Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Transition Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Transition Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Transition

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Transition Empty
MesajSubiect: Transition   Transition I_icon19Lun 07 Dec 2015, 12:56

Transition





Prolog






        In coltul incaperii zacea inert trupul neinsufletit al fetei, sangele intinzandu-se rapid pe toata suprafata parchetului. O priveam cu nonsalanta, gandindu-ma cum a reusit sa moara intr-un mod atat de patetic. Acea fata ce o consideram odinioara o razboinica cedase in cel mai jenant mod posibil. Nu puteam spune ca imi era mila. Nu imi era. Parere de rau? Nici macar putin. Am ridicat privirea in tavan, privind incantatiile scrise cu sangele ei. Isi crease destinul cu mana ei, iar fara sa-si dea seama, murise de mana ei. Acei demoni ii devorau incet sufletul, bucurandu-se de dulceata bunatatii ei. Reusisera sa transforme un suflet atat de curat in rautate pura, transformand acea fetita dulce si inocenta in diavolita fara scrupule ce si-a luat viata drept ofranda lui Lucifer. Patetic, nu?  
        Intr-adevar, fusese alegerea ei. Oricat de mult as vrea sa regret, nu pot. Ea a ales sa faca parte din acel ritual, ea si-a dorit transformarea. Desi considera bunanatea ei o slabiciune, eram de parere ca, de fapt, era cea mai mare calitate a ei. Dar nu vedea asta, niciodata nu a vazut si nu a inteles. A fost in zadar sa incerc sa o opresc. Nu am reusit. In curand avea sa vina politia si medicul legist. Verdictul lor era clar. Sinucidere. Ar trebui sa plec de aici inainte de a auzi bocetele parintilor, durerea imprastiata de rudele si apropiatii unei fete de doar saptesprezece ani. Daca m-ar intreba de ce a facut-o, ce as putea raspunde? 
        "E doar vina demonilor. Ei au devora-o." Subtil. Cu adevarat o miscare inteligenta din partea mea, as putea spune. Primul loc vizitat de mine dupa o asemenea replica ar fi spitalul de nebuni. De ce? Pentru ca omenirea este prea inapoiata mental pentru a intelege dimensiunile energetice ce ne inconjoara. Demoni, ingeri, Lucifer, Dumnezeu, toate fiintele inumane ce constituie "tribunalul" rasei umane, cei ce ne stabileau noua soarta, erau doar niste mituri create de om, dar in acelasi timp necrezute de acestia. Cum ar putea ei sa creada ca cineva le stabilea din minut in minut urmatoarea miscare? Era specific omenesc sa se gandeasca ca erau proprii lor stapani, mult prea idioti sa-si dea seama de ce se afla in spatele lor. 
        Ea a inteles asta, intr-un final. A ales viata vesnica, dar nu ca om. Sufletul ei incoltit de demon, devorat de acele fiinte grotesti ale raului, avea sa se transforme intr-unul din semenii lor. Amuzant, nu? Cea mai buna prietena a mea, un sclav a lui Lucifer. Si cand ma gandeam ca ea refuza ordinele altcuiva... M-am inselat.


        Viata merge mai departe.








