Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sentimientos descubierto demasiado tarde

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Oct 2011, 15:54

Buna ! :)
Insfarsit ai venit cu nextuuul! Sti cat l-am asteptat? sad
Asa, deci, este exceptional. Chiar nu vroiam sa termin de citit. Oare ce are Sasuke? In cap. trecut era suparat si i-a zis multe lucruri urate Sakurei. Si acum trandafirul si bratara? Ok, hai cu nextul sa ma lamuresc si sa aflu cine era in spatele rozaliei! ;))

Electronic :)


Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Asss10Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Oct 2011, 22:03

Kiooo!!! (GOO)
Deci imi place nextul, dar ne-ai lasat in suspans.. (D)
Vezi ca te alerg cu nepolitana, fac bau la tine... (D)
Of, of, ce ma fac eu cu tine.. :))
Oricum, capitolul este foarte frumos, descrierea ca intotdeauna ca la ea acasa, iar dialogul puncteaza acele momente mai dinamice facand cititorul si mai curios...
Pe mine cel putin.. :))
Astept cu nerabdare nextul..
Spor la scris si multe idei..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Oct 2011, 00:13

deci fic-ul e grozav huh?
de cand am citit primul capitol mi s-a pus pata pe el huh?
astept next-ul cu ardoare huh?
Cu drag Iva heh
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 12:49

~Capitolul 5.~



Vazandu-l pe brunet cum se uita, Sakura se intoarse si privirea ei se izbise de cea a unei fete foarte frumoase. Parul ei era saten si scurt, ochii erau mari si albastri. Era absolut superba insa ceea ce o deranja pe rozalie era expresia de pe fata fetei.

- Sasuke ? Pe bune ? Ai ajuns sa te intalnesti cu tipe precum ea ? spuse satena razand
- Fabiana ? reusi Sasuke sa spuna, cu greu.

Sakura se intoarse spre Sasuke si ridica o spranceana. Se uita la el ciudat. Brunetul nu stia daca era gelozie sau pur si simplu confuzie.

- Sakura, stai. Iti pot explica. Adica, ea este fosta mea prietena si chiar nu stiu ce...dar nu apuca sa termine pentru ca Sakura ridica mana dreapta in semn ca nu vroia sa mai auda nimic.
- Nu conteaza, lasa. Vad ca ai treaba, eu nu am ce cauta aici. Am plecat. spuse Sakura dupa care facu stanga imprejur, plecand.

Sasuke a vrut sa se ia de Fabiana, sa-i ceara explicatii insa cand s-a intors si satena se facuse nevazuta. Bietul brunet, suparat si iritat se aseza inapoi pe banca din spatele sau. Se gandea ce-i va spune Sakurei, dar nici macar nu avea de ce sa fie geloasa pentru ca ei doi nu erau impreuna. Acum, cum putea sa-i explice ceea ce s-a intamplat ?

" Probabil ea crede ca am chemat-o aici ca sa o fac de ras. Probabil crede ca am chemat-o pe Fabiana ca sa imi bat joc de ea. Dar nu e asa, chiar nu e asa. Si Fabiana unde a disparut ? Hmpf, halal intalnire mai ai si tu Sasuke. " isi spuse brunetul in gand.

Sakura se afla acum acasa. Statea intinsa in pat, privirea fiindu-i atintita spre tavan. Se gandea la ceea ce se intamplase in ultimele saptamani. La ceea ce se intamplase cu asa zisa fosta prietena a lui Sasuke si cu el. Ii placea cand era singura, asa putea sa dea frau liber sentimentelor. Se simtea libera.
A constatat ca in ultimul timp nu s-a mai gandit la raposatul ei prieten. Dadea mai multa importanta certurilor cu Sasuke si in special lui. Nu era zi fara sa-l intalneasca sau fara sa se certe cu el. Iar ei se pare ca-i displacea acest lucru. Stia ca simte ceva pentru el, dar putea fi oare iubire ? Nu, cu siguranta nu caci ea stia ca inima ei nu mai putea iubi. Dar oare avea dreptate ? Sau doar se insela in aceasta privinta ? Si daca nu simtea iubire pentru el ?
Simtea nevoia de a vorbi cu el, dar nici nu isi permitea ca dupa ceea ce s-a intamplat sa se injoseasca din nou in fata lui. Sa se faca iar de ras. Nu ar fi suportat. In fond, daca tot ce simtea pentru el era ura ? Sau daca nici macar asta ? Cum putea sa-l priveasca dupa in ochi ? Sau sa mai vorbeasca cu el ?
Isi scutura capul incercand sa nu se mai gandeasca la asta. Un ciocanit usor se auzi, iar ea nu murmura decat un " Intra ! ". In camera isi facu aparitia mama acesteia care o privea bland. Intra si cu pasi marunti se indrepta catre ea.

