Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Possession I. Fire  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Possession I. Fire  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Possession I. Fire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Possession I. Fire  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Dum 05 Oct 2014, 11:43

Possession I. Fire  34j3yfq





- DESCRIERE -






Viata lui Katelynn se schimba intr-o fractiune de secunda, aceasta pierzandu-si mama si cazand prada depresiei, incercand sa puna capat vietii mizerabile de care avea parte. Oare cata suferinta era capabila sa indure o fata de 17 ani?

Pe de alta parte, sora lui Katelynn, Allison, era cea mai vulnerabila tinta pentru suferinta ce pusese stapanire peste vietile lor.

In cele din urma, saturat sa-si vada fiicele distrugandu-se, Joseph hotaraste sa schimbe foaia si sa paraseasca locul care le cauzeaza atat de multa durere. Dar oare cate secrete ascunde Joseph si cat de mult va mai putea sa le tina ascunse? Se spune ca adevarul iese la iveala mai devreme sau mai tarziu, iar pentru Joseph, lucrul asta este sigur..

Desi respingand ideea de a se muta in alt loc, Katelynn accepta in cele din urma, indreptandu-se spre singura persoana care reuseste sa o salveze in toate modurile posibile

Sufletul lui Katelynn este capturat si intemnitat de catre spiritul demonic a lui Harry, care pune stapanire peste intreaga sa fiinta si o indreapta spre o pasiune neomeneasca

Katelynn nu se va da in laturi de la nimic, insa va reusi sa reziste posesivitatii demonice a lui Harry?

Harry ascunde multe lucruri, lucruri negre ale trecutului si prezentului sau. O sa-l accepte Katelynn?

Pe masura ce zilele vor trece, tensiunea dintre cei doi va creste, amandoi cazand prada focului ce reuseste sa-i inlantuie, unindu-le sufletele ce ard de dorinta unul pentru celalalt..












Toate drepturile rezervate: Bubu Styles 
ATENTIE!: ACEASTA CREATIE IMI APARTINE IN TOTALITATE! MAI ESTE POSTATA PE UN SITE!

- 2014 -

Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Dum 05 Oct 2014, 12:44

Edit!

Primul! woaaaa
Ți-ai postat cartea și aici. in love Ți-am mai zis că îmi place și mai zic odată. Îmi place! Știu în mare ce se va întâmpla, dar tot aștept să începi povestea, încă sunt în suspans. lough Îmi place modul tău de a scrie și știi bine asta, așa că nu știu ce aștceva aș mai putea spune. Aștept primul capitol, spor la scris și la idei! a hug


Ultima editare efectuata de catre Heaven's Calling in Dum 05 Oct 2014, 13:34, editata de 1 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Dum 05 Oct 2014, 12:45

edit
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Possession I. Fire  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Mar 07 Oct 2014, 22:19

Possession 
I. Fire


de Elisa A. Zaharia






Capitolul 1. Lacrimi si Durere




- Mami! am auzit glasul stins a lui Allison, apoi am privit terifiata cand a trecut prin fata mea intr-o incercare de a se arunca in groapa in care mama noastra se va odihni de acum inainte.
Am reusit s-o prind inainte sa se arunce si am tras-o in bratele mele. Suspina intr-un fel care-mi facea inima sa se sparga in mii de bucatele. Chipul ei micut era brazdat de lacrimi, aproape inecandu-se in ele.
Mi-am intors privirea spre tata, care de la inceputul slujbei statea nemiscat si nu varsase nici macar o lacrima. Nu-i intelegeam comportamentul. In momentul de fata sotia lui era inmormantata, dar el nu schita nici cel mai mic gest de durere. Ori era asa pentru ca socul inca era prezent in ceea ce il privea, incat nu mai era capabil de vreo miscare, ori pentru a nu ne provoca noua si mai multa durere.
Mi-am inchis ochii in timp ce am oftat lung, sperand ca toata durerea pe care o simteam in fiecare celula a corpului meu, sa-mi paraseasca trupul. 
Era in zadar, totul era in zadar. Simteam ca innebunesc cu fiecare clipa ce trecea, pentru ca realizam din ce in ce mai mult ca nu o s-o mai vad niciodata. Cea mai inteleapta si nobila persoana pe care o cunosteam ma parasise, si ma parasise intr-un mod atat de crud si nemilos.
Nu o sa mai am nicio dimineata in care ea ma va intampina cu zambetul atat de specific ei, cu bratele sale calduroase inconjurandu-mi trupul si cu vorbele ei atat de dulci, parca desprinse din basme.
Inca nu imi venea sa cred ca o femeie atat de puternica precum mama mea nu mai este. O femeie atat de pretioasa pentru lumea asta de rahat in care traim. Era un inger pe pamant, si nu-mi puteam abtine gandul ca poate Dumnezeu a avut nevoie de ea si de aceea a luat-o de langa mine. Cat de egoist suna acel "de langa mine"...
Allison s-a tras brutal din bratele mele, cazand pe pamantul rece. Am icncercat sa ma apropii de ea, insa s-a departat si mai mult. 
Mi-am intors privirea exasperata spre tata. Era la fel, in aceeasi pozitie si cu aceeasi privire care nu exprima absolut nimic. Parea ca nu priveste in niciun punct. Nu stiam ce sa fac cu Allison, cum ar trebui sa o sustin, nu puteam sa rezist singura in toata chestia asta...
Eram deja la capatul puterilor, imi simteam tamplele aproape explodandu-mi, in timp ce respiratia imi era din ce in ce mai greoaie. Parca aveam o piatra pe inima, nu, o stanca. Ma simteam atat de rau, incat chiar nu stiu cum de inca mai eram in picioare. Priveam pierduta spre sicriul mamei. Inca nu intelegeam de ce a refuzat tata s-o vedem. Totul era atat de ciudat, el nu se manifesta in niciun fel si nici nu le lasa se ne luam adio de la mama asa cum trebuia. 
Am inspirat adanc, incercand din toate fortele sa-mi revin macar putin. Inima mea era distrusa, mintea mea o lua razna si simteam ca in orice moment o voi lua pe urmele mamei.


**********


M-am ridicat incet din pat, indreptandu-ma cu pasi lenti spre baie. Am icnit cand pielea talpii mele a facut contact cu gresia rece. Am deschis robinetul si mi-am dat cu apa pe fata. Mi-am sprijinit mainile de chiuveta si mi-am ridicat capul pentru a ma putea privi in oglinda.
M-am strambat dezamagita cand mi-am vazut reflexia. Aratam ingrozitor. Parul imi era ciufulit, in timp ce chipul palid -mult prea palid- si cearcanele imi completau infatisarea. Totusi, puteam sa spun ca aratam chiar bine pe exterior fata de ce simteam in interior.
Am oftat prelung si mi-am lasat capul in jos, simtind cum cateva lacrimi isi faceau aparitia pe fata mea obosita. Din nou, din nou si din nou. De trei luni plangeam in incontinuu. Continuam sa ma distrug prin orice mijloace, fiindca simteam ca viata mea s-a terminat oricum in aceeasi zi in care s-a terminat si viata mamei mele.
Am inceput sa fumez, sa beau si sa ma droghez. Dar totul e in zadar. Nimic nu ma face sa uit chinul prin care inima mea trece zilnic. Sunt doar momente in care nu simt nimic, dar sunt momente atat de scurte, incat atunci cand revin cu picioarele pe pamant, revin atat de dur incat imi doresc sa nu fi revenit vreodata. 
Allison incearca sa-mi vorbeasca, insa mereu tip la ea, spunandu-i sa ma lase dracu in pace. Nu stiu daca imi pare rau, nu mai sunt sigura de sentimentele mele de multa vreme.
Tata isi pastreaza acelasi comportament indiferent de la inmormantare. Nu stiu sigur daca ii puteam spune indiferent, insa clar nu pare deloc afectat de ce se intamplase si asta ma innebunea pur si simplu. Nu intelegeam de ce, nicio persoana nu se comporta in felul asta dupa ce isi pierde marea iubire, nu? Sau da?
Dar poate ca tata nu o iubea pe mama atat de mult cum spunea...
Am auzit un ciocanit si chiar in momentul in care am vrut sa tip spre persoana care indrazneste sa ma deranjeze, usa se deschide si aud mici pasi venind spre baie. Deja stiam cine e.


- Katelynn? i-am auzit vocea tremuranda.


Stiu ca de la un timp ii era frica de mine, ii era frica sa-mi vorbeasca, insa tot incerca sa ma bage in seama. Ma simt chiar prost din cauza asta, nu merita sa ma comport asa cu ea.


