Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Aproape adult +15 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Aproape adult +15 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Aproape adult +15

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

So...alege ceva!
Groaznic , ce sa mai discutam?
Aproape adult +15 I_vote_lcap17%Aproape adult +15 I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Acceptabil , iti mai dau o sansa!
Aproape adult +15 I_vote_lcap0%Aproape adult +15 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Bun , voi continua!
Aproape adult +15 I_vote_lcap17%Aproape adult +15 I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Foarte bun , voi urmari sigur!
Aproape adult +15 I_vote_lcap66%Aproape adult +15 I_vote_rcap
 66% [ 4 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Vin 27 Feb 2015, 20:23

Poate ca o sa va placa , poate ca nu. M-am gandit sa las introducerile ca prologul si uite deja primul capitol. Spor la citit si mersi pentru lectura si vot! Avem si niste poze la sfarsit si o coloana sonora! Bye!
Coloana sonora: 

Capitolul 1:

Cand multimea nu te intelege , te scoate din ecuatie. Prefera sa scape de tine decat sa se gandeasca la sentimentele si gandurile tale neimpartasite. Crede ca esti o cauza pierduta daca esti diferit sau privit intr-un mod diferit. Defapt , asa m-am mutat eu din semestru in semestru la alt liceu. Vorba venea , de parca ma urmarea din copilarie , ca sunt o mica ciudata. Le era frica de mine , pentru ca nu apaream niciodata la petreceri , nu socializam si pentru ca fugeam de ei. Poate ca au dreptate , sunt o ciudata. Asa ma vad ei , dar asa ma vad si eu. Mi-e teama. Mi-e teama de oameni , de rautate , minciuna si mi-e teama de viata. Mi-e teama sa fiu tradata candva sau vorbita de rau. De aceea sunt numita acum si fata singuratica , fara prieteni si distrusa de Dumnezeu. "Poate pentru ca nu crede in el?" se mai intrebau niste fete din liceu , urmarindu-ma cu privirea pana cand eram in a IX-a.


La naiba. Sunetul zgomotos al ceasului de pe noptiera ma trezeste la ora 5 dimineata. Imi pun perna pe cap , iar apoi lovesc ceasul cu palma pentru a se opri. Nu se opreste. Nervoasa il lovesc in nerepetate randuri. S-a oprit , insa ceva s-a spart pe parchet. Nu cred , trebuie sa imi iau alt ceas? Ma ridic speriata , dar si curioasa. Ah! E doar paharul cu apa de ieri. Ma deplasez spre usa baii dupa ce adun cioburile nu foarte maruntite de pe jos. De fiecare data cand trec pe langa posterele de pe usa le arunc o privire si zambesc. Ele sunt singurele persoane cu care as putea sa conversez vreodata. Persoanele acestea sunt minunate. Au o voce minunata , un suflet bun. Fac doua lucruri in acelasi lucru! Canta si strang bani pentru persoane cu dezabilitati. 


Deschid usa baii si intru. Aprind lumina din interior si ma duc la oglinda. Este singura pe care o am in toata casa. Urasc sa ma privesc , cu atat mai putin in fiecare camera. Scot periuta dintr-un recipient , pasta de dinti din sertar si incep sa ma spal pe dinti. Dupa ce termin imi clatesc gura , imi scot pijamalele si ma bag in cabia de dus. Dau drumul apei , o potrivesc , iau gelul de dus si incep sa imi spal corpul transpirat din cauza noptii precedente. A fost asa de cald! Dupa ce termin dusul , imi infasor un prosop in jurul taliei si ma duc in camera. Cat timp esti singur in casa poti sa umbli dezbracat , cat vrei si pe unde vrea inima ta. Deschid usa si ma trantesc in pat. 


