Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
FanficNaruto:Mergand spre intuneric Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
FanficNaruto:Mergand spre intuneric Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 FanficNaruto:Mergand spre intuneric

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Sam 24 Sept 2011, 14:50

Cap 1:Inceputuri negre

Naruto pov:

"O zi intunecata a cazut peste sat.E ca aceea zi neagra in care am luptat cu el,cu cel mai bun prieten.Cand ma gandesc la el,ma apuca o furie de necontrolat,dar de asemenea si compasiunea.Pentru mine,legatura pe care am avut-o cu el,a fost cea mai importanta.Nu stiu de ce ma simt atat de apropiat de el.De ce vreau sa-l aduc inapoi cu atata disperare.Sa refac prietenia cu el.Poate pentru ca....pentru ca el e ...ca mine.Singur....intr-o lume cruda,si nemiloasa.O lume,unde doar puterea si banii conteaza.E atat de crud.Din cauza absurditatilor din lumea asta,el a devenit asa.A ucis tot ce a fost uman in el.Acum,a devenit un razbunator.Ma intreb ce se va intampla dupa ce-si va razbuna clanul si familia...Va veni si dupa mine?Ma va ucide?Ma doare tot ce are legatura cu el...si cu colega mea,Sakura.Sunt plecat din sat de doi ani.Imi e dor de ea.E fata visurilor mele.Insa,aceste sentimente,nu-mi sunt impartasite.Ea l-a iubit mereu pe cel mai bun pritene al meu.Pe Sasuke...Dar nu o urasc.I-am promis ca intr-o buna zi,o sa-l aduc inapoi.Iar eu imi tin promisiunile!!!Numai din dorinta de a o vedea pe ea fericita!!Am acceptat ca inima ei numai pentru el bate.Si cine stie,poate ca daca Sasuke se va intoarce in sat intr-o buna zi,iar ei doi ar putea fi...,as fi foarte fericit!!!Ei doi sunt cele mai importante persoane din viata mea.De abia astept sa se termine aceasta calatorie.Sa-mi revad toti prietenii!!Probabil ca toti s-au schimbat in acesti ani.Sunt sigur ca au devenit mai puternci,mai mari,si mai intelepti.
Pierdut in aceste ganduri,ce-mi canta prin minte intr-una,aud la um moment dat o bataie la usa camerei mele.Ii spun sa intre acelei persoane.Imi intorc capul,si-l vad pe Jiraya foarte speriat si ingrijorat.Imi dau seama ca s-a intamplat ceva grav.Stau cateva secunde si il privesc curios.Oare ce are sa-mi spuna?
-Naruto!!!Trebuie sa ne intorcem in sat cat mai repede posibil,spuse Jiraya tremurand tot.
Stau si ma uit la el foarte ingrijorat.Se pare ca pare ca ma intorc mai repede cu o jumatate de an.Cand aud despre sat,imi tremura tot trupul.Sper sa nu fie nimic prea grav.
-Satul a fost atacat de Orochimaru!!!!
In acea secunda ma cuprinde o furie de necontrolat.Ochii mei se inrosesc instantaneu,iar sangele fierbe in mine.Sper totusi ca satul sa nu fie intr-o stare prea proasta si ca nici unul dintre cunoscutii mei sa fi patit ceva grav,sau chiar sa moara,mai ales Sakura,la care tin cel mai mult.As muri daca ea ar pati ceva.
-Dar de unde stiti?Suntem departe de sat!O asemenea veste....,spun eu alarmat.
-Naruto....Daca vestea asta a ajuns atat de departe intr-un timp atat de scurt,cu toate regretele.iti spun ca Konoha trebuie sa fie intr-o stare foarte proasta.
A spus exact de ce ma temeam.Dar nu pot sa stau cu mainile in san.Desi antrenamentul meu n-a luat sfarsit,trebuie sa ma intorc.Vreau sa-l omor cu toata fiinta mea pe nemernicul ala slinos.Iar dupa asta,il voi aduce pe Sasuke inapoi in sat cu forta."


Sasuke pov:

