Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasusakufanfic:Povestea continua Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasusakufanfic:Povestea continua Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasusakufanfic:Povestea continua

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Joi 22 Sept 2011, 17:46

Povestea incepe cand Sakura gaseste o amuleta care este un sigiliul unei puteri stravechi,cea mai puternica abilitate oculara,pe nume Armagan.De atunci viata ei se schimba foarte mult.Da de cel mai mare dusman,Madara Uchiha.Itachi,fratele mai mare,se dovedeste a fi in realitate. Sakura se intalneste cu el,si il convinge sa nu se lase omorat de Sasuke,pentru ca oricum Sasuke va ajunge de partea raului,de partea lui Madara.Ea ascunde asta de toti prietenii,ajungand sa fie suspectata de tradare o Konohai,deoarece e vazuta cu Madara de catre Neji. Sakura luptand impotriva lui Madara, luptand pentru Sasuke si Naruto,acest obiectiv devine ceva personal cu timpul,in ciuda avertizarilor lui Itachi.Dupa lupta cu Pain al lui Naruto,si dupa ce Naruto merge in Tara Fierului,Sakura si Madara duc o lupta intre viata si moarte.Din nefericire,Sakura pierde lupta si aproape moarta,corpul ei este luat de Madara pentru planurile sale de a controla lumea.In schimb,cu ajutorul lui Kabuto,el face rost de un corp fals,care sa o inlocuiasca pe Sakura,si, ca toata lumea sa o creada moarta.Naruto se simte atat de vinovat de moartea Sakurei incat e gata sa nu mai lupte impotriva raului si pentru intoarcerea lui Sasuke.El e gata sa renunte la lupta,cand apare o noua raza de lumina,afla de la Kabuto care il tradeaza pe ascuns pe Madara Uchiha,ca trupul mort nu e al Sakurei,insa din nefericire nimeni nu-l crede,iar bietul Naruto e din nou destinat sa gaseasca drumul singur..[i][b]


Ultima editare efectuata de catre ioanasaku in Joi 22 Sept 2011, 20:38, editata de 4 ori (Motiv : ii ador!!!!!!)
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Joi 22 Sept 2011, 18:32

Priima in love
Asta ar fi un fel de prelog ca sa zic asa ? think
Dra nu conteaza , hai cu nextul a hug

Te pup kiss
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Joi 22 Sept 2011, 18:44

Povestea noastra continua dupa plecare lui Sasuke Uchiha pentru a se antrena cu Orochimaru timp de 3 ani pentru a-si putea ucide fratele mai mare,pe Itachi Uchiha.
In aceasta perioada si Naruto pleca din acelasi motiv dar cu un scop diferit,acela da a-si aduce prietenul inapoi.
Lasandu-i la o parte pe cei doi vom povesti despre Sakura care gaseste ceva uimitor ce ii va schimba viata pentru totdeauna.
Dupa aproximativ 6 luni dupa ce pleca Naruto,Sakura se antrena cu Tsunade pentru a deveni mai puternica avand in vedere ca din fosta echipa 7 doar ea isi putea controla chakra la maxim fara sa aiba pierderi de chakra.
-Sakura.
-Da doamna.
-Asculta la mine ,eu te voi ataca iar tu va trebui sa-mi contracarezi atacurile.Sa stii ca nu voi avea mila.
-Am inteles,spuse Sakura stand in pozitie de soldat.
-Sa incepem.
Atunci lady Tsunade o ataca pe Sakura cu toata puterea ei.Sakura se feri, dar a facut greaseala de a inchide ochii,atunci ea nu se mai putea apara de atacurile lui Tsunade,iar din acesta cauza Tsunade ii trase un pumn in burta de o trimise direct in copac rupandu-l in doua.
-Sakura nu trebuia sa inchizi ochii.Ne vom opri o clipa pentru a-ti explica cum sta treaba.
-Bine. Lovitura asta m-a dat gata,spuse Sakura care abia se mai ridica.
-Nu e bine sa inchizi ochii intr-o lupta pentru ca-ti pui viata in pericol.Vezi tu,inamicul poate profita de aceasta greseala si te poate ataca ranindu-te grav sau chiar omorandu-te.Urmareste-l inainte de atac,in timpul atacului si dupa atac!Ai inteles?
-Da.promit sa nu va mai dezamagesc,spuse Sakura care inca se forta sa se ridice.
-Nu,Sakura fa-o pentru tine , nu pentru mine.
-Bine.Ma voi stradui,spuse Sakura dandu-si ochii peste cap.
Apoi antrenamentele au continuat toata ziua. Seara, cand a aparut luna,Sakura se hotari sa se plimbe prin padurea din apropiere.
-Ce frumoasa e luna noapte asta.Imi aduce aminte de Sasuke,spuse Sakura suspinand incet vazand in luna chipul baiatului ce-i rapi inima...Cat mi-as dori sa ajung la nivelul tau si al lui Naruto,insa chiar daca ma antrenez cu Tsunade-sama tot nu ar avea rost.
,,De ce nu m-ai lasat macar sa-ti spun adio,atunci cand ai plecat si m-ai lasat singura in acelasi loc unde sunt si acum.De ce nu ai privit pentru o secunda inapoi sa-mi vezi chipul brazdat de lacrimi?De ce ai plecat si m-ai lasat ca amintire zgomotul pasilor tai?
Asteptam sa ma minti,sa-mi spui ceva dar linistea a pus stapanire pe tine iar lantul tristetii m-a inconjurat pe mine.Acuma stau si plang,uitandu-ma la o veche poza dintr-o rama cu noi doi.Pareai indiferent,dar ma bucuram ca esti langa mine...dar acuma?Acuma nu te mai vad.Imi placeau zilele cand incercam sa ma fac auzita,sa vezi ca sunt in stare de ceva dar tie nu iti pasa.Acuma,cui pot sa-i mai declar dragostea,cui pot sa-i cuceresc iubirea?Nimanui.Tu ai plecat si m-ai lasat goala pe dinauntru.Tu nu mi-ai dat nimic,in schimb eu te-am dat ceva foarte valoros,ti-am dat inima mea.
Stau pe aceeasi bancuta,unde te-am vazut plecand.Ochii mei verzi erau plini de lacrimi,iar parul meu rozaliu cadea usor pe chipul meu palid."
A trecut o jumatate de an de cand nu te-am mai vazut dar capul meu e inca plin de amintirile cu tine.Uneori stau si ma gandesc de ce sufar asa de tare iar tie nici nu-ti pasa?N-ai dat nici macar un semn de viata,sa ne spui tuturor celor care asteapta inca sa vii,sa vada daca esti bine.
Niciodata nu voi ajunge la nivelul tau.In clipa aceea o stea cazatoare disparu de pe cer.
-O stea cazatoare.Ar trebui sa-mi pun o dorinta.Sakura isi puse dorinta de a ajunge la nivelul lui Sasuke si Naruto,insa ea era dezamagita,ea a crezut ca dorinta sa nu se va implini niciodata.
Luna rasari de dupa un nor si ii lumina chipul trist al fetei.In acel moment lumina lunii facu sa straluceasca in apa un obiect.Sakura ,curioasa, se aventura sa vada ce era atat de stralucitor in apa.Apa nefiind prea adanca si invatand cum sa mearga pe apa, nu-i era teama sa arunce o privire.
-Ce e asta?Ce-or straluci asa puternic in apa.Trebuie sa vad.
Atunci Sakura gasi in apa o amuleta ciudata in forma de ochi de sarpe.
Ma intreb ce e chestia asta.E urata ca naiba.Mai bine o arunc inapoi in apa.Insa pe cand sa o arunce ceva ii atrase atentia la amuleta.Pe spatele chestiei aleia invechite era in mesaj ciudat care ii atrase atentia fetei.Erau niste litere greu de citit si mici.Sakura,curioasa ca intotdeauna nu se putea abtine si incerca sa citeasca ce scrie desi parea ca era chineza curata.
-Zau ca nu inteleg deloc ce scrie.Az-azrat m-me-trio-n si-sin-sintoz.Vai ca nu inteleg ce inseamna asta.Ori n-am citit eu cum trebuie ori asta e chineza curata.Mai incerc o data.
.AZRAT METRION SINTOZ. Ce mesaj ciudat.Ce-or mai insemna si asta?spuse ea scarpinandu-se in cap.
Dupa ce Sakura citi acest mesaj, literele capatau culoarea rosie iar amuleta in forma de ochi incepe a emana o lumina rosie puternica care orbea pe oricine o privea direct.Cand a vazut ce se intampla,Sakura se sperie dar ceva o paraliza.Nu stia ce era, se temea atat de tare sau era lumina emanata de amuleta?
-Ce mi se intampla ?Ajutor!dar nimeni nu o auzi caci era departe de civilizatie.In jurul Sakurei se forma un ochi asemanator amuletei.Prinsa chiar in irisul ochiului cum ar veni,pe corpul Sakurei ii aparu niste inscriptii ciudate.
-Ajutor!zbiera intruna Sakura cu putere.Sa ma ajute cineva!!!tipa ea din toate rasputerile.
Hieroglifele acelea se urcau pe corpul ei pana la ochii ei si intrau in ochii ei.Aceste hieroglife care intrau in ochii ei ii provocau o durere puternica.Dar pe langa aceasta durere de nesuportat pentru biata fata , ii mai provocau si hemoragii oculare puternice.Oare isi va gasi acolo sfarsitul?
A 2a zi, o fata statea la spital chinuita de dureri insuportabile.Ochii ei erau bandajati din cauza hemoragilor oculare pe care le avea.Tsunade se ocupa de ea si nu stie ce i sa intamplat acelei fete deoarece nu a mai intalnit asa ceva.Tsunade nu a avut alta solutie decat sa-i dea sedative.Dupa un timp acele dureri chinuitoare au lasat-o in pace pe fata si ea iesi din efectul sedativelor.Atunci Tsunade-sama o lua la intrebari.
-Sakura, ce-ai patit?Cine ti-a facut asa c
eva?Starea ta e foarte grava.Esti la un pas sa orbesti.
-Sa orbesc,hm?Se pare ca sunt la un pas sa-mi petrec viata in intuneric total.Iar in legatura cu ce mi s-a intampla, nu-mi aduc aminte de nimic inafara de o lumina rosie.Atat.In rest nimic. Insa...Am o nedumerire.Cine m-a gasit si cum? -Nu stiu,cineva te-a adus la spital,insa doctorii nu i-au vazut chipul deloc.
flash back:*Persoana care a dus-o pe Sakura la spital,era Sasuke.Coincidenta ca sa se intalneasca era ca el era trimis intr-o misiune de catre sarpele bolnavicios,Orochimaru,pentru a colecta informatii despre ce se intampla in Konoha.El trecea prin intamplare pe acolo cand vazu o lumina rosie foarte puternica noaptea care se vedea de la departare mare.Pana sa ajunga,lumina rosie disparu. Ii fu mare mirarea cand o vazu pe Sakura.El se apropie incet de ea,fara sa stie ce-i cu fata.Isi plimba mana calda pe chipul ei si isi dadu seama ca starea ei nu era buna deloc.Toata fata ei era plina de sange,si avea convulsii.Sasuke era intr-o dilema:sa o lase acolo sa zaca sau sa o duca la spital.Pana la urma o duse la spital.Nu-si putea lasa fosta colega acolo singura,desi el vroia sa uite ce e mila ,insa de data aceasta facu o exceptie.*end flash back.
-Bine.apropo lantul acela sau amuleta, ce-or fi,e la mine.Am eu grija de ea .Spunand toate acestea lady Tsunade iesi din incapere.
-Amuleta?atunci Sakura isi aduce aminte ce a patit cu o seara inainte.Isi aminti chinul prin care a trecut datorita unei amulete.In acea seara se gandi cine ar putea fi salvatorul ei.Isi dorea mult sa-l cunoasca.
Trecuse aproximativ o luna de cand Sakura era in spital.A venit timpul ca sa se verifice daca Sakura nu a orbit.
-Sper ca nu sunt oarba.
-Si eu sper la fel,Sakura.spuse Tsunade.A venit vremea sa-ti dam jos bandajele.Atunci Tsunade ii scoate incet bandajele Sakurei.
-Poti deschide ochii.
Atunci ochii Sakurei au inceput sa se deschida incet.
-Ei?Vezi ceva?
-Vad, dar imaginile sunt distorsionate si nu vad conturul lucrurilor din jur,spuse copila care se uita in jur incercand sa inteleaga ce e in jurul ei.
-E normal sa vezi asa deocamdata.Asa ca nu are rost sa te ingrijorezi.Mai bine lasa-te pe spate.
-Bine.Apropo,amuleta mea unde e? spuse Sakura intingand mana.
-Ti-o dau imediat.Ai rabdare.Atunci Tsunade o scoate din buzunar.Poftim.
-Multumesc.
-Eu plec acum .Ai grija de tine.
*Ma intreb ce-i cu amuleta asta.Cand o sa ies din spital o sa ma interesez,iar pana nu aflu ce-i cu ea nu voi spune nimanui nimic.Tsunade-sama nu pare a banui nimic...*
-A,Sakura,am uitat sa te intreb de unde ai amuleta aceea?
-Asta?Pai...eu o am de la ... aaa...*Nu pot sa-i spun altfel ar banui* Pai am gasit-o.
-Unde?intreba Tsunade pa un ton suspicios.
-Pai... in subsolul casei mele.Da, acolo am gasit-o *Bravo Sakura , ce minciuna buna ai bagat.Tu nici macar nu ai subsol la casa.Sper sa nu se prinda.*
-Bine eu plec acum , te las sa te odihnesti.*E clar ca minte*,isi spuse Tsunade in gand.*Tu nici macar n-ai subsol la casa si cu siguranta ce ai patit are legatura cu amuleta aceea.* Dupa cateva ore mai tarziu.Sakura se trezi ,iar langa ea era Tsunade.Hokagele se uita foarte atenta la amuleta si ii parea foarte cunoscuta.Tsunade statea cu spatele care Sakura si o indemna sa spuna adevarul.
- Sakura,spune-mi adevarul.De unde ai asta si ce legatura ai tu cu ea?spuse lady Tsunade uitandu-se la amuleta si pe un ton ferm.Sakura se speriase putin si se uita atenta la Tsunade cu o privire lunga.,dar isi dadu seama ca n-are rost sa mai ascunda adevarul.

