Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Wolfblood? Iubire sau nimic?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Apr 2015, 20:54

Hey hi! .
Dupa atata timp a venit si capitolul. Uraa!!
Trebuie sa ma crezi, nu m-am putut abtine si am inceput sa mi se umezeasca ochii la inceput.Ce i*diot  e Mizuki..sau e fata? Nici nu mai stiu.Lasa ca il citesc din nou  happy2  . De ce a murit Sakura-chan..of viata asta.
Super ideea cu steaua jos palaria in fata , Sasuke chiar nu isi mai aminteste nimic? Loool! huh? .
Ce draguta a fost Hinata ca o ajuta dap ! , bravo ei !!
Abia astept urmatorul capitol, sa ma anunti. Sunt nerabdatoare sa aflu ce se mai intampla.

Ja nee!! kiss kiss
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Apr 2015, 15:33

Capitolul 17
  Din perspectiva lui Sasuke
Suntem in bucatarie si ne chinuim sa o asezam pe salbatica la masa. Eu o trag de maini, iar Naruto o impinge de la spate. Cat de jenant nici macar nu se misca de parca ar avea picioarele lipite de podea. Intr-un final Hinata vine si o ia de mana si o duce langa masa. Ciudat e faptul ca nu sta si ea ca oameni, se aseaza pe scaun ca un catelus.
- Poti sa stai normal? o intreb eu dar fara sa primesc vreun raspuns
- Fi multumit ca sta la masa. spune Hinata
Fac cateva boluri cu ramen instant, acum cea mai grea misiune si anume sa o invat pe salbatica sa manance cu betisoare.
- Uite asa tii betisoarele! si ii arat cum le tin eu in mana
Incearca si ea insa nu le tine cum trebuie si in loc sa ia si ea usor cu betisoarele, loveste cu ele bolul si ma stropeste pe fata.
- Doamne! Ia o furculita. ii pun furculita in mana si ii arat cum se mananca .
Intr-un final reuseste sa i-a ceva in furculita aia fara a mai stropi pe cineva. Imediat ce gusta din ramen, il scoate pe tot din gura si il pune inapoi in bol si incepe sa se strambe.
- Ce scarbos! spune Naruto care mananca in continuare
- Nu e frumos! Chiar nu e frumos! ii spun eu si ma fac ca sunt suparat pe ea, iar ea face o fata de catelus dragut si nu am cum sa nu o iert.
Ma duc la frigider si gasesc niste pizza ramasa de aseara de la parinti mei. O pun in cuptorul cu microunde sa se incalzeasca. Salbatica se sperie de sunetul facut de cuptor atunci cand timpul a trecut. Se ridica si se duce langa cuptor, incepe sa maraie la el si ii trage un pumn. In urmatoarea secunda Naruto si Hinata incep sa rada atat de tare incat lui Naruto ii iese sucul pe nas. Ea nu rade, se duce langa Naruto care inca radea si ii trage o palma peste cap.
- Heiii asta pentru ce a fost? incepe Naruto sa se vaite
Ea ii arata sucul pe care l-a scos de pe nas si pe care l-a varsat pe masa si pe podea.
- Nu e flumos! Chiar nu e flumos! ii spune rozalia
Din nou noi incepem sa radem fara oprire, doar ca de data asta Hinata varsa bolul cu ramen pe masa, aceeasi scena Sakura se duce la Hinata si o pocneste si pe ea.
- Nu e flumos! Chiar nu e flumos! ii spune rozalia Hinatei
- Nu e flumos e frumos. ii spun eu incercand sa o asez pe scaun
- Flumos?
- Frumos!
- Frumos?
- Vaii multumesc stiam ca sunt frumos! ii spun eu si se pare ca ma pocneste si pe mine atat de tare incat cred ca mi-a spart capul 
- Sasuke? De ce miroase a wolfblood salbatic? ma intreaba mama care cobora scarile
- Pai mama chiar e un salbatic in casa!
Mama vine in bucatarie si se sperie la culme cand o vede pe rozalie la masa stand ca un catel, reactia salbaticei e uimitoare atunci cand o vede pe mama se ridica de pe scaun mai bine spus sare si se ascunde in spatele meu incepand sa maraie. Asta inseamna ca ii este frica de alfa. Mama vine spre ea si o ia de mana,iar rozalia isi infige ghearele in mana mea. Stiu ca ii e frica dar ce sunt eu copac?
- Mama? Ce vrei sa ii faci?
- Ai dus-o la oglinda? ma intreaba mama 
- Ce? Nu? De ce? Trebuia?
- Da! Daca ea se v-a uita in oglinda si isi v-a vedea reflexia vom afla daca v-a ramane om sau wolfblood.
- Adica? intreaba Naruto
- Naruto! Daca fata asta isi vede reflexia ori revine la forma ei de dinainte ori ramane asa si se v-a putea transforma in wolfblood cand v-a vrea. ii explica mama
- Sigur e bine sa facem asta? Daca devine wolfblood si ne ataca? intreaba Hinata
- Vom afla! Hai cu mine! si o ia pe rozalie de mana
Ajungem in fata unei oglizi, rozalia se uita in ea insa nimic, nu se transforma in wolfblood ramane om.
- Minunat am un alt pui de lup pe care trebuie sa il educ! spune mama si pleaca in bucatarie
De la etaj coboara si tata mai somnoros ca niciodata.
- Draga de ce miroase a salbatic in casa? Sasuke ce ai facut? ma intreaba tata care greseste drumul spre bucatarie .
- Tata te duci in sufragerie! ii spun eu incercand sa nu rad
- Stiam asta! spune tata dupa care se impiedica de covorul asezat langa usa bucatariei
- Ea e salbaticul, v-a locui la noi deci mai avem inca un pui de lup de educat. spune mama destul de fericita
- Dar v-a trebui sa termini repede cu ea, daca vrei sa plecam. ii spune tata
- Plecati? Cand? Unde? De ce? ii intreb eu foarte confuz
- Vorbim diseara dragule acum hai sa mancam .imi spune mama si imi face semn sa ma asez
Nici nu va mai spun cum a fost la masa, mama a facut rapid carne apoi clatite. Salbatica a mancat toata carnea si clatitele mi le-a pus mie in cap pentru ca ardeau mult prea tare si nu i-au placut, apoi cand tata i-a dat suc de portocale, a luat paharul si parea sa vrea sa il bea pe tot, a gustat putin apoi m-a scuipat pe fata si pe restul l-a varsat pe podea. Apoi s-a ridicat de la masa si a alunecat pe suc si a cazut si s-a lovit de scaun si a inceput sa planga. A fost nevoie de cinci pachete de servetele, trei le-a mancat la propriu unul l-a facut bucatele si cu celalalt am reusit sa ii sterg lacrimile. Dupa 2 ore de plans am reusit sa o calmez si sa ii fac din nou baie. Acum am lasat-o la mine in camera si eu am plecat la bucatarie sa fac ceva de mancare. Sper sa nu faca prea mult deranj mai ales ca e singura. Naruto si Hinata au plecat in oras sa se plimbe, iar eu am ramas cu salbatica acasa.

Sfarsitul capitolului 17
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Apr 2015, 17:08

Edit mai  incolo.
Hey :) .
Se pare ca a sosit urmatorul capitol ha :3 . YEYYY!!! @_@ .
Cand ai spus ca o sa fie greu la masa nu ai glumit. Saracutul de Sasuke, sa pateasca el asa ceva. Vai, vai !
Chestia aia cu oglinda nici macar eu nu o stiam. Nu stiu cum ti-a venit ideea dar...buna treaba.
A fost amuzant ce sa mai. Cea mai tare faza a fost cu Fukaku care greseste drumul Bucatarie/Sufragerie: "Stiam asta! Dhh!" :D .
Abia astept next-ul . Sa ma anunti please!
Paaa!! rusinos
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Apr 2015, 17:24

Hei,chiar daca nu ti-am comentat ficul pana acum,asta nu inseamna ca nu l-am urmarit ♥ E un fic chiar foarte frumos si care imi creeaza o stare frumoasa numai amuzandu-ma copios pe seama Sakurei chiar si in capitolul asta,mi-a facut ziua mai buna si pot sa zic ca l-am citit de vreo doua ori si nu am putut sa ma mai opresc din ras la faza cu rozalia si Naruto cand i-a spus: Nu e flumos! Chiar nu e flumos!=))))
Ce pot sa mai zic? Vreau next :3 ♥♣
Sus In jos
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Apr 2015, 08:15

Buna! Deci nu inteleg ce a  fost in mintea mea  de nu am  comentat pana  acum la acest  fic  minunat...dar a sta nu inseamna  ca nu  m-am uitat  la  fiecare  capitol care  ma  captiva  din ce  in ce   mai mult . Capitotul asta  este  cel mai  amuzant  si creed ca  l-am citit de  vreo 9-10 ori (nu exagerez). Bafta  la  scris. Sa  vii cu nextul cat mai repede
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Apr 2015, 17:42

CAPITOLUL 18
 Din perspectiva lui Sasuke
     In sfarsit am reusit sa o potolesc pe nebuna si cum credeti ca am facut asta? Nu am pus-o in lanturi sau ceva de genul asta, desi credeti-ma chiar as vrea sa fac asta, am gasit ceva care ii distrage atentia, un ursulet mic fara un ochii si cu multe cusaturi, i l-am dat sa vad ce are de gand sa faca cu el insa acum saracul meu Tedyy doar un ochii si da asa il cheama pe ursulet este rontait la propriu. Ursuletul asta o sa aiba nevoie de cateva operatii, poate mai multe operatii. Acum stau pe fotoliu si ma uit la nebuna asta cum rontaie jucaria, o chinuie, ii scoate intreaga umplutura.
- Chiar vrei sa il omori? o intreb si ma asez langa ea pe podea
- Nu e flumos? ma intreaba ea facand o fata de catelus
- Stii fetele normale nu mananca ursuleti, se joaca cu ei sau dorm cu ei.
- Dorm? Joaca?
- Daa, defapt sti ce am o idee hai sa ne uitam la filme sau desene?
- Desene?
- Bine fie desene. Asteapta-ma aici!
Plec din camera si cobor in bucatarie sa fac niste popcorn, sper numai sa nu arunce cu el dupa mine sau sa intre cu fata in bol. Vom vedea ce se v-a intampla, fac repede popcorn-ul il iau si urc cu el la etaj, intru in camera si o vad pe nebuna stand pe balcon uitandu-se prin imprejurimi.
- Ce faci? Vrei sa sari in curte? Vrei sa iesi afara? Vei iesi afara cand vei incepe sa te comporti ca un om normal si nu ca un animal.
- Ce?
- Vino si hai sa ne uitam la desene.
Dau drumul la TV si dau pe desene, norocul meu desenul preferat Tom si Jerry. Stiu ca sunt vechi dar eu asa mi-am trait copilaria. Imediat ce Tom incepe sa il alerge pe Jerry, rozalia se aseaza in fata TV-ului si eu nu mai vad nimic de capul ei urias. Iau cateva floricele si ii le arunc in par.
- Hei cap mare! Nu vad! Ai putea sa vii sa stai aici ca un om normal?
- Nu e flumos?
- Off doamne! De ce eu? De ce trebuie ca tocmai eu sa am grija de salbatica asta? Cu ce ti-am gresit eu Doamne? Am fost foarte cuminte, bine nici chiar atat de cuminte, daca e despre copacul ala sa stii ca nu am vrut sa fac pipi pe el chiar nu mai rezistam si a fost in miezul noptii si eram mort de beat si nu stiam ce fac. Te rog ia-o de aici! Promit ca o sa fiu cuminte! O sa merg si la biserica, o sa ajut batranele sa treaca strada, o sa ma joc carti cu batrani de la azil numai scapa de ea. Te rog!
- Sa scapi de ea? ma intreba ea de parca ar stii ca despre ea vorbesc
- Uitate la desene , nu vorbeam despre tine.
- Tine?
- Uitate!
Vine si se aseaza langa mine in pat, eu ma dau putin mai incolo de frica sa nu ma pocneasca, vine si mai aproape de mine si din nou ma dau mai incolo, iar se apropie de mine si eu ma dau mai incolo doar ca de data asta cad din pat si bolul cu floricele imi cade in cap.
- Ce porcarie! spun eu foarte nervos pentru ca mi-a intrat sare in ochi.
- Ce porcarie! spune si ea imitandu-ma
- Tampenie! Spun eu din nou
- Tapenie! Spune si ea
- Nu tapenie, tampenie! Daca vrei sa ma imiti fa-o cum trebuie.
- Tampenie!
- Bravo!
- Bravo!
- Bine gata inceteaza! Spun eu si ma pun in pat langa ea
- Bine gata ceteaza! Spune ea apoi se stramba realizand ca nu a spus corect.
Eu incep sa rad iar ea se enerveaza si incepe sa ma loveasca cu o perna si loveste extrem de tare, atat de tare incat cred ca o sa imi rupa 50 de oase. Ma ridic si o imping in pat, ea se uita la Tom cum il alearga pe Jerry si incepe sa ma alerge si pe mine prin camera. Se impiedica de covor si cade pe podea. In secunda urmatoare incepe sa planga exact ca un copil de 5 ani.
- Eh haide cati ani ai tu? O intreb eu incercand sa o ridic
Reusesc sa o ridic si vad ca are o mica lovitura pe frunte.
- Stai aici ma duc sa iti aduc ceva sa pui pe lovitura aia. Ii spun eu dupa ce o pun sa stea pe pat
Cobor repede in sufragerie si ma uit in dulapul cu pastile, acolo gasesc cativa plasturi iau unul si ma duc in camera. Imediat ce intru dau de o rozalie care doarme dusa. Ii spun plasturele pe lovitura, o acopar cu patura trag perdelele ca sa fie intuneric. Nici nu deschid bine usa ca nebuna se si ridica din pat parca ar fi posedata sau cred ca a auzit ceva. Se ridica si se duce pe balcon de acolo incepe sa urle (stiti voi sunetul acela facut de un lup pentru asi anunta restul haitei unde este), asta inseamna ca isi aduce aminte de lupii din padure. Poate o avea parinti sau frati sau surori sau doar or fi cativa lupi normali care au avut grija de ea pana acum. Eu reusesc sa inteleg ce zice. 
- Am fost rapita! Ajutor! Scapati-ma de ei! Sunt oameni, ii urasc! spune rozalia bineinteles prin limbajul lupului
Imediat mama urca la mine in camera si incepe sa maraie la ea. Asa face un alfa cand vrea sa ii potoleasca pe omega sau beta sau salbaticii care o iau razna.
- Potoleste-te! O sa atragi atentia asupra noastra! ii spune mama in limbajul lupului
- Mama ce tot face?o intreb eu pe mama
- Cheama ajutoare! Crede ca e prinsa intr-o capcana, delireaza e din cauza lunii pline.
- Luna plina? Cand e aia ?
- In noaptea asta!
Dinspre padure se aude un urlet apoi mai multe si mai multe de parca ar fi o intreaga haita de lupi.
- Venim diseara! Te vom lua inapoi!ii spun lupii din padure
- Mama ce vom face? O sa o lasam sa plece?o intreb eu pe mama destul de ingrijorat, nu ca mi-ar placea rozalia asta doar ca e destul de bine cu ea.
- Face parte din haita mea nu poate pleca. ma linisteste mama. Acum ia-o de acolo sa nu o auda si oameni si apoi sa vina spre noi.
Am luat-o pe rozalie de pe balcon si am adus-o in camera imediat tata a venit cu un pahar cu apa impreunata cu somnifere. Nu ii facem niciun rau doar ca daca v-a sta treaza ne v-a face numai probleme. Seara a venit imediat, luna plina isi face aparitia si la fel v-a face si acea haita din padure. Hinata cu Naruto si Tenten cu Neji sunt si ei aici, au venit sa ne ajute. Desi cu totii stim ca nu este cazul doar aven doi alfa cu noi. Deodata un urlet sinistru se aude dintre marginea paduri.
- Haideti afara copii! ne spune tata
- Chair trebuie sa venim si noi?intreaba Naruto
Am luat-o pe rozalie cu noi, a venit de buna voie, iar mama i-a explicat inainte cum sta treaba, iar ea a inteles. Ajungem langa haita si se pare ca nu sunt wolfblood sunt lupi normali, mama se transforma in lup si la fel si tata si rozalia.
- Am venit dupa ea! E din haita noastra! spune conducatorul haitei adverse
- Regulile lupilor sunt clare, a stat la noi, a mancat cu noi e din haita mea nu a ta. Tu ar trebui sa iti vezi de lupii tai nu de ai mei. Ea nu e ca voi e ca mine, ca el, exact ca ei. spune mama
- Sunt tatal ei! Cel care a avut grija de ea inca de cand era un pui de lup.
- Nu esti! Nu are parinti, daca ai avut grija de ea asta nu inseamna ca tu esti tatl ei, tu esti un lup nu un wolfblood intorceti-va in padure si vedeti-va de ale voastre. Aici e teritoriul nostru!spune tata aratandu-si culoarea ochilor rosii specifica uni alfa
- Spune lupule ce vrei sa faci? Sa ramai si sa traiesti ca un om prins intr-o cusca sau sa vi cu noi in padure si sa fi liber, sa vanezi, sa te bucuri de libertate!
- Nu stam intr-o cusca, viata de om are frumusetile ei, eu nu te pun sa decizi alegi cu inima .ii spune mama
- Alege cu ajutorul instictelor tale de vanator, de monstru
- Nu stiu eu aleg sa.....