"Ura si intunericul m-au coplesit de mult.Inca ma gandesc la clipa in care imi voi ucide fratele,cu setea de sange pe care o am.Pana atunci,sper sa uit ultima picatura de mila pe care o am.Acum cateva zile,Orochimaru a atacat Konoha,si am participat si eu.Toti fostii meu prieteni si cunoscuti au fost uimiti cand m-au vazut.Imi amintesc razand in batjocura de fetele speriate pe care le aveau.Nu pot sa cred,ca n-am simtit nimic pentru satul care,odata imi dadeam viata sa-l salvez,iar atunci,el era distrus in fata ochilor mei negri.Asta e bine!!Dar uneori,trebuie sa recunosc ca-mi mai aduc aminte de aventurile traite alaturi de ei.Mai ales de prostul de Naruto si de ignoranta aceea,care-si ocupa timpul sa ma cucereasca pe mine,in loc sa devina puternica.Dar ma rog!Am revazut-o!Nu s-a scimbat prea tare in doi ani.A crescut,s-a dezvoltat!Nu mai arata chiar ca copila de acum doi ani.Se pare ca a ales sa-si lase parul lung din nou.
Cand am revazut-o,mi-am amintit de acea seara.Chiar mi-a fost mila de ea,atunci,dar nimic mai mult.Biata de ea!Cat incercat sa ma opreasca!Mi-a spus ca ma iubeste!Recunosc ca asta e ceva special pentru mine
!Nu voi uita acele cuvinte niciodata!!E ciudat!!!!Eu care,sunt un razbunator,care urasc totul,pana si pe ea,am ajuns sa-mi pese de sentimentul de care fug mereu!Iubirea....
Cand Orochimaru a distrus satul,am prins-o singura.Imi amintesc de cat de speriata se uita la mine.A incercat sa fuga de mine!!!Dar nu a scapat!!!Nimeni nu scpata de mine cand vreusa ucid!!Dar...,n-am ucis-o!!!Am facut-o sa creada asta!!!M-a dus la ea,prefacandu-ma furios,si i-am spus cu cata ura am putut:Tu urmezi!!!
Cand a auzit aceste cuvinte,a inceput sa planga ca de obicei.Am vrut sa o testez,sa ma joc cu ea.Nici o persoana nu era mai potrivita pe ea.Trebuia sa-mi vars si eu furia pe cineva.Asa ca,cu ajutorul Sharinganului meu,am facut-o sa sufere la fel de mult intr-o secunda, cum am suferit eu in 8 ani de zile.Nu-mi stavileam setea de putere pe care o aveam asupra ei.Cand am vazut-o aruncadu-se la picioarele mele plagand,implorandu-me sa incetez.Asta ma facut sa-mi doresc sa o vad si mai mult suferind.I-am arata cum clanul meu a fost ucis de fratele meu,cum sute de oameni au murit din setea de putere a fratelui meu mai mare,Itachi.Dupa ce i-am aratat totul a cazut la pamant tremurand mai tare ca niciodata.Plangea fara sa faca zgomot.Apoi,am vrut sa ma apropii de ea.Dar s-a ridicat repede si a incercat sa fuga.Dar am prins-o intre doi pereti de stanca.Am incoltit-o.Nu i-am aratat mila.Sa ma urasca!!!!N-am nevoie de iubirea ei!!!I-am aratat din nou aceleasi imagini cu o violenta si mai mare,iar ea a cazut in genunchi.S-ai prins umerii cu mainille si mi-a spus fara suflare:Inceteaza!Te rog!!!
Am zambind suptil!M-am apropiat de ea si mai tare si am cuprins-o de gat violent crasnind din dinti.Aveam sa-i spun ceva,un mesaj pentru celalalt idiot.
-Asta meriti,pentru toata prostia de care ai dat dovada!!!Tii minti ce mi-ai spus?Ca e mai bine sa fii fara parinti,pentru ca atunci nu mai e cine sa te certe!!!ii spun cu o furie oarba.
O strang atat de tare,incat nu mai poate respira,si abia daca lega doua cuvinte.
-De ce?spuse ea stranuntand din cauza lipsei de aer.
-De ce?!spun eu strangand-o de gat pana ii da sangele pe gura.Ca sa te invat minte!!!Acum ai aflat de ce e mai bine sa te certe parintii,decat sa ramai fara ei!!!De acum incolo,decate ori vei auzi numele meu,vei tremura,vei dispera!spun eu lingandu-i sangele care curgea pe buza.
Ea se stramba scarbita de gestul meu,fancandu-ma sa zambesc sadic.Imi place sa vad suferind.Nu stiu de ce,tocmai ea,dar imi place acest sentiment nebun.Probabil ca asta voi simti si cand il voi ucide pe Itachi.Dar inca mai aveam ceva sa-i spun!
-Apropo,nu vei soune nimanui in viata ta de ce ti-am facut!Ai priceput?!Dar totusi,trebuie sa-i trasmiti ceva lui Naruto!Spune-i ca...il astept!!!ii spun eu cu mister in glas.
Apoi,ma ridic si plec de langa ea,mai uita inapoia mea, si o vad uitandu-se la mine trista.Vreau sa ma urasca!!Si nu doar ea,toata lumea!!!!Sa se teama de numele lui Sasuke Uchiha."


[i]

Pov Kakashi:

"Nu pot sa cred ce dezastru mare a avut loc.Au murit multi ninja incercand sa lupte cu serpii giganti al lui Orochimaru.Ma uita in jurul meu.Ma plimb prin sat sat si nu-mi vine sa cred cat e de distrus.Dar ma rog!Ma mconsoleaza gandul ca lucrurile puteau sa stea mult mai rau.Dar oricum e trist.Dar mai ingrijoreaza o anumita persoana.Sakura...in prezent,e internata la spital.Acum 3 zile,am gasit-o intr-o poiana.Parea ca cineva a batut-o.Tremura!!!Am dus-o imediat la Tsunade.De atunci,Sakura n-a scos un cuvant.A chemat pana si cei mai buni psihologi,dar toti s-au speriat de ce au vazut.Cu toti au spus ca cineva traumatizat-o.In cele din urma,nu a fost batut-a de nimeni,dar in schimb,se pare ca cineva aproapea ca i-a distrus corzile vocale,strangand-o puternic de gat.Dar a scapat cu bine.Acum nu vormbeste din propria ei initiativa.La un moment dat,sunt intrerupt din gandurile mele,de o persoana cunoscut.In acea clipa imi dau seama cine e:Naruto!!Nu credeam ca va ajunge atat de repede.Sper ca nu a aflat de starea Sakurei.Altfel,va suferi mult!!!!
-Kakashi sensei!!!unde e Sakura-chan?!
Exact cum credeam!Stiam ca daca intr-o buna zi se va intorce,de prima persoana de care va intreba va fi ea.Dar ce pot sa fac?Nu-i pot spune in ce stare se afla,dar nici nu-i pot ascunde.Oricum ar afla.Ma aflu intre ciocan si nicovala.Dar in cele din urma ma hotarasc sa-i spun.Sta si se uita la mine uimit si atent,in timp ce eu ii spuneam totul.Apoi,fara a mai spune ceva pleaca catre spital.
[/i]
Sus In jos
Blood_ Rose.
Genin
Genin
Blood_ Rose.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Peste tot.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, ascult muzica si sa ma distrez.
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita de un necunoscut.