-Pai...se pare ca n-are rost sa mai mint.Sakura ii povesti totul lui Tsunade..Am gasit-o in seara in care mi s-a intamplat totul.Si ce-i cu ea chiar nu stiu.Vezi,eu aveam de gand ca dupa ce ies din spital,sa ma documentez si sa aflu ce-i cu chestia asta.
-Si ce ti s-a intamplat?
-Nu stiu,imi amintesc doar ca am citit niste inscriptii de pe ea si in jurul ei a aparut un fel de aura rosie sau nu stiu,ceva asemanator.La inceput aparea si niste fulgere rosii. Insa tot ce s-a intamplat a fost foarte ciudat.Pur si simplu am simtit cum timpul s-a oprit in loc si cum corpul meu se transforma.A fost o senzatie foarte ciudata.Apoi am simtit cum corpul meu era paralizat si m-a strapuns o durere insuportabila ca si cand cineva te injunghea de nenumerate ori si de fiecare data provocand o durere tot mai mare.Am simtit cum sangele se scurge pe fata mea.Pentru cateva clipe am vazut tot ce era in jurul meu altcumva.Am vazut...Nu stiu....Un altfel de lume.Totul parea diferit.Am putut sa vad lucruri care in mod normal nu le vezi cu ochiul liber.Lucruri care se intampla dar de care nu sti.

-Deci asta s-a intamplat?Sa sti ca ce mi-ai descris,partea cum ai vazut tu lumea,seamana cu ce vad cei care au tehnici oculare precum Hinata,Sasuke,Neji....La auzirea numelui lui Sasuke,Sakura incepe a plange si a urla facand ca totul sa para comic.Tsunade se uita la ea punandu-si cotul pe un dulapior si lasandu-si capul pe mana,apoi scoate un oftat lung dand din cap si spunand in sinea ei:*Ce-o mai fi cu ea?*
-Sasukeeeee...intoarcete...
-Pentru Dumnezeu,Sakura,revinoti,spuse Tsunade pe un ton ferm in timp ce o scutura pe Sakura
.
[i]
[b][i]


Ultima editare efectuata de catre ioanasaku in Joi 22 Sept 2011, 20:39, editata de 2 ori
Sus In jos
Darkness Angel
Academy Student
Academy Student
Darkness Angel

Varsta : 26
Localizare Localizare : Prin zona...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 32
Puncte : 36
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : In fiecare minul alta stare...

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Joi 22 Sept 2011, 19:57

Super fic! Sakura va avea o putere oculara? Si cum va fi? Bine, astept... good Dar tot vreau next mai repede sa vad ce-i cu amuleta aia ciudata. So, next! please
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Joi 22 Sept 2011, 20:45

[b]Episodul 2:Obsesia
Sakura a mai ramas in spital 2 saptamani in care s-a gandit ce-i cu amuleta.Persoana ei se schimbase.Parea obsedata de amuleta.Oricine o vizita si incerca sa comunice cu ea era pur si simplu ignorat.Statea si se uita in gol fara a auzi ce spuneau oamenii din jurul ei.Uneori,era furioasa,avand mereu acelasi motiv:sa ramana singura.Iar alteori se comporta absolut normal.Dupa aceasta perioada,Sakura iesi din spital.Ajunsa acasa,mama ei o astepta cu bratele deschise.Ea fugi spre Sakura cu bratele deschise si in lacrimi.Sakura era si ea de asemenea fericita ca era acasa.
-Sakura,ce dor mi-a fost de tine.Sti cat am suferit cand am crezut ca erai aproape moarta?
-Ma bucur ca cineva se gandeste la mine,spuse Sakura zambareata.
-Da-mi voie sa te strang in brate.In acel moment mama ei o stranse atat de tare incat Sakura nu mai avea aer sa respire.
-Mama,mama lasa-mi si aer sa respir!Las-o mai moale!
-Of,draga,normal ca te strang tare.Doar sunt mama ta.Acum hai in casa.
--Sper ca nu mi-ai cotrobait prin lucruri cu faci de obicei cand lipsesc. Asa ca Sakura ajutata de o infiermiera si de mama ei urca sus in camera ei.Deja era dupa amiaza.Mama si infiermiera ei au plecat ca sa o lase sa se odihneasca.Sakura dormi in jur de 3 ore,insa ea a avut un vis ciudat in care i s-a aratat un mesaj.Visul ei era foarte ciudat. A visat cum va arata Amarghedonul.In visul ei,Sakura plutea intr-o mare de intuneric,apoi ca o viziune,in mintea ei,ca si cum era amenintata,2 ochi,ca de sarpe insa de culoare rosie.Desi totul se intampla in mintea ei,Sakura era foarte speriata.Se simtea victima unui genjutsu.Nu se misca,nu vedea,era prinsa intr-un cosmar.Iar acei 2 ochi ii apareau in continuare. S-a trezit urland, speriata si transpirata.Respira puternic si adanc,iar inima ii batea nebuneste.
Era deja in jur de ora 8.Soarele apunea,insa Sakura s-a trezit cu amuleta in mana.Nu si-a amintit cand a luat-o.Ea se gandi ca poate a luat-o cand dormea.Insa visul pe care l-a avut ,a facut-o sa se gandeasca ce ar putea insemna.Stia ca nu e un vis normal.Sakura ridica amuleta in dreptul ochilor ei si o apropie de ei.Se uita un timp la ea si incepe a vorbi cu amuleta ca cu o persoana.
-Ce esti?Ce secret ascunzi?Ce putere ai revarsat in mine si ...de ce eu?Ce putere ai dezlantuit cand te-am gasit?De ce sunt eu victima ta?Oare voi invata sa folosesc puterea pe care ai revarsat-o in mine?Ma intreb ,daca voi descoperi ce esti si ce mi-ai facut,cum va fi viata mea,daca intr-adevar ascunzi vreo putere.Sau poate ca doar ai fost probabil vreo capcana letala.Dar pana atunci ramane de vazut.
Timp de o ora,Sakura a stat si s-a gandit la diverse lucruri.Deja luna isi facu aparitia pe cerul instelat.Era o noapte frumoasa cu luna plina.Sakura isi aminti ca in noaptea in care s-a intamplat totul era tot luna plina.Se ridica de pe pat sprijinindu-se de orice apuca deoarece nu-si revenise complet.Ea ajunge pe balconul camerei sale,tine amuleta in dreptul lunii si rosteste din nou ce scrie pe amuleta:Azrat metrion sintoz.Astepta ce astepta insa nu se intampla nimic.
-Hah,ce naiba ai?Te-ai stricat?Stiam eu ca nu functionezi,atunci chiar in clipa aia Sakura ameti, si era gata sa cada de pe balcon,insa avuse noroc ca in clipa acelea mama ei intra pe usa cu ceva mancare.
-Sakura,ti-am....Sakuraaaaaaaaaaaaa.Si urland arunca platoul cu mancare pe jos si fugi speriata sa o prinda pe Sakura.Din fericire,fiica ei era bine,insa isi pierduse cunostiinta intre timp.Dupa 10 minute,acea kunoichi isi recapata cunostinta.
-Ma....ma.Ce,ce s-a intamplat?intreaba Sakura dezorientata fara sa-si aminteasca nimic pe moment.
-Asta ar trebui sa te intreb eu.Ce ti-a venit sa iesi pe balcon?Era sa cazi,o certa mama ei.
-Eu, nu-mi pot aminti,spuse Sakura aflata in bratele mamei sale.
-Lasa,uita de incident,dar ce e chestia ai din mana ta?
-Pai,eu am ...gasit-o.
-Si ce faci cu ea?Nu vezi ca e un gunoi?Dami-o sa ti-o arunc.
-Nu,nu vreau.E importanta pentru mine.In momentul acela Sakura o stranse tare avand un comportament ciudat de parca nu era ea.Lucru observat si de mama ei.
-Ce-i cu tine?Parca ai fi o alta persoana.As putea crede ca esti obsedata de uratenia asta. Dupa ce ramasese singura,numai dupa un timp realizase ce facuse.Stia ca nu era ea insasi de la acel incident incoace.Incepea sa iasa la iveala o alta latura.O latura mai intunecata,latura ei neagra.
-O nuu,ce-am facut?Eu niciodata nu m-am comportat asa.Ce mi se intampla?Chiar am devenit obsedata de chestia asta? Sakura mai ramasese acasa inca 2 luni in care a incercat din rasputeri sa se abtina,sa nu mai fie furioasa,sa nu mai para obsedata,insa uneori mai avea scapari si devenea iritata usor de prezenta cuiva.
[i][/b]
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Joi 22 Sept 2011, 20:47

