Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
** O iubire antica** - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
** O iubire antica** - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 ** O iubire antica**

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 13:52

Ai pus caietul la ventilator =)) mooooooor =)))))))))))))))))))))
Scumpa mea dia imi faci ziua mai buna, amuzanta, fericita =))))

Asa..revenind la fic, sunt foarte multumita de faptul ca m-ai lamurit cu privire la tatal Sakurei si la brunet. Adica ma miram eu, imi pare rau ca te-am incurcat din treaba =)) in love
Imi place moolt nextul asta, desi e foarte trist si ai avut niste greseli. Sper ca brunetul sa nu o lase singura, desi ideile tale cum am mai spus sunt mai bune ca ale mele =)) asa ca te las :*

Pupici kisskiss



** O iubire antica** - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 ** O iubire antica** - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Sept 2011, 20:40

Pe toti zeii Romei..pune nextul pliz sad sau si tu esti suparata ca a inkeput scl sad


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Sept 2011, 15:27

nextul incer sa il pun azi sau maine deoarece am creierul obosit,abia am inceput a 8a si deja am dat 3 teste angry abia astept vacanta de vara lough
sper sa nu imi pierd cititoriii sad va in love besc pe toti


** O iubire antica** - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Sept 2011, 18:38


Capitolul IV


Atatea intrebari sunt in capul meu dar nu stiu ce sa mai cred...niciodata nu mi-am dorit sa mor,niciodata nu am crezut ca ii voi face pe cei apropiati mie nefericiti insa se pare ca viata ne rezerva surprize...care mai de care neplacute. Stau la marginea unei prapastii intunericul de jos se termina cu un rau foarte adanc. Din cate am inteles cel care sare de aici si pica in intunericul nesfarsit nu mai ramane viu.

O data cand eram mai mica am mers la plimbare impreuna cu mama mea...nefiind atenta am picat intr-un rau adanc. Sinteam de parca mii te ace imi strabateau corpul, incet aerul din plamanii mei s-a sfarsit iar tot ce puteam simti era cum apa rece ca gheata imi strabatea corpul si interiorul. Desi pare putin incredibil cel care ma salvase atunci era...Sasuke iar din aceea zi am devenit prieteni foarte buni pana cand intr-o zi acesta plecase cu familia lui la Napoli.

In aceea zi am plans mai mult decat in primii mei ani de viata...cred ca aveam vreo 10-12 ani. Mama incerca sa ma linisteasca ...simteam cum am pierdut o parte importanta din viata mea. Imi placea felul lui de a fi,mereu imi culese flori din gradina si mi le punea pe par. De atunci nu aflasem nimic de el,nu ii puteam trimite scrisori deoarece nu stiam adresa exacta...nu ii vazusem ochii lui fermecatori pana in prezent.

Ma apropii mai mult si mai mult de marginea prapastiei pana cand puteam sa aud cum apa se izbea violent de pietrele din drumul sau...doar luna si stelele imi stiu decizia,doar ei stiu cu adevarat cat am suferit in acest timp. Nu vreau sa plece si sa ma paraseasca ca acum cativa ani,cand inca nu stiam ca ceea ce simteam pentr-u el era dragoste.

Am crezut ca si el ma iubeste, am crezut ca si tata vrea ca eu sa fiu fericita alaturi de Sasuke...chiar daca nu era fiul unui imparat,al unui politician sau al vreunui om bogat. Desigur...pentru el e mai important parerile altora,banii,sa devina cel mai cunoscut imparat facandu-i pe altii sa sufere.

Vantul ma sufla putin mai dur spre spate incercand sa ma indeparteze de prapastie, iar frunzele si ele incercau ca faca un fel de bariera in jurul meu. Totul e asa de ,,suparat” in jurul meu...frunzele copacilor sunt foarte uscate avand o culoare cenusie, nu mai aud cantecul greierului sau macar al bufnitelor cum le auzeam mai de mult. Ma simt putin incomoda,simt ca cineva sau ceva ma priveste...in sufletul meu isi face aparitia un sentiment numit neliniste. Cum spunea si vechiul poet roman Publio Virgilio Marone: ,,Nelinistea mereu prezice ceva rau precum dragostea care mereu aduce suferinta dupa ea. Nici un suflet nu scapa de acest sentiment...viata fara dragoste nu e viata” Acest lucru este adevarat dar, poate are noroc careva om sa scape de durerile dragostei? Niciunul.

