Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Apus Stacojiu sau Final    Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Apus Stacojiu sau Final    Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Apus Stacojiu sau Final

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Crickett
Genin
Genin
Crickett

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : somewhere near Bucharest :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 151
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : lectura, net, net, net, scoala, net si Naruto :)
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Mar 06 Iul 2010, 00:18

CAP I – Marturisiri


Si atunci i-am spus…
-A trecut ceva timp de cand nu ne-am mai vazut...inca imi amintesc ultimele tale cuvinte “Cand ne vom revedea,va trebui sa te omor...iar tu va trebui sa ma ierti..”
-Iar tu mi-ai spus “Fa ceea ce trebuie sa faci...omoara-ma,dar nu ma uita.”
-Si dupa atata timp iata-ne fata in fata...vorbind ca doi vechi prieteni ...incapabili sa ne ranim unul pe celalat fizic caci viata ne-a ranit deja...nu fizic.Ne-a ranit sufletele,ne-a atacat acolo unde ranile se vindeca incet si dureros,sau nu se vindeca deloc.Sufletele noastre plang si tanjesc dupa sentimentele pure pe care nu le-am avut niciodata...Ne-am amagit si acum doare, iar durerea este insuportabila...
-Cred ca stiu mai bine decat tine ce inseamna asta,Sakura...trebuie sa ma asculti,sa imi promiti ca nu vei fi surprinsa de ceea ce i-ti voi spune,caci este momentul sa i-ti marturisesc ceea ce ti-am ascuns vreme indelungata...sentimentele mele...am sa i-ti spun in 2 cuvinte...Te Iubesc!
-Dar, Sasuke...
-Te iubesc asa cum nu as fi capabil sa iubesc pe nimeni altcineva...dar...trebuie sa te omor insa nu pot...nu vreau sa i-mi patez mainile cu sangele tau...ar insemna sa ma omor pe mine...sufletul meu ar muri...ar suferi rani ce nu ar putea fi inchise niciodata...
-Sasuke...?
Si asa Sasuke al meu s-a indepartat lasandu-ma singura...lasandu-ma nedumerita si cu sufletul sangerand...
Poate ar trebui sa va povestesc cum de s-a ajuns la asta...Trecutul nu mi-l mai amintesc bine...insa nu voi uita niciodata momentul in care am decis sa renunt la umanitate si sa ma transform intr-o bestie...mai exact un vampir...
Nu stiu de ce mi-am dorit acest lucru...aveam tot ce imi doream...de fapt nu tot...nu il aveam pe el..pe Sasuke...In fine,am devenit un vampir.Am fost transformata de unul dintre cei mai buni prieteni ai mei,Neji.Este un vampir cu sange pur,nascut intr-o familie nobila si numai cineva cu sange pur ma putea transforma,iar el a facut asta pentru mine...
Cand mi-am dorit acest lucru nu m-am gandit si la consecinte...nu m-am gandit ca va trebui sa renunt la prietenii mei pentru a nu-i rani,la zilele insorite,la familie...la tot.Luasem o alta cale..calea noptii,a sangelui...Astfel am plecat din Konoha....
Am mers acolo unde ma purta vantul...simteam cum cineva este cu mine,ma calauzeste.Am vrut de nenumarate ori sa ma intorc in locul natal dar am invins acea dorinta.Am mers,si am mers ,am invatat ce inseamna sa fii vampir de la cei de aceeasi rasa cu mine.Am fost insetata,am ucis,am ranit,m-am oprit.
Am invatat sa infrunt setea,am inceput incet incet sa redevin umana...si cand am simtit ca ma pot stapani,m-am reintors in Konoha…Uimitor dar satul pare a fi acelasi de acum 15 ani!Nu imi revazusem inca prietenii...dar intr-o seara,mai bine noaptea trecuta Sasuke m-a gasit si mi-a marturisit sentimentele sale fata de mine...Atat de ciudat dar nici el nu a imbatranit o zi!Oricum momentul adevarului a fost crunt pentru mine...cred ca si pentru el.Mi-am dat seama ca de fapt mi-am dorit sa devin vampir pentru a scapa de sentimentele ce le aveam pentru el..bineinteles le-am ingropat adanc in inima mea...credeam ca am reusit,dar acum dupa ce l-am revazut si mi-a recunoscut ceea ce simte,au redevenit puternice si sentimentele mele...
Oh!Nu mai stiu ce vreau...Cand ma gandesc ca imi voi revedea prietenii...cand ma gandesc ca va veni momentul adevarului...momentul in care trebuie sa dau explicatii...Nu stiu ce le voi spune...



