Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dangerous anturages Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dangerous anturages Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dangerous anturages

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Dum 14 Dec 2014, 19:35

Dangerous anturages

I. The First Chapitre

"I don't care if you are leaving me. I'll forget you!"

Încă o dată, Harriet a reuşit să îl cucerească pe Sir Justin. Închid cartea cu atenţie, având grijă să nu îndoi vreun colţ. O pun pe noptieră, apoi revin la poziţia mea iniţială, pe spate, privind tavanul întunecat. Câteva raze de lumină intră, însă, printre jaluzelele vechi. Becul public e mult prea puternic, lumina plonja pe pereţii camerei, făcându-mă să îmi doresc întunericul.

O privire rapidă aruncată asupra locului unde ar fi trebuit să fie ceasul, şi constat că va trebui să apelez la telefon. Pentru a mia oară în această noapte, mă dau jos din pat, tresărind uşor la atingerile cu preşurile reci. Aprind lumina, apoi, în privirea mea de ansamblu, am luat telefonul în vizor. Biroul e plin de hârtii şi schiţe, şi lecturi, şi vise idioate de copilă. Îl ridic. Nu un telefon cu touch-screen, nu un telefon cu tastatura querty. Nu chestii moderne. Doar un telefon vechi, simplu; un Nokia cu tastatură normală. Nici măcar minute nu am..

23:07. Târziu.

Răsuflu greoi, apoi îl las să cadă înapoi pe birou. Mă întorc la întrerupătorul de lângă vechea uşă de lemn, şi din nou acel întuneric cu doar câteva excepţii. Încă o dată nevoită să mă deplasez până la pat. Însă simt cum o durere ingrozitoare şi insuportabilă mă cuprinde, făcandu-mă să scot o mică înjurătură. Degetul meu de la picior s-a "iubit" cu piciorul patului. Dragoste la prima vedere. Din nou. Apoi încep să râd de propria idioţenie.

***

-Kora, trezeşte-te!

Din reflex, îmi iau perna de sub cap şi i-o trântesc surorii mele în faţă. Din reflex, încep să ţip la ea să mă lase. Din reflex m-am întors cu spatele la ea, dornică să mai dorm puţin. Şi tot din reflex am auzit-o pe mama cum ţipă la mine să mă trezesc, că ea nu e soră-mea. Am dat de dracu'! 
Mă ridic şi îmi cer scuze. Apoi mă uit la ceasul de pe perete. E târziu.. Am întârziat la maşină, şi mama este furioasă. Se agită de colo-colo, ţipă, urlă, iar eu casc. Îmi duc mâna la gură, apoi îi dau drumul din nou pe lângă corp. Îmi iau valiza de lângă pat şi i-o dau mamei, spunându-i că eu voi veni cu restul. Dă din cap afirmativ, apoi ia valiza si pleacă. Linişte. Mă trântesc în pat, însă soră-mea intră peste mine.

-Kora, te strigă Ino.

Apoi pleacă. Neobişnuit pentru ea..

Nu mai am o secundă de linişte, că în cameră pătrunde ea. E tristă. Probabil că mă urăşte acum. Dar cine nu m-ar urî în situaţia asta? Mă priveşte în ochi. Avea lacrimi în ochi.

-Trebuie să-ţi spun ceva.

Mă uit suspicios la ea. Îmi aşez mai bine pantalonii de pijama ce stăteau să cadă de pe mine, apoi mă aşez pe pat, şi îmi bag o mână în păr, începând să-mi scarpin scalpul, enervată,presată,neştiind cu ce să încep. Îmi iau veşnica mutriţă şi mă detaşez încet de lumea asta.

-Dacă ai purta nişte blugi strâmţi şi un hanourac larg şi lung.. Cel mai probabil de o culoare închisă.. Şi ar merge şi o ţigare în mâna ta, de asemenea.

Apoi începu să râdă.
Ma uit incruntata la ea. Nu pricep ce vrea sa zica. Observa. Se opreste din ras. Vine si se aseaza langa mine.

