Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
"Draw me like one of your French girls" <3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
"Draw me like one of your French girls" <3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 "Draw me like one of your French girls" <3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ATShioke
Academy Student
Academy Student
ATShioke

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Galati, Romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 22
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 3

"Draw me like one of your French girls" <3 Empty
MesajSubiect: "Draw me like one of your French girls" <3   "Draw me like one of your French girls" <3 I_icon19Mar 05 Iul 2016, 22:56

Draw me like one of your French girls!




Offff....Inca o zi de scoala plictisitoare.Chiar daca mai sunt cateva zile pana cand se sfarseste si acest an, profesorii foarte exigenti ai liceului din care fac parte nu ne dau deloc timp de respirat.Avem o multime de lucrari de facut si note de ridicat, asta pentru a mentine prestigiul liceului.Konoha High School este in top 10 licee din intreaga tara, si nu ma mir de ce.Profesorii ne muncesc pe rupte,fiecare elev merge la cel putin 4 concursuri pe an si nu cred ca a existat vreodata un elev sa aibe media generala sub 9.
Dupa cum am spus, mai e putin pana se termina si acest an dificil, iar profesorii se chinuie mai tare ca niciodata cu noi deoarece doresc sa avem cele mai bune note.Din fericire, carnetul meu e unul curat, fara vreo absenta si note foarte bune.Dar, ca orice adolescenta, am avut si eu scaparile mele.
Nu sunt eu foarte talentata la desen, insa mereu mi-a placut sa ma joc cu culorile pe hartie, de aceea mi-am ales ca ora optionala ora de desen si lucru manual. Cred ca mi se potriveste destul de bine.Initial am crezut ca fiind ora de desen, vom sta mai mult degeaba, ca doar vom discuta si vom desena in legea noastra, insa profa s-a dovedit a fi una cu un temperament mai rautacios, caci de fiecare data cand avem desen toti suntem tipla mai ceva decat la ora de mate cu profu' Kakashi.Asta este motivul pentru care eu si toti ceilalti colegi ai mei, vreau sa spun aproape, am venit azi la scoala.
-(Nume complet)!! Visezi cu ochii deschisi?
Toata lumea se uita la mine cu ochii mari, de parca as fi facut o crima.Domnisoara Tsunade ma privea furioasa, si statea cu creta indreptata spre mine.M-am facut palida la fata cand i-am vazut ochii din care parca ieseau flacari.Am dat sa deschid gura pentru a ma scuza, dar ea m-a oprit intrebandu-ma:
-Colegul tau de banca nu s-a aratat mai deloc la ora mea.Stii ceva despre asta?  A spus ea in timp ce se indrepta spre banca mea ce se afla mai in spate.Eu am dat din cap in semn ca nu stiu, si mi-am mutat privirea catre tabla plina de notite, desi nu erau 5 minute de cand se sunase de intrare.Am avut cateva secunde de liniste in care profa ma analiza din cap pana in picioare, pana cand zgomotul usii trantite a clasei a schimbat atmosfera.
-Mai mai, despre tine vorbeam!  (Ii spuse profa baiatului, desi nici nu se intorsese sa verifice cine este) Cred ca ai inteles in sfarsit ca daca vrei sa treci clasa, trebuie sa vii la ora mea.Atunci profa s-a intors si cu pasi mici s-a indreptat inspre el.Cand a ajuns in dreptul lui, si-a intins mana de parca astepta ceva de la el.Colegul meu de panca(din cand in cand) i-a aruncat o privire plictisita, asta iritand-o rau pe domnisoara.
-Vreau sa iti vad lucrarea, Hyuga!
-N-am.(A raspuns el plin de nepasare, si a dat sa se apropie de banca noastra)
-Astept lucrarea asta de mai mult timp, tinere!Toti au adus-o, cu exceptia ta. Ai ceva de spus in apararea ta?