Episodul 3:Istorie si anatomie
Sakura avea acces la arhiva lui Tsunade care in viitor o va ajuta mult,dar si ii va provoca mari necazuri.Dar sa revenim la poveste.Dupa ce cautase printre toate cartile despre istoria shinobi a fiecarei dintre cele mari 5 natiuni,mai urma Tara Apelor.Dar din nefericire nu dadu de o carte despre tara.Pe cand sa renunte ea dadu din greseala peste o carte care se numea:"Istoria celor mai marete clanuri".Cartea cazu pe jos si se deschise la o pagina care continea o poza cu amuleta.Privirea ei ii fu imediat atrasa.
-Asta e.Sa vad ce scrie,spuse Sakura extaziata.
Sakura ridica cartea de pe jos si se uita vesela in ea.Ochii ei se miscau dintr-o parte in alta insemnand ca citea. In carte scria:Titlul capitolului 11:Shadows.*Clanul Shadows s-a format aproximativ in anul 1000 iHr. in Tara Apelor fiind tot odata si primul clan atestat de istorie ca fiind:"format din cele mai mari strafunduri ale timpului".Numele Shadows provine din limba germanica veche insemnand Umbrele.Nu se stie cum limba a ajuns in acesta parte a continentului,dar istoria crede ca nomazii germanici s-au contopit cu autohtonii de pe insula formand un clan puternic si vechi.De-a lungul istoriei ei au fost foarte activi.*
-Pana citesc eu asta adorm.Sa vad ce scrie despre Armagan.*Armaganul este o puternica limita de sange care s-a format aproape de la inceputul clanului.Numele sau vine din germanica si inseamna privire ucigatoare.El a fost creat si folosit prima data de un conducator numit Tebigong.Acesta a ajuns conducatorul clanului aproximativ la 400 de ani dupa formare.Tot el a fondat sediul lor,de sine statator,mai intai mai mult ca fiind o fortareata,apoi ca sat shinobi cateva secole mai tarziu.
Armaganul, ca orice alta tehnica oculara,are insusirile lui.Asemeni Sharinganului,el este structurat pe nivele,avand 3 nivele.Armaganul s-a transmis apoi,mai departe din generatie in generatie,insa numai cei care erau urmasii directi ai lui Tebigong au mostenit limita de sange.Ca atare,Armaganul era destul de rar,insa nu pe cale de disparitie.Din populatie aproximativ 50% aveau Armaganul,iar precum populatia crestea de la an la an,si numarul detinatorilor ai acestei limite,erau in crestere,doar raportul ramanea acelasi.Cand a fost creat,Armaganul nu era atat de puternic ca acum 50 de ani.Din nefericire clanul s-a autodistrus din motive necunoscute in ciuda faptului ca era un clan pasnic.In doar 2000 si ceva de ani,aceasta abilitate a evoluat intr-un mod accelerat,ceea ce pentru multi cercetatori a devenit un mister care nici acum nu e deslusit.Multi cercetatori au fost de parere ca aceasta ciudata abilitate a evoluat atat de repede si a devenit atat de puternic incat corpul n-a apucat sa se adapteze la evolutia rapida a Armaganului.De aceea,un mare istoric zicea despre Armagan:*Pentru o asemenea putere,trebuie sa platesti cu moartea.*Adica,aceasta abilitate,de la generatie la alta devenea mai puternica iar tehnicile sale deveneau tot mai complexe sau apareau altele noi,mai puternice.Astfel,cum Sharinganul ducea la orbire,si Armaganul ducea la moarte.La nivelul al 2lea,Armaganul are nevoie de tot mai multa chakra,astfel el influenteaza viteza de circulatie a chakrei in corp,facand-o sa creasca alarmant,creand un fel de hipertensiune si la vasele de chakra cat si celor sangvine.Crescand tensiunea si intesitatea va duce la dereglarea fluxului de chakra normal si chiar la ruperea acestuia cat si a vaselor de sange.Acest lucru se intampla dupa o anumita perioada dupa ce activat si folosit nivelul 2.Totul se intampla pe parcurs.Prima data va duce la dureri de cap,oboseala,tiuieli in urechi,vedere dereglata si ameteli,uneori si varsaturi.Acestea simptome nu apar toate deodata,ci pe rand, dupa cum au fost enumerate.Apoi varsaturile vor fii din ce in ce mai abundente si multe vor contine si cantitati de sange,semn ca in interior,cateva vase de sange mai mici s-au rupt.Insa nici atunci nu vine pericolul adevarat nu vine.Cand viata e pusa in pericolul,prima care e afectata e inima,se produce tensiune arteriala puternica.Ea se manifesta printr-o durere de piept puternica.Apoi urmeaza varsaturi de sange si dureri puternice in tot corpul.Victima se praguseste la pamant imediat.Moartea nu survine imediat, insa nici timpul nu ajunge ca sa fie salvata acea viata.Mureau insa doar aceia care exagerau in folosirea acestei abilitati ,de aceea ei nu acordau prea mare atentie.
-Bine,am citit o adevarata anatomie aici,dar sa vad in continuare.Chiar pare interesant. In continuare scria:*Numele acestui tradator era Slade.El era un tip foarte bine facut,dar cu o masca pe fata si armura.Se spune ca el s-a luptat cu fratele sau ca sa ajunga la conducerea Clanului.Spre deosebire de Slide,fratele sau era un om bun care stia ca daca fratele sau ajunge la putere va dori sa cucereasa Tara apelor iar apoi si celelalete natiuni.In cele din urma,Fratele lui, Chase Young a ajuns invingator datorita faptului ca el s-a transformat intr-o bestie jumatate om si jumatate reptila chiar in ultima clipa.Atunci,chiar in ultima clipa l-a ranit pe Slide foarte grav sarind pe el si muscandu-l precum un animal,de fata si de gat.Dupa aceasta lupta,fara lui Slide era de nerecunoscut.Era mutilat si rupte bucati din fata lui.Desi Chase Young s-a luptat cu el,nu l-a putut omori,asa ca si-a ingrijit fratele,dar fata lui nu a mai putut fi reconstruita.Dupa ca si-a revenit Slade si-a faurit o masca de fier si a jurat razbunare.El a disparut,timp de multi ani,si a raspandit un secret sacru,care a fost ascunzi de stramosi ca generatiile de maine sa nu mai afle de acest secret.. De teama ca lumea sa nu se teme de ei,ei au ascuns acest secret foarte bine.El a avut grija ca acest lucru sa se afle.Inainte ca acest mare secret sa se afle,lumea ii considerau niste pazitori,deoarece ca fiind un clan pasnic,care adora pacea,acesta veste a venit ca o furtuna peste ei.Lumea a inceput sa se teama de ei.Nu mai erau priviti cu aceeiasi ochi.Pe atunci sediul lor a fost satul shinobi a Tarii Apelor denumirea lui fiind Azratkagure(Satul Ascuns in Vale).Prima lovitura grea pentru clan a fost schimbarea satului shinobi.A fost ales ca sat shinobi Kirikagure.Apoi lumea i-a izolat in sediul lor si le-a interzis sa mai dea ajutor militar(ei asigurau marea putere militara a tarii).Toate aceste evenimente s-a intamplat timp de 5 ani.Apoi intr-o noapte,Slide si-a pandit fratele si l-a asasinat.Apoi,el a otravit toata apa,si a invocat o armata de spirite de foc numita Armata de Foc.Intr-o singura noapte si-a macelarit tot clanul.In acea noapte a fost prima data cand a fost noapte rosie.De atunci,de cate ori este luna rosie se prevesteste un masacru.5 ani mai tarziu,el va muri subit.Insa inainte sa moara el a creat o amuleta numita Ochiul Blestemat in care a sigilat limita sa de sange si tehnicile clanului sau.El avea intotdeauna cu el 2 sabii. Se crede ca el a ascuns sabiile si amuleta undeva in Tara Focului.Clanul a fost distrus in anul 1960.*In dreapta paginii,era ilustrata o imagine cu Ochiul Blestemat si cele 2 sabii.Amuleta din imagine era aceeasi cu amuleta din mana Sakurei. Insa, lasand deoparte aceste dezavantaje,Armaganul avea diferite tehnici si proprietati.La fiecare nivel se transforma drastic si era diferit depinzand de persoana.La primul nivel el arata la fel la oricare membru.Primul nivel se forma prin ingustarea pupilei,pe cand irisul capata un rosu ca sangele de aprins.Primul nivel permitea utilizatrului sa citeasca taijutsu,ninjutsu si genjutsu.Putea folosi tehnici iluzori.Pe cand clanul mai traia,ei au descris cum vad lumea prin ochii lor.Ei vedeau lucrurile in precum un sarpe.Chakra o vedeau de culoarea ei normala cand e eliberata.Puteau vedea pe o distanta foarte mare.Si,de asemenea,puteau citi de pe buzele adversarilor foarte usor,precum sa si copieze miscarile si tehnicile.Ei foloseau tehnici iluzorii deregland fluxul de chakra din creier.Si ca atare,Shadows puteau transforma realitatea in iluzie si viceversa.Al 2lea nivel consta prin innegrirea scleroticei(membrana externa alba a ochiului).Nivelul 2 se distinge de Armaganul normal prin aspectul sau,care se schimba sub forma de sigiliu Tomoe. La al 2lea nivel cele 3 straturi ale ochiului joaca un rol important,crescand fluxul de chakra cu pana la 50%.La al 2lea nivel al Armaghedonului apar tehnicile specifice.Nivelul 2 al Armaganului ofera utilizatorului acces la tehnici puternice si interzise.Utilizatorul poate in primul rand invoca 2 bestii legendare:Cobra Neagra si Dragonul de Safir.Nu toti cei care au ajuns la nivelul 2 al Armaganului le puteau invoca.Doar cei mai puternici,mai precis cei mai puternici razboinici ai clanului Shadows puteau sa le invoce.Cobra Neagra este foarte asemanatoare cu un bijuu.Este o cobra gigantica si feroce. Despre ea nu se stie prea multe.Nu se stie care e puterea ei,in schimb despre Dragonul de Safir se stie mai multe.Exista o legenda care spune ca Shadows au folosit un pui de dragon normal ca sa creeze o noua tehnica.Ei au combinat ADN dragonului cu piatra de safir cu ajutorul Armaghedonului.Ca si rubinul,safirul este o piatra foarte pretioasa.Se spune ca,dupa ce dragonul a crescut,ei l-au sigilat transformandu-l intr-o tehnica de nivel 2 al Armaganului.Dragonul de Safir este mai mic decat Cobra Neagra avand culoarea solzilor, albastra.Puterea lui era sa arunce flacari albastre care transformau victima intr-o statuie de safir.Apoi dragonul de safir avea puterea de a trezi statuile la viata transformandu-si victimele intr-o armata aflata sub stapanirea lui.Pe cand clanul traia,se spune ca ei recunosteau un om care a fost victima dragonului,deoarece,fie ca era statuie sau zombi,ei aveau culoarea albastra inchisa.Slabiciunea bestiei albastre era focul normal,mai precis cenusa.Alte 2 tehnici de nivel 2 erau(ninjutsu):modificarea spatiului temporar se numeste KY si crearea asaziselor Tuneluri ale timpului .O alta tehnica era distrugerea tesuturilor si organelor la nivel celular.Acesta tehnica se numeste Kalinka si este un genjutsu.Cu ajutorul Armaganului,ei atinteau un anumit organ.Ochii lor vedeau acel organ(doar forma sa) si aplicau presiunea asupra lui.Insa o faceau in astfel incat nimeni nu-si dadea seama cand atacau.Era de ajuns o singura privire.Prima "simptoma"era simtirea usoara a incalzirii a unei anumite parti a corpului,apoi simtea o puternica durere in respectiva zona.Inauntrul corpului,organul este distrus fiind presat de forta invizibila a Armaganului.Mai sunt si alte tehnici ale Armaganului,dar acestea erau cele mai cunoscute.Tehnicile Armaganului,difera de la utilizator la utilizator.Insa toate aceste tehnici sunt interzise.Despre al 3lea nivel nu se stie din nefericire nimic,doar povesti si zvonuri.Unele zvonuri spun,ca un Shadows ajuns la nivelul 3 este capabil sa foloseasca lumina si intunericul ca elemente de baza.Alte zvonuri spun ca ei sunt capabili sa creeze bijuu,iar altele spun ca ai folosesc un ninjutsu numit BloodFire(Focul Sangeriu).Unii oameni,care i-au apucat pe Shadows,si care traiesc si in prezent,spun ca a existat un tradator,care a reusit sa ajunga la nivelul 3 ucigand multi oameni nevinovati,printre care,chiar si
membri ai clanului sau.Cei care i-au vazut acea forma evoluata a Armaganului spun ca ochiul lui erau rosii in totalitate si ca erau plini de ura.Multi s-au temut de el,si multi spun ca au vazut focul infernului in ochii lui,ca s-au vazut murind arsi de acel foc in ochii lui.Nu se stie daca e o tehnica sau daca Armaganul inspira atata teama incat oamenii credeau ca vor muri arsi.*
-Waw,ce istorie bogata.Deci pana la urma chestia asta e sigiliul Armaganului si a tehnicilor clanului.Pacat ca au disparut.Cine stie,daca mai existau poate lumea era mai buna.Nici macar n-au disparut de atat de mult timp.Oricum,ma duc sa-i spun lui Tsunade.
Stiu ca la inceput o sa vi se para plictisor,mai ales capitolul 3,dar dupa intoarcerea lui Naruto vor sta lucrurile altfel.
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Vin 23 Sept 2011, 21:53

Yay , ce frumos e in love in love
Il ador dap !
Si nu te ingrijora pentru ce s-a intamplat pe celalt forum , este okay dap !
Oricum nu asta era intentia mea deci nu e invinovatii pentru ca nu este vina ta .

Dar sa revenim la fic :
Cum am mai spus imi place foarte mult ideea in love
Dupa mine ideea mi se pare originala , dar nu pot sa spun nimic pentru ca nu fac parte din comisie yeah
Hai cu nextul repejor happy2

Te kiss
Te in love
Te a hug

Ja Ne ! hi!


Cu drag ,
Kend'u kiss
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Sam 24 Sept 2011, 10:21

Episodul 4:Ceva important
Intre timp Tsunade semna niste documente intrebandu-se de asemenea ce tot face Sakura prin arhive.Shizune si ea,vroia sa o caute pe Sakura,cand tocmai ea intra in tromba,speriind-o pe Shizune si pe porcusorul ei.Sakura rasufla cateva clipe de la fuga,atragandu-i atentia lui Tsunade cu cartea pe care o avea in mana eleva sa.Ridica din spranceana si se uita lung la Sakura care parea vesela,gata sa vesteasca ceva in orice clipa.
Tsunade mai stau cateva secunde gandita,iar apoi se hotari sa o intrebe pe Sakura ce avea degand cu cartea aceea.
-Sakura ce-ai patit?Ce-i cu cartea aia veche?spuse Tsunade relaxata.
-Aici am gasit ce e cu amuleta aceea,spuse Sakura nerabdatoare.
-Serios?Da-mi sa vad!Unde sa ma uit?
-La pagina 111 La capitolul 11 la Shadows .
-La Shadows?Adica asta e Ochiul blestemat?
-Da,vad ca stiti de el.
-Bine dar tu stii ce inseamna asta Sakura?
-Da,am cea mai veche si puternica limita de sange.Nu e grozav?
-Nu la asta ma refer.
-Dar la ce?intreba Sakura nedumerita uitandu-se fix in ochii seriosi ai lui Tsunade.
-Sakura din momentul care ai posedat aceasta putere esti in pericol de moarte.
Ma refer la faptul ca daca se va afla ce posezi tu acum e periculos.Aminteste-ti ce a patit Naruto,a fost vanat de cea mai periculoasa delegatie,si,desi l-au lasat in pace,ma insel ca nu vor incepe din nou sa-l vaneze,iar pe Sasuke la fel.Orochimaru la tot vanat pana cand la prins doar ca Sasuke e de partea lui acum.Sakura tu vei ajunge ca cei doi.Ori vei fi vanata si prinsa cu forta ori te vei alatura de buna voie.Acum tu esti in aceiasi oala cu amandoi prin faptul ca, ca si Sasuke Uchiha ai un kekekengai extrem de puternic si ca si Naruto pentru ca te pot prinde cu forta si nu cred ca tu te vei alatura de buna voie.
-Acum ca mi-ai spus chiar pare grava situati,dar tot nu inteleg de ce ar vrea pe mine Akatzuki sau Orochimaru m-ar vrea pe mine.
-Ah Sakura ,e simplu pentru puterea mare pe care o are Armaganul.Vezi tu Orochimaru a incercat sa stapaneasca noi tehnici,si a incercat sa obtina si Armaganul dar nu a reusit pentru ca nu mai era nici un Shadows in viata,spuse Tsunade uitandu-se pe fereastra.A incercat cu Semnul Blestemat dar n-a reusit.Iar delegatia Akatzuki are nevoie de un membru puternic .
-Pai si atunci ce fac?Daca e asa,chiar daca as reusi sa ascund chestea asta pentru mult timp tot s-ar afla intr-o buna zi?Inteleg ca trebuie sa ma ascund dar totusi trebuie sa si invat cum sa-l folosesc.Iar Armaganul nici macar nu se activeaza.
-Pai cum vrei sa inveti sa il folosesti daca nici macar nu stii sa il activezi?Pentru ca tu trebuie sa il activezi nu el singur...
-Bine bine n-am nevoie de predica.Stii eu am vazut ca in carte ca scria si de doua sabii.
-Di nefericire,acelea doua au ramas la Orochimaru,spuse Tsunade nervoasa.
-Ce face?Pai si cum le vom lua de la el?O sa fie greu,daca nu chiar imposibil!tipa Sakura.
-Dar acum trebuie sa ne concentram sa inveti ninjutsu, taijutsu si mai ales genjutsu si sa folodesti Armaganul.
-Cand vom incepe?
-Chiar astazi!Nu e timp de pierdut.
-Bine,dar totusi nu stiu ce tehnici au ei.
-Asa e,dar vom merge intr-o calatorie in Tara Apelor pentru ca acolo sunt pergamente cu toate tehnicile lor.
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Sam 24 Sept 2011, 10:25