- De ce Dumnezeu a luat-o de langa mine atat de repede, Allison? Nici nu am apu...
- Inceteaza, Kate! Nu mai vorbi asa! A fost alaturi de tine optsprezece ani, avand in vedere ca peste cateva zile implinesti optsprezece, realizezi? Eu ce ar trebui sa spun? Langa mine a fost alaturi doar sase ani, si nici aia. Intotdeauna te-a preferat pe tine, Kate.


Asta a fost mai rau decat daca as fi primit o palma zdravana. Mi-a facut inima sa se zvarcoleasca de durere. Mi-am intors capul jenata, avea dreptate. Sunt patetica, absolut patetica.
Am auzit-o oftand si a iesit din camera. Alte valuri de lacrimi si-au facut aparitia nestingherite. Deja nu mai suportam. Cum putea sora mea mai mica sa gandeasca mult mai bine decat mine? Chiar incep sa cred ca innebunesc. Excelent, Katelynn, tine-o tot asa si o sa ajungi direct intr-un spital de nebuni.
Un ras fortat mi-a scapat printre buze. Eram sleita de puteri, ma dureau toti muschii, pana si dintii ma dureau. Aveam pana si vedenii cu ea, nimic nu mai era cum trebuia sa fie.
Ma innebunea si comportamentul tatei, totul era distrus in familia noastra. Nu imi doream sa mai traiesc niciun moment in lumea asta de rahat. Uram totul, ma uram pana si pe mine pentru ca nu eram in stare sa ma pun pe picioare macar pentru o a o ajuta pe Allison. Sunt dezgustator de patetica.
Mi-am simtit furia cum ajunge la cote maxime, si intr-un moment de nebunie, am lovit oglinda ce s-a spart in bucatele sub presiunea pumnului meu. Am tipat atat de tare, incat cred ca m-au auzit toti vecinii. Nu am tipat de durere, ci de furie. Aveam nevoie sa-mi las toata durerea sa scape cumva.


- Katelynn, ce-ai facut?!


M-am intors spre tata cu o expresie nebuna care pun pariu ca l-a ingrozit. Nu l-am mai vazut niciodata atat de speriat. Am zambit si am simtit cum pamantul imi fuge de sub picioare, vederea mi s-a incetosat, iar la scurt timp, am lesinat.


**********


Bipaitul unui aparat ingrozitor de stresant m-a facut sa-mi deschid ochii cu greutate. Am clipit de cateva ori si m-am ridicat brusc in fund. Am simtit cum ameteala ma acapareaza si mi-am dus o mana la frunte, masand-o. Ma durea capul ingrozitor, fix de o ameteala mai aveam nevoie.
Am privit in jur speriata.


- Ce dra*u?! aproape ca am tipat cand am realizat ca ma aflu intr-un pat de spital.


Sa nu-mi spui ca tata m-a adus la spital. Nu! 
Dar orice gand mi-a fost aprobat cand tata a intrat pe usa. A ramas pe loc cand si-a dat seama ca sunt treaza, nestiind daca era in regula sa se apropie. Il cred, comportamentul meu din ultima vreme era pur si simplu inspaimantator.
Si-a tras un scaun aproape de patul meu si s-a asezat. A ezitat cateva clipe sa ma priveasca, apoi si-a indreptat atentia spre mine. S-a resemnat privirii mele criminale si a oftat zgomotos. 


- Uite ce e, Katelynn..
- De ce m-ai adus aici?! aproape ca am scuipat cuvintele, intrerupandu-l


M-a privit perplex. Stie ca urasc spitalele. De ce face totul pe dos?


- Katelynn, am luat o decizie in ceea ce ne priveste. A spus hotarat, evitandu-mi intrebarea.


Mi-am ridicat o spranceana, privindu-l intrebator. Ce naiba de decizie a luat el? 
A luat o gura mare de aer, apoi m-a privit temator si a spus:



- O sa ne mutam in...
- Ce o sa facem?! de data asta chiar am tipat de-a binelea. A luat-o razna? Cum sa ne mutam? - Ai innebunit rau de tot daca-ti imaginezi ca eu o sa plec din locul asta. Nu ne mutam nicaieri, sau daca chiar vrei o mutare, din partea mea, muta-te singur!
- Inceteaza sa-mi mai vorbesti de parca tu ai fi parintele si eu copilul, Katelynn! s-a rastit la mine, ingrosandu-si vocea.
- Inceteaza tu cu ideea asta absurda! Nu am de gand sa plec nicaieri, nu vreau si punct. Nu ai cum sa ma obligi! 


Ma abtineam cu greu sa nu plang de nervi. 


- Scumpo, e pentru binele tau si a lui Allison...
- Nu! i-am indepartat mana atunci cand a vrut sa-mi mangaie parul - Nu am de gand sa plec nicaieri, ti-am spus deja. Nu ti-a pasat 3 luni de mine si Allison. Acum te gandesti la binele nostru? 


Cateva lacrimi si-au facut aparitia, dar le-am sters printr-o miscare rapida.


- De ajuns! Trebuie sa treci peste toata chestia asta, trebuie sa te obisnuiesti cu situatia asta! M-am saturat sa stau si sa vad cum te distrugi singura. Inteleg, chiar inteleg. E dureros, dar trebuie sa incetezi sa-ti mai plangi de mila si sa treci mai departe. O sa ne mutam in Washington fie ca iti place, fie ca nu. Am luat o decizie, Katelynn, asa ca nu-mi pune rabdarea la incercare! s-a ridicat rapid si a iesit tunand din incapere.


Am expirat socata. Tata nu mi-a mai vorbit niciodata in felul asta. Ce naiba il apucase? Mutare? Washington?! Poate in visele lui. Pentru binele meu si a lui Allison. Ha, halal bine. Nimic nu mai avea sa fie bine in familia asta, e distrusa de multa vreme. Daca nu a facut nimic atunci, de ce ar face acum?
Mi-am lasat resemnata corpul sa se aseze intr-un mod cat de cat confortabil, insa am icnit cand am simtit perna tare. Ce naiba? Se presupune ca asta e un spital sau o camera de tortura? Am apucat nervoasa perna si am aruncat-o in nestire.
Mi-a cazut fata cand o asistenta a deschis usa, perna lovind-o drept in moaca. Ha! Sa vezi si tu ce fel de ingrijiri aveti in spitalul asta, baba urata!


- Am venit sa va fac un set de analize. Fulgera nervoasa. Dupa privirea ei, sunt absolut sigura ca ma va durea intepatura aia nenorocita.


S-o ia dra*u de viata!



________________


- DISTRIBUTIE - 

1. Harry Styles ca Harry Styles
2. Megan Fox ca Katelynn White (Kate)
3. Andrew Dennis Biersack ca Joshua Ross (Josh)
4. Charlie Matthews ca Jake Lautner
5. Cassie Ventura ca Blair Heather
6. Leighton Meester ca Jessica River (Jess)
7. Bill Kaulitz ca Blake Rowan
8. Tom Kaulitz ca Todd Rowan
9. Briana Evigan ca Rebekah Dawson (Becky)
10. Cassie Scerbo ca Vanessa Evigan 
11. Chris Evans ca Igor Storm
12. Paul Walker ca Isaac Storm
13. Luke Mitchelle ca Nathan Rod (Nate)
14. Austin Mahone ca Kevin Maxwell
15. Lana Del Rey ca Sonnya White
16. Matthew Davis ca Joseph White
17. Kristina Pimenova ca Allison White (Ally)
18. Brett Novek ca Diego Cruz
19. Cody Longo ca Christian Layne (Chris)


*****

Incurand o sa aveti si trailer-ul. 

****


Ultima editare efectuata de catre Bubu Styles in Mar 07 Oct 2014, 23:34, editata de 1 ori
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Mar 07 Oct 2014, 22:31

Primaaaa!
Ok, sunt fericita ca am prins ideea de la inceput. Nici nu știi ce bucuroasa sunt...
In al doilea rand, nu știu ce sa spun de idee, dacă e originală sau nu. Nu îmi dau seama pentru ca e doar primul capitol, so...
Scrii frumos. Ai o descriere buna și dialog, de toate. Îmi face plăcere și parcă Îți mai vine sa aștepți când știi ca primești ceva a întâia. 
Ok, cam atat. Spor la scris, inspiratie și toate cele. Sper sa mă anunți și pe mine când pui next, merci anticipat :3
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Possession I. Fire  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Dum 12 Oct 2014, 15:16

Possession I. Fire  2r5gps1






Capitolul 2. Intalnirea







- Ei bine? Ce parere aveti? vocea tatei rasuna puternic dinafara masinii


Mi-am dat ochii peste cap, iesind fara vlaga din masina. Allison se invartea in jurul meu, batand din palme si zambind din toata inima. 


