Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Our luv is so automatic! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Our luv is so automatic! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Our luv is so automatic!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
PinkMonster.
Genin
Genin
PinkMonster.

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Pink World.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 150
Puncte : 232
Reputatie Reputatie : 0

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 14 Apr 2015, 22:25

Totul va fi din perspectiva lui Sakura.
Lectura placuta!
        
                                                                                            Capitolul I.


Ahh anii '90! Ce perioada frumoasa. Am avut parte de multe intamplari placute si neplacute. Tot atunci, am avut parte de prima mea iubire. Atunci m-am indragostit cu adevarat pentru prima data.
-Prezent - anul 2015- 

-Vai Sakura dar tot tanara ai ramas! Daca aude cineva ce varsta ai, spune ca esti vampir! Cum ai ramas asa de tanara, arati ca o femeie de 20 de ani nu de 39! spuse Ino uimita.
-Ei bine, am eu secretele mele
Defapt n-aveam niciun secret. Vroiam doar sa o vad pe Ino cum isi stoarce 
creierii, incercand sa ghiceasca care ar putea fi "secretul" meu.
Ma bucur enorm ca am venit la aceasta reuniune. Chiar daca vorbesc in fiecare zi la telefon cu fostii mei colegi de liceu, nu prea ne puteam vedea deoarece fiecare dintre noi este foarte ocupat. Aceasta reuniune este o oportunitate. Acum pot vedea si mai bine cat de mult s-au schimbat in acesti 15 ani. Sincera sa fiu, sunt extrem de uimita! Nimeni nu mai este asa cum era in anii '90, pe vremea cand eram la liceu. Sunt uimita de tot ce au realizat pana acum. Sunt uimita insa in acelasi timp si foarte fericita pentru ei.
Totusi, s-au schimbat mult iar mie, si probabil numai mie, imi lipsesc anii '90...


-Inapoi in anii '90 - Intr-o cafenea-

-Sakura! 3 portii de piure de castane si o cafea la masa 5! Acum! tipa o doamna cu parul negru ca taciunele.
Ohh sunt atat de obosita. Si de ce tipa in halul asta?! O poti auzi si din Africa la cum tipa. Pe langa faptul ca am o gramada de teme si proiecte, mai trebuie sa si lucrez. Insa n-am ce face, am nevoie de bani ca sa platesc chiria. Ughh ma dor toate oasele! 
-Poftiti comanda! zic eu atunci cand observ ca am ajuns la masa 5. Macati bin-... Naruto?! Ce cauti tu aici?!
-Oh Sakura-chan! Hehe, am aflat unde lucrezi! spuse baiatul cu parul galben ca soarele si cu un zambet larg si stralucitor.
-Ugh tine-ti comanda! Stai o clipa... Esti singur?!
Blondul da din cap aprobator in timp ce se pregatea sa manance.
-Atunci la ce ai nevoie de 3 portii de piure?! Oh da' mancacios mai esti, spun eu in timp ce ma asez pe scaun.
Dupa ce Naruto termina de mancat ma intreaba de ce am ales sa lucrez tocmai aici.
-E cel mai aproape de casa mea, spun eu, si se plateste foarte bine. Am nevoie de bani pentru chirie.
Naruto incepuse sa-mi povesteasca despre cum a decurs antrenamentul sau de fotbal de azi cand deodata Hinata apare din senin si se aseaza pe masa. Purta uniforma de scoala, probabil nu avusese timp sa se schimbe deoarece o fi fost ocupata.
-Naruto! tipa Hinata. De ce m-ai lasat singura, ha?! Ugh Sakura-chan, blondul asta m-a lasat sa spal pe jos singura in tot liceul!
Ah probabil asta a fost pedeapsa pentru geamul pe care l-a crapat Hinata. Ea a lovit prea tare mingea asa ca geamul s-a crapat. Hinata a dat vina pe Naruto, iar Naruto pe Hinata. Asa ca au primit amandoi sarcina de-a spala pe jos in liceu, dupa terminarea orelor.
-Ei bine,tura mea este gata. 
-Deja ai terminat Sakura? spuse Hinata in timp ce-l strangea de gat pe Naruto.
Probabil este foarte nervoasa. Am dat din cap aprobator si m-am indreptat spre baie, lasandu-i singuri pentru a-si rezolva problemele. Hinata este o fata destul de rautacioasa, fosta campioana la box. Saracul Naruto... Daca Hinata ii da un pumn, faimosul ei croseu de dreapta, sa zis cu el. Oricum, trebuie sa ma grabesc.
M-am dus la baie si mi-am schimbat hainele. M-am imbracat cu un tricou roz inchis, niste pantaloni lungi si mulati, iar in picioare tenesii mei roz preferati. 
Mi-am aranjat putin parul rozaliu si cret si mi-am pus o fundita roz inchis in par.
-Imi sta foarte bine! spun eu cu voce tare.
Am iesit din cafenea vrand sa merg acasa insa atunci mi-am amintit ca trebuia sa merg la locul de munca al dragei mele prietene, Ino.
Am luat-o in directia opusa casei mele, spre restaurantul unde lucra Ino.

