Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubirea a doi ingeri Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubirea a doi ingeri Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubirea a doi ingeri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aleex.
Academy Student
Academy Student
Aleex.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Secret de stat
acebook acebook : Nu zic. Și ăsta e secret de stat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzică măăă
Stare de spirit Stare de spirit : Happy everytim'

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Mar 14 Apr 2015, 23:30

Capitolul 1
  Sakura P.O.V.
Era o dimineata senina din mijlocul lunii Mai in care eu trebuie sa imi iau de la capat rutina de zi cu zi  . De obicei , ma trezesc la ora 7:00 pentru a ma duce la locul meu de munca . Inainte de toate , ma uit la ceas sa vad cat timp mi-a mai ramas dupa de imi fac dus , ma spal pe dinti , mananc , ma imbrac etc. pentru ca incep la ora 8:15 . Vad ca ceasul este deja 7:50 si eu trebuie sa ma grabesc ... Imi iau repede o fusta cu flori rosii , un sacou asortat si o pereche de pantofi negri , la moda . Fug foarte repede in garaj de unde imi iau masina cea rosie , decapotabila  . Pe drum se vedeau cladirile inalte din orasul New York . Rasaritul era de-a dreptul mirific dar lasand la o parte aceste detalii , am inceput sa gonesc ca o nebuna pe strazile aglomerate ca sa ajung mai repede . Pe drum primesc un SMS de la mama dar o secunda neatentie ... 




Sasuke P.O.V.
Offf , dimineata si in plus ma deranjeaza sunetul asta al ceasului desteptator ... Offf , deja e ora 7:30 iar eu la ora 8:15 trebuie sa fiu la servici ... Fac rapid un dus , ma spal pe dinti , iau pe mine niste jeansi negri , un tricou alb cu un cranii si ma incalt cu baschetii mei preferati , normal ca tot negri . Infulec rapid niste clatite facute de mama si ma duc jos in garaj si ma urc rapid pe motocicleta mea . Incep sa gonesc pe strazile foarte aglomerate ale New Yorkului  cand deodata ...
Sasuke P.O.V
(...) cand deodata  sunt  lovit in plin de o decapotabila rosie ,fiind aruncat la  vreo 10-20 de metri de locul accidentului
 
Sakura P.O.V
(...) a fost destul pentru a  lovi un baiat aflat pe o motocicleta neagra. Chiar imi pare nespus de rau pentru fapta mea , ca aproape am omorat un om , daca nu o fi murit pana acum ...
Autor P.O.V
 In scurt timp la  locul accidentului au  sosit  echipajele de la  descarcerare  ,cele de politie ,ambulante smurd si  nelipsitii repoteri.



*Ambulanta i-a luat de la locul accidentului si i-a dus la spital unde ei stateau in coma . Ei erau intre viata si moarte. *

Dintr-o data Sasuke se trezeste , dar nu mai este om , este inger . 
La fel se intampla si cu Sakura , dar dupa o perioada scurta de timp .


- Um ... buna ! spune Sasuke 
- Buna ?! spune Sakura , putin speriata si cu o voce tremuranda.
- Ce cautam aici ? striga Sasuke disperat.e ce m-ai intreba pe mine !? urla Sakura nervoasa.
- Ok , staiiii ... nu striga asa ... Eu doar am intrebat de cautam aici .
- Pai suntem intr-o lume diferita , pe pamant nu suntem sigur ...
- Bine ati venit in lumea ingerilor ! spune un batranel din zona 
- D
- Lumea ingerilor ?! striga Sakura nedumerita .