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Dum 25 Sept 2011, 03:46

Ce tare! Abia astept nextul! Pune-l repede!
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Dum 25 Sept 2011, 16:08

Cap 2:Revenirea la viata

Naruto pov:

Ma indrept spre spital cu pasi repezi.Nu mai pot astepta!!!Cand ma gandesc la ce-a mi-a spus Kakashi-sensei despre Sakura-chan...In ce stare a fost gasita....Simt ca mie imi va spune totul!!
In stanga si in dreapta mea sunt doar cladiri distruse,acoperisuri daramate si oameni care plang.Au muncit o viata intreaga ca sa obtina tot ce au avut.Bietii de ei!!!Nemernicul ala slinos!!!O sa-l ucid!!!!Cu siguranta ca el are legatura cu starea lui Sakura-chan!!!Era normal sa vrea sa-i faca rau,din moment ce ea era colega lui Sasuke!!!!Fir-ar sa fie!!!!Ajung in fata spitalului si intru in el.Ma trantesc in toti cei care imi ies in cale.Nici macar oamenii acestia nu ma pot opri sa ajung la Sakura-chan!!
Ajung dupa cateva clipe in fata salonului unde e internata.Parca mi-e teama sa deschid usa.Kakashi-sensei mi-a spus ca Sakura a fost foarte traumatizata si exista un risc mare ca sa-si piarda mintile pentru totdeauna.
In cele din urma ma hotarasc sa deshid usa,plin de spaima.O deschid si o zaresc dormind.Se pare ca e bine ingrijita.Credeam ca o voi gasi in cine stie ce stare proasta.E atat de frumoasa cand doarme.O iubesc din tot sufletul!!As vrea sa ma iubeasca cum o iubesc si eu,insa ea apartine altcuiva,lui Sasuke.Va trebui sa dau uitare acestor sentimente.Va fi foarte greu!!!Nu am putut sa o uit in 2 ani de zile,iar acum cand va fi mereu langa mine,sa o vad zi de zi,va fi aproape imposibil.Dar nu ma dau batut!Caci eu sunt Naruto Uzumaki!!!!
Sunt trezit din gandurile mele,de un murmur care insemna numele meu.O vad pe Sakura-chan ridicandu-se in fund.Se uita la mine cu o privire adanca si larga.Ma sperie privirea ei.Apoi,se ridica din par,iar eu imi fac mii de griji la gandul ca ar putea cadea.Se apropie de mine,privindu-ma intr-una,si apoi imi spune cu o voce de-a dreptul stranie:Te asteapta!!
Cine ma asteapta?La cine se refera oare?Dar un lucru e sigur:cel care a traumatizat-o asa pe Sakura,avea un mesaj pentru mine.
O intreb apoi,cu o voce tremuranda,cine ma asteapta.Ea nu-mi spune nimic.Se indrepta catre pat,si se aseaza din nou in el,iar apoi,mai aud un murmur de al ei.Acel murmur,insemnand numele celui care i-a facut asta:Sasuke...
Nu pot sa cred!!!Ce s-a intamplat cu el?Cum a putut fii atat de crud cu Sakura,care mereu l-a invaluit in iubire?Se pare ca Orochimaru si ura din sufletul sau l-au schimbat mult.Imi vine sa-l ucid!!!Dar nu pot!!E prietenul meu,inca,si iubirea vietii colegei mele dragi!!!Dar tot imi vine sa-i dau o lectie.Imi dau seama la ce se refera.Ma astepta sa lupt cu el!!!O sa-i dau ce doreste!!!!O sa-l infrang,si o sa-l aduc inapoi in sat!!!


Sakura pov:

Naruto ma priveste intr-un mod atat de ciudat!!!!Cred ca l-a speriat comportamentul meu ciudat!!!!Dar ce pot sa fac?Sunt marcata de ce mi-a facut Sasuke-kun!!!Am auzit chiar niste infirmiere spunand ca sunt pe cale sa imi pierd mintile!!!Asta-i buna!!!!Intr-adevar,ce mi-a facut Sasuke-kun,m-a ranit profund,dar sunt puternica!!!O sa rezist,desi ma doare inima!!!!Chiar daca mi-a facut asta,il iubesc enorm inca!!!Nu-l pot uri asa cum ar trebui,dar nici nu vreau macar!!!!Dar chiar daca iubirea mea pentru el e vie,asta nu inseamna ca data viitoare voi mai ceda asa in fata sa!!!Imi voi pastra vii sentimentele pentru el,pe veci,si de ar fi sa mor "virgina" si "martira"(scuze,dar imi place cum suna,si pe langa asta,sunt niste ganduri,deci trebuie sa para cat mai real,de parca nimeni lumea intreaga nu s-ar gandi la asaceva macar odata in viata lui).Dar totusi se nasc semne de intrebare in mintea mea.De ce mi-a facut tocmai mie asta?Poate ca dorea sa fie doar inteles.Sa ma faca sa-l inteleg mai bine,desi a facut-o intr-o maniera destul de urata!!!Dar oricum,asta a fost mereu stilul sau de a face lucrurile.Dar oricum,daca acesta era scopul sau,l-a atins!!!!
Ma uit din nou catre Naruto.Se uita la mine ca la o fantoma.Imi vine sa ma amuz de moaca lui!!!!In cele din urma,nu ma mai pot abtine,si incep sa zambesc,iar el se uita si mai uimit.Parca vad ce gandeste.Ca mi-a sarit o doaga.Dupa ce ca am ajuns la spital intr-o stare proasta,acum ma pufneste rasul.In cele din urma,decid sa leg doua trei cuvinte cu el.
-Nu te-am mai vazut de doi ani!!spun eu destul de senina.
Sta si uita la mine inca uimit.Mare ar fi mirarea daca nu ar lesina.Apoi,rasufla adanc si decide sa imi spuna ceva,dar chiar atunci e intrerupt de o bataie in usa.Era Tsunade.Cred a venit sa vada cum ma simt,daca nu cumva am luat-o razna.

