Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Finally!(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Finally!(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Finally!(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
RXY01
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : uhuu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 2

Finally!(+16) Empty
MesajSubiect: Finally!(+16)   Finally!(+16) I_icon19Mier 08 Apr 2015, 22:41

Buna! Este primul meu fic si sper ca o sa va placa. Scuze pentru faptul ca nu am detaliat, dar vreau sa fac asta in urmatoarele capitole. Nu imi dau seama cate randuri are:)).
 
Capitolul I
"Revederea"
 
            Era o seara de primavara, soarele apunea incet, lasand razele patrunzand printre crengile arborilor inalti ce alcatuiau Padurea Capitalei. Jocul culorilor creeaza un mic univers mirific, ar putea fi considerat locul perfect pentru o intalnire. Era linistea de din-naintea noptii, cand tot ce se aude este fosnetul frunzelor miscate de vant, racoros la ora aceea, si a vietuitoarelor din padure, dar aceasta liniste fu perturbata de o lupta ce se desfasura zgomotos intre pomii proaspat infloriti. Era zona mea, zona de care eu raspundeam, in timpul acela patrulam, tocmai imi incepusem tura. Ajung pe o creanga mai aproape de faptasi si observ trei persoane contra una, ma uit mai atent si observ protectoarele celor trei ninja "Hmm, Satul Frunzei" , gandesc eu recunoscand semnul. "Dar celalalt cine e?", uitandu-ma mai atent observ ca nu detinea o protectoare. Lupta era stransa, cel fara protectoare era puternic. "Nu-mi vine sa cred! E zona mea! Nimeni nu distruge portiunea aceasta!", sar si il atac pe cel singur, cei trei privindu-ma neintelegand cine sunt si ce se petrece. Inamicul riposteaza, folosindu-ma de un jutsu l-am imobilizat, totusi era pe teritoriul meu, cunosteam fiecare centimetru, nu avea nicio sansa, l-am invins usor.
-Ar trebui sa imi multumiti! spun pe un ton superior.
-Multumim, ne puteam descurca si singuri! Imi raspunde un baiat blond cu ochi albastrii
“Nu imi vine sa cred cat a crescut”
-Dar cine esti? Imi raspunde el.
-Nu conteaza! La revedere!
        Baietii raman cu gura cascata, nedumeriti, am aparut de nicaieri, l-am doborat pe inamic, si am plecat. Imi continuam patrula dar nu ma puteam oprii sa ma gandesc la el, amintirile se derulau in fata ochilor mei, o lacrima imi umezi obrazul, nu eram trista, eram fericita, nu-mi venea sa cred ca l-am revazut dupa atatia ani. Nu m-am putut concentra toata noaptea, gandul imi zbura intr-una la el, “Trebuie sa il revad!Trebuie!”.
        In ziua urmatoare m-am dus in biroul sefului meu, i-am zis ca trebuie sa plec, ca vreau sa imi continui angajamentul in alta parte. Intelegator si increzator in mine, mi-a permis sa imi continui munca unde imi doream.
        Ajungand acasa, imi fac bagajul, imi strang ce-i mai important apoi ma intorc iar la biroul sefului unde semnez cateva acte, imi iau "la revedere" de la prieteni si ma pregatesc sa parasesc Capitala.
        In timp ce eram in tren, ma gandeam numai la ce o sa fac acolo, cum sa reactionez, mai mult cum o sa reactioneze restul. Aveam emotii, eram nerabdatoare, totusi voiam sa stau linistita. 
"Am ajuns deja?"
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Finally!(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Finally!(+16)   Finally!(+16) I_icon19Mier 08 Apr 2015, 22:49

Are 16 rânduri şi  trebuia să aibă măcar 25. Pe viitor să fii mai atentă.
Începutul este destul de promiţător, chiar mi-a plăcut, dar te-ai cam grăbit la final şi a cam stricat farmecul capitolului.
Cu toate acestea este ok, dar încearcă să nu te mai grăbeşti, aştepată, scrie capitolul şi după postează.
Şi aşa mi-a stârnit puţin interesul, aştept următorul capitol. Spor la lucru!
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Finally!(+16) J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Finally!(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Finally!(+16)   Finally!(+16) I_icon19Mier 08 Apr 2015, 22:56

Bună!^^ 
Păi, este un început promițător și care ar fi arătat mult mai bine cu mai multă descriere, dar ai promis pentru capitolele următoare. De abia aștept să văd cum dezvolți idee, așa că, te rog, să mă anuți și pe mine când postezi next. 
Spor la idei în continuare!
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

