Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
.Alexandra
Genin
Genin
.Alexandra

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 117
Reputatie Reputatie : 11

Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) Empty
MesajSubiect: Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16)   Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) I_icon19Mar 30 Aug 2016, 00:43

Bunaa, dupa foarte mult timp am revenit cu un fic, sper sa va placa si va urez lectura placuta!

Capitolul 1




  Sakura:




 Cred ca dupa mult timp e prima oara cand simt nevoia sa o tin pe mama in brate, dar nu am sa o fac si asta pentru ca nu e aici, ci in Europa impreuna cu tata. Nu se mai ocupa de mine, am 17 ani si deja locuiesc singura intr-o vila de vis unde totul era mobilat frumos, cu mobila alba iar exteriorul casei era un portocaliu ciudat, dar arata superb.
Sunt intr-a 11-a si deja consider ca am perioade oribile si probleme precum ale unui adult trecut prin viata ceea ce mi se parea normal, dar in acelasi timp anormal avand in vedere varsta pe care o am.
Desi e mijlocul saptamanii prietenii mei ies la cafele si alte prostii, si eu fac asta dar azi am decis sa stau acasa fara vreun motiv anume, doar le-am spus ca nu ies in seara asta.
In ultimul timp am fost cam distanta cu toata lumea..adica imi iubesc prietenii, dar uneori simt nevoia cuiva care sa-mi fie mai mult de atat.
Nu era chiar tarziu, era ora 11 jumatate si eu beam cafea? Cred ca imi cam lipsesc iesirile cu prietenii mei. Ce-i drept, i-am refuzat ultimele dati cand mi-au propus sa iesim.
  
  Ziua urmatoare la liceu...


- Sakura!
- Uh?
- Ce faci? Esti bine? Aseara ai refuzat din nou sa iesi cu noi..
Era Ino, una dintre cele mai bune prietene ale mele, frumoasa, superba chiar, par lung si blond, inaltuta, ochi albastrii, daca as fi baiat cred ca m-as indragosti. 
- Da, eu doar..nu stiu ce-i cu mine, dar in ultima vreme pur si simplu nu simt nevoia sa ies nicaieri.
Ino se uita ciudat la mine si imi face semn cum ca ar trebui sa mergem la ora.
Ajunse in clasa Hinata si Naruto erau acolo asteptandu-ne si probabil sa-mi ceara si ei explicatii in legatura cu seara trecuta.
Ca sa vezi, doar ne-au salutat si am mers fiecare in banca lui.
Toata ora m-am gandit numai la faptul ca asta era ultima saptamana de scoala inainte ca vacanta de vara sa inceapa. Aveam planuri. Planurile fiind eu si prietenii mei 2 saptamani la munte, o cabana numai a noastra, exact la inceputul saptamanii viitoare. Va fi bestial, nimic nu avea sa mearga rau.


 O saptamana mai tarziu...


- Siiii, am ajuns dragilor! Ino, Hinata, Naruto, Gaara,Temari,Shikamaru, sa inceapa distractia!
Au aprobat toti in cor la fel sau poate chiar mai entuziasmati ca mine si am intrat in cabana unde era proprietara si..2 tipi bruneti?Ok,clar aia 2 nu sunt proprietari si nu au fata de angajati.
- Oh, domnisoara Haruno, ati ajuns. Din nefericire nu am apucat sa va anunt ca aceasta cabana nu o veti putea inchiria doar pentru voi, deoarece acesti tineri au inchiriat o jumatate din cabana acum ceva timp, deci prin urmare veti fi nevoiti sa impartiti cabana.
- CUM?! Nu asa am stabilit..nu se poate asa ceva, asta nu e..
- Usor rozalio, nu dispera, e doar o cabana sau ce, nu iti place sa imparti? M-a intrerupse o voce destul de grosuta. Oh, wow, era unul dintre cei doi necunoscuti.
- Mai spune-mi o data asa si o s..
- O sa ce? O sa sari pe mine pentru ca sunt prea atragator ochilor tai?
In acel moment am rosit putin si m-am infuriat, dar nu am mai zis nimic.
- Doamna Tami, ramane asa, vom imparti cabana. Spuse Shikamaru calm, ca intotdeauna.
- Bun, atunci distractie placuta copii, eu nu voi fi aici ci in Kyoto in perioada in care voi veti sta aici, daca este vreo urgenta va rog sa ma sunati.
Am dat toti in cap in semn de da apoi ne-am dus sa ne alegem camerele.
Eu stateam la etaj, era o camera relativ aproape de scari, foarte spatioasa si frumos amenajata, Ino in cea de langa a mea cu Gaara..da pai ei doi sunt impreuna, iar Naruto cu Hinata la parter..da si ei sunt impreuna, apoi Temari in camera de vis-a-vis de a lor, iar Shikamaru la subsol, a spus ca el e mai retras cand vine vorba de camere asa ca si-a ales-o pe cea de la subsol.
Acum mai ramane sa se instaleze si tipii aia doi, cum i-o chema.
 Cum am ajuns in camera am inchis usa si m-am uitat pe gaura cheii sa vad care ce camera ia.
Se pare ca brunetul cu par tepos, cel care m-a facut rozalie mai devreme o sa ia camera..FIX DIN FATA CAMEREI MELE? Superb.
  I-am auzit vorbind si fratele lui mai mare pe care se presupune ca il cheama Itachi? va lua camera de langa cea a lui Shikamaru de la subsol. Nu puteau sa fac schimb...
Ma rog, mi-e foame dupa atata drum deci am sa merg sa imi pregatesc ceva. 
Cand am ajuns in bucatarie am realizat cata liniste era..era clar ca toti prietenii mei dorm pentru ca sunt extenuati. Oare am eu probleme daca si eu sunt extenuata, dar mananc cand sunt asa?
 Oricum, am ajuns jos unde pe canapeaua din sufragerie statea teposul. Super, sa speram ca ma va ignor..
- Sasuke.
Ma intorc la el nedumerita..
- Uchiha Sasuke. Ma gandeam ca daca tot o sa impartim cabana asta, ar trebui sa ne cunoastem.
Atunci am luat privirea serioasa si i-am raspuns:
- Sakura Haruno. Sunt sigura ca esti deosebit de fericit sa ma cunosti, la fel cum sunt si eu.
- Sigur rozalio, cum spui tu.
Agh! Din nou asta..deja ma enerveaza si abea ce l-am cunoscut. Nu stiu daca voi rezista 2 saptamani cu inganfatul asta.






