Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Povestea unei balerine Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Povestea unei balerine Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Povestea unei balerine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
CutiePie
Genin
Genin
CutiePie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Wonderland, Universe
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Books, Music, Dancing, Photography,
Stare de spirit Stare de spirit : Happy^_^

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Joi 01 Sept 2011, 08:58

Salut! Ma numesc Paloma si sunt balerina.Da,balerina tocmai cum a-ti auzit.Parintii mei au decedat cand avem doar 4 anisori si de atunci traiesc prin diferita case de copiii.Nimeni nu ma cunoaste si astfel eu nu am prieteni,deaorece nici eu nu doresc sa fiu compatimita prin ceea ce am trecut pana am ajuns la internatul de la Colegiul National ''Ballet Imperial'' dintr-un oras din Franta.Acolo mi-am facut primiii prieteni printre care si o fata foarte draguta numita Sara del Monte.Dar nimeni,absolut nimeni nu stie cine este Sara del Monte.Este o fata rea care te-ar face in toate felurile neinchipuite si ti-ar mai cere bani si pentru prietenii ei,gasca Diavola.
Ei bine,acum aici sunt in clasa a IX a si astazi s-a inscris un bait foarte dragut tot in cls a IX a dar in C,nu in B unde ma aflu eu de fapt.Noi suntem intr-o disputa permanenta cu clasa a IX a C ,sa devem cine sunt cei mai buni.
Sper sa dam tot ceea ce e mai bun din noi!ii spun lui David,prietenul meu cel mai bun.
Tot eu,Paloma happy
Sus In jos
CutiePie
Genin
Genin
CutiePie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Wonderland, Universe
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Books, Music, Dancing, Photography,
Stare de spirit Stare de spirit : Happy^_^

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Mier 07 Sept 2011, 12:11

Capitolul 2- Un concurs

Se anunta o zi mohorata in Franta.Toti copiii de la colegiul ''Ballet Imperial'' participau la concursul de balet pe perechi.Clasa a IX a B s-a unit cu clasa a IX a C pentru acest concurs,desi erau rivale.Sara,fosta prietena a Palomei a dansat cu David iar Paloma a dansat cu baiatul cel nou.El era inalt,brunet si cu ochii negri.
Mika Newton,o foarte cunoscuta balerina care a castigat foarte multe premii a spus ca oricine va castiga in acest concurs,adica orice echipa.Dar se vedea clar ca ea favorizeaza echipa formata de Paloma si baiatul cel nou.
In aceeasi seara,pe un deal:
-Deci,eu ti-am spus cum ma numesc,nu ai de gand sa-mi zici si tu?
-Ba da.Numele meu este Lucas si invat baletul de la 5 ani.
-Aha,ce frumos!Probabil tu ai fost printre putinii copii care au avut un camin.
-Ce vrei sa spui cu acest lucru?
-Ca eu sunt orfana de la 4 ani si de atunci ma tot plimb dintr-o casa de copii
in alta casa de copii.
-Dar cum de tu si David va intelegeti asa bine?
-Si el este tot de la o casa de copii si de atunci ne-am imprietenit.
Suntem ca doua picaturi de apa therethere
-Ma bucur pentru tine!E frumos sa vezi cum mai exista prieteni adevaratai.
-Dar tu nu ai avut prieteni? confuz
-Daca ma mut in fiecare an,nu!Daca stau mai mult umpic,probabil da! crying
-Oricum eu trebuie sa plec.Mai vorbim!Bye hi!
Dar in sinea lui se gandea : '' i love you ''
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Povestea unei balerine J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Mier 07 Sept 2011, 20:46

Hey, hey iubita! kiss

Pai, sa inteleg ca acesta este un fic, nu?

Daca da, sa sti ca nu l-ai postat unde trebuie! Reoaga un administrator sau moderator sa ti-l mute la fan ficuri in desfasurare. ^^

Acum sa sti ca ti-am citit fic-ul insa mai ai mult de lucrat...