Capitolul 1. Two years later










        Ma invarteam ca o nebuna prin camera, incercand sa caut o cale de iesire. De doi ani tot incercam ca scap, sa fug din acel loc, sa plec departe si sa raman uitata de lume. Fara familie, fara prieteni, fara nimic de care m-as putea agata pentru inca o zi de viata, as putea spune ca imi doream moartea. Dar nu. Nu oamenii ma faceau puternica. Nu sentimentele ma tineau in viata. Eu o faceam. Eram constienta ca nu trebuia sa fac nimic, stiam exact unde ar putea duce acest lucru. Fara sa-mi dau seama, am ajuns inchisa in "camasa de forta" a lui Lucifer. Si cat se amuza de situatia mea. Inchisa pentru o eternitate intr-o celula spirituala, fara cale de iesire, singurii mei vizitatori erau cei care-mi aplicau un "calmant". Hah, cu siguranta acesta era iadul meu. Legata pentru totdeauna de demoni, fortata sa devin ca ei. Amuzant, nu? Puteam tipa, puteam lovi, le facea placere. Imi eliberam rautatea din mine, o lasam la suprafata. Daca cedam, era sfarsitul meu. Esenta umana ce stralucea din ce in ce mai vag in suflet se stingea, lasand loc doar sentimentelor negative. De pe-o zi pe alta, demonizarea era din ce in ce mai aproape. Nu mai voiam sa scap pentru a distruge Iadul, ci pentru a-l ajuta. Nu voiam sa-l omor pe Lucifer, voiam sa-l idolatrizez. Eram aproape, iar el stia asta. Iubea asta, iar eu il iubeam pe el.
        Pe zi ce trecea, simteam din ce in ce mai mult nevoia de a face rau, iar asta ma inspaimanta. Simteam ca erau ultimele mele clipe de partea binelui, iar raul din mine o acapara. Eram neputincioasa din toate punctele de vedere, schimbarea era aproape completa. Parul meu, odinioara auriu, capatase o nuanta de negru imaculat, trasaturile fine, angelice as putea spune, erau acaparate de rautate, zambet ironic, ochi injectati de intuneric. Dorinta de a face rau era din ce in ce mai mare. Voiam sa omor, voiam sa provoc suferinta. Constiinta imi era acaparata de o ceata densa, inlocuita as putea spune de ignoranta. Nu-mi mai pasa de ceilalti, nu imi mai pasa de bunatate. Voiam varsare de sange.
        Usile camerei se deschideau larg, in pragul lor fiind insusi Lucifer. Ma privea cu o placere deosebita, analizandu-ma din cap pana in picioare. Un zambet larg ii aparu pe chip, lasand la iveala o dantura perfecta. Era stapanul Iadului, ingerul decazut, intruchiparea frumusetii barbatesti. Ar trebui sa fii orb sa nu te indragostesti de el. Sau bun. 


                -Felicitari, ai terminat tranzactia.


        Facu trei pasi in stanga, facandu-mi loc sa ies. Paseam cu incredere spre el, iesind din camera. Analizam fiecare coltisor al libertatii mele, constatand ca eram chiar in Iad. In partea interesanta a Iadului. Imi roteam curioasa privirea prin jurul meu, cautand ceva. Poate un obiect, poate o persoana, orice. Cea mai amuzanta parte era ca nici macar eu nu stiam ce caut. La acest gand schitasem un zambet vag, intorcandu-ma spre Lucifer.


                -Si acum?
                -Acum iti vei incepe antrenamentul. Mult succes.


        Spunand asta, tot Iadul se risipi in van, lasand loc doar desertului. Ma uitam curioasa in jurul meu, incercand sa inteleg cum ar putea fi acest loc spatiul meu de antrenament. Nimeni nu era prin jur, nimeni cu care sa ma lupt, nimeni pe care sa omor. Care era de fapt antrenamentul meu? De nicaieri aparu langa mine, privindu-ma amuzat. Intinzand mainile spre mine, pe podurile palmelor lui a aparut o sfera de energie. Din acel moment stiam ca o doream doar pentru mine.


                -Supravietuieste, gaseste-ti puterea, foloseste-o pentru a iesi. Daca reusesti, vei avea tot ce ti-ai dorit vreodata, scumpa mea Sakura.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Transition Asss10Transition J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Transition Empty
MesajSubiect: Re: Transition   Transition I_icon19Mar 17 Mai 2016, 17:51

Mi-ai dat o munca destul e grea :)) sa vada daca nu ti-ai iesit din mana. Ei bine, sunt mandra de tine, oule! Nu am mai citit de multa vreme un fic pe placul meu pe forum. 
Ca tot vorbeam de critica cu tine, tin sa subliniez ca nu te voi *satisface* happy Nu am ce sa comentez. Mereu mi-a placut felul tau de a nara.
Astept sa pui continuarea mai repede
Nu uita sa ma anunti si pe mine.
O zi frumoasa, ouzila (:
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Transition Empty
MesajSubiect: Re: Transition   Transition I_icon19Mar 17 Mai 2016, 22:12

Am intrat aici și nu regret.
Îmi place felul în care scrii și se vede că nu ți-ai ieșit din mână, după cum a spus și Geo. Nu pot spune decât că acest capitol are tot ce-i trebuie fără să fie prea încărcat și încă mă întreb cum reușești să faci asta. (D)
Anyway, cred că știi deja că vreau să mă anunți și pe mine când pui următorul capitol. *-* Spor la scris. ^^
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Transition Empty
MesajSubiect: Re: Transition   Transition I_icon19Sam 21 Mai 2016, 00:27