Cam asta a fost primul capitol, sper ca v-a placut si astept comentarii de la voi! 
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) Empty
MesajSubiect: Re: Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16)   Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) I_icon19Mar 30 Aug 2016, 18:31

Salut! ^^
Ia uite ce avem aici...chiar îmi place ideea ficului și cum ai început să ne povestești, dar să nu grăbești lucrurile pe viitor. :)) Nu știu de ce, dar îmi aduce aminte de perioada când mi-am făcut cont și de câtă activitate era la ficuri, idk.
Spor la scris și să mă anunți când postezi next. a hug
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
.Alexandra
Genin
Genin
.Alexandra

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 117
Reputatie Reputatie : 11

Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) Empty
MesajSubiect: Re: Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16)   Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) I_icon19Mar 30 Aug 2016, 22:44

   Capitolul 2


  Sakura:


  Am dat ochii peste cap si m-am intors la treaba mea, adica mancarea. Aveam aparat de sandwich-uri, prajitor, microunde, de toate deci aveam din ce alege si am ales sa prajesc niste paine si sa inclazesc niste lapte, pentru ca imi e prea lene sa fac ceva sofisticat in momentul asta.
A sarit painea din prajitor si m-am speriat, dar stati, nu de sunetul facut de prajitor, ci de teposul enervant care era fix langa mine si nu-l observasem.
- Ce vrei? L-am intrebat in sictir.
- Nu am voie sa stau aici sau ce?
In urmatoarea secunda l-am impins ca sa pot trece si din nefericire pentru el si din fericire pentru mine l-am impins asa de tare incat dadea sa cada pe podea.
In momentul in care a vazut ca va cadea m-a apucat de mana astfel cazand si eu odata cu el..insa am cazut peste el nu langa el.
- Stii, nu e nevoie imi ceri intr-un mod atat de salbatic sa ma culc cu tine, o voi face daca ma rogi frumos. Imi spuse brunetul ranjind.
- Esti nebun Uchiha, in caz ca ai probleme cu memoria, tu m-ai tras de mana sa cad cu tine. 
M-am ridicat imediat de pe el apoi s-a ridicat si el de asemenea. 
- Nicio vorba despre asta, clar? I-am spus eu foarte autoritar.
- De ce? Iti e frica din cauza ca poate prietenele tale vor deveni geloase pe tine? Ma intreaba dand sa rada.
- Ha, ha, esti foarte nostim, prietenele mele au prieten si in plus, de ce ar fi geloase? Esti un inganfat.
Auzind spusele mele deschisese gura sa mai zica ceva, dar a lasat-o balta, s-a incruntat si a plecat sus.
In sfarsit puteam sa-mi termin masa si sa mananc linistita.
Mi-am pus painea pe farfurie si am luat laptele din microunde apoi am mers sa ma asez pe canapea si sa dau drumul la TV.
Am tot dat peste fel si fel de programe, nu era nimic interesant..panaa cand am dat de un program cu nume mai ciudat pe care rula un film ce parea interesant.
Am lasat acolo si am inceput sa mananc.
  Nici nu mi-am dat seama cum a trecut timpul, era deja..10:30pm? Wow, se pare ca filmul chiar ma captivase si pe deasupra am si adormit fara macar sa-mi dau seama.
Eram invelita? Se pare ca cineva a avut grija sa nu imi fie frig. M-am ridicat in fund am facut ochii mai mari, m-am uitat in jur prin camera si i-am vazut pe Naruto, Hinata, Ino si ceilalti afara pe terasa. Erau si cei doi frati cu ei si se pare ca se intelegeau destul de bine din cate pot sa imi dau seama.
M-am ridicat, mi-am pus ceva in picioare si am iesit si eu.
Cum m-a vazut, Naruto a srigat spre mine:
- Hei, tu, frumoasa din padurea adormita, hai sa bei un vin rosu si sa fumam o tigara, gratarul e aproape gata si el.
