Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Creatii Photoshop Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Creatii Photoshop Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Creatii Photoshop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Julian29
Academy Student
Academy Student
Julian29

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 2

Creatii Photoshop Empty
MesajSubiect: Creatii Photoshop   Creatii Photoshop I_icon19Joi 19 Mai 2016, 21:32

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi puteti da o parere? :)
Sus In jos
Julian29
Academy Student
Academy Student
Julian29

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 2

Creatii Photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Creatii Photoshop   Creatii Photoshop I_icon19Joi 19 Mai 2016, 22:29

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Creatii Photoshop J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Creatii Photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Creatii Photoshop   Creatii Photoshop I_icon19Vin 20 Mai 2016, 02:21

Hello ^^ O să încep cu aspectele negative.

În prima imagine, pe partea demonului, se observă conturul alb al rochiei, dar și al umărului. Aceeași problemă o ai și pe partea îngerului, unde brațul și o mică parte din păr au contur alb. De asemenea,  golul acela dintre talie și braț, care a fost alb inițial, nu a fost șters în totalitate. Ce mă deranjează mai tare decât marginile albe, este culoarea pielii. Faptul că cele două jumătăți nu au același pigment le face să pară rupte una de cealaltă, nu-mi dă deloc impresia de tot unitar. Dacă crezi că prin culoare ai evidențiat diferența dintre ele, îți spun că era suficientă linia pentru a-mi da seama că trăiesc în lumi paralele. Ar mai fi de zis faptul că textura- cu care nu ai acoperit în întregime imaginea, cea care lasă loc de marginea de sus deschisă la culoare, dar și de partea de jos, din dreapta imaginii- a făcut ca partea de jos, din stânga să rămână neschimbată. Și atunci ar fi trebuit să deschizi și culoarea acelei părți, asta pentru a păstra simetria.

În cea de-a doua creație, se observă foarte ușor că ai pus fața lui Sasuke peste a lui Naruto și că ai șters doar zona ochiului stâng al lui Sasuke. Și apoi conturul feței lui Sasuke îl depășește pe cel al lui Naruto.

Toate acestea sunt detalii cărora ar trebui să le acorzi mai multă atenție.
În principiu sunt de părere că ai potențial și vreau să știi că îmi place foarte mult ideea de dualitate. Îți doresc multă înspirație în continuare :)
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Creatii Photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Creatii Photoshop   Creatii Photoshop I_icon19

Sus In jos
 

Creatii Photoshop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Arta vizuală. Imagini modificate și create-