TO BE CONTINUE
 

Sfarsitul capitolului 18
sper sa va placa am cam ramas fara inspiratie 
Multumesc ca imi urmariti ficul si multumesc pentru comentarii!
Sus In jos
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Apr 2015, 18:01

Super  capitol chiar mi-a  placut .Este  asa multa  actiune,abia  astept sa vad  o sa aleaga  Sakura ...abia  astept ,este  un fic  super  tare.Abia  astept  next .Ja ne si spor la  scris
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Apr 2015, 19:00

Foarte interesant capitolul si chiar amuzanta faza cu ursuletul:)))) Sper ca parintii lui Sasuke sa convinga haita adversa ca si oamenii pot avea grija de lupi ca Saku :3
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Apr 2015, 17:54

CAPITOLUL 19
Din perspectiva lui Sasuke
      Rozalia pusa in situatia de a alege, daca as fi in locul ei as alege sa stau cu oameni nu sa locuiesc intr-o pestera si sa mananc carne vie, sa fiu controlat de cineva. Acum o sa vedem daca are vreo latura umana sau inca a ramas un animal. Mama mereu spune ca trebuie sa alegi cu inima dar ce v-a alege ea?
- Sa aleg? spune ea uitandu-se la mine, bineinteles transformata in wolfblood
- Alege acum pui de lup! Noi lupi care te-am crescut sau oameni care te-au rapit?
- Rozalio alege cu inima! Unde crezi ca iti v-a fi mai bine, noi iti vom respecta decizia. ii spune mama
- Aleg sa merg cu voi in padure. Multumesc pentru tot! A fost frumos la voi acasa! spune ea cu o urma de tristete
Asta a fost, am adus un salbatic la noi in casa si credeam ca se v-a domestici si v-a fi ca noi insa nu intotdeauna se intampla ce ne dorim noi. Nu pot spune ca imi pare rau dar nici fericit nu sunt. Simt un gol in stomac si o durere in piept. Nu inteleg de ce, a stat doar cateva zile la noi insa deja ma obijnuisem cu ea. Si astfel o vad cum pleaca, salbatica a fost si salbatica v-a ramane. 
- Ai grija de tine Rozalio! ii spun eu si ii fac cu mana
Se transforma in om se intoarce cu fata spre mine si imi zambeste apoi imi face cu mana.
- Haideti acasa copiii! ne spune mama
Ajungem acasa, iar acum stam in bucatarie. Eu,Naruto,Hinata,mama si tata o liniste de mormant se lasa intre noi. Deodata Naruto indrazneste sa sparga aceasta liniste teribila.
- Ce credeti ca se v-a intampla cu ea? intreaba acesta
- Ceva foarte rau! spune mama
- De ce spuneti asta? intreaba Hinata
- Daca un salbatic indrazneste sa isi abandoneze haita v-a trebui sa suporte o multime de consecinte. V-a trebui sa vaneze pentru intreaga haita, v-a trebui sa se lupte cu orice ameninta haita chiar si vanatori si v-a trebui sa ii apere pe toti cu pretul propriei vieti. spune mama
- Ar fi trebuit sa aleaga oameni! spun eu, ma ridic de la masa si ma duc la mine in camera
- Ce ai patit? ma intreaba Naruto
- Ce vrei sa spui? 
- Arati de parca ti-ar parea rau ca a plecat.
- Nu imi pasa! Daca imi pasa ma duceam si o opream, nu o lasam sa plece deci nu pasa de ea asa ca noapte buna!
- Cum zici tu, noapte buna!
Luni dimineata ora 4:30
      Inainte la ora asta dormeam dus, insa acum nu pot m-am dus de doua ori in camera ei, ma simt de parca am uitat ceva, de parca ceva s-a mai intamplat inainte, iar mintea mea incearca sa isi aminteasca. Totusi ma simt ciudat fara ea, ma simt fara suflet, parca am ramas singur, complet singur. Intr-un final ma pun in pat si reusesc sa adorm .
Luni dimineata ora 06:06
    Ma ridic brusc din pat, foarte transpirat si respir foarte greu. Cred ca a fost doar un vis. Un vis in care eu alerg prin padure si strig un nume de fata si anume Sakura. Am senzatia ca am mai visat asta odata, poate e doar o senzatie.
- Sasuke? Te-ai trezit? ma intreaba mama de pe hol
- Da mama! Sunt treaz!
- Bine te astept in bucatarie!
Ma ridic din pat ma duc la baie imi fac un dus foarte rapid apoi ma spal pe dinti, ma imbrac cu uniforma si cobor in bucatarie.
- Sasuke esti bine? ma intreaba mama
- Da mama sunt bine!
- Nu ai dormit? ma intreaba ea si imi pune o farfurie cu clatite si briose pe masa
- Nu prea! Ma simt ciudat, nu stiu de ce, poate din cauza ca......Sti ce sunt bine,uita.
- Se v-a intoarce! Sunt sigura de asta.
Nu mai spun nimic, termin de mancat si ma urc in masina si plec la scoala. Ajung in clasa si deja imi doresc sa plec acasa. Sunt inconjurat de fete care ma plac, de prieteni insa eu ma simt singur si nu inteleg de ce.
- Sasuke? Ce faci? Esti bine? ma intreaba Karin
- De cand iti pasa tie de mine? o intreb eu, uitandu-ma pe geam
- Intotdeauna mi-a pasat de tine Sasuke!
- Da sigur! Poti sa pleci? M-am saturat de tine!
Nici macar nu imi mai amintesc cand au trecut orele, acum sunt in masina si ma indrept spre casa. Ajung acasa si ma duc direct in camera mea. Nici macar nu ma mai duc la mama la cofetarie sa vad ce face si daca are nevoie de ajutor. Ma pun in pat si reusesc sa dorm. Sper ca maine sa fie mai bine. 
     Dupa vreo 6 ore de somn ma trezesc din cauza aceluiasi vis, nu inteleg ce inseamna. Cine e ea? Cine e Sakura? De unde o cunosc? E deja seara, intunericul pare ca a pus stapanire pe intregul oras, ies pe balcon ma asez pe canapeaua aflata acolo si ma uit la stele.
- Cine e Sakura? Intreb eu asteptand sa imi raspunda cineva, cateva stele incep sa straluceasca din ce in ce mai tare luand forma unei sageti cu varful indreptat spre padure. Ce inseamna asta? Se spune ca iti poti vedea viitorul in stele. Viitorul meu poate fi in Padurea Morti? Voi deveni un salbatic? Sau acolo voi muri? Sau poate acolo e cineva care v-a face parte din viitorul meu? Habar nu am dar am senzatia ca voi afla in curand ce se v-a intampla. 

SFARSITUL CAPITOLULUI 19
heiii! sper ca va place, inca sunt fara inspiratie dar incerc sa imi revin.
Multumesc pentru comentarii!  in love in love
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Vin 24 Apr 2015, 16:13

Buun...deci saracu Sasuke sufera,dar el ca un mincinos mic,nu recunoaste ca tine la Saku. Chiar imi pare rau ca rozalia i-a lasat pentru lupii aia dar sper sa se intoarca,desi am o presimtire buna in legatura cu ea. Abia astept nextul! :3
Ja nee!! :*
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Apr 2015, 22:23

CAPITOLUL 20
 Din perspectiva lui Sasuke
    A trecut o saptamana de cand Rozalia a hotarat sa se intoarca in padure langa lupii care au crescut-o. Mai sunt cateva zile pana la ziua mea mai exact 2 zile, stiti care ar fi cel mai frumos cadou? Ei bine cel mai frumos cadou ar fi sa se intoarca rozalia, am nevoie de cineva care sa ma bata rau pana ma trezeste la realitate. Nu imi e deloc bine fara ea si asa a venit ziua de vineri,iar eu nu am niciun chef de scoala sau ceva de genul, de cand a plecat ea ma simt, de fapt nu mai conteaza azi si maine nu ma duc la scoala.
- Sasuke? Nu vrei sa mergi la scoala? ma intreaba mama
- Nu!
- Stiu ca am zis ca se v-a intoarce dar
- A trecut o saptamana si nu s-a intors, oricum nu imi pasa de ea.
- Cum zici tu! Poti sa stai cat vrei acasa.
Imediat ce mama iese din camera imi pun patura in cap si adorm. Ma trezesc pe la 12 din cauza foamei, cobor in bucatarie si mananc niste cereale cu lapte. Din nou am avut acelasi vis cu mine in padure strigand o fata pe nume Sakura si apoi am visat acea stea sub forma de sageata indreptata cu varful spre padure. M-am tot gandit daca asta nu e un semn, poate ca universul incearca sa imi spuna ceva. Poate ca se intampla ceva acolo si eu ar trebui sa ma duc sa opresc asta.
- Eh haide Sasuke fi serios! Universul sa iti spuna ceva? Cat de prost poti fi?
Se pare ca extrem de prost. Urc la mine in camera si adorm la loc, la fel acel vis doar ca de data asta mai este ceva. Au alfa, acel alfa cu care m-am intalnit in padure in seara in care am cunoscut-o pe rozalie. Ce cauta el in visul meu? Nu inteleg! Ziua de vineri a trecut ca un fulger, ziua de sambata imi fac pregatirile pentru petrecerea de ziua mea. Eu sunt cel care organizeasa cele mai tari petreceri din intreg orasul. E tare pentru ca pot face petrecerea si la piscina si in casa si in gradina oriunde pentru ca nu a nins inca. Sunt in sufragerie si dau ordine cum sa fie totul asezat. Fac 18 ani si trebuie sa fie cea mai speciala petrecere. Cu sute de cadouri pentru ca toata scoala e invitata.
- Naruto la 00:00 desfacem sampania si vine si tortul sa le spui servitorilor astora sa nu uite. Ii spun eu lui Naruto
- S-a facut! Dar de ce vrei sa faci atatea? Ma intreaba el umpic nedumerit
- Naruto pai vezi tu planuiesc asta de o gramada de timp si doar o data faci 18 ani deci imi traiesc clipa.
- Am inteles!
- Sasuke? Ce faci aici? Petrecerea incepe la 20 si acum e 18 jum, nu ai de gand sa te imbraci? Ma intreaba Neji
- Aoleu asa e! Aveti voi grija de restul!
   Plec de langa Neji si Naruto si ma duc la mine in camera sa ma apuc de imbracat. Se zice ca atunci cand faci 18 ani trebuie sa fii elegant si fericit. Elegant o sa fiu insa nu si fericit. Motivul e simplu EA. Ma duc la baie si imi dau cu niste apa pe fata ca sa imi revin. Dar nu merge, in seara asta o sa beau cat pentru zece sa uit macar o clipa acei ochi verzi stralucitori care mi-au ramas in inima.  Ma imbrac cum am mai spus elegant adica Costum negru si camasa alba cu un papion negru si niste pantofi banali negri. Pentru mine sunt destul de elegant, daca ea era cu mine atunci incercam sa fiu un print dar cum nu e ma multumesc sa fiu si asa un adolescent care isi face majoratul. Cobor la parter si ma duc la intrare sa imi astept invitatii.
- Bine ati venit! Sper sa va distrati!
Si asa petrecerea a inceput, inconjurat de prieteni,familie,colegi de clasa,de liceu insa eu ma simt singur.
- Sasuke, poti veni putin? Imi spune Karin
- Ce e? o intreb eu
- Putem merge intr-un loc mai retras? Ma intreaba ea si ma ia de mana
- Sa mergem!
Am chef de putina distractie, sincer Karin e cea mai buna fata din intreaga scoala, dupa Hianat bineinteles, dar Karin e buna la toate in special la … stiti voi. Nu strica putina distractie nu? Ajung cu Karin in camera mea si incui usa. In secunda urmatoare Karin era in pat iar eu peste ea, sarutand-o senzual pe gat. Cand brusc imi apare in minte imaginea Rozaliei, apoi tot ce am uitat pana acum mi-am reamintit. Decesul parintilor meu, prima mea iubire adica ea Sakura, mi-am amintit tot. Ma ridic de pe Karin si ies pe balcon.
- Ce s-a intamplat iubire? Vrei sa o facem aici?ma intraba ea dupa care ma i-a in brate
- Pleaca? Spun eu si ii arat usa
- Te-ai intimidat cumva? Nu stii ce sa faci? Lasa ca te ajut eu!
- Pleaca Karin! Nu mai vreau sa te vad niciodata!
- Fii atent ca daca plec, o sa plec pentru totdeauna Sasuke!
- Pleaca acum!
Iese din camera nervoasa si eu dupa ea .
- Ce sa intamplat? De ziua ta ai facut asta Sasuke? Ma intreaba Naruto si imi pune o mana pe umarul meu
- Evident ca nu! Nu sunt atat de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc).
- De ce nu o vrei? Aproape toata scoala o doreste? Aproape orice baiat din scoala asta si-ar dorio la el in pat macar pentru o noapte. Imi spune Neji
- Eu nu o vreau hai ca mai sunt 5 min si vine miezul noptii. Spunele sa vina cu sampania si sa se pregateasca astia cu tortul.
- Ma duc eu! Spune Tenten
Miezul noptii
- La multi ani Sasukeee ! Sa ne traiesti majorule! Spune tata cu paharul de sampanie ridicat
- La multi ani dragule! imi spune mama si ma ia in brate
- Sasuke la multi ani! imi spune Karin si ma saruta
O iau de mana si ma duc la mine in camera.
- Deci chiar vrei? ma intreaba ea in timp ce isi desface fermoarul de la rochie
- Esti beata? Nu ai auzit cand ti-am spus ca nu mai vreau sa te vad? Vrei cumva sa iti scriu pe frunte?
- Hai Sasuke ca stiu ca ma vrei! 
- Te vreau afara din camera mea si din casa mea. Defapt stii ce prefate ca nu ma cunosti, cand ma vezi pe strada sau la scoala uitate in alta parte nu la mine. Pentru ca iti promit Karin ca daca mai indraznesti sa ma saruti o singura data cum ai facut azi la petrecere o sa iti para extrem de rau.
- De ce?
- Esti prosta? Karin te tii dupa mine inca de cand eram in clasa a 6. Daca era sa te plac eram iubiti de atunci. Nu te plac te urasc, in loc sa stai sa iti irosesti timpul cu mine mai bine uitate la altcineva care e dispus sa iti suporte toate fitele si toate poftele. Suigetsu saracul iti face toate poftele, cheltuie milioane cu tine numai sa te faca sa te uiti si la el macr odata. pustiul asta te place cu adevarat. Nu ca mine care poate ca vreau sa te am doar o noapte sa imi bat joc de tine, sa imi satisfac placerile si apoi sa ma fac ca nu te cunosc.
- O sa te intorci tu la mine!
Nu ii mai spun nimic ii deschid usa si ii fac semn sa plece.
- O sa iti para rau Sasuke! spune ea si apoi pleaca
Ce tampenie, cum o sa scap eu de asta? Si cel mai important cum o sa reusesc eu sa o fac pe Sakura sa se intoarca acasa. Dupa ce pleaca Karin intra si mama.
- Sasuke esti bine? ma intreama ea si se aseaza pe pat
- Nu stiu mama! Pana acum nu am recunoscut dar imi lipseste.
- Stiu Sasuke! 
- Nu stiu cum sa o fac sa se intoarca, tu ai fost o salbatica spune-mi tu ce sa fac.
- Pai pentru salbatici urlatul are un foarte mare efect. Iti mai aduci aminte ce ti-am spus despre urlat?
- Evident! Daca un lup sau un wolfblood e singur urla si cei din haita lui il vor auzi si vor veni la el, sau daca a gasit prada urla si restul o sa vina sa il ajute.
- Foarte bine! Dar un urlat mai poate insemna si ca esti fericit sau vrei sa vorbesti cu cineva sau iti este dor de cineva. De cineva special cum ar fi o fata cu parul roz.
- Deci vrei sa spui ca daca o sa urlu ea o sa ma auda si o sa se intoarca?
- Cand eram tinara am facut si eu aceeasi alegere ca si ea, iar tatal tau a gasit o cale prin a ma chema inapoi la el. un urlet disperat care mi-a inmuiat inima si m-a facut sa ma intorc. Nu stiu daca v-a merge la ea, dar incearca.
- O sa incerc! Mersi mama, a si inca ceva daca se v-a intoarce ii putem spune Sakura?
- Da sigur!    
Dupa ce mama pleaca din camera eu ies pe balcon si incep sa urlu atat de disperat incat am inceput sa plang. Chiar de ziua mea am reusit sa plang. Sper numai sa ma auda si sa imi raspunda si mai ales sa se intoarca .
In inima padurii
Autor
- Ati auzit? intreaba unul din puii de lup
- E un urlet! spune un lup care se intindea 
- Al unui wolfblood! Spune femela alfa
- Un urlet de disperare. Un urlet de dor. spune cel mai batran dintre toti lupii
- De dor? Cum e sa iti fie dor? intreba puiul de lup
- Atunci cand nu mananci, nu te joci, nu dormi si te gandesti intr-una la o singura persoana. Atunci iti este dor.
- Aceleasi simptome le are si puiul de lup cu parul roz. raspunde femela alfa
- Poate ca ii e dor de cineva. spune puiul de lup
Imediat dupa auzirea urletului lui Sasuke, rozalia pleaca de langa haita si se duce intr-un loc mai retras pentru a dormi in liniste.
Inapoi la Sasuke acasa
Din perspectiva lui Sasuke
    Sper ca mi-a auzit urletul si v-a reveni. Cobor la parter pentru ca probabil lumea se intreaba unde sunt. 
Petrecerea a decurs cat se poate de normal.
Duminica dimineata ora 05:08
 Petrecerea s-a terminat, eu ma duc la mine in camera si las menajerele sa isi faca treaba. Adorm si reusesc sa o visez pe ea, din nou toate amintirile. Insa simt ca se v-a schimba ceva, nu stiu ce dar vreau sa schimb totul inclusiv decesul parintilor mei si m-am gandit cum sa fac sa impiedic asta. Cand vor pleca in vacanta o sa ii duc eu cu masina mea la aeroport nu o sa ii mai las sa plece cu masina. Pentru ca accidentul lor a avut loc cand plecau in vacanta cu masina. Deci daca eu conduc si daca ei o sa plece cu avionul nu v-a mai fi niciun accident si toata lumea traieste fericita, adica eu si Sakura casatoriti.
 