*Ei sunt uimiti si intristati ca au devenit ingeri si fac parte acum din lumea ingerilor si s-au prins ca ei au murit , dar nu stiu care a fost motivul si asta vor sa afle ...
-Va urma-


Ultima editare efectuata de catre alexrov2011 in Joi 16 Apr 2015, 16:07, editata de 7 ori
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Mier 15 Apr 2015, 00:45

Ehe! Asa zic si eu strudel. In sfarsit ti-a iesit si tie placinta cu mere :). Putin surprinsa...ei bine da, foarte. Sunt mandra chiar ;). Smile-urile alea sunt o pacoste, scoate-le de acolo, nu ai voie cu ele dar nici nu isi iau rostul.
Te sfatuiesc ca, atunci cand ai timp sa editezi capitolul, ai cateva greselute de tastare , micute dar importante la citire. Si sa te uiti puutin la aspect, unde ca e scris "asa" undeva "asa" ai grija oky??
Cam atat , succes in continuare si abia astept urmatorul capitol. Sa ma anuntati , da?
Ja ne!! :))) a hug
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Mier 15 Apr 2015, 13:13

    Am observat că mai există un topic postat de tine, înaintea acestuia, cu același fic, dar care ai cerut să fie închis. Nu am văzut rostul. Am văzut că în celălalt topic ai primit mai multe comentarii, iar cealaltă diferență ar fi că, aici, fontul cu care ai scris ficul nu este îngroșat. Puteai da edit, nu trebuia să deschizi topic nou.
    De asemenea, Merry pare să mai fi postat un capitol de vreo cinci rânduri și din n perspective, tot în acel topic. Și, dacă ar fi citit regulamentul FanFicurilor, ar fi știut că un capitol are minim 25 de rânduri și că trebuie scris cu o culoare decentă, nu ilizibilă.
    Oameni buni, citiți regulamentul sau, dacă nu știți ceva, întrebați staff-ul, că nu degeaba suntem aici.
    DeeaBlueSky, e drăguț din partea ta că vrei să ”ajuți” prin diferite sfaturi, dar fă-o când termini din a te ajuta și perfecționa pe tine. În plus, ai mai făcut și double-post în celălalt topic. Ar fi OK să dai și tu o fugă pe la regulament.
Sus In jos
Aleex.
Academy Student
Academy Student
Aleex.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Secret de stat
acebook acebook : Nu zic. Și ăsta e secret de stat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzică măăă
Stare de spirit Stare de spirit : Happy everytim'

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Mier 15 Apr 2015, 21:46

Capitolul 2 : O noua casa









*Intre timp , apare o gazda care ii conduce pe cei doi catre casa lor cea noua . *

-Aceasta este noua voastra casa ! spune gazda .

-Casa amandurora !? spune Sakura putin speriata .

-Da , a amandurora . Cand doi oameni isi pierd vietile in acelasi timp , ajung sa locuiasca in aceeasi casa in "Lumea ingerilor" . Aveti ceva impotriva?

-Um ... nu , spun Sasuke si Sakura in acelasi timp .

-Haideti , haideti , intrati si faceti-va comozi .

*Ei intra in noua lor casa si se fac comozi (sorry) rapid , incep sa se cunoasca mai bine , chiar sa se imprieteneasca . *

-Sasuke , mi-ai folosit tu cumva uscatorul de par ?

-De ce as folosi eu uscatorul tau de par ? Nu am nevoie .

-Aaa , bine ...

*Intre timp , Sasuke mananca niste clatite , desertul lui preferat . *

-Sasuke , gateste-mi si mie niste oua ochiuri ca stii ca ma grabesc ...

-Da , imediat , spune el cu o voce pitigaiata si razand.

*Din cauza grabei Sakurei , ea se impiedica pe scari . Sasuke fuge repede sa vada ce s-a intamplat si brusc , incepe sa rada . *

-Hahahahahaha ! rade Sasuke ....

-Heii , de ce razi ?

-Rad deoarece credeam ca iti cauti fardurile ... 

-Nu mai rade si ajuta-ma sa ma ridic !

-Ok , ok ...

*Sasuke o ajuta pe Sakura sa se ridice , el o priveste in ochi , ea pe el si incep sa simta ceva unul pentru altul chiar daca nu se prea cunosc unul pe altul . Iubirea era ca o iubire la prima vedere , dar era o iubire la prima vedere in ochi ... *

-Bine ... eu trebuie sa plec , suna-ma daca ai nevoie de ceva ...

-Dar unde pleci ? intreaba Sasuke .

-La cumparaturi , unde as putea sa plec ?