Pov Tsunade:

Intru pe usa,si o vad pe Sakura zambind,iar pe Naruto in stare de soc.Ma intreb ce s-or fi intamplat.Sper ca cu sosirea sa,Sakura se va decide sa vorbeasca insfarsit,si mare imi fu mirarea cand ma saluta intr-o veselie mare.Asta ma usureaza.Imi dau seama ca totul e in regula.Se pare ca si-a revenit imediat ce l-a revazut pe Naruto.E ciudat!!!E ca si cum creierul ei s-ar fi autoblocat pana la vederea lui!!!Misterele medicinei!!!!Dar oricum,ma bucur ca si-a revenit.Azi,o voi si externa,si ca sa o pun in rand,o voi trimite intr-o misiune cu prima ocazie.
-Ti-ai revenit!!!Naruto...,nu spui nimic catre Sakura?
Nici nu termin de spus,ca si cade lesinat pe jos.Eu si Sakura stam si ne uitam la Naruto mirate,dupa care dam din umeri ca doua proaste.
Doua ore mai tarziu,se trezeste si el asezat pe o canapea din salon.In timp ce el dormea,eu ii pregatisem Sakurei actele de externare.Deja,Sakura era imbracata si gata de plecare.Cand se trezi,inca tot socat era.Se pare ca pe el chiar va trebui sa-l bag la balamuc daca n-o sa zica nimic.

Naruto pov:

Nu mai sunt in stare sa spun ceva.Nu pot sa cred ca Sakura si-a revenit atat de usor.Ma uit la ea,si parea perfect normala.Cat ma bucur!Ma scol de pe canapea,si s-ar sa o iau in brate!!!Iar ea,pe neasteptate,ma strange chiar mai tare decat mine.Numai am aer sa respir!Se pare ca a tras si ea de fiare.In cele din urma ma elibereaza.
Dupa o ora,ma plimbam prin sat alaturi de ea.Arata bine.E imbracata in pantaloni ninja scurti(aia negri),un tricou scurt cam cat o bustiera.Usor larg pe ea.Are un guler asemanator cu kimonoul rosu pe care il purta mereu.Se pare ca inca isi pastreaza acelasi stil de a se imbraca.Pe langa pantalonii scurti,poarta si ceva asemanator unei fustite,crepate in ambele parti pana la solduri!!!Se pare ca si-a lasat parul lung!!!Dar de data asta,a ales sa-si prinda parul in coada,ca si Ino,iar banderola albastra in jurul taliei subtiri.S-a schimbat totusi foarte mult.Acum trebuie ca are 15 ani.Cat de dezvoltata arata.E mai subtirica la talie,si solduri usor mai mari.Iar sanii ei au crecut considerabil.Ma rog!In limita varstei ei!!Cum sa nu-ti placa,cel putin fizic,caci personalitatea ei exploziva,lasa de dorit!!!Cred ca ar fi un adevarat test de supravietuire,alaturi de ea.Dar in cele din urma....
-Sakura-chan...Cat te-ai schimbat!Te-ai facut foarte frumoasa!!!
-Mersi,imi zice ea rosind.
-Si....stiu ca nu o sa-ti placa.Dar ce ti-a facut Sasuke de ai ajuns intr-o stare atat de proasta?
Ezita sa-mi raspunda.Isi muta privirea in pamant,iar zambetul ii dispare de pe fata.Se pare ca sta foarte gandita.Poate ca Sasuke i-a interzis sa vorbeasca despre asta,ori ii e greu ei.In cele din urm,vazand ca nu spune nimic,decid sa o las balta,si schimb subiectul.
-Ce s-a mai intamplat prin sat?spun vesel readucandu-i veselia pe chip.
-Nimic,inafara de dezastrul asta!!spuse ea ironica.
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Sam 08 Oct 2011, 19:53

Cap 3:Planul secret al lui Deidara


Itachi pov:
Zvonurile ca Orochimaru a atacat Konoha au ajuns pana la mine.Cata rautate!!!Imi vine sa-l omor!Odata,si el a facut parte din Akatsuki...A incercat sa ma ucida,pentru a pune mana pe Sharingan.Acum...mi-a inrobit fratele!!!!Oricum,nu sunt mai presus de el....eu mi-am facut fratiorul sa sufere cel mai tare.Cadn am ucis clanul,cand i-am ucis familia,si cand m-am ucis pe mine!!!Cadn am luat decizia asta,am simtit ca-mi pierd mintile!!!Sa ranesc fiinta pe care o iubesc cel mai mult,pe Sasuke....A trebuit sa iau decizia asta,cand nu am avut de ales,intre...a ucide satul,sau clanul!In cele din urma am ales sa-mi ucid clanul,dar nu si fratiorul pentru care si acum mi-as da viata!!!Afost o decizie greu de luat!!!!Totul a fost din cauza atacului vulpii de acum 15 ani.Uchiha au fost primii banuiti,din cauza avem Sharinganul.!3 ani mai tarziu,Uchiha au incercat sa razvrateasca,iar eu am picat la mijloc.Soarta intregului sat depindea de mine,sau in intregi natiuni a focului.A trebuit sa aleg sa-mi tradez clanul sub presiunea unui viitor razboi shinobi.Inca si acum ma mai gandesc la tot ce am facut,si astept ziua in care Sasuke ma va ucide,si asa...imi voi rascumpara greselile prin propria moarte,asigurandu-i lui Sasuke un viitor promitator.
Sunt inca scufundat in ganduri,dar imi dau seama usor cand cineva se aproprie de mine.Ma uita in spatele meu,si il vad pe Deidara.Un pusti ,de varsta mea.Il uras,mereu incearca sa ma provoace.Un blond prost si cu ochii aia albastri de poponar!!!Se crede regele lumiii cu explozile lui,pe care le numeste arta.Ce lectie buna i-am dat,cand a intrat in Akatuski.Credea ca poate concura cu mine!!!!Era sa se sinucida sub efectului iluziei mele!!!!
Se uita la mine miseleste!!Ma enerveaza numai cand ii vad moaca de prost!!Ce o vrea acum?!Chiar nu am chef nimeni!Mai ales de el!!!
-Itachi!!!!spuse el arogand si vesel.Arata ca un drogat.Ca de obicei,te refugiezi in singuratate!!Cu cine vorbesti,cu stelele?spune el in batjocura,reusind sa ma infurie,insa raman calm ca de obicei.
-Poate....
-Serios?Se ce-ti spun?Sau vorbesti prin sharingan cu ele?!Nu-mi spune cum o face!Iti inchipui ca ele vorbesc,si apoi le transformi in iluzie ca sa para real,nu?spuse el facandu-ma sa crasnesc din dinti.
Ma duc de langa el.Dar cand trec pe langa el,imi activez Makengyo Sharingan.Observ usor nervositatea sa atunci,cand imi vede Sharinganul.Sigur isi aminteste ce a patit!!!Ratatul!!!


