Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Jocul vietii - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Jocul vietii - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Jocul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Apocalipsa
Chūnin
Chūnin
Apocalipsa

Sex : feminin Localizare Localizare : La bau bau
acebook acebook : Ade Adèle
Nr. mesaje Nr. mesaje : 580
Puncte : 778
Reputatie Reputatie : 165
Hobby-uri Hobby-uri : chitara, muritul de ras cu plamanul meu :x (buby)
Stare de spirit Stare de spirit : Ce gluma buna:))

Jocul vietii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jocul vietii   Jocul vietii - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 12:37

Un sarut????????(goo)

Valeu zoro in miniatura (hello)

Deci si acest capitol imi place, place, place, place, place in love

Daca l-ai face si mai lung :-w ca eu citesc si cand vreau mai mult de unde :-w pauza, stop cadru finish :-w

Deabia astept next-ul ❌x


•I love the way you lie..•
I can't tell you what it really is
Jocul vietii - Pagina 2 Tattoood
•I can only tell you what it feels like•
And right now there's a steel knife
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Jocul vietii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jocul vietii   Jocul vietii - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Aug 2011, 11:03


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

╔═.♥.══════╗
Nu-ti pierde speranta!
╚══════.♥.═╝

Odata cu venirea diminetii apare un nou inceput. O noua zi, in care viata ta s-ar putea schimba pentru totdeauna. Oare cum este sa afli ca ieri nu puteai sa te misti si apoi cand te trezesti dimineata sa vezi ca poti merge fara ajutorul nimanui. E mai mult decat fericire, e acel sentiment ce vine din adancul sufletului. E uimirea. De ce uimire? Pentru ca nu iti vine sa crezi ca pentru prima data in viata ta reusesti sa faci ceva ce nu ai putut niciodata.

Razele soarelui patrund in camera spitalului, luminand colturile obscure ale sale. Parfumul narciselor si galagia ce se auzea pe holuri ma trezesc. Usa se deschide , pe ea patrunzand doctorul cu o fisa medicala in mana. Imi zambeste gingas , facandu-ma sa simt deosebita.
- Domnisoara Elisa astazi incepeti pregatirile pentru operatie.

La auzirea acestor cuvinte inima mi se opreste. Doua lacrimi cristaline incep sa mi se sxurga pe obrazul putin aprins de osare.

-Am sa pot merge? Dupa aceasta operatie? in intreb eu cu credinta in suflet.
-Daca totul va decurge cum trebuie, tu vei putea face tot ce-ti doresti.

Simteam cum o flacara de speranta se aprinde in sufletul meu, cum in sfarsit soarele imi lumineaza calea. Ajutata de medic, ma asez in caruciorul meu si ies pe hol. Nu mi-a placut niciodata partea aceasta a cladirii. Mereu sunt oameni tristi aici , care asteapta un raspuns de viata. E groaznic sa stii ca exista numai doua posibilitati. Una de a trai si alta de a ti se sfarsi viata. Cat traietsi inveti multe lucruri. Inveti sa iubesti, sa gresesti, sa uiti, sa plangi, sa renunti si sa traiesti. a stii cum a fii optrimist este cel mai maret lucru. Sa crezi ca mai ai o sansa pentrru ca meriti?Este un lucru de admirat.

Eu cred. Cred ca mai am o sansa, cred ca am sa pot vedea viata si din alt unghi. Sper ca am sa ma fac bine. Vreau sa-mi gasesc iubirea. Stiu ca am sa reusesc. Aceste cuvinte sunt de ajuns pentru mine pentru a merge mai departe , indiferent de ce se va intampla, eu n-am sa-mi pierd credinta. Nu am sa renunt la visele mele pentru nimic in lume. Sarutul pe care l-am primity aseara mi-a dat speranta si mai mult. Mi-a demonstrat ca exista cineva care m aplace pentru ceea ce sunt acum si nu pentru ceea ce voi putea deveni.

Gandurile imi sunt intrerupte de usa cabinetului ce se deschide, lasand sa iasa o lumina puternica ce ma obliga sa imi acopar ochii. Patrund in camera si dau cu ochii de mama. Ceva imi parea foarte cunoscut. Acelasi parfum ca aseara. Din spatee usii se aud noiste zgomote. Intorc capul si vad pe...
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬




Jocul vietii - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.



Ultima editare efectuata de catre Đємσиiquє Αиgєℓ in Mier 10 Aug 2011, 19:13, editata de 1 ori
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Jocul vietii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Jocul vietii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jocul vietii   Jocul vietii - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Aug 2011, 19:00

Whoaa sa las critica...pam pam....deci...

εïз Descriere εïз


In mare parte ai descris bine, dar, mari goluri sunt unde nu, probabil te-ai plictisit. Descrierea sentimentala cam lipseste, se vede deoarece capitolul este cam sscurt, iar asta grabeste si εïз Actiunea εïз intr-un oarecare fel. De narat, narezi extrem de bine, dar daca ai mai adauga ceva descriere ar fi un capitol lung si frumos, care nu are actiunea grabita.

εïз Dialogul εïз

Off mai Gabitzu, uite ai niste replici seci, care nici macar nu stiu cine vorbeste:

- Domnisoara Elisa astazi incepetio[fara o] pregatirile pentru operatie.

-Am sa pot merge? Dupa aceasta operatie? in intreb eu cu credinta in suflet.
-Daca totul va decurge cum trebuie, tu vei putea face tot ce-ti doresti.

Ca sa nu mai fie seci poti adauga pe langa replika si ce simt personajele pe moment, sau ce fac^^.

εïз Greseli de tastare/exprimare/ortografie εïз

Oare cum este sa afli ca ieri nu puteai sa te misti si apoi cand te
trezesti dimineata sa vezi ca poti merge fara ajutorul nimanui?--> semnul intrebari.

Razele soarelui patrund in camera spitalului, luminand colturile
obscure ale sale. Parfumul narciselor si galagia ce se auzea pe holurile
spitalului ma trezesc.---> REPETITIE
sxurga--->scurga

obrazul putin aprins de osare. --> aprins de soare, asa aici este o exprimare cam ciudata, cum adica APRINS DE SOARE?

in-->il

traietsi--->traiesti

noiste--->niste

spatee--->spatele

Atat iubirea mea kiss


Jocul vietii - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Jocul vietii - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Jocul vietii - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanJocul vietii - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Jocul vietii - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Jocul vietii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jocul vietii   Jocul vietii - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Aug 2011, 10:54


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Vad ca nu va prea plece, deci nu are rost sa-l mai continui. Acest fic va fi de-acum incolo fic inchis si il veti gasi la "FanFicuri Blocate " happy

Ceau hi!
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Jocul vietii - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Continut sponsorizat




Jocul vietii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jocul vietii   Jocul vietii - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Jocul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-