-Um ... nu stiu ...

-Ok , ai nevoie de ceva ?

-Nu , poti pleca ...

-Paa!

*Sakura pleaca iar Sasuke mananca in continuare clatite dar iti aduce aminte de faptul ca nu stie de ce nu mai este in viata . Isi doreste foarte mult sa afle si se duce sa afle informatii , pe care , bineinteles , nu le gaseste . *

-Heii! Sasuke ! M-am intors!!! spune ea vesela ...

-Ok !

*Sakura si-a cumparat o agenda din care s-a gandit sa isi scrie toate amintirile in "Lumea ingerilor" . Sasuke nu stie despre asta . Sakura incepe sa scrie , si sa scrie , si sa scrie ... Oare nu o doare mana de la atat scris ? *

Brusc , Sasuke intra in camera Sakurei ...









-Va urma-



Ultima editare efectuata de catre alexrov2011 in Joi 16 Apr 2015, 15:28, editata de 1 ori
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Mier 15 Apr 2015, 22:07

Interesant. Imi place...cat de cat -_- .
Haha!! E draguta ideea pe care incerci sa o dezvolti. Te mai rugam o data , si nu mai fii indiferent, sa treci la regulamentul Fan Ficurilor asa cum a spus Amavi unsure .
Astept urmatorul capitol. Sa ma anunti .

Ja nee ! hi!
Sus In jos
★Karina★
Genin
Genin
★Karina★

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În cabană
acebook acebook : N-ai feisbuc, Kari.

Nr. mesaje Nr. mesaje : 97
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica 24/7 si mancatul
Stare de spirit Stare de spirit : Luv

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Joi 16 Apr 2015, 15:01

Bună, Alex. Am zis să trec pe aici, căci te-am văzut pe chat şi mi-ai stârnit curiozitatea. Este minunat că abordezi această idee, deoarece ne mai scoţi din mulţimea de ficuri din liceu, shippuden etc.. Şi pentru a fi frumos, ai putea scrie mult mai mult. Capitolele sunt aşa de scurte, încât este ca şi cum am citi un singur capitol pe bucăţi. Şi asta nu-mi prea place şi chiar vreau să urmăresc ficul, deoarece este chiar special. Adu nextul repede, te pup.
Sus In jos
Aleex.
Academy Student
Academy Student
Aleex.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Secret de stat
acebook acebook : Nu zic. Și ăsta e secret de stat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzică măăă
Stare de spirit Stare de spirit : Happy everytim'

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Joi 16 Apr 2015, 22:23

Capitolul 3 : Iubirea progreseaza


(...) iar Sakura inchide rapid jurnalul dupa care il arunca unde apuca deoarece ea scrisese ca este indragostita de Sasuke , ca este fermecator , ca are niste ochi speciali , ne mai vazuti . Parea sa fie neinteresata de el dar nu era asa . Ea era pur si simplu indragostita , dar ii era rusine sa recunoasca asta . Sakura il pune pe Sasuke la gatit si ea continua sa scrie cat de tare e indragostita . *





*





In urmatoarea zi , ei se trezesc si Sakura isi prepara micul dejun , niste oua cu sunca , dupa care se face comoda si Sasuke vine langa ea . O priveste si incep sa vorbeasca despre ce faceau ei cand erau in viata . Sakura era o femeie de afaceri , cu o afacere foarte banoasa . Sasuke era un prezentator TV la un show matinal de mare succes . Imediat , subiectul este schimbat iar ei incep sa vorbeasca despre relatii . Au aflat ca amandoi erau singuri . Imediat s-au privit iar in ochi , Sakura incepea din nou sa se simta ca la prima privire in ochi . Rusinata , Sakura spune :

- Um ... Eu trebuie sa plec , mai vorbim .

- Dar , stai ... Unde pleci ?

- Nu conteaza acum , mai vorbim ...

Sakura iese pe usa si se duce la un restaurant unde se intalneste cu o domnisoara blonda , care era chelnerita .

- Buna ziua !

- Buna ziua !

- Ce ati dori ?