Nu am spus nimic si m-am dus la ei.M-am asezat langa Temari si Ino. Eram cam nedumerita de situatie, adica..ei chiar nu aveau nici o problema cu cei 2 Uchiha, ba chiar devenisera buni prieteni.
- Fetelor, voi chiar nu aveti nici o problema cu faptul ca trebuie sa impartim cabana cu astia 2? Le-am intrebat soptind pe fete.
- Nu, chiar sunt ok si nu par sa aiba nici ei vreo problema, iar baietii s-au imprietenit repede cu ei sii pe deasupra sunt si draguti, nu crezi? Imi raspunde Ino.
- Numai draguti nu-mi par Ino.
Se pare ca doar pe mine ma deranja faptul ca trebuia sa stea si ei, ma gandesc ca poate ma voi obisnui..poate.
- A sosit vedeta serii! Ceafa de porc facuta bine de tot la gratar! Pofta buna copii! Striga Gaara entuziasmat.
Toata lumea s-a asezat la masa si incepusera deja sa isi puna in farfurie si sa manance, insa eu evitam.
- Sakura, tu nu mananci? A iesit chiar gustoasa. Ma intreaba Shikamaru confuz.
- Nu mi-e foame. I-am raspuns sec si direct dupa care m-am ridicat si am plecat inauntru.
M-am dus sus si m-am oprit pe hol unde m-am sprijinit cu spatele de perete si am ridicat capul spre tavan.
De ce trebuie sa fie si aia 2 aici? Fratele lui Sasuke nu pare sa fie ca si el, insa el?! Nu a trecut nicio zi si deja simt ca nu-l pot vedea in fata ochilor.
Vreau doar sa fim numai noi, fara altii..
Se auzeau pasi, urca cineva, mda nici singura nu pot sta, minunat.
- Sakura? Esti bine? 
..Era fratele lui Sasuke care era chiar..amabil in comparatie cu el.
- Nu cred ca m-am prezentat, sunt Itachi Uchiha. Spune el in cel mai calm si dragut mod posibil.
- Ma bucur sa te cunosc. Sunt bine, doar ca..
- Itachi, du-te jos si aprinde focul in semineu. Era Sasuke, bineinteles care m-a intrerupt, din nou. Itachi s-a dus jos, iar el a ramas pe loc cu fata spre mine.
Incercam sa evit orice fel de contact cu el asa ca faceam tot posibilul sa ma uit in alta parte numai la el nu.
A venit si s-a pus in fata mea.
- Si tu? Ce-ai patit?
- Hmph, iti pasa sau nu ai ce face? Il intreb usor nervoasa.
- Esti cam artagoasa nu crezi? Nu am venit sa ma cert.
- A, nu? Atunci de ce ai venit?
- SA VAD DACA ESTI BINE! Mi-a spus tipand din rasputeri. Deobicei lumea se simte bine in jurul meu si al lui fratemiu chiar si prietenii tai, doar tu nu. Ma placi si nu stii cum sa ascunzi, asa-i? A spus cu un ranjet prostesc pe fata.
L-am dat la o parte si am mers in camera incuiand usa. M-am trantit in pat si am tipat in perna de nervi.
Se mai intreaba de ce nu il suport? Nu e evident?
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) Empty
MesajSubiect: Re: Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16)   Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) I_icon19Mar 06 Sept 2016, 02:08

Hi there ^^. Am observat ca ficul este mai nou, deci pot fi de la inceput ca sa inteleg mai bine and stuff care este ideea. pare destul de comuna, Sasuke fiind un chip atragator dar foarte lacom, iar Sakura retrasa si enervata de prezenta sa, insa fiecare fic are ceva aparte si abia astept sa vad cum va fi al tau. 
Incearca sa povestesti mai detaliat sentimentele personajelor si sa nu mai grabesti actiunea, asta ar face o foarte mare diferenta. In rest, totul este interesant si astept sa vad urmatorul capitol, pe care chiar sper sa il postezi curand.
Succes!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) Empty
MesajSubiect: Re: Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16)   Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16) I_icon19

Sus In jos
 

Pleaca! Stai..am nevoie de tine (posibil +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku în desfășurare-