- Iti place? imi sopti tata
- E in regula. I-am raspuns sec, obtinand un oftat lung de la el


Nu ma puteam preface ca totul era bine, insa trebuia sa incerc macar pentru ei. Am aruncat o mica privire spre noua noastra casa. Chiar era frumoasa. Nimic sofisticat, era o casa cu doua etaje, predominand-o culorile de crem si maro. 
Am inaintat fara sa spun nimic, inca o auzeam pe Allison cum batea din palme si puteam simti dezamagirea tatei fata de reactia mea. Trebuia sa inteleaga ca o mutare nu insemna ca durerea o sa dispara, insa era mult prea incapatanat ca sa-mi inteleaga sentimentele. Iar in ceea ce-l priveste, nici eu nu i le intelegeam pe ale lui. Inca mi se parea extrem de ciudat faptul ca a reusit sa treaca atat de repede peste moartea mamei.


Am intrat in casa si am avut parte de o adevarata surpriza. Sincer, nu ma asteptam ca tata sa fi cumparat casa deja mobilata, si pot spune ca imi place. Era decorata simplu dar cu bun gust.
Allison intra ca o furtuna in casa si am putut sa aud doar un "o" lung, urmat de un tipat de fericire. Asta m-a facut sa chicotesc, era incredibil sa o vad pe Allison fericita, mai ales dupa atata timp. Ma bucura faptul ca macar ea se simtea bine cu schimbarea asta si speram ca asta sa o ajute si sa-i vindece ranile. Stiam ca, intr-un fel, la ea era durerea cea mai mare. Si avea dreptate, eram atat de egoista...


- Bun, acum haideti sa va arat camerele. 


Puteam simti extazul din vocea tatei, asa ca am hotarat doar sa-i urmez in tacere, fara alte scene, fara alte comentarii. Nu voiam sa le stric fericirea si buna dispozitie. 
Am ramas placut surprinsa, pe hol era destul spatiu, ceea ce-mi placea. Uram spatiile mici. 
Tata a deschis baia, camera lui Allison - unde ea a ramas sa-si aseze lucrurile asa cum ii placea - si, in final, camera mea. Uimirea chiar a pus stapanire pe mine de data asta. Inca putin si imi cautam maxilarul pe jos. 
Am intrat incet, inca privind socata in jurul meu. Peretii erau gri, iar tavanul alb. Cum intrai, pe partea stanga era un birou de culoarea neagra. In fata biroului, cu destul spatiu intre, era pozitionat patul, ce avea pe o parte un dulapior mic, negru, cu un model gri metalic pe el, iar pe partea cealalta, altul. Apoi venea balconul, cu perdele gri si negru, iar pe partea dreapta a balconului si a camerei, era un perete mai lung, ce facea balconul sa para o intrare pentru o alta camera. Pe peretele acesta, era un dulapior cu oglinda, mai mare in lungime si in latime decat cele mici. Si acesta avea modele gri metalic pe el, rama oglinzii fiind la fel. Apoi, pe peretele din partea dreapta a camerei, fata in fata cu patul, era dulapul, negru, cu doua oglinzi pe centru. Pe jos era gresie de culoarea crem, in timp ce un covor negru - foarte mare - aproape ca o acoperea. Asternuturile si pernele patului erau tot negre, doar o singura perna era de un gri spre crem, ce parea tot metalic, si era un cearseaf de aceeasi culoare intins doar pe o portiune din pat.
Uimirea mea era la cote maxime, nu ma asteptam la asa ceva. Si nu numai ca nu ma asteptam la un dormitor ce sigur era atat de costisitor - oare de unde avusese tata bani pentru asa ceva? - ci si pentru culorile pe care le-a ales pentru decor. Stia ca ador negrul, insa pana in momentul de fata nu credeam ca pot sa am o camera in care sa predomine aceasta culoare, stand cu el in aceeasi casa. 


- Mobila e din sticla? m-am trezit intrebandu-l
- Nu. A chicotit - E din lemn slefuit si lacuit. Iti place?


Nu am reusit sa spun ceva, doar am aprobat printr-o miscare exagerata a capului.


- Bun, acum am sa te las sa-ti asezi lucrurile. Apropo, Katelynn, transferul tau este deja gata asa ca maine poti incepe prima zi de liceu, la fel ca toti ceilalti. Mi-a spus incet, intorcandu-se spre usa.
- Tata? Aproape ca am soptit, iar el s-a intors spre mine uimit. - Multumesc! mi-am simtit vocea tremuranda.



El doar a zambit si a iesit din camera, lasandu-ma singura. M-am asezat incet pe pat, inca privind in jurul meu. Tata facea atat de multe pentru noi, ca sa ne fie bine, ca sa ne simtim bine. Comportamentul meu nu ajuta deloc, nu-l facea decat sa se simta prost si ma intrebam incontinuu daca el merita o fiica atat de nerecunoscatoare precum sunt eu. Clar nu merita, nu la cat se straduia ca noi sa trecem peste durerea asta, sa mergem mai departe si sa privim spre viitor. Un viitor pe care nu-l cunosteam - nici nu aveam cum - dar de care mi-era o frica enorma.
Inca simteam lipsa mamei, inca aveam cosmaruri legate de asta. Timpul petrecut in spital m-a ajutat sa reflectez asupra anumitor lucruri, insa nu m-a ajutat sa uit tragedia asta. Pentru ca durerea nu trece in timp asa cum spun ceilalti, ci devine mai suparatoare.
Am incercat sa-mi alung aceste ganduri triste si m-am apucat de despachetat si aranjat. Toata camera arata atat de minunat incat mi-era frica sa nu stric ceva. Am eu acest lucru tipic de mereu stric cate ceva.
Dupa ce am terminat de aranjat totul, am privit mandra in jurul meu. La inceput nu stiam ce si cum sa pun ca sa arate cat mai bine, insa vazand rezultatul final chiar sunt multumita. Acum nu stiam ce sa fac ca sa treaca timpul mai repede. Nu stiu de ce, dar eram putin nerabdatoare asupra zilei de maine. Un nou loc, nou liceu, noi persoane...
Ma intreb daca o sa ma integrez, daca o sa-mi fac prieteni. Desi nu prea cred, nu cred ca o sa gasesc persoane cu aceleasi probleme si vicii ca si mine.
Am iesit din camera si am mers in bucatarie unde tata si Allison se pare ca faceau clatite. Sau incercau...
Allison era plina din cap pana in picioare de faina, iar de tata nici nu mai zic. Avea o bucata de aluat in cap. Prin toata bucataria erau urme lasate de ei, nici nu ma mir. Daca ii lasai pe amandoi in bucatarie, era de rau. Tata stia sa gateasca, chiar ma surprindea peste masura deseori, caci gatea mai bine decat o femeie. Insa in momentul in care intra si Allison in peisaj, atunci iesea dezastrul. In loc sa foloseasca alimentele pentru mancare, ajungeau mereu sa se bata cu ele.
Am ras fara sa ma pot abtine, asezandu-ma pe unul dintre scaune si atragandu-le atentia.


- Katelynn? intreba tata surprins, de parca nu s-ar fi asteptat ca eu sa mai ies din camera. 
- M-am plictisit ingrozitor. Nu e nimic de facut in locul asta! m-am bosumflat
- De ce nu iesi sa faci o plimbare? Doar nu te indeparta foarte mult de casa, nu cunosti locurile, dar cred ca o sa-ti faca bine sa iesi si sa iei putin aer. Ridica tata din umeri.


Am stat si m-am gandit putin, dar chiar avea dreptate. Simteam ca ma sufoc in casa asta si chiar aveam nevoie de ceva aer proaspat. In plus, afara era mult prea frumos ca sa stau in casa. 


- Bine, atunci ne vedem mai tarziu. Am sarit repede de pe scaun, m-am incaltat si in cateva secunde eram deja afara.