Bun,daca va place(desi nu cred)nu va asteptati sa pun continuarea prea repede,pentru ca am idei dar nu mi le pot ordona happy2 Oricum nu ezitati sa ma criticati dap !
Sus In jos
jhvgf77
Legend
Legend
jhvgf77

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In my dream world:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 205
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 25
Stare de spirit Stare de spirit : Pe linia de plutire...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Mar 06 Iul 2010, 13:41

Este super ficul, imi place foarte mult in love

Abia astept continuarea please
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend
Meyryn

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1415
Puncte : 1796
Reputatie Reputatie : 188
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Mar 06 Iul 2010, 16:11

de ce crezi ca nu ne va placea...este foarte frumos ..pune te rog cat mai repede continuarea please
Sus In jos
Crickett
Genin
Genin
Crickett

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : somewhere near Bucharest :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 151
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : lectura, net, net, net, scoala, net si Naruto :)
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Joi 08 Iul 2010, 13:00

CAP II – Ce a fost atunci,este si acum?


Este aproape noapte,lumea va fi inghitita de intuneric si sufletul meu la fel.Privesc satul de undeva de sus...nu ma gandesc la nimic,dar totusi simt ca am mintea ocupata.Privesc cerul...este momentul in care noaptea inghite ziua.Are loc o lupta intre soare si luna,iar rezultatul este un camp insagerat reprezentat de apus...atat de ciudat dar in aceasta noapte cerul este cu adevarat stacojiu...
-Te-ai gandit vreodata ca acolo sus chiar se poarta o lupta?O lupta intre bine si rau...intre demoni si ingeri,iar sangele lor este cel care da acea culoare cerului?
Era vocea lui Neji,care venise pe nesimtite langa mine.Hmph,probabil a simti mirosul sangelui meu...Imi era atat de dor de el,de chipul lui,de vorbele sale intelepte...
-Stii ca nu sunt atat de profunda in gandire...poate ai dreptate.Poate chiar asta se intampla acolo...Sangeriu...Apusul,acest moment al zilei pe care il urasc atat de mult,dar pe care il iubesc in acelasi timp...
-Sakura povesteste-mi te rog ce ai facut in tot acest timp?Mi-a fost dor de cea mai buna prietena a mea.
Ma uit surprinsa la el fiindca nu imi amintesc ca Neji sa fi fost atat de apropiat de mine...de fapt nu imi arata prea mult din ceea ce era el,dar stiu ca am fost mereu cei mai buni prieteni..doar eu eram singura care stia despre adevarata sa natura...
-Am invatat sa traiesc noua mea viata.Am calatorit,am invatat ce inseamna sa fii un “copil” al noptii...nimic important...
Intorcandu-se catre mine imi spune:
-Eram sigur ca vei reusi sa intelegi ce inseamna sa fii vampir.Stiam ca ai sa te adaptezi acestei situatii si stiam ca ai sa te reintorci.
Ma uit la el si il vad privindu-ma cu cei mai blanzi ochi si parca incearca sa imi spuna ceva...iar sunt mirata...ce vrea sa imi transmita?sau am eu imrpesia ca doreste acest lucru?sigur imi imaginez...adevarul este ca atunci cand eram inca om imi doream sa imi arunce astfel de priviri doar pentru a-l vedea mai ...uman.Sau poate mereu m-a privit astfel si eu nu am vazut asta fiindca ochii unui om nu pot vedea intreaga personalitate a unui vampir...ahh ar trebui sa nu mai aberez si sa ii spun ceva.Doar nu ne-am vazut de atat de multa vreme..
-Ma bucur ca ai avut incredere in mine.
Imi zambeste si ma ia in brate,iar eu la randul meu raspun imbratisarii sale...dar,deodata simt cum mi se inchid pleoapele..
Simt cum parul meu este mangaiat de vant asa ca deschid ochii.Tot ce vad in jurul meu sunt stelele si luna dar simt ca niste brate puternice ma strang in brate...Ma uit in sus si vad chipul perfect al lui Neji.
-Unde ma duci?
-Sakura,nu ai incredere in mine?spuse el privindu-ma.
-Cum poti spune asta?!Esti cel mai bun prieten al meu,ii spun si il lovesc.Zii!!Unde ma duci?Cred ca nu era nevoie sa ma adormi....
-Credeam ca esti obosita ....
-Cum as putea fi obosita?Sunt un vampir!Hai spune-mi ma duci?!
-La resedinta familiei mele.Presupun ca vei ramane la mine atata timp cat stai in Konoha.
-Nu cred...nu vreau sa te deranjez...
-Nu fi prostuta!Niciodata nu vei fi o povara pentru mine.Oricum de asta te-am adormit fiindca stiam ca nu vei fi de acord.Mereu ai fost incapatanata.
-Poate as fi fost de acord nu era nevoie sa ma adormi,ii spun privindu-l urat.
Ma priveste zambind,iar eu adorm din nou...
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Apus Stacojiu sau Final    J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Joi 08 Iul 2010, 13:10