Chapter 2. Fight






        Priveam ratacita in jur, cautand un punct de plecare. Eram singura intr-un loc parca infinit, ratacita, rupta de orice farama de realitate. Niciun zgomot nu se auzea in jur, nimic de care sa ma agat. Soarele ardea cu putere, dar nu il simteam. Corpul meu nu mai era uman. Singurul sentiment pe care il aveam era dorinta de putere. Dorinta de a gasi acea sfera. Voiam intr-adevar sa trec acel test. Voiam sa-l impresionez pe Lucifer, sa fiu in dreapta sa pentru eternitate. Il veneram, era idolul meu. Oare asa era sa fiu credincioasa? Umana fiind, niciodata nu am crezut cu adevarat in Dumnezeu. Chiar deloc. Ma lasase singura cu ani in urma, nedorind sa-mi raspunda la nenumaratele rugaciuni. De indata ce apelasem la partea intunecata, el aparuse imediat. Ca o licarire de speranta, Lucifer aparuse in viata mea oferindu-mi ceea ce nimeni nu o mai facuse pana in momentul respectiv. Siguranta. Puterea de a continua, de a trece in nefiinta, dar totusi de a avea viata vesnica in palatul sau. Adoram acest lucru. Adoram puterea pe care simteam ca mi-o putea oferi. De aceea trebuia sa lupt. Trebuia sa supravietuiesc.
Mergeam alene prin nisip, uitandu-ma in jurul meu dupa indicii. La ce se referea prin supravietuire? Om nu mai eram. Nu aveam nevoie de apa, de hrana, de odihna, Nu aveam nevoie de nimic. Lupta? Nu simteam pe nimeni in jurul meu. Eram izolata complet de civilizatie, de oameni, de demoni. Tot ce zaream in calea mea era culoarea aramie a nisipului si albastrul cerului. Desi acea priveliste odinioara imi era alinare, in momentul de fata imi era cel mai sumbru cosmar. Nu intelegeam la ce se referea. Cuvintele lui erau ca un puzzle din care lipsea o piesa. Piesa cheie.
        Absorbita in gandurile mele nu observasem lovitura ce-mi fusese aplicata. Uram sa recunosc asta, dar fusesem luata prin surprindere. Cu greu ridicasem privirea din pamant, cautandu-l pe faptas. Ma uitam cu ura la cel din fata mea, incercand parca sa-l distrug din priviri. Noile mele simturi erau intunecate, indreptate parca spre distrugerea oricarui obstacol. Nu mai era nicio urma din persoana care obisnuiam sa fiu. Nu mai aveam suflet. Intr-un ciudat mod adoram acest lucru. Eram nemuritoare, dornica de sange, dornica de puterea ce aveam sa o obtin. Stiam ca puteam face rau cu usurinta, asta si intentionam. Era datoria mea de a chinui sufletele, de a ucide orice amenintare a Iadului. Era noua mea casa.
 


                -Nervoasa?
 
         Ma privea cu nonsalanta, zambind dispretuitor. Se apropia cu pasi repezi de mine, dand sa atace din nou. M-am ridicat rapid, evitand stangaci lovitura ce-mi era pregatita, izbindu-ma la cativa pasi distanta. Dadea lovituri continuu, eu neavand timp de contraatac. Eram oarecum imobilizata, ca o jucarie in mainile necunoscutului din fata mea. Spre deosebire de mine, prezenta lui emana o rautate pura. Aura lui era inconjurata de o entitate pur malefic ce-ti dadea un sentiment groaznic de nesinguranta. Inumana fiind, nu simteam. Totul parea ca relatarea unei carti reusite. Inspir adanc, reusind intr-un final sa ma ridic, incercand din rasputeri sa contraatac. Era puternic. Foarte puternic. Il priveam cu dispret, simtindu-ma parca neputincioasa in prezenta lui. Acel aer superior, aura ce o emana in jurul sau, zambetul batjocoritor. Un adevarat demon.
 


                -Eu sunt testul tau. Daca vei reusi sa ma invingi, ti-ai castigat locul printre noi. Daca nu… ei bine, vei afla.
                -Si daca te omor?
 
