Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Zombii indragostit,oare e posibil?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zombii indragostit,oare e posibil?   Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 22:20

Fic inchis la cererea autoarei


Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zombii indragostit,oare e posibil?   Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 10:29

Fic redeschis la cererea autoarei. Spor la continuarea lui happy


Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zombii indragostit,oare e posibil?   Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 17:53

Mersi ca l-ai redeschis. Voi posta in seara asta continuarea rock


Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zombii indragostit,oare e posibil?   Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 21:06

Capitolul 2

In urmatorul moment o ceata deasa se formeaza in jurul nostru. Nu prea parea sa fie ceata, nici fum… era un gaz ciudat, pe care nu l-am vazut pana acum. Avea o culoarea verde si mirosul era asemanator cu cel al mucegaiului. Mama ma tine strans de mana si imi spune sa raman linistit. Sa raman linistit? Scena asta e demn de un film de groaza.

-Mama trebuie sa plecam de aici cat mai repede! Ii zic mamei in timp ce ma uit ingrijorat la Itachi si la tata.

-Nu putem Sasuke, eu si tatal tau trebuie sa ne supunem ei sau altfel veti muri si voi.

Ea?Cine e ea? Nu inteleg nimic… sunt total pe langa subiect. Am atatea intrebari dar cui sa I le pun? Tata vine langa mine si Itachi si ne spune ca trebuie sa placem de aici inainte sa ne prinda ea. Scos din pepeni Itachi intreaba nervos cine e ,,ea’’ .

-,,Ea’’ sunt eu! Spune o voce feminine care se auzea din acea ceata urat mirositoare. Se apropie mai mult si mai mult pana cand distanta pana la ea era doar de patru metri. Al dr*cu ce bunaciune era! Prima oara can vad asa frumusete si este un dusman. Avea parul lung si roz, ciudata culoare zic eu. Ochii ei verzi se uitau la mine cu ura, déjà mi se face si pielea de gaina. Corpul ei super dotat era acoperita de o rochie stil gothic de culoare rosie si cu dantela neagra.

-Imi pare rau domnisoara! Au ajuns aici din greseala! Imi pare rau va rog nu ne pedepsiti!

Sa ne pedepseasca? Si de ce sa o faca, cine e ea? E cumva regina Angliei si eu nu stiu? La acest gand ma apuca rasu si cu greu ma abtin. Fata asta, femeie, zombie sau ce o fii se apropie de mine iar la auzul cuvintelor ei pana si respiratia mi se opreste.

-Tu vei fii noua mea jucarie ! spune rozalia pe un ton sensual.

-Ju..jucarie? zice mama balbaind.

Eu sa fiu jucarie? D ace..am fata de jucarie? Adica stiu ca sunt frumos si fetele lesina dupa mine la fel de repede cum inghetata se topeste la caldura dar sa fiu jucarie? Imi revin din visare cand fata isi pune man ape gatul meu si incepe sa-l stranga incet incet pana cand abia mai puteam respire.
-Te-as putea ucide pe loc dar…ceva imi spune ca ma voi distra bine cu tine.

-De unde stii ca vreau sa fiu jucaria ta? O intreb nervos pe rozalie. Aceasta incepe sa rada si imi spune ca nu e dupa placul meu si daca nu voi devein jucaria ei atunci familia mea nu v-a mai apuca ziua de maine. Vorbele ei ma faceau sa imi inghit limba…pur si simplu era o finta care te facea sa te sperii chiar si de umbra ei. Ochii ei erau plini de venin, gata sa te ucida daca nu faci pe placul ei. Nu pot sa cred ca in acest corp minunat se poate ascunde un inger negru, un blestem. Aceasta femeie nu cred ca poate iubi, nu cred ca a facut-o vreodata. E doar o copie infidela a iadului, iar eu trebuie sa ii fac jocul altfel familia mea v-a muri, dar oare se v-a termina acest joc vreodata? Oare voi putea trai din nou in lumea oamenilor, unde nu exista alte creaturi ciudate, unde sunt doar eu si familia mea. Femeia asta e rea, trebuie sa ii cunosc punctul slab si sa-mi salvez familia cu orice pret!

-Bine, fie...voi deveni jucaria ta.

Pe fata ei apare un zambet siret si imi spune ca eu si Itachi sa o urmarim. Ma uiti cu neincredere la parintii mei iar tata da aprobator din cap semn sa fac cum imi spune ea. In timp ce inaintam observ la indepartare un castel care in orice moment se putea prabusi. Geamurile erau sparte, peretii erau crapati. Sasuke, ti-ai semnat sentinta la moarte!

Tinuta Sakurei


Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 !BtZ5KGwB2k~$(KGrHqEH-CEEvQT2HuSGBL73b(n2Hw~~_12

Castelul

Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 4

Sper ca v-a placut scuze de greseli da am dat cu nasu de dulap si cred ca ori e crapat ori e spart sad


Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zombii indragostit,oare e posibil?   Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 21:10

foarte tare ficul
imi place te rog adu nextul cat mai repede
te-am pupat spor la idei si scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zombii indragostit,oare e posibil?   Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Oct 2012, 11:05

buna buna

pai...primul capitol mi s-a parut putin cam sec ... erau paragrafe peste paragrafe si nu prea am inteles nimic...pierdeam randurile :))
anyway...ma bucur ca ai revenit cu forte noi..sincer capitolul al doilea mi-a placut mai mult..
a fost mai sentimental si mult mai captivant fiind foarte inspaimantator dar si foarte dulce...
ai grija cu dialogul.. tin sa-ti spun ca il folosesti din abundenta si ar trebui sa descrii mai mult..
oricum ficul este frumos conturat ;)
Crisulina te pupaceste


Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 S6he8w
Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Npi5xg
Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 2myt0zq




Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Asss10Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zombii indragostit,oare e posibil?   Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Dec 2012, 22:24

Fic blocat, ultima postare dateaza din 11 august 2012. Au trecut fix 4 luni de atunci.


Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zombii indragostit,oare e posibil?   Zombii indragostit,oare e posibil? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Zombii indragostit,oare e posibil?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-