wow,Sakura si Neji prieteni?Foarte interesant.Mi-a placut cum ai descris si acum astept continuarea sa vad ce se intampla. love hi!
Sus In jos
JustMe
Hokage
Hokage
JustMe

Sex : masculin Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 1509
Reputatie Reputatie : 133
Hobby-uri Hobby-uri : football
Stare de spirit Stare de spirit : merge merge =)

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Joi 08 Iul 2010, 13:25

eee da ... happy ... frumos, continua te rog heh
Sus In jos
https://sasu.forumgratuit.ro
Meyryn
Legend
Legend
Meyryn

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1415
Puncte : 1796
Reputatie Reputatie : 188
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Joi 08 Iul 2010, 22:58

foarte frumos..imi place mult...continuare plizzz in love
Sus In jos
jhvgf77
Legend
Legend
jhvgf77

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In my dream world:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 205
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 25
Stare de spirit Stare de spirit : Pe linia de plutire...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Vin 09 Iul 2010, 14:43

Interesant capitolul
Continuarea plisssssss
Sus In jos
alyona
Genin
Genin
alyona

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 17
Stare de spirit Stare de spirit : Happy....cred

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Vin 09 Iul 2010, 18:00

Interesant ficul happy2
Asteptam continuarea.... please
Sus In jos
Crickett
Genin
Genin
Crickett

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : somewhere near Bucharest :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 151
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : lectura, net, net, net, scoala, net si Naruto :)
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Sam 10 Iul 2010, 11:55

THANX! :>:D<: o sa incerc sa scriu in seara asta continuarea.mi-a fost prea lene :D
Sus In jos
Crickett
Genin
Genin
Crickett

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : somewhere near Bucharest :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 151
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : lectura, net, net, net, scoala, net si Naruto :)
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Sam 10 Iul 2010, 14:23