Ah...o alta zi de liceu. E ca toate celelalte sau nu? Mereu intru si vad lume noua , chipuri noi. E greu sa te acomodezi , mai ales daca nu vorbesti cu nimeni. Frica asta de a comunica s-a dezvoltat din clasa a VI-a pana in prezent. In clasa a VI-a , un copil de la o clasa mai mare , prin semestrul intai , m-a lovit. M-a doborat si un elev din clasa a VIII-a m-a ridicat si s-a luat de el. Din cauza mea acel tip a fost evitat de catre elevi. Eu eram dispretuita de catre toti pentru ca invatam bine si ei nu. Si atunci mi-am spus ca oamenii sunt rai si nu am ce vorbi cu astfel de specimene. Insa acum e altfel. Vad o persoana pe strada si ma atasez instant de ceva din el. Presupun ca sunt atrasa fizic , insa e ca si cum mi-as incalca promisiunea facuta in anii de generala. Pana acum nu am impartasit emotii cu alte persoane inafara de mama si tata , care au murit acum un an intr-un accident. Si mama ma indemna sa nu vorbesc cu persoanele din jurul meu , pentru ca ar putea sa imi faca rau. 


Ma ridic din pat si imi iau niste haine la alegere din sifonier. Un tricou simplu , un hanorac cu urechiuse , pantaloni scurti negri. Imi scot din sertar niste sosete pana la genunchi , skaterii mei preferati cu panda si bratarile mele din material pe care le facusem pentru prietenii pe care voiam sa mi fac anul trecut. Ma duc iar la baie si ma pieptan , ma dau cu putin creion si ma intorc in camera , unde imi iau ghiozdanul panda facut de manuta mea si telefonul. Iubesc ursii panda , dar nu stiu de ce. 
Cobor scarile , scot cheia din usa si imi scot castile din ghiozdan. Mi le pun pe urechi si dau drumul la muzica, Imi pun apoi gluga de la hanorac , ies si inchid usa dupa mine. Ma verific sa vad daca mi-am luat bani si apoi o iau usor pe jos. 
Vecinii mei si vecinii vecinilor mei au multe flori decorative la geam cat si in gradina. Oamenii astia pun pret foarte mult pe aspect. Eu nu am mai renovat casa , nu m-am mai ocupat in totalitate de frumusetea ei , inafara de a face curat in fiecare sambata. Iarba de un verde crud inveleste figurinele mari de piatra sculptate. Soarele isi face simtita prezenta aruncand sageti de foc printre norii mici si pufosi. Aproape am ajuns...stop. 
Mi-am oprit muzica , mi-am coborat castile de pe cap pe gat si am asteptat sa se miste multimea din fata mea. Unde e multa lume e si scoala , nu? Dar , de cand merg batranii la scoala?


-Stai la coada sa iei agheasma? 
Tresar , ma intorc si dau de un baiat blond cu parul lung cu ochi superbi. Imi spune ca il cheama Deidara. Dau din cap in semn ca nu si apoi trec pe langa el. 
-Hei! Nu-ti fac nimic. Cum te cheama?


Play. Imi continui drumul si baiatul imi pierde urma. O turma de copii galagiosi se afla la doi metri de mine. Pe aici ar trebui sa fie scoala. Imi repet actiunea si tresar cand vad liceul. Ma intorc pentru a fi sigura ca nu ma urmareste nimeni si apoi grabesc pasul. Ajung in fata portii , unde un bodyguard ma saluta politicos si ma lasa sa intru. Il salut si eu cu retinere. In stanga usii se afla o foaie cu toti elevii transferati. Imi caut numele si clasa din care fac parte. Dupa ce imi gasesc clasa , observ litera A. Nu o sa fie chiar asa de greu de gasit. Primul pas in liceu. Ma uitin stanga si dreapta de parca as trece strada si continui cand observ ca lumea deja ma priveste insistent si ciudat. Acesta e cuvantul , ciudat. Intru pe usa unde scrie secretariat , bat la usa si intru.


-Buna ziua! Eu sunt Sakura Haruno , o eleva transferata si as vrea sa stiu si eu unde se afla clasa a X-a A.
-Dar nu ai colegi sa intrebi? Doamne fereste! Crezi ca stiu eu toate clasele? Du-te de intreaba un elev!