Ok, si acum unde se presupune ca ar trebui sa merg? Nu cunosc niciun loc de pe aici unde as putea merge. 
Dupa cateva minute de gandire, m-am hotarat doar s-o iau in partea dreapta si sa ma plimb putin. Oricum, nu aveam de gand sa ma indepartez foarte mult. 
Fara sa-mi dau seama, intr-o fractiune de moment, mi-au revenit in minte toate amintirile pe care le aveam cu mama. Toate momentele in care mi-a fost alaturi, in care ne distram impreuna. Eram mai mult decat mama si fiica, eram ceva mai mult de atat.
Lucrurile sunt asa cum sunt, iar eu nu am cum sa le schimb. Chiar daca imi doresc din toata inima, nu am cum. Trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca am pierdut-o si ca de acum inainte sunt pe cont propriu. Stiu ca il am pe tata aproape de mine, insa sunt lucruri pe care nu i le pot spune, iar Allison e mult prea mica ca sa ma inteleaga...


Am inspirat adanc si am hotarat ca e timpul sa ma intorc, insa mi-a picat cerul in cap cand m-am trezit la realitate si am realizat unde sunt. Defapt, ce sa realizez? Problema era ca nu stiam unde sunt!
M-am uitat alarmata in jurul meu si am constatat ca eram intr-un fel de padure. Erau in jurul meu niste copaci mari si batrani ce erau inconjurati de foarte multe flori.
Deja incepeam sa ma sperii, pentru ca era si seara. Cand am plecat de acasa era inca lumina si imi aduc aminte ca era abia ora sapte. Acum cu siguranta trecuse foarte mult timp, pentru ca se inserase. Si acum cum sa ma intorc? Am oftat zgomot si m-am intors, insa m-am lovit de un piept masiv si am cazut, tinandu-mi ochii inchisi.
Stai, piept? Ce...
Mi-am deschis ochii incet si mi-am ridicat capul spre persoana de care m-am lovit. 
Si cred ca am fost lovita din nou, pentru ca vedeam un inger. Stateam jos, tinandu-mi mana la frunte si privind cei mai perfecti ochi pe care i-am vazut in toata viata mea. Nu puteam sa-mi dau seama cum de un baiat putea sa arate atat de bine, atat de fermecator. Tenul lui era perfect, fara nicio impuritate, ochii mari, de culoarea unui verde cristalin si acele buze perfect conturate. Pana si parul lui era perfect, niste bucle ce pareau asezate pana la cel mai mic detaliu, dar totodata atat de naturale.
Fara sa-mi dau seama, ochii mi-au cazut pe corpul lui si m-am simtit lovita din nou, de data asta cu mai multa intensitate. Purta un maiou negru si niste blugi tot negri, ce se mulau atat de bine pe corpul lui. Cat de bine putea sa arate un baiat? 
Nu am putut sa nu observ tatuajele lui, insa nu am avut timp sa le analizez atat de bine pe cat mi-as fi dorit.


- Ai de gand sa stai si sa te holbezi la mine pana maine? Vocea lui rasuna atat de clar, atat de seducator, atat de...


Ochii mi s-au marit si gura mi s-a deschis incercand sa spun ceva pentru a scapa de ceea ce tocmai a sunat ca o acuzare. A spus cumva ca ma holbam la el?!


- Ce?! Nu ma holbam la tine! M-am ridicat artagoasa.
- Nu? Atunci ar fi trebuit sa spun ca mai aveai putin si-ti cautai ochii pe jos? M-a intrebat razand.
- Nu te umfla atat in pene! Oricum, nu e nimic de vazut la tine. Ma uitam doar pentru ca nu stiam cine esti. Am fost surprinsa, m-ai speriat! I-am raspuns vrand sa par indiferenta.


A chicotit si s-a apropiat de mine, aproape lipindu-si corpul de al meu, insa nu a facut-o, a lasat putin spatiu intre noi.
Era mult mai inalt decat mine, paream un copil mic pe langa el si asta nu imi placea. 
Si-a plimbat degetele prin par, apoi, dand la iveala niste dinti surprinzator de albi si de regulati, se apleca usor spre fata mea.


- Esti sigura ca nu e nimic de vazut la mine? Vocea lui era atat de senzuala, incat mi-am simtit obrajii arzand.


Mi-am intors capul bosumflata, refuzand sa il privesc. 


- Esti sigura? Repeta, prinzandu-mi barbia cu degetele lui mari si fortandu-ma sa-l privesc.


De data asta sunt sigura ca am rosit. El chicotii din nou, apropiindu-se mai mult.


- Hmm? Continua sa ma fiarba, lasandu-si buzele sa alunece tot mai mult spre ale mele.


Deja simteam toata presiunea din lume instalandu-se in corpul meu si eram sigura ca intr-o clipa sau alta, obrajii mei vor exploda. 
Constienta de ce se intampla, m-am dat un pas inapoi, incercand sa-mi revin.

 
- Nu sigura, foarte sigura. Acum, eu o sa plec. Am trecut pe langa el fara sa-l privesc, insa m-am oprit dupa vreo trei pasi.


Priveam nedumerita in jurul meu. Nu voiam sa-si de-a seama ca habar nu am unde ma aflu, insa chiar nu stiam in ce directie sa o iau. Am incercat sa fac un pas, insa m-am razgandit. Daca ma pierdeam si mai mult decat eram deja? 


- Habar nu ai pe unde s-o iei, nu-i asa? L-am auzit razand si mi-am intors capul furioasa.


A ras din nou, privindu-ma amuzat. Ma facea sa-mi pierd mintile.


- Haide, te duc eu. Se oferii, apropiindu-se de mine.
- Nu! Mi-am clatinat capul si m-am dat un pas inapoi. - Ma descurc, poti sa pleci.


Mi-am bagat mana in buzunar pentru a-mi scoate telefonul. Il sunam pe tata si se rezolva problema, nu? Dar mi-a picat cerul in cap cand am constatat ca nu aveam telefonul la mine. Perfect! Absolut perfect! Probabil tata deja innebunise, nestiind unde sunt.
Mi-am intors privirea spre tipul din fata mea si am zambit fals, incercand sa-i demonstrez ca nu mi-era frica sa raman singura.


- Cum vrei. A ridicat din umeri si a trecut pe langa mine.


La dracu! Fii serioasa, Katelynn, habar n-ai cum sa te intorci acasa!


- Stai! M-am auzit spunand. Poti sa ma scoti de aici, te rog? Aproape ca am soptit, privind in alta parte.


L-am auzit razand si l-am privit suparata, insa nu am reusit decat sa-l fac sa rada si mai tare. Mi-a facut un simplu semn sa-l urmez asa ca nu am mai spus nimic si l-am urmat in tacere.
Ma intrebam oare ce o sa spuna tata cand o sa ajung acasa. Adica, in Londra, mereu ajungeam tarziu si-mi tinea predici si tot felul de chestii, insa aici e altfel, nici macar nu cunosc locurile si sunt sigura ca e foarte ingrijorat. Nu vreau sa-i mai creez si eu alte probleme, pe langa cele pe care le are, insa parca sunt un magnet pentru probleme. 
Brusc, am simtit cum ma izbesc din nou de ceva, insa de data asta nu am cazut.


- Tu chiar nu te poti abtine, nu? Ma intreba tipul al carui nume nici macar nu-l stiu
- Ce? Sa ma abtin de la ce? L-am intrebat nedumerita
- De la a ma atinge. Zambi strengar


Ochii mi s-au marit si simteam ca nervozitatea punea stapanire pe mine. Nu stiam de ce, dar tipul asta ma enerva la culme.


- Ce ai spus? Esti un dobi.. ce e asta? Atentia mi-a fost atrasa de motocicleta din spatele lui, pe care nici n-am observat-o pana acum. 
- E o motocicleta. Urca! Imi raspunse de parca eu nu stiam ca e o motocicleta si asta a sunat mai mult ca un ordin, insa n-am avut nevoie de o rugaminte pentru a ma urca.


Iubeam motociletele, aveam o pasiune pentru ele si pentru masini. Tot ce tinea de viteza ma pasiona. 
Mi-a intins o casca, insa am refuzat-o. 


- Ia-o. Inca isi tinea mana intinsa.


Mi-am clatinat capul, zambind in sinea mea. 
Nici n-am apucat sa spun altceva, sau sa protestez, pentru ca el mi-a pus-o imediat pe cap. M-am bosumflat ca un copil de cinci ani, insa nu m-a bagat in seama. S-a urcat si el, si-a pus casca si a pornit motorul. 
Doamne, iubeam sunetul asta, era ca un tors de felina. 


