Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SayaHakuro
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Lun 06 Apr 2015, 20:56

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   9k=

                                                                        IUBIREA DINTR-O MINCIUNA                                                                                    




Capitolul 1 . INTRODUCERE

 
''- De ce naiba le-ai indrugat atatea tampenii?Nu inteleg...
-De ce trebuie sa iti dau eu tie explixcatii? asta nu inteleg...
-Ah...nu stiu..poate pentru ca ...sunt implicata in asta idiotule!!
-Idiot?...Uite ce e domnisoara '' Nu stiu sa citesc ce scrie pe usi''...singurul idiot din camera esti tu
-Aha ... dupa ce ca m-ai trantit fara ca macar sa imi dai o mana de ajutor...
-Ce vina am eu ca tu si prostia ta ati gresit apartamentul?...
-Bun..lasa asta...ai de gand sa imi explici odata ce au fost toate alea?
-Asculta...eu... ''


Buna... sa ma prezint... Sakura Haruno, am 18 ani , par lung,roz pal, de culoarea florilor de cires,neobisnuit intradevar,ochi verzi,un verde si el destul de neobisnuit de asemenea, ce se apropia cu exactitate de culoarea zmaraldului...mostenire de la mama...si...Oh...da...asta...asta e o discutie obijnuita cu '' iubitul'' meu.
Poate va intrebati cum am ajuns sa fim impreuna si totusi a ne comportam asa...ei bine nu suntem,adica,ba da oarecum,sa va explic:

Urcam scarile cu un morman de cutii in brate,incercand sa gasesc apartamentul B12 ,dupa spusele fostului proprietar...mda,ma mutam...apartament nou,cartier nou,vecini noi...totul era asa strain pentru mine si tot ce imi doream in aceste momente era sa gasesc acel apartament ce urma sa imi devina ''casa'' ,sa despachetez si sa ma trantesc in pat.Perfect ha?...dar lucrurile nu aveau sa fie atat de simple pe cat pareau.Din cauza acelor cutii , cu greu am zarit pe usa acel ''12'' si il priveam cu atata disperare...grabindu-ma sa intru, bag cheia in usa ,cand... cineva deschide usa pe partea opusa. Ma ciocnesc de un trup bine facut , toate cutiile cazandu-mi in jurul meu facand o harmalaie monstru,tragandu-ma dupa ele.Fara sa imi dau seama am facut contact cu cimentul rece :
-Auuu!!
-Hei , uita-te pe unde mergi!!
O voce groasa si iritata imi raspunde agresiv neatentiei mele.Uitandu-ma in sus , vad un tip frumos, cu un aer sobru dar el fiind bine facut, cu parul ciufulit,negru ca abanosul ,avea o privire desprinsa parca ni povesti , cu aceeasi oci negrii ca un abis din care odata prins, nu te mai lasa sa pleci.Era asa de frumos!!!Revenind la realitate ii raspund artagos:
-Poftim?Cine esti tu si ce cauti in apartamentul meu?
-Apartamentul tau?Clar...esti proasta!
-Proasta?asta e apartamentul meu... B12 ...Idiotule
-Nu!Asta e apartamentul meu,C12 imbecilo...
Tipul devenea din ce in ce mai nervos,dar nici eu nu ma lasam mai prejos,fiind totusi constienta de gresala facuta dar nu il puteam lasa sa castice,insa nu am apucat sa ii dau peste nas caci o voce mieroasa a unei femei se aude ,iar in fata usii apare in chip bland, angelic:
-Oh...Sasuke,dragule,aceasta este minunatia de fata ce o tot ascundeai de noi?.....

-VA CONTINUA-

Buna ...sper ca v-a placut acest capitol , sunt la inceput asa ca nu ma judecati prea aspru,astept commuri,mesaje,pareri,etc.
Va pup si ne vedem maine in capitolul 2 ''Confuza...Am un ''iubit''?''

Byee!