-Pai ... as dori o portie de spaghete carbonara , va rog ...

- Vi le aduc imediat ! 

Brusc , pe usa intra o fata cu par negru ca abanosul care pare timida . Sakura , dorind sa isi faca prieteni noi , s-a dus la acea fata cu parul negru , a salutat-o ca asa e politicos , a intrebat-o cum o cheama , ea a spus ca o cheama Sakura , au discutat , si asa si-a facut Sakura o noua prietena .

- Hinata , vrei sa vii la mine in seara asta ?

- Desigur , si asa nu am nimic de facut prea important ...

- Ok , sa stii ca locuiesc prin zona "Bla Bla Bla" in cartierul "Bla Bla Bla" si la casa cu numarul 7 .

- Ok , o sa vin deseara , la ora 20:00 . 

- Bine , ne vedem !

*Intre timp , Sakura se mai plimba cu Hinata si se despart exact in fata parcului . *
Sakura , ajungand acasa , l-a vazut pe Sasuke ca dormea . Si-a spus in sinea ei : "Uff , ce dragut e . " . In timp ce ea urca pe scari , el se trezeste , se ridica usor din pat ca Sakura sa nu il auda , urca usor pe scari , si o vede pe Sakura ca se opreste si isi aduce aminte ca nu si-a pus jurnalul sub noptiera , unde si-l pune ea de obicei ... Deschide repede usa , Sasuke dupa ea si o sperie . Ea , nervoasa , dar si cu fluturi in stomac , il ia in brate ... De ce? Pentru ca in momentul ala era asa de indragostita si de speriata incat l-a luat in brate fara motiv ... El nu reactioneaza , ba chiar este bucuros ca este luat de ea in brate , chiar daca fara motiv , este fericit . In momentul ala , si Sasuke incepe sa simta ceva pentru ea . 
- Uups , scuza-ma . 
- Um ... nu-i nimic .
- N-nu am realizat ce am facut ...
Sasuke nu mai are destul timp sa mai spuna ceva caci imediat bate la usa cineva . Sakura fuge repede spre usa ... Cine sa fie ? Hinata ... caci ea a fost invitata de Sakura . Hinata intra , Sakura o saluta si incep sa vorbeasca , si sa vorbeasca , si sa vorbeasca , pana ajung la subiectul : "Despre baieti" .
Sasuke , sta ascuns dupa o usa din jur , deoarece vrea sa stie ce spune Sakura , caci si el este putin curios , dar si indragostit de ea . Hinata ii spune Sakurei ca este intr-o relatie cu cineva ( nu ii spune numele ) si ca au 3 ani de cand sunt impreuna . Sakura ii spune Hinatei ca ea este singura , dar este putin indragostita ... ( nici ea nu spune de cine ) Sasuke , ascultand cu atentie , isi da seama ca despre el este vorba . Se gandeste ca ar fi bine ca el sa faca primul pas . 
Timpul trece , Sakura isi ia "La revedere" de la Hinata intristata , caci ea pleca acasa , iar Sasuke , se preface ca se impiedica si ca este ranit , Sakura fuge repede la el . 
- Hei neatentule , esti bine ?
- Da .
Sasuke se apropie usor de Sakura ... pana cand , Sasuke o saruta brusc pe Sakura . Ea este usor uimita si are senzatia ca nu mai stie ce e cu ea . In mintea ei : "Yaaaaaaaaaaay ! L-am sarutat pe Sasukeee!!! Yaaay !!!"
. Intamplarea asta , logic , este scrisa in jurnal . 


- Va urma -
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Vin 17 Apr 2015, 13:00

Hey Gaby *evil laught*.
Foarte dragut capitolul. Ai bagat-o pe Hinata...yey ^^ .
Hehe se incing lucrurile prin lumea ingerilor. Dw ce nu ai explicatai bine sarutul :( e un moment foarte important sa stii *-* .
Abia astept urmatorul capitol . Vreau sa vad ce se mai intampla.
P.S: Mersi de anunt, continua cu asta ^-^.