-Inapoi in prezent - anul 2015- 


-Haha imi lipseste asa de mult parul acela cret a lui Sakura! Era asa de dragut si pufos! spuse Temari dupa care isi bea cafeaua cu lapte.
-Sakura-chan, mai arata-mi odata inelul, spuse Hinata cu un zambet mare pe fata.
Mi-am dat jos inelul de pe deget si i l-am dat lui Hinata.
-Woa, uite Neji! E asa de frumos! spuse Hina in timp ce ii arata inelul lui Neji.
-Asta-i un rubin adevarat? intreba Neji cu uimire.
N-am spus nimic, doar am dat aprobator din cap in timp ce-i priveam. Erau asa de uimiti, erau chiar draguti.
-Pai pana la urma sotul tau e bogat. Putred de bogat, tu traiesti o viata de regina, spuse Ino.
Se vedea pe fața ei ca este geloasa. Hehe imi placea sa o vad asa.
-Pai, nu cred ca sunt singura de-aici care traieste o viata de regina, spun eu si imi indrept privirea spre Temari.


-Inapoi in anii '90 -


Am ajuns la restaurantul unde lucreaza Ino. Deschid usa si........


-----
Sper sa va placa, astept critici, pareri etc. 
Bye bye~ ^^ 


Ultima editare efectuata de catre PinkMonster. in Dum 12 Iul 2015, 00:22, editata de 6 ori
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 14 Apr 2015, 22:28

Edit :)
Și soțul ei e Sasuke, nu? Și au și copii frumoși, o poveste de dragoste superbă! Deja aberez, însă mă gândesc ca el o fi vreun psihopat sau poate nu e el soțul ei. Cine stie, sunt nerăbdătoare sa vii cu următorul capitol, sa dai un contur acestei povești de dragoste :X
Spor la scris și multe idei frumoase!

Aa da, și nu știu cum fac, dar în ultimele zile tot prima am aterizat pe la ficuri :D
Sus In jos
Aleex.
Academy Student
Academy Student
Aleex.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Secret de stat
acebook acebook : Nu zic. Și ăsta e secret de stat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzică măăă
Stare de spirit Stare de spirit : Happy everytim'

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 14 Apr 2015, 22:39

Uuu , dragut . Astept continuarea cu mare nerabdare . Anunta-ma cand pui Next!


