Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intre noi doi Sunt doua lumi Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intre noi doi Sunt doua lumi Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Intre noi doi Sunt doua lumi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SmokeGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Giurgiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : dans
Stare de spirit Stare de spirit : IN STARE DE ORICE CREDETIMA!! sunt ca Naruto lol

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Vin 17 Iun 2011, 11:34

Hei !! Poate unii dintre voi mi-au citit ficul anterior. Si sper sa-l cititi si pe asta! Lectura placuta!

Capitolul 1! Prada

Sakura: Stateam pe fotoliul vechi si citeam o carte, interesanta cred. Asteptam ca sora mea sa-mi aduca o noua prada pentru colectia de bibelouri. Ma gandeam la nenorocitul care m-a facut un om al noptii, care bea sange cand era insetat. Nu inteleg dece mi-a facut asta. Si mi-a facuto propiul meu tata. Acum il uram de tot, nici nu pot descrie. Oftez dupa care inchid cartea si o pun la loc in biblioteca. Aud usa de la conac deschizandu-se si incep sa strig prin camera ca insfarsit retardata aia a juns. O asteptam de vre-o patru-cinci ore. Ma duc la ea si o intreb pe unde a mai umblat si dece nu mi-a adus prada?
-Pai...... A scapat....
Imi pica fata. Cum naiba sa scape? Of mai bine nu o mai trimit pe ea, mai bine ma duc eu.
Ii spun sa se duca in camera, ca eu ma duc sa caut cate un muritor. Ies din conac si incep a cauta. Caut si gasesc dar nu erau asa de frumusei, la mine conta si cum aratau, nu ca la soramea care mereu cand gasea tocilari ii lua. Insfarsit am gasit unul.
Un baiat frumos cu ochii albastri si parul ca spicele de grau. Ma duc langa el si il miros. Firar el e un Kyuubi. Ma indepartez de el si mai caut iar.
Dupa trei ore de cautat ma opresc intr-un parc. Vad ca langa mine se aseaza un baiat cu parul lung saten si ochii lila. Ma intreaba ce fac aici si ii raspund ca doar stateam. Ma asez mai aproape de al spunandu-i ca mi-e frig. Ma ia in brate iar eu ma apropii de gatul lui si il miros. Avea sangele curat. Il musc de gat si ii las o urma frumoasa, dupa care il iau si ma indrept spre conac. Omule baiatul asta e chiar greu.
La usa ma intampina Ino si Hinata. Ino e sora mea, iar Hinata verisoara.
Ii spun lui Ino sa-l duca in camera mea, apoi sa coboare jos. O invit pe Hinata in sufragerie dupa care eu ma duc sa iau trei pahare cu limonada.
Ma asez langa cele doua si incepem sa vorbim despre baiatul din camera mea. Imi cer scuze de la cele doua si ma duc la prada mea.
In mai putin de doua secunde eram in fata camerei. Deschid usa si intru. Vad baiatul cum doarme pe patul meu. Era asa de frumos dar nu conta fiinda acum il tranform intrun bibelou. Imi fac treaba, dupa care il pun pe raft. Obosita, ma pun in patul moale cu asternuturi albe, dar nu adorm fiinda ceva ma framanta de cand am inceput sa povestesc. Am uitat sa ma prezint! Ma numesc Sakura Haruno si sunt un om al noptii. Am ochii verzi dimineata iar seara ii am rosii, am nouasprezece ani. Parul roz ca cele mai frumoase cirese lung pana la fund.
Ok acum ca m-am prezentat, imi pun capul pe perna si adorm.

Parul meu roz acoperea asternutul alb al pernei. Ma trezesc, dupa care ma duc sa-mi fac toaleta de dimineata. Ma spal pe fata, pe dinti dupa care ma dezbrac si intru in cada. Lichidul transparent din cada imi acoperea corpul si ma relaxa. Ma simteam bine, iar toate gandurile rele dispareau. Sunt trezita la realitate de Ino care imi spune ca o sa intarzii la facultate.
Ii multumesc ca mi-a amintit de teroare, dupa care ies din apa. Ma sterg si imi pun un prosop in jurul corpului. Ies din baie si ma indrept spre dulap. Imi aled de-acolo uniforma si o pereche de pantofi. Imi piaptan claia roz din cap si plec jos. Imi iau ghiozdanul si plec.
Ies din conac si incep sa ma indrept spre facultate. Doar urmele muritorilor se auzeau pe trotuarul vechi care mai avea un pic si crapa.
Ajunsa intru in facultate si ma duc in clasa in care predau. Stiu ca e ciudat ca am nouasprezece ani si predau, dar defapt am treimii noua sute ani. Vad o debandada care nu o puteai sa-o cureti si le zic sa faca ordine. In cateva minute au terminat, iar directorul vine la noi in clasa.
- Domnisoara Haruno, puteti veni un pic?
Dau afirmativ din cap si ma duc dupa director. Directorul scolii era destul de tanar, avand varsta de douazeci si unu de ani.
Ma invita in birou si ma pofteste sa iau loc. Ma asez pe scaunul din piele si ii fac semn sa vorbeasca.
Imi spune ca nu o sa mai predau ore de matematica fiindca profesoara Kim s-a intors.
Ii spun ca am inteles si ca voi merge inapoi in clasa.

