Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Mai bine domn in iad decat sluga in rai

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
● Lene
Genin
Genin
● Lene

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Lost in my dream..But i don't care..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 146
Reputatie Reputatie : 6
Stare de spirit Stare de spirit : Lonely..

Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Ian 2012, 22:36

Hii, dragilor! Am aterizat si eu in tara orata cu nextul^^ Umm, hope u like^^


Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Enuc


Luna argintie isi facea aparitia printre nori fumuri. Nuantele cerului lipsit de stele erau intunecate dar totodata splendide, clipele treceau in timp ce o ceata de oameni isi faceau si ei aparitia.
Fetele lor palide se vedeau clar in lumina boltei ceresti, ochii lor odata colorati in mii de cumori acum erau rosi urmati de niste cearcane abrupte.
Campia pe care se aflau era goala, doar o fata cu parul ca focul ce statea in mijlocul acesteia cu o carte mare si groasa in mana.
Pe acea carte nedeschisa era o emblema prea cunoscuta, era acea pentagrama care se afla pe fiecare om prezent. Semnul iadului se arata. Oameni se asezasera intr-un cerc, o singura femeie statea si ii privea, ea era aleasa, aleasa sa presare sarea in interiorul cercului formand o pentagrama completa. Fata se aseaza in genunchi in fata « zeitei » lor. Ai era pregatita, urma sa deschida acea carte, dar nu putea fara o ofranda adusa « Lui ». Fata ce statea in genunchi scoase un pumnal din buzunarul drept si ii stranse muchia in pumn. Picaturi de sange se izbeau de iarba verde...



-Andrei m-ai dezamagit! Ti-am zis ca demonul are multe fete, darn u m-ai ascultat! Drept pedeapsa iti voi rupe frumoasele aripi!
-Cum doresti, stapane ! Spuse ingerul stand in genunchi in fata lui D-zeu inca sangerand in urma acelei lovituri. Trupul il durea cumpli, simtea aceea durere din plin, dar cel mai tare il durea pieptul, il durea inima caci a fost tradat intr-un asemenea hal, a avut incredere in ea, si ea si-a batut joc de el.
D-eru dintr-o miscare de mana ii smulse ingerrului o pereche de aripi, ramanand doar cu obisnuitele aripi ca toti ingerii, raniile ii se vindecasera, si nu mai sintea dorerea exterioara. Puteriile lui era complete si stia ce va urma...
Chiar daca nu dorea acest lucru, va trebui sa distruga raul ce isi pusese radaciniile pe pamant.
-Iti mai dau o sansa, trebuie sa te duci pe pamant, raul deja a inceput sa se extinda, daca il vei invinge iti voi reda aripile si vei fi din nou maa mea drepta, dar daca esuezi vei ramane doar un om obisnuit, iti voi lasa sansa la o viata, ca toti ceilalti, dar dupa ce vei muri, nu vei mai ajunge in rai...
- Am inteles !


~Pe pamant~

Ritualul lunii incepuse, cartea se deschise, raul se extinse in multe parti. Totul era pe aproape. Lucifer era mandru de reusita fiicei sale. Stia mereu ca se putea baza pe ea, dar acum era timpul lui ! Timpul gloriei lui !
Un vant puternic rupse cercul si distreuse acel ritual, un inger slab isi facuse aparitia pe pamant.
- Chiar asta iti doresti ? Vocea lui suava se auzea clar printre bataiile vantului.
- Ce cauti aici, Andrei ?
- Am venit sa te intreb inca o data, inainte de a distruge totul...
- Decizia mea a fost luata... Fata era supusa, si sigura pe ea, chiar daca stia ca va avea un sfarsit sigur ii era fidela tatalui ei. Era prinsa ca intre piatra si nicovala, stia ca daca va pierde aceasta lupta si nu o va omora Andrei cu siguranta o va face Lucifer...
Baiatul isi puse picioarele pe acel pamant inchizandu-si aripile. Se apropie incet de roscata, erau asa de aproape incat isi simteau respiratia unul celuilalt, aurele lor erau atat de diferite....
Ei se priveau in ochii neincetat, se luptau din priviti si nici unul nu avea de gand sa renunte, baiatul, isi lipi buzele de ale fetei facand-o pe aceasta sa tresara usor....



Hups, uite cat e ceasul.. Trebuie sa ma culc.. [jejeje]


Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Animation-anime-cartoon-cute-manga-Favim.com-291274
Sus In jos
Rosalie Evans
Genin
Genin
Rosalie Evans

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 387
Puncte : 414
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : desenul si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Ian 2012, 23:33

Prima nr1
Deci este un capitol absolut minunat si mersi mult ca m-ai anuntat
Saracul Andrei sa rammana fara aripi si sa fie nevoit sa o distruga pe fiica raului
Uh, ce nasol de el.
deci pe scurt imi place mult de tot esti geniala
Astept next!
Si sa ma anunti cand il pui.


I want to live in my little perfect world

Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Scaled.php?server=407&filename=copyofvgdre
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Ian 2012, 19:32

Merci mult ca m-ai anuntat draga mea.

Pana acum imi place la nebunie. Descrii forte frumos si ador asta. in love in love

Imi place ca folosesti culori diferite pentru a explica locul, sau daca vorbesti de Ai sau Andrei.

Cam atata de spus. Tine-o tot asa si pls anunta-ma cand vei pune next. yeah happy

Spor la scris si multe idei, my dear! kiss kiss a hug

Zbye`Bye hi!



*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Asss10Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 13:11

Acest fic este blocat din cauza inactivitatii.


Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Mai bine domn in iad decat sluga in rai

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-