Ja nee!! :hi:
Sus In jos
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Mar 21 Apr 2015, 08:29

Capitolul 4:Intalnirea a  doua  cupluri 
 Sasuke P.O.V
In timp ce Sakura  scrie  in jurnal intamplarea  de  mai devreme Sasuke  sta pe balcon si  se uita cu un zambet  visator la  poza   pe  care  o are  cu Sakura si isi spune  in  gand :"Cat de  frumoasa  poate  fi! Ma  intreb oare  chiar  de mine este indragostita? Off ,intrebari  fara  raspuns.Stai asa ,eu sunt Sasuke  Uchiha pot macar sa o intreb  daca  vrea sa  fie  iubita mea.Stai ce  tot   indrug  eu acolo nu as putea  face asta e prea  frumoasa ....".Fara sa-mi dau  seama  eu spusesem cu voce  tare  tot ce  gandisem si Sakura ...era  CHIAR IN  SPATELE MEU .Cat de  tampit  pot  fi ?Cum sa zic asa  ceva  cu voce  tare ??Dar,deodata simt doua maini  care ma inconjoara,era Sakura ..off chiar si imbratisarile  ei  sunt le fel de minunate ca  si ea .
Sakura P.O.V
Dupa ce am  scris  intamplarea in jurnal telefonul incepe sa  sune ca  disperatul .Era  Hinata 
- Buna Saku!Ce mai  faci ?Ma  intreaba Hin  de parca  ar ascunde  ceva .
- Hey Hin!Scriam  in jurnal. Nu vreau sa  ma  dau de  gol  cu vocea mea  ,nu vreau sa  stie ca  eu cred ca imi ascunde  ceva.
- Sakura  tu  si Sasuke aveti planuri pentru diseara?
- Nu ,de ce.Intreb eu cu o  curiozitate mai mare decat a pisicii.
- Pai ma gandeam sa mergem toti patru la o intalnire.
- Patru? Ma intreb  oare  de ce am fi patru .Aaa,Hin vine cu  iubitul ei.
- Da , asa  il veti cunoaste  si pe  iubitul meu , e  putin cam hiperactiv dar este  chiar amuzant  dupa ce ajungi sa-l cunosti.
- Deci la  ce  ora  sa  venim?
- Ora 19:00.Bye Saku!
- Pa Hin!
Ma  duc  sa-i spun  despre intanirea de  diseara lui Sasuke  cand aud  ca zice ca  ar  vrea sa  fiu iubita lui dar este  prea  timid  sa-mi zica ,ca ma  considera  frumosa.Aceste  cuvinte imi fac inima sa  bata  cu  100 de batai  pe minut ,fluturasii incep sa  zburde  prin  stomac si  deodata  fara sa-mi  dau  seama  il iau in  brate . Acesta  se intoarce si incepem  sa ne  apropiem unul de  altul  din ce in ce  mai mult pana  cand buzele  noaste  se unesc  intr-un sarut  dulce.Acum ar  trebui sa-i  zic  de  intalnirea de  asta  seara.
- S-Sasuke ,vreau sa-ti zic  ceva.Zic eu balbaindu-ma.
- Ce  este?Zice  el  cu  o urma de  curiozitate  in voce.
- Diseara mergem la restaurant cu Hinata  si iubitul ei.
- Cee? Serios? Zice  el incantat.
In  scurt timp trebuie sa  fim acolo.
- La cat??Zice el curios.
- Ora  19:00.
- Dar este  ora  18:00.
- Tocmai de  asta  zic .Trebuie  sa  ne  pregatim  repede.
Sasuke P.O.V
Offf,este  deja destul de  tarziu ,este ora  18:29 si  eu nici macar nu mi-am  facut  dus ,dapai  sa ma imbrac .Ce tot  zic  eu acolo, nici macar nu  stiu  cu  ce sa ma  imbrac.In fine ,mai  bine m-as  grabi .Fug in baie nici  bine nu  apuc sa  intru ca o  observ pe  Sakura  fiind  doar in halat .Un zambet pervers imi apare  pe fata.Controleaza-te Sasuke ,controleaza-te.Huuuh am reusit  sa ma  controlez cat de  cat sau cel putin asa  credeam  fiindca  deodata incep sa ma  apropii de  corpul ei atat  de  bine conturat .Off Sasuke  revino-ti(sper ca asa  se  scrie).Dar nu apuc sa  termin  acest gand  ca o sarut .Buzele  ei  aveau  aroma de   trandafiri...iubesc trandafirii.
Sakura iese  din baie putin uimita dar si  fericita si  rosie  ca un racusor .Era asa  adorabila,in fiecare  clipa ma  indragostesc mai mult de  ea.
Imi iau  gandul de la  asta  si  imi fac  un dus .Iau o pereche de  jeansi negri cu un tricou alb  cu desen de  aripi  pe  spate si niste  tenesi in picioare.Cobor la parter  pentru a-mi  lua  o cana  cu apa .In  timp ce beau paharul de  apa  apare  Sakura imbracata  intr-o  rochie  neagra  cu  flori rosii cu parul  desfacut si putin ondulat  si  cu  tocuri de  15 cm .Oo arata  atat  de tare incat  ma innec  cu apa ,aceasta chicoteste la  acest gest.
-Deci,Sakura mergem cu masina?Intreb eu  putin nerebdator.
-Restaurantul nu este  departe plus ca  :"Mersul pe jos face picior frumos"
-Tu si asa  ai picioarele  frumoase.Cee ??ce  ???De ce am zis  asta?
-M-Mersi.Zice Sakura care se inroseste  instant.
Hotaram sa mergem pe jos .Abia  astept sa  il cunosc pe  iubitul Hinatei,poate  cine  stie vom fi buni prieteni.