Sfarsitul capitolului 20
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Apr 2015, 10:50

Kawaii,deci in sfarsit Sasu isi arata sentimentul de dor pentru rozalie si urla ca sa ea sa ii inteleaga mesajul si exact ca si el,eu sper ca ea se v-a intoarce la el <3 :3 Abia astept next!!
Ja nee!! :*
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Apr 2015, 14:45

Aw, cât de sweet. Un urlet îi va aduce împreună, nu suna încântător? 
Nu vreau sa te superi pe mine sau chestii, dar grăbești puțin acțiunea și nu prea ai descriere. Mai mult nu voi spune, dacă vrei cere părerea unui critic și perfecționează-te. 
Doar atat am avut de spus, spor la continuat și sper sa aud numai de bine ^^
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Iun 2015, 19:26

Capitolul 21
   
 
         Din perspectiva lui Sasuke
  Razele soarelui ma fac sa ma trezesc, ma simt atat de obosit de parca as fi fost o saptamana la munca fara sa ma odihnesc macar 1 secunda. Stiu de ce sunt asa si nu e din cauza petrecerii de aseara e din cauza ca multe cosmaruri nu mi-au dat pace. In toate parintii mei mureau, iar eu ramaneam orfan exact ca si inainte insa nu si acum am o sansa sa schimb totul si exact asta voi face. In primul rand ma voi asigura ca merg cu avionul nu cu masina si o sa ii conduc eu personal la aeroport pentru a evita orice accident, ce tot spun, eu o vreau pe EA, pe rozalia mea, o vreau inapoi si o vreau acum. Sper numai ca m-a auzit. Ma ridic extrem de greu si ma duc in baie sa imi fac un dus revigorant. Intru in cabina si las apa sa imi sarute intreg corpul, de la parul meu negru pana la cele 6 patratele si pana la degetele de la picioare. Stand asa sub jetul de apa care curge precum o cascada imi aduc aminte cat de copilaroasa era si cat de nebuna era. Imi aduc aminte de prima ei zi de scoala a fost atat de fericita, imi aduc aminte cand a fumat pentru prima data si s-a inecat cu fumul de tigara, imi aduc aminte cand a intrat peste mine in baie si apoi a fost atat de curioasa de patratelele mele incat mi-a cerut sa le vada, imi aduc aminte cat de mult s-a straduit sa fie cafeneaua in regula si cat de multa grija a avut de mine cand parinti mei au murit. Imi aduc aminte de noptile in care dormeam impreuna, acele nopti in care din cauza frigului sau a cosmarurilor se ghemuia in bratele mele si se facea atat de mica incat imi incapea in ghiozdan. Imi amintesc si cand mi-a aratat casa ei. Si ma intreb cum de a uitat, cum de nu isi aminteste nimic, si cum de m-a putut uitat. Gandurile imi sunt intrerupte de un ciocanit. Probabil e mama care ma cheama la masa sau mai are sa imi dea inca un cadou pentru ca astazi este ziua mea. Ies din cabina si imi infasor un prosop in jurul abdomenului, deschid usa si nu era alta decat ea, Karin.
- Ce vrei? O intreb, trantind usa in urma ei, pentru ca intra neinvitata in camera mea.
- Aseara a ramas ceva neterminat. Imi spune si se apropie de mine impingandu-ma in perete apoi isi pune o mana in parul meu si cealalta mana pe prosopul meu.
O imping de langa mine, mi se face greata numai cand o vad, atat de plina de fite si de fond de ten, atat de mult parfum si atat de mult plastic, nici ca sa imi bat joc de ea nu as fii in stare.
- Pleaca! Spun eu si ii arat usa
- De ce?ma intreaba ea si se apropie de mine
- Pleaca, acum! Tip la ea, si insfarsit a inteles ideea.
Iese din camera, iar eu ma duc langa dulap sa ma imbrac, imi aleg rapid o pereche de blugi negri si un tricou alb. Sunt din nou intrerupt de alte batai in usa, de data asta e mama cea care ma deranjeaza.
- Scumpule vino in living trebuie sa vorbim. Imi spune ea foarte rapid apoi pleaca din fata camerei mele fara sa imi deschida usa.
Cobor in living unde observ ca menajerele si-au facut treaba, ghivecele cu flori ale mamei sunt asezate la locul lor, canapele din piele sunt curate, masuta de cafea straluceste si nu pentru ca este din sticla ci pentru ca este extrem de curata, covorul din mijlocul livingului este perfect curat, totul este perfect. Il vad pe tata stand langa 2 valize uriase, semn ca astazi pleaca in vacanta lor inainte de sarbatori.
- Sasuke, noi plecam in vacanta 2 saptamani, sa fi cuminte, vei fi fara menajere asa ca sa ai grija sa nu mori de foame sau casa asta sa nu ajunga cocina pentru porci, sa fi cuminte, ai grija cu bautura si sa nu iti pierzi permisul imediat ce plecam noi. Imi spune tata
- Pot sa va rog ceva? Spun eu facand o fata de catelus
- Sigur! Ce este? Spune mama si in vocea ei se citeste ingrijorarea
- Pot sa merg cu voi la aeroport?
- Sigur scumpule! Sa mergem avum un avion de prins. Imi spune mama si ma ia de mana
 Ne indreptam spre aeroport, cum am mai spus eu conduc, cu viteza dar foarte precaut, sa evit un posibil accident asta e ce mi-am propus pentru azi. Sper numai sa nu mi se vada ingrijorarea, si mai sper sa nu se intample ceva neasteptat si cel mai mult sper ca sa se intoarca Sakura. Dupa traficul interminabil reusim sa ajungem la aeroport, astept ca parintii mei sa se urce in avion si apoi plec acasa. Este deja ora 17:45 si eu inca sunt in trafic si ai zice ca seara lumea doarme si nu sunt masini in trafic insa te inseli groaznic e ca si cum benzina ar fi gratis si intreg orasul s-a gandit sa faca o plimbare ca tot e moca. Dupa aproape o ora pierduta pe strazile Konohei ajung acasa, descui repede pentru ca frigul incepe sa isi faca aparitia, iar fata mea ingheata foarte repede. Imediat ce intru in casa dau peste grupul tembelilor asteptandu-ma in living, am uitat ca i-am dat cheia de rezerva lui Naruto.Grupul tembelilor e format din Naruto, Hinata, Neji, Tenten, Temari, Shikamaru, Ino, Sai, Kiba, Shino, Lee si grasutul Choji acestia ma asteptau cu popcorn, chipsuri, ciocolata calda cu fricsa,multe briose, fursecuri, suc dar si bautura.
- La multi ani! Spun in grup aruncandu-mi niste baloane colorate in fata.
- Multumesc! Spun eu foarte surprins
Ma asez langa ei pe podea si incepem sa dam “noroc” cu paharele de sampanie.
- Si cum e sa ai 18 ani? Ma intreaba Neji
- Eah nu e mare chestie! E la fel ca la 16,17,15 . spun eu nepasator
- Dar ce ai patit? Esti asa din cauza lui Karin? Ma intreaba Hinata usor ingrijorata
- Esti asa din cauza fetei cu parul roz? Spune Naruto
- Nu stiu! Poate, posibil, proabil,nu, defapt da. Nu ma simt deloc bine simt ca lipseste ceva din mine, e ca si cum inima mea s-a rupt in mii si mii bucatele,iar ea a strans acele bucatele si a plecat cu ele, defapt a plecat cu inima mea , nu pot sa dorm, o visez, cand fac dus ma gandesc la ea, daca ma uit pe fereastra o vad pe ea ii simt si atingerile umpic cam prea violente dar le simt si cel mai frumos cadou de ziua mea ar fi chiar ea.
- Oh cat de dragut! Spune Hinata printre lacrimi
- Baietelul nostru s-a facut mare si s-a indragostit. Spune Naruto dupa care incepe sa planga
Suntem intrerupti de un zgomot puternic, a inceput o furtuna si nu ploua, ninge, atat de mult incat totul a devenit alb. Ne asezam langa usile uriase de sticla care duc in gradina pentru a vedea spectacolul oferit de natura. Fulgi mari de nea cad neincetat asezandu-se rapid peste copaci, peste piscina, peste gazonul de culoare aurie. Imi apar in minte acei wolfboozi care traiesc in padure, trebuie sa fii neun sa stai afara pe o vreme ca asta, in usa de la intrare se aud niste bubuituri zdravene, cineva disperat vrea sa intre, speriat de vremea odioasa de afara s-a decis sa bata la usa mea pentru a cere ajutor.
- Vin! Vin imediat! Ce oameni, frate mai usor altfel o sa imi spargi usa. Spun eu in timp ce ma indrept spre usa de la intrare
 Plictisit deschid usa, insa imediat ce usa se intredeschide ochii mi se fac mari, inima incepe sa imi bata cu putere si o fericire cumplita imi pune stapanire pe corp, insa si frica si mila. De ce? Pentru ca cea care statea in fata mea era chiar ……
 
 

Sfarsitul capitolului 21
heiii, am revenit si eu, scuze de intarziere din nou inspiratia asta ma termina, ideile vin si pleaca. Sper ca va place! <3 <3    
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Iun 2015, 12:53

Capitolul 22
   Din perspetiva lui Sasuke
 
- Vin! Vin imediat! Ce oameni, frate mai usor altfel o sa imi spargi usa. Spun eu in timp ce ma indrept spre usa de la intrare
 Plictisit deschid usa, insa imediat ce usa se intredeschide ochii mi se fac mari, inima incepe sa imi bata cu putere si o fericire cumplita imi pune stapanire pe corp, insa si frica si mila. De ce? Pentru ca cea care statea in fata mea era chiar ……Sakura, rozalia mea, plina de zgarieturi, ciufulita,hainele cu care a plecat imbracat sunt pe jumatate distruse, nu mai resist si o iau in brate. Poate ca o sa par umpic stupid insa mi-a fost extreme de dor de ea si acum ca mi-am amintit tot nu o sa o mail as sa plece niciodata.