Totusi aceea intrebare nu imi da pace de cand am venit aici: ,,De ce s-a inventat dragostea?Care e scopul lui in viata unui om?”
Eu nu pot sa fiu perfecta,nu pot sa fiu aceea fata pe care o vrea tata sa o lase pe tron...totodata nu pot sa stiu ce asteptari ar avea de la mine si brunetul. As vrea ca acum aceea lupta care este data intr-e inima si mintea mea sa se opreasca si sa hotareasca ambii ce sa fac. Am obligatiile mele ca viitoarea regina a Imperiului Roman,dar sentimentele mele nu pot fi acoperite cu o patura si ascunse in pamant. Imi place sa spun adevarul indiferent de sitoatie dar acum daca as spune lumii intregi despre iubirea mea fata de Sasuke atunci l-as face pe tata de rusine si toti ar rade de familia regala.

Oare...oare moartea e singura solutie? L-a aceasta intrebare creierul si inima mea s-au oprit. Oricat m-as gandi eu cred ca a te sinucite nu este o scapare in adevaratul sens al cuvantului...asa nu fac nimic altceva decat sa las lucrurile neterminate. Ma indepartez incet incet de la acel loc intunecat si oarecum infricosator indreptandu-ma inapoi la palat. De-al lungul drumului licuricii mi-au luminat calea alaturi de doamna Luna si de stele. Pe crengile copacilor paianjenii isi facuse din nou ,,capcana”ca sa-si prinda hrana. Totul era mai bine acum dar tot aveam parere ca sineva ma privea. Maresc pasul iar in urmatorul moment aud cum niste crengi sunt zdrobite in spatele meu asa ca incep sa alerg cat ma tin picioarele. Pasii din spatele meu deveneau grabiti dar dupa un timp se opresc...mai exact atunci cand eram aproape de palat. Urc scarile si ii vad pe garzi care sunt foarte nelinistiti si pe tata care e nervos,imediat scoate fulgere. Nimeni nu ma observa asa ca incep sa tusesc fortat si tare ca sa ma vada. Toti se opresc din lucrul lor si se uita la mine mirati,il aud pe Naruto care incepe sa tipe ,,Am gasit printesa!”.Deci pe mine ma cautau?

Tata se uita urat la mine si parca din priviri imi spune sa merg in biroul lui...cred ca nu v-a iesi frumos. Dau aprobator din cap si ma indrept spre holul din partea dreapta a palatului. Peretii erau de culoarea alba avand pe ele tablouri inconjurate de aur. Cateva lumanari faceau lumina in culoarul lung care cuprindea peste 60 de camere, 30 de bai o biblioteca mare di desigur biroul si camera tatei. Ajung in fata usii mari de culoaea neagra si langa aceasta pe o parte si de alta erau doi palmieri de aceeasi inaltime cu a mea fiind asezate in ghiveci din fier si cu modele din bronz. Intru inauntru in camera si il astept cu putina frica pe tata. Dupa mai putin de 5 minute apare si el trantind usa de cred ca a auzit tot palatul. Se apropie cu pasi apasati spre mine si imi inchid ochii deoarece stiu ce v-a urma:o palma! Cand este langa mine acesta …ma imbratiseaza? Deschid repede ochii si parca din comanda inimii mele il imbratisez si eu.

-Sa nu ma mai sperii asa de tare Sakura.ai inteles? El a fost ingrijorat pentr-u mine? Ma dezptind din imbratisare si dau aprobator din cap. Ochii lui verzi sclipeau pentr-u prima data de fericire. O mica lacrima iese la iveala dar mi-o sterg repede ca sa nu o observe. Il intreb pe tata unde este brunetul iar cand ii auzeam vorbele tot corpul,toate celulele se rupeau.