- Tine-te bine. Mi-a luat mainile si mi le-a incolacit imprejurul abdomenului lui. - Tine-le strans. Deja simteam cum parfumul lui imi invada narile. - Vino mai aproape. Imi dadea instructiuni ca unui copil mic si deja ma enerva chestia asta. - Si taci! Mi-o taiase rapid, atunci cand am incercat sa spun ceva.
Mi-am dat ochii peste cap, chiar daca nu ma putea vedea. Era un gest tipic mie.


A pornit atat de rapid, incat nici n-am putut sa-mi dau seama cand a facut-o. Eram atat de uluita de cum trecea printre toti copacii astia, de parca nici macar nu existau. Nu stiu daca mi-era frica, poate ca da, dar era o parte din mine care se simtea excelent. Simteam ca zbor, chiar daca aveam casca pe cap, puteam sa simt tot aerul venind spre mine.
Ce zicea tata de putin aer? Acum aveam din plin. Am chicotit la gandul asta. 
Am observat ca acum eram pe o poteca si in mai putin de cateva secunde am iesit din padure, intrand direct intr-un parc. 
I-am dat tipului cateva instructiuni pentru a ma putea duce acasa. Stiam cum sa ajung, stiam pe unde sa o iau, dar din padure nu stiam eu cum sa ies. Si am avut dreptate, daca ramaneam singura, clar nu mai ieseam de acolo. Locul ala e ca un labirint.
Dupa ceva timp, am ajuns acasa. Am coborat de pe motocicleta, mi-am dat casca jos si mi-am aranjat parul.


- Aaam, multumesc. Am spus repede si m-am intors sa plec.


Insa nu am reusit sa fac nici un pas, pentru ca el mi-a prins mijlocul si m-a intors spre el.


- Cum te cheama? M-a intrebat, parca soptind, plimbandu-si mainile pe spatele meu.
- Noapte buna. I-am raspuns, evitandu-i intrebarea. 


M-am tras usor din bratele lui si am plecat spre casa. Am deschis usa usor, incercand sa nu fac prea mult zgomot, insa n-am reusit.


- Katelynn? O, Doamne! Katelynn, unde ai fost? Mi-am facut atatea griji! Esti bine? Tata s-a napustit asupra mea cu un set de intrebari la care nu faceam fata acum.
- Tata, sunt bine. Nu iti face griji. Doar am fost sa ma plimb si m-am pierdut printr-un parc, dar sunt bine. Mi-am uitat telefonul acasa, altfel te sunam. Vreau doar sa dorm, sunt obosita si maine trebuie sa ma trezesc de dimineata. I-am raspuns, incercand sa-l linistesc.
- Katelynn! Nu mai suntem in Londra, asta e un loc nou. Nu poti sa uiti sa-ti iei telefonul cu tine cand iesi afara. Trebuie sa incepi sa fii mai responsabila. 


Stiam si eu ca am gresit, insa nu aveam nevoie de un alt rand de predici.


- Da, tata. Stiu, imi pare rau ca te-am ingrijorat. Acum ma duc la culcare. Noapte buna. 


L-am pupat scurt pe obraz si am fugit pe scari, chiar nu voiam sa mai aud nimic. Aveam si atatea de facut, trebuia sa-mi fac baie si sa ma pregatesc pentru maine. Atat psihic cat si fizic.
Am urcat rapid in camera mea, am deschis dulapul si am luat repede niste pijamale la nimereala. Mi-am luat borseta cu samponul, gelul de dus si toate celelalte si am luat-o la fuga spre baie. Era foarte tarziu si eu deja muream de somn.
Dupa ce mi-am facut baie, m-am intors in camera mea si m-am bagat in pat. Inca ma simteam ciudat. Ma tot gandeam de ce am refuzat sa-i spun numele meu. Nu-mi facuse niciun rau, din contra. Doar ma enervau micile lui jocuri. 
Insa, oricum nu conta. Nu o sa-l mai vad niciodata, nu?
Am hotarat sa las orice gand si orice altceva deoparte si mi-am inchis ochii, incercand sa adorm. Maine o sa fie o zi lunga cu siguranta.








--------------------
Pentru cei care nu pot vedea imaginea, aveti aici link-ul: http://tinypic.com/view.php?pic=2r5gps1&s=8#.VDptsWeSyvg
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Dum 12 Oct 2014, 15:19

Edit!

Scuze că dau editul așa târziu, știi că te iubesc. :$
Da, Kate chiar că atrage problemele. Biata fată. lough Cel puțin îi place casa cea nouă, ca să nu mai spun că pare să-și adore camera. Ai avut multe faze care m-au făcut să râd, mai ales „Stai, piept? Ce...” lough Asta m-a omorât, acum îți scrie fantoma mea. =))
Anyway, îmi place cum conturezi acțiunea și că nu o grăbești. Știi deja că îți iubesc felul de a scrie, deci ce aș putea să mai spun în afara faptului că vreau next? Presupun că mai pot doar să-ți urez baftă la școală și spor la scris și la idei și să mă anunți să fiu iar primul. :3


Ultima editare efectuata de catre Heaven's Calling in Mar 14 Oct 2014, 21:20, editata de 1 ori
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Possession I. Fire  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Dum 12 Oct 2014, 15:21

Cat ma bucur ca ai postat cartea aici!
Eu stiu despre ce este vorba si stii ca sunt indragostita de tot ce tine de cartea ta, ador ideea si modul tau de a scrie. 
Totul este bine gandit <3, ca doar esti Bubu my pulpeisan :)) :*.
Astept sa aduci next kiss*. Pup :*
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Lun 13 Oct 2014, 16:33

Edit :( 
Scuze de întârziere dragă, prinsa în cărți, stii tu :)
Deci, e super. Ce pot sa spun... e superb! Sincer, nu am găsit prea multe greseli, sau poate ca am fost absorbita și nu am putut găsi *no more breath*. Ideea... hmmm... nu îmi dau seama dacă e originală sau nu, presupun *blushing* ca trebuie sa mai scrii ceva ca sa mă prind, ha? :D
Ideea e ca aștept next și ca îmi place foarte  mult, și te rog sa nu uiți sa mă anunți dacă nu ești ocupata, nu mă supăr dacă sunt ultima :3 Spor la scris și inspiratie, nu ca ai avea nevoie. Văd ca ideile vin singure la tine. Te las sa reflectezi, mai vorbim noi :*
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Possession I. Fire  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Sam 25 Oct 2014, 20:05

Ok, nu sunt eu cu 1D si restul, insa wow, ce poveste! Descrii atat de frumos si explicit, dar ai si actiune care sa completeze in asa fel incat sa nu devina plictisitor. Per total, imi place foarte mult, chiar daca si alte povesti cu Harry incep asa (don`t ask,pls), a ta pare putin mai diferita.
Spor la scris si anunta-ma si pe mine, te rog, cand pui next. 
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Possession I. Fire  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Mier 29 Oct 2014, 22:12

Capitolul 3. Prima scanteie





- Katelynn, daca nu te trezesti in momentul asta o sa urc la tine! Si crede-ma, nu vrei sa te trezesc eu! Am auzit din nou acea amenintare de care ma saturasem deja.


Tata avea un obicei foarte prost in ceea ce privea trezitul meu. De fiecare data cand nu reuseam sa ma trezesc la timp - sau nu voiam - venea si-mi arunca o cana de apa rece pe mine, apoi ma privea cu acei ochi malefici, urmand sa rada de mine o saptamana intreaga.
M-am ridicat cu greu, sprijinindu-ma in cot. Am dormit foarte bine, dar ma simt atat de obosita, incat oricine ar putea crede ca nu m-am odihnit de zile bune. Abia imi puteam tine ochii deschisi si mi-i simteam mai grei ca niciodata. 
M-am dat jos din pat, indreptandu-ma cu pasi lenti spre baie. Nici sa merg nu puteam. De fiecare data cand paseam, ma simteam ca si cum as pasii pe ace. 
Mi-am facut un dus rapid si m-am intors in camera mea. Parca ma simteam mai bine, cu putin mai multa energie. Chiar nu vreau sa fiu un zombie in prima zi de liceu...
Am deschis dulapul fara vlaga, stiind deja ca avea sa-mi ia o ora sa-mi aleg hainele. Nici nu stiu de ce, dar parca nimic din ceea ce aveam nu-mi mai placea. Mi-am dat ochii peste cap incepand sa cotrobai, sperand ca o sa gasesc ceva potrivit. 
Dupa vreo cinci minute in care tata a tot tipat la mine, spunandu-mi ca o sa intarzii - ca de obicei - si fumegand de furie, am gasit insfarsit ceva. O pereche de colanti, un maiou, o geaca de piele si niste ghetute. Bineinteles, toate negre. Nici ca se putea altfel, si deja presimteam tot ce avea sa-mi spuna tata in momentul in care o sa ma vada.
M-am imbracat si machiat rapid, lasandu-mi parul buclat desfacut. M-am privit in oglinda pret de cateva minute si rezultatul m-a multumit mai mult decat as fi crezut.
Aveam emotii pentru ziua asta, insa am hotarat sa las ingrijorarile pentru mai tarziu si sa cobor inainte sa vina tata la mine.