- Te-ai intors! Ii spun eu strangand-o din ce in ce mai tare in brate si mangaindu-i parul.
- M-am intors si nu mai plec! Imi spune ea si ma ia in brate
O iau de mana si ma duc in living unde ceilalti inca erau langa usa uriasa de sticla. Tusesc pentru a-i face sa  fie atenti la mine. Reactiile lor cu privire la revederea rozaliei sunt diferite. Naruto si Sai isi dau coate pentru ca ne tineam de mana, Shikamaru imi arata un zambet urias, iar fetele, nici macar nu apuc sa clipesc de trei ori ca o si iau de langa mine, toate imbratisand-o.
- Aoleu nebuno! Sa nu mai pleci! Ai inteles? Ii spune Hinata care o strangea cel mai tare in brate.
Fetele o duc in camera ei sa isi schimbe hainele si sa faca o baie, iar eu raman cu baietii la parter sa ne uitam la televizor.
- Cel mai frumos cadou, tocmai l-ai primit! Spune Naruto punandu-mi o mana pe umar
- Sa stii ca daca s-a intros s-a intors cu un motiv. Spune Kiba dupa ce i-a o gura de sampanie
- Ia spune-mi! Inima ta e intreaga acum? Ma intreaba Choji cu gura plina de popcorn
- Viata mea tocmai a devenit mai buna,mai frumoasa, mai fericita. Spun eu aruncandu-ma pe canapea langa Naruto dandu-i peste paharul cu sapanie din care tocmai se pregatea sa bea.
- Esti prost? Ma intreaba el si imi trage o palma peste cap
- Voi sunteti aia prosti pentru ca ne uitam ca boi la un TV inchis. Spun eu dupa care ma ridic dupa canapea si urc la etaj sa vad ce fac fetele si mai ales rozalia mea.
   Intru in camera ei dar nimeni inauntru apoi aud un urlet din baie, asta sigur e rozalia care se vaita ca face baie sau o dor zgarieturile. Ciocan la usa bai si Tenten imi spune ca nu am voie sa intru v-a trebui sa astept la parter ca si ceilalti baieti. Fac cum imi spune cobor la natarai astia si ma uit la ei si ei se uita la mine.
In baie : Din perspectiva Hinatei
    Patru fete ne chinuim sa ii facem baie unui salbatic plin de rani si care uraste sapunul. Cu greu reusim sa o potolim, nu stiu cum dar apa s-a facut rosie, probabil pierde foarte mult sange, dar de unde? Si de ce? Nu avea chiar atat de multe rani si nu pareau a fi grave, poate din cauza ca erau pline de fire de iarba si de pamant. Dupa o ora de lupta am reusit sa o facem sa arate ca o papusa. Aproximativ, o papusa plina de julituri. O scoatem din baie si intram cu ea in camera ei, unde o bandajam foarte bine, are muscaturi grave pe spate si pe gat, mainile sunt putin zgariate, picioarele mult mai zgariate si trei zgarieturi pe fata mai exact pe obrazul drept, reusim sa o  imbracam cu o pereche de pantaloni scurti roz si un maieu extrem de decoltat tot roz, desi cand se uita in oglinda incepe sa maraie probabil nu ii place culoarea asta. Cea mai grea misiune sa ii facem parul, e atat de roz si totusi atat de incurcat. Tenten e cea care o tine de maini,iar eu cea care o piaptana, cu greu reusesc sa ii descurc parul apoi il usuc cu pheon-ul. La auzirea zgomotului facut de acesta ochii ei se transforma brusc intr-un verde foarte inchis si incepe sa maraie.
- Aratai oglinda! Spune Ino tragand-o pe Tenten putin intr-o parte
Cand se uita in oglinda se calmeaza, reusesc sa ii usuc parul si sa il impletesc. Ararata exact ca o papusa barbie doar ca are parul roz.
- Fetelor mergem la baieti? Intreaba Temari nerabdatoare
Coboram toate in living, baietii erau pe canapea sau pe podea si se uitau la o comedie, Sasuke lipseste. Se pare ca e in bucatarie, se intoarce cu un bol foarte mare de popcorn si o observa pe rozalie cu decolteul atat de generos scapa bolul spargandu-l si toate floricelele se imprastie pe podea. Lee face ochii cat cepele si incepe sa se inroseasca ingrozitor pentru ca mai apoi sa planga. Noi fetele ne asezam langa baieti pe canapea sau podea si Sasuke ramane fata-n fata cu rozalia.
- Esti bine? Il intreaba ea pe Sasuke si ii pune mana pe frunte.
- Sunt bine! Spune el si se apleaca sa adune cioburile. Aseazate ai putea sa te ranesti esti oricum destul de terminata.
Rozalia se supune fara niciun comentariu se aseaza langa Lee si acesta o ia de mana. Rozalia se ridica si ii trage o palma peste fata.
- Prostule! Ii spune ea si pleaca langa canapea.
- Copii hai sa ne uitam la un film de groaza! Spune Sasuke foarte incantat de idee. Daca ii e cuiva somn am pregatit un fel de dormitor in pod. Sunt destule saltele si avem si Tv acolo.
- Hai sus! Imi place podul tau te poti uita si la stele prin ferestrele din acoperis. Spune Tenten care imediat urca scarile
 Ajungem sus in pod si ne asezam pe perechi pe saltele. Perechi? Adica eu cu Naruto, Shikamaru cu temari, Neji cu Tenten, Ino cu Sai, KIba cu Shino, Choji cu Lee si Sasuke cu rozalia. Sasuke hotaraste sa ne uitam la “O casa bantuita 1” si apoi ” casa bantuita 2” , comedie si horror. Perfect, poate asa ma pot apropia mai mult de Naruto. Filmul se termina si in tot acest timp am ras cat pentru un an intreg. De ce? Pentru ca Lee si choji s-au luat la bataie pentru popcorn, iar Choji s-a asezat cu fundul pe Lee folosindu-l pe post de canapea, Naruto a ras atat de tare incat i-a iesit sampania pe nas. Rozalia si-a bagat ploricele in nas, insa nu inteleg de ce. Intr-un final am adormit cu totii si Choji peste Lee. Noul cuplu Lee si Choji chiar ei au spus-o, vorbeste bautura din ei. 
 
SFARSITUL CAPITOLULUI 22  

       
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Iun 2015, 01:59

CAPITOLUL 23
 
Din perspectiva lui Sasuke
     E ora 08:35 si toti inca dorm, e atat de bine sa o stiu iar langa mine, chiar daca bratul mi-a adormit si mai toata noaptea am avut parul ei roz bombom in gura si chiar daca am ramas si fara patura si a fost umpic cam frig si chiar daca nu am dormit pe perna numai ca ea sa poata dormi bine imi place si as da orice numai ca ea sa nu mai plece de langa mine. Urasc sentimentul acela de singuratate chiar daca esti inconjurat de prieteni, urasc sa ma simt gol pe dinauntru o sa ma asigur ca nu o sa mai simt asta niciodata pentru ca nu v-a mai pleca, nu o sa o las eu sa plece, chiar daca v-a trebui sa o tin inchisa in casa pana se v-a razgandi. Ridic foarte usor capul numai ca sa ma pot uita la chipul ei angelic, insa ma misc putin si ea se intorce cu fata la mine si ma ia in brate, trag usor patura pe ea sa nu ii fie frig acum pot sa ii observ fata mai bine, e atat de frumoasa si nu imi vine sa cred ca e aici si ce nu mai pot sa cred e ca ea e cea care a reusit sa ma faca sa ma gandesc si la ea nu numai la mine. Gandurile mele sunt oprite de Choji care se trezeste si se vaita ca ii e foame.
- Vorbeste incet! Si dute la parter si comanda pizza sau ce mancare vrei tu. Ii spun toate astea in soapta si ii fac semn spre usa
Ma intreb daca isi v-a mai aminti vreodata de mine, daca isi v-a aduce aminte de toate acele clipe minunate petrecute impreuna, defapt nu prea au fost multe lucruri facute impreuna dar vor fi, am primit o sansa sa iau totul de la capat si voi profita de aceasta sansa, voi profita la maxim, acesta v-a fi scopul meu sa traiesc alaturi de ea cele mai frumoase momente.
Intr-un final reusesc sa se trezesca si ceilalti copii toti inafara de rozalie. Pentru inceput numele ei v-a fi Sakura Haruno exact ca inainte daca i-a placut atunci ii v-a placea si acum. Nu-i asa? Sigur ca e asa, “Sakura” inseamna floare de cires deci trebuie sa ii placa. Trebuie!
- Sasuke hai sa o trezim si pe ea. spune Ino in soapta aratand spre Sakura
- Glumesti? Daca e nervoasa dimineata? Daca o sa ne muste sau manance? Spune Temari foarte serioasa
- Stiu eu cum, stati umpic. Spune Naruto dupa care fuge din camera
Se intoarce dupa cateva minute cu o felie de pizza pe care i-o pune Sakurei la nas, cand aceasta simte mirosul mancarii se ridica foarte repede si spune:
- Mancare? Mie foame! Dupa care zambeste
Dragut si o sa ma trezesc mereu cu fata asta somnoroasa si cu parul asta roz bombon extrem de ciufulit si cu acest decolteu care imi face amicul sa…. nu am timp pentru asta, potoleste-te Sasuke si tu Sasuke junior stai calm nu trebuie sa ma gandesc la perversitati cu Sakura, trebuie sa am grija de ea.
- Hai sa mancam! Spune Lee care fuge ca disperatul la parter cred.
De obicei cand se trezeste prima data se duce la baie poate ca de data asta s-a schimbat ceva. Am zis poate. Cu totii coboram la parter si ne asezam la masa, Choji a comandat pizza, ramen si aripioare de pui cu sos picant. Pentru inceput iau bolul cu ramen si mananc eu primul apoi ii dau si Sakurei pentru ca se pare ca ea inca nu a invatat sa manace cu betisoare. Ce idiot sunt! Unde era sa invete sa manance cu betisoare, in padure? Si ce sa manance cu ele acolo frunze?
- Poftim! Si ii duc la gura betisoarele cu ramen.
Se uita putin cam ciudat apoi se uita la Naruto apoi la mine si pana la urma mananca. Dar se stramba ingrozitor probabil nu ii place.
- Nu iti place? O intreb eu si pun betisoarele pe masa
- Nu e bun! Si il scuipa in palma
Ce copilaroasa e Doamne, dar parca inainte ii placea ramenul. Sau nu a mancat nici inainte? Nu mai stiu! A trecut ceva timp.
- Numele tau v-a fi Sakura Haruno! Iti place? Spun eu dupa care toti ne uitam la ea asteptand un raspuns
- Stai nu o sa mi se mai spuna pui de lup?
- Evident ca nu! Spune Choji cu gura plina
- Imi place! Chiar foarte mult ! Multumesc!
- Pana la urma ce ti s-a intamplat? De ce esti atat de ranita? O intreaba Hinata
- Pai atunci cand un salbatic hotaraste sa plece din haita trebuie sa se lupte cu alfa pana reuseste sa il invinga sau pana cedeaza si mai apoi v-a putea pleca. Eu nu am reusit sa il inving pe alfa si am cedat, nu avea rost sa ma lupt cu el riscam sa mor si nu vreau asta. Acum sunt alungata din haita lor, sunt o lasa, o pierzatoare, un wolfblood care renuta la tot, la familie,la haita pentru niste pui de oameni.
- Stai tu ai renuntat la haita pentru noi? O intreaba Neji umpic cam speriat
Se uita la mine si eu ma uit in ochii ei si imi dau seama ca minte, nu s-a intors aici pentru noi, s-a intors pentru altceva. Dar pentru ce? Pentru mine? Off Sasuke nu gandi prosti, abia daca te-a cunoscut, cum sa se intoarca pentru tine? Vocea mea interioara s-a trezit si acum se intinde in timp ce ma si cearta. Totusi are dreptate, nu cred ca s-a intors pentru mine, voi afla dar nu acum. Dupa ce mancam restul copiilor pleaca acasa la ei pentru ca e zapada afara si mai tarziu ne intalnim pe partie. Hinata si Naruto se vor intoarce ca sa imi aduca niste haine pentru Sakura si apoi o sa mergem toti patru in oras sa ii cumparam niste haine mai groase. Suntem amandoi in sufragerie si ne uitam pe pereti.
- Spune ceva nu sta asa ca prostul, ma cearta vocea mea interioara.
- Sakura iti e frig? O intreb eu incercand sa gasesc ceva de discutat
- Inca nu! Mergem pe patie? Ce e aia? Cum e acolo?
 - Pai in primul rand e partie nu “patie”, si o sa iti placa te asigur. Sigur iti v-a placea.
- Bine! Stii eu defapt m-am
Nu apuca sa spuna nimic pentru ca intra Naruto si Hinata care o intrerup.
- Sakura hai sa te imbraci si apoi sa mergem sa iti iei niste haine si apoi pe partie cu noi. Spune Hinata si o ia de mana si urca cu ea la etaj
- Frate tocmai vroia sa imi spuna ceva. Ii spun eu lui Naruto care se aseaza langa mine pe canapea
- Ce sa iti spuna? Un secret? De ce s-a intors? Ti-a spus?
- Cred ca asta vroia sa imi spuna dar ati venit voi si nu a mai putut.
Suntem intrerupti de telefonul meu care suna ca disperatul.
- Sasuke dragule ce faci? De partea cealalata era mama.
- Mama? Sunteti bine? O intreb eu si ma simt usurat ca nu s-a intamplat nimic.
- Da scumpule suntem bine. Am ajuns in Dubai e super cald, si deja imi e dor de casa.
- Mama aici a nins, e zapada cat casa si nu o sa iti vina sa crezi cine s-a intors.
- Salbatica? S-a intors?
- Da mama!
- Ma bucur, pai Sasuke ai grija de ea ne intoarcem peste 2 saptamani, sper sa nu dati foc la casa. Promit ca vom fii acasa de Craciun. Sa cumperi toate decoratiunile, si sa nu uiti de cofetarie sa nu o tii inchisa pana venim noi. Ai reteta pentru briose pe masa in bucatarie. Trebuie sa inchid draga. Aveti grija de voi! Va pupam!
- Pa mama! Am inteles!   
 La etaj in camera Sakurei
    Din perspectiva Hinatei
- Uite astea sunt hainele pe care ti le-am adus, stiu ca nu o sa iti placa pentru ca sunt roz dar eu alta culoare nu am, defapt mai am si negru si alb si violet si rosu dar rozul se asorteaza cu parul tau. Se imbraca cu puloverul roz lucrat de bunica cu o fundita alba pe piept primit cadou de la ea de Mos Nicolae, cu o pereche de blugi roz, isi i-a o pereche de ugg-uri roz cu blanita tot roz , o geaga roz umpic cam prea stransa pentru ea in zona bustului, un fular roz care la capete avea manusi, isi prinde parul intr-o codita si isi i-a o caciulita tot roz. Arata caraghios toata imbracata in roz dar totusi e frumoasa si pentru mine e greu sa spun ca o fata e frumoasa. Se uita in oglinda si pret de cateva secunde ramane nemiscata ca si cum s-ar gandi la ceva.
- Hei s-a intamplat ceva? Ii pun mana pe umar si ma uit la ea in oglinda suntem la fel de caraghioase amandoua la roz. Zambesc insa ea nu face la fel.
- Sakura esti bine?
- Da sunt bine!
- Uite daca vreodata ai nevoie de ceva, de cineva cu care sa stai sa vorbesti sau cuiva caruia sa ii spui secretele tale sa stii ca sunt aici. Oricand ma suni, ma cauti poti sa vii si la mine acasa cand vrei tu. Bine?
- Bine!
- Promiti? Si ii intind mina cu stanga cu degetul mic ridicat in semn de promisiune
- Promit! Spune ea si ne incrucisam degetele in semn de promisiune.
- Hei sunteti bine? Spune Sasuke care intra doar pe jumatate in camera.
- Da suntem bine! Sa mergem!
- Cum arat? Il intreaba pe Sasuke
- Pai esti dra.. roz, esti toata roz. Spune Sasuke balbaindu-se putin
Iesim in strada si ne indreptam spre mall sa ii cumparam haine Sakurei, am hotarat sa ne intalnim cu toti pe partie la ora 14:30 deci avem timp. Ajungem la mall la magazinul meu preferat de pantofi, intram si dam de ea. Imediat Sasuke o ia pe Sakura de mana si o trage langa el tinand-o foarte aproape.
Se apropie de noi de parca ar vrea sa omoare pe cineva, urmata bineinteles de cele doua gemene Leyla si Leona.
- Ce vrei? O intreaba Sasuke foarte rece, mai rece decat temperatura de afara
- Ce vreau? Vreau sa te intreb daca vrei sa……
 