-Sakura,Sasuke a plecat dupa ce tu ai disparut in aceasta dupa-amiaza.
A plecat? Iubirea mea a plecat?! Cum a putut sa plece fara sa isi i-a ramas bun de la mine? Cum poate sa ma ureasca atat,din vina lui ai cunoscut dragostea!Si acum...el ma parasit.


Scuze de intarziere dar e tare greu cu scoala abea trecuse o saptamana si deja imi explodeaza capul asta. Vai abea ma bucur sa termin a 8a down
Sper sa va placa nextul chiar daca e scurt dap !
Si vreau critici din alea dure good
Sper sa aveti comentarii ca stiu ca e criza dar nu chear in halul asta hmm...?! lough


** O iubire antica** - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
LoVe SHINee
Genin
Genin
LoVe SHINee

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in fata leptopului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : plimbatu cu rolele
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Sept 2011, 19:24

ma bucur ca scoala nu te-a impiedicat in a scrie nextul.El este super frumos si este bine ca nu ai aruncato pe Sakura in lac.
Acu stiu ca este greu cu scoala dar te rog frumos ca macar sambata sau duminica sa pui un next.
Succes de la inceputul anului scolar sa sa ai note mari


** O iubire antica** - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcRceLX5Ie7RuxPI1DvOyjsj55xL0SYJKzW30fj3qB3YdJP9_wTvLA
Vreau sa vina cat mai repede in Romania
** O iubire antica** - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcQ6Nf1xyXEiqdaELYnZa_I2j_JqB4tPQoyA16Uf5S6tdbPt1rAv
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Sept 2011, 19:56

Buna dia dap !
Te cred in ceea ce priveste scoala hmm...?!
Si eu o sa trebuiasca sa pun next good
So... vad ca ne-ai adus continuarea... huh?
Aleluia!!! Era si timpul sa o faci heh
Pai, vad niste imbunatatiri majore si chiar ma incanta. happy
Insa tot n-ai corectat capitolul precedent si se regasesc si niste greseli de acolo aici... think
Cum ar fi: "pentr-u" <-- asta nu e corect scris roll
De asemenea in unele fraze n-am inteles ce vrei sa zici...
N-am sa mai stau sa-ti mai i-au tot capitolul la corectat deoarece o critica sa de macar la vreo 4-5 capitole... nici atunci, chiar mai rar rusinos
Sa stii ca vad mari imbunatariti cum ar fi:
Lasi spatiu dupa punct ( insa as dori si dupa virgule si puncte de suspensie ) , pui ghilimelele si multumita lor si a capitolului cu mai putine greselu de tastare - bravo ca l-ai corectat dap ! - estetica pot spune ca e de nota 9. happy2
Mi-a placut continuarea si astept sa vad ce se mai intampla. yeah
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Sept 2011, 11:24

vai nu cumva sa va ingramaditi la comuri hmm...?!
Mda.....mai astept niste critici si pareri angry


** O iubire antica** - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Sept 2011, 14:50

Ti-am citit ficul si este fffffffffff original.Ma bucur ca Sakura nu s-a sinucis dar ma intreb cine o urmarea si unde a plecat Sasuke.Sper ca intr-o zi se sa intalneasca Sakura cu Sasuke.



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Sept 2011, 20:12

Ai vreo idee cat lam asteptat?? angry take this! Orikum a venit... roll asa ms muult. in love Te cred cu scoala si eu sunt a 8a si dupa o saptamana GATA! mam saturat deja sad Ce sa mai zic? think Deci super tare kiss happy2 good job Bine ca nu si`a luat ziulicile sakura lough Nu vroiam sa se intample asa cva. Dar cine o urmarea? ...Nextulll


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 22:00

Capitolul V

Autor pov:

Timpul...este singurul leac pentru vindecarea ranilor,pentru vindecarea unei iubiri pasionale intre doua persoane. Zilele treceau incet incet pana cand acel sentiment cald si plin de tandrete din inima Sakurei isi facuse un coltisor in inima ei si nu mai iesea la iveala. Lacrimile s-au oprit odata cu trecerea timpului...odata cu plecarea marii iubiri, sau poate ca ele se inecau un inauntrul corpului fraged al rozaliei fara ca cineva sa le observe. Trecusera zile, saptamani, luni...trecusera incet incet 2 ani. Nimeni nu stia nimic de Sasuke decat imparatul care refuza ca sa ii dea vreo explicatie sau vreao informatie despre brunet.

