Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19 Empty
MesajSubiect: Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19   Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19 I_icon19Lun 22 Mar 2021, 14:11

Ziua buna. ^^
Presupun ca sunt persoane, asa ca mine, care desi au dorit sa se programeze mai devreme nu au facut-o din cauza ca nu au stiut unde sa se uite sau unde sa caute. Sau au fost prea lenesi(eu) sa faca acest efort pentru a se programa la un centru de vaccinare specific tipului de vaccin pe care il considera ca fiind cea mai buna solutie.
Am citit putin despre asta intr-un final, am intrebat cativa apropiati despre cum au procedat, am cerut niste sfaturi cu privire la tipurile de vaccin si ce cred ei despre "eficienta" lor si mi-am facut programarea. Pasii sunt simpli si, pentru mine, au fost urmatorii:

  •  - am intrat pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si m-am interesat despre centrele de vaccinare disponibile in orasul meu si ce tipuri de vaccin administreaza fiecare
  •  - mi-am facut cont pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si m-am programat la centrul de vaccinare ales/preferat
  •  -    . . . ?
  •  -  profit

( ultimele 2 subpuncte sunt o gluma, pentru cunoscatori )

De asemenea m-am uitat si peste aceste cifre de eficienta a vaccinelor si felul in care se administreaza ( una sau mai multe etape )
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Recomand sa cititi si voi, sa intrebati persoane in care aveti incredere despre asta si nu in ultimul rand sa vorbiti si cu propriul medic de familie.
P.S. vor fi reactii adverse la fiecare din noi. E normal. La fiecare vaccin pe care l-am facut si cand am fost mici am avut apoi reactii adverse.
P.P.S. daca aveti niste informatii utile share-uiti aici. Cu cat mai multa informatie cu atat mai bine

Daca esti anti-vaccinare este in regula. Dar te rog nu posta aici motivele si toate cele, nu am de gand sa tolerez niste motive nefondate care ar urma sa descalifice si sa nulifice sute, daca nu mii, de ani de cercetari si descoperiri ale unor oameni de stiinta doar pentru ca ne-am uitat la 2 videoclipuri pe internet sau am citit ceva "articol" stand pe toaleta si credem ca intelegem subiectul.
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19 Empty
MesajSubiect: Re: Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19   Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19 I_icon19Joi 29 Apr 2021, 13:05

M-am gandit sa impartasesc cu voi experienta mea:
Am ales si m-am vaccinat cu vaccinul facut de Pfizer. Asa am considerat eu ca pentru mine este cea mai buna optiune dupa ce am citit putin despre, am mai cerut pareri, am intrebat si alte persoane in care am incredere despre experienta lor cu el.
Reactii adverse in prima prezentare: durere usoara a umarului unde am facut vaccinul. M-a tinut cam doua zile.
A doua prezentare: durere usoara a umarului care m-a tinut cam doua zile si un inceput de febra. Simteam cum imi ardeau ochii. Mi-am facut un theraflu, m-am odihnit vreo 2 ore si nu am mai avut nimic.

Nu va pot recomanda pe al cui vaccin sa il alegeti insa va recomand sa va vaccinati. In felul asta putem reincepe sa mergem la concerte, festivale, teatre, cinematografe, toate cele si nu in ultimul rand o sa va pastreze sanatosi ^^
Sus In jos
 

Un simplu ghid despre cum sa incep pentru a ma vaccina impotriva virusului covid-19

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-