- Scumpo, as vrea sa te pregatesti. Diseara vom lua cina cu familia Uchiha. ii spune aceasta dupa care dadu sa plece.
- Mama ? Crezi ca as putea sa ma lipsesc ? intreba fata vizibil iritata de vestea pe care tocmai o primise.
- Nu se poate, draga mea. ii raspunse doamna Haruno. Tatal tau i-a promis domnului Uchiha ca tu si sora ta nu veti lipsi. Asa ca vreau ca intr-o ora sa fi gata. Sora ta deja se pregateste. continua aceasta dupa care iese din camera.

" De ce mie ? " gandi fata punandu-si perna in cap. Dupa doua minute in care isi dadu seama ca nu are alta alternativa se dadu jos din pat si cu pasi lenti se indrepta spre baie. La contactul cu gresia rece, pielea rozaliei sa facu ca de gaina.
Dadu drumul la apa si se baga in cada. Dupa vreo douazeci de minute iesi din baie. Isi usca parul si se indrepta spre dulap. Isi alese o perche de blugi, mulati de culoare bej. O bluza alba, mulata si simpla si o geaca de piele, maro. Se imbraca repede, cu toate ca nu-i ardea de nimic. Se incalta cu o pereche de cizme cu toc, tot maro apoi se mai aranja putin dupa care se aseza pe pat asteptand.
Picaturile de ploaie se izbeau de geamul camerei. Fata isi indrepta mana spre frunte, lovind-o usor.
" Ploua ? Perfect, asta imi mai lipsea " isi spuse ea in gand. Se ridica si se apropia de geam lipindu-si mana de acesta, ca si cum ar fi vrut sa simta picaturile reci cum se izbesc de corpul ei. Sunetul ploii nu era tocmai placut. Parca ar fi vrut sa ii aduca fetei vesti intunecate. Iar peisajul, oh, dar era asa de trist sa vezi cum vantul spulbera orice in calea lui. Cum rupe mandrele frunze din copaci si le obliga parca sa danseze in haotica dezlantuire a naturii, ce parca era mai furioasa ca niciodata. Se parea ca vara se va termina si ii lasa drum liber sclipitoarei toamne ce isi astepta cu nerabdare randul.
Da, randul ca sa iasa triumfatoare in fata oamenilor, demonstrandu-si capacitatile, oferindu-le peisaje de neuitat.
Sakura nu ar fi vrut sa isi ia privirea de la minunatul peisaj, insa simti o mana calda pe umarul ei si se intoarse la foc automat avand o expresie pe fata ce o facu pe Deira sa rada. Ii facu semn spre usa. Sakura nu avu nevoie de mai mult ca sa isi dea seama ca trebuiau sa plece chiar daca afara ploua. Asa ca o urma pe sora ei in liniste, cu pasi marunti. Cobora jos, se uita in jur si nu vazu pe nimeni asa ca isi lua gentuta si iesi afara urcand alatur de Deira in masina familiei. Isi saluta parintii dupa care se lasa linistea.
Dupa zece minute ajung in fata vilei Uchiha. Nu era departe dar au fost nevoiti sa mearga mai incet pentru a nu face accident, caci ploua destul de tare. Sakurei nu-i convenea deloc situatia dar nu-i bai, se descurca ea cumva. Sa-l suporte pe morocanosul domn Uchiha si complicata doamna Haruno pentru ea nu era o dificultate. Dar ca sa-l suporte pe chipesul Sasuke era, si inca cum.

- Tata ? intreba Deira reusind sa o faca pe Sakura sa tresare si sa se trezeasca din " lumea ei "
- Da, draga mea ? raspunse acesta
- De ce sunt mai multe masini aici ? Credeam ca doar noi vom cina cu familia Uchiha. intreba Sakura, luandu-i vorba surori sale.
- Au, am uitat sa iti spun ca familia Hyuuga si familia Uzumaki sunt de asemenea aici ? intreba, zambind, doamna Haruno iesind din masina.

