Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tu chiar nu renunti , Sakura? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tu chiar nu renunti , Sakura? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Tu chiar nu renunti , Sakura?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Moaca13aprilie
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 1

Tu chiar nu renunti , Sakura? Empty
MesajSubiect: Tu chiar nu renunti , Sakura?   Tu chiar nu renunti , Sakura? I_icon19Mar 21 Iul 2015, 00:53

Capitolul 1
Dupa atatia ani , dupa cate mi-a facut , uite-ma aici , Sakura Haruno, stand in acelasi loc de 4 ani ,pe aceeasi banca in aceeasi zii . 12 septembrie , ziua in care el a plecat din sat , intorcand spatele in momentul in care eram gata sa ii dau tot . Toata fiinta mea era a lui. II puteam oferi toata iubirea de care stiu ca si acum are nevoie. Dar el a ales altceva, demonstrandu-mi cat de neinsemnata sunt in inima lui. A trecut destul timp , dar cum se face ca inca ma doare? Cum se face ca inca imi este dor?
In patru ani am crescut , m-am maturizat si am devenit o adevarata actrita care isi joaca rolul zi de zi. Timp de patru ani numele lui nu a mai fost rostit pe strazile mici din Konoha, dar a fost tipat in sufletul meu. Cum poti iubi pe cineva pe care nu il mai vezi? Cum poti pastra amintirile cu el zi de zi cu tine , dar totusi sa para ca esti fericita?
Ei bine ,eu am reusit!
In acesti patru ani s-au schimbat multe. Am devenit puternica , pentru el , frumoasa , tot pentru el. Tsunade m-a antrenat zi de zi pentru a deveni cel mai bun ninja medical din Konoha , dar nu mi-am uitat antrenamentele. Noi, eu , Naruto si Sui suntem echipa 7.
Oarecum, echipa 7.  Acum pot spune asta , m-am obisnuit. Locul lui Sasuke a fost ocupat la scurt timp de Sui. Asemanarea celor doi m-a facut sa-l detest la inceput . Sui este indragostit de mine , aici este diferenta dintre cei doi. Intr-un fel amuzant, dar si mai hazliu este faptul ca m-am lasat iar dusa de amintiri. Maine am alte misiune de indeplinit, iar banca asta ma tine prea mult de vorba.
Ma ridic tremurand ,parca lasand o parte din suflet in acel loc , dar pur si simplu simt ceva, un miros atat de familiar , un miros care ma face sa tresar.
-Sakura
Ma striga Sakura . El chiar indrazneste sa-mi pronunte numele , el chiar mai stie cum ma cheama. Nu sunt sigura de ce sunt mai contrariata. De ce vocea lui imi furnica tot corpul?
Raman intoarsa ,cu spatele ,la umbra ce imi acopera corpul , care acum pare la fel de firav ca acum patru ani. Ce ironie, de data asta eu sunt cea intoarsa cu spatele. As putea sa plec, as putea sa ma prefac ca el nu exista , dar aleg sa ma intorc. Si il vad, tot ce am iubit, exact acolo in fata mea. Scot un sunet care da mai mult spre strigat de durere infundat decat a ras ironic.
-Tu chiar esti aici
- Si pe tine te vreau.
Ce a zis? Mintea mea isi tot repeta ce tocmai a auzit. Instinctiv , ochii mi se umezesc
-Crezi ca poti intra in sat cand iti doresti? Sa….
Am vrut sa il strig, sa ii pronunt numele , dar nu am putut.  Pur si simplu m-am oprit, blocata cu privirea in ochii lui . Folosea puterile clanului sau pe mine . Simteam cum toata puterea mea dispare , cum incet incet ochii mi se inchid,  prabusindu-ma si vazand cum el se apropie de mine.
 
Urechiile imi tiuie , iar capul imi zvacneste. Incet incet incep sa deschid ochii , vazand in ceata datorita lacrimilor. Tot ce vad este negru. Toata incaperea este neagra. Intr-un mic colt se afla  lampa , in dreapta o sabie imensa. Ma ridic repede , incercand sa ajung la sabie, dar picioarele nu ma ajuta. Ma simt ca dupa o noapte de baut cu Naruto. Cand sa ating sabia o mana rece si dura ma trage lipindu-ma de perete, sugrumandu-ma incet.
-         Nu cred ca esti pregatita pentru acea sabie. Tu ce zici , Sakura?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Tu chiar nu renunti , Sakura? Asss10Tu chiar nu renunti , Sakura? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Tu chiar nu renunti , Sakura? Empty
MesajSubiect: Re: Tu chiar nu renunti , Sakura?   Tu chiar nu renunti , Sakura? I_icon19Mar 21 Iul 2015, 01:18


           Hei. Am văzut că ești nouă, așa că am zis să trec pe-aici și să te-ajut puțin. Intră aici și aici pentru a vedea cam cum funcționează lucrurile în secțiunea fanfiction. De asemenea, ai grijă să nu mai postezi același subiect de mai multe ori și să nu folosești culori precum negru, deoarece nu este permis, cititorilor fiindu-le greu să urmărească textul.
           M-am uitat puțin peste acest capitol și aș vrea să-ți atrag atenția asupra unor aspecte precum semnele de punctuație, înaintea cărora nu se lasă niciodată spațiu, și a numeralelor, care se scriu cu litere, nu cu cifre. Până acum ideea pare destul de obișnuită, însă sper că pe parcurs o vei dezvolta într-un mod original și interesant. Pentru mai multe îndrumări te sfătuiesc ca, după ce ai scris cel puțin trei capitole, să ceri o critică. Așa vei înțelege mai bine unde e nevoie să lucrezi mai mult și ce trebuie să schimbi. Dacă ai nelămuriri, îmi poți trimite un mesaj privat. Baftă.
Sus In jos
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

Tu chiar nu renunti , Sakura? Empty
MesajSubiect: Re: Tu chiar nu renunti , Sakura?   Tu chiar nu renunti , Sakura? I_icon19Mier 22 Iul 2015, 00:57

Bună! Lăsând greșelile deoparte, mi se pare că ai venit, totuși, cu o idee originală. Nu știu de ce simt asta, dar eu chiar îmi doresc să aflu ce se va întâmpla în continuare în ficului tău.
Pentru început, nu este un nivel chiar așa de rău, dar sunt sigură că pe parcurs vei evolua!:)
De aceea, te rog să aduci următorul capitol și să mă anunți de acesta. Chiar îmi place ideea!

Ja ne!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Tu chiar nu renunti , Sakura? Asss10Tu chiar nu renunti , Sakura? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Tu chiar nu renunti , Sakura? Empty
MesajSubiect: Re: Tu chiar nu renunti , Sakura?   Tu chiar nu renunti , Sakura? I_icon19Dum 04 Sept 2016, 00:13

Fanfic blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Tu chiar nu renunti , Sakura? Empty
MesajSubiect: Re: Tu chiar nu renunti , Sakura?   Tu chiar nu renunti , Sakura? I_icon19

Sus In jos
 

Tu chiar nu renunti , Sakura?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-