- Aseaza-te si mananca. Mi se adresa pe un ton calm in momentul in care am intrat in bucatarie.


Nu simteam nici cea mai mica dorinta de a manca ceva, insa privindu-l, imi puteam da usor seama ca a trecut prin toate fazele de nervozitate, asteptandu-ma. Nu aveam de gand sa-l enervez din nou, altfel ar mai fi avut putin si ar fi explodat.
Mi-a venit sa rad la gandul asta, dar mi-am inabusit dorinta intr-un tusit fals. Am mancat rapid jumatate de clatita cu banane si ciocolata, incercand sa nu-l fac sa astepte si mai mult dupa mine.



- Sa mergem. A trecut pe langa mine, luandu-si cheile de pe masa si incaltandu-se.


Era suparat, cu siguranta era suparat. Dar o sa-i treaca, in fond, nu era asa mare lucru. Nu sunt cea mai punctuala persoana si nici n-am sa fiu vreodata - cel putin, nu in viata asta -
Am urcat in masina fara sa spun nimic. Nici nu prea aveam chef de conversatii in momentul asta. Tata era bosumflat de parca nu m-ar cunoaste si nu ar sti ca obisnuiesc sa intarzii, dar il inteleg. Probabil ca si el se grabea ca sa ajunga la interviul pentru noua slujba. Poate ca trebuia sa invat sa fiu mai punctuala, sa fiu mai responsabila. Dar, cum am mai spus, nu o sa se intample. 
Aveam mii de intrebari in minte. Cum o sa fie ziua asta? Ce persoane o sa intalnesc? Ma voi integra in vreun grup? Cam greu de crezut, avand in vedere toate viciile pe care le am. Pun pariu ca o sa dau numai de fetite si baietei de bani gata care se cred buricul pamantului.


- Katelynn, ai grija ce faci. Te rog, incearca sa nu-ti faci dusmani din prima zi.


Am auzit vocea tatei ca o confirmare a ceea ce gandeam. Bineinteles ca nu o sa-mi fac prieteni, sunt prea diferita de toata lumea.
Am decis doar sa-i fac cu mana si sa ies din masina. Inainte sa-mi dau seama, tata deja plecase. Cum credeam, se grabea iar eu il incetineam ca de obicei. Mi-am dat ochii peste cap si am privit rapid in jur.


- Seattle High School. Am citit, aproape razand, ceea ce scria pe placuta portii. - Uau, ce nume original. Sigur s-au gandit mult la el. Continui sa rad.
- Obisnuiesti sa vorbesti singura?


M-am intors intr-o fractiune de secunda, fiind aproape de a face un infarct. Am rasuflat usurata cand mi-am dat seama ca asta nu e unul dintre scenele alea de filme unde in spatele tau se afla un criminal in serie - cel mai probabil un bosorog cu burta mare si chelie - si te sperie inainte sa te omoare, ci o fata incredibil de frumoasa.
Probabil ca expresia mea era extrem de comica pentru ca inca radea din momentul in care m-am intors. Imi tineam mana la piept si rasuflam greu, de parca as fi vazut o fantoma. 
Perfect, Katelynn, un inceput absolut perfect.


Analizand-o mai bine, am ramas complet uimita. Purta niste pantaloni de trening cu tur, rosii, iar la piciorul stang avea materialul ridicat pana aproape de genunchi, in timp ce la celalalt picior era lasat lung si era bagat in incaltaminte. Un tricou alb, scurt, ce ii lasa abdomenul perfect la vedere si niste skateri albi. La gat avea multe lanturi, dintre care doua mi-au atras atentia. Unul cu cap de mort, iar celalalt cu simbolul Yin si Yang. La ambele maini avea bratari si inele iar in urechi o pereche de cercei mari, rotunzi. Ceea ce mi-a atras si mai mult atentia a fost parul ei. Pe partea dreapta a capului era rasa, in timp ce pe partea stanga parul lung si brunet ii ajungea pana aproape de mijloc. Pielea ei ma facea sa fiu invidioasa. Privind-o, iar apoi privindu-ma pe mine era ca si cum te-ai uita la o ciocolata si un iaurt. Mi-am mutat privirea spre fata ei si am vazut unele dintre cele mai perfecte buze pe care le-am vazut vreodata la o fata. Poate e ciudat sa spun asta, fiind fata, dar avea buzele atat de mari si bine conturate incat..din nou, eram geloasa. Ca sa nu mai vorbesc despre ochii aia negri.


- Hey girl, mai esti cu mine? Imi flutura mana prin fata ochilor.
- Aaa, ce? Am replicat de parca nu i-am inteles intrebarea.
- Presupun ca tu esti tipa noua. Corect? 


Mi-am clatinat capul, aproband.


- Inteleg. Sunt Blair. Imi intinse mana prietenos.


I-am strans mana usor, incercand sa nu par intimidata de aparitia ei neasteptata.


- Katelynn, dar poti sa-mi spui Kate. Incantata. I-am prins mana usor.


Si-a clatinat capul, dandu-mi de inteles ca si ea era incantata de cunostinta. Deja imi placea tipa asta. Avea acel aer misterios pe care il ador la o persoana. Stilul ei era ravasitor si se potrivea cu tipul de persoane pe care voiam sa le am in jurul meu. Imi aducea aminte de o veche prietena din Londra, Evelinn.


- Se pare ca n-o sa mai fiu intarziata liceului. Sper sa nu-mi furi unul dintre titluri. Isi puse mainile in solduri, tonul ei fiind vizibil amuzat.
- Titluri? Am repetat nedumerita.
- Crede-ma, e mai bine sa nu stii deocamdata. Zambi in coltul guri. - Haide, o sa te duc la secretariat. Continua pe acelasi ton amuzat.


Am urmat-o fara sa mai spun nimic. Nu intelegeam la ce se referea prin "titluri" dar probabil ca o sa aflu mai devreme sau mai tarziu. Eram incantata de prezenta ei si de faptul ca ma conducea la secretariat. Probabil daca eram singura cu siguranta as mai fi intarziat la cursuri inca trei ore pana sa gasesc secretariatul.
Am intrat in liceu si am urmat-o in continuare fara sa spun nimic, doar analizand din cand in cand locurile. Era ciudat, dar imi placea. Aveam impresia ca o sa ma simt bine in locul asta si nu stiam de ce, avand in vedere ca atunci cand am aflat ca o sa ne mutam in alt loc, mai aveam putin si-i saream tatei in gat de nervi.


- Acolo e. Ma trezeste din visare, indicandu-mi cu degetul locul unde se afla o femeie cam de treizeci de ani. - Nu stiu de ce, dar imi placi ca persoana. Si e greu ca cineva sa-mi intre pe sub piele din prima. Imi spuse pe un ton serios, luandu-mi o suvita de par si jucandu-se cu ea printre degete. - Move your ass, girl. Imi trase o palma peste fund. - O sa te astept aici, eu si baba aia nu ne avem la suflet. Continua, uitandu-se urat la femeia pe care mi-o aratase mai devreme.


Am inceput sa rad clatinandu-mi capul. Era clar ca tipa asta nu avea toate tiglele pe casa, dar imi placea de ea din ce in ce mai mult. M-am apropiat de femeia care se pare ca nu era in toane prea bune. 
Era inundata in fel si fel de hartii care acum imi zburau prin fata si parca fumega de furie.


- Tu esti Katelynn White? Tuna nervoasa, indreptandu-si privirea spre mine.


Am incuviintat din cap, abtinandu-ma sa nu rad. Avea o expresie foarte comica si isi tot aseza ochelarii pe nas, dar ei ii tot alunecau si nu stiu daca mai rezistam mult fara sa izbucnesc in ras.


- Semneaza aici, ia astea si lasa-ma sa lucrez! Imi intinse niste foi si de data asta chiar puteam spune ca mai avea putin si spumega de furie.