Ultima editare efectuata de catre alexrov2011 in Mar 14 Apr 2015, 23:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 14 Apr 2015, 22:41

alexrov2011 a scris:
Uuu , dragut . Astept continuarea  :3
Un comentariu nu are voie sa dețină mai puțin de 10 cuvinte.
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 14 Apr 2015, 22:46

♤Moonlight♤ a scris:
alexrov2011 a scris:
Uuu , dragut . Astept continuarea  :3
Un comentariu nu are voie sa dețină mai puțin de 10 cuvinte.
Mersi :) .
Credeam ca tre sa-i zic eu asta :)

Inapoi la fic :) 
Foarte draguta ideea. E originala deci e speciala. Astept cu mare nerabdare next si sa ma anunti :)


Ultima editare efectuata de catre andreea.stefania50 in Mar 14 Apr 2015, 22:48, editata de 1 ori (Motiv : Pentru subiectul de discutie)
Sus In jos
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 14 Apr 2015, 23:30

Foarte interesanta povestea,anunta-ma cand pui next te rog  hey sexy ! Ja ne!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mier 15 Apr 2015, 13:40

    Pentru început, faptul că alternează cele două perioade (prezentul și trecutul) atât de brusc induce confuzie și nu prea se mai înțelege nimic. Fontul este prea îngroșat și strică estetica, iar descrierea lipsește cu desăvârșire, predomină dialogul combinat cu vorbirea indirectă, ceea ce nu e OK. Încearcă să abordezi descrierea în mod corespunzător, dar și narațiunea. Se găsesc și o grămadă de greșeli gramaticale, majoritatea țin de virgulă.
Mă rezum doar la aceste sfaturi simplificate, baftă în continuare!

    P.S.: Acesta este un fic, nu chat. Charity, nu trebuia să faci o altă postare pentru a atrage atenția, era suficient să anunți unui membru din staff care s-ar fi ocupat de greșeală. Iar tu, DeeaBlueSky, 70% din comentariul acordat FICULUI reprezintă, de fapt, regula cu ”minim 10 cuvinte” care nu avea de ce să fie iarăși menționată, fiindcă deja a fost mai sus.
Sus In jos
PinkMonster.
Genin
Genin
PinkMonster.

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Pink World.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 150
Puncte : 232
Reputatie Reputatie : 0