In primul si in pirimul rand nu se pun emoticoane intr-un fic. :)

Apoi sa sti ca ai dialog in exces care este sec... :|

Descriere mai deloc, insa poti scurta dialogul narand sau punand descrierea care ti-am spus ca lipseste...

Titlul este destul de interesant, cel putin pe mine ma atrage, insa pana acum fic-ul in sine nu ma uimeste deloc.

Iubita ai grija si la exprimare si la greselile de tastare... De asemenea aspectul nu e prea bun. Din cauza dilogului arata totul ca si un carnat...

Sa aduci repede nextu` si sa ti cont de ce ti-am spus... In special Descriere, naratiune, FARA emoticoane si scurteaza dialogul.

Te pup duulce! kiss in love a hug

C`ya!

P.S. Nu uita sa rogi unn administrator sau moderator sa iti puna povestea la fan ficuri in desfasurare. :)
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Sam 17 Sept 2011, 21:49

Imi place surioara ... a hug
Dar sunt cam scurte capitolele sad
Si nu este descriere a sentimentelor mai deloc ingrijorat
Dar las un menbru din comisie sa te critice:P
Te-am pupat surioara kiss
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Sam 17 Sept 2011, 22:33

interesant fic si sper sa aduci nextul
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Dum 18 Sept 2011, 17:53

Hey dear !..Vreau sa va anunt ca de acum acest fic va fii in colaborare.. happy Sper sa va placa . dap ! Lectura Placuta in love

Capitolul 3

Paloma P.O.V. :

Dupa ce am terminat de vorbit cu Lucas ma indrept spre camera mea . O doamne , de cand l-am vazut am avut o senzatie ciudata . Am simtit un fior pe sira spinarii ce nu mi-a dat pace . Dar nu am bagat in seama acest sentiment si mi-am continuat drumul spre camera mea . Profesoara noastra de balet Mika Newton ne-a anuntat ca maine avem un concurs international de balet . Un sentiment de bucurie isi face aparitia in interiorul meu . Intotdeauna mi - au placut concursurile de balet . Baletul practic este viata mea . De cand m-au parasit parintii mei eu m-am refugiat in balet . Profesoara noastra Mika intotdeauna ma felicita spunandu - mi ca sunt cea mai buna . Dar lucrul acesta nu ma facea fericita , deoarece parintii mei nu erau alaturi de mine . Inca ma intrab . De ce m-au parasit ? Involuntar o lacrima cristalina si plina de tristete isi face aparitia pe obrazul meu . Intotdeauna am simtit lipsa parintilor . Acest cuvant practic nu are sens pentru mine deoarece niciodata nu am stiut cum este sa ai o familie adevarata , niste parinti . O mama care sa fie alaturi de tine , si ca sa te asculte cand ai nevoie . Un tata care sa te iubeasca si sa iti spuna ca te va ocroti mereu . Odata ajunsa in camera mea , ma desbrac de fainele de pe mine punandu-mi pijamaua si asezandu - ma in pat . Maine am un concurs de balet , deci trebuie sa fiu odihnita pentru al castiga . Prinsa in ganduri , nu imi dau seama cand adorm indreptandu-ma numai decat spre taramul viselor .

Lucas P.O.V.:

Fata aceasta Paloma . . . Imi trezeste un sentiment dulce . De cand am vazut-o am simtit ca trebuie sa o protejez si sa nu las pe nimeni sa i faca rau . Oare m-am . . . Nu se poate ! Nu trebuie sa ma indragostesc . Nu de aceea am venit aici . Prins in ganduri nu am realizat cand am ajuns in fata usi de la camera mea . Maine am un concurs de balet impreuna cu Paloma si cealalta clasa si trebuie sa il castigam . O doamne de ce ma tot gandesc la Paloma ? Off..nu mai conteaza . Incerc sa imi alung ori ce gand legat de Paloma si sa dorm indreptandu - ma spre taramul viselor . Unde pot visa frumos . Cu Paloma . . . O dumnezeule am spus eu asta? Nu mai conteaza .