Femeia imi face semn sa ies. Ma intorc si ies fara sa salut. Imbufnata , ma intorc spre iesire. Ma voi duce acasa. 
-Hei , princess! Veniti fetelor! A aparut regina panda!
Un grup de fete s-au apropiat de mine si au inceput sa rada , facandu-ma regina panda. Dupa un minut de chin am deschis gura , dar nu au parut surprinse:
-Incetati...va rog!
Dupa ce se uita una la alta incep sa rada din nou. Acel zambet tampit le piere de pe buze. Ce am facut? Insa , ele nu se uitau la mine ci prin mine.
-Dispari , Ino! Ti se pare amuzant?
-Deidara , tu...o aperi?
Dupa ce baiatul blond rade se duce spre ea , ii ia mana gentil intr-a lui si apoi o rasuceste rapid punandu-i capul pe pieptul lui.
-Asa se pune o fata in pozitia capra , baieti. Bafta!
Ii da drumul , apoi ma privese si imi zambeste. Unde a disparut aura aia neagra din jurul lui? Ce aura neagra Sakura? Vorbesti ca in cartile SF. Si acum vorbesti la persoana a III a! Stop!


Mana lui o atinge pe a mea. Oare va face acelasi lucru? Dar spre surprinderea mea ma intreaba ce clasa sunt. Ii raspund usor , de parca i-as fi zis un secret , iar apoi ma trezesc tarata prin liceu de el. Ajung in fata unei usi , pe care mi-o deschide.
-Poftim! Aici e clasa ta! Eu sunt a XII-a , deci poate ne mai vedem prin pauza! Bafta la prima ta ora!


Deidara surade si pleaca. Intru in clasa si ma asez intr-o banca. Dupa vreo 5 minute o alta fata vine la mine si imi arunca cartile pe jos.
-Aici stau eu , deci gaseste alt loc , papusa!
Ma reped la ea , dar ma uit apoi in cautarea unui alt loc. Insa toate erau ocupate cu exceptia celei de a doua banci , unde statea o fata cu parul movuliu. Ma asez acolo si fata ma priveste fericita.
-Eu sunt Hinata! Nu o lua in seama pe Ino...e o fata foarte rea si cu nasul pe sus. Sper sa te intelegi cu marea majoritate dintre elevi. 
-Eu...sunt Sakura.
Si asta a fost tot ce am putut spune. Stiam ca deja am incalcat promisiunea mea cand i-am adresat formula de salut.
Profesorul a intrat in clasa si toti ne-am ridicat in picioare si am salutat. M-a privit si m-a scos in fata clasei pentru a ma prezenta.
-Eu sunt dirigintele lor si acum si al tau , Sakura. Sunt profesor de engleza! Ce materie iti place?
-Nu vreau sa par prea imbusitoare , dar engleza este materia mea preferata.


Unele fete susoteau si radeau aratandu-ma cu degetul. Nu am luat in considerare si am continuat sa vorbesc in particular cu profesorul. M-a trimis in banca si mi-a zambit. Mi-am scos un caiet cu un cap de panda pe el , creionul si guma. Ino a facut inca o gluma pe seama mea in atentia tuturor , dar profesorul a remarcat rautatea ei si i-a spus sa taca. Prima ora am avut dirigentie. Ne-a pus cateva intrebari si apoi ne-a pus sa scriem ce vom face anul acesta in pricipiu la dirigentie. 
-So...Sakura! Ce zici sa vi in fata si sa raspunzi la cateva intrebari puse de elevi? Vrei? Voi vreti copii?
Toti copii au strigat in cor ,,da" si m-am ridicat din banca. In urmatorul moment un baiat a intrat in clasa. 
-Nu trebuie sa te ridici pentru mine. Buna ziua , domnule profesor!
Profesorul i-a atras atentia ca a intarziat inca odata. Acesta s-a asezat langa Ino , si-a lasat echipamentul de sport langa banca si s-a facut comod. Profesorul a dat start intrebarilor. Unii m-au intrebat culoarea preferata , mancarea preferata , licee la care am mai fost , iar Ino despre obsesia mea pentru ursii panda. I-am raspuns surpinsa de propriile vorbe , "Asa cum tu folosesti machiaje pentru ati acoperi imperfectiunile numeroase , asa umblu eu dupa ursi panda!". 


