Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
oracol naruto - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
oracol naruto - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 oracol naruto

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
floricica gingasa
Genin
Genin
floricica gingasa

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : -2
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen si sa ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : mult mai bine decat ieri

oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19Mar 04 Sept 2012, 16:40

1.Naruto si sakura
2.atunci cand a aratat moartea lui kushina si a lui minato a fost foarte trist sad si atunci cand naruto la intalnit pe minato si in alt ep pe kushina si ia imbratisat sad
3.naruto si sakura daca sakura o sa renunte la sasuke al ei angry
4.Nu stiu cred ca naruto si sasuke se vor lupta iar cand naruto o sa invinga probabil o sa-l omoare pe sasuke sau nu si sasuke o sa se trezeasca din nebunia lui
5.da cred ca va exista si o serie akippuden ar fi tare good job
6.da imi plac foarte mult
7.pai as vrea ca in shippuden naruto sa il invinga de unul singur pe tobi(obito) razboiul sa se sfarseasca si sakura sa se indragosteasca de naruto happy2
8.Toby este obito dar imi placea mai mult de el cand facea pe prostu lough
9.Pai nu cred ca va renunta la sasuke chiar daca vede ca nu are nicio sansa roll
10.pai atunci cand naruto cu sasuke au fost lipiti si s-au sarutat, si cu deidara si cu tobi sunt foarte amuzanti, si atunci cand naruto ia tras o basina lui kiba chiar in gura lough lough
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 16:52

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)-Sakura si Sasuke(dar si Naruto)
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.Ala cand Sakura ii marturiseste dragoste ei lui Sasuke!
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?SasuSaku(vreau eu)
4. Ce parere ai despre Sasuke ?E insetat de rzbunare! Crezi ca se va intoarce in sat?Nush
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?Da, exista, o sa apara dupa terminarea shippuuden!
6. Ce crezi tu despre Manga? n-am citit iti plac?-
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?Nush, cred ca lupta dintre Naruto si Sasuke!
8. Ce crezi despre Toby?E un nemernic El este Obito sau Madara?Nu stiu cine e Obito, dar nu mai cred ca e Madara, caci l-a reincarnat Kabuto! Si ce legatura au cei 3 ?Nush
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?Nu cred, pt ca nu pote dicta inimii, dar ar trebuii sa fie impreuna!
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta La sarutul de la cascada dintre Naruto si Sasuke!!! rolling on the floor


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 21:05

Asa deci :
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
Sasuke si Sakura in love
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
Cand au povestit atacul lui 9 cozi la nasterea lui Naruto si moarte parintilor lui m-a emotionat si impresionat profund sad
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Existent?Probabil ShikaTema . Am spus ,,existent'' nu favoritul meu
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Vai de el daca nu se intoarce sau nu face ceva care sa demonstreze ca e bun
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Sincer , as deveni obsedata daca ar aparea Akippuden dar nu sunt sigura
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Da , dar prefer varianta anime
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Sa nu ma ucida nimeni , dar parca vad o batalie intre Naruto si Sasuke
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Nu-i prea agreez dar legatura cred ca este Sharingan-ul
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Cam tot ce ii continea pe Jiraiya si pe Guy


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Dum 21 Oct 2012, 14:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
oracol naruto - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Oct 2012, 09:53

