Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tristetea fericirii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tristetea fericirii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Tristetea fericirii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
anonim 13
Genin
Genin
anonim 13

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Oriunde si nicaieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 90
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Teatru,Naruto,Desen.....
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta...Ca de obicei...

Tristetea fericirii Empty
MesajSubiect: Tristetea fericirii   Tristetea fericirii I_icon19Sam 20 Feb 2016, 20:49

Capitolul I




wolf99: Hei,ce faci? 
paseluta13: Bine,pe acasa.Tu? 
wolf99: Intr-un pub 
panseluta13: Distractie pe tine.Cineva cunoscut pe acolo?
wolf99:Da,sunt Victor,Eduard si Denisa
panseluta13: Tare
wolf99: Vrei sa fii si tu?
panseluta13: Scuze,nu pot,tebuia sa stau cu sora mea
wolf99: Aha,ok


ultimul act astazi la 17:35


Pun telefonul la incarcat si ma indrept spre bucatarie.Rugamintile enervante ale surorii mele ma dispera.Iau din dulap cutia cu cereala si din frigider sticla cu lapte si le pun pe masa.
-Nu le vreau reci!Fierbe laptele!striga creatura cu care trebuie sa traiesc in casa.
Oftez si iau un ibric in care torn laptele si il pun pe aragaz,imi pun mainile in san si incep sa privesc fiinta mica si stresanta din fata mea.Ce le-a trebuit alor mei alt copil?Si de ce naiba trebuia sa stau eu cu ea?Si-au facut copil ca sa-l cresc eu?Ma enerveaza foarte tare ca nu pot sa ies si trebuie sa stau cu asta.Daca nu ii fac toate mofturile incepe sa se crizeze si le spune alor mei ca cine stie ce i-am facut.M-am mai apucat si de dans,iar oamenii de acolo sunt super de treaba.Vreau si eu sa stau cu el la un suc,dar evident ca nu pot pentru ca trebuie sa am grija de maimuta asta sa nu dea foc la casa.Eu la varsta ei stateam singura acasa,dar ea cred ca e mai redusa mintal.
Iau o lingurita ca sa gust laptele.E cald,sper ca nu mai faca si alte mofturi.Aleg un castron verde pun cerealele in acesta si pe deasupra laptele,apoi il pun pe masa si ii arunc o privire semnificand 'Mananca!'.
Iau vasul in care am incalzit lichidul alb si il spal cu buretele care imi irita usor pielea.Astept ca fata sa termine de mancat si sa spal si celelalte vase.Repet actiunea pana ce nu a mai ramas niciun obiect murdar.Ma sterg pe mani si pasesc rapid spre camera mea unde iau telefonul in mana.


wolf99: Maine poti sa iesi?
panseluta13: Nu stiu,trebuia sa vorbesc cu ai mei
wolf99: Ok


ultimul act astazi la 18:01


Accesez facebookul,instagramul si snapchatul.Wow,Melisa e inca in Bali.Ce inseamna sa ai o mama super tare si bani.A facut niste poze geniale.Wtf...Bogdan si Lorena sunt impreuna?Ok...Asta e super ciudat,e destul de mare diferenta de varsta intre ei,dar fiecare face ce vrea.Nu stiam ca Bogdan e pedofil,hihi.Ce frumos arata in Brasov,voiam si eu sa merg la festivalul de dans,dar evident ca trebuie sa stau cu sora-mea.
Deschid laptopul si dau drumul la muzica.Ed Sheeran esti minunat.Melodiile asta ma ung pe suflet mai bine ca un meniu de la Mc.
Continui sa stau pe telefon,fac cateva poze pentru snap si mai uit pe instagram.
Aud usa.In final au ajuns si astia acasa.O sa le zic ca eu maine ies,nu mai stau in casa cu nebuna asta mica.Ma duc in hol unde probabil se aflau cei doi inculpati.
-Buna.
Wow,bravo mie.Din toate cate am sa le spun am zis un salut,sunt mai proasta decat ma credeam.Pana si soarmea are mai multa incredere in ea decat am eu,sunt un esec total.
-Mama,maine pot si eu sa ies dupa cursul de dans?
-Si cu sor-ta cine sta?
-De ce trebuie sa stau doar eu cu ea?Nu eu am vrut copil.
-Nu fi obraznica.
-Nu sunt,dar tot ce fac e sa stau in casa cu ea.
-Bine,o ducem la bunica-ta.
-Bine,merci.
Sunt foarte enervanti astia doi,tata sta si se uita si mama are o placere anume sa se ia de mine.Ma arunc in pat dau drumul la televizor si incerc sa adorm.Ce-i cu el de mi-a dat mesaj?Nu a facut asta pana acum.Vorbeam inainte cu el,dar cat timp a fost cu Liana nu i-am mai dat mesaj.Asa mi se pare moral.Plus ca daca aveam vreo chesti in relatia ea ar fi spus ca e din vina mea.Nu am chef sa-mi fac reputatie proasta,am venit de putin timp.
Ochii mi le lipsesc usor unii de altii si cad intr-un somn profund,micuta aia chiar ma oboseste,nu glumea.


Ultima editare efectuata de catre anonim 13 in Vin 03 Mar 2017, 13:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Tristetea fericirii Empty
MesajSubiect: Re: Tristetea fericirii   Tristetea fericirii I_icon19Sam 09 Iul 2016, 17:21

Hei, interesanta ideea care inca nu stiu unde duce.
Îmi place nickname-ul lui. Obsesia mea pentru lupi/vârcolaci întrece limitele ca de obicei. xD
Ma regăsesc in partea care se referă la pierderea timpului pe snap, facebook si insta. Daaa.. Oli când își vede un prieten mai in vârstă cu o fetișcană de 15-16 ani, instant il numește "pedofil". :))
Mi-ai stârnit interesul. Sunt foarte curioasa cum o sa decurgă acea ieșire. Crezi ca m-ai putea anunța printr-un pm când o sa postezi next-ul? Ți-aș fi foarte recunoscătoare.
Bafta in continuare :3
Sus In jos
 

Tristetea fericirii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale în desfășurare (fanficuri)-