Am semnat rapid, m-am intors muscandu-mi buza si aproape am alergat pana la Blair, apoi am izbucnit in ras. Blair ma privea amuzata, probabil ea era deja obisnuita cu femeia asta tacanita.
Dupa ce mi-am revenit, am privit nedumerita foile pe care mi le-a dat. M-am uitat pe orar si aveam istorie acum.


- Ai aceeasi ora ca mine. Perfect, sa mergem. Ma trage Blair de mana fara sa apuc sa mai spun ceva. 


In mai putin de cateva minute ne aflam in fata usii, Blair privindu-ma ca un dracusor. Ce avea de gand sa faca? 


- O, doar nu ai de gand sa... 


Dar nu am apucat sa termin pentru ca, ca un raspuns la intrebarea mea, Blair a deschis usa si a intrat ca un uragan, tragandu-ma dupa ea si incepand sa rada atat de tare incat am crezut ca mi-a spart timpanele.


- Domnisoara Heather! Se ridica profesoara - cred ca avea peste optzeci de ani - si isi ridica mainile in aer. - Ce mod de a intra este asta? De cate ori trebuie sa iti explic ca la ora mea nu se...
- Oh, Miss Parker, nu o luati atat de personal. Stiti ca va ador. In plus, v-am adus noua eleva. Continua Blair, nelasand-o pe profesoara Parker sa-si termine propozitia.


Miss Parker isi intoarce atentia asupra mea, iar eu mai aveam putin si muream de ras. Am incercat sa ma abtin, ca sa nu creez o impresie proasta din prima zi, insa cu Blair era pur si simplu imposibil.
Dupa alte minute bune in care Miss Parker si Blair s-au tot certat si contrazis, aceasta a ajuns la concluzia ca Blair nu are remediu si, bineinteles, si-a indreptat privirea - care stiam deja ce prevestea - spre mine.


- Domnisoara, poti sa te prezinti te rog? Ca o afirmatie la gandul meu, realitatea m-a lovit drept in cap.


Uram prezentarile. Ce dracu se astepta sa spun despre mine?
Am tras aer adanc in piept si mi-am indreptat privirea spre clasa.


- Ma numesc Katelynn White si vin din Marea Britanie, mai precis, Londra. Am 18 ani de curand impliniti si cam atat. Am spus totul dintr-o suflare si sunt mai mult ca sigura ca Miss Parker n-a inteles nici macar un cuvant.


La gandul asta mi-a venit din nou sa rad, insa mi-am inabusit rasul intr-un tusit fals.


- Cam scumpa la vorbe, domnisoara White. In regula, poti sa te asezi alaturi de domnisoara Heather, avand in vedere ca nu mai sunt locuri. Mi se adresa pe un ton vizibil iritat, privind-o pe Blair.


M-am conformat schimbului lor de priviri ucigatoare si m-am indreptat catre ultima banca de la fereastra. Blair m-a lasat sa ma asez pe locul de la fereastra, neintrerupandu-si lupta de priviri cu Miss Parker.
Situatia asta devenea deja mult prea amuzanta pentru instinctele mele mult prea dezvoltate. Eram genul ala de persoana care nu se putea abtine ca sa nu rada atunci cand era ceva amuzant si care nu se putea abtine ca sa nu planga cand era vorba despre ceva trist. Bine, cred ca doar partea cu rasul a mai ramas la mine, pentru ca am devenit o persoana atat de rece si atat de distanta, incat nu cred ca poate exista vreo persoana care sa ma poata face sa mai plang vreodata. Am impresia uneori ca mi-am consumat deja toate lacrimile pe care le-am avut, daca asta era posibil.
Restul orei a fost un amuzament total si am reusit performanta de a primi cateva avertizari cum ca voi trece pe la biroul directoarei daca mai rad mult. 
M-am ridicat din banca in momentul in care am auzit sunetul clopotelului, intinzandu-mi oasele. Deja amortisem pe scaunul asta.


- Girl, ne vedem la cantina liceului, am putina treaba. Atat am putut sa percep pentru ca Blair a si iesit din clasa, lasandu-ma total nedumerita.


Si de unde se presupune ca ar trebui sa stiu unde se afla cantina asta? Si ce naiba tot avea cu, cuvintele in engleza?


- O, harta! Mi-am adus aminte de secretara care mi-a inmanat o harta a liceului.


Mi-am strans rapid lucrurile, am scos harta si am iesit din clasa deschizand-o. 


- Ce dracu?! Asta e o harta a unui liceu sau harta Japoniei? M-am revoltat suparata de parca ma adresam cuiva care mi-a gresit in legatura cu ceva.


Si da, ma adresam celui care a facut porcaria asta. Am mototolit-o suparata si am aruncat-o pe undeva. Ce naiba? Nu intelegeai nimic din ea, mai bine te descurcai intr-un labirint decat in liceul asta. Ah, s-o ia naiba pe Blair! Nu pot sa cred ca m-a lasat singura in situatia asta. Adica, nu e ca si cum ar fi avut obligatia sa-mi arate unde e cantina dar, atata timp cat mi-a spus ca ne vedem acolo si eu nici macar nu stiu unde e.. atunci da, s-o ia naiba. O sa-i trag una peste fundul ala gigantic.
Am ras in sinea mea si m-am izbit de cineva.


- Ce dra..TU?! Am tipat de parca as fi vazut o fantoma atunci cand am privit persoana de care m-am lovit.


M-am ridicat rapid si mi-am frecat ochii precum un copil de sase ani care abia se trezeste ca sa mearga la gradinita.
Nu-mi venea sa cred, persoana de care m-am izbit era fix tipul care m-a condus aseara noaptea trecuta! Cred ca trebuia sa-mi caut maxilarul pe jos de data asta.
Nu am apucat sa mai spun nimic pentru ca m-a tras de mana si m-a bagat intr-o clasa in care nu era nimeni.


- Ce crezi ca faci? M-am indepartat suparata de el.
- E prea multa agitatie pe hol. Mi se adresa cu acea voce cristalina, de care abia acum imi pot da seama ca mi-a fost.. dor.


Se uita la mine cu o privire poznasa in ochi, in ochii aceia verzi ce stateau la umbra genelor dese si arcuite.
Avea genele atat de perfecte, incat parca n-aveau ce cauta la un baiat. Si oricat m-as fi straduit sa-i gasesc un defect, nu-l gaseam. Cel putin, era clar ca nu-l are fizic...
Pe buzele lui se ivi un zambet, ramase acolo o fractiune de secunda.


- De ce de fiecare data cand te intalnesc trebuie sa ma lovesc de tine? Nu stiam cum sa fac sa rup tacerea. - Ce naiba, si acum ma doare. Parca m-as lovi de un iceberg, nu de o persoana. Am continuat, masandu-mi cu degetele fruntea.


A ras.


- Ai grija, s-ar putea sa fiu la fel de tragic precum a fost acel iceberg pentru titanic. Isi plimba degetele printre buclele perfect asezate.


Am ras la comparatia lui. Pe bune? La altceva nu s-a gandit? 


M-a privit amuzat.


- De ce simt ca iar esti pierduta si ai nevoie de ajutorul meu? Ma privi sfidator.
- Nu sunt pierduta! M-am bosumflat. Ma simteam ca un copil mic pe langa el, care nu isi stie drumul.


Ochii lui straluceau ca frunzele verzi de primavara in lumina soarelui. Si puteam sa jur ca are cel mai naucitor zambet din cate am vazut.
Isi clatina incet capul, pastrandu-si zambetul. Facu un pas care parca m-a indemnat sa-l fac si eu, doar ca inapoi. Nu stiu de ce, dar baiatul asta ma intimida atat de mult incat ma enerva chestia asta. Niciodata nu am fost atat de intimidata de vreun baiat...
Facu inca un pas, iar eu, parca ghidata de el, am facut din nou inca un pas inapoi. Am tinut-o in ritmul asta pana am simtit ca m-am lovit usor de catedra. El se apropia tot mai mult, dar eu nu aveam ce pas inapoi sa mai fac. Am incercat sa ma dau in partea stanga si sa-l ocolesc, insa mi-a prins usor bratul si m-a adus in aceeasi pozitie. Acum era aproape de mine.


- De ce te rastesti la mine de fiecare data cand nu iti convine cate ceva? Isi lasa capul in jos, plimbandu-si nasul pe umarul meu.


Ii puteam simti respiratia calda, urcand degajata spre gatul meu...


- P-pentru ca..nu imi convine? A sunat ca o intrebare, dar nu ar fi trebuit.


