Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Buna ziua . Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Buna ziua . Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Buna ziua .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Iustina
Academy Student
Academy Student
Iustina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : -7

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Sam 15 Aug 2015, 14:58

Buna ziua , in sfarsit m-am gandit sa ma prezint si eu aici pe forum . Ma numesc Iustina-Loredana , puteti sa-mi spuneti cum vreti , chiar nu-mi pasa .
In cateva cuvinte eu sunt o persoana cu mult sarcasm , rebela , calma , pesimista , atletica si o scorpie cu clasa . 
Am putine pasiuni , chiar daca fac 16 ani incurand ador sa ma uit la animeuri . De ceva timp urmaresc Trinity Blood , un excelent anime in care drama se impleteste cu fantezia si supranaturalul . 
Urasc o multime de lucruri :
-serialele coreene 
-persoanele emo 
-muzica rock
-oamenii care neaga existenta lui Dumnezeu
-oamenii cu doua fete .
Iubesc muzica clasica si sa dansez , de aceea de 7 ani i-au lectii de balet si vioara , sunt sursele mele de liniste si viata .
Pe langa muzica clasica ascult : Cedry2k , Eminem , Haarp Cord , Parazitii , Michael Jackson , Ombladon si Celine Dion .
Cam atat despre mine .
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Sam 15 Aug 2015, 17:02

Bun venit pe forum, Iustina!
Mă bucur că avem ceva în comun, rareori sunt persoane pe aici cu care să ai aceleași gânduri și idei asemănătoare. Ca și tine, urăsc persoanele cu două fețe și oamenii care neagă existența Lui Dumnezeu. Dar ador rock-ul, n-ai ce-i face! =)))
Întrebări?:

Cam atât. Să te distrezi pe forum a hug

Sus In jos
Bichon
Genin
Genin
Bichon

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : De ce este campul asta obligatoriu ?
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 87
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Imi dau palme pana ma defiugurez.

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Sam 15 Aug 2015, 18:01

Urasti oamenii care neaga existanta Lui Dumnezeu ? Huh , nu te plac .
Am si eu cateva intrebari pentru tine :
1. Nu esti de acord ca fiecare sa aiba o alta convingere religioasa ?
2. Judeci persoanele doar dupa credinta lor , muzica pe care o asculta si modul in care isi petrec viata ?
3. Imi poti explica de ce urasti persoanele care neaga existenta Lui Dumnezeu ? Eu unul sunt ateu de mult timp , am propriile convingeri dar nu judec alta persoana dupa modul in care vede lucrurile .

In rest , sper sa te distrezi , sa-ti faci prieteni , sa citesti regulamentul si etc,etc ... Stii tu , tot tacamul .
Sus In jos
Iustina
Academy Student
Academy Student
Iustina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : -7

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Sam 15 Aug 2015, 19:09

Ale-chan a scris:
Bun venit pe forum, Iustina!
Mă bucur că avem ceva în comun, rareori sunt persoane pe aici cu care să ai aceleași gânduri și idei asemănătoare. Ca și tine, urăsc persoanele cu două fețe și oamenii care neagă existența Lui Dumnezeu. Dar ador rock-ul, n-ai ce-i face! =)))
Întrebări?:

Cam atât. Să te distrezi pe forum a hug

Buna , fiecare cu gusturile lui , nu te pot judeca pentru asta .
1. Viata este doar o pregatire pentru ceea ce ne asteapta dupa moarte ."Viseaza ca si cum ai trai etern , traieste ca si cum ai muri maine." 
James Dean  . Noi oamenii suntem doar niste umbre pe pamant , in timp ce viata e eterna .
2. Nu sunt mama omida .
3. Da , apar cu pretul vietii ceea ce imi apartine .
Mersi de intrebari .




Mhm buna BiChOn , macar esti sincer .
1.Nu sunt deacord , fiecare om trebuie sa gandeasca ca mine .
2. Eu nu judec pe nimeni ,eu doar le arat degetul miijlociu .
3. Deoarece Iadul scrie pe  ei .
Pup pisi si eu te urasc .a hug
Sus In jos
ɴᴇʀᴅ
Academy Student
Academy Student
ɴᴇʀᴅ

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Cahul
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Sam 15 Aug 2015, 21:32

buna Iustina si bun venit pe forum ! 

