Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Mar 30 Aug 2011, 01:37

Care dinte cele doua este preferata voastra ? Mie special imi plac amandoua, insa daca chiar ar fi sa aleg ..eu mizez pe Rukia. Imi place de ea, nu stiu de ce dar pot spune ca este unul dintre personajele mele preferate.

Voi ce parere aveti ? Preferata voastra este Orihime ? Sau cumva Rukia ? Spuneti-va parerea :)


Ultima editare efectuata de catre BuBuLiNa~BuLiNuTa~RoZ in Mier 31 Aug 2011, 23:48, editata de 1 ori
Sus In jos
alexu_alexutzu
Academy Student
Academy Student
alexu_alexutzu

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri,filme,PhotoShop, AE,Sony Vegas.
Stare de spirit Stare de spirit : Este excelenta

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Mar 30 Aug 2011, 22:58

ambele! think mie imi place si de ichigo dar si de rukia amandoi sunt foarte tari si imi plac puterile lor si cum lupta in echipa
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Mar 30 Aug 2011, 23:01

Ei bine eu o prefer pe Rukia. Chiar daca este genul de persoana mai singuratica si mai rece aceasta isi ajuta prietenii si ii trateaza pe cei care merita cu respect. Deseori aceasta isi ascunde probleme personale si nu le spune nici macar prietenilor sai insa stie cum sa iasa din probleme fiind calculata si gandind inainte de a actiona. Imi place mai ales cand se cearta cu Ichigo, fiind si aceasta comica. Este draguta si tine la Ichigo si la ceilalti care ii sunt prieteni si face orice ca sa-i ajute.
Sus In jos
☆Alexia☆
Guardian Ninja
Guardian Ninja
☆Alexia☆

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2455
Puncte : 2657
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit :

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Dum 25 Sept 2011, 21:25

Sa vedem, Orihime este genul de persoana copilaroasa, putin ciudata care inca invata din greseli. E frumoasa si are puteri interesante dar eu o aleg pe Rukia.
Datorita acestei fete s-a putut crea ''intriga'' acestei povesti. Este misterioasa, draguta, puternica si are o vointa de fier. Cand face ceva amuzant razi mai mult pentru ca nu te asteptai la acest lucru. Imi place de ea de la inceputul seriei. Are o sabie foarte frumoasa!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Uchiha Ayumi
Academy Student
Academy Student
Uchiha Ayumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Prin zona
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Se putea si mai bine...

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:11

O aleg pe Rukia. dap ! E misterioasa dar poate fi si amuzanta. Si atunci nu te mai opresti din ras un an. lough Deci Rukia. happy2
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Joi 10 Noi 2011, 19:29

Desii imi plac amandoua eu o aleg pe Orihmie, imi place mai mult de ea. E mai draguta decat Rukia, mai amuzanta, mai plina de viata si imi plac puterile ei mai mult;)).
Sus In jos
Lollo
Academy Student
Academy Student
Lollo

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : E greu de precizat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 30
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sporturi extreme: mersul pe strada :)) si ocolirea cainilor
Stare de spirit Stare de spirit : Huging time >:D<

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Sam 19 Noi 2011, 02:06

Ce-i drept, puterile lui Orihime sunt fff interesante, dar totusi are unele momente in care te scoate din minti. Pune in alerta multi shinigami si nunumai. E frumoasa , amuzanta si copilaroara. Si chiar a dovedit ca-l iubeste pe Ichigo. Dar tot are momente cand ma enerveaza . Iar Rukia, pai e genul de fata independenta si sigura pe ea, ce are curajul sa infrunte pe oricine. Mi-se pare fff comica atunci cand e cu Ichigo si relatia dintre cei doi e fff interesanta. Ma intreb daca v-a fii ceva mai mult love
Dar nu asta era intrebarea la care trebuie sa raspund, pai punand in balantza, o aleg pe Rukia desii imi place si Orihime happy2
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin
▬Krux .

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : K.T. + F.S.K.D.
acebook acebook : Just hi5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 641
Puncte : 840
Reputatie Reputatie : 132
Hobby-uri Hobby-uri : PIREU .
Stare de spirit Stare de spirit : Huh..