Cum am intrebat de raspuns la intrebari s-a sunat si profesorul ne-a lasat sa mergem in pauza. Am oftat si m-am dus in banca. Mi-am scos castile si mi le-am pus pe urechi , insa cineva mi le-a dat jos a doua secunda. Ma intorc si ma ridic si dau de baiatul intarziat. Se prezinta , apoi imi zambeste sarmant , crede el , si imi saruta mana. Inrosesc si apoi ma asez inapoi in banca. Acesta se pune in spatele meu si se sprijina cu mainile pe banca mea. Medalionul lui in forma de pentagrama imi loveste gatul. Ma intreaba ce desenez , dar eu ma retrag si ma asez pe scaunul alaturat. Se aseaza si el pe scaunul meu si ma intreba apoi ce fac. Ma uit la el si ii zambesc , iar apoi imi cer scuze si plec. 


Este greu. Prima zi de scoala pentru mine e groaznica. Noroc cu Deidara , care mi se pare cunoscut de mult timp. Nu stiu exact cine e  , dar parca pot vorbi cu usurinta cu el. Cu tipul acesta nu pot si nu o voi face. Care e problema mea? Trebuie sa imi dau drumul la gura! Trebuie sa vorbesc ca sa pot supravietuii in acest liceu. Nu o sa mai fie liceu in care sa ma mut si sunt abia clasa a X-a. Baiatul intarziat , roscat si inalt , vine si ma ia in brate.


-Frumos desenezi! E foarte misto schita asta! Cine este?
-Este...eu cand eram mai mica.
-Tot la fel de frumoasa ai ramas. Mai frumoasa defapt! 


Avansuri? Ii zambesc si incerc sa continui conversatia, care da un mare "fail". Acesta ofteaza si spune: "Nu ai cu cine vorbi...toate fetele frumoase sunt idioate!" , apoi se intoarce si pleaca lasandu-mi pe jos schita in dosarul meu de desene. Mii de foi se imprastie pe culoar. Copii calca pe ele , iar eu incep sa le strang repede pentru a salva cateva dintre ele. Dupa ce culeg cateva si le pun in dosar , un baiat cu parul negru si ochi de carbune imi zambeste calduros si imi da foile cu desenele ce erau imprastiate pe jos. Dupa un mic gest al coltului gurii mele , in incercarea de a zambi , acesta ranjeste si incepe sa rada usor. "Desenezi bine pustoaico!". Aceste cuvinte mi-au ramas in minte dupa ce brunetul a plecat si pana la sfarsitul orelor.


Aproape adult +15 2nkn6s
Sakura si cu Panda al ei! Si eu sunt obsedata dupa carouri sau model de leopard! Haha! Capitol necorectat in totalitate!
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Vin 27 Feb 2015, 21:18

Aww ce capitol dragut si desi e primul mi se pare chiar simpatic. Si mie imi plac ursii panda :3 Saraca,Sakura,urat era pentru ea fie nevoita tot timpul sa se mute,dar sa speram ca acum lucrurile se vor mai schimba,deci un concluzie..vreau next:))))
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Vin 27 Feb 2015, 21:35

Buna hi! . Chiar mi-a placut acest capitol. Ca Saku , si mie imi plac ursii panda, da nici char asa rusinos .
Astept next , spor la scris si creatie multa, multa.


Dya Te pupa dulse kiss kiss
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Aproape adult +15 Asss10Aproape adult +15 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Dum 01 Mar 2015, 16:33

Bună.
Mă bucur că mi-ai lăsat acel mesaj. Ficul tău este bun.
Și eu aveam o obsesie pentru acei ursi =))) Sunt tare adorabili.
Nu pot comenta prea mult după un singur capitol. Aștept să văd cum evoluezi.
Să mă anunți când pui continuarea.
Sus In jos
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Dum 01 Mar 2015, 17:15

La fel ca ceilalti, si mie imi plac ursuletii panda.lough
Asteept next-ul. Apropo, daca nu voi face comentarii, sa nu te opresti din anunt. Ideea e draguta si sunt curioasa sa vad ce se va intampla.
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Dum 01 Mar 2015, 17:44

Buna! Ma bucur ca va place! Uite si un next!