[b]Episodul 5:Calatoria
-Ce grozav!Mai vad si eu lumea.Dar cand vom porni? spuse Sakura sarind in sus de veselie.
-Chiar de maine.Sa te prezinti la ora 8mp aici,la mine in birou.Acum poti pleca,spuse Tsunade zambind relaxata.
-Am inteles!Pa,bunicuto!spuse Sakura mai in soapta pentru a nu o auzi,dar ea a fost auzita.
-Ce?Cum mi-ai spus?Sper ca nu incepi si tu sa-mi spui bunicuta ca Naruto!tipa Tsunade rosie de nervi ca racul.
Desi Tsunade era furioasa si mai avea un pic pana sa explodeze de nervi,Sakura radea in sinea ei de maestra sa.
-Ce,eu?Eu nu ti-am spus bunicuto,Shizune a fost,dupa ce arunca vina pe Shizune,Sakura a tulit-o din birou.
-B[b]unica,aaaa adica,lady Tsunade cred ca ar trebui sa va calmati!spuse Shizune cu glas tremurat.
-Sper ca nu incepi si tu.Imi ajunge Sakura si Naruto,spuse Tsunade rosie de furie ca niciodata,dar in cele din urma la rugamintea lui Shizune,se calma.
Se lasa si noaptea cea linistita.Toata lumea dormea dusa,in timp ce luna si stelele luminau viselel tuturor.Ici,pecolo,mai rasuna glasul unei pasari de noapte sau a unei pisici ce canta la luna.Cu toate acestea,noaptea trecu foarte linistita.Dimineata,rasari un soare vesel si calduros.Inca abia rasarit de dupa dealuri,incepea sa lumineze satul in noante portocalii si rosii,iar razele bateau la ferestrile oamenilor.
Deja,lumea incepea sa iasa din case,iar satul forfota a veselie de dimineata.Sakura,si ea,trezita de ceas,se scula vesela din pat,si isi facu toaleta de dimineata,apoi,porni catre Ospiciul Hokagelui,pregatita pentru calatoria care o astepta.
Intre timp,si Tsunade ajunse la birou.Deja
il vizita atat de des,incat acela ii putea deveni dormitor.Shizune casca larg de dimineata,iar porcusorul dormea dus in bratele ei calde.Tsunade astepta ca Sakura sa apara din clipa in clipa.In cele din urma,se deschise si usa,intrand Sakura.
-Ai ajuns cu intarziere.Vezi cat e ceasul?E 8 si 1min,iar eu ti-am spus sa fi aici la 8mp nu la 8 si 1min,spuse Tsunade smechera.
-Scuzati-ma,dar eu cand am intrat a fost inca 8mp chiar daca mai erau doar cateva sec pana la 8 si 1min.Sa stiti ca-mi puneti la indoiala punctualitatea si nu-mi place.Dar stati asa!Nu cumva vreti sa gasiti un motiv ca sa ma pedepsiti ca sa va razbunati pe mine pentru faza de aseara? spusea Sakura zambind ironic.
-Ce?Nu nici gand de asa ceva .Nu m-am la ceas cum trebuie si am crezut ca ai intarziat,incerca Tsunade sa nege intr-una,dar degeaba, caci Sakura si-a dat seama de cursa lui Tsunade si avea dreptate .Tsunade chiar incerca sa se razbune pe eleva sa.
-Nu,nu sigur ca nu,spuse tanara sarcastica.Nu numai da.Nu ma poti duce de nas.Sa stii ca nu ma mai las pacalita atat de usor ca pana acum,spuse Sakura foarte sigura pe sine.
Intre timp Shizune se apropie de Tsunade ca sa-i spuna ceva.
-V-am spus ca nu va tine. E desteapta.Se prinde repede.
-Bine nu-i nevoie sa-mi spui inca odata,spuse Tsunade serioasa.
-Da,ma scuzati,spuse Shizune serioasa.
-Sakura ,sa mergem!
Cele doua ajunsera la un port,de unde luara un vapor care le duse pana in Tara Apelor.
Dupa aproximativ o saptamana,cele doua calatoare au ajuns la locatie.Ele au ajuns seara asa ca s-au cazat la un hotel noaptea aflat chiar in Satul Ascuns in Ceata.
Dimineata,dupa o noapte lunga si ploioasa cele doua drumete au mers conduse de un ghid pana la sediul clanului Shadows.Pe drum Tsunade vroia sa cunoasca mai multe despre Shadows.
-Spuneti-mi stiti ceva despre acest clan puternic? spuse Tsunade dregandu-si glasul.
-Da,stiu multe despre ei,spuse el serios.
-Ne puteti spune cate ceva despre ei?intreba Sakura politicoasa.
-Pai...depinde de ce vrei sa sti.
-Vreau sa stiu ce fel de puteri aveau.
-Pai... in primul rand aveau tehnici destul de complicate si ciudate,nemaintalnite la vreun alt clan.
-Puteti sa ne spuneti cate tehnici?
-Sigur.Cum ei aveau inclinati spre apa,aveau numeroase jutsuri de apa,dar aveau si jutsuri de foc insa doar 2 erau in comun.
-Si anume care si de ce?
-Pai primul se numea Saltul Judales,iar al 2lea care era mai puternic decat primul si se numea Pasarea Pheonix.Nu era greu de facut nici unul dintre ele.Iar ele erau in comun la oricine,m-am referit ca ei aveau chackra de doua natura apa si un alt element,de regula.De exemplu daca aveai chakra de apa si vant nu putea sa folosesca jutsuri de foc,dar puteai insa le folosesti doar pe acelea doua.
-Aha,acum inteleg.Va rog,continuati.
-Deci sa continuam cu jutsurile de apa.Erau multe,ca de pilda Ape Involburate,Teroarea Apelor,Ghearele Mortii si mai sunt multe,dar cel mai puternic dintre jutsurile de apa era Sfera Lui Tornami.Cu acest jutsu de apa puteau distruge un oras intreg,dar niciodata n-au facut asaceva nici daca au fost nevoiti.Un alt jutsu puternic era Steaua Hanabi.Este un jutsu de invocare al unui shuriken in forma de stea cu inscriptii ciudate,dar de dimensiuni colosale.Avea marimea unui copil de 8 ani,era destul de grea ,insa pentru un Shadows era usor de folosit.Un alt jutsu era Pumnul lui Tebigong.Cu acest jutsu puteai crea o gaura in pamant lunga de sute de metri.Aceasta tehnica era mai potrivita pentru cei care aveau inclinati pentru elementul pamant sau forta bruta. El fost fondatorul clanului Shadows.El a creat acest jutsu care s-a trasmis mai departe la urmatoarele generatii si a creat aceasta vale unde a creat sediul clanului sau.
Sakura si Tsunade se aflau in fata satului fantoma.Desi nu mai era locuit de aproape 50 de ani s-a pastrat atat de bine ca si cand atunci a fost construit.Era un loc pitoresc cu cladiri cu influente occidentale.La intrarea in oras era o poarta pazita de 2 lupi uriasi cu colti enormi si privire fioroasa.Pe arcul portii scria 'Aici gasiti pacea'.Satul era inconjurat de un sant de apa si ca sa intri in oras trebuia sa treci un pod destul de mare. Imprejur,pe un deal,la est de sat,se afla o statuie uriasa de o vechime inestimabila.Satul se afla,situlat pe mai multe colini,unele chiar abrupte.Cum avea iesire la mare,existau portiuni de uscat brazdate doar de stanci inalte.Pe ele,se aflau case cat mai iesite din comun,semn ca erau cadva locuite numai de oameni bogati.Pe plaje,se intindeau cladiri hoteliere,de afaceri.Marea era albastra si foarte curata.O data,aceata metropola care gazduia zeci de milioane de vieti,a fost unul dintre cele mai frumoase orase ale lumii.Cladirile erau acoperite numai de sticla de diferite culori,pe care se reflecta soarele.Jocul de lumini era spectaculos.Sakura se uita incantata in jurul ei,iar Tsunade privea uimita.In mijlocul satului,era o cladire atat de inalta,incat varful i se pierdea printre nori.Era prinsa in pamant cu tige de metal uriase.Avea forma unui turn structurat pe nivele.Era cea mai frumoasa cladire din sat.
In trecut,acea cladire asigura un scut impenetrabil impotriva oricarui atac exterior,dar impotriva unui atac al unui demon cu cozi,ceda imedia
t.
[/b][/b]
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Dum 25 Sept 2011, 21:05

Superb !!!!! Il ador , il ador si din nou il ador in love
Deci aici chiar nu am cuvinte .... in sensul bun al cuvantului !
Astept nextul asa ca spor la scris si multa imaginatie happy2

Te kiss Te in love Te a hug !

Ja Ne ! hi!
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Mier 28 Sept 2011, 13:37

Sakura atat de uimita incat isi scapa ghiozdanul pe jos.Se arunca in stanga si dreapta.Desi se afla abia la intrarea in sat,era destul cat sa pluteasca printre nori.
-Nici nu-i de mirare ca pe arcul portii scrie: Aici gasiti pacea,spuse Sakura uimita.Parca ar fi Paradisul.E uimitor de frumos.Cladirile sunt asa de inalte,si lucitoare.Si unde vezi,poduri cu copaci care leaga cladirile intre ele?
-Mda,recunosc ca e un loc foarte special,spuse Tsunade mirata si ea de frumisetea inimaginabila a satului.
-Mda,nu e mare lucru,interveni in cele din urma ghidul.
Dupa ce au intrat in sat,s-au oprit pentru a admira satul.Cladirile toate erau colorate in culori calde,deschise si placute la vedere.Peste tot erau parcuri pana si pe unele cladiri. Totul era pavat insa pe marginile strazilor se gaseau copaci si randuri cu flori.In aer se auzeau triluri de pasari.Unele cladiri erau brazdade cu instalatii de lumini,iar altele aveau in varfuri instalatile.Existau cazinouri ca in Las Vegas.Dar din nefericire,nu mai era cine sa anime un loc parasit.
-Waw,e si mai frumos,spuse ea incantata.
-Asta nu e nimic,stai sa vezi satul tot.Dupa ce va arat tot satul va voi duce intr-un loc cu totul special pe tine si pe bunica ta.
Cand auzi,Tsunade se enerva atat de tare pe ghid incat daca nu o oprea Sakura,l-ar fi omorat pe ghid dintr-o singura lovitura.Din fericire,ghidul nu observa ce urma sa se intample fara interventia asazisei nepoate.
-Nu e bunica mea,spuse Sakura razand.
-Nu?Greseala mea,doamna.Imi cer scuze daca v-am ranit,se scuza ghidul cu un zambet fermecator care o dadea gata pe Tsunade.
-Vai,draga,domnule,dar nu face nimic,spuse Tsunade inrosindu-se chiar mai rau decat Hinata cand il vedea pe Naruto.
-Se pare ca v-a cazut cu tronc ghidul nostru,nu?spuse Sakura mai in soapta.
-Nu,acest ghid nu ma atrage deloc,spuse Tsunade punandu-si mainile pe sold,dar are u zambet fermecator si isi puse mainile pe obraji in timp ce ii apareau 2 stelute in ochi ca si cand s-ar fi indragostit prima oara.Nu-i asa?
Dar pe cand se uita la ghid...Un dinte pus ii atarna si in cele din urma ii si cazu.Sakurei i se facu rau pe loc.
-Ma duc sa vomit ca mi-e rau,si Sakura o lua la fuga.
Tsunade nu stia ce s-a intamplat cu Sakura,dar isi intorce capul ca sa admire zambetul perfect al ghidului,si ea vazu acelasi lucru,dar cu cateva clipe inainte dintele nu atarna si nici nu era cazut,si i se facu rau si ei.
-Cred ca ma duc sa vomit si eu.
-Doamne ce o mai fi patit?Probabil n-au putut rezista zambetului meu perfect,si incepu sa zambeasca din nou,dar de aceasta data ii mai atarnau 2 dinti,dar el nu-si dadu seama ca unul era cazut si altii 2 stateau sa cada.
-Ne-am intors,dar te rog nu mai zambi ca n-ai dinti, fara suparare.
-Ce?si atunci deschise gura si se cauta printre dinti cu limba ceea ce era total scarbos pentru cele 2 calatoare care erau obligate sa privesca minunata dantura.
*Doamne!Ce o fi vazut asta la el?Mi se face rau din nou*spuse inner Sakura.
*Ce am putut sa vad la el?N-are nici dinti in gura,macar ca-i mai tanar ca mine.Acum daca stau sa ma gandesc mai bun e Jiraya.Jiraya,salveaza-maaaaaaa!!*spuse Tsunade in gandul ei.
-A uite dintii mei.Ghidul se apleca,ii luara de pe jos si si puse de fata cu cele 2 drumete.
-Doamne,cum poti sa-ti pui dupa ce i-ai luat de pe jos?spuse Sakura
-Esti cel mai scarbos om pe care l-am vazut vreo data!spuse Tsunade.
Apoi au lesinat amandoua.Dupa un timp se trezira amandoua.
-Trezirea,papusilor!
-Ce?spuse Sakura deschinzandu-si ochii.
-Haide Sakura!Trebuie sa plecam,spuse Tsunade ajutand-o pe Sakura sa se ridice caci era inca ametita.
-Bine, dar am nevoie de putina apa.
Dupa ce a baut apa,Sakura isi mai reveni si continuara promenada prin oras.In oras era un rau care trecea linistit prin acel loc.Apa lui era atat de linstita si curata incat te puteai vedea mai bine ca intr-o oglinda.In apa se vedeau bancuri de pesti multicolori.In vazduh,se auzeau triluri de pasarele vesele.Undeva,inconjurata de un sant cu apa,era o sera mare.Acolo cei 3 ai gasit tot felul de pomi fructiferi.Erau toti pomii fructiferi ce se gaseau in zona temperata cat si din tropice si din zona ecuatoriala.Mai erau tot felul de flori.Sakura vazu acolo,in sera o tufa cu trandafiri foarte ciudati.Ce era ciudat la ei ara faptul ca in loc ca tulpina si frunzele sa fie verzi,erau negre,doar floarea era normala caci era un trandafir rosu.Sakura se apropie incet si incerca sa-i atinga si sa-i miroasa.Dar ghidul o atentiona sa nu ii atinga ca sa nu se intepe.
-In locul tau,eu n-as face asta.
-De ce?Ce se va intampla?
-Pentru ca seva lor e otravitoare.Daca te intepi,n-are cine sa te salveze.Sa stiti ca acesti trandafiri nu se ofilesc niciodata.
Dupa ce au vazut sera si alte parti din oras,ghidul le duce la cea mai impresionanta cladire.Pe ea era sigla clanului Shadows si animalul lor reprezentativ.Era un S ciudat in forma de fulger,iar animalul reprezentativ era un lup.
-Bine eu plec.Stiti drumul inapoi nu? spuse ghidul indiferent.
-Da,ne descurcam noi,spuse Tsunade cu o voce ferma.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Sam 22 Oct 2011, 00:44

eu am citit fix aceasi idee pe alt site si este terminat si mi-a placut la nebunie fic-ul huh? am lasat un comentariu cat casa pe acel site huh? nu vreau sa te supar dar tu ai scris acel fic si de pe celalat site ? daca da iti zic ce comentariu am scris eu acolo si vei vedea ce mare e good job
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Dum 23 Oct 2011, 09:57