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 21 Apr 2015, 00:45

                                                             Capitolul II 


-Anii '90-


Intru in restaurant si observ ca era foarte aglomerat. Foarte multa lume. O vad pe Ino la o masa, luand comenziile. O pot recunoaste imediat si cu usurinta, indiferent de cât de multă lume ar fi. Părul acela blond si lung cam până la genunchi, un păr atât de frumos. Recunosc, sunt puțin geloasă pe părul său. Mă îndrept spre ea cu pași inceți, sperând să nu mă fi chemat pentru a o ajuta. Este vineri deci asta înseamnă multă lume în restaurante sau cafenele. Cel mai aglomerat este restaurantul la care lucrează Ino, deoarece aici se servește cea mai bună mâncare.
Ino mă observă si vine către mine, zâmbind.
-Sakura! Credeam că nu vei mai veni! Vreau să-ți cer o favoare!
Cu siguranță mă va întreba daca o pot ajuta sau înlocui.
-N-ai dori să lucrezi tu în locul meu pentru următoarele 2 ore? Trebuie să mă intâlnesc cu cineva.
Ați văzut? V-am spus eu. Desigur, nu o pot refuza. Este prietena mea cea mai bună, m-a ajutat de foarte multe ori așa că trebuie sa-i întorc și eu favorurile, să o ajut. Am dat din cap aprobator, iar ea s-a grăbit să-mi dea sorțul, și-a luat geanta si a plecat.
Înainte să iese pe ușă, a strigat:
-Multumesc, Saku-chan!
Ughh urăsc atunci cand mi se spune Saku. Oricum, sper sa treacă cât mai repede aceste 2 ore, sunt foarte obosită.
-Chelner!!
Am oftat si m-am îndreptat spre masa la care stăteau 2 persoane, mai exact 2 băieți. Din fericire, atunci când am ajuns lângă ei am observat că erau 2 dintre colegii mei.
Sasori si Deidara cel tolomac. Sasori este o persoană mai tăcută, printre primii la învățătută din întreg liceul, un jucător de basket foarte bun. Pot spune chiar cel mai bun. Iar Deidara, este total opusul lui Sasori. 
-Sakura! Buna! Ce faci tu aici? Nu era Ino chelnăriță aici? spuse Deidara, puțin mirat.
-Îi țin locul, s-a dus să se întâlnească cu cineva.
-Oh da, serios? Probabil cu vreun băiat. Oricum, hai sa-ti povestesc ce-am făcut eu azi. Păi după ce-am ieșit de la liceu-
-Vrem 2 sucuri, intervine Sasori, un cola si un sprite.
-Hei, eu încercam sa povestesc ceva aici. De ce nici-
-2 sucuri, înțeles! spun eu în timp ce mă îndepărtez de cei 2.
Deidara e o gură spartă, toată ziua vorbește ca o moară stricată. 
Sasori pare el rece, insă are o inimă mare si caldă. Mereu îl vezi la activitățile de caritate sau ecologice. De Crăciun merge si duce cadouri la copii din orfelinat, fiindcă el știe foarte bine cum se simt acei copii. El locuiește singur de la vârsta de 7 ani. Părinții lui au murit când el avea numai 2 ani iar bunica lui l-a lăsat singur la vârsta de 7 ani. Numai eu și cu Deidara știm aceste lucruri deoarece suntem cei mai apropiați prieteni ai lui Sasori, ne-am împrietenit toți 3 în copilărie. Însă Sasori ne-a rugat să păstrăm totul secret. Deci... Ați auzit lucrurile astea de la tolomacul de Deidara, nu de la mine.
-Poftiți sucurile! zic eu, în timp ce le dau sucurile la baieți. 
-Mulțumim Saku!
-Ce ți-am zis eu tolomacule, zic eu în timp ce-l strângeam pe Deidara de gât, nu-mi mai spune Saku!
Ughh e așa un tolomac. 
Aceste 2 ore au trecut mai repede decât mi-am imaginat. În sfârșit, acasă, odihnă.
Când am ieșit afară din restaurant, i-am vazut pe Deidara si pe Sasori, care încă stăteau pe terasă. Probabil mă așteptau. 
-Sakura, hai să mergem împreună! Se întunecă, grăbește-te puțin! 
Sasori, ca de obicei, nu scotea o vorbă. Iar lui Deidara nu-i mai tăcea gura. Nu stiu cum îl poate suporta Sasori. Deidara a început să ne povestească despre cum a fost la cursul de artă. Se lăuda cu faptul ca profesorul de artă îl va lua numai pe el la concursul de artă. Ei bine, măcar la atât e bun. Bun? Cred că e prea puțin spus. E pur și simplu un geniu. Însă numai când vine vorba de artă. În rest...
Gândurile îmi sunt întrerupte de vocea lui Deidara:
-Eu trebuie să o iau pe aici! Ne vedem mâine prin oraș! Noapte bună!
-Noapte bună!
-... Și să te mănânce câinii de pe stradă, continua Sasori.
-Vai Saso, de ce suntem așa de serioși și răi? spuse Deidara cu o voce mâțâită. 
-Ce l-as lovi acum cu o piatră, spuse Sasori.
-Ah, aproapem uitasem, spuse Deidara cu un ton serios, ceea ce rar întâlnești la el. S-a întors. 
Hmm? Cine s-a întors? Oare să-l întreb pe Sasori?
-Sasori, despre ce tot vorbea tolomacul ăla? Cine s-a întors? 
Sasori nu scotea nicio vorbă. Casa mea este foarte aproape de casa lui, deci mergeam mereu acasă împreună. 
Insă, incă nu mi-a răspuns... 
Și în sfârșit am ajuns acasă!
Vroiam să-l mai întreb încă o dată pe Sasori, însă mi-a spus:
-Sakura, cine este cel mai bun jucător de basket pe care îl cunoști?
Hmm? Ce-i cu întrebarea asta așa din senin?
-Păi, tu! Bineînțeles! 
Sasori zâmbește, ceea ce vezi foarte rar, îmi spune noapte bună și pleacă spre casa lui care este chiar alături. Practic, am rămas uimită. Zâmbetul lui Sasori este la fel de rar ca și tonul serios a lui Deidara. Însă, tot nu mi-a răspuns! Ughh, poate știu Ino sau Hina despre cine este vorba. 
Am intrat în casa, am aruncat geanta pe un fotoliu din sufragerie si m-am dus să fac o baie fierbinte. Dupa baie, m-am imbrăcat cu niște pijamale cu mâneci scurte si le-am trimis la Hina si Ino mesajul. Sper ca măcar ele să răspundă. 
După vreo 10 minute, Hinata răspunde.
"S-a întors idiotul ăla! Vai deci nu-l suport! Nu putea să mai steie in America!" 
Mda, care idiot?! Oare ar putea fi-
Gândurile îmi sunt întrerupte de soneria de la ușă. Deschid ușa și...

