Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Apocalyptic Love  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Apocalyptic Love  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Apocalyptic Love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Apocalyptic Love  Empty
MesajSubiect: Apocalyptic Love    Apocalyptic Love  I_icon19Dum 31 Iul 2016, 03:31

Capitoul 1
Era o zi frumoasa de  vara,cerul era  senin ,vantul adia  usor facandu-mi parul sa  joace  dupa cantecul naturii ,razele soarelui imi mangaiau pielea  fina facandu-ma  sa ma  simt  ca  o pisica  cand este mangaiata.
Eu si prietenele mele impreuna cu Naruto,nebunul grupului ne plimbam prin parc ,totul parea  asa  banal pana cand Naruto a decis sa  ne ude pe toate .
-Aaaaaah ! Bakaaaaa! Asta e  razboi! se pare ca  a  reusit sa o enerveze pe TenTen ,nu e de bine o sa fie fugarit peste tot
-Stai asa TenTen te ajut si eu . Din cauza lui mi s-a  dus  tot machiajul ...Narutoooooo din cauza ta  s-au dus pe apa sambetei doua ore de munca. Treci  aici idiotule. Zise  Ino foarte suparata fiindca machiajul ei e compromis , ea e mereu machiata fiindca  vrea sa  il impresioneze pe  Sai tipul cel nou de la  arte .
-Maai sa nu il omorati ok? zic eu putin speriata de cele doua care pareau niste vrajitoare ca sunt gata sa  iti faca felul.
-Asta ramane de vazut. zic amandoua in cor pe  un ton al naibii de  sadic si inspaimantator.
In timp ce  ei se  bateau cu apa am putut observa pe cer un nor foarte mare  ...nu parea  unul normal plus ca  acum doua minute era  senin ...astazi si asa  am avut un sentiment destul de  ciudat ,de parca ceva rau ar  urma sa se  intample. Am decis sa uit de gandurile astea si sa ma  duc la prietenii mei .
Dar cand m-am intors si i-am vazut eram de-a dreptul socata , erau fugariti de  niste oameni care pareau fii din jocul meu preferat (left4dead2) ...stai ..doar nu... nu se poate nu ...trebuie sa ii ajut . Dar cum? Uhh n-am nicio arma . Inainte sa  imi dau seama TenTen deja era muscata opunandu-se  infectiei cu  ultimele ei puteri ...dar n-a reusit . Ceilalti fugeau din rasputeri asa ca m-am hotarat sa iau niste crengi ascutite si sa  ii ajut . Dar pana sa ajung la ei un infectat foarte masiv,plin de  muschi i-a  aruncat intr-o cladire aflata la 20 m distanta ...mi-am vazut  toti prietenii murind ,pentru ce as mai trai? N-am prieteni ,n-am familie ,n-am nimic. Ei erau singurele persoane din viata mea  si motivele mele pentru a  trai. Fara sa imi dau seama  infectatul acela ajunsese la mine , putin imi pasa mie ...macar asa  eram impreuna cu prietenii mei. Dar pana sa fiu lovita  doua brate puternice m-au luat pe  sus ducandu-ma departe de parc ...pe bloc . Acesta era  chiar fostul meu coleg de  banca  din generala ,Sasuke.
-Hei Saku! Esti  bine?? zice el  cu o urma de  ingrijorare in voce
Nu pot sa  cred ca  tot ce aveam mai de pret e pierdut pe  veci. Priveam in gol ...priveam spre cer , totul in mine murea, cand ,deodata o voce  destul de  groasa m-a  adus la realitate.
-Sakura...inteleg prin ce  treci . Si eu am pierdut tot ce aveam , lasa  totul o sa  fie  bine dar orice ar  fi trebuie sa  imi promiti ca ramanem impreuna ok?
-Bine. zic  eu putin cam indiferenta si plina de o invalmaseala de sentimente .
Dupa aceasta mica  discutie am continuat sa  privesc in gol avand alaturi o persoana pe care n-o mai recunosteam ,Sasuke pe care  il stiu eu e indiferent...s-a schimbat mult . Stand asa ganditoare nici nu mi-am dat seama cand Sasuke  m-a luat in brate .
-Sakura unde e zambetul tau frumos? Haide totul o sa fie bine . Zambeste te rog
-D-dar nu pot pur si simplu sunt moarta pe interior. zic eu incepand sa plang
-"Sa poti zambi cand sufletul iti plange aceasta e arta de a  invinge". Acum hai arata-mi perlutele alea perfecte  bine?
-Um..ok.zic eu schitand un zambet
-Asa ,iti sta mult mai bine zambind decat plangand si in plus cred ca prietenii tai n-ar vrea sa  te vada  trista nu-i asa?
-Da...sper ca  sunt bine ...
-Sunt  sigur ca  sunt intr-un loc mult mai  bun decat  asta. Acum haide sa mergem la masina mea fiindca  trebuie sa  plecam din orasul asta .
-Bine...sper sa  ajungem undeva unde nu sunt infectati
-Si eu , stii cum se  spune :"Speranta moare ultima" imi zice  acesta zambind, avea un zambet perfect,fata-i perfecta era incadrata de  doua suvite negre precum noaptea si deodata am dat de...de ochii sai  negrii precum onyxul in care te puteai pierde o viata intreaga  si tot nu te-ai fi saturat. Acei ochi ii ascundeau povestea  trista si greutatile pe care le avea pe  suflet ,toate astea venind la pachet cu un trup de atlet perfect modelat. Era  un  veritabil Adonis .


Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Apocalyptic Love  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Apocalyptic Love  Empty
MesajSubiect: Re: Apocalyptic Love    Apocalyptic Love  I_icon19Mar 06 Sept 2016, 02:16

Ti-am vazut ficul acolo singuratic si m-am gandit "Hei! are un titlu interesant, hai sa vedem ce e de capul lui!" si chiar ma bucur ca am facut acest lucru. Ador sa vad ficuri noi si persoane care inceaarca sa isi puna imaginatia la contributie ca sa o impartaseasca cu altii.
In primul rand, stiu jocul, e interesant,deci pare o idee relativ originala. ai grabit insa foarte mult actiunea incat a trebuit sa citesc de doua ori ca sa pot intelege ce se intampla. Incearca sa descrii mai mult, sa tragi de capitol cat poti de mult, sa pui pe tava sentimentele personajelor. Daca vrei, o idee buna ar fi sa faci acest capitol sa fie ca o amintire care ii trece prin minte sau un cosmar al Sakurei ca sa fie cat mai plauzibil, adica sa fie urmarita de trecut si sa plasezi actiunea cu o saptamana sau doua dupa toate cele intamplate (e doar o idee, nu vreau sa te influentez si sa iti stric planul in care vrei sa se desfasoare acest fic).
Oricum ai decide sa faci,sper sa continui sa scrii, creativitatea trebuie incurajata iar tu ai talent, incearca sa il fructifici.
Spor si anunta-ma cand aduci nextul! ^^
Sus In jos
Neko
Academy Student
Academy Student
Neko

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : In lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : ciclismul,innotul,muzica:)
Stare de spirit Stare de spirit : Mdea ...nu ma enerva

Apocalyptic Love  Empty
MesajSubiect: Re: Apocalyptic Love    Apocalyptic Love  I_icon19Joi 08 Sept 2016, 03:46