Subiect: Re: Fanficsasusaku Povestea continua Sam Sept 10, 2011 1:39 pm
Episodul 7:Ceva terifiant
-Stai!Ai mentionat mai devreme ca ne vei arata ceva special,spuse nerabatoare Sakura.
-Asa e.Este vorba despre cladirea din fata noastra.Daca vreti puteti intra.Acum eu plec.Distractie placuta!
-Stai,dar ce e atat de special,la ea?
-Ei bine,in trecut,era sursa unei energi care,decate ori era atacat satul,de activa inconjurand satul.Si apoi,priveste cat e de inalta.Are peste un kilometru inaltime.Acum plec.
Sakura ramase din nou uimita cand auzi,cat putea fi de inalta cladirea.Nici unde in lume,nu mai exista ceva atat de spectaculos.Sakura se uita in sus,dar cand vedea cat e de inalta,parca simtea ca pamantul ii fugea de sub picioare,iar apoi cazu in fund ramanand cu privirea atintita spre varful cladirii.
-Sa mergem,Sakura,spuse Tsunade trezind-o din visare pe tanara sa eleva.
Dupa mica lor discutie,cele 2 intrara in cladire.Acolo le intapina o mare de besna mai intunecata decat o noapte fara luna.Desi,afara cladirea era foarte luminata,inauntru era un intuneric de nedescris.Din fericire aveau la ele lanterne.Dupa ce si-au luminat calea tot ce au vazut a fost doar holuri lungi si camere.
-Ce mai loc.E ca un labirint.E tare diferit de ceea ce am vazut afara,obiecta Sakura.
Stiti,ma tot gandesc cum o sa-mi activez Armaganul.Sigur in pergamente sau carti nu scrie.
-Stiu si cred ca va trebui sa inveti singura sa-l activezi.
-Cum?Am incercat deja de mii de ori si nimic.Poate ca nu merge sau poate ca nu il am totusi.
Cele 2 drumete au cautat peste tot.Au cautat in sali care pareau niste birouri,dar n-au gasit nimic.Dupa un timp au dat de arhiva cladirii.
-Waw,am o intreaga viata ca sa ii studiez,spuse Sakura cu 2 stelute in ochi.
-Sakura,nu uita cu ce scop am venit aici.Hai mai bine sa incepem sa cautam si sa nu mai zabovim.Sa incepem!
-Nu e nevoie sa dai comanda si sa-mi spui la fiecare pas ce sa fac.M-am saturat sa-mi tot repeti ce sa fac.Stiu si eu foarte bine cu ce scop am venit aici.Nu-i nevoie sa-mi amintesti cu ce scop am venit aici.
-Sakura ce-i cu iesirea asta?Ce-i cu tine?Te-ai enervat asa dintr-o data.
-Normal ca m-am enervat.Mereu imi dai ordine si m-am saturat.
-Sakura calmeaza-te!Ceva s-a intamplat cu tine.Ce-i cu tine?
-Eu...nu stiu,spuse Sakura descurajata.Cred ca e de vina locul asta deprimant si aerul inchis.Ma enerveaza.
-Da,ai dreptate.Aici chiar e deprimant.Dar mai bine ne pastram calmul.
Apoi ele 2 au inceput sa caute fiecare intr-o directie diferita.Sakura cauta dar nu gasea nimic.Dintr-o data o carte ii atrase atentia.Pe carte scria Secretele Armaghedonului.Ea o scoate de pe raft dar...
-Cred ca cartea aceasta ma va ajuta sa folosesc kekekengaiul meu.
Cand scoase cartea de pe raft,ea declansa un mecanism care facu ca o parte din rafturi sa se invarta si o prinse pe Sakura in niste catacombe.Era un loc plin de panze de paianjeni si praf semn ca n-a mai umblat nimeni pe-acolo de ani buni si ca era tinut secret.
-Ajutor!Vreau sa ies!TSUNADE,TSunade-sama!Stai asa mi-am dezvoltat forta bruta ce naiba,spuse ea ironica razand de ea insusi.
Sakura se pregati sa loveasca peretele cu toata forta ei,dar peretele era atat de rezistent incat Sakura nu reusi decat sa il crape putin.Insa cu forta cu care a lovit perete era asa de mare incat putea omori un om pe loc sau sa-l raneasca destul de grav.
-Ce?Cum e posibil?Acum singura mea speranta e sa ma elibereze Tsunade-sama.Mai bine mai strig,poate ma aude.Tsunade-samaaaaa!
La Tsunade...
-Vai ca nimic nu gasesc.Ma intreb daca Sakura a gasit ceva.Mai bine o caut.
Dupa ce Tsunade o cauta pe Sakura o buna bucata de timp,ea constata ca Sakura a disparut.
-Ma intreb unde o fi fata asta.unde o fi putut disparu asa?!Poate ca daca o strig ma aude.Sakuraaaaa!Sakuraaaaaaaaa!Ce naiba nu raspunde?Mai bine o mai caut.
La Sakura...
-Cred ca n-are rost.Cred ca n-am altceva de facut decat sa gasesc o iesire.
Asa ca Sakura cauta o iesire cand...
-Ce frig e aici.Cred ca n-o sa mai ies de aici niciodata,spuse Sakura negativista frecandu-si bratele de frigul ce era acolo.
Ea atinse un perete care s-a daramat dar ce-a vazut a infricosat-o atat de tare incat tipatul ei se facu de data asta auzit de Tsunade.
-Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! tipa ea cazand in fund.
Biata fata se speriase atat de tare incat i-au dat si lacrimile.
-Nu,nu ce e asta?
Ea vazu dupa peretele daramat un alt perete pe care era o imagine uriasa cu Armaganul.Era un ochi urias si rosu ca de sarpe.Acel ochi o privea intens.Arata ca in visul ei.
-Ce asta?Deci asa arata Armaganul in realitate.Seamana cu amuleta.E infricosator.Chiar mai infricosator decat Sharynganul.Dar intre aceste 2 kekekengaiuri e o asemanare izbitoare. Ambele kenkkeigenkai sunt de un rosu sangeriu.I-in-ingrozitor.E ca in visul meu.Daca a fost un semn ca voi veni aici?spune Sakura ingrozita punandu-si mana pe obrazul drept.Ce se intampla de fapt?Ea inghiti sec o clipa.In acea clipa de teama ceva i se intampla Sakurei.Din cauza sentimentului de teama ea reusi cumva sa-si activeze Armaganul.La inceput,ea nu-si dadu seama.Intr-adevar vedea altcumva ce era in jurul ei.Vederea ei depindea de temperaturile din jurul ei.Ce era foarte rece vedea un albastru inchis,insa temperatura corpului ei era de un rosu aprins.Curand,ea isi dadu seama ca vedea asemeni serpilor.Totul depindea de temperatura.Insa inafara acestui lucruri ea vedea si dincolo de peretii aceea.
-Aha,nu credeam ca o sa mi se activeze chiar acum!spunea Sakura fericita.
Dupa un perete ea vazu un mecanism si niste cutii.Sparse peretele,dar mai intai,inainte sa declanseze acel mecanism,arunca o privire in cele 3 cutii.In ele erau tot felul de carti si pergamente cu diferite tehnici.Da, am reusit.Un alt perete se deschise.Coincidenta facu ca si Tsunade sa treaca exact pe acolo.
-Sakura,tu de unde apari?spuse Tsunade mirata.
-Va povestesc mai incolo.Veniti sa ma ajutati.Am gasit niste cutii care contin tot feluri de pergamente si carti.Apropo,inainte de asta vreau sa va arat ceva.In acel moment.Sakura isi activa Armaganul.Ochii si-au ingustat mai intai pupila,iar apoi au capatat un rosu ca sangele.
-Macabru,spuse Tsunade neavand nicio reactie.
- Macabru?spuse Sakura mirandu-se.Te simti bine,doamna Tsunade?Nu prea iti sta in fire sa fii asa tacuta.zise Sakura ridicand suspicios din spranceana.
-Da,cred ca ai dreptate...imi zise Tsunade cu o voce stinsa.Mai bine sa plecam de aici.Sa luam cutiile! Dupa ce au iesit din cladire.Sakura si Tsunade mai aruncau cateva priviri in jur.La iesirea din sat,Sakura isi mai intoarce odata capul si se uita din nou pe arcul portii.
*Locul asta,chiar e special,nu-l voi uita
niciodat
a.*.*
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Dum 23 Oct 2011, 10:00

Dau edit .
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Dum 23 Oct 2011, 15:23

tare tare de tot huh?
astept next-ul huh?
te pupacesc dulce in love
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Lun 14 Noi 2011, 10:37

Episodul 8:Dupa fapta,si rasplata
Dupa o saptamana,eroinele noastre se intorc inapoi in Konoha.Sakura ajunsa seara,facu un dus cald care-i improspata pielea.Dupa o jumatate de ora se puse in pat si adormi pana dimineata.Dimineata,razele calde ii mangaiau fata fetei cre nu se putea trezi.
-La naiba,azi n-am chef sa ma duc la antrenamente.II voi zice ca am dormit mult,si chiar voi mai dormi.Asa ca Sakura mai dormi inca vreo 2 ore.Ceasul era ora 11pe cand ea se trezi.
-Azi am chef sa ma rasfat.Stiu ce fac.Ma voi relaxa in cada si imi voi face spuma cu petale de trandafir.Ma duc sa cumpar niste trandafiri.
Sakura isi cumpara cativa trandafiri.Ajunsa acasa,isi pregateste cada cu toate cele,isi baga balsam de facut spume,iar apoi rupe petalele trandafirilor si le baga in cada.Sakura se drezbaca de haine,dar in schimb isi lua un costum de baie rosu.Isi pregati un pahar de vin doar ca acesta era plin cu suc rosu.Intra in cada si se relaxa.
-Cine spune ca doar bogatii isi permit un asemenea lux?Ar trebui sa fac asta mai des.
Sakura isi aseza picioarele pe margine la cada si incepe a-si bea sucul.
-Ma intreb ce face Tsunade oare fierbe de furie?
La Tsunade lucrurile nu decurc atat de bine.Pe unde mai e si fata asta?Crede ca si-a luat liber?Ei lasa!O sa vada ea.Maine daca vine nu o sa ma gaseasca ea pe mine aici.
-Domnisoara Tsunade mai bine v-ati linisti.Nu credeti ca sunteti prea aspra cu ea.Abia ieri ati ajuns inapoi.E probabil obosita.
-Da,cum sa nu.Cum eu am putut veni si ea poate.Insa e o aeriana!Nu-si da seama ca e necesar sa vina.Iar tu Shizune ar fi bine sa nu te mai bagi,pentru ca,la sosire,aseara toate documentele erau sa cada peste mine.
Flashback:*-Sunt sigura ca Shizune a facut o treaba buna.Sper sa nu gasesc tot feluri de hartiii si documente.Insa nu cred ca are rost sa-mi fac griji.ei ii place sa semneze tot felul de acte,nu mie,spunea Tsunade linistita nestind ce o asteapta.
Insa in birou treaba statea altcumva.Shizune statea cu picioarele pe biroul lui Tsunade si avea niste ochelari de soare.Ea statea linistita nestind ca Tsunade vine mai repede cu 2 zile.In birou era un haos total.Erau gramezi de documente care blocau usa.Pe jos era pizza veche de o saptamana.
-Nu inteleg de ce nu-i place domnisoarei Tsunade sa fie hokage.Sa stai toata ziua si sa dai ordine.Asta da viata,spuse Shizune inca fericita.Pe Danzo l-am pus la punct.Ma intreb daca sa-i spun sau nu?
Tsunade era ajunsa in fata biroului ei.Ea are intentia de a deschide usa dar nu reuseste.Controversata Tsunade bate la usa,mai intai.Shizune auzi bataile in usa si era curioasa cine era,dar nu speriata deocamdata.
-Ma intreb cine o putea fii la ora asta?Mai bine intreb.Cine e?intreaba Shizune pe un ton ridicat.
-Sunt eu,Tsunade.Ce se intampla?De ce nu pot sa deschid usa?In acel moment Shizune era foarte infricosata.Nu intrati inca,spunea Shizune panicata.
-Shizune?Ce-i cu vocea ta?De ce esti speriata?E cineva acolo care te ameninta?
-N-n-nu.N-ni-nimi-mic de genul asta,spuse Shizune tremurand de frica.
-Ba da, sparg usa!
-O nu ce ma fac?spuse Shizune fugind de colo-colo,rozandu-si unghile de teama si incercand sa mai adune ce mai putea.
Insa din nefericire pentru Shizune ea a alunecat pe pizza,iar toate mormanele de documente cazura peste ea astupand-o pana la gat.In acel moment Tsunade intra pe usa.Vazu un adevarat haos.Asteptarile ei erau cu mult intrecute.Coloane de documente care statea sa cada,pizza stricata si veche,era o adevarata harababura.
Tsunade sparse usa,dar vazu ce haos era in biroul ei.Se lasa un moment de liniste .Shizune se uita direct in ochii lui Tsunade care o priveau furiosi.Tsunade scranti din dinti si incepe a tipa la biata Shizune care probabil era asurzita.
-Mmmmmmmm,Shizuneeeeeeee!Ce e asta?!Ce-ai facut aici?spuse Tsunade punandu-si mainile in cap.Parca ai fi Naruto.
-Aaaa,dumneavoastra nu trebuia sa va intoarceti numai peste 2 zile?o intreaba Shizune zambind fortat.
-Ai ceva impotriva ca m-am intors mai repede?spuse Tsunade rosie de furie,iar ochii ei parca luausera foc.Ce-ai facut aici?Pizza veche,documente manjite cu mancare si nesemnate.Ma asteptam de la tine sa fie totul pus la punct.Si da-mi ochelarii,spuse Tsunade luandu-i cu repeziciune si punandu-i ei pe ochi.
Intre timp Shizune se ridica toata murdara de pizza.
-Cred ca voi pleca.Sunteti prea furioasa acum,incerca Shizune sa se scoata.
-Unde crezi ca pleci? Ramai aici si faci curat,iar apoi semnezi toate porcariile astea.Stiu ca tie-ti place sa semnezi.Nu pleci acasa pana nu termini.Pentru ce te platesc?
Cu aceste cuvinte,Tsunade se aseaza la birou cu picioarele pe el si zambeste smecher spunand:
-Ce frumos e sa fi hokage.Sa stai si sa dai ordine.Nu-i asa Shizune?
-Da,sigur ca da,spuse Shizune care strangea mizeria incercand sa zambeasca fortat.
-Dupa fapta,si rasplata,spuse in cele din urma Tsunade uitandu-se pe sub ochelari la Shizune razand sadic.Shizune se opri cateva clipe si se uita la Tsunade dandu-si seama la ce se referea.Tsunade,cu aer poruncitor ii spuse in cele din urma asistentei sale:
-Cine ti-a spus sa te opresti?Haide,freaca in continuare!Si ar fi bine sa te grabesti daca vrei sa ajungi acasa inainte de dimineata!