Ultima editare efectuata de catre Merry in Mier 22 Apr 2015, 11:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Mar 21 Apr 2015, 20:36

Edit.
Sus In jos
Aleex.
Academy Student
Academy Student
Aleex.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Secret de stat
acebook acebook : Nu zic. Și ăsta e secret de stat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzică măăă
Stare de spirit Stare de spirit : Happy everytim'

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Mar 28 Apr 2015, 22:18

Capitolul 5 : Blonda misterioasa


Ei , dupa atata drum , ajung obositi in fata restaurantului , unde o observa pe Hinata si pe un blond misterios . Ajung acolo , saluta politicos , intra in restaurant , Sakura si Hinata se aseaza pe scaun , iar ei intreaba ce vor ele sa manance si sa bea . Sakura vrea o pizza si o doza de suc iar Hinata vrea , la fel , o pizza dar un suc mai special , un suc de pepene . Ei se duc imediat , comanda ce au de comandat si se aseaza la masa . Sasuke il intreaba pe blond cum il cheama . Se pare ca pe blond il cheama Naruto si ii plac pastele , el a spus singur ca ii plac pastele , nu l-a intrebat el . Si uite ca cei doi s-au imprietenit . Uite asa a venit si masa si toti mananca fericiti . Sakura isi intoarce privirea catre Sasuke , Sasuke catre ea , dar brusc , apare din nou blonda aceea pe care o mai vazuse Sakura odata . Ea avea un par lung , Niste ochi albastri superbi . Timida , le aduce nota de plata si pleaca grabita . Sakura o trage pe Hinata de la masa si se duc repede la baie , caci Sakurei ii cursese putin rimelul ... Cei doi incep sa discute ...
- Si , iti plac pastele ? Intreaba Naruto
- Um ... Da ...
- Mie imi plac foarte mult , le combin , le compar . 
- Ar trebui sa te faci un critic de paste ...
- Sa stii ca da !
Nu mai apuca nimeni sa zica ceva caci fetele , grabite , vin la masa dar brusc , Sakura se loveste de o fata . Fata aceea era blonda , cea care le adusese nota de plata . 
- Off , scuze , sunt o neatenta ! spune blonda .
- Nu e vina ta , ci a mea , spune Sakura . Stai ! Te ajut sa strangi .
- Um ... nu e nevoie sa ma ajuti ... o sa strang singura ...
- Si ... ma cheama Sakura , pe tine ?
Dar ea se ridica , pleaca si isi vede de treaba ei . Ei se pregatesc sa plece acasa , caci era deja ora 22:40 .
Toti ajung la casele lor , vine dimineata , Sakura vrea sa se duca sa isi cumpere niste haine noi si imediat pleaca. Sasuke se uita la filme .