CAP III - Povesti

Ma trezesc cu zambetul pe buze...Ma simt foarte bine inconjurata de matase...Dar stai!!!E inca noapte?!Ciudat dar am impresia ca am dormit mai mult decat cateva ore!?!Cobor din pat si merg catre oglinda si CE NAI...!?Port o camasa de noapte...wow e chiar frumosa!Dar stai asa!Nu-mi amintesc sa ma fi trezit sa ma dezbrac de hainele ce le purtam atunci cand Neji ma purta catre Resedinta lui!Ahh dar prostuta mai sunt!hmhm se pare ca sunt deja la Resedinta familiei Hyuga si probabil o servitoare m-a dezbracat.
Ma uit prin camera si imi dau seama ca este aceeasi in care Neji m-a transformat in urma cu 15 ani in vampir...Ador camera aceasta,mobilierul clasic si patul cu baldachin,aerul vechi si siguranta pe care aceasta incapere mi-o confera.
Se aude usa deschizandu-se.Este Neji.
-Cum te simti?imi spune zambind pisicher.
-Ca-n Rai,ii spun visatoare.
Izbucneste i ras si i-mi spune:
-De parca am avea vreo sansa sa ajungem acolo.Suntem sortiti chinurilor vesnice,draga mea.
-Eu nu cred asta.Toata lumea are o a doua sansa.Neji mai ales tu.Este uimitor faptul ca te abtii sa bei sange.Ai vointa nu gluma!
-...
-Mai bine sa lasam aceasta discutie balta,si spune-mi te rog cat timp am dormit?
-O zi.
-Ciudat.Nu inteleg cum de vampirii pot dormi.Credeam ca nevoile umane nu sunt si cele ale rasei noastre.
-Poti face orice poate face si un om.Tu chiar credeai in totalitate in povestile inventate de oameni?imi spune zimbind.(ahh ador zambetul sau sarmant)
-Pai credeam ca nu avem dreptul sa fim catusi de putin umani.
-De ce te gandesti mereu la lucrurile astea atat de stupide?Ooff Sakura esti asa de...de...de influentabila.Probabil cativa vampiri pusi pe sotii ti-au spus asta.
-Ehh...pai presupun ca ai dreptate.ii spun rosind.Neji,crezi ca imi poti povesti despre puterile pe care le detin vampirii?Si despre puterile tale?
-Sigur.In primul rand ,nu toti vampirii detin puteri.Cele mai periculoase puteri le detin vampirii puri,dar dupa cum stii nu sunt multi astfel de vampiri.Eu fac parte dintr-o familie veche de vampiri puri care s-a mentinut pana in prezent insa nu a fost usor,pentru ca de-a lungul timpului am avut multi dusmani.Insa datorita puterii clanului meu am reusit sa supravietuim.Este una dintre cele mai nobile,si sta in ochi.Dintr-o singura privire pot ucide.Insa aceasta putere este greu de dezvoltat.Chiar si mie mi-a luat mult timp sa o dezvolt dar intr-un final am reusit.
-Cat despre puterile celorlalti vampiri,cei transformati,i-ti pot spune decat ca daca in viata umana au avut un simt mai dezvoltat sau pur si simplu au fost mai speciali deca ceilalti i-si pot dezvolta acea putere cu adevarat.Cert este ca acea putere este esenta lor.
Din ce in ce imi povestea,deveneam tot mai interesata si tot mi uimita.
-Dar sunt puteri comune,pe care toti vampirii le au,cum ar fi forta bruta si aceea de a induce somnolenta.Sigur daca vrei,frumusetea fizica si sarmul pe care toti le posedam,pot fi considerate si ele puteri.Cam asta este ceea ce i-ti pot spune.
-WOW!Vreau si eu sa am puteri speciale.ii spun pe un tot plangaret.Mi-e teama ca nu am nici o putere.Nu am adormit niciodata pe nimeni si nici nu am fermecat.Sunt o nulitate!!!
-Sakura,stai linistita sunt mai mult decat sigur ca tu detii puteri ascunse.Esti speciala.Mereu ai fost speciala.Si cu adormitul,daca vrei putem exersa.:) Nu trebuie decat sa te concentrezi.
-OK.Atunci ar trebui sa ne apucam de treaba.
Eram atat de fericita si entuziasmata incat in acea seara am reusit sa poesedputerea specifica vampirilor,aceea de a adormi persoane.Il adormisem pe Neji...yuy!Dupa ce s-a trezit mi-a spus ca de maine noapte ma va ajuta sa i-mi descopar puterea.El spune ca detin puteri mari,dar care nu pot fi descoperite decat prin efort.Ahh abea astept ziua de maine!
[cam naspa,dar mere... .. ..  .. ]
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Apus Stacojiu sau Final    J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Sam 10 Iul 2010, 16:37

Mie chiar imi place.Abea astept sa vad ce puteri are Sakura.
Astept continuarea :D :x
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend
Meyryn

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1415
Puncte : 1796
Reputatie Reputatie : 188
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Lun 12 Iul 2010, 13:26

de ce spui ca este naspa...mie mi se pare chiar foarte frumos.. heh
Sus In jos
Crickett
Genin
Genin
Crickett

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : somewhere near Bucharest :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 151
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : lectura, net, net, net, scoala, net si Naruto :)
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Sam 17 Iul 2010, 09:41

Amm,scz pentru postarea tarzie dar am fost si sunt inca intr-un moment lipsit de imaginatie... .. ..  ..

