Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Arta extraterestrului Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Arta extraterestrului Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Arta extraterestrului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Sam 02 Mai 2015, 19:43

Vă salut prieteni pământeni!
Pe scurt, fără introduceri pompoase: m-am decis să încep un nou thread cu desene.
Desene mai bune (sper). Mai am un thread deschis, dar pe la care nu voi mai trece.
(picături de inspiraţie se numea, parcă, da!)

Din păcate eu nu am timp mereu să fac desene multe şi complete.
Dar mai schiţez, des, dar la fel, porcării.
Pun doar un desen la care am lucrat astăzi. O mâna, căci tot vreau să mă apuc serios de mâini şi picioare.
Enjoy! Critici, păreri, sunt deschisă la orice. Şi da am avut un model, din moment ce am exersat.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Sam 02 Mai 2015, 20:02

Şi noi te salutăm pe tine, prietenă pământeană care desenezi mişto!
Deci...Ce pot să zic? Că e super? Asta cred că ştii şi tu! Că mesajul nu tocmai foarte pozitiv, dar e bine realizat? Mmmm, cred că ştii şi asta. Doamne, nu ştiu ce să zic, deşi îmi place la nebunie. Tuşele de creion sunt bune, se vede că îţi petreci o bună parte din timp să schiţezi şi să desenezi, altfel nu ţi-ar fi ieşit aşa bine. Şi îmi place şi cum te-ai semnat, aşa interesant şi micuţ.  :3
Mda, atât pot să îţi ofer ca şi comentariu în seara asta. Pe viitor, mă voi strădui mai mult. =)))
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Arta extraterestrului Asss10Arta extraterestrului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Dum 03 Mai 2015, 18:29

bună, bună.
Nu ai idee de când așteptam să mai pui desene.
Mâna aia e mai mițto ca a mea .-. Ciudat...
Să mai pui desene. ti pup kiss
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Lun 04 Mai 2015, 12:53

Rhye eu nu îmi sufăr semnătura, mi se pare aşa urâtă... :)) Trebuie să mă strofoc mai mult la ea.
Mă bucur că ţi-a plăcut desenul şi stai liniştită, comentariile tale sunt foarte frumoase, îmi umplă inimă de fericire, sincer. Simple, complexe, nu contează.
Sakura, eu cred că ai mâini frumoase, aşa că da... :))
O să încerc cât pot eu de mult să aduc mai des desene.

O altă mână, tot în creion/creion mecanic/negru şi maro.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Arta extraterestrului Asss10Arta extraterestrului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Lun 04 Mai 2015, 18:19

:| :| :| :| !!!
Îți iese așa perfect :| Și eu mai desenez.. Mâinile îmi ies un dezastru! Nu știu cum de îți ies așa bine :))
Să mă anunți câns mai pui.
Salutări celor de pe planeta ta!
Sus In jos
Zahăr ◕‿◕
Genin
Genin
Zahăr ◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Piatra Neamt
acebook acebook : Stormi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 320
Puncte : 428
Reputatie Reputatie : 56
Hobby-uri Hobby-uri : citit , handbal

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Joi 14 Mai 2015, 19:32

Ce desene frumoase , eu am ramas masca , se vede ca pui suflet in ceea ce faci , prin faptul ca esti atat de talentata.Sunt adevarate creatii sper din tot sufletul sa mai aduci. rainbow :\
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Dum 19 Iul 2015, 20:05

Se vede că nu ești de pe planeta asta!
Desenezi super mâinile, îmi place mai mult a doua, însă :p
Continuă să minunezi pământenii ca noi.
Good job jos palaria in fata
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Sam 04 Iun 2016, 09:35

Oh, dar ce mult a trecut de când nu am mai postat ceva pe aici. Însă nici eu nu am mai avut atât de mult timp la îndemână. Mă stoarce facultatea asta... -_-
Următoarea creaţie îmi doresc să o finalizez când termin cu sesiunea, ar fi o copertă de carte... poveste mai exact. Aici sunt două stadii - schiţa şi cevaul mai colorat puţin, dar neterminat. xD Desigur e digital lucrată şi orice părere, critică e mereu bine venite, mă ajută! :') Numele creaţiei ar fi "Human Legacy". (şi da m-am semnat cu tot numele)


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Arta extraterestrului Asss10Arta extraterestrului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Dum 05 Iun 2016, 00:57

Hei kiss Am vazut de ieri mesajul doar ca nu am avut timp sa raspund.
Chiar imi era dor sa vad ceva desenat de tine. Ma surprinzi de fiecare data.
Acest desen este superb. Eu fiind la ecologie, ai atins coarda mea sensibila :))
Astept cu nerabdare sa vad desenul finalizat.
Bafta la desenat si sper ca ma poti anunta cand il postezi terminat.
Pupicei kiss
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Sam 09 Iul 2016, 18:19

Geniale mâini. Mie nu-mi ies deloc.
Faci cumva si portrete?
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Arta extraterestrului J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Mar 19 Iul 2016, 12:19