Dupa traditiile sau...legile unei familii imperiale Romane Sakura trebuie sa devina sotia celuia care i-a fost ales de catre familie. Dragostea si iubirea, doua cuvinte care inseamna acelasi lucru...doua cuvinte care erau total necunoscute pentru tatal ei. Traditiile erau mai importante decat poate propria fiica, sange din sangele lui.

Sakura pov:

Eu...o fiinta demn de mila, o faptura slaba care mereu ajunge la mila altora... asta sunt eu! Asa va o pot prezenta pe acea Sakura care a aparut dupa plecarea lui Sasuke, iubirea mea. Poate ca...singura persoana care cu adevarat se ocupa de mine este Hinata, prietena mea. Desi dupa unii ea nu este decat o servitoare in inima mea ea este cea mai buna prietena impreuna cu Ino. Sunt fericita pentr-u ea deoarece v-a avea in curand un copil alaturi de soldatul Uzumaki.

-Maiestate!Maiestate! O voce gingasa si catifelata se aude din holul palatului, as recunoaste oriunde aceea voce prietenoasa si amabila...e Hinata. Pe usa isi face aparitia Hinata tinand in mana o scrisoare. Ochii ei de un lila pal straluceau de fericire iar parul ei mov era zvarlit de catre mica briza de vant de a evadat inauntru. Purta o rochi putin mai jos de genunchi de culoarea roz pal care ii venea foarte bine.

-Ce s-a intamplat Hinata? Vocea mea era putin ragusita dar puteam sa imi stapanesc sentimentele dureroase create acum 2 ani...nu vroiam ca sa stie tot regatul de sentimentele mele. Fericirea mea se terminase in acea seara cand tata imi spuse ca el plecase, nu m-a iubit...am fost o mare proasta ca am crezut ca intradevar ma iubeste...ca totul este format din iubire.

- A venit!S-a intors Maiestate! Vorbele Hinatei abea ieseau pe gura...abea daca putea sa mai primeasca aer . Imi inmana scrisoarea si imi spune nerabdatoare sa citesc scrisoarea. Ce e cu nerabdarea asta? Chear nu inteleg nimic. Intind mana si iau plicul din mana ei si incet incet o desfac.

,,In seara aceasta v-a ajunge la palatul Romei noua cavalerie impreuna cu capitanul Sasuke Uchiha. Toate pregatirile au fost facut si soldatii impreuna cu noul capitan au avut rezultate excelente Maiestate, in seara aceasta vom ajunge si speram sa fie si Maria Ta fericit de rezultatul muncii.

Sergentul Kakashi”

Vine!Vine! Se intoarce inapoi in palat?! Nu pot sa cred ceea ce am citi in aceasta foaie, o bucurie mai mare ca aceasta nici ca se putea! Trebuie sa pregatim o cina fabuloasa,trebuie aduse vinurile din pivnita, carne, tacamurile din aur si argint trebuie spalate trebuie sa am o noua rochie! Totul trebuie sa fie perfect!

Scap scrisoarea pe jos si ies vartej afara din camera mea si merg in bucatarie. Cum intru toti servitorii vin langa mine si ma intreaba ce fel de carne trebuie fripta, ce fel de desert, vin si asa mai departe... Merg la cei doi bucatari Choji si Kankura si le explic ce trebuie sa gateasca: .Friptura de miel cu platou de orez, urmata de peste cu legume, ceafa de porc la fratar si cu paste(spaghete),lazagne, iar ca desert m-am gandit la o
prajitura cu fructe de padure si niste fructe exotice aduse de tata din ultima lui calatorie in Africa.

