Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Mar 30 Aug 2011, 01:45

As vrea sa aflu care sunt personajele voastre preferate. Vreau sa stiu si de ce, deci, argumentati happy

Mie imi place de Ichigo, desigur. Este frumos =)) In special .. da .. puternic, si cum cred ca am mai spus undeva .. imi place personalitatea lui.

De asemenea imi place si de Rukia. Este puternica, sau ma rog, a fost .. insa stiu ca isi va recapata puterile. Imi place ca la salvat pe Ichigo si ca acum il ajuta in misiunile lui. Sunt sigura ca tuturor, sau daca nu la majoritatea le place de ea pentru ca este un personaj dragut ca sa zic asa.

Yuzu, este iarasi un personaj care imi place. De ce? Pai simplu, vrea sa ajunga departe, vrea sa fie ca Ichigo si sa-si protejeze familia. Este cea mai mica din familie si foarte dragalasa;x

Acum este randul vostru dap !
Sus In jos
~~*``Cheshire_Cat``*~~
Academy Student
Academy Student
~~*``Cheshire_Cat``*~~

Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 6

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Mar 30 Aug 2011, 09:07

Kurosaki Ichigo - datorita faptului ca lupta pentru cei dragi si ca nu se lasa batut si apara cea ce are mai de pret pentru el famillia si prietenii . Si mai este comporatmentul sau din cate se vede intr-unele episoade ca este destul de guraliv .

Rukia Kuchiki
- cel mai mult mi-a placut de ea cand i-a ridicat moralul lui Ichigo ( nu mai tin episodul bine in minte ) dar stiu ca i-a zis sa lupte pentru cei dragi si sa scoata piettul inainte .
Si este o luptatoare buna .

Kuchiki Byakuya
- Este destul de rece si misterios ,si nu isi prea arata sentimentle desi tine la Rukia ,si nu prea vad sa isi arata sentimentele si este usor enervat cand Ichigo nu ii zice capitan Byakuya .
Sus In jos
ღChloeeღ
Genin
Genin
ღChloeeღ

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 138
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : happy :X

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Joi 01 Sept 2011, 16:31

Ichigo - Personajul meu preferat:X il ador! Are ceva special care il face deosebit plus ca imi aduce aminte de un alt personaj din manga, care ii seamna leit la comportament si atitudinea ( poate putin si la fizic, dar doar putin).Faptul ca el isi apara prietenii si si-ar da si viata pentru ei dovedeste ca-i asa un familist si un personaj absolut dragutz.Deci.. Ichigo Kurosaki e cel mai the best character a lui tite kuubo.
Toushiro - genul de caracter arogant, bun il lupta, luat peste picior si subestimat deoarece este mai tanar si mai pitic ( sorry Captain Hitsugaya -_- ) . O combinatie perfecta zic eu, tocmai de aceea e printre preferatii mei + e tare funny cand spune: '' It's Captain Hitsugaya '' :))
Hichigo - imi place de ichigo in sine, dar Hichigo e mai diabolic, puternic, funny plus ca`i la fel de simpatic ca si Ichi.
Yoruichi - singurul personaj feminin care sa-mi placa si mie este ea. Adica come on guys... E bestiala.. Mai ales ca e puternica si suuper funny ( Byakuya scenes :))
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Asss10Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Vin 02 Sept 2011, 10:36

Mie imi place de Kon... :)) Deci animalutul ala de plus cred ca este uneori cel mai amuzant din toate personajele. Doamne, cum face el pe curajosul, cum este mai mereu calcat in picioare de Ichigo sau de Rukia... Dar cel mai mult la el imi place perversitatea... Cred ca daca ar exista un om cu astfel de inclinari atat de accentuate ar fi ajuns deja pe mana politiei... :)) So, this is my favourite character... :>
Sus In jos
☆Alexia☆
Guardian Ninja
Guardian Ninja
☆Alexia☆

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2455
Puncte : 2657
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit :

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Vin 09 Sept 2011, 18:15

Personajul meu preferat este Ichigo datorita caracterului sau. Poate pare ciudat dar am invatat multe din intamplarile acestuia. Vointa si ambitia de a-si apara prietenii l-a facut mai intelept si de 10 ori ori mai puternic. Plus ca imi place faptul ca Ichigo seamana extrem de mult cu Naruto. Este si chipes, de foarte multe ori amuzant. Dar la comportamnet este si misterios ca si Sasuke [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Ador personajele din acest anime, fiecare are ceva special si interesant. Un anime foarte tare.
Sus In jos
Uchiha Ayumi
Academy Student
Academy Student
Uchiha Ayumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Prin zona
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Se putea si mai bine...

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:50

Kurosaki Ichigo: it's my favourite chatacter! Imi place totul la el. Personalitatea e incendiara. Mai ales cand se cearta cu cineva. Si-ar da viata pentru familie, prieteni si chiar pentru necunoscuti. Asta il face special. Si mai e si dragut! rusinos


Kuchiki Rukia: e cea mai tare fata din anime. E singura care il poate trezi la realitate pe Ichi. Plus ca este foarte amuzanta uneori si alteori chiar infricosatoare. Si are niste ochi... Ar inebuni orice baiat.

Hitsugaya Toshiro: e personajul arogant care face crize cand i se spune pitic. Iar cand zice "Capitanul Hitsugaya pentru tine." ii da un aer de increzut intr-un fel.

Kon: sufletul modificat care se afla intr-un animal de plus. E cel mai amuzant dintre toti. Mai ales cand face pe grozavul si sfarseste calcat in picioare. Dar ce-mi place cel mai mult la el e perversitatea. Are tone in capul ala de plus. Imi aminteste intr-un fel de Jiraiya sau Ero-sennin.

Deci cam astia sunt. happy2
Sus In jos
AlphasoniK
Genin
Genin
AlphasoniK

Sex : masculin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 255
Puncte : 387
Reputatie Reputatie : 115

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Lun 10 Oct 2011, 17:57

Mie unu imi place de Grimmjow Jaegerjaquez si de Ulquiorra Schiffer.Grimmjow are un caracter anume.Cateodata e serios dar de multe ori este sadic si asta imi place cel mai mult la el.Ulquiorra Schiffer e un tip foarte serios si puternic si asta il face unul din personajele mele preferate:P
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Joi 10 Noi 2011, 19:26

Pai Rukia ar fi unul din personajele mele preferate: e frumoasa , puternica, serioasa, despteapta, se lupta destul de bine. Al personaj ar fi Ichigo: se lupta bine, imi place parul lui:)) e hazliu si are o personalitate interesanta. Si imi mai place si de Orihime: imi plac puterile ei adika maimutoii aia mici:)), e si frumoasa si desteapta.
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin
▬Krux .

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : K.T. + F.S.K.D.
acebook acebook : Just hi5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 641
Puncte : 840
Reputatie Reputatie : 132
Hobby-uri Hobby-uri : PIREU .
Stare de spirit Stare de spirit : Huh..

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Mier 07 Dec 2011, 16:36

Orihime la putere!!! lough Imi plac toate cele 3 puteri ale ei,in special cand il foloseste pe Tsubaki .Imi place si de Ichigo(doar e personajul principal!)de Kon(mai ales atunci cand a furat corpul lui Ichigo si a inceput sa alerge prin oras)de Ririn,Noba si Kurodo(au niste puteri belea)de Hinamori,Rangiku,Toshiro,Soi Fon,Urahara,Yoruichi,Kira,Uryuu,Chad si multi multi alti!!!Daca stau sa ma gandesc imi plac toate personajele!!! lough
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Mar 27 Dec 2011, 18:34

1. Toushiro- il ador pe tipu' asta:)) e atat de distant si de rece si totusi ascunde o inima (ce s-o fi ales de ea), e pitic (nu va lua-ti de el ca va sparg [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ) si atat de dragut , imi place sabia lui etc...