Of, Doamne, ce invidioasă m-ai făcut :)) Mie niciodată nu-mi ies mâinile și nici picioarele, de asta caut să le evit...ori fac mâneci lungi sau le desenez la spate, ori fac desenul mai mare ca să nu-mi mai încapă în pagină :)) Deși, atunci când chiar am nevoie, mă uit în oglindă, însă nu-mi ies nici așa bine. Mi-a plăcut cum ai surprins toate tendoanele și cutele și cum le-ai reliefat cu umbre. Sincer, mi se par perfecte. Acum chiar sunt curioasă să văd cum îți ies portretele și de abia aștept să văd unul. ^^
Ultimul desen este minunat și îmi place mult ideea. Ai imaginație din plin și talent o grămadă și se vede că știi cum să le folosești. Îmi place că lucrările tale sunt muncite și că te dedici lor.
Pup
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Mar 19 Iul 2016, 16:36

Olivia Argent: nici mie câteodată, încă mai am de învăţat la ele, dar dacă stai şi nu te grăbeşti îţi ies. Cu potretele nu mă dau în vânt sincer. Aş putea, dar îmi ia prea mult şi nu... : ))
imperio: mă bucur că ţi-au plăcut desenele. Aşa cu am scris mai sus, cu portretele mai puţin, asta fiindcă eu mizez mai mult pe stilul cartoon, anime şi semi-realism.
Aş vrea aşa să fac şi portrete, dar renunţ uşor la ele şi mă plictisesc câteodată... xD Prea curând nu ai să vezi aşa ceva, ori doar ca semi-realism.

Câteva desene la care lucrez. Primul e original, cel de-al doilea e fan-art, mai BL sau yaoi, ca să spun aşa. Îmi place tare mult Gravity Falls. <3

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - da chestia aia din mâna lui Robbie e un buchet cu flori, dar e doar o schiţă pe moment. Mărimea imaginii am micşorat-o, dar aşa e mai măricică.
Şi după cum se observă mâinile acelea... gâhhh!! :)) O să arate mai bine spre final... sper.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Arta extraterestrului J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Mar 19 Iul 2016, 17:46

Omg, cât de drăguțe sunt!  woaaaa La un moment dat și eu eram înnebunită după Gravity Falls și am încercat să desenez personajele, dar m-am dat bătută. :)) Mie nu mi-au ieșit pe hârtie, dar ție, extraterestru mișto ce ești, ți-au ieșit superb în format digital. Îmi place mai mult a doua, fiindcă e yaoi și e cute rău. ^^
Mulțumesc pentru mesajul privat și spor în continuare!
Pup.
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Arta extraterestrului Asss10Arta extraterestrului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Mar 19 Iul 2016, 18:26

Cand am vazut ultimele desene eram toata un zambet. Am eu 20 de ani dar ador serialul acela =)) Ti-au iesit incredibil de bine cele doua desene. Mor de nerabdare sa-l vad pe ultimul terminat.
Sa ma anunti cand il postezi. Cand va fi terminat pot sa-l critic cum trebuie :))
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Mier 20 Iul 2016, 13:27

Arata genial. Îmi place foarte mult cel cu Dipper si Robbie. Chiar te pricepi. Aștept cu nerăbdare sa vad următoarele creații. :3
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Sam 12 Noi 2016, 10:07

          După un alt katralion de ani am desenat ceva, nu complex, dar e complet, sunt pe drumul cel bun. Vă mulţumesc celor care aţi trecut pe aici, apreciez din suflet. *kiss* Sper să am mai mult timp ca să desenez şi să postez. Mă doare sufleţelul la cât de mult bate vântul pe aici câteodată. : (


       [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Arta extraterestrului Asss10Arta extraterestrului J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Sam 12 Noi 2016, 14:32

A inceput sa-mi bata inima mai tare cand am vazut ca ai postat ceva lough 
Imi place mult desenul, asa incomplet cum este. Ador albastrul folosit pentru par (asa trebuia sa iasa al meu dar o iesit verde rolling on the floor )
Vreau sa postezi desenul terminat cat ami repede si sper sa postezi cat mai multe. 
Voi lasa si eu un comentariu mai bun, promit.
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Dum 13 Noi 2016, 16:20

Imi place desenul chiar daca este simplu. Imi place foarte mult ca nu ai uitat de acest topic si ai postat totusi ceva. Iubesc nuanta de albastru pe care ai folosit-o pentru păr. In general, ador aceasta culoare si intr-un mod straniu si inexplicabil aceasta lady seamănă cu o prietena de a mea (mai ales la par si ochi).
Multumesc de anunt si sper sa continui sa postezi. :)
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Arta extraterestrului J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Lun 14 Noi 2016, 17:55

De ce, măi, spui că este stupid? Îmi place cum te-ai jucat cu umbrele și cum faci să pară atât de simplu ceva ce nu este, cu siguranță. :)) Ce programe folosești, senpai, și să înțeleg că ai tabletă grafică?
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19Mier 16 Noi 2016, 13:22

Desen nou, minune!! : ))) Mă dor aşa rău muşchii de nu mai pot, am stat inconfortabil cât am desenat.
Geo desenul acela e terminat. : )) Cu adevărat e simplu, dar e terminat. Şi la fel şi acesta.
Hiatus ca să îţi răspund la întrebarea aia din mesajele private: tableta mea e de la genius, modelul nu îl ştiu, dar e neagră ca şi "culoare". Şi mă bucur că ţi-a plăcut desenul.

Aici aveţi schiţa:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , iar aici desenul complet: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




Arta extraterestrului Empty
MesajSubiect: Re: Arta extraterestrului   Arta extraterestrului I_icon19

Sus In jos
 

Arta extraterestrului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Arta vizuală. Imagini modificate și create-