Dupa ce le-am dat ordine bucatarilor merg pre camara si scot de acolo vechile tacamuri de aur cu modele de argint ale mamei. Chem trei ervitoare si le spun sa le spele si sa le duca in sala de tron unde v-a avea loc festivitatea. Sunt atatea de facut dar timpul e prea scurt...ce mai trebuie de facut?Ce? Gandeste Sakura...asta e! Ies afara sin bucatarie si merg in gradina din spatele palatului unde culeg cateva zeci de fire de flori care mai de care mai frumoase dupa care le duc gradinarului si ii spun sa faca 5 buchete mari pentr-u a le pune pe masa si am ales trandafiri galbeni,lisiantus si niste verdeata. Abea acum realizez cat de complicat este sa fi printesa, trebuie sa ma ocup de toate...dar nici saracul tata nu e in ipostaza mai buna.

Merg spre sala de tron si inca din departare aud cum srvitorii se cearta pe toate prostiile vai,vai! Deschid usa dubla de culoarea alba a tronului si ma uit la servitori care incep sa se certe, sunt mai rau ca gaitele!

-Taceti odata! Urlu eu ca din gura de sarpe de cred ca tot palatul m-a auzit. Toti se opresc din munca lor si se uita uimiti la mine, e prima data cand am urlat la ei dar trebuia sa o fac. Ma indrept catre Temari si Tenten intrebandu-le care este problema. Problema este nimic altceva decat fata de masa?! Temari vrea de culoarea rosie iar Tenten de culoarea verde...ca sa le impac eu aleg culoarea alba care se potrivea de minune cu buchetele de flori de la gradinar si tacamurile de aur. Masa din incapere era foarte lunga, incapeau circa 100-150 de persoane. Tacamurile de aur erau asezate in ordine pe fata de masa de culoarea alba cu modele tesute din fir de aur. In curand soseste gradinarul cu buchetele de flori pe care i le-am cerut. Trebuie sa recunosc ca acesta facuse o treaba minunata, florile aratau superbe pe suportul special. Totul e bine si frumos acum dar....uf cu am putut uita de mine? Merg cu pasi repezi spre camera mea si pornesc apa calda care se zdrobea brutalic de marginile cadei. Ma dezbrac incet, lasandu-mi materialul hainei sa pice usor pe jos dupa care ma asez in apa cea calda. Incep sa ma spal cu o esenta de trandafiri iar dupa 15 minute de relaxare ies din apa infasurandu-mi corpul intr-u prosop alb. Merg in camera mea si vad pe pat intins o rochie de culoarea argintie cu mici pietricele de desubtul sanilor care venea din ce in ce mai sus,era cea mai frumoasa rochie pe care am vazut-o vreodata. Ma imbrac repede cu acea rochie dupa care ma incalt cu o pereche de sandale romane de aceeasi culoare. Aud zgomote de trasui si vocile unor oameni...Au sosit!

Sakura,linistestete..comportate ca o printesa! Aceste cuvinte imi tot spunea interiorul meu dar cu adevarat vroiam sa sar in sus si sa alerg prin tot palatul exact ca atunci cand eram mica. Deschid incet usa camerei dupa care ma trezesc fata in fata cu tata care imi zambeste dulce dupa care ma saruta pe frunte. Trompetele incep sa sune anuntand ca regele isi face aparitia, cortina se ridica si dau nas in nas cu zecile de persoane necunoscute,dar una...doar una am recunoscut si am privit-o direct in ochi facand si el acelasii lucru. Nu se schimbase deloc fizic..acelasi par negru ca smoala,aceasi ochi care te hibnotizeaza. Fluturii din nou...dupa atat timp isi regasesc locul in inauntrul meu facand un mel de dans al dragostei. Merg spre masa si ma asez paralel cu el,iar tata fiind in capatul mesei adica chear intr-e mine si Sasuke.