-Ai putea fi o drogata veritbila. Apoi iar incepe sa rada.
-Ino, ce ar fi sa-mi spui, totusi, motivul pentru care ai venit?

Se intristeaza.
Imi intorc privirea. Ii spun ca voi pleca vara asta in vacanta. Atunci ea incepe sa rada, spunand ca este o coincidenta extrem de ciudata. Ma uit la ea. Se uita la mine. Zambeste sec, fara urma de sentiment. Imi spune ca se muta cu parintii in America. Tresar. Plange. Ma ridic de pe pat si incerc sa procesez. Daca pleaca, eu cu cine voi mai vorbi? Cu cine voi mai rade? Cine va mai fi sora mea din alta mama?
Ma intorc cu fata spre ea. O privesc incruntata in timp ce se chinuia sa-si stearga lacrimile cu un servetel scos din pachetul de pe noptiera.

-Cand te muti? O intreb, insa nu vreau un raspuns.
-In seara asta. Am avionul la 17:04.
-Vei veni in vizita?
-Nu. Mama s-a certat cu tata. Divorteaza.

Imi musc buza inferioara intr-un act  nervos. Imi rezem spatele de perete. O privesc insistent, pana cand isi da seama si se uita la mine. Ne intelegem din priviri ca nu ar trebui sa ne mai gandim la asta, sa ne facem ca prietenia noastra nu a existat.

-Insa imi va fi greu.

Imi las privirea in jos. Ino, normal ca va fi greu. Suntem prietene de atatia ani. Nu cred ca voi putea sa te uit.

-Uita! O sa fie mai usor decat crezi. Ma vei inlocui. Te vei duce acolo, vei zambi, si toti baietii si fetele vor vrea sa fie in preajma ta. Spre deosebire de mine, tu poti face asta.

Imi intorc capul. Imi musc iar buza inferioara. Printr-o miscare rapida imi dau bluza jos. Ofteaza. Oftez. Vine in fata mea si ma ia in brate.

-Te iubesc, Kora Haruno! Ofteaza inca o data, apoi pleaca.
Sus In jos
Sashaa
Genin
Genin
Sashaa

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Ioana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 11

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Dum 14 Dec 2014, 19:46

Bunaaaa. deci avem un fic nou. pai, e dragut si sunt curioasa ce se va mai intampla. inceputul e imteresant si astept urmatoarea parte.
Scuze dar nu ma simt prea bine si nu stiu ce sa-ti mai scriu...
Sa ma anunti cand pui capitolul II. Ma voi revansa atunci
Cya  I rock peopleee!!!
Pwp kiss*
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Mar 16 Dec 2014, 10:23

Buna, dear ! 
Am vazut un fic nou si m-am gandit sa vad cum  e.
 Inca nu mi-am facut o parere, dar imi place felul iun care narezi actiunea e lina si placuta. 
Presupun Ca Kora e de fapt Sakura nu ? E O prescurtare sau ceva ?
Abia astept sa vii cu capitolul urmator si te rog sa ma anunti si pe mine. 
Ja ne ! :*
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Dangerous anturages Asss10Dangerous anturages J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Dum 28 Dec 2014, 22:35

Bună, bună
Ai un fic foarte interesant. Îmi place că folosești diacriticele. 
Este un prim capitol bun, ușor de citit.
Să înțeleg că „Kora” e o prescurtare devla Sakura? Rămâne de văzut.
Baftă la scris. kiss
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Lun 05 Ian 2015, 19:43

II. Highschool

"You easily caught in the lure of drugs. Watch how many grams you put that go f*ck"

-Scot din pungă.. Pun pe hârtie.. O lipesc.. Şi o aprind!

Trag plictisită din ţigara confecţionată. S-au schimbat atât de multe.. La tine cum e? Dau enervată din cap. Gândurile evadează. Îmi dau ochii peste cap. Privesc nisipul. 

