Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Arta de a ucide Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Arta de a ucide Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Arta de a ucide

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Arta de a ucide Empty
MesajSubiect: Arta de a ucide   Arta de a ucide I_icon19Mier 18 Mai 2016, 23:00

Arta de a ucide



Capitolul 1



         Un țipăt ascuțit a fost urmat de șoaptele curioase ale trecătorilor. O voce tremurândă solicită o salvare pentru a ridica o femeie înconjurată de sange. În jumătate de oră, se declară decesul, cauza fiind hemoragia. Poliția constată abundența rănilor care păreau lipsite de logică. A șasea victimă a unui criminal în serie foarte periculos. Toți se întrebau ce îl făcea pe acesta să spintece pe oricine cu atât de multă cruzime. Nu se știa dacă era pentru amuzament sau dacă era plătit de cineva. Nimeni nu știa, însă toți erau înspăimântați. Teroarea li se citea pe față de îndată ce își părăseau locuințele după lăsarea serii. Zonele întunecate ale orașului erau locurile în care aveau loc crimele.

         La început, un bărbat, un avocat tânăr, proaspăt căsătorit, a fost ucis cu sânge rece în timp ce își făcea plimbarea de seară. Cadavrul său avea urechile și limba tăiate, arsuri de gradul III pe o mare suprafață a pielii, în special pe brațe, spate și piept și numeroase tăieturi provocate de un cuțit vechi și ruginit, lăsat neascuțit pentru a spori durerea și a provoca hemoragia. După autopsie, s-a observat că mușchii și o mare parte din organele interne ale acestuia erau topite în urma injectării unei cantități de acid sulfuric. Următoarele patru victime și cea din noaptea precedentă au fost torturate într-o manieră asemănătoare și totuși diferită.

         Polițiștii erau nedumeriți în privința tiparului ales. Nu ucidea doar femei sau doar bărbați, nici în ordine alfabetică sau după statutul social. Părea să-și aleagă victimele la întâmplare, ceea ce sporea teama și nesiguranța cetățenilor. În urmă cu două secole, Londra se confrunta cu Jack the Ripper, un alt criminal sângeros care nu a fost prins niciodată, iar acum altcineva i-a luat locul și teroriza londonezii. Cât și-ar fi dorit ca detectivul legendar, Sherlock Holmes, să fie real și să-i poată ajuta să scape de blestemul care s-a abătut peste nobilul lor oraș, însă era doar o poveste scrisă de un autor priceput. Speranța că acest criminal va fi prins scădea cu fiecare zi ce trecea. Nimeni nu părea să fie capabil să îi descopere identitatea.

         Un băiat pășea pe străzile udate de ploaia furioasă, parcă neavând nicio grijă. Mergea relaxat fără umbrelă, părul său negru fiind ud, însă nu-l deranja. Înainta încet cu privirea pierdută, așteptând răbdător să ajungă la destinație. După câteva minute, ajunse în fața unui bloc dărăpănat și deschise ușa cu un scârțâit puternic. Urcă treptele cu grijă și intră într-un apartament micuț, dar totuși încăpător, amenajat într-un stil simplu, care evidenția sărăcia posesorilor. Privi puțin în jur, apoi zări o fetiță în colțul camerei, speriată. Se apropie de ea și o întrebă de ce anume îi era frică.

         - Vine, fugi...

         Vorbi atât de încet și cu un glas atât de slab, încât tânărul nu a înțeles ce spusese. I-a cerut să repete, iar micuța începu să plângă și îi sări în brațe, căutând un loc unde să se simtă în siguranță. Băiatul, confuz, o strânse în brațe și încercă să o liniștească, însă auziră pași în scara blocului.

         - Vine...
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Arta de a ucide Empty
MesajSubiect: Re: Arta de a ucide   Arta de a ucide I_icon19Mier 18 Mai 2016, 23:20

Ok. Am trecut si eu pe aici in speranta de a-ti gasi greseli :))) 
Recunosc, sunt rea. Ehh, trecand peste, degeaba spui tu ca nu te pricepi, pentru ca imi place foarte mult cum narezi, cum descrii scenele cheie, cum imbini in general frazele. Sa continui, ideea este pe placul meu si pare promitatoare. Spor in continuare, cow. 
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Arta de a ucide Asss10Arta de a ucide J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Arta de a ucide Empty
MesajSubiect: Re: Arta de a ucide   Arta de a ucide I_icon19Mier 18 Mai 2016, 23:37

Bau ( :

Ti-am spus inca de prima data cand mi-ai cerut parerea ca ai nevoie de crime mult mai sangeroase si cadavre mult mai ciopartite. Ti-am zis (D)

He, he.Trecand peste, tu chiar ai talent. Se pare ca acel meteorit te-a lovit destul de bine doarece ti-ai dezvoltat foarte frumos stilul de a scrie.
Chiar m-ai facut curioasa de ce o sa se intample mai departe.
Sa ma anunti cand pui urmatorul captol(care sper sa fie mai lung  (D))
 bye bye
Sus In jos
Ann D'heraux
Academy Student
Academy Student
Ann D'heraux

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ce tăt vrei
acebook acebook : Apasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : McDonald's.
Stare de spirit Stare de spirit : Hăhă

Arta de a ucide Empty
MesajSubiect: Re: Arta de a ucide   Arta de a ucide I_icon19Dum 22 Mai 2016, 00:55

          Mvai, în sfârşit ai scris şi tu un fic. Eram foarte curioasă să văd cum scrii, pentru că te-am văzut de atât de multe ori pe chat. Îmi place cum scrii. Acum mă gândeam aşa: Sasuke să fie ucigaşul în serie, iar Sakura să fie una dintre victime, iar Sasuke să nu o poată ucide, se îndrăgosteşte de ea etc. Ar fi ceva asdfghjk. 
          Sunt curioasă să văd ce urmează, să pui repede next-ul. Bye.
Sus In jos
Obito
Genin
Genin
Obito

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, fotbal, citit, gaming...
Stare de spirit Stare de spirit : Fericit

Arta de a ucide Empty
MesajSubiect: Re: Arta de a ucide   Arta de a ucide I_icon19Vin 27 Mai 2016, 12:27

Imi doream sa citesc mai mult, cam scurt capitolul, te pricepi la narat si sunt sigur ca capitolele urmatoare vor fi si mai bune, criminalul asta chiar imi aduce aminte de Jack Spintecatorul, nu mai fi asa lenes si scrie mai mult data viitoare, succes :)
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Arta de a ucide Empty
MesajSubiect: Re: Arta de a ucide   Arta de a ucide I_icon19Vin 27 Mai 2016, 13:28

           Cred că am rămas fără cuvinte. Îmi e greu şi să mai gândesc după ce am citit ce ai scris. Foarte frumos, foarte intrigant, foarte misterios. Cine este ucigaşul? De ce îşi torturează aşa victimele? Cine e fetiţa şi cine e acel tânăr brunet? Care e în rolul criminalului şi care e victima aleasă? Sunt câteva din întrebările mari pe care mi le pun. Îmi place modul tău de a descrie, lejer, plăcut, fluid. Am parcurs cu uşurinţă şi am fost bine introdusă în cadrul descris. Sper să ai timp să postezi curând, eu voi aştepta. : )
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




Arta de a ucide Empty
MesajSubiect: Re: Arta de a ucide   Arta de a ucide I_icon19

Sus In jos
 

Arta de a ucide

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku în desfășurare-