Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love of music  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love of music  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love of music

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Love of music  Empty
MesajSubiect: Love of music    Love of music  I_icon19Dum 11 Oct 2015, 19:21

Love of music
Chapter I




Hinata:

 Bulinele frumos conturate, pline sau goale, se aliniau frumos pe cele 5 linii si 4 spatii ale portativului, creand o linie melodica. Acea linie trebuia acompaniata de o voce feminina. Vocea mea sau a oricui daca nu reusesc de data asta. Incep sa imi incordez corzile si sa incerp sa repet. Imi pun mana la gura. Imi tremura. Si vocea la fel. Am emotii. In adancul meu aud o voce care imi spune: "Esti prea lasa.Retrage-te inainte de a esua. Nu e bine, nu esti gata".  De data asta nu o voi mai face. Nu o voi asculta sunt destul de puternica si pregatita. Asa imi spune inima si de data asta o voi asculta. Exact cum mi-a spus-o ea:


*FlashBack*


-Asculta la mine ce iti spun. In unele momente vei auzi o voce care iti va spune sa renunti. Aceea este lasitatea. Se ascunde in mintea ta controland-o . Tu trebuie sa i te opui, chiar daca esti tematoare trebuie sa mergi inainte si sa nu asculti de cei care iti vor raul . Daca vei cadea vei avea de suferit adevarat , dar trebuie sa te ridici si sa nu te lasi ridiculizata de ceilalti. Tot ce trebuie sa faci e sa iti asculti inima. Stiu ca poti reusi si ca ai un dar , iar acela este de a canta. Iti spun asta pentru ca esti cea mai buna prietena a mea, Hinata, si esti cel mai de pret lucru pentru mine.Te iubesc mult!
-Si eu te iubesc ! Esti cea mai buna prietena a mea. Esti sora mea de suflet de fapt. Multumesc mult...Sakura.


*EndFlashBack*

Sakura a murit acun cinci ani din cauza cancerului. Niciodata nu mi-a spus ca ar putea fi suspecta de asa ceva. Iar cand am descoperit...ei bine...a fost prea tarziu. O puteam ajuta, o puteam sustine , puteam trece peste asta impreuna si sa ne sustinem reciproc, insa problema a fost ca eram prea inchise, prea secretoase. Tineam durerea in noi si niciodata nu ne dezvaluiam adevaratele sentimente celorlaltor persoane. Acum putea fi aici sa ma sustina, sa ne bucuram de frumosii 19 ani impreuna, de facultate si de bucuriile adolescentei, dar daca asa a dorit destinul asa sa fie.
O lacrima mi se prelinge pe obrazul alb si fin. O serg repede si incep din nou sa citesc partitura.
-Hyuga Hinata? striga o femeie cu o fisa pe care erau scrise numele concurentelor. Ei bine asa banuiesc eu.
-Aici! ma ridic repede in picioare, eu statand pe o canapea mov la culoare.
-Vino cu mine, zice si o urmez.

Ajung intr-o camera de inregistrari, imi pun castile. Microfonul se afla in fata mea , dandu-mi tendinta de a canta cat pot eu de tare si de bine. Voi reusi. Stiu asta . O fac pentru ea, pentru prietena mea...nu. Pentru sora mea si voi reusi pentru ca nu mai vreau sa pierd, nu vreau sa fiu o lasa. Vrau sa fiu o invingatoare! Cum vroia ea. Da acum imi amintesc, abia acum: isi dorea sa devina un psiholog renumit, cel mai bun din tara. Vreau sa ii razbun moartea, nu vreau ca soarta sa ma infranga si pe mine.  
O voce masculina ma trezeste spunandu-mi: "Esti gata?". La care raspund cu un "DA!" puternic.
Lumina cu "OnAir" se aprinde.
 Incepe distractia...


ToBeContinued

Sper sa va placa. A durat ceva timp de cand nu am mai scris un fic si va cer mi de scuze. M-am gandit sa aduc ceva mai diferit de ceea ce am dorit eu. Aveam ideea in cap de ceva vreme si am ales in cele din urma sa impartasesc cu voi aceasta poveste.




Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Love of music  Empty
MesajSubiect: Re: Love of music    Love of music  I_icon19Sam 17 Oct 2015, 16:03

Am venit cu next waiting , deci...Hai sa-ncepem:

Chapter II

The other side of music

Melodia capitolului(daca se termina o dati iar ) :  https://www.youtube.com/watch?v=2yhhK_2HZzQ