Finally!(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Finally!(+16)   Finally!(+16) I_icon19Mier 08 Apr 2015, 23:37

Hey! E dragut inceputul! Actiunea este putin grabita. In schimb, imi place foarte mult misterul protagonistei al carui nume l-ai ascuns. Abia astept sa aflu despre cine este vorba... Sa ma anunti cand pui next-ul, bine?
Sus In jos
RXY01
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : uhuu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 2

Finally!(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Finally!(+16)   Finally!(+16) I_icon19Mier 08 Apr 2015, 23:56

Scuze! Sincer? Mie imi arata ca si cum ar fi 26 de randuri:)). Multumesc pentru incurajari :*, nu prea ma descurc sa impart pe capitole...


Capitolul II
“Aici”
 
 
“Am ajuns!”
        Ajunsesem in sfarsit in Satul Frunzei, satul meu natal. Nu s-a schimbat foarte mult, singura schimbare pe care o observ este noua fata de pe munte, Hokage este o femeie acum. Casele sunt neschimbate, poate unele proaspat vopsite, stradutele tot inguste, oamenii tot amabili, dar curiosi. M-am indreptat catre biroul Hokage-ului, lumea se uita ciudat la mine, eram imbracata cu uniforma mea de Shojo’Yoso: un costum intreg, visiniu cu fermoar in fata, deschis pana sub sani, o pereche de ghete negre in picioare si-mi purtam masca ce-mi acoperea jumatatea superioara a fetei. Parul meu era prins intr-un coc iar pe spatele costumului era imprimata emblema organizatiei, literele “SY” intr-un cerc alb.
        Nu m-am prezentat, sunt Hinata Hyuuga, sunt o fata simpla, am 18 ani, parul negru cu reflexii spre albastru, 1.70 inaltime, dezvoltata si talie subtire, trebuia sa am o conformatie anume pentru a aparine acestei organizatii, de aceea fac exercitii. Ce caut eu in Satul Frunzei? Ei, totul a inceput de mult, cand eram mica, aici m-am nascut. Am urmat Academia Ninja pana la varsta de 12 ani, moment in care am parasit satul. Se presupune ca pana la acea varsta trebuie sa controlez chakra si sa execut anumite justuri, insa eu nu aveam darul acesta, pur si simplu nu aveam chakra, nu stiu cum am absolvit. Parintii mei au considerat ca nu am ce face in sat asa ca ne-am mutat in Capitala. Dupa un an chakra mea a aparut, la varsta de 14 ani deja era prea puternica si nu o puteam controla. Parintii mei au auzit de Organizatia Shojo’Yoso, in perioada aia recrutau fete pentru a fi urmatoarele luptatoare, m-au inscris acolo, in numai 2 ani am devenit SY de grad Avansat, puteam controla trei elemente, altele nici in zece ani nu ating aceasta performanta. Am venit in Satul Frunzei dupa incidentul din padure, acolo l-am vazut pe el, e iubirea vietii mele! Da! Iubirea vietii mele! Ne stim de cand aveam 2 ani, clanurile noastre erau aliate, am suferit amandoi foarte mult la plecarea mea deoarece eram cei mai buni prieteni, eram ca fratii, eram doar noi. La 12 ani nu stii ce-i aia “iubire”, dar noi stiam, ne iubeam in felul nostru de copii, era o iubire sincera, insa nu ne-am spus niciodata unul altuia, cum am zis: eram copii.
        Ajungand la biroul lui Tsunade, Hokage al Satului Frunzei, rog intimidate, voiam sa vorbesc doar eu cu ea. Ramase singure ii prezint actele.
        -Esti nascuta aici? Ma intreaba radicand din spranceana
        -Da…As vrea sa nu stie nimeni, doar noi doua, o rog lasand capul in pamant.
        -Care este motivul? De cine te ascunzi?
        -Nu ma ascund, doar ca nu consider momentul potrivit pentru a-mi dezvalui identitatea. As vrea sa fiu recunoscuta ca Mya.
        -Mya? Ok, adevarul e ca ne-ar fi de ajutor o Shojo’Yoso in misiunile grele.
        -Deci ramane stabilit?
        -Da, te vei numi Mya si secretul ramane intre noi pana te hotarasti sa spui adevarul.
        -Multumesc! Fac o plecaciune si ma retrag din birou.
        Mergand pe hol, indreptandu-ma spre iesire il vad. “Oh, Doamne!”, am rosit, “Doamne,ce bine arata!”
        -Ai grija! imi zice.
        Tocmai ma impiedicasem, mereu o dau in bara cand vreau sa par sigura pe mine. Ma analizeaza, sper ca nu m-a recunoscut, dar nu avea cum, sunt complet schimbata. Ridic privirea si o intalnesc pe a lui, avea ochii asa de patrunzatori, simteam cum mi se inmoaie picioarele. Ma gandeam daca sa ii zic ceva sau sa trec mai departe, dupa cateva expresii faciale care se schimbau constant, reusesc sa vorbesc:
        -Sunt neatenta, am uitat sa ma leg la sireturi! "ce toanta sunt, sireturile mele sunt legate, el a putut vedea asta!"
         Intr-un final i-am zambit si am plecat, m-am facut de ras destul pe ziua de azi.
Sus In jos
RXY01
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : uhuu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 2