Trag încă un fum, apoi tresar speriată. Telefonul vibrează în buzunar. Îl scot cu lene. Mă uit la ecran. "mama". Îl las în mână meditând la cele întâmplate. E prima dată când mă sună de atunci.. Las degetul să alunece pe ecranul mare şi tactil, răspunzând. Îl mut la ureche, expirând fumul.

-Draga mea, azi e prima zi de liceu. Ai plecat de acasă? Cum eşti? Taică-tu a mai dat pe acasă? Ştii că am vrut să te sun, doar că nu am putut. Am avut prea încărcat programul. 

Mai trag un fum. Îi răspund că sunt pe drum spre liceu.

-Ai scos banii de la bancă? I-am zis lu' maică-ta mare să îţi zică să dai pe la bancă.

Bani? În sfârşit! Zâmbesc satisfăcută. Aprob cele spuse de ea. Folosesc scuză întârziatul la şcoală, şi închid. Mă las pe spate, întinzându-mă pe tobogan. Termin jointu' şi mă îndepărtez de parc, în râsete, sărind de pe un picior pe altul, ţipând şi urlând de fericirea provocată de drog şi vestea că voi putea cumpăra mai mult.

Mă agăţ de fiecare stâlp, rotindu-mă. Mă opresc în faţa unor gratii uriaşe. 

-"Flu-ton High-Sch-o-ol"..? Mă chinui să citesc numele "închisorii" de pe tăbliţa de fier agăţată.

Mă apropii. Intru în curte. Ce e asta..? Îmi duc mâna la tâmplă. Ameţeala mă cuprinde din ce în ce mai rău. Poate că nu trebuia să mă mişc atât de repede după ce am terminat "iarba". Simt cum corpul cuiva face contact cu al meu. Sunt împinsă. Cad în genunchi. Mă întorc nervoasă la cel ce m-a împins. Stătea şi mă privea de sus.

-Scuze.

Mă încrunt. Încerc să mă ridic. Cad înapoi. Încep să râd. Mă ia de mână şi mă ridică, trăgându-mă pe o bancă. Ne aşezăm şi începe să mă analizeze.

Emo ăştia.. Tipu' e emo. Parul e specific, ochii sunt abisali. Era îmbracat tot in negru şi albastru închis. E dat cu creion negru. 

Îmi dau ochii peste cap. Îi evit privirea. Prima persoana pe care o urăsc din prima.


-Cum te cheamă? mă întrabă. Mă priveşte lung. Încep să-mi miros mâneca hanoracului. Duhneşte a tutun.


-Kora. Răspund. Mă uit la el. Pe tine?

-Sasuke Uchiha.

Ce drăguţ, crede că-mi pasă! 


Mă ridic. Mă împiedic de propriile picioare. Cad înapoi pe bancă. Pufăie pe gură. Mă ia de mână şi mă ajută să mă ridic. Îşi pune o mână pe talia mea, cu cealaltă o ţine pe a mea. 

Careul începe să se facă. Sunt dependentă de el. Dă dr*cii! Ne oprim în mulţimea de copii. O voce răguşită începe să vorbească. E directorul. Începe discursul de început de an. Sasuke mi-a pus mâna la gură. Mă bufnea râsul non-stop. 

După 15 minute, directorul termină discursul. Începe să numească bobocii, şi să-i repartizeze în clase.

-La naiba, Sasuke! Suntem în aceeaşi clasă.

-De unde ştii?

Mă priveşte nedumerit. Îi fac cu ochiul.

-Secret, Uchiha.