CAP IV – Ciudat dar,ciudatul s-a schimbat?

E zi.Ciudat pentru un vampir sa faca antrenamente ziua sau sa fie treaz la orele diminetii,exact atunci cand ar trebui sa i-si faca somnul de “frumusete”.Vreau sa ma duc catre camera lui Neji fiindca nu mai am rabdare dar ma pierd ...Ajung intr-un loc ciudat si infricosator si pentru un vampir!O camera plina de instrumente de tortura,de vechi carti de vraji si ingrediente care mai de care mai ...dezgustatoare.
-Sa inteleg ca i-ti place camera mea,frumoasa cu ochii de smarald,se aude o voce si un ras infundat.
Ma intorc si il vad pe ..pe Kakashi!?
-Mda,trebuia sa ma gandesc ca in aceasta incapere locuieste un ciudat...
-Sa inteleg ca nu e o surpriza placuta!?Mai sa fie si eu care credeam ca o sa iti faca placere sa ma vezi pe mine si camera mea interesanta...zise cu o expresie de uimire falsa.
-Sigur ca ma bucur sa te vad,doar ca nu ma incanta deloc aceasta incapere.De fapt nu vroiam sa ajung aici ci in camera lui Neji.:D
Vine inspre mine si spre surprinderea mea ma imbratiseaza.:-|
-WOW!Nu nu nu ia stai putin!Stai!Ai febra?Esti bine?De cand ma imbratisezi tu!!!! pe mine???
-E ceva gresit?se uita la mine surprins.
-E ceva total neobisnuit.Din cate imi amintesc tu erai cel care ma tachina si ma enerva in fiecare secunda a vietii mele umane dar si vampiresti atat cat am mai trait aici dupa transformare.Credeam ca ceea ce spuneai mai devreme ,ceva cu placerea de a te revedea era un mod de a ma lua din nou peste picior...cu toate ca nu era urma de sarcasm pe fata ta,am presupus ca “il” ascunzi.Te pricepi la asta.
-Te inseli!Sunt revoltat!(ma uit la el neincrezatoare /:) )Bine bine acum am glumit.Dar sa stii ca toti ti-am simti lipsa...chiar si eu.Nu mai aveam pe seama cui ma distra :D
-O Doamne!Esti irecuperabil! : ))
-Mda si ia zi,ce te aduce pe aici?
-Pai presupun ca m-am intors. 
-Aha.Am inteles ca Neji te va ajuta sa iti descoperi puterea.Interesant!:-? De cand face el asemenea gesturi?!
-Ai o impresie total gresita despre varul tau,Kakashi.Este extraordinar din toate punctele de vedere.Sau inca mai esti suparat ca tuesti singurul din familia Hyuga care nu are legendara magie a ochilor?!
-Nu vorbi prostii!M-am resemnat,dar stii ca eu si Neji avem mereu pareri diferite etc...
-Mda sunteti amandoi la fel de puternici si din cauza acaesta nu va suferiti.Ehh ce ar fi sa lasam discutia asta si sa ma duci la Neji?Ai vrea?  ;;)
-Ahh bine bine,iti fac acum acest favor dar vezi sa nu te inveti.
-Da sa traiti!
Cum spuneam,Kakashi este varul lui Neji si singurul din clan care nu are acea putere distructiva in ochi.E putin complexat de aceasta,motiv pentru care mereu mi-a venit sa il bat!Este foarte puterinic si chiar daca are o putere la fel de ciudata ca el este foarte folositore.Amm ei bine forta lui se afla in par :D suvitele sale se pot transforma intr-un fel de bice foooarte puternice deci inspaimantatoare.De asemenea poate crea fulgere ceea ce nu e tocmai normal la un vampir...In fine acesta este legendarul si unicul Kakashi Hyuga.
Intram in camera lui Neji,dar el nu se afla aici...hmm este un biletel pe birou.