Gata puteti comenta si puteti critica!

thank you
Sus In jos
SmokeGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Giurgiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : dans
Stare de spirit Stare de spirit : IN STARE DE ORICE CREDETIMA!! sunt ca Naruto lol

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Vin 17 Iun 2011, 22:42

Poate ca pe unii din voi v-am derutat cu ghiozdanul... Pai in ghiozdan aveam manualele din care le predam la elevi.
Sus In jos
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Sam 18 Iun 2011, 09:44

Mda , Draga mea
Ideea , draguta , dar banala .
Ceea ce nu am inteles eu ...
Cu mama d**** ii faci bibelou ?!?
Plz explica'mi si mie .

Ja Ne Shi !
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Intre noi doi Sunt doua lumi J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Sam 18 Iun 2011, 09:51

ESte chiar foarte frumos, dar nu mai grabi actiunea, next happy2
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Dum 19 Iun 2011, 21:30

Grabesti foarte tare actiunea si iti lipseste descrierea. Cea sentimentala este foarte importanta intr-un fic, deci incerca sa inlocuiesti unele pasaje de dialog cu descriere. Sper ca o sa tii cont de sfaturile noastre si ca o sa ne aduci nextul cu imbunatatiri.
Te pup! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
SmokeGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Giurgiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : dans
Stare de spirit Stare de spirit : IN STARE DE ORICE CREDETIMA!! sunt ca Naruto lol

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Dum 19 Iun 2011, 22:13

Pai.... La ficul asta am ramas fara idei.......care vrea sa ma ajute.....
VA ROG MULT UN SFAT!!!
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Dum 19 Iun 2011, 23:00

Ai inceput destul de bine, de ce te-ai blocat asa? In fine, acesta este ficul tau si dupa parerea mea, ar trebui sa iti iei ceva timp ca sa te gandesti si poate iti vine o idee. Nici nu stii cand te loveste inspiratia... la propriu! Succes si pupici! kiss
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
SmokeGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Giurgiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : dans
Stare de spirit Stare de spirit : IN STARE DE ORICE CREDETIMA!! sunt ca Naruto lol

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Mar 21 Iun 2011, 10:41

Pai......Hai sa incerc asa fara idei, poate imi vine una in timp ce scriu...

Capitolul 2: Mi-ai furat inima....

Ma indrept spre clasa, putin trista ca voi pierde patru ore de matematica. Imi placea sa predau matematica, mai ales cand le dadeam cate-un test surpriza. Heh parca imi aduc ziua aceea cand le-am dat primul test surpriza.

** FlashBack**

Intru in clasa, salut copii si ma asez la catedra. Elevii se aseaza in banci, apoi deschid manualele. Le spun ca nu-i nevoie de manuale ca dam un test surpriza. Toti elevii muta bancile cu cat mai in spate de catedra, iar eu dupa ei dar nu foarte aproape.
Le dau testele, si incep sa-l rezolve, si ii auzeam cum se sfatuiau unii intre altii.