Episodul 9:Intalnirea
Inapoi la Sakura...
Dupa ce-si termina sucul,Sakura se relaxa atat de tare incat adormi in cada.Dupa un timp capul incepe a aluneca incet in jos.Dupa un timp ea era sub apa.La un moment dat Sakura se scoala tipand ca se ineaca.Intr-adevar a inghitit ceva apa.Incepe a stranuta puternic si sa-si scoata apa din urechi.Insa chiar si asa,Sakura mai ramasese o ora in cada,insa de data aceasta nu mai adormi.
Ziua se termina repede.Sakura,neavand somn se plimba putin seara prin Konoha.Pe drum se intalni cu Rock Lee,care nu ezita nici un minut sa nu o complimenteze.
-Sakura-chan,de cand nu te-am mai vazut,spuse Lee,care chiar nu o mai vazuse de mult.Ce frumoasa esti ,ca intotdeauna.
-Am,multumesc,spuse Sakura nedumerita radicand din spranceana.
-Ce faci seara asta?spuse Lee incercand sa flirteze putin cu ea.
-Pai eu,vroiam sa ma plimb putin prin Konoha si poate prin pustietatile din imprejur.Vii cu mine?spuse ea ca sa nu mearga chiar singura si sa se plictiseasca.
-Daaaaa!spuse Lee,aparandu-i doua inimioare in ochi.Mai intai o incarca pe Sakura cu o "macara "de flori si apoi o invita la o "intalnire".Pe drum s-au intalnit cu (iertati-ma nu stiu ce vorbesc),Tenten si Neji.Rock Lee le spuse celor 3 ca Sakura l-a invitat la o intalnire.Rock vorbea cu (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)-sensei,iar Sakura cu Neji si Tenten.La un moment dat,Rock incepe sa strige in gura mare ca Sakura l-a invitat la o intalnire.Biata de Sakura se simtea foarte stanjenita.
-Hei,oameni buni!O vedeti pe fata cu par roz?E cea mai draguta fata din lume si m-a invitat la o intalnire.In acea clipa lumea incepe a rade cine stie ce credea fiecare.Sakurei ii venea a intra in pamant de rusine.
-Lee,opreste-te!Te rog.Spuse Sakura rosie la fata si cu o voce ca a Hinatei cand vorbea cu Naruto.
-Orice pentru tine,Floare de Cires..(iertati-ma nu stiu ce vorbesc)-sensei nu e grozav?Prima mea intalnire.
-Asa e.Se vede ca inveti de la cei mai buni.
Toti inafara de Lee si (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) aveau cate o fata.Neji nu arata niciun sentiment insa in mintea lui erau randuri scrise de ganduri,Sakura rasufla incet si facu o moaca de plictisita dar nedumerita de parca avea cearcane la ochi..
In mintea ei,inner Sakura ii zicea furioasa :*O,frate!Ce-i mai si cu asta?L-am chemat la o simpla promenada,nu la o intalnire.Channaro!*.
Tenten se gandea privind-o ciudat pe Sakura, cum de tocmai Sakura il invita la intalnire:*Cum de Sakura l-a invitat la o intalnire.Tocmai ea.Asa ceva nu e posibil.*
-Sakura cum de l-ai invitat pe Cap de Castron la intalnire?o intreaba Tenten cu mainile incrucisate.Tocmai tu care umblai numai dupa Uchiha?
-Pai nu e ceea ce pare.Am vrut sa ma duc la o plimbare si m-am intalnit cu el si l-am chemat.Iar el se pare ca a inteles gresit.
-E doar un ciudat,se baga Neji in discutie.Numai eu cu Tenten stim cat de mult vorbea dspre tine,spuse Neji serios ca intotdeauna.
-Lasa ca o sa te descurci tu,o incuraja Tenten tragand cu ochiul.
-Mda,sper,spuse Sakura mai optimista.
-Hei Sakura-chan sa plecam!Iar Lee o trase dupa el,de ea nu apuca sa-si ramas bun de la Tenten si Neji.
-Sakura stiu un loc special unde sa mergem.
Lee o duse la un local intr-adevar special..Era un local frumos amenajat si cu atmosera linistita.Lee ii spuse Sakurei intre timp:
-Comanda ce doresti,platesc eu tot.
-Esti sigur?Daca nu ai bani destui?Oricum voi comanda numai suc de papaya.Hei chelner.Un suc de papaya, te rog.
-Desigur domnisoara,Imediat,spuse un tip blond cu ochi negri.
-Stai!Si eu vreau sa comand ceva.Doresc o pulpa de pui cu piure de cartofi.
-Desigur,domnule,spuse tipul plecand.
-Ai,vazut?Sunt un domn,spuse Lee,aratand cu degetul mare catre el.
Inner Sakura:*Doamne ce penibil.Tipul asta e enervant.Cred ca-mi aminteste de cineva.Imi aminteste de ...mine.Asa ma comportam si eu ca sa-l impresionez pe Sasuke...Cred ca asa ii paream si eu la Sasuke.Nici nu-i de mirare ca mereu imi spunea ca sunt enervanta.Ce vremuri.Ce fraiera am fost.Asa m-am comportat exact ca Lee,dar il inteleg.Chiar si inainte de a pleca m-a considerat enervanta si ca o proasta,i-am marturisit ca-l iubesc.Ce stupida am putut fi sa cred ca-l pot opri cu iubirea cand scopul lui era razbunarea.Dar asta e.Cred ca e timpul sa ma intorc la realitate.*
-Sakura-chan,a sosit comanda,o trezi Lee pe Sakura,care era cazuta pe ganduri.
-Ooo,n-am observat,spuse Sakura zambind usor.
-Sti,ai un zambet fermecator,spuse Lee incercand sa fie seducator.
-Multumesc,dar cred ca ar trebui sa o lasi balta cu seductia.Intelegi,nu?spuse Sakura privindu-l serios pe Lee.
-Aa,bine!spuse Lee oarecum ranit de vorbele directe ale Sakurei.
Dupa aceasta discutie monotona,se lasa un timp de liniste.Lee isi manca linistit pulpa de pui,iar Sakura isi bea sucul dde papaya.Dupa ce amandoi au terminat de mancat si de baut,Sakura rupse tacerea cerand plata.
-Chelner,vreau plata!
-Desigur,v-o aduc imediat,spuse acelasi tip blond.Dupa care acesta pleca dupa plata.Dupa un timp se intoarce inapoi cu plata.V-am adus plata.Totul consta 25 ryou.Sucul este 5 ryou,iar pulpa de pui cu piure de cartofi costa 20 de ryou.
-Platesc eu tot,spuse Lee care incerca sa para politicos.
-Nu Lee,imi platesc singura sucul.Nu vreau sa par ca profit de tine,spuse Sakura zambind subtil.
-Cum doresti,papusica.
-Am,te rog!spuse Sakura oarecum deranjata de raspunsul lui Lee.Poftiti banii.
-Si ai mei,spuse Lee zambaret.
-Sakura si Lee iesira din local.Fiecare se uita in stanga si in dreapta nemaiavand ce discuta pana cand Lee rupse tacerea.
-Si...ti-a placut la intalnire?intreba Lee
rusinat.
-Da,oarecum.Atmosfera si cadrul au fost minunate.Acuma unde vom merge sa ne plimbam?
-Pai,unde doresti tu.
-Hai sa vizitam padurile de prin apropiere.Insa in momentul acela aparu (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)-sensei.
-Lee,trebuie sa vii cu mine.
-Dar (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)-sensei,eu vroiam sa ma duc la plimbare cu Sakura-chan.
-Imi pare rau baiete insa e nevoie de tine,spuse (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) cu voce ceva mai ferma.
-Heh,asta e!Pa Sakura-san.Spunand asta,Lee si senseiul sau plecara in graba.
-Pa Lee!si cu aceasta Sakura pleca spre casa anulandu-si plimbarea de care avea chef.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Lun 14 Noi 2011, 23:50

foarte grozav huh?
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Sasusakufanfic:Povestea continua J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Joi 19 Ian 2012, 14:41

Of, draga mea, imi pooare rau ca nu am trecut pe la ficurile tale si aici. Pai cum sti eu iubesc ficul asta la nebunie...M-as marita cu el... Imi pare rau pentru Sakura...cgiar daca crede ca puterea asta ii va face un bine eu cred fix opusul. Sa dus la intalnire cu Lee? lough Hai ma, eu vreau intalnire cu altcineva, sti tu la cine ma refer. Asa ca adu-ne cat de repede poti next-ul. in love kiss
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Sam 21 Ian 2012, 18:46

Bestial fic imi pare rau ca abia acum dau de el. Astept next si PWPW doolce in love
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Sam 21 Ian 2012, 19:39

pisodul 10:Amintiri dulci-amare
Seara era foarte romantica.Sakura statea pe balcon si se uita la stele.Doua lacrimi se prelingeau usor pe fata ei in jos.
-Sasuke,mie atat de teama pentru tine.Cu acestea spuse,Sakura se indrepta catre camera ei.Pe noptiera,o poza cu 3 copii de 12 ani si un sensei ii atrase atentia.Era ea,zambareata, Sasuke si Naruto,ambii morocanosi si Kakashi care zambea cu ochii inchisi parca razand in mintea lui de Naruto si Sasuke.Se apropie incet de poza si o ia in mana.O strange puternic la piept dupa care mai arunca o privire la ea.Pe sticla pozei cad picuri de lacrimi umezind-o si racind-o precum era si sufletul lui.Placerea ei de viata disparuse un timp dupa plecarea lui.Isi aminteste cum il ruga sa ramana sau sa o ia cu el.Dar era imposibil.Dorinta de plecare si razbunare al lui era prea mare.O lasase acolo singura pe o banca plangand dupa el.Singura ei speranta era Naruto care era si el plecat in formare cu Jiraya.Sakura niciodata nu s-a gandit ca sa suferi din iubire doare atat de tare.Durerea acesta o scufunda cu fiecare zi ce trecea in lacrimi amare.Lacrimi ce curgeau de dorul si dragostea lui.Ea nicio data n-a stiut ce simte acest baiat pentru ea.Inafara faptului ca o considera iritanta,nu stia daca o considera prietena sau daca toate acele momente magice petrecute alaturi de el erau doar simple momente dureroase acum.Poate ca el nici prietena nu o considera,poate ca-i salva viata doar de dragul echipei si pentru ca asta era telul lui:sa salveze oameni.Nicio data n-a inteles de ce el e atat de retras si rece.Isi aminteste prima zi cand au fost repartizati pe echipe.Ce fericire a simtit cand a picat in echipa cu *el*.Cand a sarit in sus de fericire ca avea o sansa cu el.Isi aminteste cu drag acele momente dulci,dar care au trecut repede si s-au scufundat in negura uitarii.Isi aduce aminte de primul lor test cand l-a crezut mort,cand apoi l-a gasit cu corpul bagat in pamant,dar a crezut ca e o fantoma lesinand.Apoi se trezi in bratele lui privind-o.Pentru cateva clipe simti ca se topeste.
Sakura se aseza intr-un colt al camerei cu poza in mana.O strange din nou tare la piept si incepe a plange tare si puternic.Suvoaiele de lacrimi nu contineau sa se opreasca.Se gandeste.Dar la ce se gandeste?Se gandeste la ziua blestemata cand au avut examenul in acea padure intunecata,unde s-a intamplat dezastrul.Cand a aparut acel monstru deghizat.Isi aminteste totul...si se invinovateste singura.Ganduri rasuna in capul ei.
*De ce el?De ce n-am putut sa fiu mai curajoasa?De ce n-am intervenit sa-l ajut?Daca as fi intervenit poate ca el nu avea sigiliul blestemat.E vina mea.Doar a mea.*
Sakura se enerva atat de tare de incapacitatea ei incat ,desi nu a folosit chakra deloc lovi un tablou din camera ei.Pe care-l facuse bucatele,la fel si peretele pe care-l gauri,nu adanc,cu o urma a pumnului sau.Din nefericire,sticla tabloului,in urma impactului se sparse si ii taiese mana Sakurei.Bubuitura se facusa auzita si la urechile mamei sale,care ingrijorata fugi sus.A gasit-o pe Sakura zacand in fund rezemata de pat,cu mana lasat-a pe podeaua rece curgand sange cu nemiluita.Sangele curgea din mana ei facand o imagine sumbra a camerei.In camera plutea mirosul de sange.Mama ei ii veni sa planga de suparare.Vazandu-si fiica in starea aceea,nu era prea placut pentru o mama.
-Sakura!Ce ai facut?!Uita-te la mana ta.Sangereaza abudend.De ce ai facut asta?
-Eu,mi-e dor de cineva.
-Ce tot vorbesti?De cine ti-e dor atat de tare?
-Lasa,nu conteaza,spuse Sakura cu o privire stearsa privind in gol.
-Te duc la spital.
Sakura a fost dusa la spital pentru ai fi scoase bugatile de sticla din mana.Mai tarziu, tot in acea seara Sakura s-a intors acasa.Insa era ingropata in suferinta. Era cu gandul tot la el.In mintea ei rasunau urmatoarele cuvinte:
*Dorul din mine cere iubire si-mi arde inima.Sasuke,promit ca voi lupta cu oricine pentru tine.Doar ca sa te intorci.As muri pentru tine,daca asta inseamna sa te intorci la adevarata ta casa:Konoha.Nu-mi mai doresc sa ma iubesti,ci doar sa iubesti.Sasuke,ai rupt o bucata din inima mea cand ai plecat.Nu as fi crezut voi suferi atat dupa tine.Mereu ai suferit in tacere,iar mie niciodata nu mi-a pasat prin ce treci.Ce prostii am putut sa spun atunci cand m-ai facut pentru prima data enervanta. Abia acum realizez cat de mult te-am ranit.Tu nu aveai parinti,in timp ce eu aveam,dar nu-i doream.Acum am realizat ca defapt,tu le duceai mult dorul,dar nimeni nu te-a inteles,nici macar Naruto care nici macar nu stie cine sunt parintii lui.Nici macar n-am incercat.Ce proasta am putut fi.Am fost prea ocupata sa te impresionez,in loc sa incerc sa te alin.Acum,in zadar regret trecutul,in zadar incerc sa te regasesc.In zadar.Iubirea e cuvantul pe care vreau sa-l uit.*
Cu aceste ganduri in minte,ea adormi foarte greu.
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Sam 21 Ian 2012, 19:40

Episodul 11:Danzo isi face intrarea.Conflictul!

