Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Fugind de iubire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Fugind de iubire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Fugind de iubire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Fugind de iubire Empty
MesajSubiect: Fugind de iubire   Fugind de iubire I_icon19Joi 16 Iun 2011, 22:37

Hey deci acesta este primul meu fic facut. L-am pus si pe alt site numai ca are un titlu diferit si acela este Libera la mare. Nu vreau sa aud ca este plagiat sau nu stiu ce. Primele capitole sunt cam slabute deoarece era primul meu fic. Fara alte introduceri:

Capitolul 1

Sakura:

Ma trezesc de dimineata deranjata de razele soarelui. Eram foarte fericita! De ce? Pentru ca era prima zi de vacanta de vara. Am uitat sa ma prezind. Ma numesc Sakura Haruno si am 17 ani. Am parul roz ca florile de cires si ochii ca cel mai stralucitor smarald din intreaga lume. Cum am zis ma trezesc eu de dimineata si:
-Sakura am o veste minunata! spune mama
-Si care e acea veste minunata? intreb eu plictisita
-Pai eu si cu parintii Hinatei am hotarat ca aveti nevoie de o vacanta impreuna asa ca...dupa-amiaza veti merge singure la mare!
-P..pe bune?! E minunat!
Eram in extaz! Poftim?! Sa mergem singure la mare?Prea tare!
Orele au trecut si iata-ma pe mine si Hinata la vila ei de la mare. Vila era foarte spatioasa cu 2 etaje: parter si etaj unu,bucatarie cu gresie maro inchisa si faianta tot maro cu tot cu o mobila neagra,la etaj erau 4 camere, eu mi-am ales o camera de un roz bombon pe parchet era un covor alb pufos.
-Hinata vrei sa mergem in club diseara? o intreb eu
-Da, de ce nu?
Ce uituca sunt! Am uitat sa v-o descriu pe Hinata.Ea este o fata bruneta cu ochii lila, foarte prietenoasa, dar in acelasi timp si timida.
-Ok deci atunci o sa mergem in club la 22:00, ok?
-Ok asa e bine! Ma duc sa ma imbrac avand in vedere ca e 21:00.
Acestea fiind spuse m-am apucat sa ma imbrac si eu. Mi-am luat o fusta de blugi,un tricou alb lasat pe umeri pe care scria cu negru : ''Call me'' si o pereche de pantofi negri cu toc cui.
-Hai sa mergem! spune Hinata intrand in camera
Era imbracata cu o pereche de blugi negri skiny si un maieu albastru. In picioare avea o pereche de sandale albastre cu toc.
-Ok hai sa mergem!
Cand am ajuns acolo n-am comandat un shake de fructe si dupa am inceput sa dansam. Hinata a dansat cu un tip pe nume Naruto care era blond si avea ochii ca albastrul cerului. Eu am dansat cu vreo zece tipi. La un moment dat ne asezam la o masa si Hinata il intreaba pe Naruto:
-N-ai si tu un prieten dragut pentru Sakura?
-Pai tre sa apara prietenul meu Sasuke dar are iubita, spune Naruto
-Asta nu e o problema pentru Sakura, daca e dragut ei nu ii pasa! spune Hinata
-Hey nu-i adevarat! spun eu ofensata
-Pai atunci cam s-a intamplat cu..dar nu o las sa termine propozitia :
-Mai termin-o! Se mai schimba si omu'!
-Da sigur! spune Hinata
-Ai sa vezi ca la el nu o sa ma dau! spun eu
-Pe cat pui pariu!
-Pe 200 lei si un shake!
-Bine s-a facut! Daca te dai la el eu castig si daca nu tu castigi.
Atunci intra in club un tip brunet, bine facut, cu ochii ca cel mai intunecat abis. Era foarte atractiv.
-Uite Hinata la el m-as da, da la Sasuke ala nu! spun eu aratand catre brunet
-Ala e Sasuke! spune Naruto razand
-Cee?!! De ce trebuia sa fac pariul ala stupid! spun eu
-Hey! Ce mai faci Naruto? spune brunetul
-Eu ce sa fac! Bine! Nu te-am mai vazut de 3 zile! Pe unde umbli?
-Pai sti tu teme...ah! nu pot sa te mint!...Karin in ultimul timp ma sufoca!
-Probleme cu iubitica a? spune Naruto
Ce pacat ca are iubita! Sakura trezeste-te!doamne!
-Ceva de genu. Cine sunt ele? intreaba brunetul
-A ele sunt Hinata si Sakura! spune Naruto
-Incantat Sakura! spune acesta cu un sarm aparte
-Hey da bine ca numai ei i te adresezi! spune Hinata suparata
-Incantat fetelor! spune acesta
-Asa mai merge! spune Hinata
Dupa cateva minute in care am stat si am vorbit Hinata s-a dus pe ringul de dans impreuna cu Naruto.
-Iesi maine pe plaja? ma intreaba Sasuke
-Pai daca iesi tu ies si eu! ii spun eu cu un aer seducator apropiindu-ma de el cat mai mult.Mai aveam 2cm si ne sarutam dar fix atunci intra o roscata cu ochelari si striga apropiindu-se de Sasuke:
-Ce faci iubi?!!


Cam acesta este capitolul 1. Stiu ca nu e prea reusit dar pe parcurs capitolele vor fi mai bune. A si scuze ca este atat de scurt.

Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Fugind de iubire J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Fugind de iubire Empty
MesajSubiect: Re: Fugind de iubire   Fugind de iubire I_icon19Vin 17 Iun 2011, 07:36

Of of...aveti grija unde postati. Trebuia pus la fan-ficuri in desfasurare...
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Fugind de iubire Empty
MesajSubiect: Re: Fugind de iubire   Fugind de iubire I_icon19Vin 17 Iun 2011, 11:50

Pai, ce sa zic. Capitolul asta contine un dialog urias. Trebuie neaparat sa-l scurtezi si sa adaugi descriere, mai ales cea sentimentala. Nici macar naratiune nu ai.
Sper ca o sa imbunatatesti capitolele urmatoare. Spor la scris si te pup dulce! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Fugind de iubire Empty
MesajSubiect: Re: Fugind de iubire   Fugind de iubire I_icon19

Sus In jos
 

Fugind de iubire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-