Clopotelul incepe sa sune intr-o simfonie nu prea placuta. Incepe ora de istorie. Cea mai neplacuta
ora din intreg sistemul de invatamant. Nu pot spune ca nu imi place ,dar nici nu ma omor cu ea. Nici nu
 prea ii vad sensul. Tot ce pot gandi despre aceasta materie este intrebarea "De ce?" . Da. De ce mai avem aceasta materie in orar? E trecutul ! Toti sunt morti, frate! Nu-i mai pomeni ! Nici nu ne intereseaza ce a facut ala, sau aia, sau oamenii sau oricine altcineva pentru nu stiu ce stat! Au facut-o ? Bravo lor. Si-au luat painea lasa-i, Doamne iarta-ma, ca saracii sigur nu au facut-o pentru popularitate, ci doar pentru a imbunatati viata oamenilor din acel secol.  Si pe langa asta mai exista si mult prea folosita propozitie a profilor de istorie: " Trebuie sa invatati toate astea pentru cultura voastra generala." . Pai daca vreau cultura generala intru pe Google si citesc ce am nevoie.
Nu vreau sa discriminez istoria, poate unora le place materia, dar eu nu vad ca as putea face ceva cu ea in viata. Nu o vad un punct de reper pentru mine.Dar sa lasam asta de o parte si saa ne intoarcem in prezent:

**In clasa**

-"Pacea incheiata in anul 89 intre daci si romani a fost una foarte rusinoasa pentru Roma. Noul imparat, Traian (97-117) si-a aratat atentia de a cucerii pe daci si de a le lua  bogatiile din Dacia. Au urmat astfel doua razboaie intre 101-102 si intre 105-106, in urma carora Traian a invins...."

Vocea profesorului era atat de calma si inceata incat imi venea sa adorm pe caiet. Nu prea aveam mare chef de razboiul dacilor cu Traian . Singurul lucru la care imi era dus gandul era...ei bine stiti si voi ca ieri am dat auditie pentru intrarea intr-o trupa. Ma gandeam daca voi reusi . Trupa "Melodia" cauta o voce feminina care sa se "contopeasca" de minune cu vocea solistului si in acelasi timp cel care a format trupa. 
Rezultatele vor veni vinerea asta si deabia este marti. O sa mor de nerabdare pana la afisare rezultatelor si daca ma gandesc mai bine peste trei ore am si test la Matematica. Ziua asta e ingrozitoare. Noroc ca sunt un geniu la Matematica...macar asta sa ma bucure acum.   

Clopotelul suna dintr-o data anuntand sfarsitul primei ore. Urmeaza Chimie. Ce orar handica**t mai am si eu . Si cand te gandesti ca dupa Mate am Fizica si dupa Biologie nu iti vine sa iti dai cu capul de pereti?! Noroc ca la Bio m-a ascultat si pot sa stau relaxata.

**Afara, in curtea Liceului**

Gerul puternic imi vine in fata , facandu-mi obrajii rozalii. Chiar daca este frig de crapa pietrele in aceasta perioada a anului , pot spune ca Iarna este anotimpul meu preferat. Iubesc oamenii de zapada cu tot cu fetele lor amuzante si felul in care te saluta de fiecare data cand treci pe langa ei, iubesc felul in care gheata arata precum un diamant lasat pe strada, dar mai ales iubesc sarbatorile in care toata familia se aduna la masa si sarbatoresc fericiti nasterea lui Isus Cristos si venirea noului an. Iarna mi se pare cel mai frumos si prietenos anotimp, chiar daca iti aduce frig.

-Hei Hinata! Striga o voce puternica, masculina, trazindu-ma din visare. Era verisorul meu , Hyuga Neji.

Pe Neji intotdeauna l-am considerat ca pe un frate si intotdeauna ma inveselesc discutiile cu el. Acesta este mai mare dacat mine cu un an , deci el a absolvit deja liceul. Probabil e in vizita pe la profesori. Langa el se afla, desigur, iubita lui si prima mea amica din liceu, Tenten.
Tenten este o fata foarte kawaii si de treaba. Este una dintre cele mai amuzante persoane pe care le-am cunoscut. Cred ca e pe locul doi. Pe primul loc aflandu-se bineinteles Sakura.

-Tenten, Neji ce mai faceti cum e la facultate! Spun plina de veselie in glas.
-Binisor . La facultate e super tu cum mai esti? Ce ora ai? ma  intreaba verisorul meu grijuliu.
-Am Chimie . Mare scofala.
-Aww! Vai ce imi placea Chimia cand eram intra doispsprezecea, zice plina de entuziasm Tenten.
-Am auzit ca ai dat o auditie pentru o trupa. Matusa Mira mi-a zis. spune Neji.

Mama pur si simplu nu isi poate tine gura? Chiar nu se gandeste ca poate vroiam sa le fac o surpriza? Ma enerveaza cand face asta.

-Da, am dat, dar rezultatele se dau abia vineri. Mai am de asteptat.
-Cu siguranta vei reusi. Apropo, fata, am auzit ca baietii din trupa sunt destul de draguti . Spune Ten privind cu coada ochiului la iubitul ei.
-Nu prea ma intereseaza baietii . Mai intai sa imi incep o cariera si dupa mai vedem ce se v-a intampla.
-Ok, dar alt fel de muzica nu vrei sa incerci?
-Nu stiu fata, nu cred ca sunt in stare.De ce ma intrebi?
-Pai unchiul meu este interpret de muzica populara poate te lanseaza in genul asta de muzica.