Deidara pov:
Uchiha nemernic!!Cine se crede,doar pentru ca are Sharinganul crede ca e mai presus decat mine si arta mea:exploziile!!Da!!Sunt expert in explozii!!Dupa parerea mea,nu exista o arta mai presus decat asta!!Si cine nu va accepta,va fi ucis chiar de explozii!!!!
Itachi se crde destept!Stai sa vada ce i-am pregatit pentru seara asta!Micul sau fratior nu va ma ajunge sa ma ucida!!!

Inapoi in Konoha....
Naruto pov:Ce seara minunata....Am petrecut o zii minunata alaturi de toti prietenii mei.Am ras,am glumit si m-am distrat de minune!!!Dar ce pacat!!Maine,va trebui din nou sa plec in calatorie pentru inca un an!!!!Dar partea buna e ca,am invitat-o pe Sakura-chan cu mine!!!A acceptat fara sa stea pe ganduri!!Tsunade nu prea mai are ce sa o invete,si cred ca i-ar prinde si ei bine sa plece din sat,sa uite experienta urata cu Sasuke!!!!Prietene....Oare ce faci acum?...

Sakura pov:

Sunt nerabdatoare!!Maine voi pleca in calatorie cu Naruto pentru un an.De abia astept!!Nu cred ca voi dormi noaptea asta din cauza emotiilor!!!Mi-ar prinde bine sa invat lucruri noi!!!M-am antrenat cu Tsunade timp de doi ani.In acest timp,a descoperit ca am afinitate pentru fulger!!!!Dar nu prea am avut cum sa-mi pun in practica asta!!!!Dar alaturi de Naruto si Jiraya-sama....Ui!!!!!Voi deveni mult mai puternica,si asa,il voi ajuta pe Naruto sa-l aduca inapoi pe Sasuke-kun!!!!Si cine stie,poate ca il voi impresiona cu asta.Si el are afinitate pentru fulger.Stiu ca sunt cam imatura sa gandesc inca asa!!!Nu mai sunt chiar o copila!!!!Dar ce conteaza?Nimeni nu stie ce e in inima mea!!! Ah,iubitule....


Sasuke pov:
Se pare Ca idiotul de Naruto s-a intors in sat cum a auzit ca Konoha a fost atacata.Ar trebui sa-i fac si lui o vizita,dar cum Orochimaru mai pune din cand in cand sa fiu urmarit....Oricum,o sa-l ucid si pe el cat de curand!!!!Deja ma exaspereaza presenta sa!!So oricum,nu prea mai are ce ma invata!!!!!Iar dupa el,urmeaza tintele mele principale:Naruto si Itachi!!!Dar mai este pana atunci....Bucurati toti 3 de ultimele clipe de viata...Ha-ha-ha-ha!rade intr-un mod dement...


Itachi pov:
Deidara s-a purtat ciudat toata seara!!Sigur urmareste ceva!!!!Dupa cum il stiu,mereu pune ceva la cale cand e vorba de mine!!!!Inca viseaza ca ma va omori!!!!Nici o sansa in fata mea!!!!Si oricum,eu trebuie sa raman in viata ca sa ma ucida Sasuke,nu un prost dement!!!!De cateva ore se tot invarte in jurul meu!!!Sunt intr-o padure,departe de ascunzatoarea secreta!!!Iar asta m-a urmarit pana aici!!!!Ce invarti Deidara?
Dupa cateva clipe,apare din nou langa mine!!!Prostul!!Crede ca nu-mi dau seama ce are degand!!!!


Deidara pov:
A sosit momentul!!!!In seara asta,Itachi Uchiha va fi ucis!!M-am pregatit mult!!!Mi-am antrenat ochiul drept pentru a rezista Sharinganului!!!!!Tocmai imi bag mana in saculet,in timp ce ma apropriu de Itachi!!!Am grija ca gurile din palma mea sa mestece bine explozibilul!!!!Pentru inceput,voi incepe direct cu C2!!Nu-l voi lua nici prea incet,nici prea tare!!!!Doar perfect!!!!
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Lun 14 Noi 2011, 10:56

Cap 4:Intalnire de gradul 0
Eu pov:
De atunci, Sakura si Naruto pretrecura cam 3 luni pe muntele broastelor. S-au antrenat intensiv zi de zi, stapanind noi jutsuri puternice si periculoase. Jiraya era foarte dur cu ei, dar cei doi erau seriosi si perseverenti. Naruto invata sa-si controleze chakra de vant si puse stapanire pe o tehnica foarte puternica numita RasenShuriken, iar Sakura isi stapani chakra de fulger si invata si ea tehnici puternice. Au inceput prin a invata sa se autocontroleze indiferent de situatie si sa ramana cat mai calmi, si terminara prin a invata tehnici multe.
Trecura si acele 3 luni cat ai clipi. Jiraya ii anunta ca pot sa-si continue calatoria, sau sa se intoarca in sat. Naruto si Sakura alesesera sa se intoarca, evident. Le era dor de prieteni si familie, mai ales Sakurei, numai ea avea parinti dintre amandoi. Dar oricum, ambii vroiau sa se reintoarca in sat. Intr-o saptamana, fura inapoi, au strabatut un drum lung si obositor, dintr-o lumea ciudata inapoi in lumea oamenilor. Cand ajunsesera inapoi in sat, ramasera socati. Ultima data il lasara complet distrus, iar acum era mai frumos ca inainte. Parca nici nu fusese distrus. Toate cladirile fura renovate, si cele vechi, acoperisurile distruse aveau alte forme mai frumoase. Poate ca nu era ceva special in a renova satul dupa o distrugere serioasa, dar faptul ca arata putin altcumva, plus timpul trecut, le dadura celor 2 senzatia ca satul era schimbat radical, nu doar reparat.
-Waw, nu-mi imaginam satul atat de schimbat! spuse Sakura uimita.
Naruto nu raspunse la afirmatia Sakurei, ci doar statea si privea uimit.

