Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cuvinte in cerneala neagra +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cuvinte in cerneala neagra +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cuvinte in cerneala neagra +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Zahăr ◕‿◕
Genin
Genin
Zahăr ◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Piatra Neamt
acebook acebook : Stormi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 320
Puncte : 428
Reputatie Reputatie : 56
Hobby-uri Hobby-uri : citit , handbal

Cuvinte in cerneala neagra +16 Empty
MesajSubiect: Cuvinte in cerneala neagra +16   Cuvinte in cerneala neagra +16 I_icon19Lun 20 Apr 2015, 17:18

Cap I


Draga Richard,


Imi lipsesti. Imi e dor de tine asa cum lunii ii este mai intunecata noaptea cand stelele nu sunt alaturi de ea si se simte lasata , aruncata intr-un univers fara luminile cerului ei.
Timpul trece mai incet cand nu ma aflu in bratele tale, parca ma ignora si ma pune intr-o cusca a rabdarii. M-am imbolnavit tot asteptandu-te. Imi amintesc cand iti spuneam ca si doua minute mi-ar fi de ajuns, doar sa te vad si apoi sa pleci. Insa, m-am izolat in lumea ta, cu emotiile si inima mea captive in mainile tale.  Acum nu-mi ajung nici sase ore sub aceleasi asternuturi cu tine, de parca te-as consuma in fiecare ora cu tot ce am si nu mi-ar ajunge niciodata. La fel imi amintesc si de momentul in care am spus ca nu voi pica in mrejele dragostei din nou, caci m-am saturat sa iubesc si sa fiu rasplatita cu indiferenta. Apoi ai venit tu si m-ai furat ca pe o mireasa de la nunta singuratatii ei. Cu povara rochiei mele si frumusetea trandafirilor ce se ofileau in mainile mele. De atunci am ramas mireasa iubirii tale, uneori fericita pana in maduva oaselor, alteori trista caci ma ranesc sirul amintirilor mele.


Nu mi-ai scris niciodata atatea cate ti-am scris eu, mereu am vrut asta. Sa vad iubirea ta pe o pagina imbibata de cuvinte si de odorul mainilor tale, sa o tin apasata pe buze si apoi sa plang de dorul tau, ca in fiecare seara. Ma tem insa de otrava ce o port pe degete, ce iti neaga fiecare cuvant si preface cerneala albastra in cerneala neagra. Sunt un mar stricat, iar tu continui sa musti flamand din mine. Urasc si iubesc lucrul asta, ca nici tu nu te poti opri, nu poti cugeta inainte sa ma saruti. Te-ai gandit vreodata ca primul sarut care mi-l dai, s-ar putea sa fie ultimul? Eu ma gandesc tot timpul la asta, si te sarut apasat, prelungind intimitatea noastra pana imi linistesc setea de tine.


Buzele-mi sunt uscate, nasul rece si ochii umezi. Trec atat de multe sentimente prin mine…parca as tine ascunse o mie de suflete pana voi exploda de durere. De ce trebuie sa simt totul, orice? De ce arunc incredere si iubire oriunde vad cu ochii? Probabil simt nevoia sa le redau oamenilor increderea in umanitate, insa toti au impresia ca vreau doar atentia lor. Ce se inseala. Atentia mi-o doresc doar din privirea ta. Imi e dor sa ma pierd in ochii tai, sa nu mai rezisti si sa ma saruti incontrolabil pentru ca “iti plac ochii mei.” Am ochii aia doar cand sunt alaturi de tine. In rest sunt banala, anosta.


Sunt obosita si simt ca ma dor vechi cicatrici implantate sub piele. De ce m-ai iubit cu toate secretele si ranile pe care inca le am? De ce ma iubesti oricum? La inceput aveam idei clare despre definitia iubirii mele pentru tine, acum nici nu stiu ce pot iubi mai mult.Te rog, nu vorbi mai tare decat inima mea, scrie-mi, caci cuvintele tale din cerneala albastra le voi preface in cerneala neagra; le voi tatua pe portativele sufletului meu, asa imi vei ramane mereu, mereu al meu. 
                                                                                     "Cu drag Alexandra"


Impaturesc usor scrisoarea si o asez pe birou.O parfumez cu aroma de cires sa ii dea un aer romantic.In sfarsit am terminat...Parul de un rosu pal se rasfira usor pe chipul meu inundat de lacrimi amare . Priveam ingandurata pe fereastra , peisajului din fata ochilor mei caprui imi provoca o senzatie de durere profunda si nostalgie.Vedeam cerul fara nori, fara albastrul lui vesnic. L-am vazut alb, traversat de un corb ce zbura salbatic peste deasupra casei i-ar intr-un final s-a asezat pe pervazul ferestei .Ochii lui negri asemenea carbunelui ma privea incantinuu pana ce acestia s-au transformat instantaneu intr-un rosu aprins asemenea sangelui ce curge prin vene..Am tresarit ....


Va urma...!
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

Cuvinte in cerneala neagra +16 Empty
MesajSubiect: Re: Cuvinte in cerneala neagra +16   Cuvinte in cerneala neagra +16 I_icon19Lun 20 Apr 2015, 17:52

Ediiiiiiit
"va urma"-ul acela ma enervează la fiecare fic. Mi-as fi dorit sa mai continuie cu o idee, dar na nu le poti avea pe toate. 
Te exprimi atât de frumos și ai niște expresii simpatice. Îmi place mult cum ai început si sper sa continui asa.
Și te rog dă-mi un spoiler, sa știu macar dacă vor fi vampiri pe aici, ca sa știu să stau cu ochii pe tine =)


Ultima editare efectuata de catre Charity† in Mar 21 Apr 2015, 16:53, editata de 1 ori
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Cuvinte in cerneala neagra +16 Empty
MesajSubiect: Re: Cuvinte in cerneala neagra +16   Cuvinte in cerneala neagra +16 I_icon19Lun 20 Apr 2015, 18:17

Kawaii!! Cat de frumos te poti exprima :3 Ce m-a atras aici a fost si titlul cat si continutul,niste sentimente frumoase cat si dureroase sunt scrise atat de profund,incat te poti pune in pielea fetei.Sunt curioasa cum vei dezvolta ideea asta asa ca astept un next :3
Sus In jos
Carmen
Academy Student
Academy Student
Carmen

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Arges, Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : make-up-ul, cititul si calatoriile
Stare de spirit Stare de spirit : fericita :*

Cuvinte in cerneala neagra +16 Empty
MesajSubiect: Re: Cuvinte in cerneala neagra +16   Cuvinte in cerneala neagra +16 I_icon19Sam 02 Mai 2015, 01:21

Buna :*  E promitator acest inceput. Chiar sunt curioasa de cum vei continua. Asa ca succes la scris si te rog sa ma anunti cand pui un capitol nou  a hug
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Cuvinte in cerneala neagra +16 Empty
MesajSubiect: Re: Cuvinte in cerneala neagra +16   Cuvinte in cerneala neagra +16 I_icon19Lun 20 Iul 2015, 23:06

FanFic blocat din cauza inactivității. Dacă dorești să îți redeschizi fic-ul, poți anunța oricând un moderator sau critic.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cuvinte in cerneala neagra +16 Empty
MesajSubiect: Re: Cuvinte in cerneala neagra +16   Cuvinte in cerneala neagra +16 I_icon19

Sus In jos
 

Cuvinte in cerneala neagra +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-