Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Note catre el. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Note catre el. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Note catre el.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Note catre el. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Sam 23 Feb 2013, 22:06

Dragoste arhetipala



       Cand te-am vazut intaia oara, am stiut ca tu esti Adam al meu, iar eu sunt Eva ta. Mi-ai aruncat o privire, eu ti-am zambit, iar noi ne-am indragostit. M-ai luat de mana, m-ai invitat la o cafea, iar eu am acceptat. Intaiul sarut pe care mi l-ai dat m-a facut sa tremur, mi-l amintesc pana si acum. Eram fericiti, traind impreuna, iubindu-ne. Insa soarta cruda ne-a tradat dragostea. Multi au fost impotriva noatra si au facut orice ca sa ne desparta. Avand atata durere in suflet, credeam ca tu esti Romeo, iar eu Julieta ta. Nu voiam sa avem aceeasi soarta. Ne-am ascuns de ceilalti, ne-am trait iubirea in secret. Insa chiar si asa, dragostea mea, tot fericita eram. Noi doi eram ca Tristan si Isolda, insa nu am avut aceeasi soarta ca a lor. Am inlaturat opiniile rele, iar iubirea noastra a invins. Ne-am casatorit, am devenit unul, un hibrid, apoi ne-am trait viata in plina fericire. Acum e ziua noastra, iar drept cadou, iti spun aceste lucruri. Ma uit la copiii nostri, zambesc, apoi te privesc pe tine si iti spun: Te iubesc!



Edit: Ma bucur ca-ti place, Reina. a hug  Acum am vazut si eu ca scrisesem "Juliata". Eu stiam de "Isolda", probabil e traducere in lb. romana, asa cum e si Juliette -> Julieta. think


Ultima editare efectuata de catre Danielle in Mier 11 Mar 2015, 21:44, editata de 4 ori
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Note catre el. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Dum 24 Feb 2013, 11:24

Bună, Danielle! Mă bucur că am trecut pe aici, mi-a făcut o mare plăcere să-ţi citesc aceste câteva rânduri încărcate cu emoţii magnifice! Comparaţiile făcute, între două persoane de s*x opus, pe tot parcursul ficului, au fost fantastice, mă bucur că te-ai folosit de asta, începând cu Adam şi Eva, apoi cu Romeo şi Julieta - apropo, i-ai scris greşit numele, greşeală de tastare -, iar după Tristan şi Isolde ( eu ştiam de Isolde, dar cred că-i corect şi Isolda, nu ştiu :-? ). A fost frumos, m-a încântat până în măduva oaselor, draga mea! a hug Te aştept şi cu alte scrieri cu tente romantice :)
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Sam 27 Apr 2013, 11:05

Cat de draguuut! Imi place foarte mult felul tau de a scrie, mi se pare atractiv si interesant. Ma bucur ca protagonistii au trecut peste greutati si acum sunt la fel de indragostiti si foarte fericiti. Sa lupti pentru ceea ce-ti doresti, asta e cheia fericirii! in love
Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
Note catre el. 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Dum 28 Apr 2013, 01:34

Mi-a placut ideea cu comparatiile. Tare frumos finalul... fericit.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Note catre el. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Joi 14 Aug 2014, 23:22

Scrisoare catre el


          Te-am iubit din prima clipa, stii asta? Stii tu oare cat am indurat absenta ta, de cate ori am inghitit in sec atunci cand te vedeam cu alta? De ce ti-a fost teama, ma intrebam, de ce te opreai de fiecare data cand aveai sa-mi spui ce simti? Atunci nu intelegeam, dar acum am inteles. Iti inteleg frica, pentru ca si eu am simtit-o. Inca o simt si acum, dupa atata timp, dar de data asta e diferit. Acum am curaj sa o infrunt, sa trec peste orice bariera, dar oare tu il ai? Oare mai ai curajul pe care il aveai cand m-ai sarutat intaia oara? Atunci nu te cunosteam indeajuns, dar instinctul imi spunea sa fac eu primul pas, sa te incurajez si am facut-o. As face-o de o mie de ori daca ar fi nevoie, doar ca sa pot sa traiesc vesnic alaturi de tine. Acum stiu cine esti, ce simti, iti stiu reactiile si temerile. De aceea, tot eu voi indrazni si de aceasta data. Ma tem, dar frica de a te pierde e cu mult mai mare. De aceea te intreb, acum si pentru totdeauna, vrei sa te insori cu mine?
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Note catre el. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Let me sign   Note catre el. I_icon19Sam 06 Dec 2014, 17:14

Let me sign


          Am așteptat atât de mult să mă strângi de talie, să mă ridici pe umărul tău și fugi cu mine pe ușa mare a Bisericii, lăsând în urmă zeci de aplause înfocate. Am așteptat să semnez acel act, legământul nostru, cu mâna tremurândă și cu lacrimi în ochi. Am așteptat să spui un Da fără regret și să-ți întorci chipul spre mine, să mă privești cu ochii tăi gentili, fluturând din gene, iar eu să mă topesc și să-ți zâmbesc suav. Am așteptat să plutim împreună printre acorduri muzicale și să ne sărutăm în fața tuturor. Am așteptat să mă iei în brațe, să conduci prudent mașina aceea albastră și ne urcăm împreună în avionul dragostei. Am așteptat sărutarile tale pe trupul meu, flămânzi, înflăcărate. Am așteptat să adormim goi pe plajă, iar ca Soarele să se ridice grațios deasupra noastră. Am așteptat să îmi săruți burtica și să mă ții de mână la spital, să ne botezăm împreună copilul. Am așteptat să aud din gura ta ultimul Te iubesc și să mă sting din viață cu ochii tăi privindu-mă. Am așteptat atât să fiu soția ta, iar acum, când suntem aici, cerneala nu mă lasă. S-a dus, stiloul arde în mâna mea, iar tu rânjești blajin și un chicot îmi iese pe gură. Îl schimb, semnez și mă săruți cu patos. Sunt a ta, viața poate să înceapă.
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Dum 07 Dec 2014, 01:38