------
Sper să vă placă ^^ 
Bye bye~


Ultima editare efectuata de catre PinkMonster. in Mar 21 Apr 2015, 22:14, editata de 1 ori
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 21 Apr 2015, 08:16

Edit
Ok, m-am prins. Nu spun, dar cred ca știu cine e în oraș. Uu, si de ce îi ascund toti ca el e în oras? Nu înțeleg. 
Aștept Next =)
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Mar 21 Apr 2015, 20:28

OH! Mama! De ce te-ai oprit aici? Cine, cine??
 Hai sa incep cu inceputul: Buna ce faci, cum o mai duci? Mersi de mesaj ^^. 
Am o intrebare: Ce inseamna "recr"???? :| . Ai ceva greseli de tastare, dar totusi imi place...ficul nu greselile happy2 . Hehe!
Chiar imi place tare chestia cu anii 90'.
Frumos ca i-ai bagat pe SasoDei (asa le zic eu I rock peopleee!!! ). Imi place atitudinea lui Sasori. 
Abia astept urmatorul capitol!! Sa ma anunti , IAR!!


Paaaa!! dance1 dance 2 dance1 dance 2
Sus In jos
PinkMonster.
Genin
Genin
PinkMonster.

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Pink World.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 150
Puncte : 232
Reputatie Reputatie : 0