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
Fata: Hinata, deoarece este mereu buna la inima, timida si nu renunta din al iubii pe Naruto.
Baiat: Naruto deoarece m-a invatat sa nu renunt si imi place ca e hiperactiv si glumet.
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
Eu una ador episodul cand Hinata s-a luptat cu Pain si i-a spus lui Naru ca il iubeste, insa a fost ranita. Imi place deoarece demonstreaza ca iubirea poate trece de limite... si e contra hetarasilor NaruHina heh fuu!
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Pe un forum SasuSaku eu zic ca e posibil NaruHina, insa nu scriu si ca nu e posibil SasuSaku. A fost un ending care o arata pe Saku si dupa pe Sasu si la fel si cu Naru&Hina.
Parerea mea: Eu cred ca va fii NaruHina deoarece mereu scumpa de Hinata a incercat sa fie mai puternica, doar pentru Naruto. Mereu a vrut sa fie alaturi de el. Si l-a ajutat, sprijinit si chiar era sa moara, doar pentru blond.
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Daca eu cu Naru ii tragem un kick in ass, logic ca sa ve intoarce. biciuitor
Sakura merita din plin sa fie cu el. Si ea ar face orice pt Sasuke. Deci...yep, se va intoarce.
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
...Pana acum eu una am auzit doar zvonuri despre asa ceva. Ar fi super sa mai existe o serie Akkipuden dupa Shippuden, dar cum inca nu s-a terminat Shippuden nu ne putem gandi ca Masashi are in planurile lui de viitor inca o serie. Poate o fi asa, nu noi decidem. Dar putem sa ne dorim. good
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Manga?! Le ador! Adica, sunt foarte interesante si ele, doar ca... atunci cand le auzi vocile la TV, cand vezi cum se misca, surprinzi fiecare geamat,durere si fericire,raset... iti faci o imagine mai buna de ansamblu si simti mai bine.
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
...Pai... ceva gen "Happy End"...adik SasuSaku si NaruHina de mana, petrecere, copilasi well? awesome right? Cine stie?
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Toby? Iubirea mea!!! rolling on the floor Ma prapadesc pe jos de ras cu el.
Cei 3??? Nu am nici macar o idee, dar eu una cred ca Obito e Madara, iar Tobi...ceva in gen reincarnare si zombii. dap !
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
...Sper sa nu! Ca stiu care ii va fii tinta urmatoare. Dak se atinge de Naru ii dau jet pana la Sasuke si dupa se impaca si stiti voi...mi-e lene sa mai descriu sirul intamplarilor.
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
...Cea mai tare faza din Naruto a fost atunci cand "Moarte prin sufocare!!" rolling on the floor rolling on the floor
Dey a fost penal si Toby a incurcato!!! rolling on the floor


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 17:36

1. Baiat - Sasuke , desigur / Fata : Sakura ;
2. Pai au fost atat de multe ca nici nu mai stiu ... poate cand a murit Itachi, a murit pentru fratele lui, lucru care m-a inmuiat pana la oase :(;
3.Sasusaku, clar. Daca Sasuke nu se intoarce in sat... pai mai bine sa faca chidori pe katana si sa se stapunga cu ea.
4.Trebuie, ei bine eu cred ca ii este si lui dor, nu numai decat de sat, cat de coegii lui, dar n-am de unde sa stiu, doar sper.
5.Sa dea domnul sa fie asa, daca nu viata ar fi mai plictisitoare.
6.Nu am citit decat un nr. sau doua, ma cam enervaeaza ca sunt prea scurte.
7.Asta chiar ca nu mai stiu. Sper sa se termine cu un kiss SasuSaku.
8. Obito, are loc unde sa puna rinenganul si ar fi cam logic.
9. Nici gand. Il iubeste prea mult ca aceasta iubire sa moara asa, dintr-o data.
10. Kiss narusasu = a fost amuzant si acum mai rad cand imi amintesc.


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Iul 2013, 12:58

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
Baiat:Hmmm,am mai multi:Sasuke,Kakashi,Naruto,Itachi,Neji
Fata:Sakura,Hinata,Ino,TenTen,Konan si Karin
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
Lupta dintre Itachi si Sasuke,a fost destul de trist cand a murit Itachi,am inceput sa plang atunci.Ar mai fi si momentul in care Sakura i-a spus lui Naruto ca il iubeste si Naruto i-a  zis ca nu suprota oamenii care se mint pe ei insisi.
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Nu cred ca va exista vreun cuplu insa sper ca va fi evident SasuSaku sau macar NaruHina.
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Nu pot sa spun ca am o parere foarte buna despre el dar il inteleg.Nu cred ca se va intoarce in sat dar totusi sper.
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Chiar mi-as dori sa vina si o serie Akkipuuden ar fi suepr.
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Nu prea citesc manga dar nu pot sa spun ca nu imi plac.
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Probabil lupta dintre Naruto si Sasuke...

8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Chiar nu stiu...
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu cred,daca il iubeste cu adevarat nu se va opri niciodata dar asta nu inseamna ca nu poate trece mai departe pastrand amintirea lui in suflet.
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta.
Al doilea episod din shippuden cand Sakura l-a batut pe Naruto.Sunt mult mai multe dar ala mi-a ramas in minte.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Forever Young
Genin
Genin
Forever Young

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Tulcea
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Somnoroasa

oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Aug 2013, 11:49

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
Gaara si Hinata :-?