“Imi pare rau Sakura dar a fost imperios necesar ca astazi sa plec,deoarece am de rezolavat niste probleme ivite in familie.Am primit vestea azi-noapte si am plecat in graba de aceeea nu te-am anuntat.Imi cer iertare,dar promit ca atunci cand ma voi intoarce te voi ajuta in ceea ce ti-am promis.Pana atunci poate te poti antrena cu Kakashi.De fapt nu poate ci SIGUR!te vei antrena cu el.;)
Neji Hyuga “
Ma intorc catre Kakashi si observ ca citise biletul peste umarul meu dar nu ii puteam citi expresia pentru ca era impasibila.Acum daca stau bine sa ma gandesc,poate nu a fost o greseala a mea faptul ca am nimerit in camera lui Kakashi...
-Hey,ce mai asteptam!?Ar trebui sa ne antrenam,nu?Trebuie sa il impresionezi pe Neji atunci cand se intoarce,imi spune cu un zambet nerabdator intiparit pe chip.
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend
Meyryn

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1415
Puncte : 1796
Reputatie Reputatie : 188
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Sam 17 Iul 2010, 09:51

wow ..ce chestie kakashi si neji verisori yeah tare
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Apus Stacojiu sau Final    J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Sam 17 Iul 2010, 20:58

interesant...n-as fi crezut sa fie rude think ..oricum ma bucur ca ai imaginatie.
Astept continuarea please hi! kiss
Sus In jos
InGeRuL nEgRu
Genin
Genin
InGeRuL nEgRu

Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 22
Stare de spirit Stare de spirit : eee...merge

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Sam 17 Iul 2010, 21:06

Pot sa spun ca imi place ficul tau..contine si vampiri happy2 ...nu m-as fi asteptat ca Neji sa fie ruda cu Kakashi huh?
Astept nextul sa vad ce se mai intampla si ma intreb ce idei iti mai vin
hi! in love
Sus In jos
Crickett
Genin
Genin
Crickett

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : somewhere near Bucharest :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 151
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : lectura, net, net, net, scoala, net si Naruto :)
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Lun 09 Aug 2010, 18:23

Da stiu a trecut mult timp de cand am postat ultima oara,ficul este inca la inceput,dar ce mai conteaza acum....[lenea asta... ce face din om happy2 ]
So scuze pt faptul ca acest capitol are dimensiuni reduse rusinos

CAP- V -....