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Dum 12 Iul 2015, 15:29

Capitolul III


Gândurile îmi sunt întrerupte de soneria de la ușă. Deschid ușa și văd un bărbat de vreo 27 de ani în fața ușii. Era înalt, un păr negru ca tăciunele, ochii de un albastru deschis si un zâmbet criminal. Îmi părea foarte cunoscut și pentru câteva momente am rămas stană de piatră. Până când el a spart gheața si spuse cu un zâmbet larg:
-Sakura, nu-mi spune că nu-ți mai amintești de mine?
Stăteam ca o statuie în fața lui, încercând să rostesc niște cuvinte:
-Itachi...?
-În carne si oase!
Oare visam? Oare totul era real? S-a întors în sfârșit. Inima îmi batea din ce în ce mai repede și simțeam cum îmi ard obrajii. Probabil în momentul acesta sunt roșie ca și racul. Dar chiar nu-mi pasa. Eram mult prea fericita ca să îmi pese.
Mi-a lipsit atât de mult. Mi-au lipsit asa de mult îmbrățișările sale care, chiar si atunci când simțeam că șiroaie de lacrimi îmi curg pe față, mă făceau fericită și să zâmbesc ca o tâmpită. Mi-au lipsit sfaturile sale care mereu mă ajutau să trec cu un zâmbet pe fața peste fiecare moment greu. Vroiam să-l iau în brațe, să-l strâng cu putere și să nu îi mai dau drumul niciodată, însa încercam să mă abțin.
Itachi mă luase în brațe, strângându-mă tare la pieptul lui. În sfârșit s-a întors!
Acesta fusese plecat împreuna cu fratele său și cu un verișor în America, din cauza unor chestiuni de afaceri.
Pentru mine, Itachi, mereu a fost ca un frate mai mare, care mereu avea grijă de mine și se asigura mereu că nu-mi lipsește nimic. Nu prea luasem legătura cu el cât timp fusese plecat în America, probabil îi trimiteam câteva mesaje odată la câteva luni, fiindcă știam că e foarte ocupat și nu vroiam să-l deranjez.
Îl poftesc pe Itachi să intre în casă, acesta având în mână 2 plase mari de cadouri.
Acesta îmi dă pungile și spune:
-Acestea sunt pentru tine. Haine, accesorii, suveniruri. Toate pentru tine.
-Chiar nu trebuia, mulțumesc mult. Sunt încă extrem de surprinsă de revenirea ta, trebuia să mă anunți si pe mine printr-un mesaj că te întorci. Se pare că toată lumea știa că te întorci, numai eu nu știam!
Itachi începe să îmi explice cum că nu el a spus că se va întoarce, ci fratele său l-a anunțaț pe Naruto că se va întoarce și se pare ca blondul a spus la toată lumea. Toată lumea înafara de mine. Nu-i problemă, își va lua el niște pălmi bune de la mine.
-Eu vroiam să păstrez secret, spuse Itachi, bineînțeles prima dată aș fi venit să te vizitez pe tine. Să ști că mi-a fost foarte dor de tine.
Am stat și am discutat cu Itachi până târziu, cam până pe la 1 noapte și mai stăteam probabil și până dimineața dacă Obito, verișorul său, nu i-ar fi trimis mesaj cum ca să vină acasă urgent acasă. Abia atunci observase Itachi cât este ceasul.
Înainte să plece, m-a îmbrățisat cu putere și m-a întrebat dacă nu am planuri pe mâine. Mâine fiind sâmbătă, fără școală și doar 3 ore de lucru, evident că am răspuns afirmativ. Plus, chiar dacă aș fi avut planuri, le-aș fi anulat. Chiar îmi doresc să petrec cât mai mult timp cu el.
-Perfect! Voi veni să te iau și vom merge într-un loc unde sunt sigur că îți va plăcea. Nici măcar să nu încerci să întrebi unde, este o surpriză.
-Ști doar că nu-mi plac surprizele, spune-mi unde vom merge.
-Îți voi spune 3 lucruri: primul, voi fi în fața casei tale la ora 13. Al doilea lucru, îmbracă-te cu rochița aceea cu floricele pe care ți-am cumpărat-o și ultimul lucru, noapte bună! spuse el si o luase la goană.
Merg la mine în cameră și, neavând somn, încep să mă uit la lucrurile pe care mi le-a luat Itachi. Erau o grămadă de bluze si tricouri largi si multe perechi de blugi. Se pare că nu a uitat care este stilul meu, hehe. Însă se pare că mi-a cumpărat si câteva rochițe.
În timp ce căutam printre haine, dădusem de rochița pe care mi-a spus să o port mâine. Era lungă până la genunchi, cu mânecă scurtă si avea tot felul de floricele pe ea. Nu e genul meu, dar totuși, dacă el mi-a spus să o port, o voi purta. Sper doar să am niște sandale sau balerini prin dulap. Am pus rochița frumos pe un scaun, îmi iau telefonul și mă arunc pe pat. Observ că am un apel nepreluat si 3 mesaje de la aceeași persoană, de la fratele lui Itachi.