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
In Naruto cand au fost sa-l 'salveze' pe Sasuke si lupta dintre el si Naruto. Si lupta cu Pain.

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Nici unul. Nu cred ca va fi un cuplu la final, pentru ca animeul nu e romance, si nici nu sunt semne ca cineva va ramane impreuna cu cineva. E adevarat ca Kiba o place pe Hinata, ea pe Naruto, Naruto pe Sakura si Sakura pe Sasuke, dar nu e reciproc in nici unul dintre cazuri. Totusi, ShikaTema e cel mai existent xD

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Nope, nu cred ca Naruto va reusi sa-l faca sa se razgandeasca. Sau daca s-ar razgandi mandria lui de Uchiha nu l-ar lasa sa se intoarca >.> Probabil se vor omora unul pe altul. Daca Sasuke era baiat destept si chiar vroia sa disruga Jonoha se intorcea frumusel inapoi, de buna voie, fara scandal si toate cele, Naruto nu l-ar mai fi banuit de nimic si el ar fi putut distruge satul din interior, dar unde ar mai fi fost distractia si suspansul daca era asa, nu? :))

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Daca ar veni cred ca ar strica celelalte serii. Iar daca Naruto moare asa cum presupun nu va mai fi o serie Akipuden. Poate doar cateva episoade in care sa arate cum decurge viata personajelor care au supravietuit. Si desigur, daca traieste Naruto, sa vedem cum devine Hokage :3

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Da, imi place sa citesc manga. Dar nu Naruto. Sunt prea multe capitole si nu stiu de unde sa incep -.-

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Hehe, am spus mai sus xD

8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
La inceput credeam ca este Obito din cauza a mai multi factori:
1) Tobi-Obito. Aceleasi litere :))
2) Sharinganul il avea pe partea dreapta, la fel ca Obito cand a fost strivit de bolovanul ala, iar cel stang i l-a dat lui Kakashi.
Dar apoi am cautat informatii pe net si majoritatea spuneau ca este Madara...si asa am crezut si eu :)) Acum nu stiu, nu sunt la zi cu episoadele, si nici nu conteaza asa tare cine e, ideea e ca e rau o.o

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu :)) Deja stia de mult ca nu mai are sanse, nu asa multe, si totusi a continuat sa-l iubeasca timp de 3 ani rusinos] Ce naiba? Chiar mai mult. Niciodata nu a avut sanse cu adevarat, ca au cazut in aceeasi echipa a fost noroc si asta i-a mai apropiat, dar pana atunci ea doar spera, si tot spera si acum. Ideea este ca nu se va dezindragosti asa de usor de el :))

10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Ioi, la toate fazele cand Tobi facea pe prostul cu Dei-chan am ras :))  Nu prea imi aduc aminte acum :-?


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.lolbobitza.blogspot.com
Midori
Genin
Genin
Midori

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Oradea
acebook acebook : Beatrix Czegenyi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 113
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, cititul, anime-urile
Stare de spirit Stare de spirit : azi nu.

oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Aug 2017, 15:33

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) 
* Fete..Temari si Konan, iar baieti..Deidara, Itachi, Naruto.
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden. 
* Toate? Bine..poate mai mult momentul in care am aflat adevarul despre Itachi.
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? 
* Shikamaru si Temari.
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? 
* Singurul Uchiha care-mi place e Itachi, de unde rezulta si parerea mea despre Sasuke. Si da.
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden? 
* No ;;)
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac? 
* Dap.
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
* Nu am vazut toate episoadele din Shippuden, dar mi-am luat spoilere si...da. Oricum, inainte de asta ma gandeam ca Shippuden va avea un final fericit.
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
* Nu stiu care-i legatura dintre cei trei..nu am inteles niciodata..desi cred ca mi s-a zis. Tobi pe care-l stiu..cel care il enerveaza pe Deidara, imi place pentru ca e amuzant.
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
* Nu.
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta.
* La multe...


[center][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat




oracol naruto - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

oracol naruto

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Cu și despre Serialul Naruto-