Coloana sonora: 
Capitolul 2:

Ah! Nu! Domnule Panda! Nu pleca! Ce am facut?! Ce s-a intamplat intre noi? "Sunt un om , nu un Panda! Hahaha".
-Aah!! La naiba! tip eu si ma trantesc inapoi in pat. Il iau pe domnul Panda in brate si incep sa plang. Daca pleci si tu , clar ma voi pierde in lumea asta pacatoasa!


Ramasa in pat timp de 2 minute pentru a ma linisti , ma gandesc la ce vis urat am avut. Poate ca nu pare asa de infricosator , dar este! Insa pe langa asta , ma gandesc si la brunetul pe care l-am vazut pe culoarul scolii. Ce ochi frumosi si ce par lung lucios...
Ma trezesc din visare si ma ridic din pat. Oftez usurata. Am crezut ca e tarziu! Imi iau ghiozdanul intr-o mana si castile in cealalta si le asez pe un scaun. Imi gasesc in sifonier o rochie veche roz. Cate amintiri imi navalesc in cap. Rochia asta am purtat-o cand s-a logodit mama cu tata , cand mi-am facut primul prieten , cand mi-am luat primul catel. Atat de multe amintiri frumoase! Akkita Inu era rasa cainelui pe care l-am luat prima oara in brate. Era mare si blanos , alb si pufos. Nu puteai sa rezisti vara cu el in acelasi pat. Era ca o plapuma ce te incalzeste instant.


Am pus rochia pe pat si am trecut la incaltaminte. Mi-am luat niste tenesi Converse albi cu stelute albastre din sertar. Dupa ce mi-am pus rochia pe mine si m-am pieptanat , m-am luat castile , telefonul si ghiozdanul panda si am iesit din camera.
Ghiozdanul e mai greu ca niciodata. Astazi am ora de educatie fizica si eu nu mi-am dus echipamentul ieri la dulap pentru ca nu stiam ca am asa ceva. Acum ca stiu drumul , voi ajunge cu siguranta mai repede! Sper sa nu fac hernie pana acolo! Imi iau skate-ul de langa dulapul cu umbrele si ies afara din casa. Ma deplasez doi metri pe aleea din piatra din fata casei si pun piciorul pe skate. Zambesc fara motiv si imping puternic cu piciorul in ciment. Vantul cald imi bate in fata si imi flutura parul pe spate descoperindu-mi cerceii cu ursi panda.


Cred pana la urma , ca obsesia pentru ursi panda vine de la tatal meu. Era ingrijitor la zoo si mereu ma lua cu el la serviciu. Ursii panda erau in numar mic si de aceea erau cei mai bine ingrijiti. Erau atractia gradinei zoo numita chiar "Panda". Imi placea sa ma plimb si sa ajut la hranirea animalelor.


Imi cobor piciorul de pe placa si ma opresc incet. Imi iau placa in mana si intru pe usa , zambindu-i portarului. Ma uit in jur in cautarea lui Deidara , insa nu ii dau de urma. Poate ca e mai bine asa. Grabesc pasul si intru pe usa scolii , apoi ma indrept spre clasa , unde ma asez la locul meu.
Ma uitam dupa Deidara? Cred ca ma uitam dupa brunet. Abia astept sa il vad din nou si sa-i aud vocea calda spunandu-mi "pustoaica". 


Colegii de clasa intra rand pe rand si ma saluta pietenos. Deci asta inseamna sa te respecte lumea oricat de diferit esti? O fata cu parul casaniu se aseaza cu fundul pe catedra si musca dintr-un mar. Isi indreapta privirea catre prietena ei care intra pe usa si incep sa vorbeasca despre una si alta. Imi scot schitele din ghiozdan si caut o foaie alba. Imi scot penarul cu instrumentele de desenat si incep sa creionez suprafata foii. Un cap rotund , par scurt si tepos , un corp inalt , maini si picioare lungi. Minunat. Ma ridic din banca si ma duc catre persoana care statea pe catedra.
-Hei! Eu..am...desenat ceva. Si te reprezinta pe tine!
Ii inmanez foaia si aceasta se opreste din ras. Se uita mirata la foie si apoi ma ia in brate. Gestul a fost bizar. O imbratisare calda si plina de prietenie. 
Mi-a acordat cateva complimente si apoi mi-a multumit. Am zambit timida si m-am asezat in banca. Mi-am pus capul pe masa din lemn masiv de cires si mi-am adunat gandurile. Prima ora am religie , apoi sport si un dus meritat , matematica...


