Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Preludiul  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Preludiul  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Preludiul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MacKenzie
Genin
Genin
MacKenzie

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In pat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 141
Reputatie Reputatie : 26

Preludiul  Empty
MesajSubiect: Preludiul    Preludiul  I_icon19Vin 10 Iun 2016, 19:39

Am venit si eu cu un fic nou pe forum ,sper totusi sa nu fi-ti atat de asprii cu mine,datorita greselilor de exprimare,sunt din Republica Moldova.
 


Capitolul I



Avea ochii mari,febrili si reci intocmai ca o noapte de decembrie.Trupu ei  fraged si voluptos era impregnat cu un miros de sudoare si satisfactie.Buzele necontenit de umede le simtea pe gat,vibrand puternic la fiecare atingere a ei.Valuri fierbinti se scurgeau din mine .Facea totul cu pasiune,uneori ispravile ei tineau de miracol.Era muza mea,ingerul ce imi incalzea fiecare partica a corpului.Gemetele ei dulci si suave se contopeau incet cu vuietul de afara.Uneori era lacoma,datorita nevoi de cunoastere,alteori incerta in gesturile sale.Uneori imi era frica sa o ating ,ca nu cumva sa o ranesc.
  - De ce te-ai oprit?murmura ea in dreptul urechii mele.
  - Sakura,asta s-ar putea sa fie ultima noastra noapte de dragoste,saptamana viitoare ma voi inrola in randul armatei sovietice,i-am raspuns eu usor ezitand.
Am privit-o in ochi,ii avea inlacrimati si goi.Incerca sa imi spuna ceva,dar tot ce reusi ,era sa isi muste buza inferiora .I-am cuprins mainile intre ale mele ,incercand sa ii dau impresia ca totul va fi bine.Simteam cum tresarea de fiecare data cand ii sarutam mainile calde si firave.Instinctiv intoarse capul spre geam,doar sa nu ii intalnesc ochii tristi de un verde pal.Afara vantul batea fara incetare.O zapada prafoasa cadea din cer,creand un peisaj recalcitrant.Asa era si Sakura in acest moment.Rece,pierduta si distanta.Fara sa ezite s-a ridicat din pat,apucand camasa de noapte,ce fu aruncata pe jos.Vedeam cum se indeparteaza de mine .Inainte de a iesi din camera, se intoarse spre mine schitand un zambet fals.
  - Simti ca imi pasa?spuse ea cu o voce joasa.
  - Mereu stii cum sa te joci cu sentimentele celor din jurul tau Sakura,dar tu pentru mine vei ramane o copila imatura si natanga.
  - Sper ca nazistii sa te inchida in lagare de exterminare sau sa te calce un obuz.
  - Prefer sa mor ucis de tine.
  - Iti tai "mandria" si le-o dau nazistilor pe paine.
Apoi tranti usa nervoasa si impetuoasa.

Imi venea să strang aerul în braţe ca şi cum ea ar fi fost aici şi aş putut-o imbraţişa.Imi venea sa strig in gura mare,sa m-a auda tot Sankt Petersburg,ca iubeam o faptura rece si impertinenta.Era diferita,prin aerul sau impunator si monoideisma uneori.Nu era intocmai cea mai delicata femeie din lume,mai degraba o masochista.Cu toate acestea o iubeam,chiar daca era un proces de autodistrugere.Mereu am stiut ca iubirea are riscurile O doaream cu toate ca era sora mai mica a sotiei mele.Aceasta iubire putea fi numita agonie sau imoralitate?Ma duceam pe front doar sa uit o copila imatura si sovaielnica.Doream sa mor ,amintindu-mi cu placere de clipele frumoase petrecute cu ea.Ii datoram multe,ii eram recunoascator,deoarece dansa m-a facut sa inteleg un proces complex si ambiguu ,numit iubire.Soarta si viata mea erau neclare in aceste momente.Eram prins intre doua femei.Cea care mi-a daruit un copil si Sakura,cea ca m-a invatat cum sa gust din fructul interzis.Pamantul pe care calcam acum era plin de incertitudini.Pentru prima data m-a simteam slab si lipsit de suflu.



Ultima editare efectuata de catre MacKenzie in Vin 10 Iun 2016, 21:25, editata de 4 ori
Sus In jos
Ann D'heraux
Academy Student
Academy Student
Ann D'heraux

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ce tăt vrei
acebook acebook : Apasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri : McDonald's.
Stare de spirit Stare de spirit : Hăhă

Preludiul  Empty
MesajSubiect: Re: Preludiul    Preludiul  I_icon19Vin 10 Iun 2016, 20:06

         Atunci când apare un fic nou, întotdeauna sunt curioasă să văd ce este în el. Pe parcrusul lecturii, am realizat că Sasuke este cel care narează, aşa că mă aşteptam să fii băiat şi mare mi-a fost surpriza când am văzut pe profilul tău că eşti fată. Foarte curajos, căci este destul de greu să te pui în pielea sexului opus, modul de a vorbi, gândurile şi totul sunt diferite. Titlul, dar şi conţinutul par aşa... pentru adulţi, ce să zic, interesant. Imi place cum descrii şi că ficul e în perioada războiului. Având în vedere că este nevoit să plece la război, nu ştiu cum vei putea să continui povestea de dragoste, dar vedem în capitolul următor, aşa că baftă la scrierea lui.
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Preludiul  Empty
MesajSubiect: Re: Preludiul    Preludiul  I_icon19Vin 10 Iun 2016, 22:13

      Nu doar titlul m-a atras, dar şi modul tău de a scrie. Foarte complex, bogat şi rafinat, elegant. Am trecut prin text ca o fantomă, cu uşurinţă şi m-am lăsat copleşită de cadrul febril şi în acelaşi timp rece, gol, pustiit pe care l-ai descris într-o notă calmă, dar totuşi tumultos. Personajele sunt vi, palpabile şi credibile. Şi chiar pot spune că m-am putut transpune cu uşurinţă în poveste, chiar dacă e doar un singur capitol. S-a terminat repede şi în gură îmi dansează atâtea gusturi încă nedescoperite. Abia aştept următorul capitol, să mă anunţi te rog.