Tsunade pov:
Azi am primit vestea ca cei 3 s-au intors in sat. Sunt incantata. Sunt foarte curioasa sa vad cum au devenit de puternici. Ii vad de pe geamul imens al biroului meu, in fata cladirii. Par incantati, dar Jiraya e serios.Prea serios pentru firea sa. Aud deodata doua ciocanituri in usa, si fara sa dau voie sa intre, isi fac aparitia ceii doi consilieri. Cine naiba le-a dat voie sa intre si ce vor?! Numai cand ii vad imi scot peri albi! !Ma enerveaza la culmea imposibilului. Pun pariu ca iarasi Danzou si-a bagat treburile aici din moment ce ei doi au aparut.
Se uita destul de serios la mine.Probabil au aflat de intoarcerea lui Naruto. Ma intreb ce au de zis iarasi.
-Tsunade! spuse baba sclifosindu-se in timp ce eu ma uita cu nerbadare la ea sa spuna odata ce doreste. Tsunade! iarasi imi repeta numele. Trebuie sa vorbim serios depsre Naruto. Era vorba ca stau un an, nu doar 3 luni. E foarte periculos pentru sat. Trimte-i inapoi!!
-Sti bine ce s-a intamplat acum 3 luni.Nu vrem sa se repete povestea! spuse afurisitul celalalt.
-Nu e problema voastra ce fac in legatura cu Naruto ! Am incredere deplina in el.
Cu asta i-am pus la punct. Lasa biroul fara a mai zice ceva

Eu pov:
Cei doi sunt primiti cu veselie de Tsunade. In restul zilei, isi viziteaza toti prietenii. Tot in acea zi, Naruto ii marturisi Sakurei ceva foarte delicat si intim. Ca o place pe Hinata... Sakura fu placut surprinsa la aflarea vestii, dar la rugamintea lui Naruto inca nu putea spune absolut nimanui. Oricum, Naruto si Sakura s-au intalnit ci cu Hinata, si a fost un moment tare emotionat. Amandoi se comporata ciudat unul in preajma celuilalt.
Trecu si ziua aceea, in urmatoarea aveau doar ei doi o misiune mai usoara: sa escorteze un lord feudal inapoi la locuinta sa. Evident, era o persoana foarte bogata, iar servicile lui Naruto si Sakura fura rasplatite regeste. Spre intoarcere insa, vor avea parte de o supriza cam neplacuta.
Cei doi treceau printr-o poiana intr-o padure foarte frumoasa. Erau veseli si se distrau de minune, pana la un moment dat. Ajunsera la un lac foarte mare in mijlocul padurii si mersesera pe apa. Cand, la un moment dat, un corb zbura deasuprea capului lor. Sakura simti ceva ciudat in legatura cu corbul imediat.
*Un corb, ce ciudat, pe aici nu sunt prea multi corbi.Am o presimtire rea...*gandi ea nelinistita.

Naruto pov:
Observ o oarecare neliniste pe fata lui Sakura-chan. Se pare ca ceva o derajeaza. Ma inteb ce. A devenit tacuta dintr-o data. Oare s-a dat seama de ceva si nu-mi spune? Pasim amandoi linistiti pe apa, pana dam de pamant. Dar ea, tot la fel de serioasa ramane. O privesc indelungat timp de cateva secunde, apoi inaintam spre o pajiste mare, langa o margine de padure. La un moment dat se opreste, si ma opreste si pe mine punandu-si mana in fata pieptului meu ca o bariera. Ma priveste ciudat si serios. Pare a fi ceva grav. O cunosc! Imediat ce e serioasa, s-a intamplat ceva.
-Stai pe loc!!spuse ea incruntandu-si privirea. Nu fa nici macar un pas!
Atitudinea ei ma sperie de-a dreptul. Sa nu fac un pas? Mi se pare ciudat, dar aleg sa-i dau ascultare. Pana la urma, stie ea de ce.
-S-a intamplat ceva? intreb eu ca un copil nevinovat.
-Sub picioarele noastre sunt minibombe! spuse si mai serioasa.
Minibombe? Despre ce vorbeste? Cum si-a dat seama? Ma uit putin la pamantul de sub picioarele mele si obserb ca portiunea de pamant de sub noi e mai diferita. Iarba e mai inchisa la culoare si mai scurta, si mici goluri de pamant. Cum de a fost asa atenta? Si daca observam, tot nu sesizam ca ar fi ceva in neregula.

Sakura pov:
De ceva timp mi-am dat seama ca ceva nu e in regula. De cand a trecut acel corb deasupra mea, nu am avut liniste, si se pare ca temerile mele s-au adeverit. Ma intreb cine e inamicul nostru. Stiu ca ne urmareste de ceva vreme si ca a trimis cioara aia sa ne supravegheze pe mine si Naruto. Dar de ce? Ce vrea? Il vad pe Naruto cum ma priveste nelinistit. Ii fac un semn sa facem sigiliile tehnicii de substitutie. Dupa o secunda, in locul nostru apar doua buturugi care declanseaza exploziile. Stiam eu ca e o capcana. Eu si Naruto sarim cativa pasi mai in fata. Inaintea noastra, apar doua siluete intunecate. Nu le vedem prea bine din cauza soarelui puternic si al departarii prea mari. Il aud pe unul dintre ei zbierand si vorbind intr-una zapacindu-l pe celalalt. Dupa inca cteva secunde, reusesc sa-mi dau seama cine sunt cei doi. Si cand vad, raman socata de-a dreptul.

