajutat si nu te-a lasat in sant sa mori de frig. Hal de barbat ce esti tu! take this!
Astept next! nr1
Love you , need you! love
Cya! jos palaria in fata


 I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Xglbh5
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2qjbzop
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Lun 13 Oct 2014, 08:23

Buna!
A fost un capitol super. Deci se pare ca Sakura a reusit pana la urma sa-si mute tura de la spital si sa vina la antrenament, dar Sasuke pare ca nu-i pasa si vrea sa se razbune pa Sakura. Ma intreb cum o sa ii faci pe cei doi sa se indragosteasca, pentru ca se pare ca o sa ai mult de lucru. Sasuke o uraste pe Sakura, iar Sakura il uraste pe Sasuke, ce pot sa spun, foarte frumos. lough
A fost dragut din partea lui Naruto sa stea cu Sakura la spital. Oare el s-a indragostit de ea?
Mersi mult de anunt. Spor la scris si la idei!
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Sam 08 Noi 2014, 23:25

Capitolul VII


Hei, Sakura-chan cum te mai simti?
Am tresarit usor si m-am intors ca sa-l vad pe Naruto, senin ca o zi de vara, stand sprijinit de un copac. Am zambit si am lasat capul in jos si i-am spus ca nu trebuie sa-si faca atatea griji pentru mine pentru ca sunt bine. A suras si m-a intrebat daca vreau sa merg cu el sa mancam ramen dupa cursuri. Am rosit putin, aproape neobservabil si am raspuns un da parca ezitat. Sai era prin preajma si auzindu-ne discuta s-a decis sa se autoinvite, asa ca dupa cursuri mergeam cu el si cu Naruto sa luam pranzul. Nu ma deranja ca vine si Sai, de fapt ma bucuram, pentru ca ar fi fost putin ciudat sa mergem doar eu si Naruto, ar fi fost ca un fel de intalnire.
Vorbind nici nu am realizat ca intram pe poarta mare a academiei. Cele zece minute petrecute cu Sai si cu Naruto aufost minunate, radeam cu gura pana la urechi si parca uitasem de tot si de toate, erau o companie foarte placuta, care imi dadea o stare de bine,de siguranta.

Ma uitam spre multimea de studenti prin care trebuia sa trec cand m-am simtit ridicata pe sus. Am scos un tipat si m-am uitat cu ochii mari, incercand sa-l fixez pe cel care a indraznit sa ma ridice. Era Naruto si chiar cand voiam sa incep sa tip la el mi-a soptit la ureche ca o sa imi explice totul si ca trebuie doar sa rad si sa par amuzata. Dupa ce a urcat doua etaje cu mine si m-am vazut pe propile picioare, m-am intors spre el, l-am calcat, cerand-ul explicatii din priviri. M-a tras in cel mai intunecat colt al incaperii si mi-a soptit in asa fel incat sa nu ne poata auzi nimeni.
-Asculta Sakura-chan, mai devreme m-am intalnit cu Sasuke in parc. M-am dus la el si parea ca se gandeste la ceva important si de aceea nici nu m-a observat. I-am spus sa-ti ceara scuze si ca de obicei, el fiind un 'Uchiha' normal ca m-a refuzat, doar nu era sa-si calce orgoliul ala imens in picioare. Atunci m-am enervat si am ridicat tonul si i-am spus ca probabil are sentimente pentru tine pentru ca de la dragoste la ura si invers nu e decat un pas. A inceput sa urle ca un crizat la mine si sa ma intrebe cum de indraznesc si ca el nu simte nimic pentru tine, decat greata. Singurul lucru gretos era el, asa ca m-am ridicat si am plecat. Cand am intrat in curtea academiei l-am vazut pe Sasuke cum se holba la noi, crezand ca nu il vede nimeni, asa ca voiam sa vad daca am dreptate si intr-adevar, cand te-am luat pe sus i s-au intunecat ochii mai rau decat de obicei si s-a incruntat.
I-am ascultat lui Naruto cu atentie toate cuvintele, pana la ultimul sunet si m-am uitat uimita, ca un copil care vede pentru prima oara zapada. Uimirea mea a fost inlocuita de indiferenta, m-am intors pe calcaie spunand-ui lui Naruto ca nu imi pasa de nimic ce are legatura cu Sasuke si m-am dus spre banca mea. Saracul parea bagat in ceata de schimbarile mele de comportament.

Afara batea soarele si parca era o zi care te implora sa o traiesti. Noi mergeam sa mancam ramen si eu parca uitasem de toata faza cu Sasuke. Cand am ajuns ne-am asezat la o masa pusa la umbra si mai departe de ceilalti oamenii care se aflau in restaurant. A urmat o discutie ce a decurs natural, o discutie interesanta si amuzanta, carea insa a luat sfarsit cand Sasuke a trecut prin fata restaurantului, iar asta ne-a distras pe toti. Vazand-ul m-am simtit vulnerabila, un nimic. Dar discutia si-a reluat cursul dupa ce Sasuke s-a indepartat indeajuns incat sa nu il mai vedem. Cand a trebuit sa platim am constatat cu disperare ca nu mai am portofelul. M-am panicat, eram disperata, eram un om pierdut daca il gasea cineva. Tremurand l-am rugat pe Naruto sa plateasca si pentru mine si m-a enervat cand mi-a raspuns "sigur" cu un zambet tamp pe fata. De fapt m-a enervat ca nu puteam sa-i explic cat de grava era situatia. Dupa ce baietii au platit m-am ridicat si am iesit ca un uragan ce face ravagii din restaurant si mi-am refacut traseu in spreanta de-al gasi.



Revin cu un nou capitol care sper sa va placa, dupa ce am absentat atat. Ca de obicei abia am reusit sa scot 25 de randuri cu chiu cu vai, dar va promit ca urmatorul capitol va va tine cu sufletul la gura pentru ca lucrurile se complica si o parte din secretul Sakurei est scos la iveala. Nu stiu cand va aparea urmatorul capitol, deoarece vin tezele, iar weekenul vitor sunt ocupata cu ziua mea de nastere. Anyway, pana una alta bucurati-va de acest capitol. V-am pupat!


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19Dum 09 Noi 2014, 12:08

Interesant capitol. Dacă până și Naruto și-a dat seama că Sasuke o place pe Sakura, atunci chiar că l-ai făcut cretin. lough Și nici Sakura nu-i mai presus. >.> Oricum, am o vagă impresie să Sasuke i-a găsit portofelul Sakurei. Dacă-i adevărat, mi-e milă de ea. x.x
Abia aștept următorul capitol, spor la scris și la idei și mersi că m-ai anunțat! a hug


I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 2crrf45
I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again 5nitd0
Sus In jos
Continut sponsorizat




I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again Empty
MesajSubiect: Re: I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again   I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again I_icon19

Sus In jos
 

I'd tell you 'go to hell' but I don't want to see you again

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-