** O iubire antica** - Pagina 2 Aranjamentbusiness8 buchetele de flori




** O iubire antica** - Pagina 2 ROMANA%20068 rochia Sakurei

Soo...ata e tot pe ziua de azi..stiu ca nu am descriee si ca e grabit dar de la mine doar la asta va puteti astepta si scuze de greseli in love


** O iubire antica** - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 23:01

Ooooo huh?
Se pare ca ne-ai adus nextu happy2
Sa stii ca-mi place mult happy
Pe capitol ce trece te dezvolti rusinos
Cred ca pana la urma elevul devine profesor lough
Insa pana atunci v-a trebui sa inveti sa scrii "pentru".. off roll
Asta e a o mia oara cand iti zic ca nu e nevoie de cratima hmm...?!
In rest totul e bine, cateva greseli de tastare, insa e bine. heh
Astept next nerabdatoare... sper sa nu asteptam mult dance2
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 02:07

O.o sa stii ca-mi place mult ficul. E interesanta ideea. Vroiam si eu sa fac un fic cu sasusaku in antichitate, dar mi-ai luat-o inainte heh Nu imi pare rau deloc, caci ai un fic minunat. Poti totusi te rog sa nu mai grabesti actiunea? heh nu o spun cu rautate. Sa nu cumva sa crezi asta, dar ai spus ca astepti critici si eu ti-am dat un sfat. Las criticile pe mana celor care se ocupa cu asta heh Astept next-ul! kiss


** O iubire antica** - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 09:43

A fost super in love
Ma intreb ce se va mai intampla in love
Deci pur si simplu ador ficul asta ! Are de toate , tot ce iti trebuie si tu chiar reusesti sa ma impresionezi cu ideile tale dap !
Astept nextul cu sufletul la gura ca sa vad ce se mai intampla happy2
Daca poti cand pui nextul la vreun fic da-mi un P.M , asa am sa-ti fac si eu happy2

Te kiss
Te in love
Te a hug

Ja Ne ! hi!


Cu drag ,
Kend'u yeah


Cand, primavara, vine-n carduri
Poporul bland de randunele,
Eu parca-astept sa se re-ntoarca
Si visurile mele...

Cand viata pare mai frumoasa
Si mai lipsita de suspine,
Eu tot astept sa se re-ntoarca
Si visele-mi senine...

Se duce vara... si se duce
Poporul bland de randunele,-
Iar eu ma simt tot mai departe
De visurile mele...

Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 14:30

uuuuu...A venit nextul hi! "stiu ca nu am descriee si ca e grabit dar de la mine doar la asta va puteti astepta"=>Sa nu mai aud asa cva. Tu poti multe si chiar mi`a placut capitolul.

Te puuup mult!! kiss


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Insomnia
Genin
Genin
Insomnia

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 100
Reputatie Reputatie : 3

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Sept 2011, 23:26

ador povestea asta . nu mai am rabdare vreau next acum nr1


** O iubire antica** - Pagina 2 OYIiKBb
"I read so I can live more than one life in more than one place."
Sus In jos
Blood_ Rose.
Genin
Genin
Blood_ Rose.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Peste tot.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, ascult muzica si sa ma distrez.
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita de un necunoscut.

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Sept 2011, 01:41

Abia astept nextul! Ideea este geniala, parca ma pun in locul Sakurei!


Un trandafir intodeauna sufera. ** O iubire antica** - Pagina 2 896861

In iubire, in familie, mereu, absolut mereu.

Este fragil, dar tepii lui te pot rani.

Te poti considera un trandafir numai cand esti puternica.

Orice trandafir are ceva special : este poet, scriitor, fotograf, orcie, absolut orice.

Este sensibila, dar in acelasi timp puternica.

Buna la inima dar in acelasi timp egosita.

Nu este perfecta, dar totusi te atrage.

Fetele sunt trandafiri, dar acum sunt boboci.

Intro zi vor inflori, si isi vor dezvalui frumusetea...
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
** O iubire antica** - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 08:43

Buna, draga mea. Am ajuns si eu la ficul tau si, conform cererii, voi critica.
Pai sa vedem:

Ideea chiar imi place. E foarte frumoasa si originala, cel putin eu nu am mai citit asa ceva.