      Am totuşi ceva mai important de spus: să laşi măcar un space între semne şi cuvinte, fiindcă în momentul de faţă textul pare prea înghesuit. Şi încă o chestie: îmi dau seama după titlu că va fi ceva mai cu eros, totuşi să ai grijă să nu intri prea mult în detaliu, fiindcă regulamentul nu ne oferă o aşa de amplă explorare. Dar ce ai făcut acum e foarte frumos făurit şi chiar cât e necesar. : ) Succes în continuare!
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
MacKenzie
Genin
Genin
MacKenzie

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In pat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 141
Reputatie Reputatie : 26

Preludiul  Empty
MesajSubiect: Re: Preludiul    Preludiul  I_icon19Sam 18 Iun 2016, 22:25

Multumesc pentru comentarii.Apreciez foarte mult faptul ca v-a placut acest capitol.  woaaaa

Capitolul II 

Noaptea ce se lasase asupra orasului Sankt Petersburg era plina de tumult, dezlantuita si intretaiata de fulgerele reci.Sankt Petersburg nu mai era decat un oras coplesit de infernul conflagratiei.Ca un trup insufletit Rusia suferea de fiecare data cand rivalii o atacau din toate directiile.Chiar si in sufletul meu se dadea un razboi aprig, o flamura ce ardea mai tare de fiecare data cand o vedeam.Era un sentiment ce m-a incoltea .
  -  Pari ganditor Sasuke, te simti bine?
  - Nu stiu.Cred ca nu mai simt nimic.Am sufletul intepenit.
  - Sa renunti la familia ta, pentru un capriciu, este un lucru stupid chiar si pentru tine.
Cuvintele lui Deidara imi strapunse adanc constientul.Intr-adevar eram prins intr-un gulag,ce m-a mistuia usor, dar sigur.Picaturi reci se ciocneau de asfalt.Cu inima frematand de incertitudini am oftat indelung.Cu dorinta de a m-a linisti mi-am aprins un trabuc, tragand puternic din el.Priveam spre cerul greoi, imbibat intr-un negru obscur.Ma simteam complesit ,de de aerul de afara,asa ca am decis sa intru inapoi in conac.Sufrageria era cuprinsa de o liniste monotona.Focul din vatra ardea armonios,mimand perfect atmosfera din acea incapere.Ochii Hinatei m-a fixau aprig,leganadu-l usor pe Nicolas.De ceva vreme era suspicioasa in privinta mea.Simteam asta, de fiecare data cand m-a observa indelungat dinandins sa vada daca imi  fixez privirea asupra Sakurei.Lovea ca un tic nervos fotoliul,facandu-l pe fiul meu sa tresara.Hinata nu era o femeie frumoasa, dar avea totusi o fata atragatoare,  rotunda, fiind marginita cu gene dese si negre.Farmecul ei nu tinea de fizic, ci de caracter suav si bland pe care il infatisa.Era o femeie matura si sigura pe sine.
  - Hinata il sperii pe Nicolas, daca mai lovesti asa brusc fotoliul.
In sufragerie isi facu aparitia Sakura.Din privirea sa glaciala puteam deduce cu usurinta ca inca era nervoasa pe mine.In aceste momente parea ganditoare si distanta.Cu siguranta cele doua erau ca polii unui magnet.Sakura avea un temperament salbatic si tumultos, in timp ce Hinata ilustra o infatisare serafica,plin de siguranta si blandete.Cu toate acestea nu voiam langa mine un serafim, ci mai degraba un lucifer.
  - Sakura, esti o femeie in toata firea, nu mai esti o copila, ar trebuii sa iti intemeiezi o familie.
  - Asta insemnand ?
  - Maine va veni la noi domnul Naruto Uzumaki, ar dori din tot sufletul sa te cunoasca.
  - Hinata,nu permit nimanui sa i-a decizii in privinta vietii mele.
Am tresarit instinctiv, lovind puternic masa de langa scaunul meu.Eram constient ca toate privirile din camera, acum erau atintite asupra mea.Un fior puternic imi gandila pupila ochiului.Nervozitatea m-a acapara.Vazand gestul meu, Hinata se incrunta, privindu-ma taios.Probabil eram gelos, fiind incapabil sa recationez cumva, sa ripostez.Plateam oarecum pentru greselile mele, pentru infidelitatea mea.Voiam sa scap, cu toate ca eram ferm convins, ca aveam sa ma impiedic de fiecare treapta.Sakura ramase uimita de gestul meu, iar un zambet strengar ii aparu in coltul gurii.
  - Imi cer scuze pentru iesirea mea.
Si am plecat afara, in speranta de a m-a linisti.

"-Sakura,semeni exact cu aceata floare.
-Foarte urat din partea ta.Eu nu ma ofilesc.
-Asa este,i-am raspuns saruntand-o pe frunte."
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Preludiul  Asss10Preludiul  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Preludiul  Empty
MesajSubiect: Re: Preludiul    Preludiul  I_icon19Mar 05 Iul 2016, 14:30

Fanfic SasuSaku inchis la cererea autoarei.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Preludiul  Empty
MesajSubiect: Re: Preludiul    Preludiul  I_icon19

Sus In jos
 

Preludiul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-