Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Two souls, one passion... - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Two souls, one passion... - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Two souls, one passion...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Two souls, one passion... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Two souls, one passion...   Two souls, one passion... - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 00:47

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext happy2

Intervenit de Milkshake. Nu mai lasa mesaje sub 10 cuvinte! Treci pe la regulament! hmm...?!
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Two souls, one passion... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Two souls, one passion...   Two souls, one passion... - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 18:03

Ok dragilor a hug
A reusit intr-un final sa dau de Bee dupa 3 saptamani si sa facem nextu' lough
Am ascultat si sfatu tau Ilinca - Crys - si n-am mai scris acelasi capitol de 2 ori huh?
Deci sper ca e mai bine si mi-a venit si inspiratie, iar impreuna cu iubita mea colega avem niste idei incendiare happy
Sper sa va placa capitolul si stati linistiti ca nu ne lasam de fic chiar daca e scoala rusinos
Lectura placuta. in love

Capitolul 4

Gaara P.O.V


In fata noastra opreste o masina. Ma simteam intr-un fel o victima, insa incet-incet imi dau seama ca n-are ce sa ne faca cu atata lume prin jur. Din masina, iese un domn inalt, brunet, cu ochelari negri pe nas si niste casti in urechi imbracat la patru ace. Acesta deschide usa masinii din spate, iar de pe bancheta acesteia iese o alta persoana in jurul a 30-35 de ani foarte serios, si el imbracat tot la patru ace, insa pantalonii si sacoul acestuia sunt albe, iar camasa neagra spre deosebire de cea a “suporterilor” lui care erau in negru si camasa alba. Ma mai linistesc putin cand acesta isi arata nu stiu ce legitimatie cum ca ar fi un om de respectat de prin partile astea si ne intreaba cine sutem noi – pe mine si pe Sasori – spunandu-ne ca i-a placut mult dansul nostru. Noi ii raspundem boso… boss-ului cum ne cheama si ii confirmam ca avem o trupa de Hip-Hop. Acesta sta putin pe ganduri si ne propune sa lucram pentru el, sponsorizandu-ne cu tot ce avem nevoie. Noi nu zicem nimic. Ii spunem ca daca doreste sa ne sponsorizeze, ii v-a trebui mult pentru asta deoarece noi avem in cap multe idei. Putin curios, barabatul ne intreaba daca nu cumva suntem mai multi. Sasori da odata cu mine din cap afirmativ, iar el afiseaza un zambet ciudatel pe fata. In timp ce Sasori vorbea cu Shikamaru la telefon, eu si Sakura ne holbam la acest posibil sponsor cu mare curiozitate in privire. Chiar daca e o oportunitate pentru noi, nu putem accepta orice oferta, deoarece noi dorim un sponsor pe masura efortului pe care l-am depus sa ajungem aici, pe care il depunem si care o vom face in continuare. Sirul gandurilor imi este intrerupt de vocea lui Sasori care-l intreaba pe barbatul misterios cum il cheama.

- Idate Hitsumo, raspunde acesta pe un ton grav, cu un zambet smecher luandu-si din buzunar ochelarii de firma si punandu-sii la ochi.

Shikamaru auzind asta prin telefon, cred ca l-a scapat pe jos deoarece Sasori vorbea singur si-l intreba daca e bine si daca mai e pe fir, Ah, ce-mi venea sa-i zic sa aiba grija sa nu cada, insa m-am abtinut deoarece acest Idate era cu ochii pe noi. Dupa ce se aud susotelile lui Shikamaru in telefon Sasori se intoarce cu fata spre noi si zice.

- Acceptam oferta! cu un ton de parca ar fi in culmea extazului, si-mi face semn la spate cum ca sa tac.

- Perfect, uita-ti cartea mea de vizita si contactati-ma oricand pentru a stabili cand ne intalnim cu totii pentru a discuta despre viitor, zice el incantat apoi se indreapta spre masina, intrand in ea de unde a iesit mai devreme si dupa ce acel pachet de muschi si fibre inchide usa, intra de asemenea si el gata sa plece, insa inainte de asta, geamul din dreptul lui Idate se deschide si ne face cu mana, apoi un suierat al rotilor de la masina se aude, semn ca in cateva secunde o vor la din loc.

Cand acesta pleaca, ma indrept spre Sasori luandu-l de umeri si intrebandu-l de ce a acceptat fara sa am si eu ceva de zis. Acesta raspunde aproape in culmea extazului ca barbatul care tocmai ne-a oferit serviciile lui este al doilea cel mai de respectat om de afaceri din tara. Al doilea? Hmm… cred ca v-a fi primul dupa ce ne v-a avea pe noi. Sper ca n-am prea parut laudaros... Ar fi cel mai super si cel mai bun lucru care s-ar fi putut intampla. Abia astept ca cele mai puternice lumini ale lumii sa fie pe mine in timp ce dansez impreuna cu colegii mei cu care impart scena si in acelasi timp si prietenia. Acesta ar fi un vis implinit. Nu mai pot, sunt in culmea extazului. Intr-un fel e si multumita acetei “intalniri” insa multumita abilitatilor deosebite ale mele si a lui Sasori, s-a oprit Idate pentru a ne oferi serviciile. Desi daca nu era Sakura nu ma aflam niciodata aici ca sa dansz cu Sasori. Ah… ce greu e sa recunosti ca nu e numai si meritul tau. Se face tarziu, cred ca ar trebui sa ne indreptam spre casa.