Pe drum catre Mall , Sakura a observat brusc niste pantaloni din vitrina unui magazin . Intra fulger in magazin . In magazin o vede pe blonda misterioasa . Indrazneata , se duce la ea .
- Heii ! Buna ! Sunt Sakura , stii , ne-am intalnit si aseara .
- Um ... Buna .
- Dar ... de ce esti asa de tacuta ?
- Pai ... atunci eram in programul de lucru si nu aveam timp de stat la discutii ...
- Aa , ok ...
Sakura ii cere numarul de telefon , ea i-l da si uite asa , Sakura si-a facut inca o prietena noua .
Dupa putine zile , Sakura le invita pe cele doua prietene ale sale acasa la ea.
Amandoua accepta invitatia , fara sa stie una de alta . 
Ino ajunge prima , iar Hinata ajunge a doua . 
Sakura le face cunostinta , cele doua prietene ale Sakurei se imprietenesc , si uite asa , au ajuns sa fie toate prietene .
La ora 19:11 ele pleaca si Sakura ramane singura cu Sasuke .
Sakura intra in sufragerie , unde il vede dormind .
Ea il trezeste si el se gandeste daca sa o intrebe sau nu daca vrea sa fie impreuna . Poate ca da , poate ca nu ...
Se hotareste ca sa o intrebe .
- Um ... Sakura , stii ca noi ne-am sarutat ... sii ...
- Da , stiu ce vrei sa faci .
Ea il saruta brusc . Parca ar fi fost primul sarut . El , fericit , se linisteste , deoarece a fost uimit de ce a facut Sakura .
- Vrei sa fii ... ?
- Da . spune Sakura convinsa ca asta dorea el sa o intrebe .
El se simtea ca in al noualea cer .
Ea la fel .
Bate brusc la usa . Ghici cine era ? Chiar Naruto . 
Dorea sa il intrebe pe Sasuke daca vrea sa iese in oras cu el si prietenii lui . Sasuke , cu o fata ciudata raspunde ca da .
Sakura ramane singura acasa si gateste ceva . Niste pui la cuptor care arata divin . 
Sasuke , intors acasa si simtind mirosul divin de pui la cuptor , a fugit ca un nebun in bucatarie si a intrebat-o pe Sakura daca ea l-a facut si ea raspunde , logic ca da .
El , infuleca acea carne delicioasa , se duce in dormitor si se pune in pat .
Sakura face la fel si , in urmatoarea dimineata , le suna pe prietenele sale si ies in oras . 
Sasuke , plictisit , il suna pe Naruto si il intreaba daca vor sa iese amandoi , prieteneste in oras .
Sakura si prietenele ei au hotarat sa se duca la Mall , la fel si Sasuke cu Naruto .
Acolo , ele se duc la un restaurant , ei la fel .
Sakura ii observa pe Sasuke si pe Naruto la acea masa si le spune si fetelor .
- Fetelor !
- Daa !?
- Uitati-i pe Naruto si Sasuke !
- Unde , unde ?!
- Acolo !
Sus In jos
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Lun 06 Iul 2015, 15:22