Veni si a doua zi,dupa o seara trista.Isi facu cotidianul de dimineata si pleca pe terenul de antrenament.Dar nu gasi pe nimeni acolo.Asa ca se hotari sa mearga la biroul hokagelui.In holul catre birou se intalni cu Danzo care tocmai iesea din birou destul de furios.Fapt ce era vizibil pe fata lui.Trecu pe langa fata care nici ea nu era atenta.Insa Danzo nici pe Sakura nu o prea placea deoarece era eleva lui Tsunade.Vazand ca Sakura nu era prea atenta,el se baga in ea intentionat.Insa tot el a fost cel care a facut gura.
-Hei,uita-te pe unde mergi!
--Mai bine uita-te tu pe unde mergi,fosila!Hai,fa pasi si lasa-ma in pace!spuse ea inca furioasa de seara trecuta si suparata.Altfel n-ar fi vorbit atat de urat.
-Ai grija ce vorbesti!spuse Danzo furios pana la culme.Tu sti macar cu cine vorbesti?
-Da,din nefericire.Vorbesc cu un batran sprijit,spuse Sakura iritata.
-Tu intreci masura deja.Ai grija ce faci.Nu ti-e rusine?Obraznico!Deja esti prea increzuta.Tu nu respecti oamenii mai in varsta decat tine?
-Hah,abia daca-mi respect propii parinti,cea ce era total neadevarat,daramite pe tine,spuse Sakura razand in batjocura,Ceea ce il enerva pe Danzo si mai tare.Iar pe mine sa nu ma mai faci obraznica in viata ta.Si nu ,nu mie rusine.
-Asculta aici,increzuta mica ce esti.Nu cred ca ai vrea ca Uchiha al tau sa pateasca ceva.Am destula putere ca sa-l omor pentru binele Konohai,spuse Danzo aplecandu-se spre urechea Sakurei.
-Sa nu te atingi de el,spuse Sakura furioasa cu lacrimi in ochi.O sa te opresc prin orice mijloace!spuse Sakura cu o voce apasata.
-Vorbe cam mari pentru cineva asa amarat ca tine,spuse Danzo,de data aceasta el avand un zambet batjocoritor.
In acel moment ca o reflexie la o emotie puternica ca furia Armaganul ei se activa si singur.Fara sa-si dea seama,ea i-a indus lui Danzo o stare de amortire cateva secunde.Dupa ce pleca Sakura,el iesi din acea stare de amorteala.Socat,Danzo isi intoarce capul dupa ea uimit de cea vazut in ochii ei.

*Ce naiba s-a intamplat cu ochii ei deodata?Ar putea poseda si ea Sharinganul?Nu!Nu seamana deloc cu el doar la culoare.Desi are efect ca Sharinganul chestia aia mi s-a parut ceva mai puternica.Ceva nu e in regula.Trebuie sa aflu ce e cu ochii ei.Va trebui sa o urmaresc pas cu pas.*,isi spuse Danzo in gand.
Intre timp,Sakura intra in birou ca o vijelie.
*Iti fac eu felul,Danzo*,spuse Inner Sakura,care inafara interiorului ei,marai scrasnind puternic din dinti.Tsunade vazand-o asa nervoasa o intreba cea patit.In acel moment,Sakurei i-a venit o idee cum sa-i creeze probleme lui Danzo.
-Tu ce-ai mai patit?o intreba Tsunade nelinistita banuind ceva.
-M-a amenintat!spuse Sakura jucand teatru la perfect parand speriata si furioasa.
-Cine?spuse Tsunade ridicandu-se de pe scaun uimita.
-Danzo!Doar pentru simplul fapt ca m-am bagat in el fara sa vreau.M-a amenintat cu moartea.
-Ce?Asta-i culmea !Deja a intrecut masura,spuse Tsunade furioasa stranbandu-se semn ca era nervoasa pe Danzo.
Iar apoi o lua pe Sakura de mana spunandu-i:
-Tu vi cu mine la Danzo sa clarificam lucrurile!
Inner Sakura:*Uuui,incepe sa-mi placa.Pazea Danzo,te paste umilinta.*
Tsunade il prinse pe Danzo din urma si incepe sa tipe la el.
-Cum ai putut?Cum ai putut sa ameninti un copil nevinovat?Cu moartea! spuse Tsunade cu furie.
-Ce?Nu am amenintat-o!Minte.
-Sigur,si te astepti sa te cred pe tine?odata spuse aceste cuvinte,Tsunade il apuca pe Danzo de haine si ii spune:Asculta aici Danzo,daca te atingi de ea te bag in inchisoare!Nu o amesteca si pe ea in comflictele noastre!Nu stiu ce ti-a venit sa ameninti un copil,doar pentru faptul ca s-a bagat in tine din neatentie.
Intre timp,Sakura,care era in spatele lui Tsunade,zambea batjocoritor,ceea ce-l enerva foarte tare pe Danzo.Ea il privea multumita de isprava ei.
-Uita-te la ea!Zambeste in spatele tau,spuse Danzo furios.
Tsunade isi intoarce capul catre Sakura,dar ea facu o fata de inocenta cu privire de catelus.
-Si tu chiar te astepti sa te cred,gunoiule?Mereu am stiut ca esti un gunoi,dar nici chiar asa sa ameninti o copila care nu ti-a facut nimic si pe deasupra sa mai si minti!spuse Tsunade mai furioasa ca niciodata.Sa nu te prind ca te apropi de ea!Iar tu Sakura,stai de parte de gunoiul asta ordinar!spuse Tsunade uitandu-se mai intai la Sakura,iar apoi din nou la Danzo.Infectule!
In timp ce Tsunade o duse pe Sakura de acolo,ea isi intoarce capul si ii scoate limba la Danzo,apoi zambeste larg.In mintea lui Danzo,era furtuna.Era foarte furios incat o blestema pe Sakura mai ceva decat pe Tsunade.
*Copila nenorocita.Habar nu ai cu cine te-ai pus.O sa te distrug daca-mi mai cauzezi probleme.Blestemata sa fii.O sa te lovesc unde doare mai tare daca o sa-mi mai faci probleme.Nu pot sa cred ca mi-a facut felul un copil...!Data viitoare,iti voi arata cine e seful.Insa deocamdata trebuie sa fiu cu ochii pe tine.*Iar apoi pleca.
La Tsunade si Sakura in birou...
-Sa sti ca ai facut un lucru intelept ca mi-ai spus ca Danzo te-a amenintat.Nu pot sa cred ce om.Ameninta un copil cu care n-ar trebui sa aiba nicio interactiune.
Inner Sakura:*Mda,m-a amenintat ca-l omoara pe Sasuke al meu,insa te voi opri Danzo,daca vei incerca sa-i faci ceva rau.*
-Insa ce s-a intamplat intre voi?intreaba Sakura curioasa.
-Nu stiu daca e bine sa-ti spun,spuse Tsunade in timp ce se uita pe geam.Insa cum tu esti eleva mea cred ca ai dreptul sa sti.Danzo a venit la mine in aceasta dimineata ca sa-mi ceara socoteala de ce nu l-am pus inlocuitorul meu cat am lipsit.Shizune mi-a spus ca,in timpul calatoriei el a venit decateva ori la ca sa ii ceara sa-l lase pe el sa fie inlocuitorul meu.
-Ce nesuferit!spuse Sakura miscata.Cum de ai rezistat Shizune cu el pe capul tau atatea saptamani?
-Pai,a fost destul de greu.E enervant si foarte insistent.Numai numele lui ma dezgusta,spuse Shizune destul de nervoasa si nelinistita.
-De-a timpului am observat ca nimeni nu-l prea inghite,spuse Sakura parand realista..De ce nu scapati de el?O sa va faca nu mai probleme.Si stiu ca nu o sa renunte pana cand nu va deveni Hokage.
-Imi dau seama,insa din pacate n-am dovezi ca e corupt ca sa pot sa-l inchid,spuse Tsunade dezamagita.
-Insa ce dovezi va trebuie?spuse Sakura ridicanf suspicios spranceana.
-Danzo are o subunitate de la ANBU numita ANBU Root,despre care se crede ca s-a desfiintat.Insa aceasta subunitate fantoma functioneaza sub stapanirea sa de ani fara ca sa se stie de existenta ei.Aceasta subunitate trimite spioni sa indeplineasca misiuni fara stirea Hokagelui.Actioneaza singuri.Ata face Danzo.Din pacate n-am destule dovezi ca sa dovedesc ce face el.
-Stiti Tsunade-sama,acum ca mi-ati spus asta,daca va trimite o echipa din ANBU ROOT ca sa-l gaseasca pe Sasuke-kun si sa-l omoare pentru ca a tradat satul?spuse Sakura ce parea a fi foarte ingrijorata.
-Stai linistita,Sakura.Nu voi permite sa se intample asa-ceva.Danzo este mereu sub supravegherea unor ninja de incredere.Daca Danzo va face asta,eu voi afla imediat.
-Multumesc ca-l protejati pe Sasuke-kun.Si sunt sigura ca l-a un moment dat vom reusi sa-l prindem,spuse Sakura optimista.Sa schimbam subiectul.Sa nu-l lasam pe acest Danzo sa ne strige ziua.De acord?spuse Sakura zambareata si cu o privire relaxata.
-De acord,spuse Shizune si ea zambareata.
-Asa e,Sakura,nu trebuie sa-l lasam pe Danzo sa ne strice rostul.Azi ai zi libera daca doresti.
-Serios?sari Sakura.Adica..Serios?spuse de data aceasta mai calma.
-Serios,acum du-te pana nu ma razgandesc,spuse Tsunade cu o voce calma si facandu-i semn cu ochiul.
-Multumesc
!La revedere!
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Dum 22 Ian 2012, 15:27

Ai mai pus inaca 2 capitole bestiale si pt. asta te PWP doolce

Dar astept si capitolul urmator

Si abia astept sa vina Naruto si sa il gaseasca pe Sasuke
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Dum 22 Ian 2012, 17:41

