Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Salutare tuturor Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Salutare tuturor Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Salutare tuturor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Forkey
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Acasa
acebook acebook : Me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 2

Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19Sam 19 Dec 2015, 20:19

Ce nebunie... Nu ma gandeam ca o sa fac vreo prezentare. Sa inteleg ca postul acesta trebuie sa fie despre mine, oare cu ce sa incep? Ultima perioada a fost cea mai intunecata din viata mea, dar incep sa imi revin, deoarece imi tot dau seama de mai multe lucruri.
Sa va spun cine sunt... Pai nici eu nu prea am idee, dar in principiu ma numesc Florin, dar prefer sa mi se spuna Forkey( Forchei- poveste lunga). Sunt din Pucioasa, un oras in apropiere de Targoviste, dar sunt la facultate in Bucuresti deci imi petrec timpul mai mult pe acolo. Am 19 ani, culoarea mea preferata este albastrul inchis, iar cea mai puternica dorinta a mea este sa am o familie fericita. Slabiciunea mea este sentimentul de iubire de aici si singura mea teama(cred) si din pacate s-a ajuns la ea. Cel mai important in viata pentru mine este iubirea. Cel mai mult imi place sa conduc, ma linisteste enorm, singura problema ar fi ca felul meu de a conduce este cam periculos, dar nu-i problema pana la urma " If the speed kills me, do not cry because i was smilling". Cam atat despre mine momentan , daca aveti vreo intrebare sa nu va fie teama sa o puneti.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Salutare tuturor Asss10Salutare tuturor J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Re: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19Sam 19 Dec 2015, 21:33

Bun venit!
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Salutare tuturor J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Re: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19Dum 20 Dec 2015, 17:35

Hello :) Pentru că acum te-ai decis să-ți faci prezentarea, tot acum o să-ți urez și eu bun venit ^^ Ți-a luat ceva timp să te hotărăști :)) Găsesc descrierea de mai sus interesantă, fapt pentru care o să-ți acord câteva întrebări.
Perioada întunecată din viața ta are legătură cu iubirea pe care o dorești atât de mult?
Îmi poți da o definiție pentru dragoste/iubire, fie ea a ta sau un citat?
Ce facultate urmezi?
Nu mi-a fost ”teamă” să te întreb, așa că sper că nu o să-ți fie nici ție să răspunzi ^^


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Dum 20 Dec 2015, 19:48, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Re: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19Dum 20 Dec 2015, 18:44

Bine ai venit, Florin!
Sus In jos
Forkey
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Acasa
acebook acebook : Me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 2

Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Re: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19Lun 21 Dec 2015, 22:50

Va multumesc pentru intampinare! Sper sa ne intelegem bine.
Raspunsul meu pentru tine Schizzo:
Esti o persoana interesanta. Perioada intunecata din viata mea e marcata in totalitate de aceasta iubire... Pentru un moment am crezut ca am totul, am crezut ca am ajuns sa primesc acea iubire... Apoi totul a fost spulberat... M-am pierdut si de mine, dar nu cred ca intereseaza pe cineva toate trairile mele. Ce e bine eca am realizat anumite lucruri ce m-au facut sa ma ridic din nou in picioare si sa imi revin. Nu pot spune ce inseamna in totalitate iubirea pentru mine, sunt unele lucruri pe care doar le pot simti. Citat nu o sa dau... De ce? Consider ca fiecare om are o definitie unica a iubirii. Pentru mine iubirea este sentimentul suprem, cel mai puternic sentiment pe care il pot simti. As face orice pentru persoana pe care o iubesc si as face asta cu placere. Iubirea e dorinta de a sta langa persoana iubita cat mai mult timp posibil, de a te gandi la acea persoana tot timpul fara a incerca sa iti impui asta. Iubirea e sentimenul ce aduce liniste, bucuria de a avea o singura persoana in cohii, de a face orice nebunie pentru persoana iubita. Fericirea vine din orice lucru neinsemnat la prima vedere pe care il face persoana iubita pentru tine, aratand astfel interesul ei. Iubirea este intelegerea la un nivel... divin sa zic asa... puterea de a crede orbeste si de a ierta chiar si ce credeai ca nu vei putea ierta vreodata. Iubirea transforma orice atingere, orice zambet, orice privire si orice gest de la persoana iubita in fericire pura, in liniste sufleteasca. Iubirea e sentimenul ce iti da puterea sa infrunti orice. Nimic nu m-ar impiedica sa fac ceva pentru dragoste... absolut nimic. Nu as ezita sa fac orice pentru persoana iubita. Sa iubesti cu adevarat inseamna sa nu vezi decat o persoana in fata ochilor. Orice ar spune altcineva, acea persoana este cea mai frumoasa si chipul ei e fericirea ta, la fel ca orice particica din ea. Am ajuns sa simt toate astea... Dar totul s-a spulberat... Am simtit cum sufletul meu arde, in fiecare secunda ma gandeam doar la ea... Am iertat ce nu credeam ca voi putea ierta vreodata si apoi a continuat la fel... Asa ca mi-am dat seama ca nu ea e iubirea pe care o caut si am renascut din cenusa. Acum sunt aici povestind toate astea, ce nebunie. Stiu ca probabil sunt considerat un ciudat, dar asta sunt. Stiu ca la un moment dat imi voi gasi "ingerul" si voi duce o viata superba alaturi de acea persoana indiferent de problemele ce vor aparea in calea noasta si asta doar pentru ca vom lupta impreuna impotriva a orice.
Nu stiu cat de satisfacator este acest raspuns pentru tine, ce e drept... nu  e complet.
Acum facultatea... Sunt la Universitatea din Bucuresti, facultatea de matematica si informatica, specializarea informatica.
Mersi de intrebari si de primire.
Daca mai doreste cineva sa intrebe ceva e liber sa o faca, orice ar fi.
Sus In jos
grungie
Sennin
Sennin
grungie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : god knows
Nr. mesaje Nr. mesaje : 230
Puncte : 302
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : chilling, killing

Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Re: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19Mar 22 Dec 2015, 13:42

Forkey, bun venit!
O curiozitate am, ce muzică asculți?
Eu sunt Elena, sper să te simți bine pe aici. dap !
Să ai o zi faină.
Sus In jos
Forkey
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Acasa
acebook acebook : Me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 2

Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Re: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19Mier 23 Dec 2015, 13:49

Mersi Elena. Eu ascult rock si ceva rap, dar mai sunt melodii ce nu ma deranjează. Si eu sper sa ma simt bine aici, o zi frumoasa și ție. Apropo, mersi ca ai ținut cont de preferințele mele.
Sus In jos
Akane-chan XD
Genin
Genin
Akane-chan XD

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Konohagakure
acebook acebook : Anne Marie
Nr. mesaje Nr. mesaje : 74
Puncte : 76
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia, astrologia.

Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Re: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19Mier 13 Ian 2016, 15:10

Bun venit, Florin ! :3
Sus In jos
Continut sponsorizat




Salutare tuturor Empty
MesajSubiect: Re: Salutare tuturor   Salutare tuturor I_icon19

Sus In jos
 

Salutare tuturor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Ești nou? Prezintă-te-