Finally!(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Finally!(+16)   Finally!(+16) I_icon19Dum 12 Apr 2015, 01:38

Capitolul III
"Echipa"


     "Cat de idioata pot sa fiu?" ma gandeam, m-am facut de ras in fata lui, nu pot sa cred. Ma indrept spre vechiul meu apartament, intr-un bloc de la marginea satului, aproape de iesirea de vest, la vreo 30 de metrii de casa lui. Deschid usa, imi trec atatea amintiri prin fata ochilor, era un apartament cu 2 camere, la intrare se afla un hol mic, drept in fata era livingul, pe stanga bucataria si baia iar in dreapta camera mea. Deschid usa pe care scria <>, "De ce as avea un astfel de anunt pe usa?" , era exact cum mi-o aminteam, o camera patrata cu pereti de culoare portocaliu deschis, peretele din fata usii era prevazut cu un geam si o usa ce dadea pe balcon, acopertite de draperii venghe, asortate cu mobila, in partea dreapta era patul, lipit de peretele usii, si noptiera cu o veioza in forma de ciuperca, langa se afla biroul. Pe cealalta parte, pe perete, era televizorul iar langa sifonierul meu cel mare, sub televizor se afla colectia mea de plusuri. Ma duc sa deschid usa balconului, arunc o privire si , bineinteles, imi sare in ochi casa lui, intru repede sa nu cumva sa ma observe cineva, inca nu sunt pregatita sa le zic de mine.
     Mi se facuse foame, neavand nimic in frigider am zis sa ma duc sa imi iau o portie de ramen. Ajung la restaurant si imi comand, in timp ce mancam se aseaza cineva langa mine si ma saluta, acel par blond, ochii albastrii, e Naruto.
     -Hei, esti noua? Ma intreaba nedumerit
     -Da, ma numesc Mya.
     -Eu sunt Naruto, incantat sa te intalnesc! 
     Uff, cat e de schimbat. Cat timp am mancat am vorbit cu el, mi-a povestit despre prietenii lui, despre sensei, despre tot, m-am simtit bine. Ma indrept catre casa, nici nu apuc sa ma descalt si imi suna telefonul. Era Hokage, deja aveam o misiune, mi-a zis sa ma prezint in biroul ei sa fac cunostiinta cu membrii echipei. Ajungand in birou raman incremenita, il vad pe el, urma sa fac echipa cu Naruto, Sakura, Shikamaru si Kiba. Toti ma saluta politicos si par incantati sa ma cunoasca, "el ma stie ca Mya nu ca Hinata", oftez eu putin trista, "la momentul potrivit o sa ii zic adevarul!"
     Am plecat in misiune, prima mea misiune de ninja, ar trebui sa fie usor. Nu imi puteam lua ochii de pe el, inima imi batea din ce in ce mai tare si incepusem sa rosesc, fata imi frigea, Sakura observase inca din birou cum il privesc, se apropie de mine si imi zice:
     -Scuze ca iti zic, dar nu cred ca vrei sa incerci ceva cu el. Schiteaza o expresie trista.
     -Nu stiu despre ce vorbesti! Incerc eu sa ma scot, ma simteam penibil.
     -Iti zic spre binele tau, el este...
    
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Finally!(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Finally!(+16)   Finally!(+16) I_icon19Lun 20 Iul 2015, 23:01

FanFic blocat din cauza inactivității. Dacă dorești să îți redeschizi fic-ul, poți anunța oricând un moderator sau critic.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Finally!(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Finally!(+16)   Finally!(+16) I_icon19

Sus In jos
 

Finally!(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-