SFARSITUL CAPITOLULUI 23
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Iun 2015, 00:38

CAPITOLUL 24
 
    Din perspectiva lui Sasuke


- Ce vreau? Vreau sa te intreb daca vrei sa mergi cu mine diseara pe partie. V-a fii un spectacol de artificii, cred ca ar fii super daca am merge amandoi nui asa iubitule?
Imediat ce Sakura aude cuvantul “iubitule” imi da drumul la mana si se indeparteaza de mine. “Iubitule?” Asta nu a inteles ca eu nu sunt iubitul ei? Hinata imi face semn ca o sa plece cu Sakura, iar eu dau din cap aprobator. Karin se apropie de mine, ma ia de mana si ma saruta pe obraz. Imediat ii dau drumul la mana si o imping de langa mine.
- Karin, poti sa intelegi o chestie? Nu sunt iubitul tau. Nu sunt, nu am fost si nici nu voi fii. Sa iti intre bine in cap asta. Daca mai faci asta o singura data sa iti iei adio de la viata. Pleaca! Sa nu te mai vad.
Plec de langa ea tunand si fulgerand de nervi. Cine se crede? M-am saturat de ea si de toate fitele ei.
- Karin, nu vezi ca nu te place? De ce nu incetezi? Poate ca fata cu parul roz era iubita lui si tu i-ai facut acum sa se certe. Ii spune Leyla foarte ingrijorata
- Leyla, nu ti-a cerut nimeni parerea. Ii spune Karin destul de nervoasa
 Intr-un final ii gasesc pe Naruto si Hinata stand in fata unor cabine de proba, probabil Sakura a intrat sa probeze ceva.
- Ai scapat de diva? Ma intreaba Hinata fara sa se uite la mine. Saku esti bine?
- Am scapat, asta nu intelege ca nu sunt iubitule ei? Nu o mai suport.
Dupa vreo trei ore de cumparaturi a sosit vremea sa plecam pe partie. Ma duc cu Sakura acasa sa las cumparaturile facute apoi plecam impreuna pe partie. Ajunsi acolo ne urcam in telecabina sa ajungem la prietenii nostri. Sakura probabil are frica de asa ceva, pentru ca se duce intr-un colt al telecabinei si sta cu ochii inchisi. Suntem singuri asa ca ma apropii de ea.
- E iubita ta? Ma intreaba ea inca avand ochii inchisi
- Ce? Sakura cum ai putea crede una ca asta? Nu as fii iubitul ei nici daca m-ai plati, poate numai ca sa-mi satisfac nevoile nimic mai mult.
- Am inteles!
- Gata! Hai sa nu ne mai gandim la asta, hai sa ne distram.
Ajungem pe partie, eu inchiriez o sanie si ne intalnim cu restul copiilor. Imediat a inceput si distractia, Hinata si Naruto se dau cu noi cu saniile. Eu si Sakura am cazut de vreo trei ori de pe ea, Sakura a plans de vreo cateva ori pentru ca a cazut si s-a lovit si pentru ca a pierdut cursa. Acum suntem intr-un restaurant si am comandat niste clatite cu miere si ciocolata calda pentru ca ne-au inghetat oasele.
- Bai stam pana la 8? Am auzit ca o sa fie spectacol de artificii in seara asta. Spune Naruto uitandu-se la mine.
- Eu zic sa ramanem, si apoi daca vreti puteti veni la mine. Spun eu si ii dau Sakurei cana cu ciocolata calda sa bea din ea. Ai grija arde!
- Sasuke am vrea sa mai stam pe la tine, dar mai trebuie sa mergem si pe la noi pe acasa. Oricum fi sigur ca vom veni altadata. Spune Naruto vesel.
In restaurant se aude vocea unui om care ne cerea putina atentie si liniste.
- In seara aceasta v-a avea loc un minunat spectacol de artificii, sunteti invitati cu totii sa luam parte la acest eveniment. Telecabinele va stau la dispozitie, artificiile vor fi date in centrul orasului, insa indragostiti se pot urca in telecabine pentru a putea observa totul mai bine. Atentie in telecabina se pot urca numai cuplurile. Va multumesc, distractie placuta!  
Ne terminam ciocolata calda si clatuitele si iesim din nou pe partie. A urmat o lectie de snowboarding pentru Sakura in care ea nu prea a invatat multe, apoi o alta lectie doar ca de data asta a fost cea de ski si aici parca a inteles ceva mai multe, apoi o sesiune foto. Ino nu s-a lasat pana nu mi-a consumat bateria la aparat si cele de rezerva in numar de trei, cica trebuie sa avem amintiri, si acesta e adevarul. A sosit si timpul pentru spectacolul de artificii.  
- Sakura? Vino vreau sa iti arat ceva!
Ajungem langa telecabina, si o iau pe Sakura de mana, aceasta se uita putin cam ciudat la mine insa ii zambesc sa o linistesc. Ne urcam in telecabina si ajungem deasupra tuturor, privind oamenii care par a fii niste furnici.
- Heii doar cuplurile trebuiau sa fie aici. Noi nu suntem un cuplu nui asa?ma intreaba Sakura si se duce intr-un colt al telecabinei.
- Nu suntem un cuplu, si am crezut ca vrei sa vezi artificiile.
- Nici nu stiu ce e acela un cuplu, nici nu stiu ce sunt alea artificii.
- O sa aflii ce e acela un cuplu. Si o sa vezi si artificii.
Se intoarce cu fata spre mine si incep sa se auda niste bubuituri semn ca a inceput, de frica cred vine langa mine si ma ia in brate si pentru ca a mai urcat inca un cuplu intr-o telecabina aceasta se misca putin, iar noi ne pierdem echilibrul si cadem. Sakura peste mine inrosindu-se mai rau ca un rac.
- Heii pierdem spectacolul. Ma ridic si ii intind si ei mana.
Cat timp a durat spectacolul Sakura nu s-a dezlipit de geamul telecabinei, si nu a uitat sa exclame la fiecare artificiu. “Ce frumos e! Wow! Uitate la ala, ce culori “ cam asta a tot spus . Spectacolul s-a terminat si am coborat din telecabina.
- Copii hai sa va fac o poza, e gratis! Ne spune un om care se pare ca le facea poze cuplurilor care coborau din telecabina.
- V-a puteti saruta? Ca sa fie mai special?
Eu o sarut pe Sakura pe obraz si acel domn ne face poza dupa care ne-o da.
- Iti place? O intreb eu pe Sakura si ii intind poza
- Da e destul de draguta! Spune ea dupa care incepe sa rada
- Hai sa mergem acasa!
O iau de mana si pornim spre casa. De ce o tot tin de mana? Pentru ca nu vreau sa plece, sau sa cada sau sa ii inghete manutele. Temperatura incepe sa scada din ce in ce mai mult, si deja simt ca rozalia mea nu mai poate.
- Nu mai pot! E mult prea frig. Spune ea si se opreste din mers
- Haide Saku mai e putin!
- Nu mai pot ma dor ranile, mi-au inghetat picioarele, fata, mainile absolut tot. Nu mai pot!
- Offf ce ma fac eu cu tine?
O iau in brate si incep sa merg pe strazile pustii ale Konohei. Frigul incepe sa puna stapanire si pe corpul meu dar trebuie sa rezist, trebuie, o tin in brate si cu greu reusesc sa ma misc, nu pentru ca ar fii foarte grea, pentru ca a inceput sa ninga si stratul de zapada a inceput sa se mareasca. Norocul meu e ca mai am foarte putin de mers si ajungem acasa. Sakura a adormit in bratele mele, incepe sa tremure probabil ii e frig, eu credeam ca e foarte gros imbracata dar se pare ca nu e probabil ii e mult mai greu fara blanita.Intr-un final ajungem acasa, deschid usor poarta apoi usa de la intrare, nici macar nu imi mai dau incaltamintea jos, urc imediat la etaj, Ii dau geaca jos, manusile si fularul, caciulita si ugg-urile o pun in patul meu si o acopar cu o patura mai groasa. Cobor rapid la parter, intru in camera unde se afla centrala si o pornesc. Ma duc in bucatarie si imi iau o felie de pizza, urc din nou la etaj in camera mea imi dau geaca jos, caciula, manusile si ghetele si ma pun in pat langa Sakura ca sa o incalzesc si ca sa fac asta o iau in brate.
Noapte buna!
 
SFARSITUL CAPITOLULUI 24
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Iun 2015, 17:41

Fan fic cu lupi + idei originale = Eu, prezentă aici. =))
Îți ador ficul prin simplul fapt că ai mereu idei bune și mă surprinzi chiar și pe mine,câteodată.
Deși, descrierea e aproape lipsă, nu știu cum faci, dar tot te „salvează” ideile. Într-o noapte ți-am citit toate capitolele și am stat vreo 3 ore. Normal că a meritat. Acum ne-ai adus un nou capitol și chiar mă bucur, după atâta timp de inactivitate, am crezut că renunți ingrijorat
Vreau să văd ce față face Sakura când se va trezi, deci mai pe scurt, pune capitolul XD.
Baftă la imaginație/scris!
Zi bună!
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Iun 2015, 23:53

