Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dead Silence Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dead Silence Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dead Silence

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MacKenzie
Genin
Genin
MacKenzie

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In pat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 141
Reputatie Reputatie : 26

Dead Silence Empty
MesajSubiect: Dead Silence   Dead Silence I_icon19Sam 02 Mai 2015, 22:42

Este primul meu fic , sper sa va placa ! 

Cap I 
Draga Itachi,
Eşti un idiot! Uită-te cum vrei la bucata aceasta de hârtie. Oricum ai lua-o, tot asta eşti: un bou fara inima , un idiot, un prost ce mi-a ranit sufletul !
Nu ai putut să vezi, să realizezi în ciuda a tot ceea ce am spus, ce am făcut , că eu chiar te iubeam. Erai totul. Speranţa oarbă de care mă agăţasem, cârligul ce trebuia să mă scoată la suprafaţă. Şi în mijlocul a tot, mi-ai dat drumul. M-ai părăsit! M-ai lăsat să mă înec în propria durere şi nenorocire!

A fost o greşeală. Totul. Să mă îndrăgostesc de tine a fost ultima picătură. Nu, de fapt, a fost penultima. Lovitura ta de graţie, minciuna ta a prăbuşit totul, întregul castel din cărţi de joc.M-ai lăsat singură, în vântul rece şi prevestitor de furtună. Singură, fără apărare, fără nimeni alături. Pentru tine, am fost doar o jucărie, o distracţie pentru moment. Ceva de care să râzi cu prietenii tăi pe la spatele meu.
Ţi-ai bătut joc de mine!

Sau poate doar eu am fost prosta care s-a îndrăgostit orbeşte. Am devenit mielul ce se bagă singur în cuşca leului nemilos. Căci asta eşti. Şi eu, biata făptură ce s-a lăsat sedusă de tine...
Te urăsc! Te urăsc cum n-am urât pe nimeni, cu toată intensitatea inimii mele!
Te urăsc pentru că te iubesc!
Pentru că mi-ai intrat în inimă şi nu vrei să ieşi. Pentru că mă dispreţuieşti şi calci în picioare toate sentimentele mele pentru tine. Nu îţi pasă! Nici azi, nici ieri, nici mâine!Eşti fără inimă şi aşa vei rămâne!

Nu te pot schimba, nu încerc să o fac. Pot doar să fiu acolo sus şi să te păzesc. Să fiu umbra pe care soarele tău o va umbri. Nu mă vei vedea, iar eu doar te voi veghea.
Până la revedere,
A ta, Sakura ...

Ochii mei se plimbau cu repeziciune peste cuvintele insirate pe acea foaie de un alb pur.Trageam cu putere din tigara , iar fumul sau ametitor imi incanta papilele.Dupa ce am terminat de citit acea scrisoare de "Adio" am ars-o aruncand-o in semineu.Am inchis ochii de un negru pal gandindu-ma la acea fata cu parul rozalii ce s-a stins datorita mie.Nu imi pasa de ea , era doar un suflet ratacitor fara noima pentru mine.A fost doar o jucarie  , o marioneta ca oricare alta , o copie fidela a pitipoancelor ce umbla prin curtea liceului.Am inceput sa zambesc ironic cand in minte incepu sa se deruleze amintiri cu "scumpa mea" Sakura.Pentru un moment a inceput sa ma cuprinda un sentiment de remuscare si compasiune pentru ea.In clipa urmatoare am scuturat capul si acele sentimente de vinovatie au disparut.Eram din nou eu.Brusc usa se deschise trantindu-se de perete.Cu pasi amenintatori se indrepta catre mine , ochii lui negrii asemnea onixului ma fixau , privirile noastre ducand un adevarat razboi.

-Cum poti sa te mai numesti om , dupa ce un inger si-a dat duhul din cauza ta ?Proasta aia , asa cum o numeai tu chiar te iubea , in ciudea defectelor tale.

-Dumnezeu nu o sa ma pedepseasca ,doar findca nu am ajuns sa o iubesc.Ea si-a cladit singura acel univers plin de basme , nu am putut iubi o copila proasta , am fost nevoit sa evapor acele vise.

Sasuke imi infipse adanc in inima acel sentiment de melancolie si remuscarea.Stiam ca gresisem , dar nu vroiam sa recunosc asta.Nu doream nimic sa ma lege de ea , nici o amintire , Sakura pentru mine era un suflet pierdut intr-o lume fantomatica.
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Dead Silence Empty
MesajSubiect: Re: Dead Silence   Dead Silence I_icon19Sam 02 Mai 2015, 22:56

Edit maine la 13:00 :)

Helău!:
Ficul tău este atât de frumos. N-am cuvinte. Titlul este bine ales, povestești întâmplările foarte bine, ideia n-am mai întâlnit-o pe aici și îmi place că descrii sentimentele atât de bine. Am citit absolut tot pentru că nu ești ca celelalte scriitoare începătoare, frazele tale nu mă plictisesc și nu trebuie să citesc o propoziție de 2 sau 3 ori ca să-mi dau seama ce a scris =)Bine, nu e nici perfect fan fic-ul și nici nu voiam să fie așa. Îmi place la nebunie că Sasuke, în ficul tău, este așa de...blând? Eu una așa îl văd. Se ceartă cu fratele său pentru Sakura. Asta mi-a dat ceva de gândit. Poate mă lămurești data viitoare și dacă nu te superi, un anunț printr-un mesaj privat? Arigato ^^

Spor la scris/imaginație și scuze pentru comentariul kilometric :3
Ja nee! *kisses and hugs*


Ultima editare efectuata de catre Ale-chan in Dum 03 Mai 2015, 13:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Dead Silence Empty
MesajSubiect: Re: Dead Silence   Dead Silence I_icon19Dum 03 Mai 2015, 13:21

Hei! 
Am venit si eu la ficul asta. La inceput, cand citeam scrisoarea Sakurei , puteam sa simt durerea si dezamagirea fetei. Itachi e un nemernic!!! Abia astept urmatorul capitol. Mor de nerabdare sa vad ce urmeaza.
Sa ma anunti!! 
Ti pup! Pa!
(=^π^=)
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Dead Silence Empty
MesajSubiect: Re: Dead Silence   Dead Silence I_icon19Mar 21 Iul 2015, 14:55

FanFic blocat din cauza inactivității. Dacă dorești să îți redeschizi fic-ul, anunță aici și un admin/moderator/critic se va ocupa de tine.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dead Silence Empty
MesajSubiect: Re: Dead Silence   Dead Silence I_icon19

Sus In jos
 

Dead Silence

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-