Titlul cred ca e foarte bine ales, se portiveste cu ficul in sine, chiar daca nu stiu in ce masura atrage cititorii.

De descriere nu sunt multumita, chiar deloc. Narezi destul de frumos, insa descrierea ar putea fi mult imbunatatita. Axeaza-te pe sentimentele personajelor, nu pe alte aspecte mai putin importante. Nu intereseaza atat de mult felul in care au pregatit acea masa, pe cat intereseaza ceea ce simteau personajele. Agitatia, bucuria, surprinderea...

Dialoul nu pot spune ca este lung, insa e sec uneori. Puteai inlocui unele replici cu naratiune. “Maiestate, maiestate”, mai degraba spuneai ca este strigata de acea persoana.
Nu trebuie sa continui cu descrierea pe acelasi rand cu dialogul, ci sa dai "enter" dupa fiecare replica si sa continui cu descrierea.

Greseli de tastare/ ortografie/ exprimare:

"un inauntrul" - in inauntrul

"faptura demn" - faptura demna

“pentr-u” – pentru

"v-a avea" - va avea

"aceea voce" - acea voce

"de a evadat" - ce a evadat

"rochi" - rochie

"intradevar" - intr-adevar

“chear” - chiar

"facut" - facute

"citi" - citit

"srvitorii" - servitorii

"intru" - intra

Nu garantez ca nu mai ai si alte greseli. Mai multa grija pe viitor. Citeste capitolul si corecteaza-l inainte sa il postezi.

Fii mai atenta la repetitii. Am vazut cateva care sunt destul de deranjante. Spre exemplu:
"Imi inmana scrisoarea si imi spune nerabdatoare sa citesc scrisoarea."

Actiunea ar putea fi incetinita. Daca ai avea mai multa descriere, actiunea ar decurge mai lent.

Imi place ca lasi rand intre fragmente, asta e foarte bine, insa semnele de punctuatie care de multe ori sunt puse aiurea strica aspectul.
Si inca ceva, daca vrei sa dai vreo explicatie, adaug-o in descriere nu mai scrie in paranteze. Spre exemplu: "paste(spaghete)".

Sunt locuri unde ar fi fost neaparata nevoie de virgula si ai omis-o.
Dupa ce termini ce ai de zis, pui semnul de punctuatie, dai “space” si abia dupa continui. Uneori ai facut asa, insa de multe ori nu.
Am vazut ca ai zis destul de des: "incet incet". Ar trebui ori o virgula ori o cratima intre cuvintele astea.
Nu mai folosi atat de multe puncte de suspensie. Uneori chiar nu era nevoie de ele, plus ca strica aspectul.

Atat am avut eu de spus. Sper sa tii cont de sfaturile care ti se dau.
Spor la scris in continuare si multa inspiratie! happy


** O iubire antica** - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
** O iubire antica** - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Dec 2011, 09:23

Craciun fericit!


Ce faci Dia? Nu mai pui nextul ala ca eu una il astept de mult sau o astepti pe katty cu comentariul?
Saraca nu mai are timp de nimic.
Iubire sti ca ai un fic minunat? Daca nu ti-o spun eu acum: e minunat.
Vino mai repede cu nextul ala ca-l astept de mult timp si nu-si face aparitia.
Vrei comentarii multe sau ce? Ca daca vrei comentarii se aranjeaza.
E foarte originala ideea si-mi place foarte mult si m-ai lasat intr-un suspans foarte mare.
Te rog sa vi cu nextul ala mai repede.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Dec 2011, 14:59

hei sa sti ca sunt suparata pe tine nici craciu fericit nu meriti pentru ca nu pui next-ul si e 25 decembrie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


** O iubire antica** - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
** O iubire antica** - Pagina 2 Asss10** O iubire antica** - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Mar 2012, 19:17

Acest fic nu a mai fost continuat de mult, aca ca merge catre FanFicuri Blocate.


** O iubire antica** - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




** O iubire antica** - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ** O iubire antica**   ** O iubire antica** - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

** O iubire antica**

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-