Ultima editare efectuata de catre SayaHakuro in Mar 07 Apr 2015, 17:51, editata de 5 ori
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Lun 06 Apr 2015, 21:04

Nu sunt un moderator, însă îţi sugerez să treci pe la regulament (AICI!!).
De asemenea ar fi bine dacă ai pune capitolul întâi tot în primul post, fiindcă aşa faci spam şi nu prea este adecvat. Plus un capitol trebuie să aibă măcar 25 de rânduri...
Iar titlul, păi mai gândeştete, fiindcă "fan fiction" nu e chiar un titlul de poveste...

ps. dacă sasuke şi sakura sunt protagonişti, trebuia să postezi ficul la fanficuri sasuke&sakura.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
SayaHakuro
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Lun 06 Apr 2015, 22:56

xenomorphius a scris:
Nu sunt un moderator, însă îţi sugerez să treci pe la regulament (AICI!!).
De asemenea ar fi bine dacă ai pune capitolul întâi tot în primul post, fiindcă aşa faci spam şi nu prea este adecvat. Plus un capitol trebuie să aibă măcar 25 de rânduri...
Iar titlul, păi mai gândeştete, fiindcă "fan fiction" nu e chiar un titlul de poveste...

ps. dacă sasuke şi sakura sunt protagonişti, trebuia să postezi ficul la fanficuri sasuke&sakura.
Da...cum ziceam...nu prea stiu astfel de lucruri,sunt noua pe acest site si nu prea stiu cum stau lucrurile,merci oricum pentru sfaturi...sper ca totusi sa iti placa fan ficul acesta....Multuesc inca odata!! pupici
Sus In jos
★Karina★
Genin
Genin
★Karina★

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În cabană
acebook acebook : N-ai feisbuc, Kari.

Nr. mesaje Nr. mesaje : 97
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica 24/7 si mancatul
Stare de spirit Stare de spirit : Luv

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Lun 06 Apr 2015, 23:17

Hey, Saya. Nu pot spune că nu este bine, orice este bine dacă îţi place ceea ce scrii. Toată lumea a fost la început, aşa că nu te descuraja. Dar vreau să-mi spui ce ai vrut sa spui aici:


-Ha ... dupa ce ca ai dat buzna in mine si nici macar nu ti-ai cerut scuze...

Când zici ai dat buzna în mine, mă gândesc la viol. Îţi spun asta pentru că nu prea am înţeles. Mie îmi place, deoarece orice fic îmi place dacă este Sasusaku xD. Dar aştept următorul capitol, pentru a vedea ce se înâmplă. Te pup.
Sus In jos
Zahăr ◕‿◕
Genin
Genin
Zahăr ◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Piatra Neamt
acebook acebook : Stormi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 320
Puncte : 428
Reputatie Reputatie : 56
Hobby-uri Hobby-uri : citit , handbal

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Mar 07 Apr 2015, 09:59

Pai inainte de toate bun venit pe forum sper sa te acomodezi cat mai repede ^ ^.Ai greseli de tastare precum "neobijnuit" se scrie cu "s" neobisnuit , daca ai timp Editeaza capitolul. Descrierea nu prea ai , doar ai descris infatisarea fetei , dar in schimb ai dialog din belsug.Esti noua , deci se scuza stiu ca vei face progrese si daca nu e mare deranjul anunta-ma cand pui capitolul urmator  hi!
Sus In jos
SayaHakuro
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Mar 07 Apr 2015, 17:30

                                       Sasusaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA                                                



Capitolul 2Confuza...Am un ''iubit''? 


''-Oh...Sasuke,dragule,aceasta este minunatia de fata ce o tot ascundeai de noi?.....''

To tu intelegeam ce se intampla ''minunatia de fata'' ... ''ascundeai'' ??? Tipul brunet ma privea amenintator, vrand sa spuna parca ''Taci si aproba''....Mda...de parca as fi putut spune ceva.

El sta putin pe ganduri apoi ii raspunde hotarat:

-Da mama,ea este...

Femeia se uita la mine cu o privire blanda si zise:

-Buna scumpo,eu sunt Mikato,incantata sa te cunosc!!

Eram inca surprinsa si confuza...nu intelegeam inca ce se intampla...tot ce am putut spune era:

-Sakura Haruno!Incantata!

Spunand curioasa sa vad pana unde va ajunge aceasta discutie,cand,de odata se aude o voce barbateasca,groasa si putin ragusita:

-Ce se intampla?Ce este cu toate aceste cutii??

-Nu mai fi asa dur dragule, o sa o sperii pe Sakura!!

-Sakura?