Paloma P.O.V.:

Dimineata sosi cu repeziciune . Razele soarelui mangaie usor suprafata pamantului . Sunetul strident al ceasului se face auzit in camera mea trezindu - ma din somnul meu cel dulce . Ma ridic lenes din pat indreptandu - ma spre baie pentru a-mi face bine meritata ''siestra,, de dimineata . Dupa doua minute ies din baie indreptandu - ma spre sifonier pentru a-mi alege cu ce sa ma imbrac inainte de concurs . Dupa un minut de gandit imi aleg o rochi simpla cu inimioare pe ea iar in picioare imi iau niste balerini albi . Parul mi-l las desfacut prinzandu - mi bretonul cu o agrafa verde . Dupa ce am terminat sa ma imbrac , ma indrept cu pasi marunti spre cantina pentru a-mi savura micul - dejun . Odata ajunsa acolo o salut pe bucatareasa noastra Hinata si imi aleg sa mananc o omleta , asteptand cu nerabdare concursul .

'' Dupa 3 ore ''

Sunt in culise asteptand cu nerabdare randul meu si a lui Lucas . O doamne sunt asa de emotionata . Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de juriu care anunta ca eu si Lucas suntem urmatori consurenti . Sa incepem . Suntem pe scena auzind ropodele de apluze facute de spectatorii care deabia asteapta ca eu si Lucas sa ne incepem progamul . Muzica se aude . Eu si Lucas am inceput sa dansam jumatate din program pana cand eu ma impiedic de ceva apoi totul este negru in fata ochilor . Oare am murit ? Vom afla .

Sper ca va placut a hug Asteptam pareri dap ! V-am pupat kiss
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Sam 24 Sept 2011, 11:49

Hy dear ! a hug Am venit eu cu nextul dap ! Speram sa va fie pe placul vostru in love Lectura Placuta hi! :

Capitolul 4

'' Eu si Lucas am inceput sa dansam jumatate din progam , pana cand eu ma impiedic de ceva apoi totul este negru in fata ochilor . Oare am murit ? Vom afla . ''

Lucas P.O.V. :

Paloma ! ! ! Doamne Dumnezeule ! ! ! Paloma trezestete . O zgudui usor dar in zadar , nu se trezeste . Sentimentul de frica incepe sa incolteasca in sufletul meu . Imi este frica pentru viata Palomei . Daca ea ar muri eu nu as rezista dureri de a o vedea moarta . O vad pe profesoara Mika cum se indreapta alarmata spre noi incercand din rasputeri sa o trezeasca pe Paloma . Dar in zadar . Nu se trezeste ! La n***a ! O iau in brate numai decat indreptadu - ma cu pasi rapizi spre masina pentru a o duce la spital . Goneam pe strazile Frantei ca un nebun . Nu imi mai pasa de nimeni si de nimic . Imi pasa doar de singuranta Palomei . Dupa cateva minute ajungem insfarsit la spital . Deschid portiera si o iau pe Paloma in brate indreptandu-ma spre intrarea de la spital .
- Ma ajuta si pe mine cineva ? spun eu pe un ton usor nervos
- Desigur . Asistente aduceti targa !

Ajutorul a venit numai decat . Am asezat-o pe Paloma pe targa apoi m-am asezat pe un scaun impreuna cu profesoara Mika in asteptarea verdictului de la doctor . Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de David care isi face aparitia numaidecat intreband alarmat ce a patit Paloma . Dupa ce profesoara Mika i povesteste ce sa intamplat isi face aparitia doctorul . Toti sarim ca arsi de pe scaune intrebundu-l cum se simte Paloma .