Naruto pov:
Nu pot sa cred! Ce cauta astia doi aici? Ma sa ka! Norii rosii si robele negre!!! E clar, sunt din Akatsuki! Dar si pe cei doi ii recunosc. Unul e Itachi Uchiha, iar celalalt, unul blond ca si mine cu ochi albastri, dar cu o tunsoare chiar ciudata, se numeste Deidara. Sakura-chan!!! E prima data cand il intalneste pe Itachi. Ma intreb cum va reactiona. Dar si mai important ca vor? Oare pe mine?Ma intreb ce va iesi din intalnirea asta de gradul 0.

Deidara pov:
Cum stau astia doi si se uita la noi. Cred ca si-au dat seama cine suntem, sau mai degraba ce reprezentam. Sper ca osa faca pei ei de frica!! Ce netrebnic sunt!! Misiunea mea si al lui Itachi e sa prindem jinchurikiul. Se vede pe fetele lor ca n-au habar de nimic. Dar ma enerveaza ca am fost trimis cu Itachi sa-l prindem. Ma rog, sefu' a zis ca Itachi l-a mai intalnit, iar abilitatile mele sunt necesare si puternice. Ma bucur macar ca a recunoscut ca sunt puternic. Ii privesc pe copilasii astia doi cu un zambet lacom si o privire sadica. Se pare ca au reusit sa-mi dejoace planul cu minibombele, dar sa vad cum se vor descurca in continuare. Nu vor mai avea acelasi noroc. Jur!!!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
FanficNaruto:Mergand spre intuneric J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Lun 02 Ian 2012, 17:18

Buna! Am trecut si eu pe la ficul si tau si vreau sa-ti spun ca este minunat. IMi pare rau ca nu l-am citit mai devreme. Sasuke este foarte crud, s-a comportat ca si un monstru , dar cred ca tine la ea fara sa-si dea seama. De abia astept capitolul urmator si te rog din suflet sa nu inchizi ficul deoarece este frumos. Ai descriere si imi este foarte mila de Sasuke. De abia astept sa se intalneasca din nou cu Sakura sau sa se intalneasca cu Naruto. Deidera e nesuferit. Te rog din suflet sa nu-l inchizi!

Succes! in love kiss
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Lun 16 Ian 2012, 21:55

hey ! am dat si eu de ficul tau si .. pai c sa zic .. E GENIAL !!! ai talent ! te pricepi ! etc :D
plz pune nextu cat mai repede k abea astept :D
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Lun 16 Ian 2012, 22:51

prea grozav huh?
mai lasat cu gura cascata huh?
cum de n-am gasit fic-ul acesta huh?
te rog sa ma ierti sad
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Lun 16 Ian 2012, 23:08

Wooooow huh?

Cat e de frumos, nu ma mai saturam de citit in love Imi pare rau ca nu mai sunt si alte capitole, pentru ca dupa ce le-am citit pe astea, mi-am dat seama ca iti iubesc fic-ul kiss

Abia aastept sa vad ce urmeaza, spor la scris kiss

Te rog mult sa ma anunti si pe mine cand aduci next-urile kiss in love
i love you
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Lun 16 Ian 2012, 23:37

Hey, buna, ola, hello cum de an vazut ficul asta tocmai acum ?

E foarte frumos si si si altele dar mie lene sa zic toate cele.

Zbyeeeeeeeeeee si PWP dooolce
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Sam 21 Ian 2012, 19:57

Cap 5: Lupta incepe

Sakura pov:
Stau si mai uit la cei doi destul de uimita. Simt cum corpul meu paralizeaza de uimire, si nu-mi mai asculta comenzile. Recunosc acele mantii negre cu nori rosi!1 Ei trebuie sa fie legendarii Akatsuki!! Totusi, ei doi cine sunt? Cel brunet cam seamana cu Sasuke, ca prin urmare, recunosc ca e cam chipes, dar tot la Sasuke-kun al meu raman!! Se pare ca blondul acela ma cam soarbe din priviri. Ma doreste, asta e clar cu siguranta!! Deja incep sa devin mai sigura pe mine si-mi in cap o mie de planuri deodata cum sa-l atrag pe blondul ala ca apoi sa-l ucid. Nu-l eu puternica ca ei, cu siguranta, dar mai desteapta tot sunt!! Imi incrut ochii deoarece vreau sa par mai fioroasa, dar cu siguranta parul meu roz si hainele de un rosu aprins, nu dau aceasta iluzie!!
Observ totusi ca Naruto e cam ganditor. Am impresia ca-i cunoaste deja. E cam furios. Deja si tremura de furie. Asta nu e bine!! Sper sa nu se transforme in vulpe, as suferi enorm vazandu-l in starea aceasta!!!

Naruto pov:
Chikshou!! N-am sa pot scapa niciodata de deberdeii astia din Akatsuki. Si mai ales, acela e si fratele mai mare al lui Sasuke. Dar o sa-l ucid chiar eu, cred ca i-as face o favoare enorma lui Sasuke, si de m-ar uri si mai tare dupa asta!! Ma ingrjoreaza Sakura-chan! A devenit mai puternica, dar nu e de ajuns pentru niste infractori de rang S! Mai ales ca tipul cu frezura ciudata se cam uita ciudat la ea. Ma intreb la ce se gandeste!!

-Oie, Itachi! Cred ca ar trebui sa incepem lupta, spuse acel Deidara, cu un ton increzut. O sa iau eu fata! O sa termin cu intr-un minut!! Nu pare a fi puternica deloc!
-Cum doresti, Deidara-san! spuse Itachi pe un respectuos ca intotdeauna si calm, dar mie mereu mi s-a parut ciudat faptul ca vorbeste asa, desi e cel mai cautat criminal din Tara de Foc!