-Buna dimineata! Eu sunt profesoara noua de religie! Nu ne-am intalnit niciodata! *evident ca nu , avand in vedere ca sunteti noua*. Ora de religie va fi una dintre cele mai frumose posibile!
-Sigur ca da! Pentru ca vom dormi cu toti! spune roscatul pe nume Gaara.
Nici macar un minut nu a stat profesoara cu noi ca s-a si enervat si a iesit din clasa. Oare isi da si ea demisia ca profesorul de logica? Cate probleme pot cauza oamenii unii altora. Este trist , dar adevarat. 


Oftez. Un junghi imi strabate inima. Suspin si apoi ma ridic in picioare. Imi ridic si mana incet si o privesc. Tremur. Ce am? Ies din clasa si alerg catre baie. Intru si ma impiedic chiar la intrare. Ma ridic cu greu si ma uit in oglinda. Minunat! Mi-am spart buza...


Dau drumul robinetului si las apa sa curga. Ma spal pe maini si apoi pe fata. Ma uit in oglinda si ma sterg rapid cu servetelele ce erau la dispozitia mea intr-un recipient. Cred ca sunt ok acum.
Ies din baie si aud soneria. Copii incep sa iasa din sali si sa misune pe culoar. Ma duc in clasa si imi iau ghiozdanul si lucrurile care se afla pe masa , apoi ma indrept spre dulap. Deschid dulapul aflat chiar langa clasa noastra si imi las ghiozdanul. Imi intorc speriata capul spre dreapta din cauza unui zgomot. Un baiat a trantit o fata de dulapuri si a inceput sa o sarute violent. Imi iau punga cu echipamentul de sport si inchid dulapul nebagand de seama ce s-a intamplat. Un alt zgomot se aude langa dulapul meu.


-Buna , panda pitic!
Deidara imi zambeste cu gura pana la urechi si imi saruta fruntea. Zambesc si il salut.
-Ai ora de sport? Hai ca te conduc eu! Facem ora asta impreuna!
Ma ia de mana si pornim spre usa de iesire. EXIT.
O luam apoi la dreapta si intram intr-o cladire mai mica. 
-Aici sunt vestiarele si dusurile! Stai linistita ca nu sunt comune , din pacate. Si dupa aceea te duci tu dupa colegele tale! De aici nu pot sa te mai conduc , decat daca vreau sa imi iau bataie de la profesoara! 
-Ah , Deidara!spun eu razand. Esti amuzant...si dragut. Dar noi facem ora cu tine si clasa ta?spun eu jenata de ceea ce am zis.
-Si tu esti draguta! spune el rosind. Si facem ora impreuna! Ora de engleza si cea de sport le facem impreuna. Eu tot litera A sunt si de aceea. Ne vedem pe teren! 


Il iau in brate si apoi ii zambesc. Intru in vestiar si dau de fetele de la mine din clasa si de cele de la clasa a XII-a. Le salut si incep sa ma dezbrac. Imi scot din punga maieul si pantalonii scurti si ma imbrac cu ele. Fetele erau deja gata si ma asteptau pe mine.
-Multumesc!
-Nicio problema colega!


Hinata ma ia de mana si mergem impreuna cu celelalte spre teren. Imi sare in ochi podoaba capilara bogata a lui Deidara chinuita intr-o coada. Acesta sare si isi face incalzirea. Se vede ca este un baiat activ. Langa el alti doi baieti rad si isi fac incalzirea impreuna. 
-Buna ziua! Drepti!spune profesoara de educatie fizica iesind dintr-o cabanuta. Tu trebuie sa fii Sakura! Mi-a spus dirigintele tau ca ai jucat baschet de performanta , nu? Atunci hai sa ne arati cateva miscari mai incolo. Poate te pun sa joci cu fetele contra baietilor! Drepti am spus!
Toti isi iau pozitia de drept la comanda profesoarei.