Capitolul 6:Prietene sau adversare??
  Sasuke P.O.V
Stau linistit  la masa impreuna cu blodul iubitor de  paste  care  chiar acum incepe sa le  compare ...nu cred ca  stie cat de amuzant e cand  face  asta .
In fine ,tot e  super de treaba  deodata  o  voce  cristalina imi tulbura gandurile in cel mai frumoa  mod posibil...era  vocea  Sakurei .
Ea  si prietenele sale  Hinata  si Ino  au fost la  cumparataturi ...sper ca mi-a luat  tricoul ala dupa care  am plans  atata ..pe  cine incerc sa  pacalesc  nu am plans deloc ...doar ca  mi-a placut  mult plus ca  se  apropie ziua mea .
Ino P.O.V
Mergeam  linistite  cand  deaodata  Sakura  il observa  pe  Sasuke care  era  cu Naruto .Sasuke  statea  si se uita la  Sakura.. off Sakura  are  cred ca  cel mai frumos baiat  posibil ...as  vrea sa  fiu in locul ei ..off  Ino  revino-ti nu ii poti face  asta Sakurei ..Ba da Ino poti .
Autor P.O.V 
Se pare ca  Ino  incepuse  sa-l placa  pe  Sasuke si  astfel a  lasat gelozia si rautatea sa i intre in  suflet ...Dar  ea  inca nu  stie ca  un coleg de  al  ei este  nebun dupa ea  .Cine o sa  triumfe  ura  sau iubirea?? Vom vedea.
Sakura  P.O.V 
-Hey Sasuke  ce mai faci???
-Bine dar tu ce mai  faci micutul meu ingeras ?? 
-Paai  bine .
Dupa  asta  cei doi porumbei se  saruta  nestiind faptul ca  Ino este  geloasa  pe  Sakura  in  acel moment  si ca ea crede ca  Sakura  ar trebui sa  se intoarca  pe Pamant  astfel ca ea  sa  ramana  cu Sasuke .
Sakura  ii trimite  un mesaj  lui  Naruto . Se pare ca  Sakura  chiar daca stie ca  ziua  lui Sasuke  este  abia peste  2 zile  vrea sa i faca o petrecere surpriza asa ca  Naruto  trebuie sa-l tina ocupat  .Dar  Sakura il invitase pe  colegul lui Ino  ,pe Sai care a  fost mai mult decat incantat sa  vina  si el la  petrecere .
Naruto P.O.V 
Ma  intreb oare  ce ii place  tipului  astuia hmm poate pastele ?? Nu cred,ciocolata?,motocicletele .Da  asta e motociclete  imi  aduc  aminte ca mi-a povestit ca atunci cand  era  om avea  o  motocicleta neagra  .
-Si Sasuke ...povestestee-mi  despre  motocicleta ta
-Pai ..ii dadusem chiar si  un nume..
In  timp ce  Naruto  il tine ocupat pe Sasuke ,Sakura ,fetele  si Sai se ocupa de decorarea  casei si de  invitatii :)) caci Sasuke isi facuse ceva prieteni ,cum ar  fi :Neji un timp cu parul  saten si  ochii ca  ai Hinatei ..sunt  veri ,Deidara  un blond  cu ochii albastri care e  putin enervant,Gaara un roscat cu ochii versi foarte  ingamfat cateodata  si Obito un baiat care ajunsese aici deoarece a murit aparand-o pe fata pe care  o iubea  si pe care  inca  o iubeste  Rin Nohara.
In fine  ne apucam sa  decoram totul dar nu se  prea pricepem asa ca Sai ne  zice  ce sa  facem .
Sai  se pare ca  e un artist genial  si  tot  incerca sa  se  apropie de  Ino  dar  ea  era  prea  ocupata sa incerce sa ii desparta pe  Sasuke  si Sakura.
Bietul Sai numai el  stie  cat sufera .
Sai P.O.V
-Hey Ino ! Ai vrea sa  ma ajuti  cu panglicile astea?
-Am treaba,scuze Sai .
-Aaa ...ok bafta  . Off pe cine  incerc sa pacalesc...de ce ma  amagesc  singur?? Ino nu o sa se  uite in veci la mine . Ea nici macar nu  stie  ca  exist .Ino pleaca sa-i puna Sakurei in suc potiunea care o va  duce  inapoi pe Pamant  dar nu apuca sa toarne potiunea caci este vazuta de  ...
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubirea a doi ingeri Asss10Iubirea a doi ingeri J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19Vin 11 Sept 2015, 01:18

Blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubirea a doi ingeri Empty
MesajSubiect: Re: Iubirea a doi ingeri   Iubirea a doi ingeri I_icon19

Sus In jos
 

Iubirea a doi ingeri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-