Am trecut pe aici si am observat ca esti cu totul impotriva ateismului , ba chiar iti exprimi ura fata de persoanele care nu sunt de acord cu religia pe care tu o ai . Am vrut doar sa iti explic cateva lucruri : Tu fiind o crestina inraita , presupun deja ca stii ce se spune in Biblie despre cei care nu cred in Dumnezeu . In caz ca nu , iti voi spune eu; "Nebunul spune în inima lui 'Nu există Dumnezeu" (Psalmul 14:1; 53:1). Dar sa ne uitam mai atent la CEI care nu cred in Dumnezeu ; majoritatea ateilor sunt oameni de stiinta ,nebunia despre care Biblia vorbea neoprindu-i din a-si extinde campurile intelectuale . Deja s-au facut n milioane de studii asupra evolutiei . Deoarece societatea este de atata timp obisnuita cu credinta in Dumnezeu, rezultatele studiilor despre evolutie ( posibile abia in timpurile noastre ),  care ne dezvăluie clar ca aparitia omului a putut fi posibila fara interventia unei forte divine , sunt destul de greu de acceptat . Dar totusi , in urma dezvaluirilor stiintifice , taberele s-au impartit si ele . Sunt oameni care prefera sa creada in ceva ce poate fi dovedit stiintific , ceva real , altii care cred intr-o forta divina , dar vreau sa subliniez ca ateii sunt in mare parte oameni intelectuali . Fiecare are dreptul sa creada in ceea ce vrea, păstrându-si decent parerea . Ducandu-te la o persoana , tipandu-i in fata ca trebuie sa creada in ceva invizibil , pe care nu il poti atinge sau simti , nu face decât ca aceasta "iubire fata de Dumnezeu" sa para disperare . Nu spune nimeni ca nu il poti iubi pe Dumnezeu , dar fa-o cu raționament ! Si inca ceva , Dumnezeu spune sa iti iubesti aproapele , despre degetul mijlociu nu pomeneste nimic in Biblie ! 
Oricum , distreaza-te pe forum si citeste regulamentul ! By by :* !!
Sus In jos
Iustina
Academy Student
Academy Student
Iustina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : -7

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Sam 15 Aug 2015, 21:56

Poate m-am exprimat gresit , dar nu critic pe nimeni . E dreptul meu sa fiu asa , sa cred in El . Unii raman cu speranta asta, ca dincolo de nori isi vor revedea persoanele iubite , in cazul meu tind sa cred ca am sa-l tin din nou de mana pe fratele meu geaman .Nimeni nu-mi poate rapi acest drept.
Fiecare cu mentalitatea lui .
Buna seara !
Sus In jos
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Sam 15 Aug 2015, 23:05

Bună! Este interesantă prezentarea ta... Țin să spun că am fost atee și, în urma unui accident unde am văzut moartea cu ochii-plus alte lucruri-, am început să cred în Dumnezeu cu tărie. Însă, să excluzi oamenii care nu cred este greșit... Dumnezeu nu cred că dorește ura între oameni, fie ei cum or fii.
Bun venit și sper ca să te înțelegi bine cu lumea!

Edit: uhhh, nu mă pot abține să nu fac o adăugare, deoarece îmi ești antipatică complet... Asculți rock, dar crezi în Dumnezeu... Mda, depinde ce tip de rock asculți. Crezi în Dumnezeu, dar ai o ură nemăsurabilă în tine. Te crezi superioară, dar n-ai habar pe ce lume trăiești! Nu te crede superioară doar pentru că tu crezi în Dumnezeu cum altul nu face! Nu ești superioară nimănui, ba din potrivă! Susții că Dumnezeu dorește ura între noi?... Asta este, de fapt și de drept, cea mai mare prostie pe care am putut s-o aud vreodată! Știai că în majoritatea coreenilor au renunțat chiar și la propria religie doar pentru a fii atei, deorece le place rock-ul? Sau pentru că sunt homosexuali? Nu știai? Atunci, ce vei face? Vei începe să urăști coreenii? Dacă acesta este răspunsul tău în fața situației, asta știi ce înseamnă, nu?... 
Te crezi superioară, dar nu știi nimic despre cei din jurul tău. De multe ori, o experiență i-a făcut pe oameni să nu mai creadă în Dumnezeu! Dar ce să mai vorbim? Să privim musulmanii, ei altceva nu știu înafară de dumnezeul lor. Ce o să faci? O să-i condamni pentru că așa s-au născut? 
Eu te sfatuiesc să te calmezi... Iei decizii pripite și, cu siguranță, n-ai pic de experiență și din acest motiv gândești așa. Lasă judecata și treci la prejudecată, deoarece aceasta este arma omului intelectual. 
O zi bună!
Sus In jos
Iustina
Academy Student
Academy Student
Iustina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : -7