**EndFlashBack**

Ma trezesc la realitate cand ma trezesc pe jos, iar un baiat destul de dragut vrea sa ma ajute. Ii apuc mana si ma ridic. Ma scuz, apoi plec in clasa. Intru in clasa cu o fata destul de mohorata, apoi le spun la elevi sa fie foarte atenti. Incep sa vorbesc cu elevii despre situatie, apoi le spun ca daca au probleme sa ma viziteze la conac. Trec si celelalte ore cu brio, apoi plec din scoala. Trec pe la cancelarie sa las catalogul, apoi plec din incaperea cu profesori. Ies din scoala destul de repede, apoi il vad iar pe baiatul care m-a ajutat pe hol. Ma indrept spre el, apoi ii multumesc pentru ajutor.
Plec de-acolo, dar chipul lui inca este in mintea mea. Ochii lui ca taciunile, si parul de-aceeasi culoare, oh cred ca m-am indragostit. Draci Sakura, la ce te gandesti, el e bun pentru o prada. Ma indrept spre conac, apoi intru inauntru. Cu o viteza de doua secunde ajung in fata camerei mele. Deschid usa, apoi intru in ea. Imi las ghiozdanul pe pat, apoi ma duc spre baie. Umplu cada cu apa, apoi pun tot felul de geluri de dus. Ma dezbrac de haine, apoi intru inauntru. Ma tot gandesc la brunetul acela, sunt indragostita peste cap de el. Stau mai mult de treizeci de minute in lichidul acoperit cu spuma, apoi ies. Ma sterg cu un prosop, apoi imi aiu pe mine un halat de baie. Ies din incaperea aceea si ma indrept spre camera mea. Ma duc la dulap, de unde imi aleg o rochie pana la genunchi si niste sandale.
Imi fac parul cu ondulatorul, apoi ies din camera coborand jos. Acolo ma astepta sora mea, cu TenTen o alta vampirita si Hinata. Iesim din conac, apoi mergem la un club.
Luam un taxi, apoi ii spunem unde sa mearga. Ajungem la culbul Nigh Demons.
Intram inauntru, apoi ne ducem la barul cu bauturi si alte chestii.

Cam atat ca lenea asta....Si lipsa de idei.......

In fine astept commuri sau critici
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Mar 21 Iun 2011, 10:52

Imi place ideea
dialog n-am vazut
Descriere : foarte putin
greseli : ai avut


Dar N-am inteles ceva

" Heh parca imi aduc ziua cand le-am dat primul test surpriza "

N-ar fi fost corect asa
:
' Heh ! ' Parca imi aduc aminte ziua in care le-am dat primul test surpriza !

Nu suna mai bine ?

Cam atat ! Sper ca nu te-ai suparat ! Intre noi doi Sunt doua lumi 78717
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Mar 21 Iun 2011, 11:08

Bine, deci am trecut si eu pe aici cu multa intarziere. Iau ficul in asamblu.


Descrierea: Ei bine, in prima parte a cap. 1, nu ai prea avut...deloc. In partea a 2-a sa zicem ca a fost un pic mai bine.

Ideea este destul de interesanta, dar vreau sa vad ce se intampla mai departe.

Greseli de tastare ai avut destul de multe!


'' parul roz ca cele mai frumoase cirese '' : in primul rand, ciresele nu sunt roz si puteai sa scrii '' parul roz ca florile de cires" sau stiu eu...


'' claia roz din cap '' : nu mi se pare ca te exprimi corect, deci ATENTIE LA EXPRIMARE ! mai bine spuneai '' claia de par roz " , asa ar fi corect


Repeti destul de mult unele cuvinte, cum ar fi '' ma indrept '' si ai scris ceva de genul:


'' incep sa ma indrept ( spre facultate ) : aici chiar nu e corect. Ai putea scrie ori '' ma indrept '' ori '' merg '' sau orice altceva.


'' urmele muritorilor se suzeau '' : aici zau ca habar n-am ce voiai sa spui...


'' treimii noua sute de ani '' : nu e nici o problema sa scrii cu cifre, doar pentru a evita greselile


'' Nigh Demons '' : eventual '' Night Demons "



Cam atat... Oricum sa stii ca mie imi place ideea ta, este originala, deoarece pana acum doar Sasuke era vampir si acum e invers.
Sus In jos
SmokeGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Giurgiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : dans
Stare de spirit Stare de spirit : IN STARE DE ORICE CREDETIMA!! sunt ca Naruto lol

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Mar 21 Iun 2011, 11:27

Pai cum laptopul meu este un pic defect....... Literele nu prea merg...... Dar in fine......
Mersi pentru comentaii!
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Mar 21 Iun 2011, 12:45

Vezi ca ti-a venit o idee?
Despre capitol, pai, iti cam lipseste descrierea. Trebuie sa mai lucrezi la acest capitol. Ai si unele greselute, ar trebui sa-i dai un edit.
Astept cu nerabdare nextul si te pup! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Intre noi doi Sunt doua lumi J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19Vin 24 Iun 2011, 19:37

Asa cum ai cerut...fic inchis!

closed
Sus In jos
Continut sponsorizat




Intre noi doi Sunt doua lumi Empty
MesajSubiect: Re: Intre noi doi Sunt doua lumi   Intre noi doi Sunt doua lumi I_icon19

Sus In jos
 

Intre noi doi Sunt doua lumi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-