Episodul 12:La povesti cu Yamanaka...
Iesita din biroul hokagelui,Sakura se intreba ce sa faca.Dupa un timp se hotari ce sa faca.Se hotari sa treaca la magazinul Yamanaka,la Ino.Se gandi sa-i spuna cum l-a pus la punct pe Danzo.Dupa un timp a ajuns in fata florariei Yamanaka.Sakura intra in magazin.Cum deschise usa clopoteii au inceput sa cante anuntand ca a intrat cineva in florarie.Cea care veni sa serveasca clienta,era chiar Ino.Cand o vazu pe Sakura ea avut un soc.
-Tu,tu ce cauti aici?spuse Ino cu o privire sfidatoare.
-Pai,pe tine.Vreau sa discut ceva cu tine,foarte important pentru mine.
-Si,de ce mi-ar pasa?spuse Ino putin rautacioasa.Insa Sakura ramasese calma.
-Pai,ma gandesc ca,desi suntem cele mai aprige rivale,de asemenea suntem si prietene.Sau nu?o aborda Sakura pe Ino cu o calmitate rara.
-Pai,nu stiu.Daca n-ai venit cu scopul de a-mi face in ciuda atunci banuiesc ca suntem prietene,spuse Ino zambareata.Deci ce vrei sa-mi impartasesti?
-Pai,nu putem discuta intr-o alta parte?Ca de abia astept sa-ti povestesc,spuse Sakura pierzandu-si calmitatea pe care o avuse.
-Stai sa-mi anunt parintii.
Dupa un timp,aparu si Ino de dupa niste jaluzele,si plecase cu Sakura prin sat.
-Gata!Sa vad ce ai tu de povestit de esti asa de nerabdatoare,spuse Ino ipacientata.
-Bine!Sa incepem.Azi,l-am pus la punct pe Danzo,spuse Sakura zambind calm.
-Danzo?Imi suna cunoscut numele,dar nu mai stiu al cui e,spuse Ino gandindu-se cine ar putea fi.
-Danzo e batranul ala cu ochiul bandajat,cu mana in ghips si cu toiag.Acum iti amintesti?Doar eu ti l-am aratat acum o saptamana cand te-ai speriat de el crezand ca e un monstru.
-Da,da,da.Nesuferit om.Nu mi-a placut de cum l-am vazut prima data.Si cum adica l-ai pus la punct?Hai da tot afara.Chiar m-ai facut curioasa,spuse Ino care chiar era nerabdatoare.Ce s-a intamplat?
-Pa,totul s-a intamplat azi-dimineata.Mergeam spre biroul lui Tsunade.Si Danzo atunci iesea din biroul.Nemernicul,vazand ca sunt neatenta,s-a bagat in mine si tot el a facut gura ca de ce nu ma uit pe unde ma duc.Si atunci sti ce-am facut?
Ino dadea din cap in semn de nu.
-I-am zis ca mai bine sa se uite el pe unde merge si l-am facut fosila.Dupa aceea i-am zis sa faca pasi.
-Waw,imi inchipui cat de furios trebuia sa fie,spuse Ino razand.
-Stai asa ca asta nu-i nimica.Dupa aceea,el mi-a spus sa am grija ce vorbesc si ma intreaba apoi daca stiu cu cine vorbesc.
-Iti spun eu cu cine ai vorbit.Cu o mortaciune,apoi au inceput amandoua sa rada in hohote.
-Buna poanta. I-am spus ca vorbesc cu un batran sprijit.Apoi el ma i-a la rost ca nu mi-e rusine,si ca de ce nu respect oamenii mai in varsta decat mine.Si pe deasupra ma face si obraznica.Mumie proasta.
-Si tu ce-ai facut?Nu i-ai zis nimic?intreaba Ino surprinsa.
-Ba da !Cum sa nu reactionez?Ce intrebare!Dar in fine.I-am zis ca abia imi respect propii parinti,daramite pe el si am inceput sa rad in batjocura.Apoi i-am spus ca pe mine sa nu ma mai faca obraznica in viata lui.Iar acum vine partea care ma enerveaza cel mai tare.Si cred ca si pe tine o sa te enerveze,spuse Sakura dand semne de furie.
-Pai,m-as enerva daca s-ar lua de Sasuke.
-Exact asta a facut,spuse Sakura cu furie in voce.
-Ce?spuse Ino uimita.Daca va indrazni sa se atinga de el,il omor cu mana mea,spuse Ino nervoasa si aratand un joc de pumni.
-Da,da,da.Calmeaza-te!Mai intai m-a facut increzuta mica,iar apoi m-a amenintat ca-l omoara pe Sasuke-kun pentru binele Konohai,spuse Sakura furioasa,strangand puternic pumnii.
-Nu pot sa cred ce a facut.Tu-l mai iubesti pe Uchiha.Nu-i asa?
Sakura incerca sa nege ca nu-l mai iubeste,dar pe Ino nu o putea pacali.
-Pe mine nu ma poti duce de nas.Stiu ca-l iubesti mai tare decat orice pe lumea asta.Uita-te la tine!Numai amintindu-ti de el tremuri si abia daca te poti abtine sa nu plangi,spuse Ino care i se facu mila de Sakura.in cele,din urma,Ino o imbratisa pe Sakura.
-Sti,dar tot rivale ramanem pe tema asta.Iti promit ca te voi ajuta sa-l aduci inapoi. Si fond doar atat ai facut cu Danzo?Ma asteptam la ceva mai mai mult de la tine.Cum ai putut sa-l lasi sa scape ata de usor?Iar pe mine,de cate ori apucai ma faceai terci.
Auzind aceste cuvinte,Sakura rase putin insa tot plangea.
-Hai da tot afara !Sunt sigura ca nu mi-ai zis tot,spuse Ino schimband subiectul.
-Bine,dupa ce m-a amenintat,eu m-am dus nervoasa la Tsunade care m-a intrebat ce-am patit.Iar eu,in loc sa-i spun ca m-a amenintat ca-l omoara pe Sasuke-kun,i-am spus ca m-a amenintat pe mine cu moartea.Tsunade,nervoasa pana la culme,m-a luat de mana si m-a dus la Danzo.Sa vezi ce circ i-a facut.I-a zis ca de ce se ia de un copil nevinovat si l-a facut gunoi ordinar si infect.Da-ti seama ce circ a iesit.L-a amenintat ca-l baga la inchisoare daca se apropie de mine.Si sti ce faceam eu?
-Stai sa ghicesc.I-ai facut in ciuda.
-Exact.Ce bine ma cunosti.Eu radeam pe la spate,iar el nu mai putea de nervos.Apoi Tsunade m-a luat si m-a dus de acolo.In birou,m-am asigurat ca Danzo chiar n-o sa-i faca rau lui Sasuke-kun.Tsunade m-a asigurat ca daca Danzo planuieste ceva de genu,va afla imediat deoarece el se afla sub stricta supraveghere.
-Bine,ai facut!Asa te vreau.O,apropo mi-a povestit Tenten ca ai iesit la o intalnire cu Lee,care trebuia sa fi-e doar o simpla plimbare.Mi-a zis ca ti-a cumparat un teanc de flori.Cum a fost?Nu te-a plictisit?
-O,si inca cum.Stai sa vezi ce tot incerca sa faca.Cap de Castron a incercat sa ma seduca.Mi-a zis ca am am un zambet seducator.Iar eu dandu-mi seama ce incerca sa faca,i-am zis sa se opreasca ca n-are rost.Apoi am tacut ambii si n-am mai vorbit pana la plecare.Deci,a fost super plicitisitor.Dup-aia,trebuia sa mergem la plimbare,dar atunci venit (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) si l-a chemat.Cred ca era o urgenta.Parca a fost trimis sa ma scape de Lee.E de treaba,insa nu e genul meu.
-Imi dau cu seama,insa am impresia ca tu vrei sa-mi mai arati ceva,spuse Ino uitandu-se la Sakura.
-Tu stii ca eu am ajuns l-a spital ,nu?
-Da,cand am aflat am tras o sperietura sora cu moartea.Crede-ma cand te-am vazand pe pat zacand,am izbugnit intr-un plans ca niciodata.
-Tu ,ai plans dupa mine?spuse Sakura glumeata.
-Normal,ca am plans.Cine o sa-mi mai fie rivala si prietena pe viata daca tu patesti ceva?spuse Ino impingand-o pe Sakura in gluma.
-Hey!si Sakura o impinse,fara sa vrea,pe Ino asa tare incat cazu pe jos.Ups!N-am vrut.Lasa-ma sa te ajut.
-Se vede ca esti eleva lui Tsunade,spuse Ino punandu-si mana in cap.Nu e nici o problema. Deci ce vrei sa-mi zici?
-Pai,in seara antecedenta am gasit o amuleta ciudata.Cred ca de ar afla Tsunade ca-ti spun asta m-ar spanzura.
-Bine,bine!Hai,zi mai departe!spuse Ino exaltata.
-Bine,din cauza ei am ajuns la spital.
-Cum asa?intreba Ino nedumerita.
-Pai,pe ea scria niste chestii ciudate,care cand le-am citit,au emanat o lumina rosie ciudata.In acel moment,m-a paralizat cumva,iar apoi nu mai stiu ce mi s-a intamplat.Apoi,am aflat dintr-o carte ca chestia aia era un sigiliu pentru o limita de sange foarte puternica.aceasta limita de sange se numeste Armagan si este o abilitate oculara la fel ca Byakuganul si Sharynganul.Iar eu,o am,spuse Sakura euforica.
-Esti sigura?Adica,nu tot ce scrie in carti e adevarat.
-Ba nu,e adevarat.Chiar am reusit sa-l trezesc.
-Nu se poate.Vreau sa vad,spuse Ino impacientata.
-Bine,dar nu in locul asta public.
Asa ca cele doua fete au mers intr-un loc singuratic, in parc.Acolo,Sakura ii arata lui Ino Armaganul.
-Sugoy!Dar e si infiorator.Sunt si uimita si speriata,spuse Ino.Seamana foarte mult cu Sharynganul.Insa acesta are forma de ochi sarpe.Insa iti dai seama ca daca cine nu trebuie afla, viata ta e in pericol.
-Da,imi dau cu seama.Si Tsunade-sama m-a avertizat in legatura cu asta.Sa vezi ce reactie a avut Tsunade cand l-a vazut.A facut o fata mai ceva ca tine.
-Aha,si ce reactie a avut?intreba Ino curioasa.
-Tot ce a putut sa zica a fost *macabru*.Stateam si ne uitam una la alta ca doua proaste.Asa statea si se uita la mine ca o statuie,iar mie mi s-a parut ciudat sa o aud spunand macabru.
-Waw,nu ma asteptam chiar ea sa reactioneze asa stiind cat e de dura uneori.Dar e si amuzant,si amandoua au inceput a rade in hohote.Sa sti ca secretul tau e in siguranta.
-Nu chiar,spuse Sakura care deveni dintr-o data ingrijorata.
-Ce vrei sa zici?o intreba Ino la fel de ingrijorata.A aflat cine nu trebuie?
-Da,iar acea persoana e Danzo.Tsunade-sama nu stie.
-Dar cum a aflat,Sakura?
-Pai,te-am spus ca m-am infuriat foarte foarte tare cand m-am amenintat cu Sasuke-kun,la acest enunt,Ino dadu din cap in semn de da.Pai,din cauza furiei mari ce-am simtit-o,cumva Armaganul s-a declansat singur,ca un reflex,fara ca eu sa vreau.Danzo a vazut,dar n-a spus nimic.Ma ingrijoreaza,mai ales ce circ i-am facut...,dar asta nu inseamna ca regret ce i-am facut.
-Atata iti trebuie!Si din nou incep amandoua sa rada in hohote asezandu-se pe o banca.
-Auzi Ino?Ha-hah-ha,radea Sakura printre lacrimi.
-Ce?radea si Ino de ii dadeau lacrimile.
-Tu sti de ce radem?se opri Sakura serioasa.
-Nu,spuse Ino si ea serioasa.N-am nici cea mai vaga idee.Se lasa linistea un moment dupa care,din nou incep amandoua sa rada fara motiv.Lumea care trecea pe-acolo se uita stupefiata la cele doua care radeau fara motiv.
-Ino,Ino,spuse Sakura in soapta,cred ca ar trebuie sa incetam....sau nu.Si din nou incep sa rada si mai tare.Ei bine Ino,cred e timpul sa plecam.
-Da,ai dreptate,Frunte lata,spuse Ino zambind.
-Atunci pe alta data,ino-scroafo,spuse Sakura zambind si ea.


Episodul 13:Antrenamentul
Si ziua aceia trecu repede.Veni urmatoarea zi aducand o noua dimineata insorita.Sakura,se trezi si pleca la antrenament.Stia ca azi nu are zi libera.Tsunade o astepta pe Sakura pe terenul de antrenament.Domna hokage aduse cu ea pergamentele si cartile pe care le-au gasit cand au fost in Azrat.
-Am ajuns,spuse Sakura zambareata.Vad ca ati adus si alea dupa voi.Ce planuri aveti,Tsunade-sama?
-Pai,azi vreau sa vad pentru ce element ai tu afinitate.Asa ca am aduc aceste bucatele de hartie.Ieri am cercetat putin pergamentele si am observat ca ei au afinitate pentru apa si inca un element.Deci asta inseamna ca trebuie sa ai afinitate pentru apa si inca un element.Iar azi vom afla pentru ce ai tu afinitate.Asculta aici dupa ce iti dai seama pentru ce ai afinitate.Daca hartia se increteste ai afinitate pentru fulger,iar daca ai afinitate pentru apa,hartia o sa se inmoaie.Daca ai afinitate pentru vant,ea o sa se rupa,iar daca ai afinitate pentru foc,o sa se transforme in funingine,si mai e si pamant care o sa transforme hartia in pamant.
-De acord,spuse Sakura hotarata.Deci incepem? spuse nerabdatoare.
-Da,incepem.Poftim o hartiuta.Incerca sa-ti concentrezi chakra pe ea.O sa-ti arate ea ce element stapanesti.Deci,poti incepe.
-Desigur.
Sakura se concentra mult,pana cand,dupa un timp ea reusi sa inmoaie hartia.
-Tsunade-sama am reusit sa inmoi hartia.
-Mai incerca.Stiu ca deja ai afinitate pentru apa. Asa ca Sakura n-a avut de ales decat sa mai incerce de cateva ori,insa de fiecare data hartia se inmuia.Pana cand la un moment dat,hartia se increti.
-Da,am reusit!spuse Sakura fericita.Am afinitate pentru fulger.
-Foarte bine.Acum ne vom concentra sa controlezi apa cat mai bine.Insa te avertizez.Apa e cel mai greu element de controlat si n-o sa fie floare la ureche.Asa ca incarcate cu rabdare pentru ca o sa ai nevoie de multa rabdare si concentrare.Altfel totul va fi in zadar.
-Inteleg,spuse Sakura cu o jumatate de gura.
-Vezi paharul acela?Vreau sa ridici toata apa,fara sa versi o pictura.Ai inteles?
-Floare la ureche,spuse Sakura crezand ca doar se va juca.Insa s-a dovedit a fii contrariul.Sakura incerca de multe ori,insa tot ce reusea era sa scuture paharul.
-Nu credeam ca apa e atat de greu de controlat.
-Mda,e atat de greu de controlat pentru ca tu nu o controlezi de mica.Daca era asa,trebuia sa inveti doar tehnicile.
-Am inteles.nu putem lua o pauza?Am obosit.
-Bine,putem lua o pauza.
Dupa pauza...
-Bine.Reincep din nou incarcata cu noi rezerve si optimism.
Sakura mai incerca incodata si nu reusi sa ridice toata apa, doar o mica bula de apa care era cam jumate din apa din pahar.
-Hei,aproape am reusit,spuse Sakura fericita.
-Se pare ca merge treaba mai bine ca inainte.Mai incearca de cateva ori.Nu cred ca acum va fi mai atat de greu.
-Da.
Dupa cateva incercari,Sakura reusi sa ridice toata apa din pahar si sa o bage inapoi in pahar fara a varsa o picatura.
-Bravo.Exact cum am spus;n-a mai fost atat de greu nu?
-Da.Se pare exercitiul e mama invatarii.
-Acum vom trece la ceva putin mai greu.In pergamente imi arata ca clanul Shadows controlau apa in 3 feluri;deja ai facut primul pas,al 2lea este sa o ingheti si al 3lea pas este sa o transformi in aburi.
-Bine,dar cum sa o transform in gheata pentru asta am nevoie de apa si vant,iar sa o transform in aburi e nevoie de foc si apa?
-Da,buna observatie,dar pentru ei nu e nevoie de asa ceva.Ei n-au nevoie de aceste elemente pentru a controla astfel apa.Si ca sa vezi ca am dreptate,tu care nu controlezi nici focul nici vantul,o sa faci acest lucru.
-Mama,de ce ma ia deja cu dureri de cap?spuse Sakura frecandu-si parul.Ce trebuie sa fac?
-Sa te gandesti la rece.
-Ce,dar n-am ce gandi la rece aici.
-Nu la asta ma refer,chiar trebuie sa te gandesti la ceva rece.
-Aha,ma gandesc la gheata.
-Acum urmeaza sa iti racesti chakra astfel incat sa simti ca mana ta e rece ca gheata.
-Pare destul de greu,spuse Sakura scarpinandu-se pe obraz cu degetul aratator.
-Executa,tipa Tsunade.
-AAA,da.
Sakura isi raci chakra dar ii ingheta ei mana.
-Mi-a inghetat mana.O sa fac degeraturi pe timp de vara.Vai de mine,e doar vina ta.
-Vai,vai.Va trebui sa astepti pana o sa ti se dezghete mana.Ai nu e vina mea,eu ti-am spus sa te concentrezi.
-Da,da.Nu te mai scoate.Tu m-ai grabit si sti prea bine.
-Ce?urla dintr-o data Tsunade care o sperie de-a dreptul pe Sakura care se facu mica cat un gandecel.
-Nimic,nimic,spuse Sakura zambind fortat in timp ce se indeparta incet de Tsunade.Mai bine stau la soare.
Dupa 2 ore...
-Mana mea.Nu mi-a degerat ,dar nici nu mi-o mai simt.Toata imi tremura.
-Mai continuam maine.Mai bine du-te acasa si ai grija de mana ta.
-Da,buna seara!
-Pa,Sakura.
In birou la Tsunade...
-Ei bine cum a descurs antrenamentul cu Sakura?
-Destul de bine,dar are probleme in a controla apa.
-Pai e si normal,apa e cel mai greu de controlat.
-Da,stiu.De aceea am s-o iau usor la inceput.Apoi incet incet am s-o iau din ce in ce mai greu.
-Dar cred ca se descurca bine.
-Da,dar trebuie sa o invat tot.Ea inca nu-si da seama,dar dispune de o putere mare.Trebuie sa o invat tot.
-Cu dumneavoastra va reusi.
-Sper,dar va fi greu si pentru mine si pentru ea,mai ales pentru ea.Sakura e o fire care nu se da usor de batut si care poate controla chakra foarte usor.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasusakufanfic:Povestea continua Asss10Sasusakufanfic:Povestea continua J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Vin 13 Apr 2012, 13:31

Acest fic este blocat din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Sasusakufanfic:Povestea continua J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19Joi 22 Noi 2012, 21:35

Fan Fic Redeschis la cererea autoarei
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Sasusakufanfic:Povestea continua Empty
MesajSubiect: Re: Sasusakufanfic:Povestea continua   Sasusakufanfic:Povestea continua I_icon19

Sus In jos
 

Sasusakufanfic:Povestea continua

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-