sad Mi-au dat lacrimile... Atât de romantic și totodată trist, prea frumos  sad. Deci nu mai am cuvinte, e mirific iubile! Sper ca nu te limitezi doar la atât, mai vreau :*
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Dum 07 Dec 2014, 11:39

Prea emoţionant! În timp ce citeam, eram tot mai sigură de faptul că vei încheia trist, cu ea nemăritată. Dar m-am înşelat şi habar n-ai cât mă bucur că n-a fost ca mine! Am mai citit şi eu ceva vesel p-aici. :)) Este foarte frumoasă această scurtă compunere, mult prea scurtă dacă mă întrebi. Totuşi, să mai scrii, data viitoare ceva mai lung pentru a savura mai mult momentul.
Partea mea preferată: "S-a dus, stiloul arde în mâna mea, iar tu rânjești blajin și un chicot îmi iese pe gură. Îl schimb, semnez și mă săruți cu patos. Sunt a ta, viața poate să înceapă."
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Note catre el. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Lun 08 Dec 2014, 19:14

Vrei să fii al meu mereu?

         Te întrebi oare de ce fac asta, când totul ar trebui să fie pe dos. Dar nu vreau, nu mai pot să aștept. Te vreau acum, pentru totdeauna, doar al meu. De ce? Motivele sunt nenumărate, aș sta o viață să ți le înșir pe toate. Părul tău, ochii tăi, zâmbetul acela minunat. Buzele tale ce se freamătă peste ale mele cu patos, arzând, mai intens de fiecare dată. Fiecare alint rostit de un glas ce mă face să tremur. Degetele tale tremurându-ne la prima întâlnire cu părinții mei. Mireasma pielii tale, ce mă trezește dimineața și-mi face ziua specială. Avântul tău nebun, dorința nesătulă. Felul în care mă privești minute în șir și mă ții în brațe. Perfecțiunea atitudinii tale, atât de nonșalante, cu mâinile în buzunar, strângându-le pe ale mele când le cuprinde frigul. Felul în care domini volanul, vena vibrându-ți sub piele. Gamba încordată, laba piciorului ce învârte pedaua bicicletei. Tot ce faci îmi dă fiori, mă străfulgeră în tot corpul. Vocea ta e alarma mea de dimineață, fundalul fiecărui mic-dejun. Vorbele tale sunt alinare, chiar și atunci când vrei să mă mustrezi. Ești perfect și nu mă satur să o spun. Ard de nerăbdare să te văd într-un costum negru, clasic, asortat cu rochia mea albă de dantelă. Îmi imaginez momentul în care vei spune Da în fața stării civile și mă vei săruta și un zâmbet îmi apare pe față. Preoții ne așteaptă, așteaptă să ne unească destinele în casa Domnului, pentru totdeauna. Eu nu mai vreau să aștept. Te iubesc și știu că și tu simți la fel, mi-ai spus-o de nenumărate ori. Dar tu nu ai curaj. Eu am. Eu vreau s-o spun. Vreau sa te fac să cazi în genunchi în fața mea și să-mi pui pe deget un inel. Eu îmi doresc, dar tu? Tu vrei să te însori cu mine?
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Lun 08 Dec 2014, 22:41

Da, vrea! Îţi zic eu că vrea! =)) 
Salut, scriitoarea mea preferată! happy2  Lungimea creaţiei a crescut, fapt ce mi-a provocat un zâmbet. Îmi place compunerea, bineînţeles. Are aceeaşi idee ca anterioara, dar tot îmi place. Ceea ce mi-aş fi dorit, ar fi fost să scrii şi din perspectiva unui băiat, înţelegi? Ar fi fost interesant. 
Să nu uit să îţi zic ce mi-a plăcut cel mai mult din această postare! Acum, mi-a plăcut cum ai descris tot ceea ce simţea ea când era luată în braţe, sărutată, atinsă, etc. Am mai recitit acea parte de vreo două ori. Sper ca următoarea creaţie să ajungă la fel de repede!
Te pup! :*


Ultima editare efectuata de catre Rhye in Sam 02 Mai 2015, 13:09, editata de 1 ori
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19Mar 09 Dec 2014, 07:26

sad Ale... mi-a plăcut așa de mult! E așa de frumos, mi-au dat și lacrimile! Deci până la urmă, cum zice și Șuncă, o ia sigur!
Ai descris totul așa frumos și cu pasiune, eu cred că ți-e a mărita hey sexy !
Sus In jos
Continut sponsorizat




Note catre el. Empty
MesajSubiect: Re: Note catre el.   Note catre el. I_icon19

Sus In jos
 

Note catre el.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Mesaje de dragoste-