Capitolul 2

In timp ce  in mintea mea inca  se  desfasurau imaginile care ma afectau cel mai mult cu mici intreruperi din cauza aspectului sau  ,da, aspectul  si comportamentul sau asa  de schimbate  ,lucrul acesta ma intriga  si intr-o oarecare masura ma facea sa cred in viitor si in mine si ma facea sa  fiu plina de speranta . In tot acest timp de gandire nici nu mi-am dat seama ca  am fost luata de  "ingerul" meu pe  sus si dusa la masina , chiar daca parea ca  suntem in siguranta si chiar credeam asta ,privirea sa  care se  reflecta in oclinda  retrovizoare era de-a dreptul plina de  ingrijorare si chiar teama  , chiar ma intreb de ce ii este asa de  teama, doar  suntem departe de  oras ,sau cel putin asta  credeam eu . Decid sa ma  uit putin in spate , dar ceea ce  urma  sa vad  m-a  socat de-a  dreptul ...erau chiar prietenii mei ,i-as recunoaste  dintr-o mie .Nu pot sa cred ,poate sunt inca in viata ,poate doar m-am inselat . Cine poate spune daca ma  insel sau nu?..NIMENI  asa ca hotarasc sa  sar din masina . Zis  si facut planul era deja  pus in aplicare.
-Sasuke... zic  eu cu o voce de copil care isi roaga parintii sa ii cumpere o jucarie
-Da?zice  el  incercand sa para  neafectat de cele intamplate
-Poti opri putin masina te rog???
-Imi pare  rau Sakura  dar orice ar  fi trebuie sa astepte.
-Dar ,am nevoie la  toaleta Sasuke ..
-Sakura in curand o sa  ajungem la o benzinarie  sau intr-un oras  dar  deocamdata  suntem in primejdie
-Bine..am incercat sa fac  asta ca o doamna dar se pare ca nu merge asa . Acesta afiseaza o expresie foarte mirata dar in acelasi timp iritata . Astept pana se uita in alta parte si incerc sa  deschid usa masinii dar  se pare ca nu pot . Incercarile mele zadarnice il fac sa  schiteze  zambetul ,zambetul sau din generala ...
-Off! Sakura,Sakura,Sakura...tu chiar  ai uitat  cine sunt eu nu-i asa ? Poate m-am schimbat in anumite privinte dar sa stii ca creierul asta nu s-a atrofiat ,tu chiar credeai ca nu stiu ce incerci sa faci?? In fine te poti supara pe mine  dar o fac pentru binele tau .
-Pentru binele meu?? Cred ca glumesti . Prietenii mei sunt acolo si poate ca  sunt vii ,poate ca nu sunt  ca acele creaturi,poate ca nu sunt monstrii , zic eu in timp ce  simt   micile flori de margaritar care pentru multi au un parfum frumos ca  si flor dar mie imi mangie  pielea fina dar care in acelasi timp imi ard sufletul .
-Sakura , poate am zis ca  trebuie sa te agati de speranta dar  nu sa  ai incredere oarba in ceea ce vezi . Stiu , ti-e greu , dar mai stiu un lucru ..ca nu esti singura . Orice ar fi si orice s-ar intampla voi fi cu tine , zice  asta  cu multa  tandrete dar si cu mult curaj. Nu stiu de ce dar , cand a  zis aceste cuvinte m-a facut sa  imi bata inima foarte tare . Oare  ar putea fi ceea ce  cred eu? Nu , nuuuuuuuuuuuuuuuuu!
Brusc ,nu ma mai aflu in masina alaturi de brunet ...dar unde sunt, a da  sunt in camera mea  ce uituca pot fi cateodata . Off , ce  bine a  fost  doar  un cosmar , ceea ce inseamna ca prietenii mei sunt bine ... yaaaaaaaay. Dar totusi e ceva ce ma intriga  la acest vis , de ce l-am visat pe el , pe tipul pe care il urasc cel mai mult din lume dupa ce mi-a facut in clasa a 8a si mai ales de ce l-am visat asa  schimbat . In fine las toate astea si ma uit la ceas , observ ca este ora 8:30 dimineata , se pare ca m-am trezit mult mai devreme fata de cum ma trezeam eu in mod normal . Hotarasc sa mai petrec inca o ora in pat  ca sa imi recapat fortele dupa ziua de ieri care a fost una chiar plina , sper ca  cea de astazi sa nu fie la fel ,mai ales ca am de facut si un tort pentru  doamna Tsunade , este ziua dumneaei  si in ciuda aspectului impecabil aceasta implineste respectabila varsta de 60 de ani . Chiar a bucur pentru dumneaei adica are o familia completa si-a vazut pana si prima nepoata care ii seamana leit . In fine sa lasam asta  , trebuie sa ma grabesc  sa ajung la cofetarie ,cred ca prietenii mei deja ma asteapta . Incep sa imi fac  siesta care este una foarte rapida  si care imi ofera multa energie , dupa ce am terminat  cu asta imi aleg hainele cu care sa ma imbrac , o fustita crem cu cateva imprimeuri florale