        Ranjetul lui se transforma intr-o fractiune de secunda intr-un ras haotic auzind cuvintele mele. Atat de rece, atat de dur, de superior, ca si cum nimeni si nimic nu l-ar fi putut invinge. Cine credea ca este? Insusi Lucifer? Era imposibil ca cineva de speta lui, un subordonat al Lordului sa aiba o atitudine atat de grosolana fata de discipolii sai. Nu era corect. Nu suportam faptul ca unul asemeni mie sa se comporte atat de batjocoritor. Aveam sa-i arat fortele mele. Aveam sa-l inving.
        Vocea-i rasuna asemeni unui ecou, ca si cum tot acel desert se risipi in van. Urla parca la mine, rostind silabisit motivele pentru care el era mai puternic decat mine. Aveam sa-mi dau seama singura de rezultate, nu-i asa?
        Cat ai clipi, am sarit in picioare incepand sa-l atac haotic. Miscarile-mi erau necontrolate, ghidate parca de furia provocata de ego-ul sau. Il loveam cu toata forta mea, iar el nici nu parea sa se oboseasca. Imi bara cu usurinta fiecare lovitura, izbindu-ma cat colo de cate ori avea el pofta. Un sentiment de neputinta, de inferioritate incepu sa rasara in interiorul meu, intensificandu-se cu fiecare atac esuat. Oare chiar nu eram demna sa fac parte din acea lume? Pentru ce luptasem? Pentru ce imi vandusem sufletul Diavolului? Nu concepeam ideea de a ma lasa invinsa, dar eram constienta de faptul ca energia mea era pe sfarsite. Il invidiam. Era atat de puternic, iar eu atat de slaba.
        Ma oprisem pret de cateva secunde, incercand sa-mi calculez urmatoarele miscari. Aveam nevoie de o slabiciune, de un punct in care cu o singura lovitura aveam sa-l termin. Parea atat de sigur pe el, incat focul sperantei mi se risipea rapid. Aici avea sa-mi fie sfarsitul? Pentru o eternitate plina de suferinta acceptasem acel pact? Cum oare il puteam invinge?
 


                -Asta este tot ce poti? Haide, parca voiai sa ma omori! Unde iti este acum vointa?! Renunti? Dai bir cu fugitii?
                -Taci!
 
        Cuvintele lui rasunau tare si clar in capul meu, dandu-mi parca puterea sa continui. Ma ridicasem in picioare, iar cu ultimele puteri alergasem spre el, vocea-mi ragusita urland de durerea multiplelor rani provocate. Eram constienta de faptul ca era ultima mea sansa. Daca aveam sa o ratez, pieream.

        Ajunsa in fata lui, disparu, nelasandu-mi timpul necesar pentru a-i aplica lovitura ce in mintea mea era fatala. Ratasem. Dandu-mi seama de esecul de care aveam parte, cazusem in genunchi, gandindu-ma la ce avea sa urmeze. Eram terminata. Voiam sa plang, sa urlu, sa ma descarc, dar parca sufletul nu ma durea. Sentimentul de neputinta disparu imediat, fiind inlocuit cu o furie arzatoare. Cu ura. Il uram pe barbatul ce-mi zambea dispretuitor. Din cauza lui ratasem. Doar din cauza lui. Acele atacuri orbite parca de setea de sange ce se trezea treptat in mine imi intunecasera judecata, facandu-ma sa esuez. Stiam ce urma. Urma sa mor. Definitiv.
Sus In jos
Ann D'heraux
Academy Student
Academy Student
Ann D'heraux

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ce tăt vrei
acebook acebook : Apasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : McDonald's.
Stare de spirit Stare de spirit : Hăhă

Transition Empty
MesajSubiect: Re: Transition   Transition I_icon19Dum 22 Mai 2016, 00:49

          Bună. Am decis să mă apuc de citit ficurile de aici şi, pentru că era primul, am decis să intru. Şi, pentru că eşti unul dintre critici, am vrut să văd neaparat cum scrii şi am intrat fără să stau pe gânduri, căci ştiam că va fi un fic bun. Într-advăr, aşa este. Ador ideea ta, mai ales pentru că sunt atrasă de lucrurile acestea mistice. Ideea şi felul cum scrii mă fascinează şi mă face să vreau să citesc mai mult. Mă întreb cine va fi Sasuke, deşi mă aştept să fie Lucifer. Abia aştept următorul capitol. Ciao.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Transition Asss10Transition J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Transition Empty
MesajSubiect: Re: Transition   Transition I_icon19Lun 30 Mai 2016, 14:34

M-ai lasat fara cuvinte, ouzila. Voiam sa iti citesc ficul acum 2 seri. dar cu problema mea fix un fic cu Lucifer imi mai lipsea. Asa ca mi-am facut azi curajul de a citi rolling on the floor 


Ti-am mai zis deja ca ador felul tau de a scrie. Imi place mult cum ai continuat ficul. Totusi, sunt inca in ceata. Astept sa vad cum vor evolua lucrurile in urmatoarele capitole. Intru la banuieli legate de Sasuke =))) 


Sa-mi lasi un PM cu net-ul. Te mananc, oule kiss 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Transition Empty
MesajSubiect: Re: Transition   Transition I_icon19

Sus In jos
 

Transition

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku în desfășurare-