Cand aud ca vrea sa o ia pe Sakura-chan, ma trec toti fiorii. Am tras doua concluzii: ori vrea sa o ucida, ori vrea sa se distreze mai intai cu ea si apoi sa o ucida!! Stiu prea bine ca pentru o fata asta e ceva mai rau decat cea mai chinuitoare moarte! Oricum o sa-l impiedic sa se apropie de Sakura-chan in orice fel.

Eu pov:
Sakura si Naruto se lipira unul de altul spate in spate pentru a-si putea pazi spatele unui altuia. Deidara fu primul care dadu startul luptei. ii ataca cu un explozibil in forma de pasarele albe si mici care zburara cateva clipe in jurul lui Naruto si Sakurei. Apoi, explodara, iar flacarire formate se extinsera in toate partile. Deidara era foarte sigur pe el ca a reusit sa-i prinda, dar oare chiar asa sa fie?

-Ce slabuti!spuse Deidara razand.

Insa, in realitate, Naruto si Sakura folosira tehnica de substitutie, in locul lor aparand dou buturugi arse. Inainte ca dusmanul sa-si dea seama, ei doi o luara spre padure. Fugeau si sareu din coapc in copac, gafaind puternic.
Itachi isi dadu-se seama ca Naruto si Sakura scapara usor si cam deveni furios, din cauza prostiei facute de Deidara. Nu-l prea suporta pe blond, asa cum blondul nu-l suporta pe el.

-Felicitari,imbecilule! Tocmai au scapat datorita tie! spuse Itachi cu calm, dar isi apasa cuvintele.
- Hey, Itachi, nu ma subestima! Daca au scapat din cauza mea, tot eu o sa ti aduc inapoi!! spuse Deidara nervos.
-Ikuzo(sa mergem)! Spuse Itachi invocand un soim urias pe care se urca pentru a-si lua zborul.

Si Deidara invoca un fel de dragon din material explozibil de culoare alba si isi lua zborul un urma lui Itachi. Cei doi ii cauta pe Sakura si Naruto din vazduhurile privind in toate directiile. Vegetatia padurii era deasa si era greu de observat ceva. Iar pe langa asta, si cel mai slab ninja stie sa se ascunda de dusman.
Naruto si Sakura erau foarte tacuti. Incercau sa se grabeasca sa ajunga in Konoha. Stiau ca acolo, cei doi Akatsuki nu vor mai avea nici o sansa. Grengiile copacilor rasunau in urma pasilor celor doi. Apoi, o explozie aparuta de nicaieri ii separa pe cei doi. Explozia distruse pamantul si cativa copaci care luara si foc. Se auzeau pocniturile vegetiatiei ce ardea.
Naruto si Sakura se uitau unul la altul foarte uimiti si nu-si puteau explica provenienta exploziei. Apoi, pe cand incercau sa se apropie, in fata lor aparura Deidara si Itachi.

Itachi pov:
Ma aflu in fata jinchurikiului. Voi lupta eu cu el. De ar fi Deidara, l-ar lasa sa scape. Nu o fac decat pentru Sasuke. Nu as vrea sa-i fac rau pustiului asta. Nu am nimic cu el personal. Stiu ca a fost cel mai prieten al lui Sasuke! Imi amintesc ca i-am spus lui Sasuke in noaptea aceea sa-si ucida cel mai bun prieten. Dar se pare ca acest Naruto e o pesoana atat de speciala incat Sasuke nua putut, desi stiu ca au luptat o data!
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Sam 21 Ian 2012, 20:22

foarte frumos huh?
oare ce ganduri are Deidara cu ea think
chiar ai talent si nu glumesc kiss
sunt atat de curioasa ... extrem de curioasa ... mega curioasa lough
sa vi repede cu next-ul ca te pap biciuitor
nu ma baga in seama lough
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
FanficNaruto:Mergand spre intuneric Asss10FanficNaruto:Mergand spre intuneric J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Vin 13 Apr 2012, 13:31

Acest fic este blocat din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
FanficNaruto:Mergand spre intuneric J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Joi 22 Noi 2012, 21:39

Fan Fic redeschis la cererea autoarei.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Dum 25 Noi 2012, 09:07

Imi place mult ficul tau si astept a pui nextul si anunta-mă te rog !
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Dum 25 Noi 2012, 20:11

Sa ma anuti cand pui nextul.Pupici:****
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
FanficNaruto:Mergand spre intuneric J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Dum 25 Noi 2012, 20:19

Cherryblosom te rog să nu mai faci spam !

Regulamentul Fan Ficuri a scris:
12. Spam-ul este înterzis în totalitate . Scriitori nu au voie să le răspundă cititorilor la post-uri prin alte post-uri cu mai puţin de 10 cuvinte ( astfel se crează spam-ul ), dacă doresc neapărat să le răspundă o pot face în postul în care există şi capitolul. Dacă nu ştiţi ce să spuneţi mai bine nu o faceţi. Dacă doriţi să discutaţi cu autorului ficului, nu o faceţi în topicul ce conţine fic-ul ci pe chat sau PM-uri. Spam-ul este pedepsit cu ban de la a doua avertizare!!!!!!

Acelaşi post de 12 ori. Ban !
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Mar 04 Dec 2012, 21:38

super fic,super fic.Nu ma asteptam sa fie asa de bun.Cel mai mult m-a atras ficul si despre capitol ce pot sa spun?Hmmmm......ai descriiere sentimentala,baietii sunt draguti si la fel si sakura asa ca pune mai repede nextul ca asteptam de mult si sa ma anunti.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
FanficNaruto:Mergand spre intuneric J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19Vin 28 Dec 2012, 16:17

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat ( din nou ) din cauza inactivităţii.

M-ai rugat să ţi-l redeschis. Pentru ce ? Ca să stea degeaba ? L-am blocat pentru că eu zic că într-o lună puteai să aduce capitolul.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




FanficNaruto:Mergand spre intuneric Empty
MesajSubiect: Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric   FanficNaruto:Mergand spre intuneric I_icon19

Sus In jos
 

FanficNaruto:Mergand spre intuneric

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-