CAPITOLUL 25
 
Din perspectiva lui Sasuke
       O dimineata obisnuita la fel ca si celelalte, defapt un singur lucru o face sa fie mai diferita faptul ca ea e aici, si doarme in bratele mele exact ca un copil de 3-4 ani care doarme cu tatal lui sau ca o pisicuta care a dat de caldura si nu vrea sa plece. Dimineata trecuta Sakura s-a trezit cu ajutorul unei felii de pizza in dimineata asta sunt foarte curios cum o sa se trezesca. Incepe sa se miste si sa maraie, asta nu-i de bine, isi scoate gherutele si le infige in tricoul meu si incepe sa traga de el, la fel ca o pisica care abia s-a trezit, probabil inca nu si-a dat seama ca e cu mine in pat. Isi deschide ochii si eu ma asteptam sa zambeasca atunci cand ma observa, insa nu e chiar ce ma asteptam eu, ochii ei incep sa straluceasca, coltii ei ies la iveala si nici nu apuc sa clipesc ca ma pomenesc cu nebuna peste mine si cu coltii ei extrem de ascutiti in gatul meu, exact ca un vampir.
- Sakura sunt eu, Sasuke! Ii spun eu incercand sa o linistest inainte sa ma faca bucatele. Sakura esti bine? O iau de maini si reusesc sa o dau de pe mine, o pun pe perna si pare sa se linisteasca.
- Scuze! Nu stiu ce m-a apucat, am visat urat probabil. Spune ea dupa care expresia ei faciala se schimba devenind trista la vederea sangelui care imi curge siroaie pe gat.
- Stai calma nu-i nimic, a fost si mai grav inainte. Spun eu incercand sa o linistesc si afisez un zambet pe chip sperand sa ii schimb starea de spirit.
- Bine! Dupa care zambeste.
Ma ridic din pat o iau de mana si mergem in baie, sa ii arat cum se spala pe dinti, pe fata si cum sa isi faca dus singura. Sa o spal pe dinti cred ca e cea mai grea pedeapsa, m-a muscat de toate degetele si de unele chiar de doaua ori, sangele incepe sa iasa la iveala si doare al naibii de tare.
- Uite Sakura asa nu merge! Daca o sa ma musti de fiecare data cand iti ating dintii cu periuta o sa raman fara degete. Pai ce facem noi aici?
- Scuze dar nu imi place, are gust rau! De parca as manca buruieni. Spune si scuipa pasta de dinti in chiuveta.
- Offf, in primul rand nu sunt buruieni se numeste “menta” si o sa iti cumpar una pentru copii poate aia o sa iti placa. Sa facut?
Si intind mana sa batem palma, dar ma musca din nou. Ok gata asta a fost, nu mai tin cont de nimic, esti tu salbatica dar nu vreau sa raman fara degete. O iau in brate si ma duc cu ea in camera, o arunc in pat, sar peste ea si incep sa o gadil. Rade atat de tare incat cred ca si Sai o aude si sta in partea cealalta a orasului.
- Bine gata! Am inteles….. nu te mai musc…. scuzee. Ajungee.  
- Te dai batuta? Si incep sa o gadil si mai tare
- Da bine, renunt!!!
Ma opresc din gadilat, o iau de mana si din nou mergem in baie, sa o invat sa isi faca dus singura. Pornesc apa sa umple cada, ii pun cateva chestii care fac spuma si incep sa ii exlic ce trebuie sa faca. Adica sa se dezbrace, sa intre in cada si sa inceapa sa isi curete murdaria de pe corpul ei.
- Trebuie sa ma dezbrac acum? Cand esti aici?
- Tu ce crezi? Evident ca vreau sa o vad dezbracata. Cine nu ar vrea? Bine eu cam stiu cum arata pentru ca atunci cand am gasito era complet goala si aceea imagine nu mi-o mai pot scoate din cap.
-Pai eu cred ca ar trebui sa pleci in camera ta, pentru ca eu trebuie sa fac baita. Si ma impinge afara din baie.
- Heii! Asta nu e corect! Sakura? Poti sa deschizi usa? Si incerc clanta usii dar nu merge, cred ca sta in usa sau a incuiat-o.
Dupa vreo patru ore de asteptare Sakura insfarsit hotaraste sa iasa din baie, doar cu un prosop pe corp. Ma ridic de pe pat si ma apropii foarte rapid de ea, ajungem fata-n fata, face cativa pasi in spate si ajunge langa perete, imi pun mainile de o parte si de alta a capului ei astfel incat sa nu poata pleca si incep sa imi apropii fata din ce in ce mai mult de a ei, dar ma opresc inainte sa fac ceva ce as putea regreta, adica fata asta e la mine acasa doar de cateva zile si nu cred ca i-ar placea sa ma sarute. Sau i-ar placea?
- Sakura esti nebuna? Niciodata sa nu mai faci asta! Data viitoare iati niste haine cu tine.          
- Scuze nu e bine asa?
- Pai mie imi place dar nu, nu e bine, imbracate. Si ma dau din fata ei.
Isi i-a hainele cu ea si intra in baie, cred ca a inteles ideea, daca mai statea inca 5 secunde nu cred ca m-ai rezistam. Serios, voi cum ati reactiona daca o fata extrem de sexy ar sta in fata voastra imbracata doar cu un prosop care sta sa cada? Dupa 10 minute de asteptare isi face si Sakura aparitia doar cu o pereche de jeans imbracata si cu sutienul pus in zona bustului doar de forma.
- Nu stiu ce e dracia asta, dar cred ca asa se pune, dar nu inteleg cum sa il inchid. Ma ajuti?
- Sakura, din nou te intreb esti nebuna? Mai mult ca sigur esti nebuna sau iti place sa ma vezi asa de chinuit. Normal ca te ajut, vino aici. Te mai ajut si cu altceva?
- Nu!
Pleaca din camera si intra iar in baie, de cate ore o avea nevoie ca sa se imbrace? Cred ca de foarte multe. Sincer am o nevoie disperata la baie si da stiu ca mai sunt si alte bai in casa dar eu o vreau pe asta.
- Sakura? Poti sa te grabesti? Vreau la baie? Si ciocan in usa sperand ca o sa iasa mai repede.
- Ce? Ce vrei?
- Sa innec niste furnici! Asta vreau!
Imediat usa se deschide si apare si Sakura cu peria ramasa in par si de data asta imbracata.
- De ce nu ai spus asa? Intra!
Dupa ce imi termin de facut nevoile mele fiziologice, ma duc in camera unde o gasesc pe Sakura stand in pat si chinuindu-se sa isi descurce parul.
- Sakura! Nu mai incerca, parul tau e ud si o sa se rupa, hai sa il uscam si apoi te pieptan eu. Bine?
- Bine!
O pun pe un scaun si incep sa ii usuc parul , sunetul pheon-ului se pare ca nu ii place dar sta nemiscata. Reusesc sa ii usuc parul dar pentru ca imi place cum se stramba ii pun pheon-ul in fata si incepe sa muste aerul cald care ii vine in fata.
- Sakura! Esti o zapacita. Si incep sa rad fara oprire si ea face la fel.
Pana la urma ne oprim din ras, iau peria si incep sa ii descurc parul extrem de roz. Reusesc sa o fac si pe asta si de data asta am scapat fara muscaturi sau zgarieturi.
- Saku hai sa mancam! O iau de mana si coboram in bucatarie, fac repede cateva sandwich-uri cu carne de pui, porc sau curcan, le pun pe un platou si mergem in sufragerie sa ne uitam la TV. Ne asezam pe canapea, pornesc TV si il dau pe desene, “Frozen” e desenul pe care il gasesc, si se pare ca e partea in care Anna il intalneste pe Olaf.
- Ce e ala? Intreaba ea si arata cu degetul spre Olaf
- Olaf? E un om de zapada.
- Cum faci unul? Vreau si eu!
- Vrei sa facem un om de zapada?
- Da!
- Fugi si imbracate gros, cum ai fost ieri pe partie si mergem afara sa facem unul.
Nu spune nimic sare din canapea aproape langa scara, urca intr-o viteza incredibila, imi iau geaca din cuier imi iau ghetele in picioare si o astept pe Sakura. Cu aceeasi viteza incredibila coboara scarile, iesim in curte si incepem sa facem omul de zapada. Mai mult eu pentru ca Sakura e in lumea ei probabil, incepe sa alerge prin zapada, sa se rostogoleasca. Fata asta nu oboseste niciodata?
- Saku? Parca ziceai ca vrei un om de zapada.
- Vreau!
- Pai ajuta-ma sa il facem!
Fac un bulgare mic si incep sa il rostogolesc prin zapada, la fel face si ea si incet incep omuletul nostru incepe sa creasca. I-am facut corpul, ii punem un morcov in loc de nas, cateva pietricele pentru gurita, pentru ochii am pus doi nasturi, un fular, o caciulita de-a mea, si doua crengi pentru maini.
- Saku ce nume ii dam?
- Nume? Pai…..Fede? Ce zici?
- Da, merge!
Pe spatele omului de zapada scriu Uchiha Fede, Uchiha Sasuke, Uchiha Sakura, nu am mers prea departe nu credeti? Neah.
- Saku hai sa iti arat ceva. Ma arunc pe spate in zapada si incep sa imi misc mainile si picioarele in lateral sa fac un inger in zapada. La fel face si ea, cand ne ridicam rezultatul e uimitor, ingerii nostrii se tin de mana, si al ei e atat de micut incat zici ca al meu e tata si al ei e copilul.
- Asa mica sunt?
- Da! Dupa ce aude asta se supara . Cui ii pasa? Esti pitica mea! Si o iau in brate si la fel face si ea.
Intram in casa pentru ca a inceput sa ninga si ei ii era cam frig pentru ca manusile ei albastre cu fundita s-au udat. Mergem impreuna in bucatarie si facem rapid doua cani cu ciocolata calda cu frisca deasupra si ciocolata rasa, iau cateva briose din dulap, evident ca nu le-am facut eu, cred ca Ino le-a cumparat. Ne asezam pe fotoliu in fata semineului si privim focul. Din cauza caldurii probabil Sakura a adormit imediat ce si-a baut cana cu ciocolata calda. O iau in brate si o duc la mine in camera, o pun in pat si o acopar cu patura, ii dau un pupic pe frunte si plec in bucatarie sa fac cateva briose, cum a zis si mama nu trebuie sa tin inchisa cofetaria prea mult timp. Incep sa prepar briosele cand aud un zgomot puternic venind din camera mea. Urc rapid scarile si cand intru in camera Sakura era……
 
SFARSITUL CAPITOLULUI 25
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iul 2015, 20:33

   CAPITOLUL 26
Din perspectiva lui Sasuke
  Urc rapid scarile si cand intru in camera Sakura era pe podea cu perna in brate plangand.
- Saku? Ce ai facut? De ce plangi? Si o iau in brate
- M-am lovit! Si imi intinde mana si intradevar avea o mica zgarietura.
- Offf pai ce ai vrut sa faci?
- Am visat urat!
- Ce ai visat?
- Eram in padure si eram urmarita de un alfa, alt alfa si am auzit o voce de baiat care semana cu a ta care ma striga dar eu nu puteam sa ii raspund. Am ajuns la fosta mea haita si acolo toti au inceput sa sara cu gurile pe mine si sa ma muste.
- Hai ca a fost doar un vis. Hai cu mine in bucatarie sa facem ceva de mancare.
Ajungem in bucatarie, eu incep sa fac briosele, iar ea se uita la mine fara sa spuna ceva. Probabil se gandeste la ceva. Dar la ce? Oare sa o intreb? Imi v-a spune? Sa incerc?
- Sakura? Esti bine?
- Ce? Da sunt!
- La ce te gandesti?
- Pai …defapt vreau sa iti spun ceva si nu stiu cum sa incep.
- Spune-mi. Si ma asez langa ea pe un alt scaun.
- La cateva zile dupa ce am plecat de aici, ti-am auzit urletul. Nu stiu daca a fost de durere sau de dor dar orice a fost m-a facut sa ma intorc. Adevarul e ca eu am renuntat la haita pentru tine Sasuke. Nu stiu de ce, dar ceva din mine imi spune ca ne stim de mult timp, de foarte mult timp.
O iau in brate si o strang cu putere, stiam eu ca s-a intors pentru mine, era evident. Dar oare isi v-a mai aminti vreodata ca ne cunostem de muuult timp? Oare isi v-a mai aminti ca eu am fost primul ei iubit?
- Multumesc! Multumesc ca te-ai intors! Si o sarut pe frunte, iar ea incepe sa se inroseasca. Uite, vad ca te-ai cam plictisit, ce ar fii sa iti dau drumul la TV si sa stai in living pana eu termin de facut prajiturile?
- Bine!
Ii pornesc TV-ul si vreau sa ii dau pe un program de desene, insa nimeresc pe un program de K-Drame, stiti voi acele filme coreene. E scena in care fata si cu baiatul se cearta,iar fata e cu lacrimi in ochii.
- Asta! Lasa pe asta!
- Bine, ma gasesti in bucatarie.
Plec in bucatarie si incep sa prepar de zor briosele, vreau ca maine sa redeschid cofetaria. As fi fost foarte fericit daca Sakura m-ar fii ajutat asa le-as fi facut mai repede si mai multe. Dupa vreo trei ore in care am gatit continuu si m-am asigurat ca Saku e bine, ma pomenesc cu maimutica asta mica si roz in spatele meu la propriu. Mi-a sarit in spate, se pare ca are chef de joaca.
- Ce faci? Ma intreaba ea si incepe sa se joace cu parul meu
- Pai fac briose vrei sa ma ajuti?
- Pare plictisitor, dar bine fie te ajut.
O dau jos din spatele meu, iau un sort de bucatarie si il pun pe ea. Ca sa nu se simta stanjenita o invartesc ca sa il pot lega la spate. Incep sa ii arat ce fel de ingrediente trebuie sa puna si cum trebuie sa faca, dupa cateva minute de amestecat se plictiseste, ia bolul cu fulgi de ciocolata si incepe sa manance.
- Sasuke? Prinzi? Si imi arunca un fulg de ciocolata in gura. Uraaa… stii Sasuke de mult vreau sa iti spun ceva, dar nu stiu cum sa incep.
- Pai spune-mi. Ce s-a intamplat?
- Cel mai intelept dintre lupi mi-a spus ca nu trebuie sa am incredere in oameni, ca sunt rai si pana la urma te vor rani si te vor trada.
- Dar si tu esti un om acum.
- Ai dreptate, sper ca tu nu esti asa. Sasuke, in filmul pe care l-am vazut mai devreme, cei doi se sarutau, cum se simte un sarut?
- Pe bune? Chiar vrei sa stii?
- Da vreau. Deci cum e? Un sarut din iubire?
- Pai nu stiu, iti spun cand se v-a intampla.
- Vrei sa spui ca nu te-ai mai sarutat pana acum?
- Ba da, doar ca nu vreau sa vorbesc despre asta.
- Serios cu cine?
- Pai fata aceea semana cu tine, avea tot asa parul ro… defapt era foarte frumoasa, ma si muscat, era zapacita, si a fost singura care mi-a fost extrem de aproape si pe care am iubit-o.
- Ce sa intamplat cu ea?
- Nu stiu. A disparut.
- Sasuke am o idee, hai sa ne sarutam. Vreau sa stiu cum e.
- Ce? Sakura ai innebunit?
- Pai ma iei in brate si ma tii de mana si in film cei doi se luau in brate si se tineau de mana si erau un cuplu si asta inseamna ca si noi suntem un cuplu.
- Saku te-ai uitat prea mult la filmul ala, hai sa facem curat si apoi mai vedem ce facem.
- Saruta-ma!
- Potoleste-te! Si ii dau cu faina pe fata, iar ea incepe sa stranute. La fel face si ea, apoi sare pe mine si cadem amandoi pe podea ea inca avenad punga cu faina in mana si incepe sa imi toarne faina pe piept, norocul meu e ca am sortul altfel hainele mele erau distruse. Stiti nu vreau sa par rautacios, vreau sa ne sarutam doar ca nu acum, vreau sa fie unul din iubire nu doar asa ca sa vada ea cum se simte, desii asa s-ar putea indragosti de mine. Am dreptate? Neah nu lasa voi face asta cand o sa simtim amandoi ca trebuie. Ne oprim din bataia noastra cu faina si incepem sa facem curat. Saku a mea pare cam suparata si nu inteleg de ce, adica nu e atat de greav ca nu vreau sa o sarut nu?
- Saku esti bine? Si o iau de mana, imediat isi trage mana din a mea si pleaca din bucatarie. Saku? Serios ce ai? Hai ca nu e atat de grav ca nu ne sarutam nu? Sau e grav?
Urc la etaj sa vorbesc cu ea dar nu e la mine in camera, e in camera ei o aud cum da cu pumnii in pereti, incerc sa intru in camera dar nu pot usa e incuiata. Chiar atat de rau sa se fii suparat? Pe bune acum nu e asa de grav. Sunt intrerupt de soneria de la usa, acum cine o mai fi? Cobor scarile grabit sa vad cine e, pentru ca suna ca disperatul, nici nu deschid bine usa ca intra si sare pe mine si ma pune la podea. Cine credeti ca e? Evident Karin, tipa asta nu se lasa asa de usor si imi place. Ce tot spun eu aici? Eu o plac pe Sakura nu pe ea, nici nu apuc sa o intreb ce face aici ca incepe sa ma sarute si de data aceasta e extrem de pasional. Ne ridicam de pe podea sarutul inca continuand, inchid usa, iar Karin ma impinge in perete, in secunda urmatoare o vad pe Sakura stand langa canapea si privind scena noastra. O imping pe Karin de langa mine si brusc mi se face scarba de ce am facut, scuip intr-un ghiveci urias aflat langa mine apoi ma sterg la gura.
- Pleaca! Acum! Tip eu la Karin
- Bine iubiii! Te sun eu mai tarziu. Si ma saruta pe obraz
Nu mai apuc sa zic nimic, Karin pleaca din casa nu inainte de a se uita si la Saku.
- De asta nu ai vrut sa ma saruti? E iubita ta nu-i asa? E in regula Sasuke, am inteles, dar sa nu te astepti sa mai vorbesc cu tine.
Pleaca fara ca eu sa mai apuc sa spun ceva, pare extrem de suparata dar ii va trece nu-i asa? Nu-i asa? Nu v-a sta suparata mai mult de doua zile o sa vedeti. Timpul a trecut repede, a venit vremea cinei, ma duc la Saku sa o chem la camera, bat de doua ori in usa dar nu imi raspunde o aud cum da cu pumnii in perete si nu cred ca v-a manca in seara asta cel putin nu cu mine la masa. Cobor in bucatarie mananc cativa cartofi prajiti si plec in camera mea nu inainte de a ma oprii in fata usii camerei lui Sakura.
- Saku ti-am lasat portia ta de mancare pe masa, pofta buna si noapte buna!
Nu imi raspunde dar cred ca a aruncat cu ceva in usa un semn ca vrea sa plec si asa si fac, sper ca ii v-a trece supararea curand.
 