Sasuke, fratele lui Itachi, e un băiat inalt, de 19 ani, foarte bun prieten cu Naruto și un bun jucător de basket. Acum că s-a întors, cu siguranță va redeveni colegul meu de clasă. Sasuke este total opusul fratelui sau.
Itachi este glumeț, amuzant, zâmbește mereu și are întotdeauna o aura pozitivă. Sasuke este morăcănos, nu vorbește mult, are mereu o față care nu exprimă decât un singur sentiment, dacă îi pot spune așa, acela fiind indiferența.
Oare să-l sun înapoi? Oare să îi trimit un mesaj?
Prima dată aș face bine să citesc mesajele.
"Hey."
Tipic lui. El mereu începe cu un 'hey' , indiferent că vorbește cu cineva de vârsta lui sau cu o persoană mai în vârstă.
"Să ști că m-am întors. "
Mda, puteai să mă anunți și pe mine cu câteva săptămâni înainte ca să nu mă trezesc cu fratele tău în fața ușii mele, în toiul nopții, eu arătând groaznic.
"Nu vreau să te mai văd vreodată."
Mda,nici eu. Stai. Ce?! Cum vine asta?! Ce i-am făcut? Da, mai aveam și noi câteodată certuri, dar find prieteni ne împăcam mereu.
Oare... E supărat din cauza faptului ca nu i-am mai trimis un mesaj de când a plecat în America? Dacă da, atunci e și vina lui! Putea el să trimită un mesaj amărât!
Mi-am închis telefonul fără sa îi răspund la mesaj fiindcă știam deja că nu va răspunde. Deci mai bine îl las în pace decât să-mi consum mesajele și minutele aiurea.
M-am băgat în pat, încercând și eu să dorm puțin, măcar pentru câteva ore.
Dimineața.
Mă trezesc pe la ora 9 și mă îndrept direct spre baie pentru a îmi face un duș ca să mă dezmorțesc.
După duș, mă spăl pe dinți și mă îmbrac cu una dintre bluzele pe care mi le-a adus Itachi, o bluză albastră pe care scria 'Grown Man', o pereche de pantaloni lungi negrii și mă îndrept spre bucătărie pentru a mânca ceva.
Deschid frigiderul, îmi iau un iaurt și mă îndrept spre sufragerie pentru a mă uita puțin la televizor până să plec la lucru.
Fiind numai tâmpenii la televizor, am decis să las pe un program unde erau desene animate. Îmi deschid telefonul și observ că am vreo 8 mesaje pe WhatsApp. Unul de la Itachi în care îmi aminteș-te cum că la ora 13 va fi la mine; vreo 4 de la Deidara în care e numai câte un 'omg' ; unul de Ino în care scrie că este foarte fericită că s-a întors Sasuke; unul de la Hinata în care scrie că îl urăște pe Sasuke si 2 mesaje de la Naruto, în care își cere scuze ca nu m-a anunțat și pe mine că se întoarce Itachi.
Oftez și decid să îi răspund tolomacului de Deidara cu un ' ce s-a întâmplat? '.
Mă uit la ceas și observ că e deja 9 jumate. Închid televizorul, îmi iau telefonul, mă încalț cu o pereche de teneși si merg spre cafenea.
Singurele persoane peste care chiar nu vreau să dau în momentul acesta sunt Ino și Sasuke. Ino, deoarece va vorbi numai despre Sasuke iar pe el nu vreau să-l întâlnesc fiindcă... Ei bine, nici eu nu știu motivul pentru care nu doresc să-l văd.
Ajung la cafenea cu o față posomorâtă. Îmi iau șorțul, încerc să schițez un zâmbet si mă apuc de lucru. Azi e sâmbătă, deci mulți clienți seara si puțini dimineața. Măcar am și eu parte de puțin noroc astăzi.


----------
Mda, n-am postat de mult timp... Dar totusi... Nu prea am avut idei. Nu este foarte interesant acest capitol dar sper sa va placa. Si sper ca nu v-ati pierdut interesul in acest fic din cauza faptului ca n-am mai postat de mult.
Va pupacesc! Bye bye~
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Our luv is so automatic! Asss10Our luv is so automatic! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19Dum 30 Aug 2015, 23:25

Fanfic SasuSaku inchis la cererea autoarei!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Our luv is so automatic! Empty
MesajSubiect: Re: Our luv is so automatic!   Our luv is so automatic! I_icon19

Sus In jos
 

Our luv is so automatic!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-