2. Orihime- e atat de inocenta si dorinca de ajutor, incat e irezistibila [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Yami!

3. Ichigo- pai nu stiu, imi place felul sau de a fi. Vrea sa ii salveze pe toti si e atat de... delicios (nah!):))

Astia sunt si imi place si de
Uryuu Defapt imi plac toate, dar astea sunt pe primul plan, cand il vad pe pitic intr-un episod, incep sa sar pe canapea:))
Sus In jos
Marius
Academy Student
Academy Student
Marius

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Joi 02 Feb 2012, 10:14

Zaraki Kenpachi pt ca lupta ca un nebun si rade orice sar intampla , daca e ranit rade si raneste ,ucide si nu se complica , are o sabie cat un om care e foarte grea si face ravagi cu ea .
Sus In jos
Chiyoko
Academy Student
Academy Student
Chiyoko

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe forum
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez, sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : I'm fine..

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Dum 29 Apr 2012, 22:53

Personajele mele preferate ar fi :

Kurosaki Ichigo : Este un personaj care ma atras de la inceput prin "prostia" lui si prin determinarea aceea si mai ales ca tine mult la cei dragi si ar face orice ca ei sa fie salvati si bineinteles pentru ca este dragut.

Kuchiki Rukia: Este un personaj feminin pe care am indragit-o inca din primul episod. Pur si simplu imi place personalitatea ei si acea "duritate" de care incearca sa dea dovada aratand ca totusi este sensibila si are inima.

Kuchiki Byakuya: Imi place acea personalitate "ascunsa" , acea duritate, raceala si "singuratate". Imi place tonul aspru si privirea taioasa. Da un aer de mister si asta ma atras. Ma impresionat si faptul ca el a suferit in trecut si ca nu este atat de "rau" cum pare.

Abarai Renji: De ce imi place ? Pai, da dovada de putina "nebunie", este un prieten adevarat ( asta am vazut eu, e parerea mea ) este "inamicul" lui Ichigo si imi place de el, nu prea am motive.
Sus In jos
DanutzuDani
Academy Student
Academy Student
DanutzuDani

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ori unde ma cauti!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma rad de Kon
Stare de spirit Stare de spirit : SUNT LIBER!!!!FARA GRIJI...FARA NIMIK

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Joi 10 Mai 2012, 21:03

hm.................as zice ca Renji Abarai,este o fire ciudata ca sabia lui Zabimaru este corect,fidel superiorilor si nici egalilor nu se comporta ca un nesuferit...
Imi mai place si de Hisage...La el nu as putea completa decat cu urmatoarele ,,Nu judeca o carte dupa coperta!"
Sus In jos
DanutzuDani
Academy Student
Academy Student
DanutzuDani

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ori unde ma cauti!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma rad de Kon
Stare de spirit Stare de spirit : SUNT LIBER!!!!FARA GRIJI...FARA NIMIK

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Joi 10 Mai 2012, 21:06

hm.................as zice ca Renji Abarai,este o fire ciudata ca sabia lui Zabimaru este corect,fidel superiorilor si nici egalilor nu se comporta ca un nesuferit...
Imi mai place si de Shuhei Hisage...La el nu as putea completa decat cu urmatoarele ,,Nu judeca o carte dupa coperta!" si in ciuda faptului ca sabia lui era atat de....amenintatoare (cu un pic de frica in el)

Sus In jos
Eq KaKy
Genin
Genin
Eq KaKy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Deci Practic Intr-a Colo.
acebook acebook : https://www.facebook.com/ursea.baa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 103
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Toate :)
Stare de spirit Stare de spirit : nNeBbUNaTTiKă

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19Mier 02 Ian 2013, 20:57

Kon
Ichigo
Hitsugaya
Byakuya
Renji
Aizen
Capitanul acela batran
SI cam atat.. :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?   Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ? I_icon19

Sus In jos
 

Care sunt personajele voastre preferate din Bleach ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Bleach-