Ies din strânsoarea lui. Încerc să fac un pas. Cad în genunchi. Încep să râd. Îmi bag mâna în păr şi încep să mă vait că data viitoare când mă mai droghez, voi aştepta jumătate de oră înainte să plec. Aştept câteva secunde, toşi se uitau la mine. Îmi dau o palmă peste frunte. Îmi dau seama ca am zis-o în gura mare.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Dangerous anturages Asss10Dangerous anturages J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Lun 05 Ian 2015, 20:44

Cât de tare poate să fie capitolul acesta. 
Sasuke e emo.. interesant :))
Sakura e și ea o nebună. 
Sunt foarte curioasă ce cuplu vor forma.. 
Să aduci căt mai repede noul capitol. Mulțam de anunț.
Zbye.
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Sam 17 Ian 2015, 01:20

Okay deci m-am gandit sa dau pe la ficul tau imediat ce am vazut titlul, "Dangerous anturages" suna al naibii de bine. Trebuie sa recunosc ca numele "Kora" mi-a ridicat niste semne de intrbare. Imi place ideea de Sakura "cea rebela" si vreau sa aflu mai multe asa ca iti urez spor la scris si sa aduci continuarea cat mai repede!
Sus In jos
Sashaa
Genin
Genin
Sashaa

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Ioana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 11

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Joi 05 Feb 2015, 13:37

Bunăăă iubita mea. Îmi cer mii de scuze că ajung atât de târziu dar am fost foarte foarte ocupată. 
Acum ficul. E frumos și îmi plac caracterele personajelor. Cum au spus și fetele mai sus, Sasuke emo si Sakura cea nebuna. E altă față a ei care ador să o vad în ficuri. 
Kora si Sasuke ar forma un cuplu interesant. Acum depinde de ce personaje vor mai apărea. IDEEA E CA EU II VREAU IMPREUNA!!! :))) 
Pup kiss*:*
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Dum 26 Apr 2015, 20:36

III. My new headmaster is a bi*ch

"Don't mess with my guts"

Stau comodă pe scaunul negru din faţa biroului directorului. Mă priveşte insistent. Mă abţin să nu râd. În mintea mea, ştiu că nu este bine că am ajuns aici. Ne uităm unul la celălalt până când acesta îşi deschide gura să vorbească.

-Domnişoară Haruno, nu am mai întâlnit pe cineva ca dumneavoastră până acum. Aveţi foarte mare noroc că nu sunt acel gen de persoană care să vă sune părinţii şi să -

Îl privesc cum spune nişte chestii, însă nu sunt prea atentă. Firul mi s-a rupt. "Acel gen de persoană". Adică nu e în stare de nimic. Până şi eu ştiu că ar trebui să îmi sune părinţii.

Face un gest cu mâna stângă pe care nu l-am înţeles. O agită puţin prin aer, apoi se calmează. O ţine aşa 10 minute. Se apucă să-mi citească Regulamentul şcolii. "Fără droguri, fără arme de orice fel". Chin. 

Îmi arunc privirea pe fereastră. Nimic interesant ce să-mi capteze atenţia nu părea să apară pe geam. Oftez resemnată şi mă întorc cu faţa la director.

-Da, domnule director, nu mă voi droga în incinta şcolii.

-Nu numai în incinta şcolii, domnişoară Haruno. Aşa ceva nu este bine pentru sanatatea ta. O să te înscriu la psihologul şcolii.

Oftez. Îmi susţin ideea că sunt bine şi că nu am nevoie de un psiholog, iar directorul a înţeles că nu poate să se înţeleagă cu mine.

-Te vom ţine sub supraveghere, domnişoară Haruno.

Mă ridic şi plec. În faţa uşii mă aştepta Uchiha. Îmi dau ochii peste cap când mă întreabă cum a fost. Vreau să plec, însă mă trage de mână. Mă întorc furioasă. 

-Ascultă. Nu am nevoie de tine. Îţi sunt recunoscătoare că m-ai cărat. Dar nu te ţine după mine!

***

Lacrimi idioate! Opriţi-vă odată!

Îmi las din nou capul pe pernă. Mă întorc pe spate şi simt cum mă sufoc. Mă ridic în fund şi mă sprijin în mâini. Uchiha, ce e cu tine?

-Kora, eşti bine?