Adevarat unchiul ei se pricepe la muzica populara , dar niciodata nu m-am vazut cantand asa ceva, nu ma atrage de loc genul asta de muzica. Deci raspunsul este evident:
-Scuze Tenten dar refuz. Nu prea imi place cine stie ce mult muzica populara.
-Bine, faci cum vrei, eu doar ti-am dat o idee.
-Bine, hai ca intarzi la ora ne vedem diseara la cina . Mama a spus sa va invit daca va vad azi pe la scoala. Avem curcan la rotisor!
-Ok, abia asteptam! Ne vedem diseara, pa! spun ei in cor.

**La lucrare**

Ora de Chimie a trecut mai repede decat credeam. Ora de Matematica este la fel de monotona ca de fiecare data  . Abia astept sa treaca
 lucrarea. Deci sa incepem...

__ToBeContinued__


Sper sa va placa ne vedem in urmatorul capitol , sa vedem ce se v-a intampla cu Hina si cu cine se va mai imprieteni.   

 

    
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Love of music  Empty
MesajSubiect: Re: Love of music    Love of music  I_icon19Mar 03 Noi 2015, 00:19

Chapter III

integration into a new world


Hinata:


-Ayame Yamata (respins)
-Koushi Takachima (respins)
-Maya Miano (respins)
-Hyuga Hinata (acceptat)
.
.
.
Al patrulea nume  l-am citit cam de vreo cinci ori fara sa imi dau seama  ca defapt era numele meu. Eram atat de fericita incat imi venea sa tip si sa topai prin toata incaperea. Dar nu o faceam. Imi tineam calmul.  Acum trebuia doar sa cunosc trupa si sa vedem cat de bine lucram impreuna. 
Sentimentul pe care il simt acum, acela  ca ma aflu in fata studioului este mult peste toate celelalte trairi ale mele. Pur si simplu nu pot explica in cuvinte...sau poate pot? Sa vedem...super, mega, extra fericire si entuziasm. Nu, mai mult. Intru in imensa cladire , ajung pe hol si imediat  in lift. Acesta urca pana la etajul 7 . Cum urcam mai mult cu atat emotiile cresteau mai tare. Liftul se opreste si  usile de despart. Holul parea destul de dragut, peretii fiind vopsiti cu un rosu inchis .Pe acestia stateau atarnati niste "discuri" , fiind de fapt diplome .  Podeaua era acoperita cu un covor pufos de o culoare maro-inchis. Totul parea scoas dintr-unul din visele mele.
Nici nu mi-am dat seama ca langa mine era un baiat care tot incerca sa imi atraga atentia:
-D-domnisoara?? spunea el probabil de vreo 5 minute.
-D-da ce este? spun eu.
-Am venit sa va duc la trupa  "Wolf life" ...
-Sigur, spun eu, iar acesta ma duce pana la usa a treia de la capatul coridorului.
Baiatul deschide usa,  iesind dupa aceasta niste sunete de chitara de iti spargeau timpanele, nu alta.
-Alo, alo! Baietii!  Mai usor ca speriati fata unde este respectul? Da, sti ca despre tine vorbesc Shikamaru. Spunea baiatul de langa mine parca incercand sa "imblanzeasca" bestiile.
-Scuze Kakashi-sensei,  dar vroiam ca incerc sa vad cat de tare merge frumusica asta, spune un baiat cu par saten facut tepi si dupa saruta chitara.
-Hai gata cu prostiile,  sa v-o prezint pe Hinata Hyuga,  noua voastra solista de voce feminina de acum.
-Salut baieti, spun asta privind la persoanele aflate in fata mea si care ma dezbracau din priviri.
-...Ok deci eu sunt Hatake Kakashi, dar poti sa imi spui Sensei. Dupa cum ai observat eu ma ocup de disciplina acestei trupe de...da. Si daca ai vreo problema sa vi la mine. Bine? Deci sa te prezint echipei: la chitara bas sunt Garra si Kiba(debilul cu linsul chitarei), la baterie nebunul cu ritmul sau Chioji, la clape il avem pe Shikamaru, iar ultimul dar cel mai important...unde e super-starul nostru baieti?
-Are dreptul sa intarzie sefu', spune Garra...sau asa cred.
Bine un rezumat la tot ce am vazut pana acum? Hmm...sa vedem: o gasca de cei mai buni prieteni cu probleme mintale au ajuns sa aiba o faima uluitoare, continuand ca o familie cu oameni nebuni si schizofrenici care nu vor nici macar sa inteleaga hsentimentele a altor persoane sau poate le inteleg si creaza o melodie despre asta.  Bine e abia prima impresie, dar cred ca e bine momentan. Imi place ce vad. E o provocare mare. Accept orice aventura. Am ajuns pana aici si nu am de gand sa dau inapoI.  Ma voi integra in aceasta familie....usa se deschide brusc izbindu-se de perete,  pe ea intrand....


ToBeContinued


Sper ca v-a placut, astept pareri poate si o critica.  Pupici :*  
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love of music  Asss10Love of music  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love of music  Empty
MesajSubiect: Re: Love of music    Love of music  I_icon19Sam 03 Sept 2016, 23:39

Fanfic blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love of music  Empty
MesajSubiect: Re: Love of music    Love of music  I_icon19

Sus In jos
 

Love of music

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-