Atunci Neji s-a intors cu fata inspre mine, si m-a aratat cu degetul.Fata mi s-a facut rosie ca marul si am inceput sa imi musc buza de jos, stiind parca ce avea sa se intample. Da, a dat vina pe mine pentru ca nu l-am anuntat.Atunci profa i-a zis sa se duca mai repede in banca, dar nu inainte de a-l atentiona ca vrea o lucrare de desen sau sculptura pana in ziua de maine.Cand s-a asezat langa mine, a inceput sa ma priveasca intr-un mod ciudat.
-Ce e? m-am rastit eu urat la el. Pe chipul sau se asternuse un zambet dubios, o combinatie cam de genul "am mai auzit gluma asta" cu " ce vi*l iti iei tu" . S-a apropiat un pic de mine, fata lui fiind la cativa centimetri de a mea, fapt ce m-a facut sa rosesc, dar de data asta nu de nervi.
-Mersi ca o sa ma ajuti cu proiectul.
Am incremenit!Deci de asta ma privea asa?Ce, credea ca dupa ce da vina pe mine am sa il mai ajut?"Asta s-o crezi tu!" am gandit eu.Pana sa ma trezesc din gandurile mele uracioase, am simtit o mana calda pe obraz.Era a lui, ma privea fix in ochi si parea nedumerit.Fata mea s-a aprins si mai tare!Ii puteam simti respiratia si mana lui fina imi mangaia obrazul foarte gentil.Nu m-am mai putut misca, eram prinsa parca intr-o fraja in care baiatul care mi-a atras atentia de ceva vreme incepuse sa imi raspunda la sentimente intr-un mod tandru.I-am vazut apoi buzele miscandu-se.
-Hei, (Nume)!Esti un obiect bun de desenat.
Mi-a cazut fata, la propriu.Offf, sigur am visat iar cu ochii deschisi.Trebuie sa fiu realista, Neji Hyuga nu s-ar uita niciodata la mine.Am vrut sa ii zic vreo doua datorita posturii jenante in care m-a pus, insa profa ne facuse din nou o observatie sa fim atenti.M-am intors cu spatele la Neji sa il pot ignora toata ora.Sau mai bine spus, am incercat deoarece nu ma puteam abtine sa nu trag cu ochiul din cand in cand la el.*Blush*Dupa ce ora a trecut, mi-am pus imediat caietele in geanta(Culoare) si am vrut sa plec cat mai repe, insa Neji m-a apucat de mana si nu mi-a dat drumul pana cand toti au iesit din clasa.
-C-Ce a fost asta? am spus eu extrem de derutata.
Lui Neji i-au luat cateva secunde pana sa imi raspunda.-Hai sa facem lucrarea.Aici si acum.
-Poftim? am tresarit eu.
-Aici avem tot ceea ce ne trebuie.Si stiu deja ce am sa fac.Vreau sa...sa te desenez.(a raspuns el pe un ton mai degraba plictisit).
Stiam ca orice as fi facut sa il refuz, el nu m-ar fi lasat sa plec, asa ca am ales sa tac din gura.Dupa ce a luat o 
hartie si un creion, mi-a facut semn sa ma duc la catedra.Ideea era sa ma urc pe ea, si sa pozez cat mai bine posibil.Eram foarte emotionata, si ma tot miscam ceea ce il enerva la culme.Fata mea se facea tot mai rosie cu fiecare privire pe care mi-o arunca atunci cand ma analiza.Deodata l-am vazut incruntandu-se, apoi a inceput sa priveasca curios prin clasa.Chipul i se luminase de parca ii venise o idee sau ceva de genul, apoi si-a scos din geanta o bluza (culoare).
-Ia-o!(mi-a zis aruncandu-mi-o ).Asta iti va scoate ochii(culoare) in evidenta.Iar parul tau (culoare) ar arata mult mai bine daca doar l-ai lasa sa iti curga pe umeri.
M-a uimit putin spiritul sau de observatie.Nu credeam ca Neji are tangente cu arta avand in vedere faptul ca nu prea da la ore.
I-am facut semn sa se intoarca cat ma schimbam in bluza de la el.Era mare, asa cum este corpul lui, si mirosea exact ca el*almost nosebleed*.Mi-am dat camasa alba cat de repede am putut pentru ca nu as fi vrut ca el sa imi vada sutienul (culoare) care, dupa parerea mea, mi se ajusta cel mai bine si ma facea sa arat mai feminina decat eram eu de obicei.Am pus bluza lui pe mine insa nu am putut sa o trag mai jos de umeri, caci o bucata mare de material se prinsese in breteaua sutienului.Am tras cat am tras, insa nu voiam sa o rup. Neji se uita de ceva vreme la mine cum ma chinuiam, insa nu spusese nimic, Cand am vazut ca se uita la mine, m-am rusinat atat de tare ca mi-am acoperit sanii cu mainile si am dat sa plec din clasa(destinatia baie) dar nu am fost atenta si am dat peste scaun am cazut pe parchet.Sau cel putin asa credeam eu.Neji ma prinsese exact inainte sa fac contact cu podeaua, iar singurul mod de a o face era sa isi puna o mana in jurul gatului meu, si pe cealalta pe sanul meu stang.Fata lui se imbujorase putin, iar eu m-am ridicat fulgerator pentru a pune bluza calumea pe mine.Intr-un final reusisem, dar Neji tot statea si se holba la mana sa.