si o camasa alba fara maneci  si ma incalt cu balerinii mei preferati negri cu o mica fundita alba pe o parte , se pare ca  sunt aproape gata , mai am nevoie doar de telefonul si de castile mele care ma ajuta sa ma rup de realitate si sa suport mai bine toate rele oamenilor . Cum am iesit pe usa am dat la maxim melodia : Indiferent-O fila din poveste , poate este veche dar  ma face sa visez la o persoana cu care sa am o asemenea poveste , deodata imi apare in minte imaginea lui ,incerc sa uit asta , dar in timp ce eu vreau sa imi pun gandurile in ordine ma ciocnesc de  ceva destul de tare si cad pe jos si din ceea ce am vazut era  un cineva , era chiar...el , Sasuke ... vorbesti de lup si lupul la usa  ..bine in cazul meu e te gandesti la lup si lupul e in fata
-Oh ,scuze ,imi pare  rau . zic eu incercand sa par politicoasa .
-Um nu e nimic ,Sa-ku-ra-chan . rosteste el pe un ton cam inadecvat.
-Mda eu trebuie sa plec  . Hai pa!
-Pa ,pa! Sa-ku-ra-chaan. Data viitoare sa fii mai atenta ,cine stie ce se poate intampla daca nu esti atenta.
Offf tipul asta e asa de uhhhh cum sa zic enervaaant pur si simplu ma scoate din sarite , parca nu avea destul probleme trebuia sa mai apara si el ...parca se afla in America dupa ce tatal sau , multimiliardarul Fugaku Uchiha l-a scapat de  scoala de  corectie cu ajutorul banilor si l-a trimis  acolo . Mda mai bine imi iau gandul de la asta pentru ca mai am putin si ajung  la cofetarie si nu vreau sa le stric buna dispozitie  tuturor .
De cum am intrat pe  usa  prietenii mei  mai,mai sa ma ia pe sus , toti erau destul de suparati dar si ingrijorati , decid sa nu le spun cine s-a intors dar in tot timpul asta ino deja incepuse sa  imi faca morala.
-Sakuraaa!!!!! Tu realizezi cat este ceasul??? E ora 10:02 trebuia sa fii aici  acum o ora . Firar sa pare ca am reusit sa o enervez pe Ino ..nu e de  bine.
Dar nici bine nu termina Ino ca incepe TenTen
-Sakura...pana si Naruto a  fost gata inaitea ta ,iar el intarzie mereu ,vreau o explicatie si o vreau chiar acum si nu ma lua e mine cu scuze  genul :"Aaa pai nu a  sunat alarma " sau "Am zis ca mai stau putin in pat si am adormi" sunt satula de abureli de astea  din cauza lui Naruto
-Sakura , TenTen are dreptate  si heeeeeeei nu sunt asa  intarziat , in fine nu asta conteaza , important e ca  ai ajuns aici nu-i asa?
-Normal ,doar ea este cea mai buna cand vine vorba de facut dulciuri , mai ales torturi , zic TenTen si Ino in acelasi timp.
-Deci dragilor cu sa  fie  tortul pentru doamna Tsunade?
-Hmm cu ciocolata, zice TenTen entuziasmata
-Teny cu totii stim ca acela este  tortul tau preferat, zic  eu putin amuzata.
-Stiu, stiu ,stiu  tort cu vanilie si capsune , zice Ino care parea mai entuziasmata decat  Teny .
-Ino este tortul tau preferat , nu al doamnei .
-Heeei de ce nu facem un tort cu ciocolata  vanilie si capsune?? zice Naruto,
-Naruto?! Tu chiar  ai avut o idee buna?? Fetelor notati undeva ziua,anul,luna,si ora ...Naruto a avut o idee buna.
Zis si facut am inceput sa  strangem ingredientele ..se pare ca nu aveam capsune si vanilie , am decis sa merg sa cumpar  un kilogram de capsune si 2 pliculete cu crema de vanilie , in timp ce mergeam sper magazin ascultand aceeasi melodie si gandindu-ma la ce s-a intamplat asta dar si la visul de noaptea trecuta , gandurile mele sunt cam ravasite , trebuie sa le pun la   in ordine , trebuie sa mi-l scot din cap pe  Sasuke , trebuie . In timp ce ma tot gandeam si ma tot gandeam cum sa fac  asta ajung la partea din drum in care trebuie sa  traversez strada  , ma asigur ca nu vine nimic cand deodata , simt cum sunt lovita , o lovitura puternica care mi-a strafulgerat sufletul si intreaga-mi fiinta , simteam cum plutesc  ,corpul meu urmand sa faca contact cu  soseua dura si fierbinte , ultimul lucru pe care mi-la amintesc sunt doua abisuri care te faceau sa te pierzi in ele si dupa ... alb infinit si parca  auzeam cantecul bunicii , vocea ei minunata formand un duet perfect cu vioara bunicului meu , nu m-as mai satura sa il aud , dar deodat acest cantec mirifc este intrerupt de niste voci , toate aceste voci spun lucruri de nedeslusit , parca din alta limba .