Sakura P.O.V.

Dupa cate am inteles era un sponsor. Eh, norocul baietilor ca vor putea face mai multe pentru ca trupa sa fie cat mai cunoscuta. Ii vad pe baieti care erau in culmea fericirii, insa totusi se face tarziu si ar trebui sa plecam acasa. Ma dezmeticesc repede, apoi le spun celor doi sa mergem. In cateva minute eram la iesirea din parc. Sasori imi spune ca nu poate sa ma conduca acasa pentru ca merge direct spre ceilalti membrii ai trupei ca sa le spuna vestea cea buna. Zambesc dulce si ii spun ca n-are importanta apoi imi iau la revedere de la cei doi. Trec repede strada si intru intr-un magazin de unde iau o cutie de lapte si niste biscuiti. Azi n-am mancat mai nimic si mi se facea destul de foame. Cand ies din magazin dau peste cineva. Ma ridic de pe jos si imi curat hainele uitandu-ma la brunetul peste care am dat. Mi se parea extrem de cunoscut. Isi cere scuze apoi face o fata ca si cum i s-ar aprinde beculetul.

-Sakura, iubita lui Sasori, nu? Eu sunt Sasuke. Spune el pe un ton jucaus. Ma rosesc instantaneu apoi spun cu o voce joasa.

-Nu suntem iubiti, ci doar amici. Incantata de cunostinta! Ma priveste nelamurit apoi ma intreaba daca vreau sa ma conduca spre casa. Accept bucuroasa si incepem sa mergem amandoi agale pe aleea luminata de niste felinare vechi. Povestim despre cum am ajuns sa dansam si astfel de chestii. Era atat de amuzant, ma facea sa rad pana ramaneam fara aer. Plimbandu-ne observ un magazin de dulciuri in care erau doar acadele, ciocolata, turta dulce, era practic visul oricarui copil, sau chiar al meu. Ma tenteaza excesiv de mult sa intru insa trebuia sa-mi pastrez silueta daca avem de gand sa mai fiu o balerina. Deja imi luasem niste biscuiti. Stau putin pe ganduri, insa simt cum sunt trasa de Sasuke in directia acelui magazin. Pana la urma am cedat. Brunetul a cumprat doua acadele mari in forma de inimioara de un rosu sclipitor. Ii multumesc afisand un zambet dulce apoi iau acadeaua din care ma infruct cu pofta.

Dupa ce ne mai amuzam pe drum si mancam acele inimioare ajungem in fata casei mele. Era destul de tarziu si eram obosita. Maine aveam o zi de facultate dupa care repetitii pana la ora 5 apoi trebuia sa-mi fac si niste referate. Oftez usor apoi ma gandesc ca probabil v-a trebui sa-mi caut un loc de munca. N-o pot lasa pe mama sa ma intretina si facturile sunt mari. Noroc ca nu trebuia sa platesc chirie deoarece casa imi ramase mostenire de la bunica. Din pacate a murit inainte sa ma nasc eu... Sirul gandurilor imi este intrerupt de Sasuke care ma intreaba daca sunt bine. Dau afirmativ din cap apoi ii spun ca plec. Ii multumesc pentru acadea si seara minunata pe care am petrecut-o impreuna apoi ma intorc pe varful picioarelor si merg spre intrare. Simt cum sunt prinsa de incheietura si apoi lipita de un corp bine lucrat. Tresar speriata, insa imediat buzele mele sunt unite cu ale brunetului care ma tinea strans in brate. Nu stiam ce sa fac. Nu il placeam pe Sasuke mai mult decat pe un prieten si nici nu vroiam sa-i dau sperante insa sarutul lui parea dulce si din suflet. Nu eram total convinsa de ce spuneam insa nu vroiam sa-l ranesc. Ma desprind din bratele lui si o iau la fuga intrand repede in casa. Nu-mi venea sa cred ce facuse... Eram speriata si ma simteam ciudat insa parca incepeam sa-l plac. Un amalgam de sentimente era in inima mea si nu puteam distinge nimic. Ma duc in camera mea, apoi ma pun in pat adormind repede cu hainele pe mine si pantofii in picioare...

___________________

Scuze ca e scurt insa trebuia sa va lasam in suspans intr-un fel nu? heh
Data viitoare vom pune poze happy2
V-am pupat kiss Zbye hi!


Ultima editare efectuata de catre .•°•.Mentosana.•°•. in Mar 22 Noi 2011, 20:01, editata de 1 ori
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Two souls, one passion... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Two souls, one passion...   Two souls, one passion... - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 19:03

Daaaaaaaa! Nextul insfarsit nr1

Stiti ca va ador ficul ,nu ? Ei bine daca nu stiti va spun acum -Il ador! Il iubesc! Si daca nu puneti nextul repede va casapesc! lough
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Two souls, one passion... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Two souls, one passion...   Two souls, one passion... - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 16:18

WOW WOW WOW! Nu-mi vine sa cred. e super ficul si vreau next happy2
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Two souls, one passion... - Pagina 2 Asss10Two souls, one passion... - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Two souls, one passion... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Two souls, one passion...   Two souls, one passion... - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 18:20

Ficul nu a mai fost continuat de mult timp, asa ca va merge catre FanFicuri Blocate. dap !

Two souls, one passion... - Pagina 2 3825
Sus In jos
Continut sponsorizat




Two souls, one passion... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Two souls, one passion...   Two souls, one passion... - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Two souls, one passion...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-