SFARSITUL CAPITOLULUI 26       
 

 heiii....am revenit sper ca va place! <3 <3 <3 
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Iul 2015, 00:38

CAPITOLUL 27 
Din perspectiva lui Sasuke 
 Au trecut aproape doua saptamani de cand Saku nu mai vorbeste cu mine, sincer are tot dreptul sa fie suparata, dar e umpic cam prea dura adica nu sta cu mine la masa, la cofetarie ma ignora total nici macar nu se uita la mine. Ma termina fata asta, pana la urma v-a vorbi cu mine, nu-i asa? Telefonul meu aflat sub pat suna in disperare.
- Da mama!
- Sasuke scumpule sper ca ai cumparat decoratiunile pentru Craciun defapt ar fi trebuit sa fie si decorata casa. Ai facut asta?
- Pai defapt mama, nu stiu cum sa iti spun dar...... Stii ce am alte lucruri mai grave, Sakura nu vorbeste cu mine. Trec printr-o criza o sa decorez si casa promit. Voi cand ajungeti?
- Scumpule imi pare rau ca v-ati certat, vreau sa decorati casa impreuna si acum suntem in aeroport. Vorbim mai tarziu.
Inchid telefonul si ma duc sa fac un dus revigorant, chiar am nevoie de ceva care sa ma trezeasca la realitate, poate ca daca Saku ar vorbi cu mine m-as simti si eu mai bine. Dupa vrea 15 minute ies de sub dus, imi pun un prosop in jurul abdomenului si ma duc in 
camera sa ma imbrac. Cand intru Sakura statea pe pat probabil ca pe mine ma astepta.
- Sakura? Esti bine? O intreb eu si ma asez langa ea.
- Uite Sasuke, vreau doar sa stiu e iubita ta?
- Nu! Nu e iubita mea! Sakura nu o plac pe ea, eu plac pe altcineva, si crede-ma ca nu as fii iubitul lui Karin niciodata.
- Bine, am inteles. Am vorbit cu mama ta trebuie sa cumparam decoratiuni pentru 
Craciun. Ma duc sa fac dus si apoi mergem in oras.
- Sakura stai!
Inainte sa iasa din camera o prind de inchietura maini, o intorc cu fata la mine si o imping 
in perete, imi pun mainile de o parte si de alta a capului ei si ma uit fix in ochii ei.
- Mai esti suparata pe mine?
- Nu! Uite Sasuke am vazut scena asta si in filme, si chiar daca inca sunt curioasa in 
legatura cu sarutul nu cred ca vreau tocmai acum, si plus ca esti doar cu un prosop pe tine si credema ca arati foarte bine dar chiar avem treaba azi.
Nu ii spun nimic, o sarut pe frunte si ma dau la o parte ca ea sa poata iesi din camera. A 
zis ca arat bine? A zis nui asa? Dupa ce pleaca eu ma imbrac cu o pereche de jeans
 albastri si o bluza neagra, cobor rapid in bucatarie si fac niste cereale cu lapte, azi vom manca impreuna, insfarsit dupa atata timp. Dupa cateva minute, coboara si Saku 
imbracata cu o pereche de jeans albastri si o bluza neagra care e a mea.
- Saku aia e bluza mea! Ii spun eu si ii fac semn sa se aseze la masa
- Da stiu dar imi place, pe bune e asa de "cute".
- Ai invatat cuvinte noi?
- Fetele m-au invatat!
- Maine este ajunul Craciunului deci avem doar doua zile la dispozitie, trebuie sa 
decoram totul extrem de rapid, totul trebuie sa fie perfect.
- Am inteles! Sasuke in filme se dadeau si cadouri de Craciun ,deci si noi vom da?
- Pai eu iti cumpar tie si tu imi cumperi mie. Gata hai sa mergem, avem treaba.
 Si asa am pornit in oras, ajungem in mall si Sakura deja a pus ochii pe o gramada de 
decoratiuni, am inceput sa cumparam tot ce ne trebuie adica beteala albastra si roz, globulete tot roze si albastre, niste fundite de aceleasi culori, luminite adica Saku asa le 
spune. Am mai cumparat si un Mos Craciun care se urca pe o scara si are un sac cu 
cadouri in spate pe care Saku vrea sa il pun pe balconul camerei mele, o saniuta trasa de 
doi reni si cu multe cutiute pentru cadouri pe care Saku vrea sa o punem in curtea din 
fata si multe alte luminite.
- Sasuke, Karin vine la noi si pare foarte suparata.
- Auzi papusa cine te crezi? De ce iesi cu iubitul meu la cumparaturi? Vrei sa sterg 
podeaua cu tine?
- Sa te vad daca ai curaj. Spune Sakura pregatita sa o ia la bataie pe Karin.
Karin ridica palma la Saku dar eu o prind de incheietura mainii si o intorc cu fata spre 
mine.
- Karin de cate ori sa iti mai spun ca nu sunt iubitul tau? Nu sunt, nu am fost si nu voi fi 
niciodata. Vrei sa iti desenez?
- E numai vina ta! Spune Karin si se uita la Sakura
- Asculta-ma bine papusa cu un kg de fond de ten pe fata si plina de silicon, daca o 
singura data imi mai iesi in cale o sa iti rup oasele unul cate unul si apoi iti voi sfasia
 gatul cu dintii mei. Ai inteles?
 - Am inteles! Si pleaca
- Bate palma pitico asta chiar mi-a placut.
- Nu am glumit, pe bune asta o sa ii fac!
- Te cred, hai sa mergem acasa.
Ne urcam in masina si apoi acasa. In 20 de minute ajungem, ne facem repede niste 
ramen instant il mancam rapid apoi ne apucam de treaba. Cand eram aproape gata 
telefonul meu suna.
- Da mama! Ce s-a intamplat?
- Sasuke scumpule imi pare rau dar tatal tau......

SFARSITUL CAPITOLULUI 27
Heii deci ma scuzati pentru intarziere, tastatura mea e praf. Vreti sfatul meu? Niciodata sa nu loviti tastatura cu pumnii, oricum imi pare rau ca este cam scurt dar scriu pe telefon si este cam greu. Sper ca va place si va rog sa imi iertati si greselile de ortografie. <3 <3 <3
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Iul 2015, 17:28

CAPITOLUL 28 
Din perspectiva lui Sasuke
- Sasuke scumpule imi pare rau dar tatal nu a putut cumpara bilete de avion, asa ca nu vom fi acasa de Craciun, il veti face numai tu si Saku.
- Nui nimic mama, pai Sarbatori fericite si ne vedem la anul.
- Draga crezi ca isi vor da seama ca facem asta intentionat? Spune Domnul Uchiha
- Draga nu isi vor da seama si iti amintesti ca si parinti tai ne-au facut la fel cand eram tineri? Si uite ca acum suntem bine mersi casatori si cu copil.
Dupa ce mama inchide telefonul, ii spun Sakurei ce se intampla, iar ea extrem de fericita incepe sa alerge prin zapada, sa faca ingeri in zapada si apoi scoate un mic urlet.
- Saku mai usor! Nu e bine sa urli, oameni ne pot auzi sau ceilalti wolfblood din padure.
Nu spune nimic, da din cap aprobator si apoi revine la nebuniile ei. Eu termin de aranjat luminitele in jurul casei, si se pare ca seara isi face aparitia. O iau pe Saku care inca vroia sa se joace, intram in bucatarie si mancam niste pizza facuta de mine ieri.  La masa nu 
am vorbit decat despre cum sa decoram casa, adica eu am vorbit mai mult, Saku doar 
ma aproba pentru ca avea gura plina cu mancare si nu putea vorbi. Am facut curat in 
bucatarie si ea a ramas sa spele vasele, eu am urcat la etaj sa imi fac un dus.
Din perspectiva Sakurei
 Ma chinui sa spal o farfurie plina cu sos picant, probabil Naruto a  mancat in farfuria 
asta, stiu ca numai el mananca extrem de picant. Termin vasele si ma duc langa usa 
uriasa de sticla, ma uit spre cer si observ o sageata formata pe cer din stele. Alfa din 
fosta mea haita mi-a spus ca iti poti vedea viitorul in stele, daca sageata asta imi arata 
ceva? Daca universul vrea sa imi spuna ceva? Eh haide Sakura fii serioasa si totusi simt 
ca ceva din mine imi spune sa ma duc in acea directie. Dar daca o sa dau peste fosta 
haita o sa fiu facuta praf, o sa ma omoare, dar vreau sa stiu ce e, de ce imi spune sa ma 
duc acolo. Imi iau geaca pe mine ies usor din casa, sper ca Sasuke sa nu ma auda, fac cativa pasi, ma opresc si imi indrept privirea spre camera lui Sasuke, lumina e stinsa probabil ca a adormit. Imi inchid si mai bine fermoarul geci si incep sa fuc, printr-o simpla miscare sar gardul si intru in Padurea mortii, in aceasta padure au murit sute de oameni, o legenda foarte veche spune ca intr-o noapte o fata pe nume Kora se grabea sa ajunga acasa s-a abatut de la cale, a intrat in inima padurii, s-a ratacit si a sfarsit prin a fi sfasiata de fiare, se spune ca ea a strigat dupa ajutor si o masina plina cuboameni sa oprit si a privit cum ea este sfasiata de fiare dar nimeni nu a coborat sa o ajute. Spiritul ei inca mai bantuie prin padure si astazi si ii face pe cei singuri si lipsiti de aparare sa se piarda printre copaci ca ea sa le poata fura sufletele si sa le bea sangele si carnea lor sa le-o dea fiarelor. Aceasta este razbunarea ei, norocul meu este ca eu stiu padurea asta ca in palma, nu am cum sa ma ratacesc. E din ce in ce mai frig, simt cum imi ingheata fiecare os din corp si simt ca sunt urmarita si stiu de cine, acel spirit defapt fantoma a fost cu mine cand locuiam impreuna, de fiecare data cand un vanator se apropia prea mult de mine cadea lat, fara vreo urma de rana sau ceva, probabil Kora il facea sa moara furandu-i sufletul. Sageata ma indreapta spre casa mea de langa cascada. Intru in fosta mea casa si incep sa analizez totul, nu s-a schimbat nimic e la fel, o pestera simpla si intunecata specifica unui lup. Imi indrept privirea spre scarile care duc pe asa zisul balcon, le urc precauta sa nu fac vreun zgomot care ar putea trezi intreaga padure. Ies pe balcon si observ ca pe peretele muntelui din spatele meu scrie ceva, insa nu prea se intelege. Imi arat ochii de wolfblood si imi dau seama ca scrie SASUSAKU. Fac cativa pasi in spate iar fata imi este inundata de lacrimi. Imi amintesc totul, cum a inceput viata mea ca om si cum s-a terminat, imi amintesc cand Sasuke m-a adus acasa la el, prima mea zii de scoala, cand i-am aratat lui Sasuke casa mea, cand am acceptat sa fiu iubita lui, cand parinti lui au murit si cand eu am murit din cauza lui. Alfa care conduce haita din care eu am facut parte, imi aduc aminte ca tot el mi-a zis ca mi-a ucis parinti. Vreau razbunare, respiratia mea devine foarte accelerata si imi vine sa urlu de durere, cum de am uitat, nu pot sa cred, dau cu pumnii in perete facand un zgomot asurzitor si incep sa urlu de nervi. Pumni imi sunt plini de sange si ma dor ingrozitor cad pe podeaua formata din piatra si incep sa plang. Ma opresc cand simt pe cineva in spatele meu mai exact ceva, alfa conducatorul fostei haite e suparat.
- Pui de om nu ar trebui sa fi aici, ti-am spus ca daca o sa te prind in padurea asta te voi ucide. Nu mai ascultat, pregateste-te aceasta este ultima ta zi. 
Cu o viteza uimitoare sare pe mine ma puna la pamant si incepe sa imi sfasie geaca, exact aceeasi imagine, e la fel ca atunci cand a venit la mine in cofetarie si m-a omorat,
 dar am o a doua sansa si o sa schimb totul. Cu o singura mana il imping de pe mine, 
aruncandu-l in perete, ma transform si lup si plina de ura si furie alerg spre el, incep sa ii
 sfasii pielea si simt cum ochii mei capata alta culoare. Ma opresc pentru ca nu vreau sa
 il omor.
- Esti exact ca maicata, a fost usor sa scap de ea, alfa adevarat? Nu exista, sunt doar 
povesti. Acum chiar o sa mori.
Se ridica si se indreapta spre mine si eu fac la fel, sar pe el si il pun la pamant, incep sa 
marai la el si apoi sa scot un urlet asemanator cu al unui leu. 
- Ce esti tu? Ma intreaba alfa evident speriat de mine
- Sunt cel mai urat cosmar al tau, parinti mei au fost lupi demon de aia i-ai omorat 
credeai ca o sa le poti fura puterea, dar nu ai reusit. Sunt un alfa acum, acesta este 
teritoriul meu, vreau sa plecati pana maine seara la apus, daca nu veti face asta o sa vin dupa voi o sa va gasesc si o sa va distrug, o sa vezi de ce e in stare un lup demon. Atunci vei vedea puterea unui lup demon si ce inseamna sa vii din morti.
- Pui de om sunt unchiul tau. Conducatorul tau spune-mi ce alegi? Wolfblood? Iubire sau nimic? 
- Tu nu esti unchiul meu, ma pui sa aleg? Crezi ca o sa aleg wolfblood? De ce sa imi furi puterea, nu eu aleg iubirea. Aveti o zi la dispozitie sa dispareti de pe teritoriul meu.
Dupa asta alfa pleaca cu mandria lui la pamant eu mai scot un ultim urlet semn ca am 
castigat si ca acesta este teritoriul meu si vreau sa plece. Imi aranjez putin geaca sau ce
 a mai ramas din ea si plec acasa la Sasuke, chiar daca pumnii imi sunt plini de sange nu
 ma mai doare, sunt un alfa acum si un lup demon gata sa distruga tot in calea lui. 
Glumesc, niciodata nu voi face asta, toti au dreptul la viata, nu am de ce sa omor pe 
cineva. Sar gardul si apoi intru in casa, geaca o pun direct la gunoi nu mai e buna de 
nimic, imi las incaltamintea la intreare si urc incet scarile, Sasuke inca era in dus.
- Sasuke esti bine? Nu crezi ca stai prea mult acolo? Ciocan in usa dar nu imi raspunde, 
il aud cantand. Canta ingrozitor, stai stiu ce se v-a intampla nu voi intra peste el in baie, 
nu e frumos. Ma duc la baia de la parter si ma spal pe maini si observ ca nu mai am nicio
 rana doar sange, sunt un alfa acum, un alfa adevarat, iar procesul de vindecare este mult mai rapid, la fel si culoarea ochilor mei, rosu ca sangele si simt ca puterea mea a crescut. Itru in camera mea si ma imbrac cu o pereche de pantaloni scurti si un tricou extrem de 
decoltat, ies din camera mea si intru in a lui Sasuke si ma ascund dupa usa pentru ca il 
aud ca vine. Intra in camera doar cu prosopul pus in zona abdomemului. Face cativa pasi in fata apoi se opreste probabil ca mi-a simtit prezenta. Face cativa pasi inapoi apoi se 
intoarce brusc si imi pune mainile de o parte si de alta a capului prinzandu-ma langa 
perete. Simt cum un val de caldura isi face aparitia in corpul meu poate pentru ca o mana o am pusa pe abdomenul lui. Se apropie de fata mea si.....
VA URMA