Sakura era mult mai linistita acum. Hinata ii era pe plac, se intelegea foarte bine cu ea. Acum se aflau in fata usi. Tatal fetelor apasa pe butonul soneriei, asteptand. Cel care le deschise a fost chiar Sasuke.

" Doamnee !! Cer prea mult daca te rog ca numai o zi sa nu il vad ? " se fastaci ea in gand.

- Hei, tu ! Ai de gand sa intri sau ramai acolo ? intreba Sasuke facand-o pe Sakura sa tresara.

Aceasta se uita urat la el si intra in casa. Brunetul a condus-o pana in camera de zi, unde se afla Hinata alaturi de Naruto. Se parea ca parintii lor vor lua cina in alta camera si vor discuta despre afaceri.
Bruneta a sarit de gatul Sakurei reusind sa o dezechilibreze putin. Ii sopti discret

- Sakura ! O Doamne ce bine ca ai venit. Credeam ca am sa mor daca mai stateam mult cu ei doi.

Fata a inceput sa rada inducandu-i pe baieti in eroare, dar nu dadu prea multa importanta la asta si se aseza pe canapea, langa Hinata.

- Va fi o noapte lunga. ii sopti brunetul lui Naruto. Acesta aproband fericit..


Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Zuzulici :)
Jōnin
Jōnin
Zuzulici :)

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Prin jur.....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1326
Puncte : 1681
Reputatie Reputatie : 250
Stare de spirit Stare de spirit : Mai conteaza???

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 14:21

Wow ce ficusor minunat Bubu love
Iti ador ficul e absolut super mai ales ca e in spaniola, adorr Spania lough
Orcum mi-au placut toate capitolele dap !
Capitolul asta a fost supperr...si daca ne mai lasi in suspans te pap roll

Zuzulici :) te kiss

PS: Da-mi te rog un P.M. cand postezi capitolul urmator happy2


Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Frtitlua

Nu vreau sa ajung la capatul vietii
si sa descopar ca am traversat-o doar.
Vreau sa-i cunosc profunzimea.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 14:45

foarte grozav huh?
ma bucur pentru ca ai pus next-ul huh?
chiar ma impresionat acest capitol huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 15:00

Tu esti rea. Cum adica sa nu aiba si cei doi o plimbare normala?
Foarte frumos si imi place cum manuiesti ideile. Sunt curioasa cum va fi urmatorul capitol si mai ales daca baieti planuiesc ceva. Cam asta e iesit din ultima propozitie.

Mami, te rog mult sa aduci urmatorul capitol. kiss
Bye


Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 15:21

BUNA ! ficul dupa parerea mea este oroginal si foarte misto good job
te rog pune nextul si anunta-ma si pe mine cand il pui
next next next next rapid



pupici


Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 S6he8w
Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Npi5xg
Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 2myt0zq




Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Asss10Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 17:59

Mamaaa taaa huh?
Imi place mult capitolul, mai ales ca actiunea ecolueaza chiar interesant :>
Lasa, lasa sa nu ma mai gandesc la ce nu trebuie.. :))
Sa ne aduci nextul, daaa? :o3
Te-am pupacit dulceeeee... in love
Spor la scris, multe idei si succes cu scoala.. in love
choco^^


Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Ayumi Uchiha
Academy Student
Academy Student
Ayumi Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita!

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 21:04

Vai de mine ce rea esti! Ma rog, trecem noi peste asta.
Biata Saku, sa fie cu brunetul pe care nu-l suporta! Bine macar ca e si Hin cu ea. Adu next repede si bafta la teze! kiss
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Feb 2012, 09:35

Buna! Nu pot sa cred ca sunt asa intarziata.. In fine.. Bubu, sti ca mereu trebuie sa-ti zic ca ai un fic minunat? Este superb.. Ma intreb ce o sa se intample in seara aia... si sunt sigura ca Sakura isi va descoperi prea tarziu sentimentele.. Sti cat de curioasa mai facut? Si next-ul nu-i..Oricum eu una il astept cu sufletul la gura, sa-l adu i cat de repede poti. in love



Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Continut sponsorizat




Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimientos descubierto demasiado tarde   Sentimientos descubierto demasiado tarde - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Sentimientos descubierto demasiado tarde

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-