-Alergare usoara , trei ture de teren! Dupa care incalzire condusa de Itachi! La treaba!
Profesoara a fluierat si am inceput sa alergam. Dupa doua ture de teren , fetele se asezasera pe iarba obosite alaturi de inca vreo zece baieti. Mai eram eu si restul baietilor care dadeam ultima tura de teren. Ajunsi de unde am plecat , un baiat inalt si solid iese in fata si incepe sa faca incalzirea.
Asta...e brunetul? Vocea lui imi rasuna in minte. Imi duc mana la gura si ma uit in alta parte. Si-a dat seama ca ma cunoaste si incepe sa numere zambind. Ma intorc la antrenament si execut exercitiile pe care le face si el. 


-Terminasi! Dumneavoastra conduceti!spune Itachi zambinu-i profesoarei care il trimite in rand cu noi.
-Haide sus! Puturoaselor! Avem de jucat baschet azi! Sakura , vino in fata!
La comanda ei am impietrit si inima a inceput sa imi bata rapid. Nu o puteam face. Daca ma fac de ras si ma vede brunetul? Daca ma fac de ras si ma vad toti?! Dar comanda e comanda si am iesit in fata cu barbia in piept.
-Sakura vei face echipa cu sase fete pe care tu le alegi din gramada aia mare de rasfatate! Sper sa te descurci pentru ca joci impotriva echipei scolii! Sasuke , ia-l pe frate-tu si echipa ta si hai la joc!Ceilalti...jucati badminton!


O iau pe Hinata in echipa si pe fata careia i-am dat desenul. Pe ele le cunosteam. Am ales o fata cu parul negru , si inca trei fete blonde putin mai inalte decat noi celelalte. Le-am explicat ce pozitie trebuie sa ia si apoi le-am zis ca vom castiga cu mandrie pe buze.
Imi privesc apoi adversarii. Brunetul , care sta langa un alt brunet , echipa imbatabila de frumoasa. Nu imi vine sa cred ca are un frate asa de frumos! Serios? Doar sunt frati! Deidara isi strange inca odata parul intr-o coada perfecta , baiatul pe care il vazusem sarutand pe cineva era si acolo , Gaara si un baiat cu par maro si tepos. 
Imi ridic privirea spre doamna profesoara care tinea mingea intr-o mana.
-Fetele au mingea! Nu intrebati de ce , misoginilor!
Baietii incep sa rada. Li se pare ca o sa fie usor? Mie mi se pare ca o sa fie foarte greu pentru ei! Sa vedem ce puteti!


Arunc mingea adversarului si acesta mi-o da inapoi. Bat mingea odata si il fentez pe Gaara. Pasez mingea Hinatei care se deplasa catre cos. Kiba , baiatul cu parul tepos si maro , recupereaza mingea si fuge catre cosul nostru. Alerg inapoi iar Itachi incearca sa ma blocheze.
-No way! Nici pe aici! Hai, pustoaico!
Fata cu parul negru recupereaza mingea si mi-o paseaza. De ce mie? Nu vede ca sunt blocata? Prind mingea si o bat spre cosul meu. Itachi este in spatele meu si incearca sa ia mingea , dar prind mingea in doua maini , ma rasucesc pe un picior (pivot) si ii mai dau o sansa Hinatei , care prinde mingea si fuge catre cosul adversarilor. Il depaseste pe Kiba , Sasuke si Deidara care recupereaza apoi mingea care nu intra in cos.
-Nu e nimic , Hinata! Continua sa alergi!
Deidara depaseste toate fetele si Sasuke ma blocheaza. Deidara opreste mingea in doua maini si arunca la cos. Mingea se misca circular pe inelul cosului si intra prin plasa. Baietii incep sa tipe si sa il "atace" pe Deidara care imi scoate limba si apoi rade. Punctul urmator este al meu! 