-Ce tot faci acolo? am spus eu incercand sa par cat mai calma.
-Credeam ca.......ca porti bureti uriasi!!
-Poftim?!? am spus eu, fiind la un pas de a lesina.
Atunci s-a apropiat brusc de mine, insa eu m-am dat inapoi.Tot venea, asa ca am continuat sa ma indepartez, pana cand am atins peretele rece.N-aveam unde sa ma mai duc acum.Si-a pus mainile de-o parte si de alta a corpului meu, mangaindu-mi spatele.Deodata am simtit!Mainile lui ajunsesera la incuietoarea sutienului meu si apoi CLICK!, l-a deschis!A tras usor de el pentru a mi-l da jos, si dupa ce a vazut ca am fata mai rosie decat cea a unui ou de paste mi-a zis:
-Aaa...iti sta mai bine asa.....
M-a tras apoi catre catedra, de unde m-a urcat chiar el pe ea si mi-a aranjat corpul de unul singur.Dupa, s-a dus sa isi continuie lucrarea.Eu tremuram din toate incheieturile din cauza emotiei si nu mai stiam ce sa fac pentru a ma concentra.Neji imi atinsese corpul!Neji mi-a vazut si mi-a dat jos sutienul! Neji mi-a simtit pieptul!!
-Drace, (nume)!!!Ce trebuie sa fac ca sa stai locului? s-a rastit el la mine.
Am incercat sa imi gasesc scuze, dar Neji nu a vrut sa ma asculte.Si-a trantit uneltele pe banca si a venit nervos la mine.Ma asteptam sa tipe, asa ca mi-am dus mainile catre urechi.Spre surprinderea mea, Neji m-a apucat strans de umeri si a tras adanc aer in piept, dupa care si-a lipit buzele fierbinti de ale mele.Am ramas stana de piatra!Si cred ca asta a si vrut, deoarece a fugit imediat catre banca si a continuat sa deseneze.Nu m-am clintit pentru timp de jumatate de ora, el terminand sa ma deseneze.Socul meu a fost si mai mare cand am vazut cat de bine realizat a fost desenul cu mine.Era splendid, nu ma asteptam la asa ceva.Baiatul asta sigur ascunde o multime de lucruri!Cat timp ma holbam la desen, el si-a verificat ceasul, si a inceput sa se grabeasca cu stransul lucrurilor pentru ca nu voia sa intarzie la sala, sustinea el.Dupa ce si-a pus lucrurile in geanta, a venit increzator in fata mea, dandu-si tricoul alb jos si lasandu-si corpul bine lucrat sa fie delectat de privirea mea.Si-a pus apoi mainile in jurul bazinului meu, ridicandu-mi bluza.Cand mi-am adus aminte ca nu mai aveam sutienul pe mine, am tipat si m-am inrosit extrem de tare, apoi m-am lipit de Neji si am lasat capul plecat ca el sa nu ma poata vedea. II auzeam inima batand foarte tare, aproape la fel de tare ca a mea. Am ridicat privirea, si am vazut ca era si el rosu la fata, si de asemenea incordat.M-am intors cat de repede am putut si m-am imbracat, de data asta el fiind stana de piatra.
-S-Scuze...a spus el dupa ce si-a revenit din transa.
Nu am avut timp sa ii raspund ca Tsunade a intrat in clasa in cautarea unei cutii de creta.S-a uitat la noi gata sa ne certe pentru ca ramasesem in clasa, dar dupa ce a vazut desenul lui Neji a zambit si a spus:
-Sunt foarte incantata,Hyuga.Desenul asta e superb pe langa celelalte pe care le-ai facut.Se pare ca ti-ai gasit o muza buna.
Dupa ce profa a plecat, am iesit si noi.Cand sa ma despart pe drum de el, m-a oprit si mi-a zis:
-Mersi ca o sa ma ajuti cu proiectul!
-Stai, ce?
-Am nevoie de marire, deci maine ma ajuti iar!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
THE END <3
Sus In jos
 

"Draw me like one of your French girls" <3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: One Shots :: One Shots în desfășurare-