-Ma intreb,oare ce a fost atat de important incat Neji a trebuit sa plece indata?E ciudat...
-Chiar crezi asta?spuse Kakashi
-Ahh scuza-ma ,nu mi-am dat seama ca am gandit-o cu voce tare...
-Stai linistita.Neji obisnuieste sa...cum sa zic...”sa dispara “.Face vizite regulate unei familii vechi de vampiri din Satul Nisipului.Sunt aliatii nostrii si prieteni foarte buni,pe care te poti baza oricand.Dar,sa dispara asa fara sa spuna cand se intoarce,ei bine asta este cam ciudat.Nu-i sta in fire,doar stii si tu cat este de punctual.
Ma uit la el nelinistita si i-mi spune...
-Off Sakura,ma faci sa rad,zau asa!Tu crezi ca Neji ar putea pati ceva?Doar s-a dus sa rezolve niste probleme aparute in familie.
-Ai spus ca sunt prietenii vostri,nu o parte din clanul vostru.
-Da asta am spus,dar noi ii consideram frati  Suntem un fel dee...cum sa zic,”frati de sange” cam asa ceva.
-...?
-Toti vampirii nobili sunt considerati a avea legaturi “ de sange”.Nu stiu de ce,dar asa se considera,i-mi spune ridicand umerii.
-Ok,spun fiind inca ingrijorata pentru Neji si fiind si mai nedumerita cu privire la obiceiurile familiilor cu sange-pus.Dar spune-mi te rog care este legatura dintre Clanul Hyuuga si aceasta familie a desertului?
-In primul rand ai nimerit oarecum numele.Li se spune “ Vampirii Desertului”.Pai,sa vedem.Cativa membrii ai clanului Hyuuga au fost mai demult atacati de alti vampiri,in timpul unei expeditii in desert.Norocul a facut ca alti vampiri,rivalii celor care ne-au atacat oamenii,sa treaca pe acolo si sa ii salveze pe ai nostrii.Hyuuga erau raniti,ceilalti le-au dat sa bea sangele lor,si asa clanul nostru si cel al “Vampirilor Desertului” au devenit un fel de familie :D
-Wow!
-Mda,am ajuns!I-ti place?zise Kakashi
-Ce-i asta?Ce ar trebui sa imi placa?Suntem pe acoperis...
-Exact!Uite ce frumoasa e luna!Si cerul noptii,este incantator!spuse Kakashi visand
-Aha,zic eu sceptica,si totusi de ce suntem aici?
-Sakura,nu-mi spune ca ai uitat ca trebuie sa ne antrenam.Asta este locul in care ne vom antrena!
-Pai de ce nu spui asa?As fi aratat mai mult entuziasm.Hai zi cu ce incepem,sensei?:D
-Ma gandeam sa meditam putin.Kakashi se intinde si inchide ochii.Invata sa simti misticul aer al noptii,din fericire e mai usor sa faci asta atunci cand esti vampir datorita simturilor bine dezvoltate.Simte totul!Momentul zilei in care noi iesim la vanatoare...Hai Sakura,intinde-te si fa ceea ce tocmai am facut eu.
-Adica ce?[sceptica]Sa ichid ochii...?!
-Da si sa simti!
-Cu ce ma ajuta asta in antrenamentul nostru?
-Concentrare!Te ajuta sa-ti descoperi puterile.Le vei simti vibrand in tine.Dar in special vei simti cum vibreaza puterea ta ascunca,si doreste sa iasa la lumina,sa se trezeasca din amortire.
-Gata,gata termina!Am inteles!Concentrare ca sa-mi descopar puterile.Nu e nevoie sa vorbesti astfel
-Bine atunvi.Sa te vad concentrandu-te.Dar sa stii ca nu plecam de aici pana dimineatza daca nu reusesti sa te calmezi!Nu crd ca vrei sa te arda soarele!
Aoleu!!E infricosator omul asta!
-Inteles sensei!
-va urma- (sper sa am inspiratie pt continuare : )) )
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend
Meyryn

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1415
Puncte : 1796
Reputatie Reputatie : 188
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Lun 09 Aug 2010, 18:32

cam mic..insa este destul de interesant. ma rog pentru inspiratia ta heh astept continuarea
Sus In jos
Crickett
Genin
Genin
Crickett

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : somewhere near Bucharest :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 151
Puncte : 182
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : lectura, net, net, net, scoala, net si Naruto :)
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Lun 09 Aug 2010, 18:34

meyryn a scris:
cam mic..insa este destul de interesant. ma rog pentru inspiratia ta heh astept continuarea
lough Mersi Mey!Am nevoie de ceva ajutor lough dap !
Sus In jos
``*Last Kiss*``
Genin
Genin
``*Last Kiss*``

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 196
Puncte : 265
Reputatie Reputatie : 49
Stare de spirit Stare de spirit : hmmm...momentan sunt happy

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Lun 09 Aug 2010, 22:02

in love imi place.Sper sa-ti vina mai repede inspiratia deoarece vreau continuarea dap !
Sus In jos
ailed962
Genin
Genin
ailed962

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ziua onomastica 9/septembrie
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : multe am
Stare de spirit Stare de spirit : ....dezamagita......

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Mar 24 Aug 2010, 17:07

asa cum sunt dependenta de cola sunt dependenta si de vampiri mama ce taaaaaaaaaaaaaaaaaaaare astept nextuuuuuuuuuuuuuuul
Sus In jos
http://te-iubesc-ca-la-inceput.blogspot.com/
Mikky
Academy Student
Academy Student
Mikky

Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Happy....cred

Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19Mar 24 Aug 2010, 18:56

Imi place mult, sper sa postezi cotinuarea cat mai repede.... heh
Sus In jos
Continut sponsorizat




Apus Stacojiu sau Final    Empty
MesajSubiect: Re: Apus Stacojiu sau Final    Apus Stacojiu sau Final    I_icon19

Sus In jos
 

Apus Stacojiu sau Final

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-