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Vin 23 Dec 2011, 12:14

Ei bine,amandoua sunt tari si imi place Rukia pt cele 3 puteri pe care le are(cele cu Shode No Shiraiuki)dar eu o aleg pe Orihime.Are ceva special si cand ma uit la ea parca vad o Hinata mai mare happy2 .Imi plac si puterile ei si tot in general e frumos la ea.Deci dragi fani Rukia,sunt vinovata de defaimare!!! lough
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Joi 19 Ian 2012, 20:02

Eu o ador pe Rukia. E o fata inteligenta si frumoasa, si are niste desene grozave, si imi place mult cum joaca teatru si cum il pune la punct pe Ichigo. Si ador zanpaktoul ei in love , are niste technici grozave.
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Dum 29 Apr 2012, 12:34

Mie imi place amandoua. Dar cred ca Orihime se potrivste cu Ichigo, iar Rukia cu Renji
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Dum 29 Apr 2012, 12:35

MIe imi plac (scuzati) happy2
Sus In jos
Chiyoko
Academy Student
Academy Student
Chiyoko

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe forum
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez, sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : I'm fine..

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Dum 29 Apr 2012, 22:37

Hm, Rukia sau Orihime ? Imi plac ambele fete, sunt foarte dragute dar daca ar fi sa aleg doar una cred ca as alege-o pe Rukia. Nu am motive intemeiate dar personalitatea ei ma atrage, mi se pare rece, cel putin la inceputul seriei, apoi cum se imprieteneste cu Ichigo si incepe sa tina la el. Imi place cum face pe tipa dura si matura dar defapt este destul de sensibila, parerea mea. Imi place si stilul ei de lupta si desii nu stiu cat de bine s-ar potrivi cu Ichigo ( desii credeam cu tarie ca se potrivesc ) mai repede as zice ca se potriveste cu Renji. Iar ca o concluzie la tot ce am zis, o aleg pe Rukia.
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Joi 03 Mai 2012, 17:04

daca ar fi sa aleg, as alege orihime
mi se pare mult mai draguta si se potriveste de minune cu Ichigo,
au caractere opuse de aceea se potrivesc, plus ca seamana la culoarea parului in love
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Sam 10 Noi 2012, 23:07

Eu clar o aleg pe Rukia,nu am nimic cu Orihime,e frumoasa si de treaba,dar are momentele ei cand te scoate din sarite,mai ales cand repeta intr-una,,Kurosaki-kun'' ,pe mine una chiar ma enerva,dar nu am nimic cu fata,dar Rukia,la ea ador totul in special certurile cu Ichigo cand le vezi razi o saptamana,imi place si atitudinea ei dar si puterile ei,pacat ca Bleach s-a terminat,deci in concluzie Rukia ramane preferata mea rainbow :\
Sus In jos
yuisakurako123
Academy Student
Academy Student
yuisakurako123

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Peste tot si nicaieri
acebook acebook : Gina Dixi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : desenatul,muzica si animeurile
Stare de spirit Stare de spirit : sarita de pe fix :p

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Mier 27 Mar 2013, 19:35

Desi imi plac foarte mult amndoua cred ca o aleg pe Orihime-este foarte draguta,are niste puteri fenomenale si a avut curajul sa-i spuna lui Rangiku ce simte pentru Ichigo ; Chiar si Aizen se pare ca o prefera foarte mult
Rukia- este foarte amuzanta si puternica,dar nu prea e genul meu de personaj desi mi se pare destul de interesanta
Sus In jos
disasterology
Academy Student
Academy Student
disasterology

Sex : feminin Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : consulting criminal
Stare de spirit Stare de spirit : bored

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19Joi 25 Apr 2013, 21:48

Rukia all the way. Orihime e putin cam enervanta, mai ales cand incepe : "Kurosaki-kun blah blah, Kurosaki-kun blah blah..." Nu prea suport astfel de personaje cliseice, as putea spune. Dar cred ca ideea e sa argumentez de ce Rukia si nu de ce nu Orihime. Well, Rukia e mai calma, mai putin zgomotoasa si amuzanta. Imi pare "fata de gasca" care se poate salva si singura, desi e nevoie si de Ichigo, altfel n-ar avea sens anime-ul.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? Empty
MesajSubiect: Re: Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?   Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ? I_icon19

Sus In jos
 

Kuchiki Rukia sau Inoue Orihime ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Bleach-