-Da,ea este iubitica micutului nostru ''golanas''! Spune aceasta amuzata

Nu ma puteam abtine sa nu chicotesc la auzul cuvantului ''golanas''...stai putin,ce?? ... iubitica?...oare ce are de gand sa faca incopetentul asta ,care pe deasupra imi mai este si ''iubit''???de cand??

Aceeasi voce groasa si ragusita ma intrerupe din visul meu si ma trezeste la realitate:

-Eu sunt Fugaku, incantat sa o cunosc pe fata care mi-a facut golanasul sa rosasca pentru prima oara ! spune acesta amuzat
Se pare ca nu era chiar asa de sobru pe cum credeam,iar in legatura cu idiotul ala de langa mine,rosise ca racul la auzul frazelor spuse de parintii sai.Deodata aud din nou vocea mieroasa a Doamnei Mikato :
-Oh, aproape am uitat,haide scumpo,nu sta afara, intra!!
Am fost trasa in casa si,inainte sa imi dau seama,am fost asezata pe o canapea frumoasa de piele neagra intr-un living destul de imens
-Si,pana la urma,ce este cu acele cutii?Intreaba din nou domnul Fugaku
-Ah...alea...blocul in care locuia Sakura era mult prea departe de al meu si nu puteam suporta distanta asa ca s-a decis sa se mute aici!Asa-i scumpa mea?Ma intreaba brunetul cu o privire in fata careia nu puteai decat sa aprobi:
-D...Da...draga!!
-Dar de ce nu va muta-ti impreuna aici?Zise tatal brunetului curios
-Pai...Sakura este foarte timida si nu vrea sa faca nimic pana in noaptea nuntii,in plus, locuieste chiar vis-a-vis .Zi-se brunetul cu un zambet pervers pe fata.
Rosise-m atat de tare la auzul acelor cuvinte.Nu era corect!Intr-adevar , eram virgina ,dar nu voiam sa astept pana in noaptea nuntii, doar ca voiam ca prima data sa fie cu un baiat...Ok...!!Eram atat de emotionata si confuza, fusese-m luata prin surprindere,avand in vedere ca eram cu totul pe dinafara si nici macar nu il cunosteam pe baiat,sau famailia lui,si pe deasupra,avea sa ajunga si ''iubitul'' meu,lucru care nu m-ar fi deranjat........ce tot spun eu....Sakura...trezestete la realitate... e asa o tampenie....
Deodata ,se aude o alta voce groasa ,dar blanda,barbateasca ,venind sre noi:
-Deci vagabondul are o iubitica cu picioarele pe pamant vad.... Zise acesta ranjind pervers
Era un tip inalt,brunet,cu parul ciufulit,doar putin mai lung ca cel al ''vagabondului'' si niste ochii patrunzatori de un negru fermecator,abisal...
Se vedea de la o posta ca erau rude, insa acesta era cu vreo cativa ani mai mare dupa aparente, cam 23 cred...:
-Buna!Eu sunt Itachi,fratele mai mare al lui Sasuke!Incantat sa te cunosc! Spunand acesta intinzandu-mi mana prieteneste
-S..Sa- Sakura!Spun intinzandu-i mana in semn de ''Buna!''....
Sasuke era putin iritat de intervenirea fratelui sau in cadru:
-Itachi...inceteaza! Zise Sasuke intorcand privirea,dar nu inainte de ai da un ''impuls''
Cei doi incepura sa se imbranceasca , ceea ce mi-a starnit amuzamentul atat mie cat si parintilor lor.Erau asa de penibili!
-Bun...copii,noi trebuie sa plecam,va lasam sa despachetati , Sakura, sper sa avem ocazia de a petrece mai mult timp impreuna!La revedere!
-Si eu doamna Mikato!La revedere!
Oare de ce am zis asta!! Doamne...ce prostuta sunt...imediat dupa asta m-am inrosit toata si tot ceea ce voiam erau explicatii......
-Pa mama! zise brunetul
-Pa copii,O si Sakura,de acum inainte sa imi spui Mikoto!
-Bine ...Mikoto...
Imediat cei trei plecase-ra iar eu tot voiam acele explicatii, asa ca il iau pe Sasuke la intrebari:

- De ce naiba le-ai indrugat atatea tampenii?Nu inteleg...
-De ce trebuie sa iti dau eu tie explixcatii? asta nu inteleg...
-Ah...nu stiu..poate pentru ca ...sunt implicata in asta idiotule!!
-Idiot?...Uite ce e domnisoara '' Nu stiu sa citesc ce scrie pe usi''...singurul idiot din camera esti tu
-Aha ... dupa ce ca m-ai trantit fara ca macar sa imi dai o mana de ajutor...
-Ce vina am eu ca tu si prostia ta ati gresit apartamentul?...
-Bun..lasa asta...ai de gand sa imi explici odata ce au fost toate alea?
-Asculta...eu...trebuie sa ma ajuti, le-am spus parintilor mei ca am o iubita , pentru a nu ma mai bate la cap asa ca am improvizat pe moment.... Spuse el nepasator
-Deci acum tu vrei ca eu sa te ajut sa iti minti parintii?
-Cam asa...
-Presupun ca nu am de ales nu?
-Nup!Uite...tot ce trebuie sa faci este doar sa
fi acici cand vor fi si parintii mei si sa intri in rol.....
-Stai putin...deci sa inteleg ca tocmai am un ''iubit'' de care habar nu aveam? Intreb eu confuza...
-..........


-VA CONTINUA-


Buna,sper ca v-a placut acest capitol, ne vedem in urmatorul ...ASTEPT SUGESTII, COMMURI,MESAJE...PARERI...v-am pupat ! rainbow :\ ike


Ultima editare efectuata de catre SayaHakuro in Mar 07 Apr 2015, 18:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Zahăr ◕‿◕
Genin
Genin
Zahăr ◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Piatra Neamt
acebook acebook : Stormi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 320
Puncte : 428
Reputatie Reputatie : 56
Hobby-uri Hobby-uri : citit , handbal

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Mar 07 Apr 2015, 18:01

Buna din nou , dupa parerea mea ii ciudat ca aduci nextul atat de repede , puteai sa mai astepti sa iti vina sursa de inspiratie! Mi-au dat lacrimile , la cat am putut rade ^ ^"Sakura nu vrea sa faca nimic pana la noaptea nuntii " asta a fost buna  evil Oricum stiu ca vei progresa , simt asta , nici eu nu sunt mai avansata ca tine si ador sa citesc ficurile incepatorilor . Sa stii ca ficul tau ar arata mai frumos daca ai descrie sentimentele personajelor si sa renunti la dialog..ii doar un sfat nu te supara pe mine.
Ja ne !
Sus In jos
★Karina★
Genin
Genin
★Karina★

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În cabană
acebook acebook : N-ai feisbuc, Kari.

Nr. mesaje Nr. mesaje : 97
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica 24/7 si mancatul
Stare de spirit Stare de spirit : Luv

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Joi 16 Apr 2015, 15:43

       Bună, Saya, îmi cer scuze că am ajuns atât de târziu. Ideea, cel puţin până acum, este minunată. Chiar îmi place, cred că o sa mergi pe ideea că totul acum este doar uneatru, după care amândoi vor începe să simtă ceva cu adevărat. Îmi place totul până acum şi vreau să văd cum conturezi această idee. 
       Închei prin a spune că o confirm pe Stormi în legătură cu ce a zis. Adu nextul repede, te pup.
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Vin 17 Apr 2015, 13:18

Stai...nu am dat comm data trecuta? O Frate!!...oh...Buna scumpa autoare! Am venit cu un comm...ca am uitat data trecuta. Super ficul pe care il faci :)).
Vai ce imi place cum se ciondanesc Sasuke si Sakura ~_~. Bravo , bravo.
Imi place, imi place, imi place, place, place.
Astept viitorul capitol ca vreau sa vad cum vor decurge lucrusoarele.
Daca nu te deranjeaza anunta-ma te rog :))).
Te pupa si Deea!!! Bye!
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Mar 02 Iun 2015, 19:45

Ceeeeee ? Doar atat ? Vreau continuarea dulcii .Akatsuki te imbratiseaza si asteapta continuarea .
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19Mar 21 Iul 2015, 14:43

FanFic blocat din cauza inactivității. Dacă dorești să îți redeschizi fic-ul, anunță aici și un admin/moderator/critic se va ocupa de tine.
Sus In jos
Continut sponsorizat




SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA    SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA   I_icon19

Sus In jos
 

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-