Uşa se deschide. Mă întind repede pe partea stângă şi îmi pun cearceaful pe cap. Tata mă întreabă dacă sunt bine. Îi spun ca da, apoi pleacă. S-a întors acasă..

Mă întorc pe spate. Privesc tavanul. Întuneric.. Camera e slab luminată. Becul public făcea puţină lumină, mai slabă ca în celelalte dăţi.
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Vin 05 Iun 2015, 17:53

IV. My bad luck

,,Life is a bi*ch. So learn to f*ck it."


-Ai dormit bine?


Mă aşez la masă şi iau furculiţa de lângă farfurie. Îl privesc pe tata ce îşi bea liniştit cafeaua. Cred că au trecut 2 săptămâni. Tata arată mai ciudat de fiecare dată când vine acasă. Pleacă cu munca, sau cu femei. De cele mai multe ori, cu femei. De când a plecat mama, tata îşi face veacul prin diferite baruri. Aduce bani acasă. De aia îşi permite luxul barurilor. Când pleacă, pleacă cu zilele. Dar niciodată nu a stat plecat 2 săptămâni.


-Destul de bine.


Afişez un zâmbet drăguţ, şi continui să-mi joc rolul. Mereu am făcut asta de faţă cu părinţii mei. Ei nu înţeleg că divorţul lor este cel mai penibil lucru. Nu au înţeles, şi nici nu o s-o facă. 


-Erika unde e?


Dau din umeri, apoi îi răspund că probabil doarme la o prietenă. Îşi mută privirea înapoi spre ceaşca de cafea. 


-Nu-ţi place?


-Nu mi-e foame.


Soarbe puţin din cafea, apoi îmi spune că ar trebui să mănânc. Îi mai repet o dată că nu îmi e foame, apoi se lasă păgubaş. Începe să-mi povesteasca despre ce a mai făcut la serviciu. Ştiu că nu a fost la muncă. Şi el ştie că eu ştiu. Dar continua să mă mintă, în speranţa faptului că îl voi crede. Dar nu îl va mai crede. Mai ales că ăsta e motivul pentru care mama s-a despărţit de el. A plâns ceva timp. Nu înţeleg de ce !"#¤% l-a mai luat dacă ştia că era fustangiul liceului.


Tata începe să mă aburească cu tot felul de scuze ca răspuns la întrebarea ,,De ce nu ai venit la începutul anului". Din nou minte. Ştiu. Şi el ştie. Dar continuă. Se lasă linişte deodată, aşa că decide să mai întrebe o dată de Erika. Îi reamintesc. 


Rup o mică bucată de pâine, şi o împing în gălbenuşul oului. Lichidul gălbui începe să curgă, producându-mi silă. Tata ştie că nu-mi plac ouălele. Sau cel puţin trebuie. Mama niciodată nu mi-ar da să mănânc ceva ce nu îmi place. Dar mama a pierdut custodia noastră deoarece nu avea destul venit pentru a creşte o fată de liceu şi una de gimnaziu. Nedrept. Acasă, suntem mai mult singure. De când părinţii mei au divorţat, l-am văzut pe tata decât de câteva ori. Nu a trecut mult de atunci. Doar 2 sau 3 luni. Atunci s-a terminat procesul. Eu sunt propria mea mamă şi propriul meu tată, şi părinţii surorii mele. 


-Mănâncă.


-Nu mi-e foame.


Tata ridică o sprânceană. Am adoptat o faţă neutră. De obicei când tata spune ceva, nu multă lume i se impotriveşte. Îşi repetă încă o dată porunca. Îi spun şi eu minciuna. 


-Sakura Haruno, mănâncă şi nu face mofturi, altfel ţi se confică telefonul!


-Ei, hai că asta e o minciună pe care nici măcar tu nu o crezi. Mă priveşte uimit, apoi se pregăteşte să-mi dea o palmă. Ma ridic şi dau cu palmele în masă. Dacă tot te crezi tată, ar fi trebuit să ştii ca mie nu-mi plac ouălele. Şi pe mine nu mă cheamă Sakura, eu sunt Kora, la naiba! Kora! Kora! Kora! Şi eu n-am părinţi!