Repis si expir si iau mingea in mana. I-o dau lui Itachi. Incepem! Itachi ii paseaza lui Gaara care alearga si o intrece pe Hinata. Alerg spre cos si ii pun capac inaintea de a arunca la cos. Toata lumea se blocheaza. Incep sa alerg. Il depasesc pe Sasuke , Hinata il tine pe Kiba si pe celalalt baiat.
-Bine Hinata! Tine bine!
Alerg in continuare si il depasesc pe Itachi. Arunc la cos cu precizie si mingea intra perfect prin inel. 
Dupa nenumarate tipete , aruncari , ratari si recuperari , am reusit sa castigam.
-Stop joc! Ce a fost asta? Baieti! Va bate o echipa de fete?
-Defapt...ne-a batut Sakura! incepe Itachi apoi sa rada.
Baietii si-au dat tricouriile jos si ne-au felicitat pe rand. Itachi nu mai putea de oboseala. El a alergat cu Sasuke si cu Deidara tot meciul. Ceilalti au mai gasit cale de scapare si s-au mai odihnit. Se vedea ca nu prea avea ei chef.


-Bine pustoaico! Imi place cum joci! Ai o tactica buna si nu te bazezi pe echipa , ci pe propriile puteri. Ne vedem dupa ore?ma intreaba Itachi.
-Si-Sigur! 
Imi zambeste si ma saruta pe frunte , apoi pleaca. 
-A fost super Sakura! Ce felina esti!
-Nu sunt felina , Deidara! Sunt panda!


M-am indreptat spre dusuri alaturi de colege lasandu-l pe Deidara cu zambetul pe buze. Am reusit in sfarsit sa ma integrez!
 Nu imi vine sa cred ca am prins in sfarsit tupeu si ca pot sa vorbesc normal cu marea majoritate. 
Acum stiu ce este acela un sentiment de bucurie , de prietenie! Ma simt de parca as fi renascut. Ma simt minunat si nimic nu ma poate face sa ma simt prost pentru asta! Imi pare rau mama , dar de data asta sunt pe cont propriu!


Dupa celelalte ore de curs , ma asez pe skate in fata vestiarelor unde il astept pe Itachi. Ma gandesc numai ca in prezenta lui ma simt mereu bine. De doua ori l-am vazut si nu il cunosc , dar simt ca il cunosc ca pe Deidara de o groaza de timp! Imi suna telefonul. Il scot din buzunar si Itachi ma striga. Ma uit sa vad cine suna si apoi observ poza de pe telefon. Ma uit la Itachi. Ma uit la poza , apoi iar la Itachi.


-Itachi! Trebuie sa te intreb ceva! ii spun eu privind in pamant.
-Si eu...de asta am vrut sa ne vedem. spune el ridicandu-mi barbia cu doua degete.
Incepem sa radem. Acesta ma ia de mana si imi saruta obrazul:
-Nu te speria , bine? 
-De ce m-as speria? Ce-ce s-a intamplat?!
-Eu...te plac. Si voiam sa te intreb daca simti ceva pentru mine sau daca vrei sa ne cunoastem mai bine.
-Esti cumva solist , Itachi?
Itachi ma priveste lung si imi zambeste , apoi imi raspunde sec cu "da". Apoi raspund si eu sec.
-Da.


Aproape adult +15 2lsbp87Aproape adult +15 2zq4wth


Si pozeleee! <3 Capitol necorectat! O sa dau edit imediat! :* DONE!
Sper ca nu va suparati pe mine , dar am decis pana la urma sa fie fic ItaSaku! O sa rog imediat pe cineva sa mi-l mute la Fan Ficuri Originale! 
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Dum 01 Mar 2015, 18:58

Yey next! Ce pot sa mai zic? Un capitol atat de dragut si simpatic :3 Chiar daca nu sunt o fana a cuplului ItaSaku,sunt sigura ca ficul asta o sa fie chiar interesant cu fiecare next si ma bucur ca sunt lungi,nu ma pot satura :3
Ok,deci astept next! Pup :3
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Aproape adult +15 Asss10Aproape adult +15 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Lun 02 Mar 2015, 13:16

Fic mutat la cererea autoarei.
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Mier 03 Iun 2015, 23:17

Deci daca nu citesc next - ul , MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR .Akatsuki te asteapta .
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19Lun 20 Iul 2015, 23:34

FanFic blocat din cauza inactivității. Dacă dorești să îți redeschizi fic-ul, poți anunța oricând un moderator sau critic.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Aproape adult +15 Empty
MesajSubiect: Re: Aproape adult +15   Aproape adult +15 I_icon19

Sus In jos
 

Aproape adult +15

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-