SFARSITUL CAPITOLULUI 28
Din nou scuze, stiu ca e scurt , dar chiar sper ca va place. Scuze daca mai sunt greseli de ortografie il scriu de pe telefon si e destul de greu. :* :* :* <3
Sus In jos
bbia16
Genin
Genin
bbia16

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul,sa scriu,sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : vesela, comunicativa, iubareata

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Mier 29 Iul 2015, 01:58

CAPITOLUL 29 
Din perspectiva Sakurei 
 Se apropie de fata mea si ma saruta pe frunte, ciudat de ce a facut asta? Il iau in brate asteptam de mult momentul asta, sa fim face to face am invatat engleza din filme, cred, corpul imi este cuprins de o caldura sufocanta, mana mea inca e asezata pe abdomenul lui bine conturat, privirea mea si cu a lui se intalnesc, imi pun maninile in jurul gatului sau si ma propii de el, luandul in brate. Ne imbratisam pret de cateva secunde, iar eu sar ca arsa cand realizez ca nu i-am luat cadou de Craciun. Of Doamne cum de am uitat?
- Sasuke maine mergem la magazin trebuie sa cumpar ceva foarte important.
- Ce e atat de important?
- E secret, noapte buna! Si il sarut pe frunte, ies grabita din camera lui trebuie sa ma gandesc ce cadou sa ii cumpar, nu am nici cea mai mica idee. Ce sa ii cumpar unui baiat care are totul? Trebuie ceva extrem de special, gata stiu o sa fac un desen cu doi lupi, defapt nu mai bine cu adolescenti, defapt nu o sa fac cu.... Habar nu am, ma arunc in pat cu fata in perna, nu stiu ce sa fac. 
Din perspectiva lui Sasuke
 Maine este ajunul Craciunului si eu nu stiu ce cadou sa ii cumpar Sakurei, cred ca o sa ii iau un ursulet. E o idee buna? Defapt stiu o sa ii cumpar un lup de plus simbolul nostru. Ia stai Saku tocmai m-a  sarutat nui asa? Nu visez? E realitate? Da e real totul, de necrezut, e posibil ca in astea doua saptamani in care nu am vorbit Saku a mea sa se schimbe total? E posibil, probabil s-a uitat la prea multe k-drame. Si o sa ii cumpar si un telefon si o husa pentru el, o sa caut una la fel ca a mea, ei o sa i-o cumpar roz si pe a mea albastra. Asta o sa ii cumpar sper numai sa ii placa, acum ca stiu ce trebuie sa iau ma pun in pat si reusesc sa adorm. 
Din perspectiva Sakurei
Insfarsit am o idee, o sa ii cumpar un lup de plus, simbolul nostru bineinteles si o sa ii mai iau un breloc pentru chei pe care o sa scrie SASUSAKU, idee geniala nu? Si totusi parca mai trebuie ceva, aaa gata stiu o sa cumpar doua bluze una albastra si una roz, in k-drame cuplurile se imbracau mereu la fel si aratau chiar dragut. Acum ca stiu ce trebuie sa cumpar ma bag la nani.
AJUNUL CRACIUNULUI ora 10:09
Sunt in bucatarie imbracata cu o pereche de blugi negri si o bluza foarte groasa albastra, astept ca Sasuke sa se trezeasca si sa mergem in oras sa cumpar cadourile si apoi sa venim acasa sa impodobim bradul, stau la masa mare din lemn de cires pentru zece persoane si astept ca bucatareasa pe care Sasuke a invitat-o la noi sa ne faca mancarea pentru Craciu si Anul nou sa imi puna micul de jun sa il manac, pentru ca am o foame de lup. Stai chiar sunt un lup. Intr-un final imi pune in fata o farfurie cu niste sunca prajita si omleta. Il aud pe Sasuke cum coboara scarile, imi bag toata mancarea in gura si ma duc la el.
- Sasuke mergem?
- Pai da mergem, chiar daca eu nu am mancat nergem.
 Il iau de mana si incep sa il trag dupa mine, ii dau eu geaca pe el pentru ca nu mai pot de nerabdare, abia astept sa ajungem si sa cumpar tot ce imi trebuie. Intr-un final ne urcam in masina si pornim spre mall. Nu ma pot opri din tremurat poate de emotii sau poate din cauza faptului ca incerc sa nu il sarut sau sa il strang in brate dar nu stiu cat mai rezist.
- Saku esti bine?
- Vreau sa iti arat ceva, treage pe dreapta.
 Parcheaza masina opreste motorul si se uita la mine curios. Ma intorc cu spatele si imi schimb culoarea ochilor din verde in rosu. Ma intorc cu fata spre el, asteptand reactia lui.
- Esti alfa, dar cum? Ce ai facut? Adevaratul alfa, tu esti?
- Da eu sunt, si mai e ceva.
- Lupul demon, nu pot sa cred, dar cum? De cand? De ce?
- Noaptea trecuta s-a intamplat si hai sa mergem trebuie sa facem si bradul.
E bine, ma asteptam sa faca mai urat sau sa se sperie cand i-am zis de lupul demon. Lupul demon e un lup extrem de imprevizibil si plin de sete de sange,exact ca un vampir, apare o nevoie de a ucide insa te poti controla si chiar foarte usor, exista o cheie si aceea este iubirea. Am ajuns la mall, Sasuke mi-a dat cativa bani si ne despartim ca sa nu vada ce ii cumpar. Dupa vreo trei ore de alergat prin mall reusesc sa cumpar tot si ma duc la masina lui Sasuke. Se pare ca el a cumparat mai repede decat mine.
- Ce a durat atat? Am crezut ca te-ai pierdut. Imi spune Sasuke si imi deschide usa
- Scuze, m-am cam pierdut, hai sa ne grabim avem un brad de impodobit.
- Bradul il impodobim diseara la 20, trebuie sa il asteptam pe Mos Craciun sa vina.
- Ba nu, trebuie sa dormim Sasuke, asa trebuie sa facem, altfel Mosu nu vine.
- Bine cum zici tu Saku.
Ajungem cam in zece minute acasa, iau punguta in care se afla cadourile si fug cu ea la etaj in camera mea, trebuie sa gasesc o cutie apoi sa le impachetez frumos si sa astept ca Sasuke sa adoarma sa o pun sub brad, bineinteles dupa ce il vom impodobi. E ora 15:46 ce ar trebui sa fac pana la 20? Deschid usa usor si cobor in bucatarie sa vad daca bucatareasa are nevoie de ajutor. Ajung tocmai in momentul in care se pregatea sa decoreze tortul.
- Pot sa o fac eu, va rog? 
- Desigur scumpo, te ajut?
- Pai vreau sa scriu Craciun fericit in engleza si apoi vreau sa scriu SasuSaku dar cu doua culori diferite. Albastru si roz si celalalt cu verde.
- Stai linistita scumpo, il fac eu, asigurate ca nu vine Sasuke, banuiesc ca vrei sa fie o surpriza. Spune-mi doar atat, iti place de el?
- Da, chiar foarte mult.
Da asa e, imi place Sasuke, chiar foarte mult si acum ma simt mult mai bine ca am spus-o. Bucatareasa termina tortul, eu il pun in frigider si ma duc in camera mea sa stau putin
 in pat am obosit uitandu-ma la bucatareasa cum decoreaza tortul. Ma cuprinde o lene 
incredibila si ma arunc in pat. Cred ca am adormit pentru ca acum e intuneric, ma uit la 
ceasul mic in forma de bufnita albastra care arata ora 19:43. Cobor incet scarile si il vad pe Sasuke stand in sufragerie langa usa uriasa de sticla. Merg incet cu pasi micuti ca de pisica, calc usor precum o felina care si-a zarit prada, ajung in spatele lui si cand vreau sa sar pe el se intoarce cu fata la mine si ma ia in brate.
- Sasuke m-ai speriat. Ii spun si il iau in brate.
- Tu ai vrut sa ma sperii. Hai sa impodobim bradul Saku.
 Ma ia de mana si impreuna incepem sa impodobim minunatia de brad verde artificial, inalt de doi metrii cu globulete roz si albastre, globulete in forma de stelute aurii, inimioare, ursuleti, om de zapada, bufnite il umplem de beteala de culoare roz si albastra si luminite evident tot roz si albastru. In varf vrem sa ii punem o stea uriasa, eu sunt cea care o pune acolo sus. Dupa vreo doua ore de munca continua si putina joaca din partea mea reusim sa facem bradul perfect. Urmeaza semineul, luam din nou beteala roz si albastra si o punem in jurul acestuia si Sasuke imi face o surpriza uimitoare, dintr-o cutie micuta rosie scoate doi ciorapei, pe unul scrie Sakura si pe celalat Sasuke, ii punem deasupra semineului, decoram si scara pe care urcam la etaj. Dupa aproape o ora de munca reusim sa facem casa sa arate superb. Mancam si acum suntem in camera lui Sasuke, stam pe pat cu canile de ciocolata calda in mana si asteptam ca unul din noi sa spuna ceva. Eu ma ridic si ies pe balcon si Sasuke ma urmeaza.
- Sasuke tu nu ai impresia ca noi ne cunoastem de mai mult timp?
- Ce vrei sa spui? Saku asta e primul meu Craciun fara parintii mei si primul Craciun cu fata pe care o plac. Nu am vrut sa iti spun asta inainte, stiu ca te-am respins atunci cand ai vrut sa ne sarutam, am vrut sa fie ceva special cred ca acum e momentul potrivit sa iti spun ceva total nebunesc stiu ca o sa iti para greu de crezut dar trebuie sa ma asculti. Ne cunoastem de mult timp, inainte era altfel, eu am ramas fara parinti tu ai fost cea care a avut grija de mine, ai mers cu mine la scoala, ai muncit la cofetarie in locul meu, ai fost iubita mea dar ceva s-a intamplat. Cineva ti-a facut rau, te-a omorat Saku mi-a luat de langa mine cea mai importanta persoana, atunci mi-am dorit sa dau timpul inapoi si asa s-a intamplat. Totul s-a schimbat chiar si iubirea ta pentru mine.
Si dupa aceasta luunga istorisire a tuturor celor intamplate, isi ia cana de ciocolata calda si pleaca in camera lui, se aseaza pe pat, eu ma duc langa el, ii iau fata intre palmele mele micute si il sarut, imi raspunde la sarut, imi pun mainile dupa gatul lui si sar in bratele lui si imi infasor picioarele in jurul abdomenului sau, el imi pune mainile pe fund iar sarutul nostru devine extrem de pasional, face cativa pasi si ma lipeste cu spatele de perete .
- Sasuke chiar ai crezut ca te-am uitat?
- Nu mai uitat?
- Nu te-am uitat Sasuke!
Ma ia in brate si ma pune usor in pat stand deasupra mea si sarutandu-ne pasional. Eu ii ridic bluza neagra dupa care el se dezbraca de ea aruncand-o pe podea, incepem din nou sa ne sarutam, el coboara usor cu saruturi mici si scurte pe gat, simt niste fiori reci pe spate si ma ridic putin de abdomen, Sasuke coboara si mai jos cu saruturile ajungand pe sani apoi pe burtica. Inteleg unde duce toata situatia asta dar il iubesc si ma iubeste stiu asta pentru ca iubirea miroase a cirese. Imi pune o mana pe burtica si incepem sa ne sarutam din nou, mana lui urca incet pana la sani, pe care ii maseaza usor. Ma ridic si imi dau bluza jos si raman doar in sutien. 
- Saku esti atat de frumoasa! Dar esti sigura ca vrei facem asta?
- Foarte sigura Sasuke.
- O sa te doara Saku, esti sigura?
- Da Sasuke! Extrem de sigura.
Ma las usor pe spate si il las pe Sasuke sa faca ce vrea cu corpul meu. Ma saruta pe buze, apoi pe gat, apoi pe sani ma ridic usor, iar Sasuke imi desface sutienul, ii desfac cureaua de la pantaloni, isi da pantalonii jos si pe ai mei, pe urma lenjeria intima a mea, ii simt mana lui rece atingandu-mi zona intima, comtinua cu saruturi pe sani apoi coboara usor inspre acea parte a corpului ,eu. Nu vreau sa va dau alte detalii, sunteti destul de mari ca sa stiti si voi ce a urmat. Evident a durut exact cum a spus si el, dar a fost o durere suportabila, desi credeam ca o iau raza si lupul demon o sa isi faca aparitia totul a fost ok. Dupa aproape o ora in care noi am facut stiti voi ce am adormit dezbracati si imbratisati. 
 Ziua Craciunului ora 09:56
Imi deschid incet ochisorii si il vad pe Sasuke dormind ca un ingeras langa mine. Imi 
aduc aminte de noaptea trecuta si zambesc involuntar.  Il sarut pe frunte si acesta se trezeste.
- Neata iubire! Craciun fericit! Imi spune Sasuke si ma saruta pe buze. 
Ne rasucim si ajung deasupra lui, stau cu capul pe pieptul lui cald si ii ascult bataile inimii.
- Saku, noaptea trecuta a fost
- Ce? Vrei si runda doi?
- Mai si intrebi?
Si hai cu runda doi, am facut-o din nou, e ceva dureros dar totusi placut, dupa inca o ora ne ridicam din pat si mergem sa facem baie impreuna si da exact ce va ganditi si voi am facut-o si in baie, nebunie. Acum suntem amandoi in camera lui Sasuke, imi iau din dulap o camasa alba care e a lui si cobor repede in sufragerie. Mos Craciun ne-a vizitat azi noapte, sub brad sunt o gramada de cadouri, ciorapei sunt plini cu dulciuri. Sasuke coboara de la etaj, il iau in brate si il sarut extreeem de pasional.
- Craciun fericit! Te iubesc! Spunem amandoi in acelasi timp.
AUTOR : anii au trecut, Sasuke s-a inscris la facultatea de fotbal, iar Saku la cea de arte martiale. Sasuke a ajuns cel mai bun fotbalist din Japonia, iar Saku a reusit sa castige centura neagra intr-o luna.
- Sakura Haruno de buna voie si nesilita de nimeni il iei in casatorie pe Sasuke Uchiha?
- Da!
- Acestea fiind spuse va declar sot si sotie. Puteti saruta mireasa.
Dupa o nunta ca in povesti, au urmat trei copii minunati. Fede, Justin si Oriana.
Si au trait fericiti pana la adanci batraneti.
               
                                THE END
Ok, deci "Wolfblood?Iubire sau nimic?" a ajuns la final, sper ca v-a placut. Alte povesti sunt in desfasurare, sper sa va placa si celelalte. Vreau doar sa imi cer scuze daca este prea scurt sau daca am greseli de ortografie/exprimare sau daca in acea scena am intrecut masura. Multumesc! Love you! See you next time. <3 <3 :* :*
Sus In jos
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Aug 2015, 06:45

Wow cel mai tare  fanfic este  super  si imi place  finalul :)) bbia esti o mare  scriitoare ..sper sa mai faci fanficuri :*
Sus In jos
Continut sponsorizat




Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Wolfblood? Iubire sau nimic?   Wolfblood? Iubire sau nimic? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Wolfblood? Iubire sau nimic?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-