Ultima editare efectuata de catre Neko in Sam 17 Sept 2016, 11:13, editata de 2 ori
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Apocalyptic Love  Empty
MesajSubiect: Re: Apocalyptic Love    Apocalyptic Love  I_icon19Joi 08 Sept 2016, 21:56

Hello there my pretty.

M-am gândit să scriu și eu un comentariu la ficul ăsta (îmi pare rău că nu am făcut-o mai devreme, dar am așteptat să văd următorul capitol ca să fiu mai lămurită de această poveste) . Idea în sine mi se pare destul de originală și complexă, nu vei ști niciodată ce se poate întâmpla mai departe, dar (pentru că mereu apare un „dar” ) ca la orice începător -știu asta bine, doar sunt unul-  exista anumite greșeli, fie din neatenție, fie de greșelile de exprimare. Acțiunea este mai bună acum, doar că este  puțin prea forțată (de la 9:30 am ajuns la 11:02 ...what? ) Dar nu ar trebui să aduc vorba de asta...nu sunt critic ști...

Apropo personajul Naruto (pe care îl ador mai ales la acest fic) îmi aduce aminte de un prieten, un frate chiar. Ține-o tot așa și sper că nu te-ai supărat de ce ți-am scris.

Okey? Goodbye ;) . 
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Apocalyptic Love  Asss10Apocalyptic Love  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Apocalyptic Love  Empty
MesajSubiect: Re: Apocalyptic Love    Apocalyptic Love  I_icon19Mar 20 Sept 2016, 14:21


         Buna, in primul rand. Am citit cele doua capitole acum ceva vreme, insa nu am lasat comentariu si daca tot am zis sa trec in revista ce mai e pe-aici, mi-am spus ca e cazul sa-ti las si tie o parere.
         Te-as ruga in primul rand sa iti alegi un font cu care sa scrii fiecare capitol si sa nu il schimbi de fiecare data. Ai putea incerca TimesNewRoman sau Arial, size 13 sau 14. De asemenea, ar fi o idee bun sa folosesti alineatul, intrucat textul tau apare ca un bloc de cuvinte si mi-e destul de greu sa citesc. Codul pentru alineat este -& n b s p-, fara liniute si spatii; un cod corespunde unui spatiu liber, recomand folosirea a 5 pana la 7 pentru o estetica okay.
         Referitor la ortografie si punctuatie, iti sugerez sa nu mai folosesti atat de des punctele de suspensie, intrucat nu-i okay si nici nu se vede bine. Le poti inlocui pur si simplu cu punct, atunci cand enuntul respectiv nu poarta cine stie ce incarcatura sentimentala. Also, se lasa un spatiu liber numai dupa semnele de punctuatie, nu si inainte, iar dupa linia de dialog se lasa un spatiu liber. De asemenea, te-as ruga sa nu mai folosesti semne cu nemiluita, in special cand vine vorba de ? sau !, deoarece nu are rost si se vede urat.
         Ideea mie mi se pare interesanta, dar si destul de greu de dezvoltat astfel incat sa iasa cu adevarat bine, iar modul in care te-ai avantat sa scrii mi se pare grabit, de parca nu te-ai fi gandit bine la cum vor evolua lucrurile si doar ai imbinat niste elemente la intamplare. Ar fi fost mai okay daca descriai la inceput, sa fi intrat putin in atmosfera, sa fi experimentat si eu socul Sakurei atunci cand a rezlizat ca toti prietenii ei disparusera si ca era inconjurata de creaturile respective. Pe scurt, mi-ar fi placut daca ai fi realizat o scena mai realista, ceva mai spectaculos si mai plin de suspans. Cat despre dialog, este genul ala simplu cu replici banale care, pe mine personal, nu ma atrage. E unul din modurile de expunere importante, mai ales ca poti sa te joci cu replicile si sa-ti descrii personajele sau sa dezvalui anumite amanunte despre situatia in care se afla etc. Si te rog sa ai mai multa grija la greselile gramaticale/ de ortografie, caci am vazut cateva destul de mari (pluralul de la 'capsuna' este 'capsuni', nu 'capsune' btw).
         Stiu ca nu e usor sa-ti creezi propriul stil si nici nu se intampla peste noapte si sper ca lucrurile pe care le-am mentionat sa nu te descurajeze, ci sa te ajute sa intelegi unde mai trebuie sa lucrezi. Iti urez bafta in continuare si spor la scris si sa reusesti sa dezvolti ideea asta la adevaratul sau potential. pwp

         P.S.: Thunder, inteleg ca vrei sa ajuti, insa te rog sa nu mai intri in atatea detalii atunci cand lasi comentarii ficurilor. Multumesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Apocalyptic Love  Empty
MesajSubiect: Re: Apocalyptic Love    Apocalyptic Love  I_icon19

Sus In jos
 

Apocalyptic Love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku în desfășurare-