- Pai domnisoara este bine . In cadere sa lovit putin la cap dar v-a fii bine . Domnisoara v-a avea nevoie de multa odihna deoarece in ultimul timp a fost cam agitata si asta nu i face bine . Daca vrei sa o vedeti este in salonul 275 . Daca imi permiteti acum ma voi retrage . La revedere !
Auzind toate acestea un zambet cristalin isi face aparitia in coltul gurii mele . Ma bucur asa de mult ca Paloma este bine . Dar tocmai mi-a venit o idee . I voi face un cadou si i voi trimite o scrisoare . Dar nu ma voi semna deoarece nu vreau sa stie ca eu am fost . Il vad pe David cum se indreapta spre salonul Palomei . Acum este sansa mea . Voi pleca sa i cumpar cadoul .

Paloma P.O.V. :

Negrul este tot cea ce vad . Aleg pe un culoar fara sfarsit . Nu stiu unde sa ma indrept . Oare am murit ? Nu inca simt durerea . Dar o lumina isi face aparitia trezinduma la relitate . Imi deschid cu greu ploapele dar totul este in ceata . Mai clipesc de cateva ori apoi constact ca sunt intr-o camera de spital . Ce sa intamplat ? Imi amintesc ca am dansat cu Lucas la concurs . Apoi nu mai imi amintesc nimic . Simt cum cineva ma tine de mana . Imi intorc privirea si il zaresc pe David . Cand David a vazut ca m-am trezit a facut ochi cat cepele si apoi ma imbratisat strans .

- Paloma , ce bine ca te-ai trezit !
- David mai usor ma sufoci !..Ce sa intamplat ? Nu imi amintesc de nimic .

Dupa ce am terminat de spus propozitia David a inceput sa imi povesteasca ce sa intamplat . Eram la concurs si dintr-o data am lesinat si m-am lovit usor la cap . Nu imi explic cum sa intamplat . Doctorul a spus ca am nevoie de multa odihna . Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de usa pe ea facandu-si aparitia o asistenta avand in mana ...SUSPANS :)):))

Sper ca v-a placut a hug Imi pare rau daca este scurt dar fac tot posibilul sa fac pe parcurs capitolele mai lungi rusinos V-am pupat kiss
Sus In jos
Lilly Music
Genin
Genin
Lilly Music

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In the dark corner of the room
Nr. mesaje Nr. mesaje : 499
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : a sad person
Stare de spirit Stare de spirit : happy,nice,good,sad,shy and always cry(ciudata combinatie)

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Sam 29 Oct 2011, 08:10

dragut ficul
imi place ideea care este si originala
vreau sa vad nextul cat mai repede,daca se poate si astazi
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Sam 29 Oct 2011, 12:12

Un sfat : Nu mai scrieti cu asa culori aprinse, ca sa pot citi trebuie sa selectez si nu este bine. Renuntati la a mai colora ficul, lasati-l alb, fiindca arata mult mai bine . happy
Sus In jos
choco winter
Genin
Genin
choco winter

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in my own and wonderful winterland
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : princess in my winterland
Stare de spirit Stare de spirit : lonely,sad,friendly,shy.........

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Sam 10 Dec 2011, 11:49

frumos ficul
imi place cum dezvolti ideile si capitolele nu sunt deloc mici
asa ca abia astept sa vad ce se intampla
XOXO,CHOCO WINTER kiss
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Sam 10 Dec 2011, 13:22

Heii am trecut si eu pe aici ^^

Foarte dragut ficul. in love

Abia astept continuarea. :o3

Te pup kiss
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Povestea unei balerine J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19Dum 25 Dec 2011, 21:00

Fan fic inchis la cererea autoarei Alice Diana.
Daca Mandarina va dori sa continue acest fic singura, sa ma anunte si vi-l mut inapoi. dap !
Sus In jos
Continut sponsorizat




Povestea unei balerine Empty
MesajSubiect: Re: Povestea unei balerine   Povestea unei balerine I_icon19

Sus In jos
 

Povestea unei balerine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-