Isi ridica ochii spre mine si m-am chinuit sa-mi opresc un frison. Simteam un curent in tot corpul atunci cand ma privea. Iar acum, era periculos de aproape de mine...
Isi umezi buzele si zambi.


- Esti atat de inocenta, ca un copil. Se amuza.


L-am impins suparata si l-am ocolit. A ras.
Nu imi placea sa fiu comparata cu un copil. Chiar daca eu faceam asta deseori. Venind din partea altcuiva nu-mi placea, si asta am descoperit acum. Sau poate...pentru ca e vorba de el?
M-am intors si am ramas uimita la cat de aproape era de mine. El era mai inalt decat mine si trebuia sa-mi ridic capul pentru a-l putea privi.
Ochii lui verzi scanteiara si se apropia periculos de mult de buzele mele. 


- Nu te supara, pisicuto. Parca sopti cuvintele.


Zambi scurt si isi inclina capul intr-o parte, plasandu-mi un sarut scurt in coltul gurii.
Acea scanteie pe care o vedeam in ochii lui mai devreme, o simteam si eu acum. Parca mult mai intensa, plimbandu-mi-se prin fiecare centimetru al inimii mele. Dar totodata parca toata dezamagirea din lume se instalase lejer in corpul meu. Pentru o clipa am crezut ca o sa ma sarute si, nu stiam de ce, dar o parte din mine isi dorea asta.
S-a departat putin de mine. A zambit strengar, iar ochii sai m-au masurat din cap pana in picioare. Mi-am dat ochii peste cap, zeflemitor, apoi am privit fix in ochii lui, sustinandu-i privirea. Nu voiam sa-si de-a seama ce efect a avut asupra mea doar acel scurt sarut in coltul gurii.
N-a fost ca si cum m-ar fi sarutat - de ce dracu simt ca mi-as fi dorit asta? - insa am simtit o scanteie in momentul ala.


- Poti sa-mi arati, te rog, unde se afla cantina? Mi-am simtit vocea ragusita.


Se apropia de mine din nou.


- Ce te-ai face fara mine? Imi mangaia parul cu mana lui mare.


Mi-am dat ochii peste cap din nou. M-a privit amuzat si mi-a facut semn sa-l urmez.
Inca ma simteam ametita din cauza a ceea ce s-a intamplat si nu puteam sa inteleg de ce toata lumea ne privea ca pe o expozitie. Imi venea sa-mi bag capul in pamant ca sa nu se mai uite nimeni la mine ca la un produs la reducere pe care trebuie sa-l obtii cu orice pret.
I-am tras o privire fugitiva tipului - si acum imi dau seama ca nici in momentul actual nu stiam cum il cheama - si ma uimea nepasarea lui. Toata lumea se holba la noi dar el parca intra prin privirile tuturor, fara sa-i pese de lucrul asta.
Inainte sa-mi dau seama, cosmarul s-a incheiat, ajungand la cantina liceului. S-au asa am sperat...
In momentul il care am intrat, toata lumea si-a intors privirea spre noi, incepand sa susoteasca. Acum chiar ca mai aveam putin si explodam de nervi.


- Mersi ca m-ai adus. Pa. I-am spus rapid si am plecat inainte sa obiecteze. Parca vedeam ca nu voia sa ma lase sa plec.


Am zambit in sinea mea si mi-am luat doar un pepsi. Nu mancasem nimic de dimineata, dar nu simteam nevoia de mancare. Ci de altceva...
Am oftat si m-am intors, incercand sa gasesc un loc liber si indepartat. Undeva unde sa nu se mai holbeze toata lumea la mine. Ce dracu? Nu sunt un star de cinema!
Undeva in capatul salii, era o masa libera de mai multe persoane la care statea doar o fata. 
M-am indreptat spre ea incercand sa scap de privirile tuturor. Doamne, de ce naiba se tot uitau la mine in felul asta? 
I-am pus mana pe umar fetei de la masa si m-am asezat incet langa ea. Si-a ridicat capul si m-a privit uimita.


- Buna, eu sunt Katelynn. Te deranjeaza daca sta.. dar nu am apucat sa termin fiindca s-a ridicat si a luat-o la fuga spre iesire.


Am ramas cu gura deschisa si cu mana in aer. Ce-am mai facut acum?


- Nu-ti face griji, nu e vina ta. Asa e ea.


M-am intors uimita spre sursa vocii. Un baiat cu un accent destul de ciudat s-a asezat langa mine.


- Eu sunt Diego, Diego Cruz. Se prezinta, intinzandu-mi mana.
- Katelynn White. Ii prind mana usor.
- A, tu esti fata cea noua, nu? Ma intreba zambind.


Imi clatin capul, afirmandu-i.


- Ce e cu accentul tau? Suna diferit. M-am trezit intreband.
- Sunt din Spania. Mama mea e de origine Mexicana, iar tatal meu e de aici, din Seattle. Imi replica, zambind si el.


Clopotelul rasuna amintindu-ne ca trebuie sa mergem la ore, asa ca m-am ridicat zambindu-i.


- Ma bucur ca te-am cunoscut, Diego. Ne mai vedem.


************


Celelalte ore au trecut ingrozitor de repede si m-am plictisit mai rau ca niciodata. Ma gandeam intr-una la fata care a fugit de langa mine fara nicio explicatie. Oare eu am fost de vina? Dar Diego a spus ca asa e ea...
Si in plus, nu am mai dat de Blair toata ziua. Mi-a spus ca ne vedem in cantina dar nici urma de ea.
Am oftat bagandu-mi cartile in dulap, apoi trantind usa fara vlaga. L-am incuiat si mi-am bagat cheile in geanta.
Telefonul mi-a vibrat in mana, semn ca am primit un mesaj. L-am deschis plictisita.


" Katelynn, sunt la poarta. "


Ce naiba cauta tata la poarta? Mai aveam inca o ora, nu? M-am uitat rapid la ceas si mi-am tras o palma peste frunte. Nu mai aveam nicio ora, nu stiu de ce aveam impresia ca mai aveam inca una.
Mi-am dat ochii peste cap, realizand ca tata se purta cu mine ca si cu un copil mic. Trebuie sa-i spun ca de maine pot sa vin si singura la scoala.
Mai repede decat as fi crezut eu si cu siguranta si el, am iesit din curtea liceului si am urcat in masina.


- Cum a fost ziua ta? Ma intreba zambind.
- Foarte buna. Tata, de maine pot sa vin si singura la liceu. Fac un botic de catelus.


Tata rase si ma saruta scurt pe frunte, incuviintand din cap.
Am batut din palme fericita, facandu-l iar sa rada.
Dupa ce am trecut sa o luam pe Allison de la gradinita, tata ne-a lasat acasa si a plecat din nou, spunand ca are treaba.
Am deschis usa si i-am dat sa manance lui Allison. Mie inca nu imi era foame asa ca m-am rezumat la o portocala. Nu stiu de ce, dar se parea ca apetitul meu disparuse total.
Restul zilei a fost o adevarata plictiseala, seara venind impresionant de repede. Mi-am facut un dus si m-am bagat in pat. Nu am reusit sa adorm decat dupa vreo douazeci de minute, fataindu-ma pe toate partile posibile. Ma gandeam intr-una la momentul de astazi si la faptul ca nici macar nu-i cunosc numele baiatului care-mi umbla prin minte inevitabil.
Katelynn White, ce se intampla cu tine?
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Mier 29 Oct 2014, 22:29

Wow. O prima scanteie, huh? Drăguuuuuuț!
Capitol supermega drăguț, dar nu doar dragut. Spun drăguț pentru ca nu imi vine o alta comparație în minte, iar eu când mă gândesc la drăguț îmi vin în minte pisici dragute. Prea multa drăgălășenie pentru mine intr-o zi.  
Ce pot sa mai spun? Sa mă anunți și pe mine când pui next, spor la scris și inspiratie si... Aa da, sunt prima babe!! :3 :3
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Possession I. Fire  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Vin 31 Oct 2014, 20:10

EDIT
Un capitol foarte impresionant, din nou. Cel mai mult a reusit sa imi captiveze atentia faza cu "sarutul", fap care m-a facut sa citesc de trei ori acea secventa.
Nu pea am ce comenta, pana acum totul imi place. Succes in continuare. :*
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Possession I. Fire  Asss10Possession I. Fire  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19Joi 16 Iul 2015, 15:32

FanFic inactiv.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Possession I. Fire  Empty
MesajSubiect: Re: Possession I. Fire    Possession I. Fire  I_icon19

Sus In jos
 

Possession I. Fire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-