Plec nervoasă de la masă, şi mă închid în cameră. Desigur, dacă mama îşi schimba numele de fată, eu şi Erika puteam fi acum cu ea, în Italia, într-o vilă, continuându-ne studiile, toate asigurate de baba de care mama are grijă. A nimerit bine. După ce femeia aceea va muri, mama va primi tot. Bafta ei. Sper doar să ne ia de aici.


Mă aşez pe scaunul de la birou şi scot telefonul. Caut plictisită un număr de telefon, în timp ce îl aud pe tata cum se crizează prin casă şi îşi vaită soarta mai mult ca o femeie bătrână. Ne compară cu mama, o înjură, făcându-mă să îmi dau seama pentru a mia oară ce gură spurcată are. Sper să-şi rupă gâtul. Apelez persoana respectivă, apoi mi se răspunde. Vorbesc în şoaptă.


-Erika, nu veni acasă. A ajuns tata.


-Iar ţipă?


-Mda. Vezi.. Mai stai pe acolo. Şi nu o lua pe şosea; ia-o pe marne, şi du-te la fermă. Vin să te iau în 15 minute. Îţi aduc şi ghiozdanul.


-Nu pot să mă duc la baba?


-Ştii că ăla e primul loc în care caută. Lasă cum zic eu. Baftă.


-Pa-pa.


Las telefonul pe birou şi privesc la dezordinea din cameră. Poate că ar trebui să mă pregătesc de liceu. Mă ridic într-o lene maximă şi mă îmbrac cu o pereche de blugi albaştrii şi un tricou violet. Teneşii negrii cumpăraţi zilele trecute se potrivesc. Îmi pieptăn părul şi îmi îndes două caiete şi un pix în rucsac, apoi ies pe vârfuri din cameră, şi intru în a Erikăi. Nu cred că e prima dată când mi-aş dori să avem aceeaşi cameră. Când intru, închid încet uşa şi îi iau ghiozdanul roz, în care îi aşez conform orarului ei, caietele primite în prima zi. Deschid geamul şi îl arunc pe geam, apoi îl închid şi ies din cameră, îndreptându-mă spre uşa ce dă afară din casă.


Tata încă nu a încetat cu crizele sale de femeie la ciclu. Îl pot auzi clar şi răspicat, deşi camera sa era în colţul opus al casei. Oh, da' mai taci !"#¤%, omule! Nu ştii altceva decât să ţipi. Semeni cu mă-ta. Îmi dau ochii peste cap şi mă opresc în loc. M-a văzut. M-a strigat. M-am întors cu faţa la el. E furios. Îmi arde una şi începe să ţipe. Îi zic că întârzii. Ies din casă şi încep să-l înjur cu voce tare. Iau ghiozdanul soră-mii de sub geam, apoi ies rapid din curte, în speranţa că nu m-a văzut.


Satul e neobişnuit de liniştit. Toţi copiii s-au evaporat. Ocolesc şoseaua şi o iau pe la marginea satului, pe lângă calea ferată, pentru a ajunge la ferma veche unde i-am spus soră-mii să meargă. Scot telefonul şi o sun. Îmi răspunde după câteva secunde. Îi zic să iasă afară, apoi închid. Câinii din apropiere dădeau raite pe afară. Cum mă văd, aleargă înspre mine lătrând. Mă opresc în loc şi mă aşez pe vine, putând să-i mângâi mai bine când au ajuns în dreptul meu. Erika iese afară. Îi întind ghiozdanul, şi o iau de mână, trăgând-o în grabă până la haltă, unde trenul trebuia să ajungă din clipă în clipă.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dangerous anturages Asss10Dangerous anturages J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19Vin 11 Sept 2015, 01:09

Blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dangerous anturages Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous anturages   Dangerous anturages I_icon19

Sus In jos
 

Dangerous anturages

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-