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Lun 17 Aug 2015, 11:18

Salut . kiss
Am venit sa te lamuresc in cateva privinte antipatica mica ce esti . In primul rand nu ascult rock , il detest , iar in al doilea rand am mentionat ca urasc serialele coreene , nu pe coreeni , inainte sa tragi concluzii pripite citeste de doua ori ceea ce am scris . Am destule motive sa ii detest pe atei , nu ma cred superioara , asa m-am nascut . woaaaa
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Buna ziua . Asss10Buna ziua . J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Lun 17 Aug 2015, 12:11


           Ce-i aici?
           Bună, Iustina, bun venit pe forum. Sper că ai citit Regulamentul, dacă nu să o faci și să te asiguri că respecți ce scrie p-acolo. Nu de alta, dar văd că ai cam început cu stângul, ca să nu mai zic de insultele directe și indirecte cu care arunci în stanga și-n dreapta.
           Din punctul meu de vedere, poți avea ce părere dorești asupra oamenilor și nu mă deranjează nici că o spui verde-n față, căci sinceritatea e un lucru de apreciat. Mă deranjează însă când începi cu chestii de genul "antipatică mică" sau "și eu te urăsc" adresate membrilor care au avut binevoința să-ți adreseze urări de bun venit. Ca să nu mai spun că te cam contrazici singură zicând că nu judeci pe nimeni, ci le arăți degetul mijlociu și că toți trebuie să gândească la fel ca tine, apoi adaugi că, de fapt, nu critici pe nimeni și fiecare cu mentalitatea lui. Ca să nu mai zic că partea cu "nu mă cred superioară, așa m-am născut" mă lasă rece. Ia-o mai ușor cu sarcasmul că, de cele mai multe ori, ce-i prea mult strică. Asta-i prima avertizare, încă câteva scene de genul și poate primești și ban.
           Cât despre Byby_smiley, îți spun și ție să ai grijă cum i te adresezi altui membru, întrucât "îmi ești antipatică complet" nu-i tocmai o alegere bună a cuvintelor. Ah, și asta înseamnă prejudecată:


Citat :
PREJUDECÁTĂ, prejudecăți, s. f. Părere, idee preconcepută (și adesea eronată) pe care și-o face cineva asupra unui lucru, adoptată, de obicei, fără cunoașterea directă a faptelor său impusă prin educație, societate

           Nu mai folosiți cuvinte al căror înțeles credeți că-l știți într-un context în care n-are sens.
           Nu mai faceți off și nu vă mai certați.
Sus In jos
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Lun 17 Aug 2015, 13:44

Choco. a scris:

           Ce-i aici?
           Bună, Iustina, bun venit pe forum. Sper că ai citit Regulamentul, dacă nu să o faci și să te asiguri că respecți ce scrie p-acolo. Nu de alta, dar văd că ai cam început cu stângul, ca să nu mai zic de insultele directe și indirecte cu care arunci în stanga și-n dreapta.
           Din punctul meu de vedere, poți avea ce părere dorești asupra oamenilor și nu mă deranjează nici că o spui verde-n față, căci sinceritatea e un lucru de apreciat. Mă deranjează însă când începi cu chestii de genul "antipatică mică" sau "și eu te urăsc" adresate membrilor care au avut binevoința să-ți adreseze urări de bun venit. Ca să nu mai spun că te cam contrazici singură zicând că nu judeci pe nimeni, ci le arăți degetul mijlociu și că toți trebuie să gândească la fel ca tine, apoi adaugi că, de fapt, nu critici pe nimeni și fiecare cu mentalitatea lui. Ca să nu mai zic că partea cu "nu mă cred superioară, așa m-am născut" mă lasă rece. Ia-o mai ușor cu sarcasmul că, de cele mai multe ori, ce-i prea mult strică. Asta-i prima avertizare, încă câteva scene de genul și poate primești și ban.
           Cât despre Byby_smiley, îți spun și ție să ai grijă cum i te adresezi altui membru, întrucât "îmi ești antipatică complet" nu-i tocmai o alegere bună a cuvintelor. Ah, și asta înseamnă prejudecată:


Citat :
PREJUDECÁTĂ, prejudecăți, s. f. Părere, idee preconcepută (și adesea eronată) pe care și-o face cineva asupra unui lucru, adoptată, de obicei, fără cunoașterea directă a faptelor său impusă prin educație, societate

           Nu mai folosiți cuvinte al căror înțeles credeți că-l știți într-un context în care n-are sens.
           Nu mai faceți off și nu vă mai certați.
Dacă ai fi fost atentă la context, ai fi înțeles. Prejudecată, deoarece o prejudecată presupune revelația asupra unei greșeli din trecut... Este citatul unui mare filosof. Antipatică nu este o jignire. Dacă acest cuvânt a deranjat-o, este treaba ei să-mi raspundă la idee, deoarece pot spune că ura pentru atei a atins cota maximă în descrierea ei. Mi-am exprimat, de asemenea, punctul de veder, spunându-le pe nume.

Elina: Dacă aveți să vă spuneți lucruri unul altuia, vă sugerez să o faceți în privat întrucât deja ce faceți aici este off-topic (ceea ce e interzis, apropo, mai treceți pe la regulament). Nu este nevoie să vă contraziceți aici. ĂSTA este un topic de prezentare. Puteai foarte frumos să îi trimiți mesaj privat Iustinei dacă chiar voiai să îi spui că nu ești de acord cu ea, cum puteai face și cu Choco. Asta este prima avertizare atât pentru tine, cât și pentru Iustina. Fiți mai atente în viitor și încercați să realizați când o dați în subiecte care nu au legătură cu subiectul inițial. O zi bună!
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Sam 05 Sept 2015, 02:44

Iustina a scris:
Buna ziua , in sfarsit m-am gandit sa ma prezint si eu aici pe forum . Ma numesc Iustina-Loredana , puteti sa-mi spuneti cum vreti , chiar nu-mi pasa .
In cateva cuvinte eu sunt o persoana cu mult sarcasm , rebela , calma , pesimista , atletica si o scorpie cu clasa . 
Am putine pasiuni , chiar daca fac 16 ani incurand ador sa ma uit la animeuri . De ceva timp urmaresc Trinity Blood , un excelent anime in care drama se impleteste cu fantezia si supranaturalul . 
Urasc o multime de lucruri :
-serialele coreene 
-persoanele emo 
-muzica rock
-oamenii care neaga existenta lui Dumnezeu
-oamenii cu doua fete .
Iubesc muzica clasica si sa dansez , de aceea de 7 ani i-au lectii de balet si vioara , sunt sursele mele de liniste si viata .
Pe langa muzica clasica ascult : Cedry2k , Eminem , Haarp Cord , Parazitii , Michael Jackson , Ombladon si Celine Dion .
Cam atat despre mine .

Uraste muzica rock ... trebuie sa dau mai des pe aici. Sa fac selectia mai des. Ce-i drept, de banata e banata dar puteam sa ne scapam de ea mai devreme.
Totusi, cu multa intarziere iti zic: bun venit :).
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Buna ziua . Asss10Buna ziua . J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19Joi 22 Oct 2015, 16:57

Am venit aici pentru a-ti ura un bun venit. Pacat..
Sus In jos
Continut sponsorizat




Buna ziua . Empty
MesajSubiect: Re: Buna ziua .   Buna ziua . I_icon19

Sus In jos
 

Buna ziua .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Ești nou? Prezintă-te-